Jfir Wat wordt de liberale politiek na 26 mei? Eerste van de dertien kasten met plattegrond van Soest onthuld Samen aan't werk GEMEENTE vraagt; uw aandacht: voor: Raadsvergadering Openbare commissievergaderingen Spreekrecht publiek Bouwzaken ft u I Hinderwet Verleende bouwvergunningen Hinderwet-ontwerp beschikking Waarom stem ik EVP? 18 mei 20.00 uur SOEST Aula Griftland College Evangelische Volkspartij Soesters mogen meepraten over bezuinigings voorstellen Verplaatsing weekmarkt Geen huisvuilophalen op donderdag 28 mei Huursubsidie nog nog niet aanvragen Gemeentewerken- Gemeentesecretarie SUZANNE BISCHOFF in SOEST Zoon nam vaders auto mee Dronken bromfietser 5 Stater Courant van woensdag 13 mei 1981 De eerstvolgende raadsvergadering van de gemeenteraad zal donderdag 21 mei a.s. om 19.00 uur worden gehouden in de aula van het Griftland- college aan de Noorderweg. Vanzelfsprekend bent u van harte welkom bij deze openbare vergadering. De avond bestaat uit drie gedeelten. I. Van 19.00 uur tot uiterlijk 20.30 uur heeft het aanwezige publiek de ge legenheid vragen te stellen over de z.g. Voorjaarsnota, ofwel de financiële situatie van de gemeente. De stukken welke hierop betrek king hebben liggen ter inzage in het gemeentelijk INFOrmatiecen- trum. Het voorstel alsmede de in de bijlagen genoemde projecten- lijsten zijn voor geïnteresseerden verkrijgbaar, n. Aansluitend op het eerste gedeelte, doch in elk geval om 20.30 uur vangt de raadsvergadering van de maand mei aan. De schriftelijke toe lichting op de agendapunten ligt ook ter inzage in het INFOrmatie- centrum. De agenda ziet er als volgt uit Vaststelling van de notulen van de openbare vergadering van 18 december 1980. Ingekomen stukken. Vragenhalfuurtje. Beëdiging eerste loco-secretaris. Voorstel tot het oprichten van de Stichting Regionale onderwijs begeleidingsdienst Eemland en het aangaan van een gemeenschappe lijke regeling inzake de subsidiering van die dienst. Voorstel tot wijziging van de Verordening regelende de taak, werk wijze en samenstelling van de commissie milieubeheer. Voorstel tot hulsvesting Turken Witte Huis. Voorstel omtrent het eventueel Instellen van beroep tegen de ont houding van goedkeuring begrotingswijziging t.b.v. gelden voor geluidwerende maatregelen aan de Ossendamweg/Vondellaan. Voorstel tot het vaststellen van een besluit als bedoeld in artikel 21 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening( voorbereidingsbesluit). Voorstel tot afwijzing van het verzoek van de heer G.A.Kamphuis om schadevergoeding in de zin van artikel 49 van de Wet op de Ruim telijke Ordening. Voorstel tot het gedeeltelijk verlenen en gedeeltelijk weigeren van een ontheffing als bedoeld in artikel I van de Zoneverordening Hin derwet ten behoeve van het uitbreiden van een inrichting voor de verkoop van motorbrandstoffen met een autowasserette en een tec- tyleerstation op/in het perceel Nieuwstraat 13 te Soest (was agenda punt 20 van de vergadering van 19 maart 1981 Voorstel tot het verlenen van een ontheffing als bedoeld in artikel 1 van de Zoneverordening Hinderwet ten behoeve van het oprichten in werking brengen en in werking houden van een inrichting voor de opslag van vuurwerk op/in het perceel Bosstraat 61 te Soest. Voorstel tot verkoop van het perceel Kerkstraat 1 te Soest aan me juffrouw G.A.Gorissen. Voorstel tot verkoop van het perceel Wilhelminalaan 10 aan de heer A.F.Sanders te Soest. Voorstel tot verkoop van het perceel Wilhelminalaan 24a aan de heer L.P.M. Fugers te Soest. Voorstel tot verkoop van grond gelegen in het bestemmingsplan Albert Cuyplaan te Soest aan de Woningbouwvereniging Soest, ge vestigd te Soest voor de bouw van