SEC uit Emmen de beste uit de tweede divisie Zéér thuis in tennis m m £55^ 1500 Deelnemers aan S.V.V.'s-toernooi op Hemelvaartsdag De eerste kampioenen bij T.V. Soest-Zuid bekend "De Munt" mist promotie Westra's beloning voor SEC-veteranen Sterk bezet SEC-Toekomst-toernooi „Soest" kan terugzien op goed seizoen Wedvlucht vanaf Compiègne 4 Volleybal: Goede resultaten Regentuuter-leerlingen in Utrechtse Jeugdmarathon Eerste kampioensteam bij LTC Soest Finales schoolhandbal Resultaten Atletiek wedstrijden nui ii a=ü\n Engels nationaal dames handbalteam in Soest S.O. Soest recipieert Diploma-uitreiking Auto Vandermeir Amersfoort B.V. Soest"-jeugd suksesvol Diefstal lege flessen ,1,- eede Hivisift uit n •Uvisiea. Hiervoor werden alle nummers 6 uit ue tweede div.sie uit Noord. Zuid. Oost en West Nederland ultgenodisd. De deelnemers zouden zijn Nijmegen '7H lilt M i trvtarrnn tfrt ae.j.. llljlllCfiCI <Sn ,,.^megen' VCA ult Assendelft. A- uit Emmen en Olympla uit Soest maar op de laatste avond voor het tournoo! het Nijmegen '73 het afweten. Grote dank is dan ook aan SVV ver schuldigd die toen nog benaderd werd en ervoor zorgde dat het eerste dames team de opengevallen plaats van Nii- megen '73 innam. De krachtsverschillen bleken zeer ge ring te zijn. Zo verloor Olympla met 2-1 van SEC Emmen maar de laatste set ging maar met een minimaal verschil naar de gasten uit Emmen: 19-17. De wedstrijd tegen VCA wist Olympia echter wel te winnen met 2-1. SEC bleef deze dag niet alleen Olympia de baas maar won tevens met 2-1 van VCA. Hierdoor kop uiteindelijk de vol gende stand worden opgetekend: 1. SEC Emmen 2. Olympia Soest 3. VCA Assendelft SVV speelde de aanvullende wedstrij den en deed dit bijzonder goed. Zowel VCA en SEC werden overwonnen en een gelijkspel moest geïncasseerd wor den tegen Olympla. Een groep deelnemers aan het Olympla-tournooi. Foto: W. Verstoep Voor het 27ste achtereenvolgende jaar organiseert de Soester Volleybal Ver eniging ISWj een volleybal-toernooi op Hemelvaartsdag. Er nemen dit keer 36 verenigingen met in totaal 246 teams aan deel. Gespeeld wordt op het terrein van de Mixed Hockey Club Soest aan de Koningsweg. De wedstrijden begin nen om 9.30 uur; de finales worden rond 17.00 uur gespeeld. Voor dit gigantische toernooi, een van de grootste in Nederland, zijn op het hockeycomplex vijftig velden uitge zet. Vanaf half tien zijn daar elke veertig minuten honderd teams aan de slag. Er zijn steeds vijftig scheids rechters in de weer en voor het geheel is een perfecte organisatie vereist. Daarvoor is verantwoordelijk de toer- nooicommissie, bestaande uit de heren H. J. G. Stam (voorzitter), J. Lijke- dijk, P. Onderstal. S. Rasch en J. en Th. Rememerswaal. Om circa 18.00 uur zal loco-burge meester, c.q. sportwethouder drs. G. A. W. G. A. Plomp de prijzen uit reiken. Onder de ruim 1200 deelnemers aan de Jeugdmarathon - een prestatieloop over 2% km. voor leerlingen van de basisschool - te Utrecht, bevonden zich ook elf leerlingen van "de Regen- tuuter" uit Soest. Marco Martens en Andrè Doorduyn behaalden een heel goed resultaat door als resp. 12e en 13e binnen te komen. Karen Nipshagen eindigde als 25e (en was tevens 't 3e meisje, dat finishte). De overige resultaten waren: Sietske Reiding 140e, Renè Sorel 167e, Nancy van de Hengel 194e, Diana Hols 331e. Esther Smink 483e, Nathalie Smlnk 696e, Rem- co de Haan 721e en Richard Visser 1037e. Veel schokkende dingen zijn er het af gelopen weekend niet gebeurd bij de LTC Soest. De beide eerste teams in de landelijke competitie