HOOIJER VAARDERHOOGT Hééééééééé! 50 Jaar geleden in Soest de borc WV nieuws Maaien onder alle weersomstandigheden DOE-HET-ZELVERS Opening „Systel" Gehannes... De Wolf Senator maaiers luiden een nieuw maaietijdperk in Primeur voor Soest bij de Fa.Hooijer Erkende dealer. IJZERWAREN GEREEDSCHAPPEN voor Kruiden en groenten Concert in de Oude Kerk Inbraken woningen Middelwijkstraat Nu extra voordelig bij uw Shell Banden-adviseur.... de Shell Banden-adviseur Shell Quick Servicebedrijf „SMITS WEG" Kom ik bij het Holland International Reisburo, zie ik daar deze advertentie hangen, maar dan groter. En daar staat in, dat een week Benidorm (Hotel Primavera, logies/ontbijt) niet meer hoeft te kosten dan f 6I5,- Daar sta ik toch even raar van te kijken. Inbraak Mariaschool Vleesverkoop SAMMY RIMINGTON BAND komt'. 22 Mei 1931 13 Soe*>ter Courant van woensdag 40 mei 1981 13 In de Domkerk te (Jtrecht is op za. 23 mei een concert door de Domcantorij o.l.v. Maarten Kooy, m.m.v. P. v. Dijk, orgel. Gespeeld worden werken van Mendelsohn. Het concert is gratis en begint om 15.30 uur. In cultureel Centrum „De Speeldoos" te Baarn is t/m 29 mei een tentoonstel ling van de Vereniging Baarnse Kunstenaars. Geopend: ma. t/m vr. van 10.00-12.30 uur en van 13.30-17.00 uur. In schouwburg Gooiland te Hilversum komt vr. 22 mei Herman Berklen met zijn programma ..Vanavond wil ik lachen" Aanvang 20.00 uur. Kaarten 10.- t/m 16,-. Op za. 23 mei kunt U in schouwburg Gooiland te Hilversum naar Muziek om (ook) naar te kijken met o.a. Liesbeth List, Thijs van Leer, Trio Louis van Dijk in een speciaal voor hel theater samengesteld pro gramma, klassiek, chansons, ever greens, pop en jazz. Aanvang 20.00 uur. Kaarten 14,- t/m 20.-; alhier te reserveren. Poppentheater Toermalijn aan de Kop pelpoort te Amersfoort geeft iedere woensdag- en zaterdagmiddag voor stellingen van ,,een kusje voor Katrien- tje". Aanvang 15.00 uur. Prijs 4,50. In „De Drie Ringen" aan de Kerk straat 11 te Soest is van 28 mei t/m 31 mei een expositie van aquarellen, olieverfschilderijen en tekeningen van Oud Soest. Openingstijden: 28 en 30 mei van 10.00-17.00 uur; 29 mei van 14.00-21.00 uur; 31 mei van 14.00-17.00 uur. Van 26 t/m 30 mei is in deRai te Amsterdam een Pasar Malam. Iedere zaterdag kan men weer Wadlo pen onder leiding naar Schiermonni koog, Ameland, Engelsmanplaat, tel. inl. 05952-300. Van 22 t/m 24 mei is op de boulevard, de promenade en het strand van Sche- vingen „Sehevingen te paard", met o.m. concours hippique, rijtuigenpara de en korte- baan draverijen op de boulevard, enz. Op het circuit van Zandvoort worden op 24 mei de EuropeseKampioen schappen gehouden voor historische automobielen. De Ned. Ver. van Modelbouwers, afd. Utrecht organiseert op za. 23 en zo. 24 mei een ..Open Huis", in ,,De Bijnkers- hoek", Grebbeberglaan 60 te Utrecht. Er worden demonstraties gegeven van o.a. stoomlocomotieven, stoommachi nes, de kleinste spoortrein ter wereld, auto's, varende schepen, enz. Nadere inl. tel. 030-942549. De Ver. van Beeldende Kunstenaars van Laren-Blaricum exposeert in 't Spant te Bussum van 17 t/m 31 mei. Het ensemble „Affetti Musieali" zal op za. 30 mei een concert geven in de Oude Kerk te Soest. Er zullen werken uitge voerd worden uit de vroege Italiaanse barokperiode voor orgel; clavecimbel; blokfluit en cello; Na de pauze werken uit de Franse barokperiode. Aanvang 20.15 uur. Toegang 7,50; cjp/pas 65 5.