Jaar geleden in Soest Chemco pleisterplaats voor visueel gehandicapten VAARDERHOOGT Xjapijt is méér. ïbiNNENhuis 50 1028 y IwöRTMANN WV nieuws MOOIERE KLEURENFOTO'S Kermis Soest van 20 mei tot en met 24 mei Bijzondere avond van Amnesty International in De Borg DOE-HET-ZELVERS Gehannes... van oosten fotografie Uitvoering muziekschool op andere dag Open-Dag Paardenkamp Sportdagen voor lagere scholen Griftland College viert eerste lustrum Lady Brax - King - Burberry - Loden Frey - Gor-Ray "u Grote keus in s> x ALCANTARA! <3 Wilson Glenny Stylemaster Si Schiesser Zendinstallaties in beslag genomen voor Een kamperfoelie in de tuin Op Ut mei in filmhuis Artishock: "Jonas" N.C.V.B. afd.Soestdijk ROMAX UITLATEN Klaar terwijl u kijkt 15 ]>Iei 1931 10 Courant van woensdag 13 mei 1981 >64 In de Grote Zaal van Artishock aan de Steenhoffstraat 46 te Soest la op 16 mei een avondje met ,,Drs. P". Aanvang 21.30 uur. Entree 6,-leden enz.5,-. In de Kerkstraatpromenade te Hilver sum ia za. 16 mei een Geranium- markt. In de Expohal aan de Soestdijker- straatweg te Hilversum is op zo. 17 mei tentoonstelling clubmatch Duitse Staande Korthaar. In Singer te Laren start op zo. 17 mei om 13.00 uur het Amateurs concours voor klassieke Muziek. Het bezichtigen van molens is voor het publiek niet altijd eenvoudig. In Utrecht is nu op 16 mei de eerste Utrechtse Molendag georganiseerd. Men kan dan onder deskundige leiding een rondleiding maken in een molen. Op do. 14 mei is in schouwburg ..Gooi land te Hilversum een concert met Louis van Dijk en Daniël Wayenberg. Gespeeld worden o.a. werken van Brahms. Strawinsky. Brubeck, Schu- bert, Debussy, Beatles en eigen impro visaties. Aanvang 20.00 uur. Kaarten 10.-; cjp/pas 65 8.-. Op vr. 22 mei komt Herman Berkien naar schouwburg Gooiland met zijn programma; ..Vanavond wil ik la chen". m.m.v. Carry v.d. Horst. Aan vang 20.00 uur. Kaarten 10.- t/m 16.-; alhier te reserveren. Do. 21 mei is in de Stadsschouwburg te Utrecht een voorstelling van Herman van Veen met Harry Sacksionl en Erik v.d. Wurff. Aanvang 20.00 uur. Prijzen; 13.50 t/m 25.-. te reserve ren vanaf 3 dagen voor de voorstelling. Op 24-25 en 26 mei zijn er voorstellin gen van Madam" in de Stadsschouw burg te Utrecht. Een muzikale kome die van Annie M. G. Schmidt en Harry Bannlnk met o.a. Conny Stuart en Trudy Lablj. Op de Meuwmarkt te Amsterdam is op 16 mei een Geraniummarkt; tevens bloemen en plantenmarkt. Op 19 mei is in het Drafcentrum aan de Soestdijkerstraatweg te Hilversum een Folkloristische markt met demon straties oude ambachten. Tevens een natuurwandeling. Van 28 t/m 31 mei is in het centrum van Breda een Interna tionaal Oude Stijl Jazz Festival. Kaar ten hiervoor te reserveren aan ons kantoor. Tot en met 24 mei kunnen belang stellenden nog genieten van de kleu renpracht op de Keukenhof te Lisse. Van 20 t/m 24 mei is er een zeer bijzondere binnententoonstelling: een overdekte Lelietuin, met een opper vlakte van 2000 m2. de Liliade. Invali denwagentjes zijn gratis beschikbaar. De kassa's zijn dagelijks geopend van 8 tot 19.30 uur. De woensdagen zijn speciale gezinsdagen; kinderen t/m 12 jaar hebben dan gratis toegang. Het mannenkoor ..Apollo" organiseert op za. 16 mei een Zangersdag 1981 in de Julia na kerk aan de Julianalaan te Soest, m.m.v. 5 mannenkoren. Aan vang 20.00 uur. Kaarten a 4,- te verkrijgen aan ons kantoor. He^ .Instituut voor Natuurbescher- mingsedueatie, afd. Eemland houdt haar maandelijkse natuurwandeling dit keer op woensdag 13 mei naar de Eempolder. Vertrektijd is 19.30 uur bij de Oude Kerk te Soest. Filmhuis Artishock aan de Steenhoff straat 46 te Soest draait op 14 mei de kleurenfilm .Jonas". Aanvang 21.00 uur. Toegangsprijs 4,50; leden 3.50. In de pauze gratis thee. Op 