verloren weer en degradatie zal niet te ontlopen zijn. Op zaterdagmiddag viel er veel regen en geen enkel team is gereedgekomen. En toch een kampioensteam", het B- juniorenteam met Marcel Schrandt. Roel Vis (aanvoerder), Annechien Spoel en YacinUr» van Kouwen stond met 2-1 voor en dat was al genoeg om kampioen te worden. Proficiat. In het Clubhuis aan de Schrikslaan werden zij bij terugkeer uit Randenbroek (Amersfoort) opge wacht door Voorzitter en Technische Commissie met een bloemetje en een drankje. De afgebroken wedstrijden worden in de loop van deze week af gemaakt of wel op Hemelvaartsdag. Volgende week de laatste competitie- dagen en dan kan de balans volledig opgemaakt worden. In de ere-klasse dames komen uit Armixtos en ASVU te Amsterdam, DOS te Schoonhoven, SVC te Den Haag, Tonegido te Voorburg, AV'40 te Delft, Viano te Rotterdam, Olympia te Soest en twee teams van de organise rende vereniging. In de ere-klasse heren spelen Olly-B uit Bussum, Quick-Orion uit Doetinchem, twee teams van SVC uit Den Haag, Vono en Armixtos uit Amsterdam, Tonigedo uit Voorburg, Dos uit Schoon hoven, WW uit Wassenaar en een team van Olympla uit Soest. De deelnemers komen verder uit Soest- Duitsland, Hoogland, Lage Vuursche, Utrecht. Naarden, Leusden, Baarn, Eemnes. Soesterberg, Bunschoten, Amersfoort, Almere Haven, Zoeter- meer, Nunspeet, Weesp. Hilversum en Hooglanderveen. Soest-Duitsland is vertegenwoordigd met twee dames- en één herenteam. Er is ook een junior-klasse, zowel voor meisjes als voor jongens. Voor hen zijn zeven mini-velden uitgezet. Alle wedstrijden worden verspeeld in twee sets: de finales echter volgens het systeem ,,the best of three". Het toernooi is in al die jaren één keer afgelast vanwege de slechte weersom standigheden. Woensdagmiddag 3 juni worden op het handbalveld van BDC aan de Ferdi- nand Huycklaan de finales gespeeld van het scholierentoernöoi. Bij de meisjes komen in het veld teams van de Waterinkschool, van der Hucht- Prins Willem Alexander-, Theresia-, Minister de Visser-, da Costa-, Rinke Tolman-, Bonifacius-, St.Willibrordus- school, de Wiekslag en de Schakel, Bij de jongens treden aan teams van de St. Theresiaschool, Insingerschool, Savomin Lohmanschool, de Wiekslag, Minister de Visser-, Ingenhof-, Willi- brordus-, van der Hucht-, Maria-, St. Bonifaciusschool. de Regentuuter en de Achtbaan. De wedstrijden beginnen om 13.15 uur; de prijsuitreiking zal om 16.00 uur plaatsvinden. Op de atletiekbaan Blikkenburg in Zeist werd zaterdag onder slechte weersomstandigheden de tweede wed strijd van de CD juniorencompetitie gehouden. De weersomstandigheden hebben de verschillende prestaties zeer beïvloed. Toch waren de uitslagen voor de S.O.Soest-atleten niet zo erg slecht te noemen. Bij de meisjes C sprong Marion v.d, Broek 4.66 ver en legde zij de 80 m. in 10.9 af. Jacquellne Beijer stootte de kogel naar 7.87 en sprintte de 80 m. in 12.4. Gisella van Kouwen wierp de speer naar 24.38 m.t terwijl Kitty Vos I.25 hoog sprong en 3.86 ver. Bij de jongens C legde Bas van Os de 800 meter in 2.23.1 af en sprong hij 4.29 ver. Esther Balvers sprong bij de meisjes D 3.83 ver en Judith Lazonder 3.51 m. Nelly Renes stootte de kogel 6.75 ver. Judith Lazonder sprong 1.20 hoog en Esther v.d. Bolt 1.30 m. Iris Boom sprong 3.02 en Suzanne de Graag 3.08. Tenslotte sprong Marleen v.d. Groep 1.20 hoog. Bij de jongens D liep Arnold Vonk de 6C m. horden in 16.4 Kaj Janssen sprong 3.52 ver, Eedo Geerlof sprong 1.30 hoog. Bij het discuswerpen kwam Sey- mour Bos tot 19.02 en Arnold