-. In Spakenburg zijn op 29 en 30 mei wed strijden voor ronde en platbodems, de Zuidwal '81. Verdere inl. aan ons kan toor. In filmhuis Artishock aan de Stèenhoff- straat 46 te Soest draait op do. 21 mei de kleurenfilm „Die Blechtrommel". Regie Volker Schlondorff. Aanvang 21.00 uur. Toegangsprijs 4,50, leden 3,50. In de pauze gratis thee. In Galerie Leusden aan de Ardennen 11 te Leusden-C is van 22 mei t/m 28 juni een expositie Aluminium Reliëfs van Tett Tetteroo en Klein keramiek van Mariet Struyk Schmidt. Op za. 23 mei kunt U een wandel- excursie maken o.l.v. een gids door het Goois Natuur Reservaat. Start om 10 00 uur bij de parkeerplaats Tafel berg, Boissevainweg te Blaricum. In museum Zonnehof aan de Zonnehof 8 te Amersfoort is tot eind juni een expositie van Leerdam-glas. Bij Cees van Oevelen (anlek Privé) aan de Van Weedestraat 11b is tot 29 mei een expositie van; Soest gezien door A. L. Bakker. Een kado zoeken voor familie, relatie of vriend moeilijk? Probeer eens een Soester kadobon. Makkelijker kunt U het zichzelf en de ontvanger niet ma ken. Vrije keus in Soest en Soesterberg bij een zeer groot aantal winkeliers. t- lï-; De Wolf Senator-maaier men benzine motor. Het startkoord is vanaf achter de duwboom te bedienen. Te zien bij Hooijer Ijzerwaren-Gereedschappen. Menig gazonbezitter kent de problemen van een oude maaier. Veel tijd gaat verloren door extra handelingen of door het opheffen van storingen. Wolf Gerate maakt met zijn nieuwe generatie Senator maaiers het maaien een stuk sneller en aangenamer. In niets zijn de oude maaiers meer te verge lijken met deze nieuwe. Tal van nieuwe snufjes maken het maaien nu tot een prettig karweitje. Nat gras - geen probleem meer De nieuwe Wolf Senator maaiers zijn ontwikkeld aan de hand van de wensen van de gebruiker. De klachten bij het maaien van nat gras zijn maar al te be kend. Een groot deel van het maai- afval blijft op het gazon liggen. Tel kenmale raakt bij vele maaiers het uit worpkanaal verstopt of moet steeds weer de halfvolle grasvangvoorziening geleegd worden. Bij de nieuwe Sena- TB 70 S Wolf-Seriator-Aspera 140 cc 4 lakt. 2 KW motor 70 I grasvangvolume. 46 cm maaibreedte 1 jaar garantie 1.085. Grasvangkorf 214.50 Een nieuwe dimensie in komfort en veiligheid en onovertroffen in maai- en vangprestaties bij nat en droog gras. Wi| demonstreren u graag de unieke voordelen. IN VOORRAAD BIJ: SOESTERBERGSESTRAAT30 SOEST (hoek Eikenlaan) TEL. 02155-11137 Iedere dag geopend Er is de laatste paar jaar een duidelijke groeien de interesse voor alles wat met kruiden te maken heeft. Dit is niet zo verwonderlijk, want het is na tuurlijk erg leuk om zelf krulden te kweken, te oog sten en ze dan ook werkelijk te gebruiken. Veel kruiden zijn erg geschikt om allerlei gerechten sma kelijker te maken, anderen hebben een genees krachtige werking en ook zijn er te gebruiken als schoonheidsmiddel. Voordat we een keuze gaan maken uit de vele kruiden die er zijn, doen we er verstandig aan eerst een goede plaats te vin den om te planten. Kruiden zijn bij voorkeur zon- genieters wat voorkomt uit hun afstammeling uit het Middellandse zeegebied. Het is aan te raden om de grond vooral goed door te spitten en te bemesten met compost of koemest. Op balkons kun nen we werken met ruime bakken of potten, die gevuld worden met goede handelspotgrond. Ook hier is een aantal uren zon gewenst. Daarna komt de keuze van de beplanting. w-at op zich natuur lijk een kwestie van persoonlijke smaak is. Het beste is meestal een combinatie van eenjarige en vaste kruiden, die in overleg met de verkoper van het tuincentrum te bepalen is. Deze verkoopt naast veel vaste