B. en W. mogen rapport jeugdbaldadigheid hanteerbaar maken MIDDE m uon HAI\IIIVIEXwfdcd Hanimex. Topkwaliteit vooreen aantrekkelijke prijs. s? Dauwtrap-fietstocht VVV nieuws Jong stel teneinde raad exclusieve sportieve herenkleding en modes niiDjïian Nikon EM. Kwaliteit onder handbereik. Vakantie-programma kinderboerderij Spel- en spulmarkt rond van Arkel-Instituut Brand in flat Albert Cuyplaan Nederlands Motet- en Madrigaalkoor bezoekt Soest in West-Duitsland Kerkmuziek Domkerk te Utrecht 649, 129.- 79.- 98.- Ifoto-film-uideoL In teken van 75 jaar V. V. V. en 75 jaar Babo-Bank Geld en cheques uit auto gestolen Gemeente enquêteerd bedrijven iniii li mum Motor gestolen I Het vorig jaar door de werkgroep Jeugd baldadigheid uitgebrachte rapport wordt door de meerderheid van de leden van de commissie onderw ijs en jeugdzaken „voor kennisgeving aangenomen". Aan burgemeester en wethou ders wordt verzocht die aanbevelingen uit het rapport, welke het college wii overnemen, uit te werken en eventueel verder te onderbouwen. Over het algemeen vinden de onderwijsdeskundigen uit de raad, dat het rapport is blijven steken in algemeenheden en het bij elkaar halen van landelijke toestanden. Dezelfde critische opmerkingen maak te ook het college van burgemeester en wethouders al in een veel eerder sta dium. De behandeling van het rapport in de raadscommissies werd mede daarom uitgesteld om b. en w. eerst in de gelegenheid te stellen met de werk groep van gedachten te wisselen. Nu dat gesprek heeft plaats gevonden, komen deze week de commissies aan de beurt; maandagavond de onderwijs en jeugd commissie en woensdag de commissie maatschappelijk werk. Maandagavond zei ondermeer de heer H. Gerth (Q'66) dat de baldadigheid van de jeugd terug te voeren is op de opvatting van ouders, die niet met hun tijd zijn meegegaan. Gerth ergerde zich overigens aan de passages in het rapport, waarin de politie wordt afge schilderd als baldadig". Mevrouw Greefhorst (CDA) merkte op dat het rapport te weinig gegevens over Soest bevatte en dat de baldadig heid hier niet overdreven moest wor den. Zij stelde voor de jeugd meer ver antwoordelijkheid te geven en te be trekken bij de eigen problematiek. „De ouders zijn in eerste instantie verant woordelijk; wij moeten de zaak niet over organiseren", aldus mevrouw Greefhorst. Haar fractiegenoot, de heer Verheus, noemde het rapport ,,een typisch stukje progressieve lectuur". Het poli tionele wapengekletter waarover in het rapport gesproken wordt, vond hij ,,een lachertje". Klachten", aldus Verheus, „moeten niet direct bij de overheid gedeponeerd worden, maar bij de ouders". Mevrouw Blommers (VVD) zei dat het rapport veel theorie bevat, die dan dikwijls ook nog met elkaar in tegen spraak is. Ook zij wil de jeugd meer verantwoordelijkheid geven. De heer Kingma (PvdA) constateerde eveneens dat er weinig concreets over Soest instaat. Hij zei te menen dat er in Soest ook niet zoveel aan de hand is. Kingma stelde voor de werkgroep de opdracht te geven het rapport meer op Soest te laten toespitsen. „Laat de werkgroep vragen formuleren, die de jeugdverenigingen en instellingen kunnen beantwoorden. Dan weten we ongeveer waar we aan toe zijn en kan daarop het beleid worden afgestemd", aldus Kingma. Mevrouw Tomassen (PS), lid van de werkgroep, verdedigde het