e ^SfnGPVS Sportverenigingen wijzen tariefsverhogingen af mid Pub f TBV EN Tentoonstelling voor ,,goed doel" NOG WAT HOOFD... LAFONDS opend :kleding Ikleding vraagt uw aandacht voor: Hinderwet-ontwerp beschikking Openbare commissievergaderingen Spreekrecht publiek Personeel gevraagd Een medewerk(st) er Structuurschema Militaire Terreinen ter inzage Verleende bouwvergunningen Hinderwet GPV belegt openbare verkiezingsvergadering Tijdelijke verkeersmaatregel voor kermis Wel bereidheid om mee te bezuinigen Nieuw in het INFOrmatiecentrum Discussie in WD-kring over nieuw ziekenhuis 150 jaar Domorgel BRUIDSREPORTAGE FOTO HERMAN VAN DAM 4 ?n er uitgebreide woorden- izamen zijn ze voordeliger •iftelijke cursus. Maak uit f een (alfabetische) lijst len en uitdrukkingen die u i leer ze In de trein, op weg rk, en tijdens het over- nENTJE De Nederland- bezig met hervormings cent gaat eruit, er komt tl 5,-. Kunnen ze nu niet lveren tientje In omloop de zelfbedienlngspompen iutomaten met duurder ederen? >p 26 maart 1981 is een ingediend, dat bij aan- r 2de en lste Kamer voor- lelijke Invoering van een 5,- naast de nog circule- in van die waarde. Hele- cun je niet overschakelen, miljoenen munten nodig, leid een munt van 10.- s in dit wetsontwerp open et zal dan waarschijnlijk 1 munt worden, want dat naar een groter nikkelen In met zulke grote munten >ortemonnee gauw erg een argument dat tegen et zg. bevrtjdlngstlentje ovendien gezien, dat het p bleef, maar werd opge- imeld. Het Nederlandse Daar te spaarzaam. Dat centen ook: de Munt kon jenoeg slaan. d. Bent u niet meer |e plafond of wilt u nnen wij u alles ver- /e gespecialiseerd in van deze plafonds in r denkbaar zijn. i informatie bij: 3765 ES Soest (na 18.00 uur) AB SOEST Soester Qourant van woensdag 20 mei 1981 de agmÉmvei tnappking Op de gemeentesecretarie (afdeling I) en de bibliotheek aan de Albert Cuyplaan liggen ter inzage verzoeken van Shell Nederland Verkoopmaatschappij te Rotterdam om een vergunning tot het uitbreiden van een quick servicebedrijf annex verkooppunt van motorbrandstoffen op het perceel Weegbreestraat 54 te Soest. De strekking van het ontwerp van de beschikking is: Vergunning wordt verleend onder het stellen van voorwaarden Drukkerij Klomp, Parallelweg li te Soest, om een vergunning voor het oprichten, in werking brengen en in werking houden van een druk kerij/zetterij met papieropslag op het perceel Parallelweg 11 te Soest De strekking van het ontwerp van de beschikking is: Vergunning wordt verleend onder het stellen van voorwaarden. Gemotiveerde bezwaren tegen de ontwerp-beschikklng kunnen schriftelijk worden ingebracht door de aanvrager en degenen die reeds schriftelijk of mondeling bezwaar hebben gemaakt tegen het verzoek om vergunning en hen die daartoe redelijkerwijze niet (tijdig) in staat zijn geweest. De bezwaarschriften moeten bij het gemeentebestuur worden ingediend vóór 13 juni 1981. Indien men dat wenst, worden de persoonlijke gegevens van degene die een bezwaarschrift indient niet bekend gemaakt. Het verzoek daartoe moet schriftelijk, tegelijkertijd met het bezwaarschrift, bij het gemeente bestuur worden ingediend. Vrijdag 22 mei -16.30 uur - gebouw gemeentewerken, Lange Brinkweg: commissie openbare werken Aan de orde komt: informatie over de situatie m.b.t. de vuilverwijdering Maandagss mei - 19.30 uur - gebouw gemeentewerken, Lange Brinkweg: commfcApmderwijs en jeugdzaken vermeldt: ng rapport over Jeugdbaldadigheid WodHsdag 27 mei -19.00 uur - gebouw gemeentewerken, Lange Brinkweg: commissie