Feestelijke inwijding en ingebruikneming van Soestdijkse klokkentoren Eerlijk massief eiken m B S 11.50 1.89 1.38 -1.49 9.98 Zo gezien... Aan alle inwoners van Soest (\jj Meubelfabriek Oisterwijk Kermis kan doorgaan Alleen 4e klas Oranje Nassauschool draait nog een jaar door Muziekavond in N.P.B.-gebouw 12 Jaar garantie Massief Europees eiken Traditioneel geloogd Ongekende service Met eigen brandmerk BELEGEN UNIEKAAS Honsbergen HOLLANDSE TOMATEN Honsbergen SCHOUDERHAM Honsbergen ^HOLLANDSE BLOEMKOOL Honsbergen VERSE KIPPEN Honsbergen HAMLAPPEN Honsbergen Reparatie-opdracht BUITEN VERLICHTING Soester kandidaten voor de Tweede Kamer Woensdag 20 mei 1981 59e jaargang no 39 SOESTER COURANT Bureau voor redactie en administratie: Van Weedestraat 29, Soest - Tel. 14152* Postgiro 126156 Hoofdredacteur: H. E. J. SMIT Abonnement per half jaar 12.— Buiten Soest per half jaar 24.— Verschijnt iedere woensdag **tk~ Op 30 mei a.s. om 15.00 uur 's middags zal aan H.K.H. Prinses Juliana door de bevolking van Soest - U allen dus - een bank worden aangeboden. Dit is het resultaat van de aktie Buren geven Bank". Toen 13 maanden geleden Koningin Juliana afstand deed van de troon, wilde een aantal inwoners dat ook de Soes ters daadwerkelijk uiting zouden kunnen geven aan hun gevoelens van dank voor hetgeen de huidige Prinses Juliana voor ons allen heeft betekend. Tevens wilden zij de bijzondere band, die Soest al 300 jaar met het Konink lijk huis in het algemeen en mét Prinses Juliana gedu rende vele jaren van-haar leven in het bijzonder heeft, onderstrepen. Uit dit initiatief is het comité Buren geven Bank" ontstaan. Een comité waarin alle gemeenteraadsfrakties zijn vertegenwoordigd, waardoor onze eensgezinde houding ten opzichte van de Prinses tot uitdrukking moge komen. Een inzamelingsaktie is gevolgd. Vele Soesters deden een gift of werkten op andere wijze mee het gestelde doel - de aanbieding van een bank - te bereiken. Nu de bank en hetgeen erbij komt gereed is, is een passende datum gezocht voor de aanbieding. Op 30 mei a.s. is het precies een jaar geleden, dat het laatste défilé is gehouden. Een défilé, dat eens in het klein begon met een groepje mensen uit Soest en Baam, die langs het bordes trokken en bloemen meenamen. Velen van de ouderen herinneren zich dat nog goed. Het zou echter niet in de lijn van de Prinses liggen om een afgesloten tijdperk voort te zetten. Het défilé is voorbij; iets waar aan Soest op Koninginnedag dit jaar nog wel even moest wennen. Wel is er nu voor de Soesters de moge lijkheid om hun dank en plaatselijke verbondenheid nog eenmaal te betuigen door om 15.00 uur aanwezig te zijn bij het Soester hek van het Paleis, maar dan wel aan de overkant van de grote weg alwaar de bank wordt ge plaatst en de aanbieding zal geschieden. U kunt dan bloemen meenemen ter opluistering en als uiting van uw persoonlijke gevoelens voor onze Prinses, voor onze Prinses. Ik roep daarom U allen, oud en jong, op te komen. Er is voldoende ruimte en gelegenheid het gebeuren van nabij mee te maken. Laten wij ons meelevende buren betonen door met velen aanwezig te zijn. Met vriendelijke groeten, Mr. Paul Scholten, voorzitter comité "Buren geven Bank" Het is muur welke uitleg je er nan geeft. Volgens honderden Soestdijkers en genodigden rustte de zegen van bot en met grote nadruk op de feeste lijke inwijding en ingebruikneming van de nieuwe klokkentoren van de Maria-kerk in Soestdijk. I)e regen kwam toen heel even met bakken de hemel uit. Vergezeld van in witte jurkjes geklede bruidsmeisjes ver richtte pastoor Herman Goddijn de inwijdingspleehttgheden. Plechtigheden die werden opgeluisterd door het parochieel gemengd kerkkoor o.l.v. Joh. v.d.Camp, dat voor de aan vang het Ave Maria van Arcadelt en gehore bracht. Van onder de para plu's beluisterde men de woorden van pastoor Goddijn, die in zijn dankge bed opmerkte: "Zegen deze klokken, die Uw lof zullen verkondigen. Zij zullen Uw volk oproepen tot de ere dienst, de nalatigen vermanen, de moedelozen opbeuren, de gelukkigen blij maken en de doden begeleiden bij hun laatste gang". In de sacristie van het kerkgebouw werd vervolgens de oudste klok in werking gebracht door oud-pastoor Mgr. A.G.Smit. Een tweede klok liet zich horen nadat Jan Kaats, een van de oudste parochianen, zijn werk had verricht. De eerste do- pelinge van de Maria-kerk nieuwe