Vonk tot II.20 m. Thomas Wevers liep de 60 m. in 12.8; Nedja Ensdorff sprong 1.10 hoog en 3.89 ver; Karei Mezger kwam met de kogel 5.55 m. ver en Thomas Wevers met de discus 11.18 m. Baarn Daar S.O. Soest geen atletiekbaan heeft moest voor het organiseren van de tweede wedstrijd van de pupillen- competitie uitgeweken worden naar de atletiekbaan van B.A.V. te Baarn. De resultaten van deze wedstrijden waren meisjes pupillen A: Maartje Wevers 60 m. in 10.0; 95 hoog; 17 m. bal en 1000 m. in 4.03.1. Jongens pupillen B: (40 m., ver, kogel en 1000) Nico Vonk 8.6,2.10, 4.86; Arjan de Graaf 7.6, 2.92, 4.83 en 4.21.4; André Blik 7.0, 3.02, 5.40 en 3.57.0; Robin Wels 8.0, 2.69, 3.37 en 4.23.4. Jongens pupillen A: (60 m., ver, kogel en 1000) Frank Redel 10.9, 3.14, 7.28 en 3.44.9; Christiaan Vonk 9.2, 3.67, 7.01 en 3.35.9; Erik Jan Ransdorp 10.1, 3.60, 7.05 en 3.32.0; Arjan Tak 9.8, 3.70 en 7.09; Paul Walman 10.6, 3.09, 6.06 en 4.22.0; Paul Schlebaum 10.7, 2.96 en 5.22; Martijn Wevers 9.8, 3.30, 6.24 en 3.41.8; Arvid Janssen 10.4, 3.49, 4.81 en 3.44.8; Jan Jaap van Beest 10.4, 2.97 en 4.49; Maurits Jansens 10.8, 2.96, 4.56 en 4.05.8; Kasper Moree 10.0, 3,34, 6.59 en 3.52.7; Robin Pels 10.8, 2.70, 5.01 en 4.12.0. Op dinsdag 19 mei werden 3 teams kampioen. Dames-B speelde gelijk en is niet meer in te halen. Dames-C behaalde een 4-0 overwinning en mede dankzij het gelijke spel van plaatsge- note Soest-A kunnen ook zij niet meer ingehaald worden. Dames-D behaalde met een 3-1 overwinning tegen mede kandidaat Iduna-A eveneens het kam pioenschap. Ook Üames-J heeft nog een kansje, maar dan moet op 26 mei gewonnen worden van Soesterberg-A. Niet bij alle damesteams is feeststem ming. Dames-E zal de laatste wed strijd moeten winnen om een degrada tiewedstrijd te voorkomen. Ditzelfde geldt voor Dames-F. Dames-H zal de degradatiewedstrijd niet meer kunnen ontlopen. De degradatie-, promotie- en beker wedstrijden voor de damesteams zul len op 2 en 9 juni gespeeld worden. Het vierde kampioensteam is Jongens 17 jaar dat met 8-0 de 5e en tevens laatste wedstrijd won. Senioren-A heeft het mogelijk te beha len kampioenschap moeten verschui ven naar 28 mei daar hun wedstrijd zaterdag bij een 2-1 achterstand werd gestaakt wegens regen. Ook de zondag-teams hebben door de regen diverse wedstrijden moeten on derbreken, maar na een lange dag zijn toch alle partijen gespeeld. Senioren I werd kampioen door een 5e achtereen volgende overwinning te behalen. De zelfde prestatie werd verricht door Senioren V. Vooral dit laatste jonge team is deze competitie verrassend sterk gebleken. AI met al geen slecht verloop van de 5e competitieweek met 6 kampioenen en helaas enkele degra danten. Uitslagen 5e competitiedag Senioren Zondag 24-5: Hoogerheide V - Soest- Zuid I 1-7Soest-Zuid II - Bosheim VII 5-3; Soest-Zuid III - Lockhorst IV 5-3; Bunnik III - Soest-Zuid IV 4-4; Soest- Zuid V - de Meent VII8-0. Heren Manger Cats I - Soest-Zuid I 3-3; Soest- Zuid II - Eemelaar 14-2; Soesterberg n - Soest-Zuid III 2-4; Soest-Zuid IV - 't Laer II1-5. Senioren Zaterdag 23-5: Randenbroek B - Soest- Zuid A, gestaakt; Soest-Zuid B - Leus den .D 4-1. Heren Lopik Radio A - Soest-Zuid A 0-5; Soest- Zuid B - Manger Cats C 5-1; Soest-Zuid C - Volta C 3-3; Eemelaar B - Soest- Zuid D 5-1. Junioren Soest-Zuid A - Lockhorst C 4-1Soester berg A - Soest-Zuid B 5-0; Randenbroek C - Soest-Zuid C 4-1; Soest-Zuid D - Leusden A 1-4; Soest-Zuid Jongens 17 jaar - Leusderpark 8-0; Leusden jon gens 15 jaar - Soest-Zuid 2-6. Dames Dinsdag 19-5: Soest-Zuid A - Bosheim A 3-1; Laren A - Soest-Zuid B 2-2; Soest- Zuid C - de Kuil B 4-0; ULTC Iduna A - Soest-Zuid D 1-3; MTT B - Soest-Zuid E 3-1; Soest-Zuid F - Hoogland B 2-2; Alta B - Soest-Zuid G 2-2; Soest-Zuid H - Randenbroek B - 2-2; Eemelaar A - Soest-Zuid J 2-2; Soest-Zuid K - Wei- dam D 0-4. Junioren 12 jaar Woensdag 20-5: Soest-Zuid - Hoogland 2-4; Soesterberg jongens A - Soest- Zuid A 7-1; Soesterberg jongens B - Soest-Zuid B 2-6. 