rapport en stelde dat het slechts een stuk was om de discussie op gang te brengen. Met het oog daarop verzocht de commissie vorig jaar, het toe te zenden aan ondermeer de politie, de commissie welzijnsplanning, het hoofdenconvent, de wijk verenigingen en bewoners commissies. Voor dat rondzenden voelden meer commissieleden, alhoewel dan niet ter bestudering, maar om er kennis van te nemen. „Heeft men behoefte om te reageren, dan horen we dat wel", merkte mevrouw Blommers op. Ook de heer Gerth dacht er zo over, terwijl de beide CDA-ers, net als b. en w., vonden dat het rapport niet zo overgenomen kan worden. „Laat de werkgroep het maar verder concretiseren", vonden zij. Omdat de werkgroep met het rapport, dat in opdracht van het college werd sa mengesteld, haar taak als beëindigd ziet. besloot de onderwijs/jeugd commissie, b. en w. te verzoeken de positieve aanbevelingen uit het rapport verder uit te werken. Vanaf 22 mei tot en met 19 juli a.s. zal in het Centraal Museum Utrecht aan de Agnietenstraat 1 een tentoonstelling worden gehouden van tuin- en teken kunst uit het begin van de 18e eeuw ..Zijdebalen, Lusthof aan de Vecht". U kunt de expositie bezoeken van dinsdag t/m zat. 10-17 uur, zon.- en feestdagen 14.00-17.00 uur. Wanneer de markt „oude ambachten" te Soest U goed bevallen is en daar twijfelen wij niet aan, kunt U op zaterdag 6 juni van 10.00-16.15 uur het folkloristisch feest te Exloo in Drente nog bezoeken. Hier zal ook een schaap- scheerdersfeest zijn maar ook gecos- tumeerde en folkloristische optochten, kunst-antiek- en curiosamarkt, kleder drachtenshow, schietwedstrijden, paardensport, matrasspringen vanuit een vliegtuig, volksdansen en spinnen en een kinderprogramma: de film van ome Willem, 's Avonds is er een groot dansfestijn. De entree is 4,-, kinderen 2,50. Exloo organiseert dit gebeuren voor de 22e keer. Jazz in Amersfoort is dit jaar een Jazz- tweedaagse. Vrijdag 29 mei elf concer ten in evenzovele café's in de binnen stad. Alle concerten zijn gratis. Op za. 30 mei Jazz In Amersfoort ln De Flint. Speciale gast is saxofonist Benny Car ter. Aanvang 13.30 uur. Doorlopend toegangsbewijs voor alle concerten 25,-. Donateurs 12,50. Van 23 mei t/m 4 juli organiseert de Vrije Galerie een Jaarmarkt in de showroom van parkeergarage Paar- denveld te Utrecht. (2400 m2). Er is werk van ongeveer 150 kunstenaars uit binnen- en buitenland. Alles is in prin cipe te koop en in alle prijsklassen. Toegangsprijs 1,50. Op za. 30 mei is om 10.30 en Om 15.00 uur vanaf 't Kompas, Ottenhome en De Waterwolf te Oud-Loosdrecht Show varen van historische schepen van vóór 1940 door leden van de vereniging Oude Glorie. In de Domkerk te Utrecht wordt op za. 30 mei om 15.30 uur een concert gegeven door de Domcantorij o.l.v. Maarten Kooy. Uitgevoerd worden werken van A. Vivaldi, A. Gabrieli, en A. Corelli. Willem Poot en Kees van Eersel, orgel. Toegang gratis. De programmaboekjes van het seizoen 1981/1982 van het Utrechts Symfonie Orkest hebben wij ook weer ontvangen met daarin weer de abonnementseries. Gratis af te halen aan ons kantoor. Op zo. 31 mei organiseert de Ren- en Tourvereniging Tempo een landelijk Jeugd Wielertournooi in Soest. Om 12.00 uur zal de burgemeester deze wielerronde aan de Koninginnelaan openen, waarna voor zo'n 500 jeugdige wielrenners van 8 t/m 14 