woningwetwoningen en 12 premie koopwoningen. Voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet voor het uit voeren van voltooiingswerkzaamheden van het plan Albert Cuyp laan. Voorstel tot het geven van een straatnaam. Voorstel van de commissie voor de beroepschriften tot het nemen van een beslissing op een door de heer L.P.M.Fugers Ingesteld be roep tegen de weigering van een ontheffing voor het houden van vee binnen de bebouwde kom der gemeente. Voorstel tot het Invoeren van een zuiveringsheffing in Soesterberg. III. Het derde deel van de avond bestaat uit een openbare informele raads vergadering, waarin de raad verder zal discuseren over de finan ciële situatie van de gemeente. Maandag 18 mei -16.30 uur - commissie recreatie en bosbeheer. De agenda vermeldt o.m. wijziging verordening, regelende het toekennen van een penning voor natuur-, landschaps- en stedelijk schoon der gemeente Soest bespreking rapportage inzake de financiële analyse en planmethode voor de gemeente mededelingen omtrent situatie recreatieterreinen Utrechtse Heuvelrug. Dinsdag 19 mei -19.30 uur - commissie ruimtelijke ordening. Op de agenda staat o.m. Overhees II-2, exploitatie-opzet. Tweede herziening van het globale bestemmingsplan Overhees. Derde herziening van het globale bestemmingsplan Overhees. Bouwplan Beetzlaan/Schrikslaan; exploitatie-opzet. Voorbereiding bestemmingsplannen voor het gebied Dalweg. Werkplan Ruimtelijke Ordening. Brief d.d. 23 okt. 1980 van de Vereniging Eigen Huis te Amersfoort in zake bescherming kopers van nieuw te bouwen huizen via een garantie regeling en brief d.d. 26 januari 1981 van de Stichting Garantie Insti tuut Woningbouw te Rotterdam Inzake toepassing garantieregeling bij uitgifte van gronden voor woningbouw, met voorstel te antwoorden overeenkomstig de ontwerp-antwoordbrieven. Structuurschema militaire terreinen. Voornemen tot verkoop van de woning Bonifaciusstraat la. Voorstel tot het verlenen van een ontheffing als bedoeld In artikel 1 van de Zóneverordening Hinderwet ten behoeve van: a. het uitbreiden van een inrichting ter vervaardiging van fotografische artikelen op/in het perceel De Beaufortlaan 28 te Soest; b. het oprichten enz. van een herstelinrichting voor kampeerauto's op/in het perceel Amersfoortsestraat 15 te Soesterberg; e. het wijzigen van een inrichting voor het chemisch reinigen van kleding op/in het perceel Van Weedestraat 40 te Soest. Woensdag 20 mei -19.00 uur - commissie financiën. Op de agenda staat: voorstel tot het invoeren van een zuiveringsheffing in Soesterberg. Woensdag 20 mei -16.30 uur - commissie algemene bestuurszaken De agenda vermeldt overzicht met betrekking tot het gebruik van vergaderruimte voorstel tot vaststelling van een nieuwe verordening op het beheer van het gasbedrijf. De vergadering van de commissie algemene bestuurszaken wordt ge houden in de commissiekamer van het gemeentehuis; de andere verga deringen vinden plaats in het gebouw gemeentewerken, Lange Brinkweg. De volledige agenda's en de voorstellen liggen ter inzage in het gemeen telijk INFOrmatiecentrum, Steenhoffstraat 9a (tegenover het gemeente huis). Geopend 1. Vanaf één kwartier vóór en tot aanvang der commissievergadering kunnen sprekers uit het publiek zich'bij de voorzitter der commissie opgeven voor het stellen van vragen of het geven van een toelichting bij een bepaald agendapunt. 2. Voor de behandeling van de agenda geeft de voorzitter de sprekers uit het publiek de gelegenheid hun opmerkingen kort en bondig aan de commissie kenbaar te maken. De spreektijd is beperkt tot 5 minuten per persoon en duurt in totaal niet langer dan 30 minuten. 