3473 1 VAN WEEDESTRAAT16 -SOEST-TEL. 13473 mm xmni Wv i 5 Het zaalvoetbalteam van "De Munt" heeft maandagavond de promotiekans om in de hoogste klasse te kunnen uitkomen op een haar na gemist. Het team kwam dit jaar voor het eerst uit in de tweede klasse van het rayon 't Gooi; eindigde nu op de tweede plaats en kwam daardoor in aanmèrking om promotie wedstrijden te spelen. Met 4-4 werd gelijk gespeeld tegen "de Smikkelcorner" uit Hilversum en met 3-1 werd gewonnen van "Margriet" uit Bussum. Omdat "de Smikkelcorner" met 7-4 won van "Margriet", kwamen de Soesters wat doelpunten tekort om dit jaar alsnog door te stomen naar de eerste klasse. Even zo goed een geweldige prestatie, temeer omdat nooit "thuis" gespeeld kan worden. De Soester Sportstichting kent helaas teveel deelnemers, die voor andere sporters onder geen voorwaarde letterlijk het veld willen ruimen. En het bestuur van de Sportstichting blijkt jaar op jaar machteloos om daar verandering in te brengen. Dat sport verbroedert is een fabeltje; men heeft totaal niets voor elkaar over. Dat zal de nieuwe basketbalvereniging Papilion ook merken! Het Engels nationale damesteam is in Nederland om enkele vriendschappe lijke wedstrijden te spelen. Woensdag avond 27 mei a.s. zullen zij de gasten zijn van de B.D.C. handbalvereniging en zullen de Engelse dames een wed strijd spelen tegen het eerste dames team van B.D.C. De wedstrijd zal ge speeld worden op het veld van B.D.C. aan de Henriëtte Blaekweg te Soest. Aanvang van de wedstrijd is 19.30 uur. Indien bij slechte weersomstan digheden de wedstrijd niet op het veld gespeeld kan worden, zal er uitgewe ken worden naar sporthal Beukendal te Soest. Ook dan zal de aanvang 19.30 uur zijn. Het Engelse handbal staat nog niet op het hoge peil van de andere West- Europese landen. Het nationale Engel se team staat op gelijke hoogte als een goed damesteam in -de eerste di visie in Nederland. Toch zal het voor de BDC-dames een goede tegenstand ster zijn, zodat het een interessant duel kan worden. Het BDC-bestuur rekent op een grote publieke belang stelling en ziet deze wedstrijd als een goede propaganda voor het handbal in Soest en wijde omgeving. Er zal voor deze wedstrijd dan ook geen en tree gevraagd worden. Beslissingswedstrijden Zondag 31 mei a.s. zullen 3 teams van B.D.C. beslissingswedstrijden moe ten spelen. Dames senioren 3 en da mes junioren 2 om het kampioenschap en heren junioren om de 2de degra datieplaats. De wedstrijden zullen plaatsvinden op de velden in de Bokkeduinen te Amersfoort. Aanvang van deze wed strijden: 13.00 uur B.D.C. dames junioren 2 - Nijenrode 1. 14.00 uur BDC dames senioren 3 - Sporting 2. 