Raadsleden akkoord met verhoging financiële vergoeding raadswerk ■■■■■HM Halen wat je halen kunt brengen is er niet bij Boek over curiosa, kitch en kwartjeskunst Wat de geker voorgeeft TAXI KLOMP 12984 ervice ervice SPOSfi BELLfi Curiosa, kitsch en kwartjeskunst Gemeenteraadsvergadering Te cty leer station aan Nieuwstraat moet dicht Geen beroep tegen G.S.-beslissing Kopers voor Openlucht theater en kampeerterrein PvdA tegen BRUIDSMODE AVONDMODE Snelheidscontrole Dalweg Controle zwaarvervoer Van Soester auteur: M mmmiumio Nu ook heffing zuiveringsrechten in Soesterberg TEL. T 14 srvice eling ïerikaanse en alle maten jverbaar iparatuur ten 18747 nnnnuimjii 15 Soester Courant van woensdag 27 mei 1981 ^SsI^eVvanmernn^f^'^06 en enke,e CDAe« alle Soes ter landse zaken ih V°°r raadswerk de door de minister van binnen Inteert ^J^di^ .Tm'VergoedinK voor 1981 moet w°rden ieder moet he^i.ins!^n •tellen zich op het standpunt dat in een tijd, waarin verhoeen Het JSrt 1" l",(everen» het niet aangaat de eigen vergoeding te raadswerk zei mevrouw Van Gelder in de commissie algemene bestuurszaken. I een *ti.k k«i niet vergeleken worden met arbeid. Het gaat l--l v^Lrnii rMi N.i? y ro0*1 gedeeltelijk «elljkgesteld worden met V ijwilligerswerk dat zovelen op ander terrein in de gemeente doen". Mevrouw Van Gelder stond in de De heer Jonker (D'66) zei geen moeite te hebben met eventuele bevriezing, maar anderzijds stelde hij een una niem besluit op prijs. ,,Als er bijvoorbeeld raadsleden zijn, die in hun normale inkomsten achter uit zijn gegaan in verband met hun stond in de vergadering van deze commissie, waar het besluit van de minister aan de orde kwam, alleen. Het gaat om de verhoging van de vaste vergoeding met 600 gulden van 14165 gulden tot 14765 gulden 4,24%) en de verho ging van de vergoeding voor onkosten met 141 gulden van 2120 gulden tot 2261 gulden 6,65%). Burgemeester en wethouders vroegen de fracties schriftelijk te reageren. Die reacties werden van een toelichting voorzien in deze commissievergade ring. Mevrouw Greefhorst (CDA) zei dat enkele fractieleden de verhoging niet willen doorvoeren, maar de vergoe ding willen bevriezen op het niveau van 1980. Dat deel vindt het moreel en psychologisch nauwelijks aanvaard baar, mede gezien de huidige finan ciële situatie van de gemeente. Wel heeft de hele fractie het er moeilijk mee te beslissen over andermans in komen; een standpunt dat ook de fractie van D'66 huldigt. Het CDA wil zich echter conformeren aan het voorstel van b. en w. echter met de aantekening dat als de vergoe ding niet verhoogd worden, de reeds verhoogde presentiegelden voor niet- raadsleden dan ook weer terugge bracht moeten worden op het niveau van het vorig jaar. Mevrouw Greef- horst stelde tenslotte voor in de toe komst de vergoeding voor raadsleden voor een hele zittingsperiode (4 jaar) vast te leggen. De heer A. Onderdelinden (WD) zei het ongebruikelijk te vinden, dat de minister een maximum voor de ver goeding vastlegde, maar zijn fractie vond dat de vergoeding de raadsleden toekomt. ..Zij stellen voor hun taak, tijd en arbeid beschikbaar", aldus de heer Onderdelinden, die er aan toegevoegde dat sommige raadsleden de vergoe ding en dus ook de verhoging nodig hebben als deel van hun totaal inko men. Hij doelde daarmee op de parttimers, die een deel van hun betaalde arbeids tijd opofferen om het raadswerk te doen. Onderdelinden wees ook op de fiscale consequenties, die voor ieder raadslid verschillend kan zijn. Naar het alge meen oordeel van de fractie is het ongewenst om aan een terecht lande lijk getroffen regeling te tomen. Men is in dit opzicht voor uniformiteit om te voorkomen dat er op den duur een onbekend aantal aparte regelingen komt. Jan Visser van Progressief Soest vond dat de minister terecht de vergoedin gen aangepast had. ,,Het