.wierig. Kleinegris 35 35 Landelijk Jeugd Wielertoernooi in Soest romcix UITLAATCENTRUM Zaalvoetbaltoernooien z.v.v. De Kluis 16 en 23 mei Bij L.T.C. Soest vijf teams na drie wedstrijden nog ongeslagen Tempo's Toertocht Soest" A 1 won weer toernooi Meningen van Lezers v V*%, Winkelkring Van Weedestraat goedgeefs met moederdagrozen Dameszaalvoetbalwedstrijd S. O. Soest- VVZ %9 Algemene ledenvergadering van de Nieuwe Baarnse School en Baarnse Montessori Kleuterklas Geslaagd E.Veerman koploper in onderlinge competitie van D.V.S. Insluiper maakt 2500 gulden buit Sportprogramma Zaterdag 16 mei Zondag 17 mei AROS wil uitbreiden Openbare Mavo in LAANSTRAAT 71 - BAARN CLAASSEN Gratis montage Autobedrijf CLAASSEN Safe occassions. Goed gegarandeerd gegarandeerd goed. VERKOOP Zuiver zijde P.m. f25.-; f35.- Satijnkatoen P.m. f14.90 Katoenen jersey v.a. f 17.90 OE Stoffenhuis Ralph Polak OE ANTIEK 13 S4K*M«-r Courant van woensdag IS mei 1981 13 Zaterdag j.1. heerste er een opgewekte sfeer In de Winkelkring Van Weede straat. De gezamenlijke winkeliers hebben het winkelend publiek tijdens hun moederdag-aankopen aangenaam verrast. Elke dame. moeder of geen moeder ontving in elke winkelkringzaak een kers verse Moederdagroos. Vele verraste dames vonden het een heel aparte attentie, die zij wel konden waarderen. Het zal niet vaak voorgekomen zijn dat in een winkelstraat in Soest zoveel dames met een roos als winkelkringgroet huiswaarts keerden. Op de zaterdagen 16 en 23 mei organiseert zaai voetbal vereniging ,,De Kluis" weer haar jaarlijkse toernooien in sporthal Beukendal. "de KIuis"-toernooien komen de stan daardteams ln aklie op zaterdag 23 mei. Het deelnemersveld tijdens deze dag garandeert zaalvoetbal op hoog ni veau. Het zijn teams die allen in de eerste klasse van het rayon goed mee draaien. De aanvang is om 10.00 uur. In de pauze van deze tweede toernooi- dag wordt voor de derde maal ge streden om "de Kluis-Penalty-bokaal". Dit gebeurt door D-junioren van de Soester veldvoetbalverenlgingen. Zij zullen door het nemen van panalties gaan strijden om de mooie bokaal die vorig jaar voor Peter Wolfsen van Soest was en het jaar daarvoor voor John Brouwer van V.V.Z. Bij dit penalty-schieten zal Soest- keeper Eep Kamphorst het (veldvoet- bal) goal ..bemannen", waarbij hij wel weer alles ..uit de kast" zal moeten ha len om de strafschoppen van de 12-Jari gen te keren. Dit evenement duurt van 14.45 tot 15.45 uur. warna het restant van de wedstrijden zal worden ge speeld. Op de laatste dag is de prijs uitreiking om 18.30 uur. Aanstaande zaterdag starten de reser ve-teams om 10.00 uur met de wed strijdenreeks die om 14.00 uur onder broken zal worden voor een dames voetbalwedstrijd tussen de teams van Soest en WZ'49. Beide teams gaan met ingang van het volgend seizoen meedoen in de competitie voor het veld voetbal, maar zullen nu eerst nog een zaalvoetbaiwedstrijd spelen in de pauze van 14.00 tot 14.40 uur. Voor dit evenement rekent het bestuur van "de Kluis" op een grote publieke belangstelling die de dames ook in de zaai zal inspireren tot grootse voet baldaden. Na de dameswedstrijd wordt het toernooi vervolgd met het restant van de wedstrijdenreeks voor de heren. Op deze eerste dag zal dan om plm. 18.00 uur de prijsuitreiking zijn. Aan het toernooi op 16 mei nemen naast het 2e en 3e team van "de Kluis" nog enkele goede reserve-teams deel uit het Gooi. waardoor