Tiffany /J Chatoux Schiesser® Piet Schrijvers, politie, medici en VVZ- bestuur zorgen voor recordopbrengst Defensie wil meer ruimte op Leusderheide Spakenburger klaverjaskampioen van Soest Voor Soesterberg nu ook heffing zuiveringsrechten Slipididu zit als gegoten en tekent niet af. mognetti hojoco 4200 gulden voor Bentinckfonds Vijfjarig jongetje aangereden Bestuurswisseling Soester Ondernemer Open-huis Soester edelsteenslijperij GESLAAGD VOOR MAVO, HAVO, VWO...? Talenpraktikum Amersfoort Stille protestnacht, PPR-nacht! Mogelijkheden voor crossers: "De Borg" nog zonder directeur/beheerder Eigentijdse nieuwe ideeën-shop in de Van Weedestraat SKAGA SOFTLINE MONTUREN Inbrekers overlopen Vlam in de pan 3 Soester Courant van woensdag 13 mei 1981 3 asjemenoeda tgaatnaarcha touxtoe naar Chatoux toe De pasvorm is perfekt; Schiesser hemden en slips knellen niet, lubberen niet. Het materiaal is perfekt. De garantie is perfekt; Schiesser past en blijft passen. Perfekt ie is onze kwaliteit Laanstraat 70 - Baarn Burg. Grothestraat 13 Soest Telefoon 02155-23271 De "prominenten" met In hun midden Piet Schrijvers en scheidsrechter Jan van Steenflelaar Foto: Herman van Dam Het gezamenlijk optreden van Piet Schrijvers, een zestiental min of meer prominente inwoners van Soest; een voetbalelftal van de plaatselijke medici en een elftal van de politie, alsmede het WZ-bestuur dat de totaal opbrengst van het evenementen op een bedrag met twee nullen afrondde, hebben gezorgd voor een record-opbrengst. De voorzitter van het Bentinckfonds, mr. A. Oeldens die de met vakantie zijnde stichter oud-burgemeester mr. S. P. Baron Benttnck verving, nam liefst 4200 gulden in ontvangst. 1700 Gulden daarvan kwam van de „prominenten", waarvan er geen een in staat bleek de Ajax-doelman Plet Schrijvers te passeren, de rondgemaakte 2500 gulden was de opbrengst van de entree gelden. En dat alleen al betekende dat er meer dan duizend mensen naar het VVZ-complex aan de Eemweg gekomen waren voor dit jaarlijkse festijn. Op de Dalweg, bij het voetgangers tunneltje werd maandagmiddag een 5-jarig jongetje door een passerende automobilist aangereden. Het knaapje stak plotseling de rijweg over. De automobilist kon ondanks sterk rem men, de botsing niet voorkomen. Het jongetje werd voor onderzoek naar het ziekenhuis Zonnegloren gebracht. Dinsdag 2 juni wordt in Restaurant van den Brink aan de Soesterbergsestraat de jaarvergadering gehouden van de vereniging "de Soester Ondernemer". De agenda vermeldt alle gebruikelijke jaarstukken en een bestuursver kiezing. Aftredend zijn mevrouw Meeder-Dekker en de heren Van Buuren, Dogterom, Frank en Schipper. Mevrouw Meeder en de heer Schipper stellen zich niet herkiesbaar. Kandi daten voor deze twee bèstuursplaatsen zijn de heren W.F. van Oosten en Jac. de Vries; de eerste als vertegenwoor diger van Hartje-Zuid, de tweede als vertegenwoordiger van de winkel kring Van Weedestraat. Donderdag 14-, vrijdag 15- en zaterdag 16 mei houdt de edelsteenslijperij "de Slijpsteen" aan de Stationsweg 20 open-huis voor ieder die daar belang stelling voor heeft. "De Slijpsteen" is gespecialiseerd in het slijpen van ringstenen. Scheidsrechter Jan van Steendelaar, ook hij was dit jaar weer present, had een bijzonder makkelijke avond. Eerst mocht hij zestien streepjes zetten in zijn boekje voor de zestien gestopte penalties. De prominenten