raadswerk wordt steeds uitgebreider en steeds moeilijker. Er gaat ook veel meer tijd in zitten", aldus Visser. Zijn fractie is voor de maximale ver goeding en tegenstander van bevrie zing op het niveau van 1980. raadslidmaatschap en die wél prijs stellen op de voorgenomen inflatie aanpassing, dan achten wij het onjuist dat er door anderen over hen beslist wordt", aldus de heer Jonker. Mocht er toch bespaard worden, dan wil D'66 dat geld aanwenden voor „iets bijzonders waar anders in de huidige situatie geen geld voor beschikbaar is". In deze vergadering is duidelijk ge worden dat van b. en w., gezien de standpunten van de fracties, geen voorstel te verwachten is de ver goedingen op het niveau van 1980 te bevriezen. Internationale collecties - de grootste keuze in 't Gooi Romantisch, klassiek en alternatief Bruidsjaponnen in alle prijsklassen Speciale collectie avond- en cocktailjaponnen in populair en exclusief genjp van gerenom meerde modehuizen uit Florence, Londen en Parijs. Stationsstraat 42, hoek G roest, direkt bij de SPOSfl Hilversum Tel. 035-15055. Op de Dalweg. tussen de Albert Cuyp- laan en de Beukenlaan, werd het ge motoriseerde verkeer vorige week enkele uren op snelheid gecontroleerd. Er passeerden 394 voertuigen en daar van reden liefst veertig bestuurders, tien procent, te hard. Bij een vorige week gehouden cont™'® van 33 vrachtwagens werden acht processen-verbaal opgemaakt. Die betroffen overbelading. onb remd wiel. ontbreken deel 3 kent®k.enb®e wijs, ontbreken tachograaf, J?"&® triangel, geen chauffeursdiploma en gebroken veerblad 'Wat de gek er voor geeft' is de titel van een volgende week verschijnend boekje van de hand van Thomas Leeflang. Het boek, waarvan de ondertitel luidt 'Curiosa, kitch en kwartjeskunst' bevat een twaalftal scherpe essays over in de nostalgieke sfeer liggende onderwerpen als Coca-Cola cultuur, leesplankjes, pompstation-art, flipperkasten en juke boxen, stereokijkers, emaille reclame borden, enzovoorts. Thomas Leeflang: 'Een bericht uit de Soester Courant van 20 augustus van het vorig jaar is eigenlijk de aanleiding geweest voor mij om aan dit boekje te beginnen. 'Excessen met grof huis vuil' stond er boven het stuk. Een mij uit het hart gegrepen berichtgeving over het feit dat ondanks onze terug lopende economie nog steeds de schit terendste dingen in of naast de vuil nisbakken terecht komen. Uiteraard weet een aantal mensen de waarde van zulke spullen, vandaar dat 's avonds laat en 's nachts de belangstelling voor wat er aan de trottoirrand geplaatst is toeneemt. Nog een geluk eigenlijk dat er op deze manier een soort se lectie toegepast wordt. Niet alles ver dwijnt op die manier in de verbran dingsovens van de vuilvemietiging. Zo blijven er nog tal van mooie of ge woon aardige voorwerpen voor het na geslacht bewaard. Dat veel materiaal dat bij de vuilnisbak vandaan gehaald wordt bijna binnen vierentwintig uur ergens in ons land in de etalage van antiek- en curiositeitenwinkels terecht komt. is logisch. Veel is naderhand te rug te vinden op rommelmarkten a la het Amsterdamse Waterlooplein. Op het ogenblik is het zo dat wat de één opgelucht bij z'n vuilnisbak zet, zet de ander voorzichtig naast z'n open haard of hangt het liefdevol in de open keu ken. Wat familie A verfoeid koestert familie B liefdevol. 