krulden ook eenjarige planten in pot. Enkele veel voorkomende kruiden die geschikt zijn voor de beginner: Mierikswortel. Majoraan, Borage. Maggi, Thijm, Venkel. Dill, Wijnruit. Pim pernel enz. Bij het oogsten van kruiden, hetgeen het allerbeste vroeg in de morgen kan gebeuren, moeten we wat het blad betreft oogsten net voor de bloei, omdat dan het blad het meest aromatisch is. Wanneer het om zaad gaat wachten we tot dit geheel bruin is verkleurd. Het drogen gebeurt op een luchtige beschaduwde plaats en duurt plm. 2 weken. Het beste zijn ze na droging tc bewaren in grote glazen afsluitbare potten of flessen, wat op zich zeer decoratief kan zijn. In deze toe stand zijn de kruiden plm. 1 jaar houdbaar. We moeten echter niet vergeten dat verse kruiden het meest ideaal zijn. Naast kruiden is het zelf kweken van groenten ook een fijne bezigheid voor jong en oud. Een zelfgeteelde kropsla smaakt veel lekkerder dan die uit de winkel. Een doordragende arbeid kan ons de hele zomer een fijn broodbeleg bezorgen. Ook bij het kweken van groenten moet de grond flink doorgewerkt worden en bemest met eerder genoem de produkten. Op de balkons gebruiken we weer ruime bakken met potgrond. Veel groenten kun nen we zelf zaaien uit zaad. van een goed merk waarbij de kweekbeschrijving altijd op het pakje wordt aangegeven. Daarnaast bestaat er ook de mogelijkheid om veel groenten als jonge planten aan te schaffen in perskluit, waarbij we voorna melijk moeten denken aan de diverse koolsoor ten, sla, andijvie, tomaten en bieten. Verder zijn er ook rabarberplanten in pot in de handel, wat natuurlijk voor 's zomers een erg frisse groente is. Voor het biologisch kweken van groenten en krui den zijn er tegenwoordig volop middelen in de han del, zoals bloedmeel, maërl en zelfs biologische bestrijdingsmiddelen. tor-maaiers wordt ook nat gras goed opgevangen. Tijdverlies door het veel vuldige legen van de vangkorf behoort bij deze nieuwe maaiers tot het ver leden. De grasvangkorf kan maar liefst 70 liter bevatten. Deze opmerke lijke vangprestaties zijn te danken aan het speciale gevormde chassis, mes en uitworpkanaal. Hierdoor is het mo gelijk hoog gras b.v. na de vakantie ook goed te maaien. Het afval wordt door de veiligheidsklep netjes in banen gelegd indien er zonder grasvangkorf wordt gemaaid. De scherpgeslepen schuine snijvlakken van de messen, die u gemakkelijk zelf kunt vernieuwen, zorgen voor een mooi maaibeeld. Veel aandacht aan veiligheid besteed Zowel bij de Senator met de elektro- als met de benzinemotor is veel aan dacht aan de veiligheid besteed. Bij de Senator met benzinemotor is door de ontwikkeling van een nieuwe motor- konstruktie het starten aanzienlijk vei liger geworden. Het starten geschiedt nu vanaf achter de duwboom. zonder te bukken. Door een speciale quick- start voorziening start de maaier licht en bijzonder trefzeker. Bij de Senator met elektromotor zijn allerhande veiligheidsvoorzieningen aangebracht. Naast de tienvoudige elektrische be veiliging zijn de volgende voorzieningen aangebracht: Motorrem Bij het loslaten van de schakelbeugel staat het mes door een ingebouwde motorrem binnen 5 sekonden stil. Veiligheidsknop Het per ongeluk starten van motor en mes door het inschakelen van de scha kelbeugel is niet meer mogelijk. Een extra veiligheidsknop moet voor het starten óók nog ingedrukt worden. Kabelveiligheid Grote kabelveiligheid, want de Sena tor- elektromaaiers zijn voorzien van de automatische kabelgeleider Flick- Flack of door een kabeloprolautomaat. Komfort