stijl, Patricia Schipper, liet tenslotte het kleinste klokje over Soestdijk en omgeving galmen. Onder het zingen van een feestelijk "Te Deum" liet Soestdijk voor het eerst na vele jaren de klokken weer luiden. Klokken die, toen hun noodgedwongen het zwijgen was opgelegd, een onderkomen hadden gevonden bij de familie de Wit. Aan de plechtige inwijding en inge bruikneming van die nieuwe klokken toren ging een Eucharistie-viering vooraf die door een stampvolle kerk toegewijd werd gevolgd. In zijn meditatie kwam pastoor God dijn tot de conclusie dat er in de tegenwoordige kerk veètts afgeschaft en er weinig voor in de plaats is ge komen. "Daarom", aldus de pastoor, "is het vandaag een feestelijke dag. omdat wij van de oude luister iets heb ben teruggekregen. Uitgaande van het thema: Christus is de weg waarop heden en toekomst zijn gebaseerd lichtte hij toe dat een weg zonder be weging er een is zonder toekomst. Hij riep zijn mede-christenen op juist in deze tijd eens een verkiezingscampag ne te gaan beginnen voor Jezus, de schepper van hemel en aarde, de ko ning der eeuwen. Na de kerkelijke viering en de in wijdingsplechtigheden werden de he melsluizen gesloten en ging onder grote belangstelling een feestelijke Fancy-Fair en een groots opgezette lo terij van start. Voor de oude pastorie en het nieuwe kerkgebouw werd op zondag 17 mei j.1. een beroep gedaan op de goedgeefsheid van vele Soestdijkers en passanten, die op het stevige en solide blaaswerk van de boerenkapel "Eem- land" afkwamen. Het onontbeerlijke rad van avontuur, de schiettent en rommelmarkt waren de grootste trek pleisters. Standjes waar ijs, fris dranken, oliebollen en smakelijke broodjes werden verkocht hadden evenmin over gebrek aan belangstel ling te klagen. Een heuse waarzegster keek in het koffiedik en voorspelde vervolgens de toekomst. In een gedeelte van de oude pastorie werd een tentoonstelling gehouden. Kunstnijverheid, poppen en tekeningen van de jongste Soestdijkse jeugd kre gen veel belangstelling. Over enkele weken zullen de "kleine artisten" aan de weet komen welke inzendingen met prijsjes worden beloond. De inzegening van de klokketoren op Nieuwerhoek door pastoor H. M. M. Goddijn. De bekendmaking van de uitslag van de loterij, hoofdprijs een kleurentele visie, zal evenmin lang op zich laten wachten. De loten a 10.- per stuk gingen vlot van de hand. Begrijpelijk, want deze unieke loterij (slechts 1000 loten en een winstkans van èën op tien) is er een die uitzicht op vele onver wachte buitenkansjes biedt. Soestdijk kan de klokken weer laten luiden. Daar was het 't laatste jaar in deze. R.K.gemeenschap allemaal om be gonnen. Veel mag de oude kerk de laatste jaren zijn ontnomen, een cri- tische, toegewijde en enthousiaste ge meenschap heeft 't er voor in de plaats gekregen. Zoiets is met geen goud van de wereld te koop, laat staat te be talen. De voorzitter van de afdeling recht spraak van de Raad van State in den Haag heeft vorige week beslist dat de kermis in Soest, welke deze week gehouden wordt, mag doorgaan. Hij stelde de bezwaarden in het ongelijk. De kermis wordt dit jaar voor het eerst gehouden op het terrein aan de Ko ningsweg. bij de Valeriaanstraat. Om wonenden tekenden tegen dit besluit van de gemeenteraad bezwaar aan en in de vorige week gehouden spoed zitting van de Raad van State werd een poging gedaan daar alsnog een stokje voor te steken. Jarenlang werd dit jaarlijks festijn gehouden op de hoek Talmalaan-Soesterengweg, maar omdat daar thans woningen in aan bouw zijn, moest het gemeentebestuur een ander terrein zoeken. Dit is ge vonden aan de Koningsweg: zeer tot ongenoegen van de daar wonenden. In Den Haag zei mr. J.Pommer na mens de gemeente dat de indieners van de bezwaren wel erg lang ge wacht hebben met hun schorsingsver- zoek. Hij meende dat de gemeente toch minimaal een kans moest hebben. De voorzitter van de Raad van State heeft er niet anders over gedacht en daarom kan de kermis doorgaan. Wel zal er na afloop een gesprek tussen het gemeentebestuur en de omwonen den georganiseerd worden om de gang van zaken nader te bekijken. De Oranje Nassau huishoud ischool moet in verband met het teruglopen van het aantal leerlingen, haar deuren sluiten. Dat zal aan het eind van het nu lopende seizoen gebeuren, zij het dat het vierde leerjaar èèn jaar ge handhaafd blijft. Het personeel