16 mei is de traditionele autorit van de Pionier Automobielclub (antieke auto's) Amsterdam-Soestdijk vv. Inl. tel. 020-240491. Op het terrein van de Fakkeldraag- stersgroep aan het Kapashe aan de Den Blieklaan tegenover nr. 3 in Soest is op za. 16 mei Kermis van 11 uur tot 15 uur. Aantrekkelijk voor kinderen en ouderen. BESTELAUTO HUREN? VANAF f 40,PER DAG KONINGSWEG IQ SOEST riiiwi v*i ïllHtfM Foto: Herman van Dam Zaterdag 9 mei j.1. was de Chemco- kantine pleisterplaats voor honderd vi sueel gehandicapten die onder ausoi- ciën van de Amersfoortse Tour- en Wielerclub De Pedaalridders hun jaar lijkse puzzel- en toertocht per tanden maakten. De Chemco - Pedaalridders-relatie is te danken aan Eeltje Terpstra. die vorig jaar de Chemco-directie met zijn club in contact bracht. Resultaat: de fietsende jeugd van De Pedaalrid ders werd door de Chemco-directie in fraaie groene trainingspakken ge stoken, en ook in het sukses van de jaarlijkse puzzelrit heeft Chemco een groot aandeel. De deelnemende ge handicapten moesten in en rond het Chemco-bedrijf een aantal in braille schrift geschreven vragen oplossen (O.a. daarbij de vraag hoeveel treden Chemco's brandtrap telt) en deden zich vervolgens te goed aan dorstles- sende versnaperingen zoals ijs - limo nade - koffie en sinaasappelen. Met hun niet gehandicapte "kopman nen". waaronder Mr. W.Aantjes. werd de 40 km. toer- en puzzeltocht, onder begeleiding van een heerlijk voorjaars zonnetje, vervolgd. Amersfoort was start en eindpunt. Tussen start en fi nish beleefden de visueel gehandi capten, afkomstig uit alle provincies in ons land, een onvergetelijke dag. Zeker weten dat ze er volgend jaar met hun begeleiders weer zullen zijn en dat ook dan op de medewerking van Chemco niet tevergeefs een beroep zal worden gedaan. Wij maken alle afdrukken met de hand in onze eigen donkere kamer.Da's stukken mooier en niks duurder. Soesterbergsestraat 57 - (t.o. Busstation) Soest - Tel. 02155 -13109 De voor donderdag 14 mei in Soest geplande jaarlijkse uitvoering van de Muziekschool Amersfoort is verzet naar maandag 18 mei. De reden hiervoor is dat de grote zaal van het dorpshuis De Borg. waar de uitvoering gegeven wordt, op 14 mei dubbel verhuurd werd. De muziek school heeft moeten uitwijken naar maandag 18 mei. Het concert begint om 19.30 uur. Zaterdag 23 mei a.s. wordt op De Paar denkamp aan de Birkstraat weer een Open-Dag gehouden. In de uitnodiging maakt het bestuur bekend dat er die dag, 's middags om twee uur. drie nieuwe logees ingeschreven zullen worden. Dat zijn ..Bijou", een 22 jaar oud rijpaard uit Ermelo,..Mabel" een 22 jaar oude pony uit 's Gravenhage en ..Kroeseltje" een 23-jarige pony uit het Brabantse Reusel. Melding wordt ook gemaakt van de brand welke vorige week plaats vond en van het overlijden van in de maan den december en maart van vier paar den. Dat waren Rosy (33) op 17 decem ber; Rex (35) op 28 december; Pukkie (28) op 23 maart en Pietje (36). Rex stierf van ouderdom; de andere drie aan een ziekte. De schoolsportcommissie heeft ook dit jaar weer twee sportdagen georgani seerd voor de leerlingen van de Soester lagere scholen. Op dinsdag 19 mei wordt de handbaldag gehouden en op dinsdag 2 juni de algemene vaardig heidsdag. De wedstrijden worden op het terrein van de Sport Organisatie Soest aan de Bosstraat, gehouden. Voor het handbaltoernooi hebben 72 teams ingeschreven36 jongens- en 36 meisjesteams. De wedstrijden begin nen om 9.00 uur en het toernooi zal omstreeks 15.00 uur afgelopen zijn. Alle scholen doen mee; niet één heeft het af laten weten. Bij de algemene vaardigheidsdag gaat het om de volgende aktiviteiten: hin- dernisbaan, grote bal, 60 meter hard lopen, verspringen, hoogspringen, touwtrekken en estafette