aa n. Jeugdig „Soest" over de drempel Interim 5K00L iter. SEC op verlies in laatste competitiewedstrijd SOESTDIJK Hees 2 kampioen Kans voor Eemvogels in beslissingswedstrijd LTC Soest: Successen op zaterdag en dinsdag „Joggingshop" vergroot verkoopruimte Meisjes aspiranten Red Stars knappe tweede plaats en wij eze n, loutskool. :n a/b sen W (l op 15,9)* iroefrit in die ype Renault 4, irvaren dat u is goed zit. (BRAVO!j 3RAVO Wisselende successen voor Olympia-teams Onderlinge competitie competitie Damvereniging Soest BRUILOFTEN PARTIJEN RECEPTIES S.E.C. toekomst toernooi 1981 /andermeèr Amersfoort B.V. Hemelvaartstoernooi Soester Schaakclub 14 15 Soest** r Courant van woensdag 20 mei 1081 15 RGENDEN IDEN .PEN (weekenden) lacht, weekend, of werk- jere tijd. osch en Duin, Den Dolder, mevrouw J. Baars bellen: thestraat 61Soest. g- ^EcnsECEnormATO 0 Hiermee kwam voor SEC het einde aan een wat minder succesvol seizoen. De jeugdselectie voor het toekomst- toernooi gaat echter voluit verder en speelt als voorbereiding op dat toer nooi een oefenwedstrijd tegen het sterke S.O. Soest jeugdelftal op donder dag a.s. op het SEC-terrein, 's avonds om 7 uur. In een wedstrijd die meer het karakter hud van een vriendschappelijke oefen wedstrijd dan een competitieduel werd SEC op eenvoudige wijze door zijn tegenstander onderuit gehaald. SEC startte met windvoordeel tegen Scherpenzeel dat in een fantasie op stelling speelde. Ondanks het feit dat SEC met de wind in de rug een licht veldoverwicht kon opbouwen, kwam hieruit geen rendement voort. De bal werd meestal traag naar voren ge speeld en het gering aantal kansen werd door slecht richtingsgevoel van de voorwaartsen onbenut gelaten. Vlak voor rust kwam Scherpenzeel on verwacht op voorsprong toen bij een uithaal van een der voorwaartsen de meesprintende Evert Holleman de bal terugtikte op zijn keeper Rob van Dorrestein. Deze had echter zijn doel verlaten waardoor de bal ongehinderd in het net terecht kwam 0-1 Na rust had Fred Bos de plaats van Ruud van Rouwendaal ingenomen en startte SEC met een offensief om de achterstand weg te werken. Scherpenzeel had echter niet veel moeite met het trage en onnauwkeuri ge spel en uit een van de uitvallen wist Ronald Teske op fraaie wijze te scoren (0-2) Kort hierna verving Walter de Boer middenspeler Harry Baardman. Een fout in de Scherpenzeel-achterhoe- de werd door Rob Embricqx bekwaam afgestraft. Hij pikte de bal af van een der verdedigers, omspeelde de keeper en bracht de stand op (1-2), waarmee de beste SEC-speler van deze middag loon naar werken kreeg. Geruime tijd leek het erop dat SEC als nog gelijk zou maken maar het was tenslotte Johan Doesburg die vlak voor tijd (1-3) lip* aantekenen. Volleybal: De laatste wedstrijden die door de diverse Olympia teams gespeeld zijn, zijn niet zo succesvol verlopen. Alle hoop en verwachting was wel gericht op het derde herenteam. Zij konden in dien de promotie/degradatie wed strijden gewonnen werden, een plaats je veroveren in de districtsklasse. Hoe anders zou het aflopen! Er moes ten 2 wedstrijden gespeeld worden en in beide moest heren 3 oen zeer dui delijke nederlaag incasseren. Hier door blijft men gewoon in de eerste klasse. Ook dames 5 moest vechten voor be houd van haar plaats in de tweede klasse. Zij