faalden jammerlijk, tot ongenoegen van het publiek, dat direct dacht aan een door gestoken kaart. Daarna kon Van Steen delaar op het middenveld rondwan delen, want daar speelde de wedstrijd zich zo ongeveer af. Het gros van de prominenten bleek de voetbalsport niet machtig te zijn; en kelen hadden de goede richting niet te pakken, waaronder burgemeester Scholten, maar voor anderen moest Piet Schrijvers toch gestrekt in de hoek. Het beste schot van de avond, dat van Darthuizen-directeur Van Kekum, kon hij maar net over de lat tikken. Maar dat moet voor het publiek toch eigenlijk wel duidelijk gemaakt heb ben dat er van boos opzet geen sprake is geweest. Men deed wat men kon en dat was helaas op dit voetbalveld niet veel. Het is te hopen dat er op „eigen" terrein wel eens gescoord wordt. Ook de politie en de dokteren en fysiotherapeuten bakten er niet veel van. De politie won en terecht dankzij doelpunten van Henny Truin en Kees de Kruijff. Dat de Soester „sterke arm" er zo lang over deed, geeft te denken. De achterhoede van de medici met de sublieme keeper Bleijerveld was in vorm, maar zeker passeerbaar. Door dit resultaat blijft de strijd om de wisselbeker nog even voortduren. Had den de medici gewonnen, dan was het kleinood definitief in hun bezit geko men. De in financieel opzicht zeker ge slaagde avond werd afgesloten met de overhandiging van de opbrengst aan mr. Geldens en een ..gezellig samen zijn" in de VVZ-kantine. In de pauze van de voetbalwedstrijd gaf sportschool Van Diermen een de monstratie van de karate-sport. Het publiek keek geïnteresseerd en dankte met een applausje. Vergroot uw aktieve talenkennis via de individuele talenpraktikummethode op de door u gewenste tijd (overdag of 's avonds) in uw eigen tempo met voortdurende begeleiding door bevoegde docenten ENGELS DUITS FRANS SPAANS ITALIAANS NEDERLANDS Inlichtingen 033-729097 P.S. Morgenochtend zijn wij aan wezig op de wekelijkse markt van 9 tot 13 uur aan de Weegbree straat. Bezoek onze kraam! Defensie wil voor het houden van oefeningen in groter verband meer ruimte in Nederland. In beginsel zullen weliswaar de kazernes op de huidige lokaties gehandhaafd blijven, maar uitbreiding van de legeringsplaatsen kan in de toekomst noodzakelijk blijken. Ter aanzien van de oefenterreinen zegt Defensie behoefte te hebben aan gebieden waar compagnies kunnen oefenen (7 stuks); aan gebieden waar eenheidsoefeningen (in kleiner verband) gehouden kunnen worden (15 stuks) en dan nog eens ongeveer 12650 hectare voor andere oefenin gen. Een compagnie-oefenterrein (COT) moet minimaal 1000 hectare groot zijn; een eenheidsoefenterrein (EOT) moet een oppervlakte hebben van 250 hecta re en op beide terreinen moet alles wat voor een goede oefening van een mili tair nodig is, mogelijk zijn: ingravin gen. parallel lopende zandbanenstel- sels met dwarsverbindingen, bebos sing voor bivakken en uitgangsstellin gen. Elk oefenterrein dient ook een rondbaan te hebben om het toeganke lijk te maken voor manoeuvre-een heden. De laatste groep oefenterreinen, de 12650 hectare OOT, zijn bestemd voor niet manoeuvre-eenheden. Deze ter reinen onderscheiden zich van de beide anderen door de grote variëteit van de te verrichten militair-technische aktiviteiten. Defensie stelt ten aanzien van de Leusderheide voor deze aan te merken als een COT lokatie, met medegebruik van 250 hectare