3. De commissie kan de door de sprekers uit het publiek gemaakte op merkingen bij haar beschouwingen betrekken. 4. De voorzitter kan, idien daaraan bij de meerderheid van de commissie behoefte blijkt te bestaan, de sprekers uit het publiek vragen hun op merkingen bij de behandeling van het agendapunt te verduidelijken of aan te vullen. Vurige week heeft wethouder D. Hoekstra tegenover het gemeentehuis de eerste van de dertien te plaatsen kasten met een plattegrond van Soest onthuld. Foto: Herman van Dam Wethouder Hoekstra bij de nieuwe plattegrond van Soest Met de plaatsing van deze kasten wordt tegemoetgekomen aan vragen uit de bevolking om op de invalswegen van de gemeente dergelijke platte gronden aan te brengen. De gemeente raad stelde er vorig jaar 47.000 gulden voor beschikbaar. Een voor dit doel tijdelijk ingestelde ambtelijke commissie heeft de plaat sen bepaald en zij is daarbij tot de con clusie gekomen dat de plattegronden niet alleen op de invalswegen, maar ook bij de stations, het WV-kantoor aan de Steenhoffstraat en in Soesterberg ge plaatst moeten worden. De kasten komen nu te staan op het NieuwerhoekpleinBeckeringhstraat/ Koningsweg; Station Soestdijk; WV- kantoor; Station Soest-Zuid; bussta tion Soesterbergsestraat; Soestduinen op de Soesterbergsestraat tegenover restaurant Soestduinen; Soesterberg sestraat bij de serviceflat ,,De Soester Duinen"; Birkstra&t bij garage Bos boom; in het Soesterveen aan de Dal- weg tussen de wijken Klaarwater en Smitsveen; aan de Insingerstraat bij de Heeskapel en twee te Soesterberg: één aan de Rade makerstraat ter hoog te van de R.K. Kerk en één aan de Ban- ningstraat, ter hoogte van het voorma lig sportterrein. De kasten hebben een afmeting van 100 bij 110 cm en zijn geheel in aluminium uitgevoerd. Zij zijn voorzien van T.L.- verlichting. De plattegronden hebben een afmeting van 98 bij 84 cm. Zij zijn gepolyfineerd, zodat de kaart volledig is afgesloten voor atmosferische in vloeden en ook niet verkleuren kan. Alle kasten krijgen een voorwaar schuwing met afstandaanduiding: plattegrond nameter. De bestaande kasten in de nieuwbouw wijken zullen gebruikt worden voor het aanbrengen van een huisnummerings* kaart, waardoor zoeken in die wijken vergemakkelijkt wordt. Om te weten wat de VVD wil kunt U het beste op vrijdagavond 15 mei naar de VVD komen. Staatssecretaris Koning zal de WD plannen voor U toelichten. Medisch Centrum, Nieuweweg 14 te Soest. Aanvang 20.00 uur. Word lid, Antwoordnr. 1877,2500 WB Den Haag, tel. 070-614121. openbare bekendmaking) Toepassing artikel 19 Wet op de Ruimtelijke Ordening en artikel 50. lid 8 van de Woningwet. Bij het college is een aanvraag binnengekomen voor: het vernieuwen van een garage/berging op het perceel Lange Brinkweg 27 kadastraal bekend gemeente Soest, sectie K, nr. 2288 Genoemd bouwplan ligt vanaf vrijdag 15 mei a.s. gedurende 14 dagen ter Inzage op de gemeentesecretarie (afdeling I) op de werkdagen tussen 9.00 en 12.00 uur. Gedurende bovengenoemde termijn kunnen bij het college van b. en w. schriftelijke bezwaren worden ingediend tegen het bouwplan. Op de gemeentesecretarie (afdeling I) en de bibliotheek aan de Albert Cuyplaan ligt ter inzage een verzoek van: Hypsos Etalagereclame b.v., Batenburgweg 5 te Soesterberg om een vergunning tot het uitbreiden van een inrichting ter vervaardiging van reclamemateriaal op het perceel Batenburgweg 5 te Soest (kadastraal bekend gemeente Soest, sectie E, nr. 3039). Men kan gemotiveerde bezwaren tegen het verlenen van de vergunning schriftelijk bij het college van burgemeester en wethouders inbrengen gedurende één maand na datum van terinzagelegging van het verzoek d.d. 13 mei 1981. Gemotiveerde bezwaren kunnen mondeling