financiën en grondzaken Op de agenda staat o.m. verkoop grond aan de P.U.E.M. Verkoop strookje grond aan de Buys Ballotlaan, Anth, van Leeuwen hoeklaan en Chr. Huygenslaan. Ontbinding koopovereenkomst Nico v.d.Broek. Wijziging beheersverordening gasbedrijf. Wijziging begrotingen 1980 en 1981. Begroting 1981 grondbedrijf. Verkoop pand Wilhelminalaan 24 aan de heer A.F.IJsselstein. Verkoop pand Wilhelminalaan 16b aan mevr. Rossenberg. Exploltaite-opzet Overhees II - 2. Exploitatie-opzet bouwplaan Beetzlaan/Schrikslaan (de op 10 en 11 betrekking hebbende stukken worden aan de leden van -de commissie nagezonden). Er is geen financiële commissievergadering op hedenavond 20 mei Woensdag 27 mei -19.30 uur - gebouw gemeentewerken. Lange Brinkweg; Stichting L.O. en Sport De agenda vermeldt o.m. verdeling zaalruimte Sporthal Beukendal B.D.C. en K.V.O. voorstel afwijzend te beschikken op verzoek van honk- en softbalver. De Knickerbockers de rekening van gas, water en electriciteit voor reke ning van de stichting te nemen voorstel advies uit te brengen aan b. en w. over de zg. voorjaarsnota tarievenverhoging sportkeuring, verenigingsbijdrage en verkoop zwembad). De agenda's en de stukken liggen ter inzage in het gemeentelijk INFOr- matiecentrum. 1. Vanaf éèn kwartier vóór en tot aanvang der commissievergadering kunnen sprekers uit het publiek zich bij de voorzitter der commissie opgeven voor het stellen van vragen of het geven van een toelichting bij een bepaald agendapunt. 2. Voor de behandeling van de agenda geeft de voorzitter de sprekers uit het publiek de gelegenheid hun opmerkingen kort en bondig aan de commissie kenbaar te maken. De spreektijd is beperkt tot 5 minuten per persoon en duurt in totaal niet langer dan 30 minuten. 3. De commissie kan de door de sprekers uit het publiek gemaakte op merkingen bij haar beschouwingen betrekken. 4. De voorzitter kan, indien daaraan bij de meerderheid van de commissie behoefte blijkt te bestaan, de sprekers uit het publiek vragen hun op merkingen bij de behandeling van het agendapunt te verduidelijken of aan te vullen. Bij het bureau algemene dienst en bedrijven van de afdeling Comptabiliteit wordt gevraagd Functie-eisen: - controleren en coderen van rekeningen - bediening van de office-computer - overige administratieve werkzaamheden Vereist: het diploma M.A.V.O. of een daarmee gelijk te stellen opleiding, alsmede type-vaardigheid. Salaris: Afhankelijk van opleiding, leeftijd en ervaring van 1.788,- tot 2.357,-bruto per maand (voor 21-jarigenen ouder). Nadere informaties kunnen worden verkregen bij de chef van de afdeling comptabiliteit (tel. 02155-16744, toestel 453). Sollicitaties aan de gemeentesecretaris, Postbus 2000, 3760 CA Soest, binnen 10 dagen na deze publicatie onder vermel ding van vacaturenummer 81-15. In het gemeentelijk INFOrmatiecentrum tegenover het gemeentehuis ligt vanaf heden ter Inzage het Structuurschema Militaire Terreinen. Dit Structuurschema bevat de doelstellingen en hoofdlijnen van het ruimte lijk defensiebeleid op langere termijn en geeft inzicht in de daaruit voort vloeiende plannen. Het is een beleidsvoornemen en geeft als zodanig een voorlopig standpunt weer als uitgangspunt voor het regeringsbeleid in deze sector. In het schema komen onder meer aan de orde de kazernes, legerplaatsen, oefenterreinen en vliegbases. niet-gebonden besluiten Verlening d.d. 13 mei 1981. - vergroten van een garage met berging op een terrein, gelegen aan de Lange Brinkweg 13a (kadastraal bekend gemeente Soest, sectie