EOT en 500 hectare OOT. Om tot een COT van voldoende oppervlakte te kunnen ko men is uitbreiding van het bestaande oefenterrein met circa 125 hectare noodzakelijk. Niet wenselijk Burgemeester en wethouders van Soest stellen zich op het standpunt dat een dergelijke uitbreiding van mili taire aktviteiten in dit gebied van landschappelijke en recreatieve waar de. in beginsel niet wenselijk is. „De vraag is echter", schrijft het college aan de raad, „of hieraan iets gedaan kan worden, temeer daar geen reële alternatieven beschikbaar zijn". B. en W. willen daarom overleggen met de bij dit gebied betrokken ge meenten Amersfoort, Leusden en Zeist. In het structuurschema van defensie staat verder dat na realisering van de Leusderheide als COT, EOT en circa 500 ha. OOT in de provincie Utrecht nog een behoefte resteert aan circa 250 ha. OOT. Om in die behoefte te voor zien heeft Defensie het oog laten vallen op Den Treek (411 ha.); Oude Kamp (81 ha.); De Soesterberg (73 ha.); De Vlasakkers (266 ha.) en Rhenen (14 ha.). In het eerder genoemde schema wordt gesteld dat „De Vlasakkers" reeds een specifieke functie voor tankeenheden vervult. Defensie stelt voor dit zo te handhaven, waarmee dan tevens in een deel van de resterende OOT-be- hoefte (ca. 100 ha.) wordt voorzien. Er resteert dan nog 150 ha. Daarover wil Defensie met de provincie gaan praten om een keus te maken uit de overige, bovengenoemde, gebieden. B. en W. van Soest willen daar graag bij zijn en achten in dit stadium overleg met het provinciaal bestuur gewenst. Vliegbasis Aan opheffing van de vliegbasis Soes terberg hoeft niet gedacht te worden. De regering heeft het voornemen alle vliegbases te handhaven. In de aktivi teiten op de vliegbasis Soesterberg zullen zich geen wezenlijke verande ringen voordoen. Crossterrein Het gemeentebestuur van Soest acht de uitbreiding „niet wenselijk" uit een oogpunt van milieu. Men is wat dat betreft consequent, want voorkomen werd ook dat „De Stompert" werd ingericht als crossterrein voor motor rijders uit Soest en Amersfoort. Een heel ander standpunt neemt blijk baar het gemeentebestuur van Leus den in, dat bij Defensie herhaaldelijk verzocht een deel van het militair terrein op de Leusderheide beschik baar te stellen voor motorsportliefheb bers uit Leusden en Zeist. Defensie stelde daar aanvankelijk „De Stompert" voor beschikbaar; een ge bied waar ook de gemeente Amersfoort het oog op had laten vallen en waar de provincie mee kon Instemmen. Omdat ook de gemeente Soest een cross-probleem kent, heeft het ge meentebestuur van Soest bij Defen sie gevraagd de Leusderneide daar voor te mogen gebruiken. Met een brief van 8 mei j.1. heeft Defensie nu aan Leusden bericht dat zowel de crossers uit Leusden als uit Zeist van een gedeelte van de Leusder heide gebruik mogen maken, zover dat gelegen is ten westen van de tankwerk plaats aan de Kol. van Rooijenweg, een weg die loopt over het grondgebied van Soest. In de brief aan Leusden zegt Defensie dat het gemeentebestuur van Soest het gebruik van De Stompert afwees. Soest wordt in de brief van 8 mei niet verder genoemd als medegebruiker. Ook Amersfoort komt in dat stuk niet voor. De vraag is nu of Defensie met „ten westen van de tankwerkplaats" alsnog een stuk Soester grondgebied be schikbaar stelt! Het Soester gemeente bestuur gaat er van uit dat dit niet het geval is. Wel blijft dan