jaar het startsein zal klinken. Het Kon. Paleis op de Dam te Amster dam zal dit jaar van 28 mei t/m 30 augustus voor het publiek te bezich tigen zijn. Dit jaar zijn er in het Paleis bovendien twee exposities te zien, over de restauratie van de Vierschaar en over cartografie in de 17e en 18e eeuw. Geopend dagelijks van 12.30-16.00 uur. De Hemelvaartsdag in Soest begint met het traditionele „dauwtrappen". Tussen 5.00 en Q,p0 uur kunt U zich aanmelden bij restaurant ,,'t Hoogje" (bij de Oude Kerk te Soest). Voor 1,- krijgt U een routebeschrijving met daarin informatie over de omgeving èn een consumptie. Om 10.30 uur wordt de Oude Ambachtenmarkt geopend door de burgemeester. In „De Drie Ringen" aan de Kerk straat 11 te Soest is van 28 mei t/m 31 mei een expositie van aquarellen, olie verfschilderijen en tekeningen van Oud Soest, door Rieky van Bussel; Gerdien ter Horst-Koudijs; Mien ter Horst-v.d. Rotte; Tewes Dekker en Leendert ter Horst. Wij hebben ontvangen de nieuwe bus boekjes van Centraal Nederland 1981/ 1982. Voor 3,50 af te halen aan ons kantoor. Tevens hebben wij de nieuwe spoor boekjes 1981/1982 ontvangen. Deze kosten 4,-. Op de Nieuwmarkt te Amsterdam is t/m september ieder zondag een vlooien en antiekmarkt. De Soester Kadobon is voor velen van U een bekend begrip. De ontvanSf^ heeft het voordeel rustig zelf naar_een kado te kunnen zoeken dat hem/haar bevalt. De bon is immers 6 maanden geldig. Foto: Herman van Dam De Van Duinkerken's voor hun caravan op het oude marktplein Maandagmiddag werd op het pleintje naast het postkantoor een caravan ge zet waarin het jonge paar Van Duin kerken huist. Het is een noodoplossing, waarmee ze in feit niemand overlast bezorgen. Liever staan ze op een cam ping, maar die zijn allemaal vol om deze tijd van het jaar. Op het gemeentelijk kampeerterrein na. maar daar speelt de politiek een rol. Het paar woonde tot voor kort in bij zijn ouders. Een klein kamertje in een niet te groot huis. Men liep elkaar ongewild voortdurend voor de voeten en het ongenoegen groeide. Kleine oorzaken hebben ook hier grote gevol gen gehad. Het jonge paar besloot er uit te trekken. Het kon niet anders; de toestand werd onhoudbaar en zo was dat voor alle partijen het beste. Weggaan is eenvoudig; een andere woonruimte vinden een onmogelijk heid. Het paar staat als woningzoe kend ingeschreven; tè kort en zoals dat tegenwoordig in Soest gaat, nog niet met voldoende punten. Wel is er een urgentie-verklaring van een huisarts, maar de gemeentelijk maatschappe lijk werkster moet haar punten bijdra ge nog invullen. Daar is tot nog toe niets van gekomen, omdat de ambte nares ziek werd. Van Duinkerken kocht een caravan in de hoop ergens in Soest een staanplaats te kunnen krijgen. Dat lukte niet, zoals gezegd. Wel is er ruimte in overvloed op het gemeentelijk kampeerterrein, maar over het al dan niet uitbreiden van het aantal staanplaatsen is de raad nog niet uitgesproken. Dat gebeurt misschien in de vergadering van 18 juni. Van Duinkerken wil beslist niet kra ken. Hij vindt dat onsportief ten opzich te van al degenen die al zo lang op de wachtlijst van de gemeente staan. Met de aanschaf van een caravan dacht hij het probleem, zeker voor de komende maanden opgelost te hebben. Doch... geen plaats; nergens in Soest. En aan Soest is hij gebonden, want