'Wat de gek er voor geeft' ziet er qua vormgeving en formaat heel aantrek kelijk uit. Trouwens, het intussen tot negen titels uitgegroeide oeuvre van Thomas Leeflang valt op door de speel se, bijna on-Nederlandse Lay-out en de gebruikte illustraties. Rechts onder op de voorkant van zijn nieuwste boek zit de overbekende kat van Jetses die wij zo goed kennen van de leesplank. Op de achterzijde een emaille reclame bord van Van Houten's cacao. Verder is het zogenaamde binnenwerk onder meer verlucht met een gladgestreken sinaasappelwlkkeltje, een uitge vouwen doosje Camel, een getekende scène uit een Bruintje Beer-verhaal, een devotieprentje en een Japans lu ciferdoosje, om een paar afbeeldingen te noemen. Toch vormen deze op het eerste gezicht simpele illustraties een geheel met de krachtig geschreven teksten. Thomas Leeflang: 'Aan de vormge ving is de uiterste zorg besteed. Dat gebeurt bij elk boek, toegegeven, In het geval van 'Wat de gek er voor geeft' heb ik veel te danken aan gra fisch ontwerper Wim ten Brinke van Studio Spectrum. Zoals veel vrouwen hun succes te danken hebben aan de manier waarop ze opgemaakt zijn, zo zal als dit boekje redelijk verkoopt dat voor het allergrootste deel ook te dan ken zijn aan het opmaakwerk van Wim ten Brinke. De koper maakt in de eerste plaats met een boek visueel contact. De omslag moet uitnodigen tot oppakken. Daarna volgt in het ritueel het bladeren, en pas daarna het even vlug lezen van een onderschrift bij een prentje. Wat het oog ziet, verlaat het hart nimmer, zei een oude Chinese wijsgeer waarvan de naam mij ont schoten is. Waarmee ik maar zeggen wil dat de opmaak, de lay-out, de vormgeving bij Thomas Leeflang dit type boeken zeer belangrijk zijn, zo niet het belangrijkste. De uitgeefster van het boekje is Fran- cine de Graaff. Zij heeft het beoor deeld louter en alleen op de tekst, en dan nog wel tekst in manuscript- vorm (geschreven en getypte teksten op papier van allerlei formaten, met verwijzingstekens, aanvullingen en doorhalingen). Om dan toch te be sluiten over te gaan tot uitgave en aantonend daarmee aan te voelen dat een hoofdstuk over de bekende Coca- Cola-ribbelfes en een essay over ouderwetse stereokijkers het lezen waard zijn, dat is vakkennis'. Hoewel het boekje 'Waf de gek er voor geeft' de lezer heel wat informatie ver schaft over, zoals Leeflang het in het voorwoord zelf noemt 'tal van trivi ale zaken', moet gezegd worden dat na lezing van de hoofdstukken en de op zichzelf al veel gegevens bevattende onderschriften bij de illustraties, het gevoel opgeroepen wordt dat men méér zou willen horen lezenover in dezelfde sfeer liggende onderwerpen. Leeflang: 'Eigenlijk een compliment dus, of zie ik dat verkeerd? Werkend aan het boekje ben ik me steeds meer gaan verdiepen in de materie van curiosa en kitsch. Steeds meer mensen leerde ik kennen, steeds meer gege vens kreeg ik tot m'n beschikking. Dit boekje is vierkant en omvat 112 pagi na's. Ik zou heel wat méér ruimte nodig hebben om een interessant en volledig boek te kunnen maken over wijwatervaatjes, phonografen, poëzie albums, puddingvormen, autonum merborden, Victoriaans aandoende schrijfmachines en ga zo maar door. Ik ben door het CPNB daartoe in de gelegenheid gesteld. Voor eind 1982 maak ik het Boek van de Maand. Groot formaat, alles in vierkleuren druk (twee tot in de Verenigde Sta ten toe bekende peperdure fotografen zijn al een halfjaar voor mij aan het werk!), 280 bladzijden. Waartoe een klein bericht in de Soester Courant al niet kan leiden!'. 'Wat de gek er voor geeft' is een uit gave van Het Spectrum. De prijs is 14,90 en het boekje is verkrijgbaar bij alle boekhandels. THOMAS LEEFLANG" Van de mogelijkheid zijn zegje te doen over de bezuinigingsvoorstellen van het gemeentebe stuur. heeft bijna niemand gebruik gemaakt. Slechts vier man kwam er vorige week donder dag bij de raadsvergadering voor opdagen en dat moet voor onze vroede vaderen aan de ene kant teleurstellend geweest zijn. maar aan de andere kant kan het het idee geven dat ze „goed bezig zijn". Nou zo is 't niet, maar de burger raakt gewend aan de klaagzangen van de overheid en die maakt zich dan ook nog volmaakt ongeloof waardig als ze, zoals bij ons in Soest, de vergoeding voor het raadswerk tussen neus en lippen door zo maar even vlot verhoogt. Geen „eigen bijdrage" van de raad