over vier keer honderd meter. Aan het eind van de vaardigheidsdag worden diploma's en prijzen uitge reikt. Op beide dagen, zowel bij het handbaltoernooi als op de vaardig heidsdag, is de leiding, begeleiding en jurering in handen van de leerkrach ten. Dit jaar viert het Chr. College Grift land te Soest zijn eerste bestaanslus- trum. Ruim vijf jaar geleden kreeg het bestuur van het ministerie het licht op groen en het Griftland College was een feit. Aanvankelijk was de school zeer primitief gehuisvest o.a. in de Ark, maar nu beschikt zij over een goed geoutilleerd gebouw aan de Noor- derweg. Bestonden er in het begin wellicht nog twijfels over de levensvatbaarheid van nog zo'n vorm van onderwijs in de regio, nu blijkt dat de snelle uit breiding een dependance aan de Prins Bernhardlaan noodzakelijk maakt. De school wil het lustrum niet onge merkt voorbij laten gaan en zeker ook niet het feit dat zij voor het eerst he lemaal ,,rond" is, d.w.z. dat de eerste v.w.o.-leerlingen dit jaar examen doen. Als start van een aantal fees telijke activiteiten rondom dit lus trum organiseert de school een grote fancy-falr waarvan de baten naar Dar ul Sukun gaan. Dit „Huis van het Geluk" is door een Nederlandse vrouw, zuster Lemmens, in 1969 in Karachi in Pakistan ge sticht met als doel hulp te bieden aan geestelijk gehandicapte kinderen die daar totaal verwaarloosd worden, om dat de ouders zich schamen voor hun kind of gewoon te arm zijn om kinde ren die niet helemaal normaal zijn. te voeden en te kleden. Zuster Lemmens heeft daarnaast ook een tehuis ge sticht voor lichamelijk gehandicapte kinderen en een voor gestoorde vol wassenen. Voor dit project werden er al eerder inzamelingen gehouden op school, maar nu gebeurt het op grote schaal d.m.v. een fancy-fair op vrijdag 15 mei van 19.00-21.30 uur in het gebouw aan de Noorderweg. De jaarlijkse kermis wordt van woens dag 20 tot en met zondag 24 mei gehouden op het terrein aan de Ko ningsweg bij de Valeriaanstraat. De openingstijden van de kermis zijn van 13 tot 24 uur. Gedurende deze uren kun jong en oud zich vermaken met „draaien" en „behendigheidsspelen" en waarbij de traditionele „eetkra- men" vanzelfsprekend niet zullen ont breken. De Stichting Coördinatie Kermissen heeft de volgende attracties naar Soest gehaald: autoscooter, calypso, holly crames, muziekexpress, cinema 180, vliegend tapijt, spel 21, baby-flug, baby-sport en balco. Niet minder dan 75 verenigingen, wel ke werkzaam zijn op sociaal-cultureel of charitatief gebied, hebben een aan vraag bij de Stichting ingediend voor een bijdrage uit de Kermispot. Te verdelen zal er ongeveer 50.000 gulden zijn. Verdeling heeft nog niet plaatsgevon den. Het streven is om uiterlijk juni de verdeling bekend te maken. In verband met de kermis wordt een aantal verkeersmaatregelen genomen. Zo wordt de doorsteek naast de IVO- MAVO naar de Valeriaanstraat voor het verkeer door middel van hekken afgesloten. Met behulp van borden zal worden aangegeven dat op de secun daire weg tussen de Koningsweg en de Eigendomweg geparkeerd kan wor den. Ook kan geparkeerd worden op de Obrechtstraat en Willaertstraat. Ver der zal op de Koningsweg van de Eigendomweg tot aan de Varenstraat een stopverbod gedurende die dagen worden ingevoerd. Alle kermiswagens moeten op het speel/kermisterrein zelf worden geparkeerd. 