A. nummer 3122). Ingevolge de Wet Administratieve Rechtspraak Overheids Beschikkingen (Wet Arob) kan de natuurlijke of rechtspersoon, die door het besluit rechtstreeks in zijn belang is getroffen, binnen 30 dagen na dagtekening van de beschikking bij het college van b. en w. een gemotiveerd be zwaarschrift indienen. De fundamenten voor een nieuw gebouw in Lubumbashi liggen er al. Geld voor de opbouw kan uit Soest komen. Zaterdag 23 mei van 14.00 tot 20.00 uur en zondag 24 mei van 10.00 tot 18.04^uur, wordt in de St. Bonifaciussehool aan de Steenhoffstraat een tentoonstelling gehouden voor een „goed doel". Het gaat om kunst en gebruiksvoorwerpen uit de Derde Wereld en met name uit Zaïre het vroegere Belgische Congo. Het is een „verkoop" tentoonstelling en de opbrengst gaat met de Soester Kees Smeele op 4 juni mee naar de kopermijnplaats Lubumbashi en is bestemd voor jongeren die onder zijn leiding een vak leren. Kees Smeele is broeder; Salesiaan van Don Bosco. Hij werkte sinds 1971 in de buiten wijken van Lubumbashi in het centrum dat de naam „Cite des jeu- nes" (jongerenstad) kreeg. 650 Werkloze jongeren in de leeftijd van zestien tot twee-en-twintig jaar volgen daar een opleiding voor hout- of metaalbewerker, lasser, tuinder, auto monteur of metselaar. Smeele heeft bij de metselaars de leiding en is alszoda- nig ook verantwoordelijk voor de nieuwbouw werken. Met hem werken een elftal Salesianen van zes verschil lende nationaliteiten. Dagelijks verzorgen zij ook circa twee duizend maaltijden voor deze jongeren inclusief voor de groep van 96 die intern zijn. Geld voor een en ander wordt verkregen door middel van werkuren buiten de klas om. De werkplaatsen zijn gebouwd met geld uit Nederland, Zwitserland, Bel gië en Duitsland. De Zaireese staat zelf geeft er geen subsidie voor, noch voor het onderhoud van de jongens. „Sinds 1980", zegt Kees Smeele, „zijn we begonnen om wat meer aandacht te besteden aan de jongeren die in jeugd gevangenissen verblijven. Zij zijn ze ven tot zestien jaar oud en vaak buiten hun schuld om daar terecht gekomen. Velen zijn immers verlaten door hun ouders en familie en waren verplicht om zelf hun weg te zoeken. Degenen die niet slagen komen in de gevangenis terecht", aldus Smeele. Ook in de Zaireese gevangenis wordt niemand er beter van en daarom hebben de Salesianen zich in overleg met Justitie over een groep van dertien jongens ontfermd. Voor hen is een oud boerderijtje omgebouwd en daarin is dit groepje gehuisvest. Ze bezoeken de school en moeten buiten de klas ook vertrouwd raken met het handwerk. De jongens komen voor kleding, voed sel en schoolgeld geheel voor rekening van de Salesianen en het zijn juist die kosten, die problemen geven. Boven dien willen de Salesianen meer van dergelijke jongens helpen en men zal graag de groep tot vijftig man uitbrei den. De bovengenoemde tentoonstelling ls bedoeld om geld bijeen te brengen voor deze jongens van zeven tot zestien jaar uit de gevangenis van Lubumbashi. „Is een jongen van tien jaar al een bandiet", vraagt Kees Smeele. Nee toch! Maar zonder uw hulp zal hij het wel worden. Het Gereformeerd Politiek Verbond belegt op woensdag 20 mei a.s. een openbare verkiezingsvergadering in gebouw 'De Rank', Soesterbergsestraat 18 te Soest (aanvang 20.00 uur). Spreker is de Hoogedelgestrenge Heer J. v. d. Jagt, lid van de Eerste Kamer der Staten Generaal. Het zal ons volk wél gaan, wanneer de normen van de Bijbel bepalend zijn voor het overheidsbeleid. Het Gereformeerd Politiek Verbond belegt op vandaag