in persoon of gemachtigde worden ingebracht op de hierna genoemde zitting, waar gelegenheid wordt gegeven tot een gedachtenwisseling over de vraag tussen college, de aanvrager en de overige aanwezigen. De openbare zitting wordt gehouden op woensdag 27 mei om 9.00 uur in het gemeentehuis. N.B. Alleen zij die tijdig (schriftelijk of mondeling) bezwaren hebben ingebracht tegen de aangevraagde beschikking kunnen later beroep in stellen. tenzij wordt aangetoond dat men redelijkerwijs niet in Staat is geweest (tijdig) bezwaren in te brengen. Indien de indiener van schrif telijke bezwaren daarom verzoekt, worden zijn persoonlijke gegevens niet bekendgemaakt. Dit verzoek moet schriftelijk, tegelijkertijd met het bezwaarschrift, bij het college van b. en w. worden ingediend. niet-gèbonden besluiten Verlening d.d. 4 mei 1981. het gedeeltelijk vernieuwen van een garage (berging), tevens duivenhok op een terrein gelegen aan de Nieuweweg 9 kadastraal bekend gemeente Soest, sectie K, nummer 2584) het bouwen van een antennemast op het perceel Birkstraat 42 (kadas traal bekend gemeente Soest, sectie C, nummer 3875 Ingevolge de Wet Administratieve Rechtspraak Overheids Beschikkingen (Wet Arob) kan de natuurlijke of rechtspersoon, die door het besluit recht streeks in zijn belang is getroffen, binnen 30 dagen na dagtekening van de beschikking bij het college van b. en w. een gemotiveerd bezwaar schrift indienen. Op de gemeentesecretarie (afdeling I) en de bibliotheek aan de Albert Cuyplaan ligt ter inzage een verzoek van: P.A.Hilhorst, Lange Brinkweg 58 te Soest om een vergunning tot het oprichten, in werking brengen en in werking houden van een varkens fokkerij en -mesterij op het perceel Lange Brinkweg te Soest (kadas traal bekend gemeente Soest, sectie A, nr. 4209 De strekking van het ontwerp van de beschikking luidt Hinderwetvergunning wordt verleend onder het stellen van voorwaarden teneinde overbemesting, stankoverlast en overlast tengevolge van onge dierte tegen te gaan. Gemotiveerde bezwaren tegen de ontwerp-beschikking kunnen schriftelijk worden ingebracht door de aanvrager en degenen die reeds schriftelijk of mondeling bezwaar hebben gemaakt tegen het verzoek om vergunning en hen die daartoe redelijkerwijze niet (tijdig) in staat zijn geweest. De bezwaarschriften moeten bij het gemeentebestuur worden ingediend vóór 27 mei 1981. Indien men dat wenst, worden de persoonlijke gegevens van degene die een bezwaarschrift indient niet bekend gemaakt. Het verzoek daartoe moet schriftelijk tegelijkertijd met het bezwaarschrift bij het gemeente bestuur worden ingediend. INFORMATIES: INFO-CENTRUM, STEENHOFFSTRAAT 9a, TELEFOON 02155 - 22555. OPEN MAANDAG t/m VRIJDAG VAN 10.00-12.30 - 13.30 - 17.00 UUR VERKIEZINGSBIJEENKOMST Sprekers: Prof. B. Goudzwaard Drs. J. Tas (Noorderweg 79 op de grens van Baarn en Soestdijk) Toegang vrij Gedurende anderhalf uur mogen de inwoners van Soest nu toch hun mening geven over de door burgemeester en wethouders voorgestelde bezuinigings voorstellen. Zij krijgen daarvoor de gelegenheid op donderdag 21 mei van 19.00 tot uiterlijk 20.30 uur; de Einder- half uur voordat de maandelijkse raadsvergadering begint. De aanvangstijd van die vergadering is met het oog op deze inspraakronde een uur later gesteld en wel in plaats van 19.30 uur op 20.30 uur. Na de raadsvergadering, (de agenda telt twintig punten, waarbij vijf inge komen stukken) gaan de raadsleden indien zij dat wensen, nog informeel" verder om de bezuinigingsnota verder te behandelen. het aanvankelijke plan deze nota offi cieel aan de orde te stellen In een extra raadsvergadering, die dan op 4 juni gehouden zou moeten worden, gaat niet