15.00 uur BDC heren junioren 1 - Ce- leritas 1. «pppfp mi FT, i Papierhandel Westra heeft de SEC-zondag veteranen beloond met een prachtige sporttas. Dat komt aanzienlijk sympathieker over dan alle féteringen aan het begin van het seizoen als de veel- of weinig belovende sporters nog alles moe ten presteren. Dat vooraf behoort bij het zo in zwang zijnde „in de watten leg- gen". De SEC-veteranen werden, na vele seizoenen heel matige resultaten behaald te hebben, kampioen. Echte klasse verloochent zich nu eenmaal niet. En Westra, ook niet zo „piep" meer, heeft dat beloond. Op de foto het echtpaar Westra te midden van de SEC-ers. Zondag 31 mei vindt voor de tweede maal het SEC-Toekomst-toernooi plaats. Opnieuw is men er in geslaagd een sterk deelnemersveld op de been te krijgen. Aan dit toernooi doen acht elftallen mee. Vier hiervan komen uit het betaalde voetbal, terwijl de andere vier de amateursektor vertegenwoor digen. De ploegen uit het betaalde voetbal zijn dezelfde die vorig jaar ook deelnamen. Het zijn bekerhouder F.C. Groningen, S.C. Cambuur uit Leeuw arden, F.C. Den Bosch en De Graaf schap uit Doetinchem. Bij de vereni gingen uit het amateur voetbal is de samenstelling enigszins gewijzigd. De verenigingen die deelnemen zijn Blauw Wit uit Amsterdam, Unitas uit Gorinchem. Blazing Bravos uit de Verenigde Staten en als gastver- eniging SEC. Alle verenigingen komen uit op het toekomst-toernooi met een elftal dat bestaat uit spelers tot 21 jaar. Spelers die nog een voetbaltoekomst voor zien hebben. Voor de betaalde verenigingen betekent dit, dat zij uitkomen met hun C elftallen, de amateurverenigingen komen uit met een team dat een kombi- natie is van selektiespelers van senio ren en A-jeugd. Het SEC-team heeft zich erg goed voorbereid op dit toernooi onder lei ding van Gert Jan Timmer als coach en Cor van Rees als elftalleider. Zij hebben een sterk oefenprogramma achter de rug en hopen zo de prestatie van vorig jaar, een vierde plaats, te evenaren of zelfs te verbeteren. Het toernooi begint om 10.00 uur met een vlaggenparade. De aanvang van de wedstrijden is om 10.30 uur. Om ongeveer 16.00 uur zullen de finale wedstrijden aanvangen. Het is beslist de moeite waard om a.s. zondag een kijkje te nemen op de Bosstraat, want dit wordt een toernooi met een hoog voetbalniveau. Het bestuur van de Sport Organisatie Soest recipieert zaterdag 6 juni a.s. in verband met het 55-jarig bestaan van de vereniging en meer nog in verband met de promotie van het eers te voetbalelftal naar de 3e klasse van de KNVB. Van drie tot vijf uur is er in het pa viljoen aan de Bosstraat gelegenheid zowel bestuur als elftalspelers geluk te wensen. Op vrijdag 5 juni, om 15.00 uur. vindt in het gebouw van het Baarnsch Ly ceum aan de Torenlaan de uitreiking plaats van diploma's en certificaten aan de eerste groep geslaagden van de Dagmavo voor volwassenen. _AufoVdndtritwTb.v.T va* emtciïiZ" <-r>M«*LETe S^t# MET OW &eren*r» i*iêï vwtr ïaom mam MeerT 'M STRAjtS hiOD\6t 'f-. VS-'W Alle nieuwe Ford modellen bij ons in de showroom aanwezig, ze staan klaar voor een verrassende proefrit I Industrieterrein "De Isselt" vak A FLUORWEG 49-51 AMERSFOORT TEL. 033-15548 MEER DAN 100 BETROUWBARE A.1 OCCASIONS IN ELK MERK!! Afgelopen zondag werd Soest 1 als invaller voor Baarn, dat promotie moest spelen, tweede op een toernooi van Donar in Hilversum. De eerste wedstrijd werd daar van „Oriënt" uit Amsterdam gewonnen met 3-0; de tweede wedstrijd won Soest met 8-2 van „de Vesting" uit Naarden. Soest kon in de finalewedstrijd de moed niet meer opbrengen om te strijden. Bovendien was er afgelopen week niet getraind dus alle precisie ontbrak. Men ging met 2-1 tegen „Donar" onderuit, 'n Donar overigens dat met 'n revanche idee in het veld kwam omdat Soest ook al het nederlaagtoernooi van „Donar" won (3-1) eerder dit seizoen. Revue Een goed seizoen dus. Hoe ging het al- lamaal met dat eerste! De openingswedstrijd tegen SEC ver liep nog stroef 0-0 maar reeds