dus, ondanks dat de burgemeester hardop zegt: „Er bestaat geen keuze tussen belastingsverhogingen of uitgavenverlaging; beide middelen zijn nood zakelijk". Maar dan zeker wel eenzijdig toege past op de burgers. Halen wat je halen kunt en brengen is er niet bij Heel het ambtelijk apparaat heeft bezuini gingsvoorstellen ingediend, maar hebt u iets gezien van een aanbod van die kant met wat minder, hetzelfde, laat staan, wat méér te doen? Is er een gebaar geweest van langer openstellen van de secretarie, vlotter afhande len van brieven, verzoeken, aanvragen om ver gunningen, sluiting van het bureau voor lichting, halvering van het personeel van gemeentewerken. Ze zijn niet verder gekomen dan „invoering beperking stookseizoen van 1 juni tot 15 sep tember „of" beperking verlichting en ver warming kantoorgebouwen buiten, ja buiten, kantooruren". Je houdt het niet voor mogelijk. Al jaren weet de burger dat hij één uur voor het slapen gaan de thermostaat terug moet zetten. En in Soest gaan ze op ambtelijk niveau daar nu pas aan doen. Zou de thermostaat met het oog op dat slapen al die jaren al laag gestaan hebben en draaien ze hem voortaan bij het weggaan nog lager? Je weet maar nooit! Voorlopig moeten wij burgers alleen maar in leveren: méér belasting, hogere leges, méér voor sportbeoefening, méér voor schoonhou den, minder subsidie, minder voor onderhoud van plantsoenen en wegen, afschaffen van de boomplantdag; sluiting van het slachthuis, van het natuurbad, inleveren van het openlucht theater, inleveren van politie-toezicht enz. De CDA-er Bolhuis vroeg vorige week in de raadsvergadering toch vooral aan de burgers duidelijk te maken waarop het ambtelijk appa raat gaat bezuinigen, maar hij kreeg een ontwijkend antwoord. Zo in de geest van: „Dat kan zó maar niet; dat moeten we goed voor bereiden". Alsof de „haal"-voorstellen die goede voorbe reiding niet nodig gehad hebben! „We moe ten", zei de burgemeester tot de raadsleden, „een sfeer hebben waarin we elkaar begrij pen. Samenwerking is nodig, ook onderling, om tot goede beslissingen te komen". Zo van: „Sluit de rijen, dan redden we het als club wel. Houd de pottenkijkers buiten, iaat de betweters zitten. Leg de inspraak naast je neer. Ga niet in op voorstellen van de achterban want die mist nu eenmaal het totaal overzicht en heeft dus geen inzicht. Passe-partout voor de sport derhalve omhoog, tot er geen sport meer bedreven wordt. Dan hoeft er ook niet meer gekeurd te worden en dat levert dan ook geld op". Jonker van D'66 informeerde of het college eigenlijk met al die bezuinigingsvoorstellen niet in de knel kwam met de eigen criteria: het ontzien van de zwakkeren in de samenleving; de jeugd, de ouderen, de minderheidsgroepen. Ook het CDA vroeg daar al eens naar, maar nee hoor: per bezuinigingsvoorstel is dat niet of nauwelijks uit te zoeken. En daarom worden we over één kam geschoren. De criteria hebben met politiek te maken, want iedere partij wil die groepen immers ontzien. Alleen in theorie, niet in de praktijk lijkt wel. Nou moet gezegd worden dat „de kleine man", waar raadslid Van den Brakel het altijd over heeft, nauwelijks opvalt als je bijvoorbeeld de vakantie besprekingen eens in de gaten houdt. Maar Van den Brakel bedoelt waarschijnlijk dat je de kleine man zijn vakantie in het buitenland niet mag onthouden. Van den Bra kel en zijn fractiegenoten, zijn bereid daar zelf evenwel wat voor in te leveren. Zij wijzen de verhoging van de vergoeding voor het raads werk af evenals twee CDA-ers en naar nu blijkt, op Jan Visser na, óók de twee leden van Progressief Soest. Van Jonker en de twee andere D'66-ers hoeft het ook niet direct, maar Jonker stelt een unaniem besluit op prijs. En dat kan er niet komen en dan laat D'66 het er maar bij. Tijdens de raadsvergadering van 18 juni a.s. zullen we te weten