De juiste maaihoogte kan niet voor eens en voor altijd ingesteld worden, maar verandert o.a. door de weers omstandigheden steeds. Wil men een mooie grasmat krijgen, dan zal men de maaihoogte moeten aanpassen. Bij de Senator-maaiers kan men met één hand de maaihooge heel gemakkelijk met een drukknop instellen. De inge stelde maaihoogte wordt in millime ters aangegeven en bedraagt tussen de 30 en 70 mm. De grote, dubbel kogel- gelagerde wielen zorgen voor een licht lopen van de maaier, zelfs als het terrein oneffen of vochtig is. Aan het plaatsgebruik tijdens het opbergen hebben de technici van Wolf ook ge dacht. De duwboom heeft een werk en een opbergstand. Bijzondere gegevens en prijzen De Wolf-Senator wordt in drie model len gebracht, twee met een 1500 Watt elektromotor (vanaf 999,-) en èèn met een 148 cc benzinemotor 1.085,-). De grasvangkorf kost 214,50. Een be langrijk gegeven over de prestatie is de benodigde tijdvoor 100 m2 gebruikt de Senator nog géén 10 minuten. Voor een gazon vanaf zo'n 250 m2 kan men de aanschaf van één van deze nieuwe maaiers in overweging nemen. Kiest u voor een Senator, dan kunt u er zeker van zijn dat u voor jaren een goede maaier zult hebben. De Wolf Senator is verkrijgbaar bij de Erkende Wolf- dealer. Voor Soest is dit de Firma Hooijer ijzerwaren en gereedschap pen, Soesterbergsestraat 30 (hoek Eikenlaan). Daar heeft men een uit gebreid programma Wolf-artikelen. Heeft U Interesse in één van de maaiers motor- of elektrischdan zal men graag bij u thuis komen demon streren. In de reeks concerten, welke op iedere laatste zaterdag van de maand in de Oude Kerk te Soest gehouden worden, zal zaterdag 30 mei a.s. het ensemble „Affetti Musical!" musiceren. Het ensemble bestaat uit: Piet Dhont, barokhobo; Lex Vos, blokfluit; Willem Bouten, barokcello en Jan Jansen, Cla vecimbel. Er zullen werken uitge voerd worden uit de vroege Italiaanse barokperiode voor orgel; clavecim bel; blokfluit en cello; o.a. compo sities van Frescobaldi en Castello. Verder staan er twee werken van G. F. Telemann op het programma, n.1. een triosonate en een sonate voor hobo en continuo. Na de pauze, waarin u een kopje koffie kunt drinken, werken uit de Franse barokperiode, o.a. Couperin en P. Philidor. Het concert begint om 8.15 uur. Toe gang 7,50, c.j.pen65+ ƒ5.-. In twee woningen aan de Middelwijk- straat werd ingebroken. Uit het kan toor van de Federatieve Raad voor Ouderen, op nummer 36. werd 860 gulden gestolen en uit een iets ver derop gelegen woning 30 gulden. 145 SR 13 Tubeless o.a. voor Audi 50. Allegro. Honda. Horizon. VW-polo. W f Derby. Fiat 128. Simca. Peugeot. Renaultf 155 SR 13 Tubeless» 7 o.a. voor Audi 80. Passat. Golf. Daf/Volvo 66. Lada. Q O Fiat 124. Honda. Kadett. CorollaÖO 165 SR 13 Tubeless 7 o.a. voor Chrysler. Simca. Talbot, Capri. Manta, Ascona, Taunus. Sunbeam. Vauxhall. Tovota 57O 175 SR 14 Tubeless 7 o.a. voor Peugeot 504. 505. Mercedes. Ford Granada, "1 ft? BMW 518. 520. Mazda 929. Opel Commodore. Rekord J_ _I_0 Alle prijzen zijn inklusief montage en BTW. A. J. Zwiers Weegbreestraat 54 Soest - Tel 17658 Vrijdag 22 mei a.s. opent Systel haar showroom aan de Kerkstraat 109 Systel geniet reeds langere tijd grote bekendheid als specialist op het gebied van voorhanghaarden en andere vormen van open haarden. Systel's spe cialisme is het uitvoeren van bijzonde re opdrachten (maatwerk) en het uit voeren van opdrachten in diverse kleuren. Naast bovengenoemde specia lismen is Systel tevens hoofddealer van Asbe en Jotul. Deze brengen in hun kollekties