hij heeft hier werk. Ook zijn vrouw heeft een baan; in Amsterdam. Beiden lopen nu in de ziektewet; de spanningen zijn groot. Het plaatsen van de caravan meldde Van Duinkerken aan de afdeling bij zondere wetten van de politie. Het gemeentelijk apparaat werkt nu aan ee gemeentelijk apparaat werkt nu aan een oplossing. De maatschappelijk werkster zal een dezer dagen komen praten. Of dat allemaal de oplossing brengt, weet nog niemand. Met een staanplaats op een camping zijn de Van Duinkerken's voorlopig wel gehol pen. Het programma voor het concert van zaterdag 30 mei a.s. vermeldt een aantal orgelconcerten. Het concert wordt gegeven door de instrumen tale Domcantorij o.l.v. Maarten Kooy, met medewerking van de organisten Willem Poot en Kees van Eersel. Uit gevoerd zullen worden werken van A. Vivaldi, A.Gabriëli en A.Corelli. Aan vang 15.30 uur; de toegang is vrij. Aan de uitgang wordt een collecte ge houden, waarvan de opbrengst be stemd is voor de Kerkmuziek Domkerk. o a BLEYLE - MELKA - VAN GILS - COX MOORE - ALAN PAINE- WILSON AND GLENNY- REID AND TAYLOR HERENKLEDING Van Weedestraat 1 lc, 3761 CA Soest Telefoon 02155-12424. Nikon Een novum van Nikon. De Nikon EM. Een nieuwe automatische spiegelreflex. Klein, compact, functioneel en attractief. Nieuwe lichtgewicht lenzen. Standaard: 50 mm./1.8 Nikon E objectief. Nieuwe handzame motor-drive: de MD-E. Plus een nieuwe auto matische flitser: de SB-E. Het nieuwe Nikon-systeem. De micro-electronische precisie flitst bij Nikon voort! Ga maar kijken bij uw Nikon-specialist. met 1.8-50 mm lens Kompakt kleinbeeldcamera met automatische belichting en ingebouwde electronenflitser incl. tas Pocketcamera 1 met ingebouwde electronen- flitser Hetzelfde model, doch met telelens Birkstraat2 - Soest Tel. 12874 OCCASIONS De traditionele dauwtrapfietstocht waarmee de VVV haar jaarlijkse feesten op Hemelvaartsdag begint krijgt dit jaar een extra tintje. Donderdag 28 mei, staat het dauwtrappen namelijk in het teken van twee jubilea. Allereerst het jubileum van de 75-jarige WV Soest en daarnaast het 75-jarig bestaan van de Rabo bank Soest. De deelnemers aan de fietstocht mor gen, zullen dan ook flink verwend worden op hun vroege tocht door Soest en omgeving. Tussen 5 en 6 uur kan men starten vanaf het restaurant 't Hoogje in de Kerkebuurt. De deelnemerskosten be dragen één gulden per persoon. Bij de start ontvangt men naast de route nog een aantal verrassingen. Zo is de afdeling Soest van Veilig Verkeer Ne derland aanwezig met iets origineels voor de deelnemers. Onderweg zal de Rabo-bank Soest er voor zorgen dat het de vroege vogels aan niets zal ontbre ken. Teruggekeerd in Soest bij het restau rant, kan men via een simpele prijs vraag meedingen naar vele prijzen, waaronder een spaarbankboekje van 250 gulden beschikbaar gesteld door de Nederlandse Crediet Bank Soest. Voor individuelen alsook voor gezinnen een mooie gelegenheid om op een rustige manier - er is nagenoeg geen verkeer - kennis te nemen van de mooie omgeving van Soest en te genie ten van de flora en fauna. Uit een op 't Soester Hoogt geparkeer de personenauto van een inwoner van Giessen werden vijf girobetaalkaar ten, het giropasje, het kentekenbewijs van de wagen en een portemonnee met tweehonderd gulden gestolen. Van het voertuig werd een ruit vernield. Uit een aan