komen hoe het nu verder gaat in Soest. Dan valt het gordijn definitief. Dan moet de raad beslissen wat met de bezuini gingsvoorstellen gedaan moet worden. We vermoeden dat er weer heel wat afgesteld, vooruitgeschoven, meegenomen, nader beke- ken en op teruggekomen gaat worden. Uitein delijk naderen zo zoetjes aan ook de gemeente raadsverkiezingen en Je «uit als partij je m ieder geval willen handhaven en liefst zelfs Ereö^zitin6 de lift; CDA, VVD. PvdA en Progressief Soest in de verdrukking, 'ns Kijken hoe flink ze op die achtüende juni zijn. Of ze knopen durven doorhakken, of ze onsym pathieke maatregelen durven nemen; of de kleine fracties met het oog op politiek gewin dat niet overlaten aan de grote fracties; of die kleine fracties nu ook echte bestuurders heb- ben, die niet alleen politiek maar ook bestuur lijk vooruit durven zien. Het wordt best een aardige vergadering in juni, waarin misschien heel wat raadsleden door de mand vallen. Vorige week was daar geen sprake van. Het gezelschap was vier uur bijeen en vergaderde daarvan iets meer dan de helft. Toen om zeven uur bleek dat er maar enkele publiek-sprekers waren, volgde er na een kwartier een pauze van meer dan een uur. Om half negen begon de raadsvergadering met aansluitend weer een pauze van ruim een kwartier en tenslotte werd er daarna nog weer drie kwartier informeel gepraat over de bezuinigingsnota. Het is maar goed dat er tegenwoordig in het Griftlandcollege vergaderd wordt, want daar ls volop uitloop-ruimte. Deze raadsvergadering leverde ook nog een nieuw woord op: Arobabel. Daarmee wordt bedoeld dat een beslissing van de raad door betrokkenen aangevochten kan worden via de AROB-procedure. Zo zie je maar dat zelfs een abominabele raad, waar abracadabra dikwijls aan de orde van de dag is, ook creatief bezig kan zijn. En dan kwam het woord niet eens van Jan Visser, die op dat terrein toch eigenlijk een voorloper zou moeten zijn. De raad werd bij de ingang „verwelkomd'' met een spandoek. Een niet alledaags gebeu ren voor onze raadsleden. De tekst: ,,U een goed beleid, wij de werkgelegenheid" zal hen nog heel wat hoofdbrekens bezorgen. Een goed beleid; dót ls wat! Een haast onmogelijk opgave, niet waar. Er staan te weinig mensen voor te dringen, ook al levert het tegenwoordig, dankzij het bestuurlijke inzicht, het nauw aanvoelen van de tijd, het begrip voor de actuele omstandigheden van deze raad, toch ook 17.026 gulden per jaar op. Met deze tekst hoopten de Van Rouwendaal's hun bedrijf te redden; de raad besliste anders. Het tectyleerstation van de heer T. Rouwendaal aan de Nieuwstraat moet dicht. De raad heeft dat vorige week donderdag besloten. Doorslaggevend was daarbij het standpunt van de in specteur van de volksgezondheid dat een dergelijk bedrijf, gezien de over- Zonder al te veel problemen heeft de gemeenteraad vorige week besloten niet ingang van 1 juni a.s. een zui- veringsrecht, groot 109,50 per per ceel, te gaan heffen en invorderen van de inwoners van Soesterberg. Deze "belasting" werd daar niet eer der geheven, vanwege het feit dat de provincie dat aanvankelijk deed. Toen de Hoge Raad besliste dat de provin cie dit ten onrechte deed, omdat het de Soesterbergse zuiveringsinstal latie nog niet overgenomen had, werd het door de Soesterbergers betaalde geld teruggestort. Het gevolg daarvan was. wat de pro vincie betrof, dat de exploitatiekosten door de provincie ook niet meer aan de gemeente werden vergoed. Soest legt toe op deze installatie en daar aan komt door het heffen van de zuive ringsrechten nu een eind. In de raadsvergadering wezen de heren Visser (p.s.), Verheus (cda), mevrouw van Gelder (pvda) en Blaauw (vvd) op de stank die de (open) installatie verspreidde. "Is", vroeg de heer Blaauw, "de ge meente nu ook bereid het geld dan binnenkort te gebruiken om daaraan wat te