woensdag 20 mei een openbare verkiezingsvergade ring in gebouw „De Rank", Soester bergsestraat 18 te Soest. Aanvang 20.00 uur. Spreker is de heer J. v.d. Jagt, lid van de Eerste Kamer der Staten Generaal. Het GPV heeft als thema voor zijn verkiezingsprogram gekozen: „Opdat het u wél ga". Met deze woorden, die ontleend zijn aan de Bijbel, wil gezegd worden: het zal ons volk weer wél gaan, wanneer geluisterd wordt naar het Woord van God. Langs deze weg kan, volgens het GPV, aan de huidige toestand van defaitisme en machteloosheid een einde komen. Tegelijk met dit verkiezingsprogram heeft het GPV ook een nationaal her stel- en ontwikkelingsplan gepresen teerd. Hierin worden wegen gewezen om een doorbreking te bereiken van de geest van materialisme en van een leven zonder God en om nieuwe moge lijkheden te scheppen die bijdragen aan de ontwikkeling van de samen leving tot eer van God. Van woensdag 20 mei tot en met zon dag 24 mei is in verband met de ker mis een tijdelijke verkeersmaatregel van kracht. Dan geldt namelijk op de Koningsweg tussen de Eigendomweg en de Varenstraat een stopverbod aan beide zijden van de weg (bord model 51 van het R.V.V. De deelnemersvergadering van de Sportstichting heeft vorige week de door burgemeester en wethouders voorgestelde tariefsverhogingen van sportkeu ringen en passe-partouts, afgewezen. Ze worden onaanvaardbaar gevonden en zullen volgens de verenigingen, die deze extra vergadering bijwoonden, een negatief effect hebben op de totale sportbijdrage aan de gemeentelijke financiën, vanwege de te verwachten vermindering van het aantal leden. De sport is echter bereid terreinen aan te geven waarop bezuinigingen mogelijk zijn en daarin onderscheidt men zich in positieve zin van alle andere advies colleges van het gemeentebestuur. Gevraagd wordt dan wel een beter cijfermatig inzicht in de financiële stand van zaken; gegevens die niet alleen nodig zijn om de noodzaak van de hogere bijdrage te kunnen vaststellen, maar ook om een goed beeld te krijgen van de mogelijkheden die er zijn. „Het gemeentebestuur moet op passen", zei voetbalvertegenwoordi- ger Wilhelm, „de sport niet zó duur te maken, dat de totale opbrengst lager wordt. De sport mag niet zo gediskwalificeerd worden, dat er niets meer overblijft. Straks heeft de gemeente wel accom modaties. maar geen sporters meer", aldus de heer Wilhelm. In die geest lieten alle sprekers zich uit. Niemand had een goed woord voor de voorstellen van b. en w. over. Wel bestond er begrip voor dat ook de sport een bijdrage zou moeten leveren. Meerdere sprekers maakten duidelijk dat juist door het achterwege laten van nieuwe investeringen in de sport, de verenigingen het al extra moei lijk krijgen. Gewezen werd in dit ver band op het feit dat met het vele vrij willigerswerk een enorme bijdrage aan het „welzijn" wordt geleverd. „De gemeente heeft het recht niet", zei de woordvoerder van de zwemver eniging de Duinkikkers, „het tekort te verhalen op de jeugd". Want het zal vooral de jeugd zijn die straks de dupe wordt van het hoog opgevoerde passe- partout systeem. De Duinkikkers verzetten zich ook heftig tegen het voornemen het Na tuurbad te sluiten. En dat niet alleen vanwege het verenigingsbelang, maar meer nog uit een oogpunt van volks opvoeding, ontspanning en volksge zondheid. En niet alleen de jeugd maar ook de ouderen zullen de dupe worden van de ze maatregelen. De vertegenwoordiger van de bridgers wees op het feit dat zijn ledenbestand voor meer dan de helft wordt uitgemaakt door senioren, die