speelden promotie/de gradatie wedstrijden in Amersfoort. Helaas moest men het onderspit del ven en volgend jaar zal men uitkomen in de derde klasse. Tenslotte was heren 7 aan de beurt. Samen met Devu hadden zij de laatste plaats veroverd in de derde klasse. Er moest er echter één degraderen zodat een beslissingswedstrijd nodig was. De eerste set was duidelijk voor heren 7. Een betere aanval zorgde voor een grote voorsprong die niet meer uit handen werd gegeven (15-5). In de tweede set viel Olympia echter iets te rug en er werd rommeliger gespeeld. Toch was men sterk genoeg om de opgebouwde voorsprong vast te hou- en. Hierdoor kon een 15-10 stand wor den aangetekend. Deze 2-0 voorsprong was al genoeg om hun plaats in de derde klasse te consolideren en maakte het spelen van de derde set overbodig. Bij de onderlinge wedstrijden om het clubkampioenschap van D.V.S. op 18 mei wilde het dat twee spelers, de 'neren den Os en Hulsman, beiden hun eerste nederlaag leden. De heren conformeerden zich ook aan elkaar in die zin dat beide nederlagen het ge volg waren van niet correcte beoor delingen van. overigens lastige, situ aties die resulteerden uit slagzetten. De volledige uitslagen: E.Veerman-J.den Os 2-0; H.Hulsman- W.Meijerink 0-2; J.v.Dasselaar-M.v. Heiningen afgebroken; A.v.d.Veer- J.Stins 2-0; R.Damen-IJ.Luttik 2-0; A.Breukel-Mej.T.v.Buuren 2-0; R. Deijs-H.v.d.Heiden 2-0; R.Deijs-T.v.d. Meer 0-2; T.v.Dasselaar-T.Spilker 1-1, Op maandag 25 mei a.s. speelt D.V.S. een oefenwedstrijd tegen het sterke O.K.K. uit Baarn. CAFÉ-RESTAURANT BART KOOV Vredehofstraat 6 Telefoon 12525 Voor uw In oud-hollandse stijl ingerichte zaal Op zondag 31 mei a.s. wordt voor de tweede maal het SEC toekomst toer nooi gespeeld. Dit toernooi is voor spelers tot 21 jaar, waarbij ieder elf tal twee spelers mag opstellen die nog geen 26 jaar zijn. Spelers die nog een voetbal-toekomst voor zich hebben. Gespeeld wordt om de Hans Ooft tro fee. Hans Ooft. oud-trainer van de v.v. SEC. was degene die het initia tief genomen heeft voor dit toernooi. Aan dit toernooi nemen vier teams deel uit de betaalde sektor en vier teams uit de amateur-sektor. Uit het betaalde voetbal nemen deel: F.C.Gro ningen. dit elftal is de huidige beker houder. verder nemen deel F.C. Den Bosch. De Graafschap en s.c. Cam- buur. De amateurverenigingen die deelnemen zijn: Unitas uit Gorinchem. Blauw Wit uit Amsterdam. Blazing Bravos uit de Verenigde Staten en SEC. Het SEC-team bestaat uit selekte spelers van de afdeling zondagvoet bal en spelers uit de selektie van de A-jeugd. Het toernooi begint om 10.00 uur met een vlaggenparade. waarna om 10.30 uur het voetbalgebeuren start. Einde van het toernooi zal om ca. 17.30 uur zijn. De v.d.SEC verwacht een toer nooi met een zeer goed niveau, en deze verwachtingen zijn gebaseerd op het vertoonde spel vorig jaar en de zeer sterke bezetting van het toernooi dit maal. dus het is volop de moeite waard om op 31 mei een bezoekje aan de SEC velden te brengen. Zaterdag werd hot tweede elftal van de voetbalvereniging Hees door een 2-1 overwinning in de beslissingswedstrijd tegen Eemnes 2, kampioen. De beide teams waren goed togen elkaar opge wassen en er werd met open spel getracht de defensies onder druk te zetten. Daar echter beide doelverdedigers in glanzende vorm waren, bleven doel punten aanvankelijk uit. Rust 0-0. In de tweede helft bleek Hees over een betere conditie te beschikken en werd de druk op de Eemnes-defensie op gevoerd. In de 25ste minuut werd een schot van good-old Jaap Harde man van richting veranderd en de Eemnes- doelman was kansloos. 