door. Enerzijds omdat teveel raadsleden op het appèl zouden ontbre ken, maar anderzijds omdat het colle ge dar. meer tijd heeft om rekening te houden met vragen en suggesties van de raadsleden. Tijdens de normale maandelijkse vergadering op 18 juni zal de raad nu gevraagd worden besluiten over de voorstellen van de voorjaars(bezuini gings )nota te nemen. Eén van de voorstellen Is daarvan uitgezonderd. Dat betreft de invoering van een zuive ringsheffing voor Soesterberg. Dit voorstel wordt met het oog op de begin datum van de heffing op de agenda voor de mei-vergadering geplaatst. In verband met Hemelvaartsdag, don derdag 28 mei. wordt de week markt aan de Weegbreestraat op woensdagmiddag 27 mei van 13.00 tot 16.00 uur gehouden. Op donderdag 28 mei (Hemelvaarts dag) wordt er door de gemeentelijke reinigingsdienst geen huisvuil opge haald. In plaats van die dag wordt er op woensdag 27 mei gereden. Men wordt verzocht die dag op dezelfde tijd de vuilnisemmers aan de straat te zetten als anders op donderdag. Aangezien de nieuwe huren nog niet bekend zijn, heeft het geen zin om nu al huursubsidie aan te vragen voor de periode vanaf 1 juli aanstaande. Het zid tijdig bekend gemaakt worden wanneer men zich met de nieuwe huur subsidieformulieren kan vervoegen bij de gemeente. De traditionele voetbalwedstrijd tus sen de teams van gemeentewerken en gemeentesecretarie wordt woensdag avond 20 mei a.s. om 18.30 uur op het WZ-terrein aan de Eemweg ge speeld. De wisselbeker is thans in bezit van gemeentewerken, via een 2-0 zege vorig jaar bereikt. Burgemeester mr. P. Scholten zal de aftrap verrichten. MIDPUB (vrije-tijdskleding), v. Weedestraat 11c Aanvang 20.00 uur - Toegang vrij Een j.1. zondag achttien jE^r geworden jongeman nam maandag de auto van zijn vader mee. Hij liep op de Konings weg tegen de lamp bij een routine controle van de politie. De knaap had al enige rijlessen gehad, vertelde hij. De rijschool zou dan de wet over treden hebben, want rijlessen mogen pas gegeven worden aan personen die achttien jaar en ouder zijn. Op de Dalweg kwam in de nacht van zaterdag op zondag een niet nuchtere zeventienjarige bromfietser bijna onder een surveillanceauto van de politie terecht. De politie had hem al in de gaten omdat hij het hele fiets pad nodig had. zo nu en dan door het plantsoen reed en toen plotseling de rij weg opschoot. In diezelfde nacht werd op de Amersfoortsestraat een 20-jarige militair aangehouden. Zijn auto maak te teveel lawaai. Ook hij bleek dronken te zijn. De marechaussee ontfermde zich over hem. 10 Tegen kernwapens Tegen vergiftiging van het milieu Tegen kernenergie Voor eerlijk delen van werk en inkomen Voor gelijke rechten Voor een ander woonbeleid Dit zijn al zes redenen om lijst 6 te stemmen. De PPR durft te zeggen waar het op staat. Zowel in het parlement als daarbuiten. Want politiek moet worden bedreven waar ze thuis hoort. Niet alleen in Den Haag. De tijd is voorbij, dat de politiek beperkt kon blijven tot een onderonsje van heren die zich iedere vier jaar door u lieten kiezen. We hebben er allemaal mee te maken. De PPR kan uw stem straks bést gebruiken om te proberen met nog meer kracht haar programmapunten in beleid om te zetten. Als het-kan in de regering. Als het moet in de oppositie. 'Wie stemt op een atoompacifist van het CDA, kiest voor Van Agt die zich er persoonlijk sterk voor zal maken dat de kruisraketten er komen. Wie stemt op een atoompacifist op de PvdA-lijst, kiest voor Den Uyl die zijn lijsttrekker schap aan het behoud van twee Kerntaken heeft opgehangen' Ria Beckers, PPR-kongres, 11 april 1981 SINGEL 277 1012 WG AMSTERDAM TELEFOON 020-22 7342

Soester Courant | 1981 | | pagina 5