de volgende vraag over: mogen Soest en Amersfoort ook op grondgebied van Leusden crossen? Kan het gemeentebestuur van Leusden dat net als het gemeentebestuur van Soest voorkomen? Wordt op deze ma nier Soest alsnog onder druk gezet om „De Stompert" voor Soester en Amers- foortse crossers open te stellen? Voorlopig blijft het gemeentebe stuur van Soest uitbreiding van mili taire aktiviteiten op de Leusderheide „ongewenst" achten. Of het gemeente bestuur van Soest uitbreiding van motorcrossaktiviteiten op grond gebied van Leusden wel wenselijk acht, valt nog niet te zeggen. Het dorpshuis "De Borg" in de wijk Overhees moet het nog steeds zonder directeur/beheerder stellen. Na het vertrek van de heer Lensing. eind fe bruari. dacht het bestuur de vacature eind maart, begin april weer opgevuld te hebben. Er zijn volgens de heer J.Hilhorst, secretaris van het bestuur, wel een aantal sollicitaties binnenge komen, maar tot nog toe heeft men daarbij niet die kracht gevonden, die men denkt in "De Borg" nodig te hebben. Bezoek vrijdagnacht 22 mei a.s. de nachtwake (een uur lang zwijgend protest) om vijf voor twaalf bij de poort van de vliegbasis Soesterberg (Verlengde Paltzerweg). Neem fakkels mee. Kom op zaterdag 23 mei naar de SLOTMANIFESTATIE van de "P.P.R.-basis Soesterberg" aan de Van Weerden Poelmanweg ('t Hoogt) om 15.00 uur. Geen enkel zinnig mens kan er mee accoord gaan dat er wapens bestaan die niet alleen mensen kunnen doden, maar ook de grondslag van alle leven kunnen aantasten. Kunststof, met een randloze onderkant. Een harmonie van stijl, pasvorm, comfort en „perfecte afpassing". Alleenvertegenwoordiging voor Soest BIRKSTRAAT 2 - SOEST - TEL 12874 brilmode [23i>'y Gediplomeerd optometrist - Lid OV Het door de wijkvereniging Overhees voor het tweede jaar georganiseerde open klaverjaskampioenschap van Soest is gewonnen door de heer A. Baisamo uit Spakenburg. Hij behaalde in de „drie boompjes van zestien" in totaal 616» punten en won daarmee de hoofdprijs, een herenfiets. Hij kwam ook in het bezit van de door onze krant beschikbaar gestelde wis seltrofee. De prijzen werden na afloop van de lange, maar uiterst gezellige kaartavond, uitgereikt door de Over hees-bestuurders Nijssen en Van Dor- resteijn. Aan dit gigantische toernooi namen dit keer 208 klaverjassers deel. Dat waren er méér dan vorig jaar, terwijl nu 19 inschrijvers het lieten afweten. Met de wegblijvers mee zou de grote zaal van het dorpshuis „De Borg" overi gens geheel bezet geweest zijn. In schrijvingen waren er niet alleen uit Soest, maar ook uit Hulzen, Baarn, Amersfoort, terwijl Spakenburg dan dit keer de winnaar opleverde. De organisatie was honderd procent beter dan vorig Jaar toen de wijkver eniging het toernooi voor de eerste keer organiseerde. Met name het ..wisselen", het veranderen van part ner, verliep aanzienlijk soepeler. Wan klanken werden niet gehoord. van een ander evenementje waarmee ook prijzen te verdienen waren. Wat het kaarten betreft lag het hoog ste aantal verzamelde punten in de eerste ronde iets boven de 2200; in de tweede ronde net boven de 2000. terwijl de winnaar dan op 6169 totaal kwam. De uitslag was als volgt: 1. A. Baisamo, Oude Bocht 33, Spa kenburg, 6169; 2. J. Dazelaar, Draai lier 103, 5850 ptn. (draagbare radio); 3. J. Valkenet, Kerkstraat 28a, 5761 ptn. (cad.bon 50 gulden); 4. R. Pronk, Bartolottilaan 38, 5757 ptn. (cad.bon 25 gulden»; 5. O. Jaarsma, Ereprijs- straat 197, 5655 ptn. (bon 25 gulden); 6. mevrouw Groenestijn. Klaarwater- weg 84, 5573 ptn. (vogelkool); 7. D. J. de Winter, St. Theresiastraat 29. 