van een pensioentje moeten rond komen. De gymnastiekverenigingen brachten onder de aandacht dat mogelijk wel negentig procent van de leden nog geen vijftien jaar oud is, terwijl de atleten van S.O. Soest en de honkballers van de Knickerbockers wezen op het feit dat zij niet eens over een eigen accom modatie kunnen beschikken. Toch zullen zij allemaal evenveel moe ten gaan bijdragen. En daarbij dan ook de groepen die b. en w. blijkens een van de doelstellingen in de voor jaarsnota, wil gaan ontzien. Na een lange schorsing kwam er een motie op tafel, die namens alle ver enigingen voorgelezen werd door de voorzitter van de tennisvereniging Soesterberg, de heer R. van Fraeyen- hove. De onaanvaardbaarheid wordt daar in nog eens onderstreept met de vast stelling dat met een inkomstenstijging van circa 27 procent en een uitgavenre- ductie van ongeveer 25% er alsnog geen investeringen gedaan zullen wor den. En dat naast de realiteit dat de sport de laatste jaren al veel extra bijdragen heeft opgebracht. Wethouder Plomp zei met deze motie verder te kunnen. Dat „verder" bete kent in eerste instantie de vergadering van het sportstichtingsbestuur welke op 27 mei gehouden wordt. Daar zal het advies van dit bestuur aan de raad opgesteld worden. Van het standpunt van de raad zal het afhangen of de deelnemers nog een keer bijeen komen om de eigen bezuinigingsideeën, al dan niet aangedragen door het sportstich tingsbestuur c.q. b. en w. te bespreken. De vergadering werd overigens lang niet door alle aangesloten verenigingen bijgewoond. Zo ontbraken twee voetbal verenigingen, de basketballers, de handballers, de schaatsers, de zaal voetballers en de motorcrossers. Ook de beide raadsleden Storimans (CDA) en van den Brakel (PvdA) lieten het afweten. Hun zaken werden echter door de be zoekers van de vergadering uitstekend waargenomen. Op de gemeentesecretarie (afdeling I) en de bibliotheek aan de Albert Cuyplaan ligt ter inzage een verzoek van: Caravan Centrum M.N.S., Amersfoortsestraat 74 te Soesterberg om een nieuwe, de gehele inrichting omvattende vergunning voor een re paratiewerkplaats voor caravans annex opslag van gasflessen op het perceel Amersfoortsestraat 74 te Soesterberg. Men kan gemotiveerde bezwaren tegen het verlenen van de vergunning schriftelijk bij het college van burgemeester en wethouders inbrengen gedurende èèn maand na datum van terinzagelegging van het verzoek d.d. 20 mei 1981. Gemotiveerde bezwaren kunnen mondeling in persoon of gemachtigde worden ingebracht op de hierna genoemde zitting, waar gelegenheid, wordt gegeven tot een gedachtenwisseling over de aanvrager tussen college, de aanvrager en de overige aanwezigen. De openbare zitting wordt gehouden op donderdag 4 juni 1981 om 09.00 uur in het gemeentehuis. N.B. Alleen zij die tijdig (schriftelijk of mondeling) bezwaren hebben in gebracht tegen de aangevraagde beschikking kunnen later beroep in stellen, tenzij wordt aangetoond dat men redelijkerwijs niet in staat is geweest (tijdig) bezwaren in te brengen. Indien de indiener van schrif telijke bezwaren daarom verzoekt, worden zijn persoonlijke gegevens niet bekendgemaakt. Dit verzoek moet schriftelijk, tegelijkertijd met het bezwaarschrift, bij het college van b. en w. worden ingediend. INFORMATIES: INFO-CENTRUM, STEENHOFFSTRAAT 9a, TELEFOON 02155-22555. OPEN MAANDAG t/m VRIJDAG VAN 10.00 -12.30 - 13.30- 17.00 UUR In het gemeentelijk INFOrmatiecen trum tegenover het gemeentehuis liggen voor geïnteresseerden twee nieuwe brochures gereed. De eerste behandelt