05 00 O O X DAMES- EN JAJ* HERENKLEDING f lijf nèt even anders! TKI- I.VtlH f I.WNM VlIia IS AIO Amnesty International bestaat deze maand 20 jaar. Dat is voorde organisa tie geen reden tot vreugde. Niettemin wil de Werk/Adoptie groep Soest en omstreken toeh stilstaan bij deze mijl paal. Onder het motto: „Poëzie een wapen geladen met toekomst" wordt op maandag 1 juni aanstaande door de werkgroep een bijzondere avond in „De Borg" te Soest georganiseerd ln samenwerking met de P.E.N. Poëzie- groep onder leiding van Ankie Pey- pers. De P.E.N. is evenals Amnesty een internationale organisatie met na tionale afdelingen waarbij de meeste Nederlandse schrijvers en dichters zijn aangesloten. Op deze avond lezen zij uit werk van kollega's uit de gehele wereld, die om hun werk, overtuiging, ras of geloof gevangen zitten. De avond wordt muzikaal omlijst door Harry Schram, piano en de violist Leslie Somlai, een der concertmees ters van het Radio Philharmonisch orkest. Zij zullen werken van Hinde- mith, Prokovjev en Bruch ten gehore brengen, komponisten die wat hun denken en handelen betreft in de lijn van Amnesty lagen. Voorts zal aan deze avond de uit Uruguay afkomstige zanger, gitarist, komponist Hector Numa Moraes me dewerken. De werkgroep is bijzonder verheugd met de toezegging van de Burgemeester van Soest, mr. P. Schol ten, deze avond te zullen openen. Inmiddels zullen, voorzover de adres sen bij de werkgroep bekend zijn, alle donateurs, leden en sympathisanten van Amnesty International een uitnodi ging voor deze avond ontvangen. Eenieder die Amnesty International een goed hart toedraagt is ook zonder uitnodiging hartelijk welkom. De avond begint om 20.00 uur precies, einde ca. 22.00 uur. De toegang is gratis. Programma gratis aan de zaal verkrijgbaar. Nadere informatie verstrekt namens de Amnesty Werk/Adoptiegroep: de heer H. Aerts, Kerkpad ZZ 22, Soest, tel. 02155-20161. Zowel aan de Hobbemalaan als aan de Van Hamelstraat werden zend installaties in beslag genomen. Aan de Hobbemalaan betrof het een niet- goedgekeurde installatie alsmede een eigenbouw FM-zender. Het geslacht Lonicera ofwel kamperfoelie omvat een groot aantal klimmende planten met een verscheidenheid in kleuren en vormen. De kamper foelie is een erg sterke klimplant en kan naar gelang de soort uitgroeien tot zo'n 5 a 4 meter lengte. Een ideale klimplant voor muren en pergola's door zijn rijke en langdurige bloei en de besvormige hierna. De hoofdbloei van de meeste kamperfoelie variëtei ten valt in juni-juli. gevolgd door een nabloei die wel kan duren totdat de vorst invalt. Onmiddellijk nadat de eerste bloemen zijn uitgebloeid worden ook de eerste bessen gevormd. Deze zijn afhankelijk van de variëteit rood. blauw of ofanje van kleur. Ook de bessen blijven aan de plant tot de winter zijn intrede doet. De bloemen van de kamperfoelie zijn over het algemeen erg fraai van vorm en scheiden een heerlijke geur af. vooral 's avonds, waardoor ver schillende mooie nachtvlinders worden aangetrok ken. Een kamperfoelie is in principe een erg makke lijke klimheester en gedijt dan ook op vrijwel iedere grond, zon of halfblauw is Ideaal. Een regelmatige bemesting is niet noodzakelijk, maar bevordert wel. een extra gezonde groei en bloei. Bovendien wordt hierdoor ook de gevoeligheid voor allerlei aantas tingen tot een minimum beperkt. Om de verschillende luissoorten in onze kamper foelie te vermijden kan de plant het beste op een niet al te tochtige plaats worden aangeplant. Regelmatig snoeien in een kamperfoelie is nodig om de plant een beetje in toom te houden. Zo nu en dan kan er zelfs tot op het oude hout worden teruggesnoeid. Een nieuwe frisse groei is hiervan het gevolg. Een greep uit het grote kamperfoelie assortiment: Lonicera caprifolium, is de gewone kamperfoelie met geel - witte bloemen. Dit is de oervorm en is nog maar zelden in cultuur. Zeer welriekend en sterk, oranje bessen na de bloei. Lonicera kockrottii heeft prach tige rode bloemen met een licht geel hart. Een erg rijke bloeier met rode bessen. Zeer sterk geurend ls de L. japonica var. „halliana" met witte bloemen die naar geel verkleuren. Deze is ook overigens