o.a. houtkachels en allesbranders. Jotul is de voornaamste fabrikant van houtkachels en open haarden, gemaakt van gietijzer. Ook Osbe brengt op dit gebied een afge ronde kollektie doch kan in zijn styling enigzins moderner van opvat ting worden genoemd. Tqr komplete- ring van het bovenstaande verkoopt Systel ook de hiervoor benodigde brandstof. Behalve haarden en brand stof kan men bij Systel ook nog tal van andere produkten kopen. Barbe cues van Hibachi tot eigen ontwer pen voor binnen en bulten, aangepast aan behoefte, grootte, budget etc. Tuingereedschappen: het komplete as sortiment van Gardenia. Tuinmeube len: een zeer exclusieve kollektie. Buitenverlichting: o.a. Norlett, een hoogwaardig kwaliteitsprodukt waar op 10 jaar garantie wordt verleend. Wand- en vloertegels: Systel levert een internationale kollektie tegels. Het biedt een groot scala van kleuren; effen, gedessineerd etc. Wat het prijsniveau betreft zal men konstateren, dat er binnen het leve ringspakket van Systel voor ieder bud get een ruime keuzemogelijkheid is. wezig is. Voor uw: BRUILOFTEN - PARTY'S RECEPTIES KOUDE BUFFETTEN RESTAURANT SOESTER NATUURBAD Van Weerden Poelmanweg 4 SOESTDUINEN - Tel. 02155-13156 Van een eenvoudige huzarensalade tot een uitgebreid koud buffet: onze keuken is gespecialiseerd in exclu sieve schotels voor uw party thuis, uw bedrijf enz. Soet, Steenhoffstraat 15 A, 02155-16571. HOfrAND INTERNATIONAL Reisburo Vier knapen van dertien-, veertien- en vijftien jaar hebben ingebroken in de Mariaschool. Daar werden er twee overlopen door het hoofd van de school die hen uitleverde aan de politie. De twee anderen werden later aange houden. De knapen kwamen de school binnen via een openstaand raam van het gymnastieklokaal. Daar prikten zij zeven ballen lek. In een klaslokaal braken zij een kast open en verniel den zij een ruit. Na verhoor mochten de ouders hun kind bij het bureau afhalen. Vrijdagmiddag om twee uur zal aan het slachthuis verkoop van vlees plaatshebben aan alle houders van kaarten. De gemeengte Soest mos goed op de restoante vaan de ouwe R.K.Mulo paasse of met aang- dere woorde,,ln de goate hou- we", zoas ze in de Soesder schrieve. Ben 'k moar us effe weze kieke of ter wel un tuut bic sting. Moar ik hetter geejn eejn ezien. Wel un troep jonges en die haadde de rute goed »fi de goate gehouwe, waant ter uxias ter omtrent niet eejn meer heul. En vaan die bouwvaal wulle ze nog wel un hotel mouke. Daan motte ze wel verrekt haard an 't mulle goan, aang- ders is ter voortemee aallenig nog un gróte puunhoöp te be- zichtige. Heul baar, zó'n troep is 'tdoaro. Toenk d'r ongderlcst laangest kwaam ree de trein net met un doaverende klaap over un stel baalke en plaanke heejn, die op de rails laggc. Ik schrok me te baarste'k het doaluk de pliezie ebeld, moar of tic nog terroristc het ev>ongde, doarhekgeejn weet vaan. Ze ben nogaal waat vaan plaan doaro, ak ut zo leest in de kraant. En de gemeengte weet naarges vaan. Waat un baak! Ik mos eerst us op de koalender kieke of daawwe dit joar twee kere 1 apHl haadde. Ajje op Soest un duvehok op wil richte, daan is de Road ter un heule tied over an't ver- goadere. Moar as ter zó'n gróót kompleks gevaal uut de grongd estaampt mot worre, daan leze ze daat in de kraant, schaat ik. D'r legt un bestemming „schóól" op die grongd, moar de kopert zee daat un hotel ok mocht. Ajje 't ming vroagt, daan mok zegge: moak ter daan un hotel school vaan. Ik hóópt daazze ut veur mekoar kriege. Zó'n kaatis mojje nóóit loate legge. Licht kaajje d 'r ok