doen?". Vragen werden ook gesteld over de in vordering van het zuiveringsrecht van het op Zeister grondgebied gelegen woonwagenkamp en de eveneens in Zeist gevestigde Johannes Stichting (Sterrenberg). Dat kon, wist de burgemeester, zo lang men gebruik maakte van de Soesterbergse installatie. Wethouder Hoekstra deelde tenslotte mede te hopen dat de installatie in de loop van het volgend jaar op het Soester rioolnet kan worden aangeslo ten. De toestemming van G.S. voor de aanleg van de persleiding was net bin nen gekomen. last die het veroorzaakt, niet in een woonbuurt thuishoort. Het, bedrijf kan. als het in beroep gaat tegen deze be slissing. nog circa acht maanden in werking blijven. Dit deelde wethouder Menne, op vragen van de heer Van den Brakel (pvda) mede. Van den Brakel stemde tegen, evenals mevrouw Korthuis van de vvd. Zij zeiden het maar een moeilijke en ook onverteerbare zaak te vinden in een tijd van grote werkloosheid, een onder nemer gedeeltelijk brodeloos te maken. Van den Brakel vond dat het gemeentebestuur foutjes had gemaakt. "We hebben Van Rouwendaal te lang zijn gang laten gaan. Als raadslid kan ik daarom de verantwoording niet nemen het bedrijf te sluiten. Dat moet de Inspecteur van de Volksgezondheid dan maar voor zijn rekening ne men", aldus Van den Brakel. Alle frac ties hadden er problemen mee, maar iedereen zwichtte voor de argumen ten van de Inspecteur. Mevrouw Kort huis stemde tegen ondanks het besef dat het bedrijf daar niet gohandhaafd kan worden. "Ik heb er geen vrede mee dat het ons als raad niet gelukt is, speciaal nu in deze slechte econo mische tijd. tot een alternatieve op lossing te komen", aldus mevrouw Korthuis. Ziekenfondsvervoer Rolstoelvervoer Groepsvervoer Trouwrijden Vergeet u bij het zoeken naar een ka- do die handige Soester Kadobon niet, als mogelijkheid om iemand te ver rassen. Een poging van de raadsfractie van D'66 om als gemeenteraad alsnog in beroep te gaan tegen het besluit van Gedeputeerde Staten van Utrecht om goedkeuring te onthouden aan een be grotingswijziging. is mislukt. Alle andere fracties bleken er geen heil in te zien. De begrotingswijziging betrof het kre diet van een half miljoen voor het aanbrengen van geluidwerende voor zieningen aan de woningen van de Ossendamweg en de Vondellaan. De raad wilde dat doen, omdat de bewo ners, in tegenstelling tot eerder gedane beloften, altijd veel verkeer door hun straten zullen houden. Dat is weer een gevolg van het niet doorgaan van de aanleg van de Centrumweg; een plan dat in Soest maatschappelijk niet uit voerbaar is gebleken. G.S. onthield goedkeuring aan de be grotingswijziging omdat de kosten van de maatregelen die moeten worden getroffen om de geluidhinder te be perken op grond van artiel 126 van de Wet Geluidhinder ten laste van het rijk komen. Volgens G.S. ls het een rijks zaak. Als het rijk niet bereid ls, zo redeneert G.S., een toezegging te doen om deze kosten t.z.t. te vergoeden, dan dient het beschikbaar stellen van gelden door de gemeente achterwege te blijven. De Wet Geluidhinder is vastgesteld op 16 februari 1979, maar nog niet in werking getreden omdat zowel man kracht als financiën ontbreken om de wet integraal uit te voeren. Uil overleg dat de gemeente met de minister had, is gebleken dat het rijk in dit stadium geen medewerking kan verlenen. Burgemeester en wethou ders achtten het daarom verstandig maar niet in beroep te gaan tegen de G.S.