half wintergroen. Een aparte vorm is de L. japonica „Reticulata" met geel bonte bladeren. De bloei van deze plant is echter te verwaarlozen. Tenslotte is de L. telmanniana een zeer aanbeve lenswaardige kamperfoelie met een prachtige oranje-gele kleur en bloemen in 2 kransen. klassiek mollerusstraat 7 modem laanstraat 22 3743 BG Baarn tel. 02154-12797 Veel méér dan kamerbreed zó van de rol. Tapijt is kleur, sfeer en struktuur. Maar ook levensduur en techniek. Vakkundig advies voorkomt maar al-te-vaak een teleurstellend koopje per strekkende meter. k.de boer zoon bv adviseurs voor interieur en binnenhuisarchitektuur svm 1 Een Filmhuis-klassieker is deze film al. „Jonas, die in het jaar 2000 25 jaar zal zijn" zoals de volledige titel luidt, is de naam van een baby die verwacht wordt door het boerenechtpaar uit de film. De personen uit Jonas zijn geen randfiguren, maar ze bewegen zich noodgedwongen een beetje aan de rand van de maatschappij, omdat ze niet bij de „zwijgende meerderheid" willen horen. In de loop van de film komen de personen met elkaar in kontakt. We zien hen bezig met hun werk, hun relaties en hun manier van leven. Dit wordt op een boeiende en vaak zeer grappige wijze verteld. Ze hebben met elkaar gemeen, dat ze op de een of andere manier wel kontakt hebben met de „gewone" maatschap pij, maar ze willen daar eigenlijk niet in leven. Ze proberen er met elkaar op de boerderij iets van te maken, maar slagen daar gedeeltelijk in. Zoals het veranderen van de opvoeding, relaties, onderwijs en de houding t.o.v het bezit. Aan het eind van de film zitten ze gezamenlijk rond de tafel en hebben ze het over Jonas, die... Toegangsprijs: 4,50; leden, cjp en 65+ 3,50. Aanvang: 21.00 uur. In de pauze gratis thee! 14 Mei is de laatste ledenvergadering van het seizoen 1980/81. Als voorproef je op de vakantie is men die avond bezig met een stukje folklore. Men gaat proberen het Staphorster stipwerk on der de knie te krijgen. Aanvang 8.00 uur in de zaal bij de Emmakerk, waar ieder hartelijk welkom is. Adrienne van Vriesland! een der mede werkenden van de P.E.N. Poëzie groep. vShell Quick Servicebedrijf Weegbreestr. 54 - Soest - Tel. 17658 Heul vrogger haa 'k ok un brom- inert. Jk weet nog hoe'k ter an kuxiam. Gerole veur un roadio. k Waas nog nóóit op zo'n ding vurt eweest, dus daat mos ik eerst us probere. Ik me te baar- ste etraapt, moar goan: hó moar! Toeng zee der iemaand daa'k um op de staandoard mos zette en daan traape. Ver deed, toeng sloeg tie an. En goan jonges, heul baar, zuk loöpe. Moar ik kuniam geejn staap veuruut. Affing ik kwaam vaan eiges er aachter daattie daan eerst vaan de staaiuloard aaf mos, veur daak ant rieje kwaam. Vaandoag de daag wor je ver geve vaan die rotdinge. De eejn nog mooier daan de aander. As of ut niks kost. Aalle jon- gcluu hebbe zo'n scheuriesder en ze rieje d'r mee of daat ze d'ran vaastgebaakke zit te. Je kaan d'r ok mee krosse zo as daat hiet. Daa 's met un noödgaang deur kule en over gróte zaandbulte jaakkere. En daat daan met zoveul mó- geluk loaivoai. Waat of d 'r an ts snaap ik niet, moar 't is sport. Bie ming in de stroat woont ok zó 'n jong die de heule daag met zó'n kreng an de gaang is. Hie komp wel tien kere per uur laangest en doar hek niks mee te moake. Moar 't is zó'n aallemaachtige herrie, daajje d'r op un end stoapel vaan wordt. We loöpe aalle doage te hope daattie ontploft. Die brommert bedoelt ik daan vaan eiges. De gemeengte het un veldje angeweze woar ze met ze aalle kenne uutroaze. Moar daat lóóp ok aalweer uut de haand vaan- wege ut geknetter. Ben ze be zig eweest om un aanderc rees- boan te vingde, moar daa 's niet zo maakkeluk, waant nie- maand wil zó'n toestaand bie um in de buurt. Dus blieve ze moar op dezelfde