nog un gróte zoal in anbrenge, woar de Road in ken vergoaderc. Daa's nog us bezunigc. Je ken de heule aovend groatis koffie kriege om te proeve of tie goed is. HANNES VAN DE NENG DE INGEZONDEN STUKKEN (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie) Oproep aan allen Zwemmen is gezond en nuttig. Reeds jaren wordt hier gevoeld het gemis van een behoorlijke zwemgelegenheid. Eenieder, die weet, de groote getallen, die jaarlijks verdrinken, omdat zij geen zwemmen hebben kunnen leeren, zal het met mij eens zijn, dat ln deze het een algemeen belang is, dat de mensch gelegenheid heeft te leeren zwemmen en er in deze gemeente ook moet komen een zweminrichting, waar onder toezicht kan worden gezwommen en les wordt gegeven. Zelfs personen, die reeds de jeugdjaren zijn gepasseerd, kunnen in korten tijd deze kunst machtig worden. Deze sport staalt spieren en geeft al zwemmende, gezondheid, kracht en levenslust. In onderschei dene gemeenten gaat de schooljeugd onder gelelde der onderwijzers zwemmen en krijgen van den badmeester les. Dat kan hier ook en zeker hebben hier de autoriteiten een plicht te vervullen. Bovendien vereeniglng „Soest Vooruit", hier is een belang voor de gemeente, als straks de pensiongast zonder gevaar voor verdrinken, een frisch bad kan nemen. Wanneer hier geen water was. zou het groote bedrag tot oprichting een bezwaar kunnen zijn, doch er ls hier gelegen heid genoeg om tegen een niet te groot kapitaal een zweminrichting op te richten. Welnu, ieder die dat met mij eens is, verzoek ik dringend om medewer king. Laat iedere dame of heer. die voor dit doel willen medewerken, met mij een plan ontwerpen, uit dezen kring een comité of een commis sie vormen, welke niet eerder wordt ontbonden, voordat in Soest een zweminrichting is tot stand gekomen. J. J. PRINSENBERG. Kolonleweg 13. Wie heeft ze gevonden? Sedert 18 Mei 1931, des voormiddags te 9.30 ure, wordt van het postkantoor te Baarn vermist een aangeteekende brief, Inhoudende 9 pandbrieven aan toonder 1000,- van de Insulaire Hypotheekbank te Zierikzee. serie E. no. 10056 tot en met 10064. Bij eventueele aanbieding of anderszins wordt hiervan ten spoedigste telefonisch bericht inge wacht bij den heer Commissaris van politie te Baarn. H.M. de Koningin Moeder Gistermiddag te ongeveer half vier arriveerde H. M. de Koningin Moeder met gevolg in een tweetal auto's ten paleize Soestdijk voor haar jaarlijksch verblijf alhier. Zitting hoofdstembureau In zijn openbare zitting van Maandagmiddag 4 uur heeft het Hoofdstem bureau beslist over de geldigheid der ingediende candldatenlijsten voor de a.s. verkiezing voor de Gemeenteraad. Alle 7 Ingeleverde lijsten werden geldig verklaard. Gistermiddag te 3 uur had eveneens in openbare zitting de nummering plaats met het volgende resultaat: Lijst 1: Chr. Arbeidersgroep, lijst 2: R.K. lijst 3: C. H., lijst 4: Algem. Gemeentebelang, lijst 5 Iseger, lijst 6: A. R., lijst 7: S.D.A.P. UIT DE ADVERTENTIÊN: Te koop; 1 cilinder 3 P.K. Motorrijwiel met licht, prima banden en eenige paren Engelsche en Hollandsche kroppers, hoog bekroonde dieren. Middelwijkstraat 26A. Te huur: een perceel weiland, gelegen tusschen het Oude Grachtje en den Lokaalspoorweg te Soest, groot 1 H.A. 89 Aren. Te bevragen ten kantore van Notaris A. O. Dammers te Soest, Van Weedestraat 27. Te koop; 9 x 12. Film Kodak, met statief en tasch, 25,-. Mandoline met foudraal en leerboek 8.50. Bruin leeren motorkappen 5.-. 2 Groote inmaakpotten 10,-. Middelwijkstraat 26A. I

Soester Courant | 1981 | | pagina 13