de „vakantie en de sociale verzekering" en de tweede geeft on der de naam „Wegwijs in Premie- land" informatie over subsidies en garanties die via vele regelingen klei ne en grote ondernemingen in ons land een steuntje in de rug geven. Verder zijn er twee nieuwe gemeente lijke INFOrmatiebulletins versche nen. Hierin worden respectievelijk behandeld de „Wet op de Kansspelen" en het „Urgentiesysteem voor woning zoekenden". Op donderdag 4 juni a.s., aanvang 20.00 uur, wordt in Restaurant van de Brink aan de Soesterbergsestraat een vergadering gehouden van de afdeling Soest/Soesterberg van de VVD. Het eerste half uur, in het besloten en al leen voor leden toegankelijke deel van de avond, komen huishoudelijke zaken aan de orde. In het tweede deel, dat om ongeveer 20.30 uur begint, zal er gediscussieerd worden over het nieuw te bouwen ziekenhuis voor Soest en Baarn. Het gesprek wordt ingeleid door de heer E. Banki, waarna de economisch- directeur van het ziekenhuis Zonne gloren, drs. J. Oudemans, een toe lichting zal geven. Aan de discussie zal ook deelnemen mevrouw Fischer, directrice van het bejaardencentrum Molenschot en mogelijk ook een ver tegenwoordiger van de Landelijke Huisartsen Vereniging. Lambsw ooien SUPOVERS urn en ruttdessin in alle kleuren Mid Pub Prijb Op 25 mei a.s. is het exact 150 jaar geleden dat het monumentale orgel in de Utrechtse Dom in gebruik werd ge nomen. Dit door het orgelbouwers geslacht Biitz gebouwde instrument vervult heden ten dage een rol zowel bij concerten als in de zondagse ere dienst. Dit laatste aspect is het be langrijkste. De 150-e verjaardag van het Domorgel gaat niet onopgemerkt voorbij. Op maandag 25 mei a.s. zal dit feit wor den gevierd met een rond dit orgel opgebouwd programma, waarin de kerkmuzikale en de concertaspecten zullen worden belicht. Aanvang: 20.15 uur. De toegang is vrij. Aan deze avond zal worden meegewerkt door de Utrechtse organisten Peter van Dijk en Gert Oost, de Domorganlst Stoffel van Viegen, de Domcantorij o.l.v. Dom- cantor Maarten Kooy en citypastor V. J. Kronenburg. Voor diegenen, die het Domorgel ook thuis willen laten klinken, zijn er in de kerk diverse grammofoonplaten te koop, terwijl daar tevens het boekje "Orgels en or ganisten van de Dom te Utrecht" van Dr. M.A.Vente verkrijgbaar is waarin de geschiedenis van hel orgel is be schreven. PR AAM GR ACHT 5 - SOESTDIJK - TEL. 02155-17552 \0 «Sa» Tegen kernwapens Tegen vergiftiging van het milieu Tegen kernenergie Voor eerlijk delen van werk en inkomen Voor gelijke rechten Voor een ander woonbeleid Dit zijn al zes redenen om lijst 6 te stemmen. De PPR durft te zeggen waar het op staat. Zowel in het parlement als daarbuiten. Want politiek moet worden bedreven waar ze thuis hoort. Niet alleen in Den Haag. De tijd is voorbij, dat de politiek beperkt kon blijven tot een onderonsje van heren die zich iedere vier jaar door u lieten kiezen. We hebben er allemaal mee te maken. De PPR kan uw stem straks bést gebruiken om te proberen met nog meer kracht haar programmapunten in beleid om te zetten. Als het kan in de regering. Als het moet in de oppositie. 'Wie stemt op een atoompacifist van het CDA, kiest voor Van Agt die zich er persoonlijk sterk voorzal maken dat de kruisraketten er komen. Wie stemt op een atoompacifist op de PvdA-iijst, kiest voor Den Uyl die zijn lijsttrekker schap aan het behoud van twee Kerntaken heeft opgehangen' Ria Beckers, PPR-kongres, 11 april 1981 SINGEL277 1012 WG AMSTERDAM TELEFOON 020-227342

Soester Courant | 1981 | | pagina 5