1-0. Het spel bleef spannend en Eemnes trachtte door snelle counters verande ring in de stand te brengen. In de 35ste minuut werd een goed opgezette aan- val van Hees over links, door de rechts buiten v.d. Wielen met een hard schot afgerond. Voor de tweede maal was de Eemnes-goalie geslagen. 2-0. Vlak voor het eindsignaal kreeg Eem nes een penalty toegewezen, die benut werd en daarmee werd de eindstand op 2-1 bepaald. De technische en mentale begeleiding van het trio Bert van Veen. Kees Willemse en Ries Altena heeft zeker veel bijgedragen tot dit kampioen schap. Alle nieuwe Ford modellen bij ons in de showroom aanwezig, ze stoan klaar voor een verrassende proefrit I MEER DAN 100 BETROUWBARE ».i' OCCASIONS IN ELK MERK!! FLUORWEG 49-51 AMERSFOORT TEL. 033-15548 Het kampioenselftal van S.O.Soest met trainer Jan van Renswouw (3e van links), reserves en verzorgers. Het in degradatiezorgen verkerende Eemvogeltcam speelde afgelopen zaterdag tegen Activitas. Activitas had aan een gelijkspel voldoende om de degradutie te ontlopen, de Eemvogels moesten daarentegen winnen. In een spannende wedstrijd bleven de punten uiteindelijk in Soest en zal er een beslissingswed strijd gespeeld moeten worden. Het begon niet zo rooskleurig: al na vijf minuten nam Activitas een voor sprong. Ton Kraaikamp was echter vervolgens zijn directe tegenstander te vlug ai en scoorde beheerst de gelijk maker. Activitas nam opnieuw een voor sprong en pas in de achttiende minuut kon Agnes Lapre de ploegen weer op gelijke hoogte brengen. Er was nog maar net van vakken gewisseld of Marina van den Berg verzilverde de eerste de beste bal die zij kreeg en bracht zo de Eemvogels op een 3-2 vooi-sprong. Activitas liet het er niet bij zitten en kwam langszij en wist via een straf- worp zelfs weer een voorsprong op te bouwen. In deze fase werd Co ra Deu- ring gewisseld voor Corrie van Her waarden. De ploeg uit Maurik liep vervolgens nog verder uit: 3-5. Vlak voor rust bracht Henk-Jan Kraaikamp de ploegen weer iets dichter bij elkaar door van afstand 4-5 te scoren. De tweede helft was duidelijk voor de Eemvogels. De vol inzet spelende ploeg kwam ai in de derde minuut weer langs de tegenstander door een mooi doelpunt van Corrie van Herwaarden. Een afstandsschot van Leendert van den Berg betekende vervolgens weer een voorsprong voor de Eemvogels. Activitas kwam nog een keer langszij maar de wedstrijd werd uiteindelijk beslist door een strafworp van Wlm van Rheenen en van dezelfde persoon een afstandsschot: 8-6. Jan van de Kuil bepaalde de eindstand op 0-6, een stand die in de resterende tijd niet meer in gevaar kwam. Het vertoonde spel doet het beste hopen voor de beslissingswedstrijd, vooral de inzet was overtuigend, een inzet die in de voorgaande weken nogal eens ver te zoeken was. Eemvogels 2 - Vinken 5 5-5 Hel tweede twaalftal van de Eemvo gels speelde tegen ..Vinken". HPt werd. zeker qua scoreverloop, een vreemde wedstrijd. Pas in de twintig ste minuut