er naar ver wachting van goed zaalvoetbal genoten kan worden. Op de tweede dag van Op dinsdag 19 mei a.s. houden de ver enigingen de Nieuwe Baarnse School en de Baarnse Montessori Kleuterklas hun algemene ledenvergadering in de gymnastiekzaal van de NBS. Smuts- laan 6, aanvang 20.00 uur. Mevrouw Drs. Hanneke Floor is door het be stuur uitgenodigd een voordracht te houden over het individueel testen van kinderen, in de fraai uitgevoerde schoolkrant lezen wij, dat na de pauze 0.a, de jaarverslagen van secretaris en penningmeester aan de orde zullen komen en twee bestuursmutaties. De heer K. van Weel zal aftreden als voor zitter van de Montessori Kleuterklas. Het bestuur stelt voor in zijn plaats te benoemen de heer R. van der Linden, die reeds lid is van het be stuur van de NBS. Het bestuur stelt tevens voor de heer K.van Weel te be noemen als lid van het bestuur NBS. Voorts wordt ln de schoolkrant de uitslag van de Citotoets vermeld, die wederom zeer goed is uitgevallen en wordt aandacht besteed aan het pro bleem van de invloed, die televisie heeft op kinderen. De benedenver dieping van de school wordt op het ogenblik in een nieuw jasje gestoken. De lokalen worden ln frisse kleuren ge verfd. de wanden opnieuw bekleed en ook de gangen krijgen een fikse op knapbeurt. Voor rijbewijs A. B/E, C/ D/E slaag den onderstaande dames en heren Voor A: W. Bos. I. H. Reurink en R. H. Vellinga. Voor B/E: D. J. Admiraal. T. Alte naar. L. W. Baan. C. H. Bakker. E. Becker. A. M. v. Bennekum, H. A. den Besten. B. J. M. Beijer. J. Boon. J. P. Bouwmeester. M. J. den Broe der-de Ruig. H. v.d. Broek. E. M. M. v. Buuren-Beljer, J. J. de Clippelaar, K. M. Derickx. R. A. W. v. Doom. B. Dijkstra. J. Dijkstra. T. Dijkstra- Wondaal, B. A. v. Es. J. Friebel, M. M. v. Gent-Staal, J. P. v.d. Hammen. L. M. den Hartog-v. Dam. B. J. M. v. Hattem, H. S. Heeren. R. P. Hen- sen, A. I. I. Hilhorst. N. J. Hofman, A. v. Hoorn, K. Hom. P. H. C. J. Hoppenbrouwers, A. E. Horik-v. Tol. F. Joziasse, H. W. Ketelaar, G. C. Kleter. E. S. Kok. M. Kok. N. I. Kol- le. G. F. N. Kuipers. E. L. Levedag- Bruil, P. Oudenaarden, P. Pawlrodlno- mo, G. J. Pol, P. G. J. Rademaker, 1. Radstok, C. Reehorst. M. E. Reij- erse, Y. Roos, G. E. Sevink, E. Si- mon, J. Smit, F. S. Taekema. J. v. Veen-Dlerdorp. M. A. J. J. Vial, V. J. Visser, C. J. Voerman. H. J. Vogel, M. de Vos. I. M. B. H. A. M. de Vries. E. I. Wlckeraad, K. J. M. Wij nen. C. de Zoete en F. R. J. Zomer. Voor C/E+D/E: A. Aygun. P. A. T. Beemer, W. H. van Drie. J. C. Schol ten. A. M. P. v.d. Velde en J. W. Vis ser. Zij werden opgeleid door Autorijschool M. Los, Van Lenneplaan 47, tel. 16621. Met nog vier wedstrijden te spelen, heeft E.Veerman zonder zelf te spelen de leiding ln de onderlinge competitie van D.V.S. genomen, doordat R.Da- men maandagavond verrassend re mise speelde tegen de jeugdige Ed. Spiegel. Een fraaie prestatie van Spiegel, die inderdaad een zeer goede partij afleverde. De vraag wie er kam pioen van D.V.S. gaat worden, is even wel nog volkomen open. daar enkele gegadigden, die minder partijen heb ben gespeeld, er qua aantal verlies- punten beter voor staan. Een goede prestatie leverde ook junior T.Spilker, nog maar kort lid van D.V.S., door A.Breukel te verslaan. De uitslagen waren: R.Damen - Ed.Spiegel 1-1; J.van Das- selaar - H.Hulsman 1-1; J.J.den Os - J.Dassen 2-0; J.Stins - W.Meijerink 0-2; Mej.van Buuren - H.v.d.Heiden 0-2; T.van Dasselaar - W.v.d.Mey 2-0. Een insluiper heeft zondag uit een woning aan de Amersfoortsestraat te Soesterberg 2500 gulden weggenomen en twee video-banden. De toertocht "Terug over de Heuvel rug" die zaterdag j.1. door de toer- afdeling van "Tempo" werd georgani seerd is wederom een succes gewor den. Ondanks de onweersbuien die 's morgens uit de lucht vielen en de concurrentie van de landelijke Fiets dag, gingen er toch nog zo'n 200 deel nemers op pad, warvan het merendeel voor de lange afstand <150 km) kozen. 80 deelnemers vonden de 75 km. vol doende. De 40 km bleef met 15 deel nemers wel aan de magere kant. De concurrentie van de Landelijke Fietsdag vanuit Amersfoort en Hil versum was hier duidelijk te merken. De vroege vertrekkers, vooral op de 150 km., werden onaangenaam verrast door de onweersbuien en velen zochten op hun tocht door de Eempolder be schutting bij boerderijen. Was het begin nat. wat verder op de dag werd het prachtig fietsweer, waarvan de late starters profiteerden. De slagregens hadden echter voor veel lekke banden gezorgd doordat er met het regenwater veel vuil de weg op stroomde. De route waarin een groot gedeelte van de Gelderse Vallei was opgenomen en die terugvoerde over de Utrechtse Heu velrug werd door de deelnemers prach tig genoemd. Voor velen was het ..ver rassend" hoe lastig deze Heuvelrug kan zijn in de laatste kilometers. Dat ondervonden ook de 75 km.-rijders na dat ze het vlakke Langbroekerveld achter zich hadden. Het 40-km. gezel schap doorkruiste de bossen over be kende en minder bekende paden. Maar de taaie tankbaan en De Paltz liet zich wel voor iedereen gelden op het einde. Een geslaagd evenement en veel deelnemers beloofden volgend jaar terug te komen. Zondag 31 mei organiseert de Ren- en Tourvereniging Tempo voor het eerst sinds 15 jaar weer een landelijk Jeugd Wielertournooi in Soest. Precies 12.00 uur zal burgemeester Mr. P. Scholten deze spannende wielerronde aan de Konlnginnelaan openen, waarna voor zo'n 500 jeugdige wielrenners van 8 t/m 14 jaar het langverwachte startsein zal klinken. Het wielerparcours ligt geheel op Soestdijks grondgebied: vanaf de startplaats Konlnginnelaan spurten de renners door de Groen van Prinsterer- straat en Sc haepmanstraat naar de Nieuwstraat. Om vervolgens weer aan de Konlnginnelaan door de finish te gaan. Na afloop om 18.00 uur, ontvangt iedere deelnemer een herinnerings vaantje, terwijl de winnaars per leef tijdsklasse een fraaie beker ontvan gen. Dit landelijk jeugdtournooi, waaraan 30 wielerclubs uit het hele land deel nemen, belooft een aantrekkelijk sportgebeuren te worden. Ook voor de toeschouwers uit de Soester bevolking worden speciale activiteiten gepresen teerd. Spelen, wedstrijden, leuke stands en aantrekkelijke stunts. Kort om, de SoestdijKse Koninginnelaan zal deze laatste zondagmiddag in mei voor jong en oud een gezellig trefpunt zijn. Met een grote luchtmatras voor het jeugdige enthousiasme, met een bal lon- en een tekenwedstrijd, waarbij leuke prijzen gewonnen kunnen wor den. Leden van de Eerste Nederlandse Pa rachutisten Club zullen ter ere van dit nationaal sportevenement met een snelheid van meer dan 250 km. per uur op de aarde afsuizen, om op een te voren nauwkeurig bepaalde plaats neer te strijken. Weliswaar minder avontuurlijk, maar misschien wel even leuk Is de ballenschiettent waarin men aan de Koninginnelaan het