-beslissing. De bewoners van de beide straten zouden maar vaièe hoop krijgen. D'66 stelde zich in de raadsvergade ring echter op het standpunt dat er niet van een rijkstaak gesproken kan wor den indien er wél een wettelijke rege ling is vastgesteld, maar deze niet in werking is getreden. De fractie wilde daarom onderzocht zien of G.S. de goedkeuring wel had mogen onthouden en pleitte met het oog daarop alsnog wel in beroep te gaan. De meerderheid van de raad ging niet mee. Zowel mevrouw Korthuis (WD), als de heer Van Poppelen (CDA) en mevrouw Van Gelder (Pvda) meenden dat de kans van slagen té gering was. om de bewoners nu opnieuw in on zekerheid te laten. De heer Nuijten (PS) vond dat beroep om juridische redenen wel de moeite waard, maar hij stelde voor de zaak eerst nog maar eens te bespreken in de commissie algemene bestuurszaken. Dat raadde de burgemeester af, mede omdat de termijn om in beroep te gaan eigenlijk al verlopen was. Alle fracties betreurden het dat eerder gedane be loften. door Ingrijpen van een hogere overheid, niet nagekomen kunnen wor den. Bij de hoofdelijke stemming wa ren de drie D'66-leden alleen voor het alsnog in beroep gaan. Er zijn nu ook kandidaat-kopers voor het Openlucht theater en het gemeen telijk kampeerterrein. Tijdens de vo rige week donderdag, aan de maande lijkse raadsvergadering vooraf gaande inspraak ronde, hebben deze zich aangemeld. Voor het openlucht theater heeft de Amersfoortse motorclub „Confederates" belangstelling en voor het kampeerterrein de huidige 22 gebruikers. Ook voor het natuur bad hebben zich al gegadigden gemeld. Van de inspraak-mogelijkheid maak ten slechts vier mensen gebruik. Als eerste voerde Hans van de Wetering, van de Soester afdeling van PSP, het woord. Hij vroeg de raad de inspraak rond de bezuinigingsnota van de ge meente, beter te regelen. Concrete voorstellen had hij ten aanzien van het Soester groen. De raad wil daar op bezuinigen en v.d. Wetering stelde voor de smalle stroken groen tussen de huizen en de openbare weg. bij de particuliere tuinen te trekken. Het onderhoud van de grasvelden bij de flats, zou in handen van de flatbewo ners gegeven moeten worden. Belastingverhogingen wees hij af en hij vroeg het jeugd-, jongeren- en bejaardenwerk te ontzien. Van de Wetering stelde tenslotte tien vragen ondermeer over de geplande schuil kelder en de bouwkosten van het nieuwe politiebureau. Van de Wete ring informeerde ook of Soest uitein delijk niet beter af was als „artikel 12-gemeente"; een gemeente die onder curatele van het rijk staat. De heer S.G.M. de Koning sprak als vertegenwoordiger van de Recron (recreatie-ondernemers) in de pro vincie Utrecht. Hij protesteerde tegen de eventuele sluiting van het gemeen telijk kampeerterrein en stelde voor er meer staanplaatsen te creëren De Koning vroeg ook. alvorens het'na tuurbad te verkopen, een behoefte onderzoek naar de bouw van vakantie bungalows op dat terrein, uit te voeren! De Soester campinghouders zijn met de komst van zo'n bungalowpark niet zo gelukkig. Tenslotte vroeg hij een vertegenwoordiger van de Recron op te nemen in de commissie die zich na het ln werking treden van de nieuwe Kampeerwet, moet gaan bezig houden met een kampeerplaatsenplan. Kopers Dlck van Raayen van de Amersfoort se motorclub „Confederates" zei belangstelling te hebben voor het openlucht theater. De club telt veel leden uit Soest en men is op zoek naar een bouwplaats voor het clubhuis. Amersfoort biedt geen hulp, terwijl Soest tot nog toe niet verder kwam dan wat vriendelijke gesprekken. „Aangezien jullie toch failliet zijn", zei Van Raayen, „kunnen wij mis schien dat theater overnemen. De arena handhaven we, maar we bouwen er wel een clubhuis". Voor het onder houd van het bos zal de club ook op- draaien. „Een plaats naast het na tuurbad wijzen we ook niet af, maar dan raakt u dat bad natuurlijk nooit meer kwijt", aldus Van Raayen. Ais laatsten spraken de heren Döll en Wittebol namens de gebruikers van het kampeerterrein. Zij drongen ook nu weer aan op het uitgeven van meer staanplaatsen en zeiden tenslotte „Verkoop het hele terrein maar aan ons. Dan zijn we voor de toekomst verzekerd van een stukje vrije na tuur".

Soester Courant | 1981 | | pagina 15