viel het eerste doelpunt. ..Vinken" nam een voorsprong. Saskia Smelt bracht na een half uur de ploegen weer op gelijke hoogte. Via een slrafworp van Kees Zeeman en een mooi schot van Oorrie van Herwaarden bouwde men een 3-1 voorsprong op. „Vinken" stelde echter grondig orde op zaken en boog deze achterstand om in een 3-J voorsprong. Eemvogels. nu w akker geschud, wisten echter toch nog een punt in Soest te behouden: Kees Zeeman en Corrie van Herwaarden brachten de ploegen op gelijke hoogle, de eindstand aldus; 5-5. Ecmvogels 3-fluizen 3 6-4 De mand werd in deze wedstrijd pas goed gevonden vlak voor het rustsig- naal. Weliswaar had Hulzen in de zevende minuut 0-1 gescoord, het duur de daarna toch tot de 35e minuut. Henk Friebel maakte toen gelijk, terwijl Ad v.d. Hoed van afstand 2-1 liet noteren Huizen maakte nog gelijk maar in de laatste minuut beheerste Theo Hospes zijn zenuwen en scoorde heel rustig middels een strafworp. In de tweede helft liepen de Eem vogels via Iris van Zon nog verder uit en al kwam Huizen nog even dichterbij Astrid Doornekamp bracht van af stand de stand op 5-3. Het bleef spannend toen Huizen op nieuw scoorde. Gerde van Londen maakte echter aan alle Hulzer illusies een einde door middels een doorloop bal 6-4 te scoren. Vlak voor het eindsignaal maakte Theo Hospes een ongelukkige val en moest van het veld gedragen worden: foto's wezen later uit dat er gelukkig niets ernstigs aan de hand was. Feit was in ieder geval dat het derde een overwinning boekte en op deze wijze de seniorenteams een goed suc cesvol weekend speelden. De jeugd De jeugdploegen hadden het veel moei lijker: de A-aspiranten verloren met 7-0 van D.S.V., de pupillen kwamen net iets tekort tegen de pupillen van Soes- terkwartler en verloren met 2-1. Marco Middelkoop redde de eer voor de Eem vogels. Het meisjesteam speelde een toernooi in Amersfoort bij Soester- kwartier maar kwamen helaas met lege handen terug. Het seizoen is nu bijna afgelopen, het wachten is op de ontknoping voor het eerste team. met als inzet in de beslis singswedstrijd het behoud In de tweede klasse. Het is „Soest" dan toch gelukt! Door in Baarn (in het hol van de leeuw, zoals trainer Jan van Renswouw het noemde) een doelpuntloos gelijk spel af te dwin gen is „Soest" kampioen geworden in de 4e klasse G, en promoveert daarmee rechtstreeks naar de 3e klasse. Een resultaat waar jaren aan gewerkt is. Vooral bij de jeugd. Trainer Ernst Brandes, de man die zelf destijds de grote drijfveer geweest is voor de promotie naar de KNVB, heeft in zijn trainingen zóveel basis gelegd (met o.a. het voetbal van zijn jeugd interregionaal) en voor „aan voer" naar dat eerste elftal gezorgd dat trainer Jan van Renswouw zijn ta lentvolle voetballers verder kon vormen en stimuleren om toch dit uiteindelijke resultaat te kunnen bereiken. Met een gemiddelde leeftijd van 22 jaar heeft trainer van Renswouw (zelf 34-jaar, en dus ook nog geen veteraan) een erg jong elftal in de derde klasse geloodsd, en dat geeft uiteraard perspektief voor een gunstige toekomst. Bovendien komen er van de huidige A-selektie zoveel „talenten" over dat die „aanvoer" op den duur ook weer resultaat moet ge ven. Afgelopen zondag moest het „karwei" afgemaakt worden in Baarn. De Soest selektie had zich rustig en