geluk kan beproeven. En over proeven gespro ken... het bier is weer best! (En ook de koffie en andere drankjeshet Queen- clubterras staat daar gastvrij voor open. Stands met lekkernijen, patat frites, Ijs, saté, kaashapjes en zoute haring, zullen de inwendige mens aan de Ko ninginnelaan verzorgen. Dankzij het royale gebaar van Ver huurservice Midden-Nederland en de financiële hulp van vele Soester be drijven kunnen de jeugdige renners straks in Soestdijk de weg op. Tempo duimt voor mooi weer en zegt: tot ziens, op zondag, 31 mei, om 12 uur aan de Koninginnelaan. VVZ 12.00 uur Altius 5 - WZ 5 S.O.SOEST 14.30 uur Baarn-Soest 12.30 uur BFC 7 - Soest 10 S.E.C. 14.30 uur SEC-Sc herpenzeel Afgelopen zaterdag vond op de „Soest" velden de provinciale finale plaats oin de A.P.G.M. Kersten-trofee (de zg „Bisschopsbeker"]. De A I van „Soest" won vorig seizoen deze beker en dus was het elftal automatisch geplaatst voor de provinciale finale en de organisatie ervan. Soest begon dit toernooi met de „nieu we" A 1 en startte goed. Men won van Limvio met 5-1 en van EMM met 2-1. De laatste wedstrijd was het minste maar toen stond er ook niemand van de ..oude" Al meer in. l-l werd het tegen Actif Al. Het eindresultaat werd daarna: 1. Soest. 2. EMM, 3. Limvio. 4. Acüf. Soest dus volgend jaar weer organisa tor en automatisch geplaatst. Aanstaande zondag 17 mei zijn de landelijke finale wedstrijden ln Uit hoorn bij V.D.O. Soest treedt daar aan tegen Pancratius uit Badhoeve dorp, DSS uit Haarlem en Alway Fore- ward uit Hoorn. De mannen van Ernst Brandes hopen ook hier een goed figuur te slaan met de „toekomstige" Al. De A.R.O.S. de Soester radio-omroep voor zieken en bejaarden, vraagt vrij willigers, die een avond in de week willen meewerken aan het maken van radioprogramma's voor zieken en be jaarden. Zowel voor de presentatie als de techniek zijn dames en heren vanaf 21 jaar van harte welkom. Wilt U graag meer weten over het werk van de A.R.O.S.? Dan kunt U bellen om In lichtingen naar tel. 14927 of een briefje schrijven naar de A.R.O.S.. postbus 193 te Soest. ,,'n Ouder" van een leerling van de Openbare Mavo zond ons een brief waarin nogal fors wordt uitgehaald naar de leiding van die school. Er wordt o.i. te zeer „op de man gespeeld" en daar is deze rubriek niet voor. Bo vendien is de brief niet ondertekend en is ook de naam van de afzender bij ons niet bekend. Wij moeten altijd minimaal weten wie achter ,,'n Ouder" of welke andere anonimiteit schuil gaat. Wij willen „Meningen van Le zers' wel ln de hand houden. De gemengde seniorenteams in de districtscompetitie C en D zijn na drie wedstrijden nog ongeslagen en ditzelf de geldt voor maar liefst 3 van de 4 jeugdteams t.w. Junioren A. B en het team van jongens t/m 15 jaar. Halver wege de competitie is dit nog te vroeg om te juichen; er kan nog van alles gebeuren. Het Zondagsteam Soest IH [4e kl. KNLTB] doet het ook nog uitstekend, al moest afgelopen zondag met een gelijkspel genoegen genomen worden. De keerzijde van de medaille wordt gevormd door de teams, die tegen [automatische] degradatie moe ten vechten of onderaun komen, zonder te kunnen degraderen. Soest I (2e kl. KNLTB) heeft tweemaal verloren en eenmaal gelijkgespeeld. Dit team zal vermoedelijk met Zalt- bommel uit moeten maken, wie met de rode lantaarn naar de 3e klasse terug gaat. Soest II, net verleden jaar ge promoveerd naar de 3e klasse heeft