bulte en goate rongdknaalle. Ajje 't ming vroagt, daan mo'k zegge, loa moar goan doaro. Daan zaa'k die knoap bie ming in de stroat d 'r ok op an sture. Ben wullie um kwiet. De ge meengte kaan wel bevele om de uutloate dicht te soldere, moar daan ben ze d'r glaad noast. Waant dc herrie is juust de grootste aattraaksic vaan die sport, schaat ik, Veur ming paart schiete ze un keer deur de geluudsbarrierre en komme ze zongder brom mert per poarasjuut op de oar- de terug. HANNES VAN DE NENG Zitting van het Hoofdstembureau De voorzitter van het hoofdstembureau voor de verkiezing van de leden van den Raad der gemeente Soest maakt bekend, dat genoemd hoofdstembureau op Maandag 18 Mei 1931 des namiddags 4 uur ten gemeentehuize in eene openbare zitting zal beslissen over de geldigheid der op 12 Mei j.1. ingeleverde lijsten van candidaten ter verkiezing van de leden van den Raad voornoemd, benevens over de handhaving van de daarop voorkomende candidaten. Verkiezing Gemeenteraad De voorzitter van het Centraal Stembureau voor de verkiezing van leden van den Raad der gemeente Soest brengt ten openbare kennis, dat op Donderdag 21 Mei a.s. des namiddags 3 uur, in eene voor de kiezers toegankelijke zitting ter secretarie dier gemeente de bij artikel 50. 4e lid, der Kieswet voorgeschreven nummering der voor de verkiezing van de leden van den Raad Ingeleverde geldige candldatenlljsten zal plaats hebben. Noodlanding Het militaire vliegtuig C. 304 van de Luchtvaart afd. alhier moest een noodlanding maken nabij Nisse. Het toestel kwam met den kop ln den grond terecht en werd vrij ernstig beschadigd. De inzittenden luitenant Giessen en de tweede luitenant Bogaerts bekwamen geen letsel. De oorzaak van de noodlanding was een defect aan den radiator. Aanrijding In den nacht van 11 op 12 Mei had op de Burgem. Grothestraat een autobotsing plaats, waarbij een auto tegen het hek van den heer B. opreed. Beide wagens werden beschadigd. De chauffeur V. uit Barneveld, liep een procesverbaal op. Procesverbaal Zekere H.. die was bekeurd terzake van openbare dronkenschap, kwam zich op het politiebureau laten zien, dat hij niet dronken was, maar deed dit zoo luidruchtig ook voor het gemeentehuls, dat noodlg werd geoordeeld hem in arrest te stellen. Procesverbaal volgt nu voor openbare dronkenschap en voor orde verstoren. Aangehouden Dezer dagen werd door de politie alhier de zwerver F. T. aangehouden, die nog een paar dagen te goed had. Hij is naar Utrecht overgebracht. Brand Zaterdagmiddag ontstond door onbekende oorzaak brand in een schuurtje staande achter het woonhuis van den heer Bulten, gelegen aan den Koudhoornweg alhier. Aangewakkerd door den vrij krachtigen Noordenwind, was het gehele schuurtje spoedig een prooi der vlammen. De intusschen gealarmeerde brandweer, die spoedig ter plaatse was. behoefde geen water meer te geven, omdat het brandgevaar voor de ln de nabijheid staande woning reeds geweken was. Met schoppen zand werd het nog brandende gedeelte door de brandweerlieden gedoofd. Het schuurtje diende tot stalling van eenig vee en tevens als verblijfplaats van de kippen. Doordat het vee en de kippen nog bulten liepen, bleef de schade uitsluitend beperkt tot het schuurtje, dat echter niet was verzekerd. UIT DE ADVERTENTEËN Post F. C. Kuijperstraat 4 Overhemden, nieuwe dessins m. boord, 1,62; Dassen nieuwste kleuren, vanaf 35 cent; Sokken fantasie, geweven 18 cent; Sokken met zijde geb. 26 cent; Kinderpyama's vanaf 1,25; Dito ln bijzonder aardige uitvoering 1.74; Tricot mansbroeken 69 cent; Witte manshemden. P. v.d. Dijsel. Wij noteren eierkolen: 10. H.L. thuisbezorgd 11,-; 10 H.L. afgehaald 10,-; 1000 K.G. thuisbezorgd 14.50; 1000 K.G. afgehaald 13,50. s

Soester Courant | 1981 | | pagina 11