ontspannend voorbereid in de Lage Vuursche maar lang niet alle spanning was daarmee weggenomen. Onder toeziend oog van een belangstel lende supporters schare die echt niet mis was voor zo'n 4e klasse (ruim 3000 man stonden er om het ietwat onge zellige Baarn-,,stadion"; daarvan was zeker 80% uit Soest!begon men nerveus aan de wedstrijd. Ook de Baarn-spelers waren tot het uiterste gespannen. Men waande zich „thuis" en kampioen worden was een kwestie van tijd. Gewoon winnen van Soest. Maar, Soest pakte de zaak hard en fel aan en daar had „Baarn" dat „Soest" kende van goed en „kuis" voetbal even geen kaas van gegeten. De Baarnse ploeg werd zo op de huid gezeten dat de spelbepalende spelers, van Opzeeland. Burgman en Vizee met de frivole van Glnkel weinig kans kre gen. De zenuwen gierden toch wel door de vele kelen toen een vrije trap van Maassen tegen de Soester lat spatte. Daarna kwam de Baarnse aanval, fel geattaqueerd door André van den Dijs- sel en onder aanvoering van de be kwame rustig voetballende Johan Staal nauwelijks nog tot een goed schot. Soms had Soest middelen nodig die men doorgaans niet hanteert om de aanvalsdrift van Baarn af te remmen. De uitvallen van Soest daarentegen met de snelle Huub Koppel als motor en daarachter stimulators Arjan Schipperen en Wim Gouw waren voor Baarn levensgevaarlijk. De goed leidende Hooglandse scheids rechter Ab Stevens hield echter alles goed in handen. Kansen waren er over en weer in de eerste helft; daarin deed Soest niets onder van Baarn. Nico van Ginkel van Baarn kwam slechts sporadisch onder de druk van opponent Peter van den Berg (van Soest) vandaan. Een keer was hij door het midden bijna de Soest defensie te slim af. Aan de andere kant kwam Baarn weer goed weg toen de snelle Huub Koppel duidelijk gevloerd werd binnen het „beruchte" gebied en scheidsrechter Stevens een .indirecte" gaf. Blessures waren „schering en inslag". Zo ook toen Anton Vugts zijn terug speelbal wat „te kort" zag en doelman Epi Kamphorst daardoor een blessure op liep. De nervositiet vierde hoogtij. En toch werd er bij vlagen erg goed voetbal gespeeld. Voetbal, een kam pioen waardig. Verdediger Johnny Westerveld (geko zen boven Johnny de Jong, misschien vanwege routine) groeide tot de beste man van het veld. Vooral in de tweede helft greep hij zó bekwaam en korrekt in dat de counters van Soest overgin gen in een echt offensief, waarbij Baarn blij mocht zijn dat de vele veroverde cornerballen niets oplever den. Die tweede helft dwong tenslotte Baarn natuurlijk Soest tot verdedigen. Im mers, het gegeven „0-0 is verlies voor Baarn" speelde ook door de Baarnse gelederen en bij het Baarnse publiek. Daarmee kreeg Soest counter-moge lijkheden omdat Baarn de defensieve taken duidelijk liet varen. Doelman Gersgarz liep soms zelfs halverwege het veld. En het was een wonder dat Soest met zoveel ruimte niet tot tegen scoren kwam. Baarn kwam tot een geweldig slot offensief. Natuurlijk werden er bij Soest fouten gemaakt die de rillingen bij het overgrote deel van de kijkers (Soesters) over de rug liet lopen. Daarnaast kwam Baarn in de counters van Soest, vooral via de snelle Huub Koppel erg goed weg. „Just in time" voor vele „harten" floot scheidsrechter Stevens voor het verlossende einde. Een dolle menigte van