het bijzonder moeilijk en zal na 3 verloren wedstrijden met grover geschut ln de strijd moeten komen ln de tweede helft van de competitie, om niet weer naar het uitgangspunt van verleden jaar terug te moeten. Ook Soest IV (2x verloren, lx gewonnen). De gewonnen wedstrijd tegen STVU (6-2 voor Soest) kon wel eens heel belangrijk worden. Soest VI sleepte tegen Fléhlte een punt uit het vuur en de zesde zondag kan voor dit team dus belangrijk worden. De beide hoogste teams op zaterdag A (le klasse) en B 2e klasse) hadden de eerste twee zaterdagen verloren, maar boekten afgelopen zaterdag beide winst. Soest A met 3-2 tegen Lockhorst, Soest B won 4-1 in de uitwedstrijd tegen Bosch en Duin. Bij de midweek competitie zijn nog weinig resultaten geboekt. Maar zoals het voor de ongeslagenen nog te vroeg is om te juichen, behoeft voor de slecht staande teams nog niet getreurd te worden. Tenslotte komt men alle te genstanders in de return nog een keer tegen. De uitslagen van j.1. week lui den: Landelijke competitie: (gemengd) Soest I-de Pettelaer I 3-5 Uitwijk li-Soest II 5-3 Soest III HLTC VII 4-4 Hakkelaars I-Soest IV 8-0 Soest V-Leusderpark III 7-1 Flehlte VlII-Soest VI 4-4 (heren) Soest-Alta II 2-4 Districtscompetitie (gemengd) Soest A-Lockhorst 3-2 Bosch Duin A-Soest B 1-4 Leusden C-SoestC 1-4 Soest D-Ludenti B 4-1 heren Soest A-Maarn A 4-2 (junioren, gemengd) Soest Zuid-Soest A 1-4 Weldam A-Soest B 0-5 Soest C-Maarn E 1-4 (jongens t/m 15 j.) Soest-Lockhorst 8-0 Zwierig is de mode zomer 1981. Romantische japonnen, pakjes en blouses. U slaagt toch altijd bij ons! Privé en kantoor: Olijkeweg 26, Soest tel. 02155-132 60 Administratiekantoor Verzorging van administraties en boekhoudingen Belastingaangiften Assurantiën Alle verzekeringen Hypotheken Financieringen garantie voor zekerheid Zijn doel is Hij zal het goed verdedigen. Ons doel is óók duidelijk: elke optiekklant helemaal naar wens helpen. Dat doel verdedigen door secuur te helpen, 't beste te leveren en met aandacht en vakkennis de bril te maken die U gelukkig maakt. VAN WEEDESTRAAT 17A TELEFOON 02168-17120 Autobedrijf Er.castraal 5a Baam Tel. 02154 20751 Tel. 02154-20751 De beste merkuit/aat van Nederland, nu met kwaliteitscertificaat. steeds meer mensen kiezen voor een originele Romax uitlaat ANWB-keuring toegestaan. Met Bovag garantiebewijs Mercedes 200 D wit, getint glas 1979 Mercedes 200 D sahara beige, get. glas 1979 Mercedes 200 D bl. st. bekr. get. glas etc1977 Peugeot 604 D, Turbo beige1979 Peugeot 505 SRO, zilver metallic 1980 VW GoH D. groen metallic1979 Oldsmobile cutlase saloon dieselaug. 1979 Volvo 244 DL (GL-uitvoering)sopt. 1977 Honda Civic, blauw metallic1979 Opel Kadett, special 4 drs rood1979 Opel Kadett City J, blauw 1979 Opel Kadet City J, blauw 1979 Opel Kadett Coupé, brons met1978 Opel Record 2.0 S, groen, LPG 1978 Toyota Corolla, 4 drs. rood1978 Datsun 120A FU. rood 1978_ GEBR. VAN DER P0UW KRAAN AUTOMOBIELBEDRIJF Middelwijkstraat 40-42 3764 CG SOEST Tel 02155 1 4289 1 9080 -13752 SUBARU SPECIALE Originele Franse enz., enz. Baarnstraat 50 - Baarn - Tel. 12764 %3%3 Wegens vertrek van part. enig goed antiek koper en tin zoals kandelaars, beddepan, ketel, borden, mijnlamp, fietslamp, verder imari porceleinen borden, vaasjes, kaststel. Tevens comtoise- klok, consolekiok, schilderij, Gelderse kussenkast etc. Sparrenlaan 18, Soest-Zuid

Soester Courant | 1981 | | pagina 13