de Weegbreestraat geparkeer de auto werd een zendbak ter waarde van duizend gulden ontvreemd. In verband met het eventueel in uit voering brengen van de industrieter reinen Nieuwe Gracht aan de Konings weg en Amersfoortsestraat te Soes- terberg enquêteerd het gemeentebe stuur plaatselijke bedrijven over uit breidingsplannen. Voor de Nieuwe Gracht hebben zich in het verleden al een aantal plaatselijke bedrijven aangemeld, maar deze gegevens zijn min of meer verouderd en niet meer te gebruiken zeker niet met het oog op de verslechterde economische situ atie. Wat de Amersfoortsestraat be treft gaat het om het nieuwe bestem mingsplan en de mogelijkheid de daar gevestigde bedrijven ter plekke uit breidingskansen te geven. An de be drijven wordt gevraagd het vragen formulier vóór 12 juni te retourneren. - Peter 79,95 Styled by Pratik. Sportief, modieus en exklusief: dat is Peter. Soepel crèmekleurig leder, met opvallende details. Gratia 99,95 Styled by Bruning. Gratia doet .haar naam elegance in n chroomleder Opvallend is de aparte kleurkombinatie van silverlining en opalblue vakkundig, voordelig en vlakbij Vin Wsedestraat 16. Soest, telefoon: 02155-13473 Het is weer vakantie en daarom heb ben de medewerkers van de kinder boerderij De Vrije Teugel in O verhees een speciaal programma gemaakt. Dat ziet er als volgt uit: 27 mei: Film; over het overbekende jongetje in de Jungle... open. HOO IT.00 uur. 28 mei: Hemelvaartsdag, dicht. 29 mei: Emailleren b.v. hangertjes en oorbellen. Open: 14.00-17.00 uur. Voor de rest van het programma geiden gewoon de openingstijden van de instuiven. 30 mei: Zaterdag: Kunstbloemen en Kartonnen huizen maken. 3 juni: Woensdag;Schapenscheerdag. Die dag worden de schapen van de Boerderij geschoren door een schapen scheerder. 6 juni: Zaterdag: Kleifluitjes maken en Macramé en Mozaïeken. 10 juni: Woensdag: Sieraden en But tons maken. 13 juni: Zaterdag; Stofverven (neem zelf een T-shirt mee). "«««lag; Wonderen met waardeloos materiaal. aUl^nZvterda& Clrcus van en door kinderen. Met zjjn allen stukjes instu deren voor het circus dat om 15.00 uur begint. 24 j""'1 Woensdag-Kindermarkt met vals geld... Dit is dan tevens een feestelijke afsluiting van het seuoen want... 27 juni: Zaterdag.Opruimdag met de kinderen het hele terrein schoonvegen de werkplaatsen soppen omdat dè boerderij de hele maand juli dicht gaat. In augustus begint het Zomervakantie- programma. De boerderij is iedere woensdagmiddag van twee tot vijf uur en iedere zaterdag van twaalf tot vijf uur geopend. Op deze instuif-dagen zijn alle kinderen van vier tot en met twaalf jaar welkom. Een kado zoeken voor familie, relatie of vriend moeilijk? Probeer eens een Soester kadobon. Makkelijker kunt u het zichzelf en de ontvanger niet maken. Op het terrein van het van Arkel Instituut aan de Hellingweg wordt zaterdag 13 juni van 10.00 tot 16.00 uur een Bazar/Rommelmarkt gehouden. De opbrengst wordt, na aftrek van de kosten, als volgt verdeeld: a. 50% gaat naar een projekt in Suri name voor de realisatie van een dagop vang (ontspanningsoord) voor ge handicapte kinderen. b. 50% wordt gebruikt voor „rekrea- tieve" doeleinden ten behoeve van de kinderen van het van Arkel Instituut. Er zal op deze dag van alles te doen èn te koop zijn. Niet alleen is er de Rommelmarkt maar tevens vele ande