vooral jeugdi ge supporters en bestuur bestormde op het veld de spelers. Een echt familiefeest zoals „Soest" dat kent, werd gewoon in het openbaar „uitgevoerd". Daarna, na de grote uittocht uit Baarn van de „ondersteunende" massa uit Soest volgde een glorieuze intocht op een platte wagen. In de lucht ver anderde het vliegtuig van tekst: „Baarn Sukses" in „Proficiat Soest" (Procar). Tot in de kleine uurtjes vierde „Soest" dit sukses (na een etentje in de „Pe- kingtuin) op „eigen bodem" in het Pa viljoen. Een feest dat een verdiend kampioenschap waardig was. De vierde competitiedag heeft de LTC Soest geen windeieren gelegd. In grote trokken kan men zeggen, dat de zon dagsteams het moeilijk hebben (be halve Soest III dat dikke kampioens kansen heeft). Op zaterdag wonnen echter alle teams (4 senioren ge mengd, 1 herenteam, 4 jeugdteams) en van de midweekcompetitie kan men zeggen, dat de dames weliswaar wat moeizaam op gang kwamen, maar de eerste vier teams brachten nu wel de volle winst op. Soest F speelde gelijk, E en G moesten de eer aan de tegenstan ders laten. Soest I (2e klasse landelijke competi tie) verloor met 7-1 in Amersfoort van AJla III en heeft slechts 1 wedstrijd- punt uit 4 wedstrijden. Dat lijkt een moeilijke zaak. Door het uitvallen wegens blessure van Maria Schothuis moest Maja Heemskerk de eerste sing le spelen en won knap van Yvonne Boom. Soest II kon weer niet winnen van Meijenhagen (3-5 op eigen ter rein). De dames zorgden voor de winst punten. Soest III heeft nu driemaal gewonnen en eenmaal gelijk gespeeld. Leuk per spectief. Soest IV won overtuigend van STVU en het lijkt er op. dat de plaats in de 4e klasse behouden blijft. Soest V verloor weliswaar van Leusden maar die zijn de sterksten in de afdeling. Van de beide andere ploegen werd ge wonnen. zodat een 2e plaats er in zit. Soest VI verloor van Wilskracht met 6-2 (2e herensingle en damesdubbel werden gewonnen), 't Herenteam ver loor met 6-0. Op zaterdag alom winst. Soest A, dat in de eerste wedstrijd met 3-2 verloor van Weldam A met 4-1 haalde nu fors uit en won met 5-0 liefst. Soest B veranderde 3-2 verlies van de eerste wedstrijd nu in 3-2 winst. Soest C gaat stug door met winnentweemaal werd nu met 4-1 van Alta C gewonnen. Soest D. dat in de eerste wedstrijd een krappe 3-2 over winning op Wilskracht behaalde ver sloeg de Utrechtenaren nu op eigen terrein met 4-1. Het herenteam gunde Vechtlust slechts 1 van de 6 partijen. Bij de junioren ook ruime overwinnin gen: Lockhorst C-Soest A 1-4, Soest B- Leusden B: 5-0. Soest C - O.S.O.B.4-1 en de jongens t/m 15 jaar pakten weer alle 8 sets. Wellicht kunnen volgende week al enkele kampioenen gepresen teerd worden. Ook de midweek-dames sloegen dap per toe. Soest A vorige keer met 4-0 van Soest-Zuid verloren, nu met 3-1 gewon nen. Madeion Stertefeld, die haar hoc keystick even voor het racket verwis selde tekende voor 2 winstpartijen. Exact opleving bij Soest B tegen Alta C. Slechts 1 single werd verloren. Soest selde tekende voor 2 winstpartijen. Exact dezelfde opleving bij Soest B tegen Alta C. Slechts 1 single werd verloren. Soest C vond het gelijkspel 2-2 van de eerste wedstrijd tegen Hoogland wat mèger en maakte er j.1. dinsdag 4-0 winst van. Soest D won voor de tweede maal van Soest-Zuid K en