5510 ptn. (vleesschotel); 8 en 9 ex aequo J. Duist, Kiaarwaterweg 102 en G. de Bruin. 5453 ptn.; 10. mevrouw Homs- veld, Vliegtuiglaan 2, Soesterberg. 5448 ptn. UK juwelier Tiffany, de naam van de nieuwe vestiging in de Van Weedestraat heeft met de artikelen die er in de ideeënshop worden verkocht niets te maken. De naam werd a/geleid van een moderne muziekgroep. Wie wat de vertaling betreft toch het naadje van de kous wil weten komt uit op dunne zijde. Gewoon een lekkere kreet die prettig in het gehoor ligt, vinden Jan Verwey en zijn vrouwelijke compagnon Gea Aifrink. Is een sieraad nódig? NEE Kan een vrouw zónder sieraad?JA Hoe voelt dat aan? KAAL, als een huis zonder meubels, dat is óók niet nodig. Bezuinigen? JA Ook op een vrouw?NEE Voor charmante bekleding De eerste afkomstig uit Zeeland, zijn partner kent Twente op haar duimpje. Samen zijn ze in Haaksbergen ruim een jaar geleden een vergelijkbare zaak begonnen. Geen gebrek aan be- langstellig, maar het feit dat Jan Ver wey daarnaast nog een job heeft in Utrecht, hetgeen hem dagelijks ten minste drie reisuren kostte, gaf de doorslag bij de beslissing Haaksbergen vaarwel te zeggen en iets nieuws in centraal Nederland te beginnen. Het werd Soest waar men een stuk over tollige ruimte van wasserette de Bree benutte om opnieuw een start te maken. Precies een week geleden vond de officiële opening zonder veel ophef plaats. Duidelijk zakenmensen die eerst maar eens de kat uit de boom willen kijken en later wel meer van zich zullen laten horen. Of het ooit zover zal komen gezien de niet geringe concurrentie in de directe omgeving? Jan Verwey meent van wel. "Natuur lijk hebben wij artikelen in voorraad die ook elders in Soest te koop zijn. Doublures zal je altijd blijven houden. Toch willen wij dit laatste zoveel mo gelijk voorkomen. Wij streven naar verkoop van exclusieve betaalbare ar tikelen. Ze zijn afkomstig uit het Verre Oosten (porceleinen beestjes), een sierraadprogramma uit Denemarken, Belgische kunstnijverheidsbeeldjes, handwerkkaarsen uit Glanerbrug. Descamps handdoeken uit Parijs, aar dewerk en textiel gefabriceerd in Denemarken onder het merk Sóbahl." Qua inrichting en opstelling een zaak waar je niet gauw voorbij zult lopen zonder de neus tegen de etalage-ruit te duwen. Dat heeft niet alleen te maken met de veelheid van artikelen die er te zien is. De verbouwing door verhuurder Bert de Bree en de vlotte en frisse inrichting door Gea en Jan oogsten, gezien de grote be langstelling van het publiek, veel waardering. Het is duidelijk dat de nieuwe vestiging in de Van Weede straat geen sprong in het duister is, maar duidelijk wordt afgestemd op een stevige zakelijke toekomst. Een toe komst waarin Gea Aifrink de belang- De aanleg van de persleiding laat echter nog wel twee jaar op zich wachten en derhalve wil Soest nu, ook al gezien de precELire financiële situatie van de-gemeente, niet langer wachten met de invoering van de heffing. In haar woning aan de Hellingweg overliep de bewoonster maandagmid dag twee inbrekers van ongeveer twintig jaar. Zij slaagde er nog wel in een van de twee knapen vast te pakken, maar hij rukte zich los en ontkwam. Zij bleken