van de school komt op wachtgeld. De 4e klas kan volgend jaar nog eindexamen doen. Aan de leerlingen van de drie andere klassen, de nieuw aangemel de en de leerlingen van de huidige twee eerste klassen, wordt geadvi seerd hun heil elders te zoeken. De ouders krijgen daarvoor de protestant- christelijke scholen in Amersfoort en Hilversum aanbevolen. Fusiegesprek- ken hebben niets opgeleverd. In dat geval hadden de leerkrachten mee kunnen verhuizen. Dat aantal bestond overigens maar uit twee fulltimers en zes parttimers. Op zaterdagavond 23 mei a.s., aan vang kwart over acht, wordt door de Nederlandse Protestanten Bond te Soest in haar gebouw aan de Rem- brandtlaan 20. een muziekavond geor ganiseerd. Hieraan wordt meegewerkt door het Weesper Eerhart kwartet, de heer Ab van Duren uit Den Haag, piano, alsmede de Soester tenor Char les Gabriël. Er zal een wisselend programma worden geboden, waarbij de heer Van Duren de toelichting zal ver zorgen. Eenieder is van harte welkom. Amsterdam: Leidsekaclc 98 tel. 020-233917 Utrecht: Hollantlaan 28 tel. 030-883762 u ALLEEN DONDERDAG KILO van 12.80 voor Zie onze advertentie ALLEEN DONDERDAG ALLEEN DONDERDAG Onze bekende kwaliteit 150 GRAM van 2.38 voor Zie onze advertentie Enorme aanbieding van onze groenteman! Donderdag, vrijdag en zaterdag ALLEEN DONDERDAG 2 stuks van 13.60 voor Zie onze advertentie Donderdag, vrijdag en zaterdag KILO, van 14.50 voor Zie onze advertentie GEKARD PAUL Een akelig gevoel bekroop mij toen een vriend vertelde uxit hij de laatste maanden zoal had meegemaakt. Zijn arts had een half jaar geleden de mo gelijkheid geopperd dat zijn patiënt misschien aan kanker leed. Ik probeer mijn pen in toom te houden om deze mo derne aanpakvan commen taar te voorzienlaten we maar aannemen dat de man het goed bedoeld heeft en als reaktie op der artsen zwijg zaamheid van weleer alleen maar naar de andere kant is doorgeslagen. Intussen was mijn vriend ge dwongen zich op het ergste voor te bereiden en dat hele maal alleen. Het toas nog lang niet zeker dat de verschijtise- len een gevolg van de gevrees de ziekte waren en dan kun je daar beter nog niet met an deren over praten. Toch ben ik er van overtuigd dat hij in die periode signalen heeft uitgezonden: een losse opmerking die ik niet kon plaatsen, de uitdrukking van zijn ogen, moedeloosheid waarvan ik meende dat die van voorbijgaande aard was of misschien zelfs een meer dan gewone belangstelling voor mensen uit onze omgeving die aan kanker overleden waren. Ik vrees dat we eelt op onze ziel aan het vormen zijn als we niet meer in staat zijn nood- signalen op te vangen van men sen die op één of andere ma nier in de vernieling zitten. Van mannen cn vrouwen wier huwelijk op springen staat en buitenstaanders slechts de mooi opgetrokken fagadc to nen. Mensen kunnen zich van- God-en-alle-mensen-verlaten voelen als ze buiten de pro fessionele hulpverleners nie mand hebben met wie ze hun problemen kunnen bespreken of als ze door ziekte op een zijspoor raakten en nooit een collega zien die echt belang stellend informeert naar hun welzijn. Ik denk dat het onze belangrijkste opdracht is om op elkaar toe te zien, zeker als we naastenliefde, of zo u wilt medemenselijkheid, in ons vaandel voeren. Toen ik daar met iemand over in gesprek was zei ze min of meer verwonderd niet te weten wat ze voor wie dan ook zou kunnen betekenen. Als je dat niet meer kunt ho ren en zien wordt het tijd om je eigen antenne eens na te kijken. BINNEN EN BUITEN Ook voor ADVIES en INSTALLATIE van uw F. C. Kuijperstraat 24-26 (het straatje naast AH Soest - Tel. 02155-20656 In de kieskring Utrecht nemen 26 par tijen deel aan de verkiezingen voor de Tweede Kamer. Op al dan niet verkiesbare plaatsen staan een aan tal Inwoners uit Soest. Bij de Partij van de Arbeid staat Mar cel van Dam op de derde plaats en wethouder mevrouw Mllly van Stip- hout-Croonenberg op de zevende plaats. Jan Zwaanenburg staat bij het CDA op de 26ste plaats en de heer A. F. M. Krijger bij de VVD op de 27ste plaats. Op de 21ste plaats staat bij de PSP het oud-raadslid Klaas Levinga; ir. G. H. Meier de dertigste plaats op de lijst van de Reformatorische Politieke Fe deratie (R.P.F.). Bij de partij ..Realisten 81" staat de heer P. J. G. Quasten op de twee de plaats en mevrouw M. A. van der Werf f op de 20ste plaats.

Soester Courant | 1981 | | pagina 1