Soest F speelde gelijk tegen Lock horst. Soest E en Soest G moesten verlies incasseren. Zoals de situatie nu is zijn er kam pioenskandidaten op de zaterdag (2 gemengde teams en 3 of 4 jeugd teams). twee teams vol zorgen (zondag I en II) en het ziet ernaar uit. dat de rest in de klasse kan blijven, waar men dit jaar in speelt. Hoe de stand van zaken exact is. kan pas vastgesteld worden als alle uitslagen in alle afdelingen bekend zijn. Gemeente Soest na 8 jaar weer een 3e klasser rijk. Proficiat Sportorganisatie „Soest". Eindstand 4e kl. G S.O. Soest 22-36 Baarn 22-35 Scherpenz. 22-29 BFC 22-22 De Vesting 22-21 Hoogland 22-19 SEC 22-18 LVV 22-17 Utr. Boys 22-17 DEV 22-17 HVC 22-17 HDS 22-16 Op 28 mei a.s. houdt de Soester Schaak club haar jaarlijks Hemelvaartstoer nooi in Gebouw Credo, Julianalaan 19, Soestdijk, aanvang 10.30 uur. Er wordt gespeeld in zeskampen met een speeltijd van een half uur per persoon per partij. Per groep zijn er drie prij zen. Het inschrijfgeld bedraagt 7,- per persoon, jeugd t/m 18 jaar 4,50. Opgave met speelsterkte tot 26 mei aan H. Gerth. Jan Steenlaan 3. Soest, tel, 02155-16635. Foto: Goom van dor Wilt De steeds toenemende groep joggers, trimmers etc. heeft joggingshop er toe genoopt het aantal m* verkoopruimte te vergroten. Achtergrond hiervan is. dat men voor al op het gebied van schoeisel de koper(ster) optimaal wil adviseren. Goed schoeisel is immers voor de sporten ster» van wezenlijk belang. Verkeerd schoeisel kan immers leiden tot rugklachten, spierblessures etc. In de nieuw gecreèrde ruimte kan men in alle rust tot een gefundeerde keuze komen. Naast het beslaande assorti ment sportschoenen heeft Jogging shop beslag weten te leggen op ASICS-Tiger (japansi en Saucouy (A- merikaans). Op het ogenblik is er een bijzondere aanbieden van het merk New Balance. Joggingshop verkoopt ook speciale sportvoeding' Isostar en sportliteratuur (o.a. van Manfred SteffnyNieuw is de bijzonder smaak volle collectie sportieve kleding, ge- bracht door het Italiaanse merk Pa- na ta. „Wie de jeugd heeft, heeft de toe komst". Wat dat betreft hoeft de recen telijk in het leven geroepen Technische Commissie van The Red Stars zich geen zorgen te maken, vooral als men naar de meisjes teams kijkt. Daar kan men misschien binnen twee jaar over een uitstekend damesteam beschik ken. J.L. zaterdag toonden de meisjes aspiranten-A dat er bij een normale gang van zaken over zo'n vier, vijf jaar een talentvolle achterban is voor de dames. Dit bewezen de aspiranten tijdens de kampioenschappen van West-Nederland, waar zij op over tuigende wijze een knappe tweede plaats behaalden. Door (ongeslagen) kampioen te wor den van de Kern Amersfoort, mocht het team van coach Gerard Werkhoven samen met BOB (Oud-Beyerland), Leerdam en MSV (Noordwijk) gaan uitmaken wie zich de sterkste kon noemen van rayon D. Het basketballende Nederland is inge deeld in vier rayons (A, B, C en D). Deze rayons zijn weer verdeeld in verschillende kernen. Zo bestaat het rayon D uit de kernen Utrecht, Rotter dam. Den Haag en Amersfoort. De winnaars van de kernen maken onder ling uit wie er eerste in het rayon wordt. De vier rayonwinnaars spelen dan vervolgens om het Nederlands Kampioenschap, wat dit jaar op zon dag 31 mei zal plaatsvinden. Verleden jaar waren