de keukendeur openge broken te hebben en hun buit bestond uit sieraden en driehonderd gulden. Van een aan de Gen.Winkelmanstraat te Soesterberg geparkeerde perso nenauto werden vier siervelgen gesto len. De eigenaar deed er aangifte van bij de politie. Een begin van brand ontstond dins dagmorgen in de snackbar op Nieuwer- hoek. Daar sloeg de vlam in een pan met frituurvet. Het vuur kon met be hulp van een poederblusser bedwongen worden. De brandweer was wel ter plaatse, maar hoefde verder niet op te treden. De rookontwikkeling was kort maar wel hevig en het duurde nog geruime tijd voordat deze geheel uit het pand verdwenen was. Wel was het wat laat voor de uitslag bekend gemaakt kon worden. Dat lag niet aan de telkamer, die volkomen voor haar taak berekend was. Dat het pas tegen half een werd, voor de win naar naar voren geroepen kon wor den, was een gevolg van het uitlopen Klaverjas kampioen A. Baisamo met de gewonnen flets. rijkste hoofdrol speelt. Weliswaar heeft Jan Verwey in Utrecht nog za kelijke besognes, daarnaast hebben vooral de Hilversumse radiozenders zijn aandacht. Dat laatste heeft dan weer te maken met Jan's grote hobby: de mondharmonica. Wie afgelopen zondag heeft geluisterd naar Herman Emmink's "Muzikaal Onthaal" heeft daarin Jan Verwey ais monharmonica- virtuoos met begeleiding van de Sky- masters kunnen beluisteren. Ondanks zijn virtuositeit geen instrument waar een dik belegde boterham in zit, maar een schnabbel in het Hilversumse is nooit weg. In de directe omgeving van Hilversum wil hij zich in de toe komst meer laten zien om er zich op den duur ook meer te laten horen. Geen nood, wanneer onverhoopt de beoogde belangstelling niet aanwezig is. Jan en Gea hebben meer pijlen op hun boog. Achter de thans bestaan de zaak is nog een oppervlakte van circa 100 vierkante meter vrij die, als Tiffany een sukses blijkt te zijn. zal worden afgestemd op producten die met binnenhuisarchitectuur te maken hebben zoals o.m. kleinmeubelen. Een wereldje waarin de 45-jarige Jan Ver wey zich, gezien zijn opleiding en er varing, thuis voelt als een vis in het water. Tiffany, de nieuwe aanwinst in de Van Weedestraat. Op z'n minst kun je een week na de opening er nu al van zeggen dat er "muziek" in zit. Als de raad er in de mei-vergadering mee akkoord gaat, moeten de inwoners van Soesterberg met ingang 1 juli a.s. voortaan ook zuiveringsrechten gaan betalen. Voor hen wordt het bedrag even hoog als de inwoners van Soest reeds een aantal jaren aan de provin cie voor de zuivering van het afval water afdragen: 109,50. Aanvankelijk betaalden de Soester- bergers ook al aan de provincie, maar daaraan werd een eind gemaakt toen de Hoge Raad besliste dat de provincie vóór de overname van de zuiverings inrichting in Soesterberg geen ver ontreinigingsheffing mag innen. Het gevolg daarvan was dat de pro vincie nu niet meer de exploita tiekosten van de Soesterbergse installatie aan de gemeente Soest ver goedt. Soest wilde vorig jaar de heffing al invoeren, maar toen is daarvan afge zien omdat verwacht werd dat spoedig de persleiding naar Soest aangelegd zoy kunnen worden en de provincie de zuiveringsinrichting te Soesterberg zou overnemen. RESTAURANT Van den Brink Soesterbergsestr. 122 Soest Tel. 02155-12706 HAAST? Vraag dan onze spijskaart aan, dan kunt U bestellen vanuit uw bureaustoel!

Soester Courant | 1981 | | pagina 3