re attrakties. Vooral de atrakties, waarbij mooie en leuke prijzen te winnen zijn voor jong en oud, zullen een belangrijke plaats innemen. We noemen alvast het Rad van Avon tuur, de Amerikaanse verkoop van goederen, schiettent, Zenuwspel enz. enz. Te koop of te winnen zijn o.a.: racefiets, spinnewiel, barometer enz. En natuurlijk de Rommelmarkt. Men is reeds begonnen met het inzamelen van oude, bruikbare spullen; vooral klein-goed. (dus geen banken, kasten, koelkasten e.d.Het gaat om nog goed bruikbare (oude) spullen: Boeken, pla ten, huishoudelijke artikelen, speel goed, levensmiddelen, glas- en aarde werk, gereedschap, schilderijen, ver lichting- en elektrische artikelen enz. enz. Wie spullen beschikbaar heeft, hoeft alleen maar even te bellen naar het van Arkel Instituut, telefoonnr. 17444 in Soest en vragen naar Henk of Ria. De spullen worden dan, na overleg, afge haald. Wilt u de spullen zelf brengen, dan kunt u ze brengen naar het van Arkel Instituut. Hellingweg 1 in Soest. Foto: Herman van Dam Maandagmiddag even na één uur, brak brand uit in een flat aan de Albert Cuyp laan. De bewoonster, mevrouw C.R.-S. (76) zette de televisie aan om naar het nieuws van een Duitse zender te kijken. Terug in de keuken, waar zij stond te strijken, hoorde zij kort achter elkaar twee knallen. Zij zag vlammen uit de t.v. komen; trok de stekker uit het stopcontact en ging de flat uit om de opzichter van de woningbouwvereniging St.Joseph in zijn kantoor onderin de flat te waar schuwen. Hij trof de flat in brand aan. De brandweer was snel ter plaatse en doofde het vuur. De schade aan het interieur is aanzienlijk. Zoals ieder jaar maakt het Nederlands Motet- en Madrigaalkoor uit Soest weer een concertreis. Dit jaar van donderdag 28 mei tot zondag 31 mei gaat het Soester koor naar Soest, Westfalen in West-Duitsland. Het is algemeen bekend dat er tussen ons dorp en Soest in Westfalen een Van een erf bij een woning aan de Va leriaansraat werd een nog niet rij klare tweewielige motorfiets gestolen. Dat gebeurde in het weekend. Betrapt bij het slopen van een brommer werd de 16-jarige jongen, die vorige week al eens werd aangehouden in verband met diefstal van drie motorfietsen. Nu was hij bezig in de berging van een flat aan de Varenstraat. Hij had ook een andere bromfiets bij zich, die hij eerder weggehaald had. De knaap pro beerde aan de aanhouding te ontkomen door zich in de lift op te sluiten. Dit had geen resultaat. bijzondere band bestaat die in hoofd zaak tot uitdrukking kwam in ont moetingen op sportgebied. Vele sportverenigingen uit de twee gelijknamige gemeenten hebben al vele jaren elkaar bezocht en elkaar op het sportveld of in een sporthal bestreden. Komend weekend is dan de beurt aan het Nederlands Motet- en Madrigaal koor. Het Soester koor o.l.v. haar dirigent Carel Laoüt zal op vrijdag avond een concert geven in de „Blauwe Zaal" van het Stadhuis in Soest. Vooraf zal het koor officieel worden ontvangen door het Stadsbestuur van het Duitse Soest. Op zaterdagmiddag treedt het koor op in de Domkerk van het nabij gele gen Paderborn. Op het programma staan werken van diverse klassieke componisten: o.a. het „Jesu meine Freude" van J. S. Bach. Kortom zangstukken, waarmee het koor uit Soest zeker een prachtige uitvoering zal geven.

Soester Courant | 1981 | | pagina 13