er nog drie teams van The Red Stars op de rayonkam pioenschappen vertegenwoordigd. Dit jaar kon alleen het meisjes aspiranten team afgevaardigd worden. De eerste tegenstander van Red Stars, BOB, werd in deze afdeling zeer te recht eerste. Red Stars kwam er tegen deze klub niet aan te pas, en dat was toch wel even wennen, na alleen maar overwinningen in de kompetitie. Ze kwamen teveel reboundkracht te kort, en scoorden slechts 33 punten, een aantal dat zij in de kompetitie altijd ruimschoots hadden overschreden. De 18-29 ruststand zag er nog redelijk uit, maar de 33-62 nederlaag was te groot. Dat kwam misschien wel omdat de coach i.v.m. vervoersproblemen geen goede voorbereiding op deze wedstrijd had kunnen treffen. Na een pauze van anderhalf uur, wachtte er alweer een sterke tegen stander: MSV. Een slordig begin, en een verdediging die nog niet helemaal functioneerde gaf MSV alle mogelijk heden om via 17 *0 met 42-24 voor te komen in de rust. Wat de Red Stars meisjes daarna pres- tcerdtn was werkelijk groots! Na een nederlaag was Red Stars in theorie al uitgeschakeld voor de eerste plaats, en deze ruststand bood ook nog weinig perspectieven voor het zilver. Zelf dachten zij daar echter anders over. Vechtend voor iedere rebound, die nu wel beheerst werd, zeer snelle breaks, en een goede verdediging overbluften de arrogante MS V-aanhang en speel sters. Ongemerkt was de spanning teruggekomen: 46-41 na zes minuten! Het verschil schommelde nu geduren de acht minuten van vijf tot zeven punten. Drie scores op rij betekende 56-55. Daarna was er een score van MSV. maar weer twee scores voor Red Stars bracht hen voor het eerst na de tweede minuut op voorsprong: 59-57. Twee vrije worpen van MSV. en beide ploegen stonden weer op gelijke hoogte met nog twee minuten te spelen. De Noordwijkse meisjes leken aange slagen door het scoreverloop, terwijl het opportunistische Red Stars nog eens twee keer de bal door de ring liet glijden. Een benutte vrije schotkans van MSV bracht Red Stars niet meer In gevaar, en de Soester meisjes won nen met 63-60. Als Red Stars ln de eerste helft al de kansen had benut dan was de over winning waarschijnlijk nog groter ge weest. Nu moesten zij in het tweede gedeelte helemaal terugkomen. Dat dit gebeurde was m.n. te danken aan Hanneke Wentink die een buitenge woon goed toernooi speelde, met als hoogtepunt de wedstrijd tegen MSV. Zij scoorde niet alleen 16 punten in de tweede helft, maar had verschillende intercepties, en deelde vele assists uit. De laatste wedstrijd van Red Stars had weinig of geen belangen meer. Leer dam was al twee keer verslagen, en ook Red Stars pakte een ruime (83-40) overwinning op de Utrechtse kam pioen. Red Stars werd na drie wedstrijden verdiend tweede van West-Nederland. BOB bleek te sterk, maar de andere twee ontmoetingen betekenden twee overwinningen. MSV dat derde werd, had" zichzelf die tweede plaats toege dacht, maar ln alle wedstrijden be haalden de meisjes aspirSinten van Red Stars een beter resultaat. Van de 23 officiële wedstrijden die zij dit seizoen speelden werd er slechts één verloren. Een uiterst knappe pres tatie van dit veelbelovende team. dat door dit resultaat theoretisch bij de beste tien teams van Nederland be hoort.

Soester Courant | 1981 | | pagina 15