in de tweede wedstrijd al toonde Soest dat het ernst was: met 4-2 werd Utrechtse Boys verslagen. DEV-Soest werd een moeilijke wedstrijd. Het draaide alle maal nog niet zó. Toch werden twee prachtige goals gemaakt en won men in de laatste minuut. Dat zou traditio neel worden. Soest-HVC: een altijd moeilijk be- strijdbaar HVC stond lange tijd op 1-0 voor Soest scoorde in de laatste minuut en bleef ongeslagen. BFC in Bussum trof echter al een veel beter draaiend Soest en verloor op eigen veld met 3-1. Soest-Scherpenzeel was de wedstrijd van de waarheid. Scherpenzeel dat tot dan toe ongeslagen aan de kop stond werd met 4-0 afgedroogd en de basis voor een van de bovenste twee plaat sen werd gelegd. Goed voetbal in deze fase. Soest-HDS was geen topper maar men won gemakkelijk met 3-1. In Hoogland pakte een met blessures kampend Soest voor de zoveelste keer 2 punten. Doelman Kamphorst viel uit met een oogblessure. Dat koste Soest in Utrecht in de stromende regen twee kostbare punten. Men ging met 2-1 de boot in doordat werkelijk niets lukte op een onbespeelbaar veld. Bij HVC in Amersfoort werden kansen voor open doel gemist en dus bleef het 0-0 Intussen klom Baarn op. Tegen LVV thuis nam Soest royaal afstand 4-1 maar LVV kwam gevaarlijk terug. De punten bleven in Soest en men kreeg moed. Bovendien groeide men over de blessures heen Schipperen o.a. In Scherpenzeel weer een furieus Soest dat de club met die naam a.h.w. uit schakelde. Daarna de geweldige topper dag van de club) Soest-Baarn. In een geweldig gespeelde wedstrijd hoogstaand voet bal voor deze afdeling zei een neutrale toeschouwer) moest Soest tenslotte z'n meerdere erkennen in Baam dat één keer scoorde waartegen Soest (met veel geluk voor Baarn. dat wel) een voudig niet scoorde (0-1). Baarn nu met 4 punten voorsprong op de rang lijst. Maar Soest bleef volgen en viel niet terug. De 2-1 overwinning op Hoog land was geen afspiegeling van de kracht van Soest. Alleen het scoren gaat moeilijker. SEC werd met een gelegenheidsachter hoede (Staal en v. d. Dijssel in dienst; een nadeel van een jonge ploeg) ge makkelijk met 3-0 verslagen. Soest-BFC ging wat moeilijker maar ook hier goed voetbal en een verdiende overwinning van 1-0 voor Soest. Toen kwam de elndstoot. „De Vesting" had op dat moment één kans op die tweede plaats en dat was; winnen van Soest. Furieuze wedstrijd dus met 3-2 door Soest gewonnen. Soest intussen met één punt voor op de ranglijst door wat inzinkingen van Baarn. Men zag het weer zitten bij Soest. HDS-Soest ook zo'n moeilijke uitwedstrijd. HDS Immers onderaan en dus vechtend voor alles wat ze kon den. Slecht voetbal maar Soest won beheerst met 2-0. Soest-DEV (ook een degradatiekandi daat). Moeilijk maar verdiend won Soest tenslotte met 2-0; wéér scorend in de laatste minuten. Nog één klip moest worden omzeild: LVV waar nauwelijks punten waren gehaald in de voorgaande jaren. Zater dagsavond won Soest alweer in de laatste minuten met 1-0. Soest- "de Vesting" bleek een „mak kie". Na 5-0 stand wat „freewheelen" (5-2), maar Baarn won ook en dus kwam de beslissing op Baarn-Soest aan. Oneerlijk eigenlijk want vele voorgaande jaren was men met 36 of 37 punten allang kampioen geweest. Toch een goed seizoen afgesloten in het lustrum jaar. Soest bestaat immers 55-jaar dit jaar (9 mei) De A-junioren van de Sport Organi satie Soest, afdeling voetbal, die enkele weken geleden de traditionele Bis- schops-beker van de regio wonnen, na men vorige week deel aan het eind- toernooi van het N.K.S.-gebeuren. In Uithoorn speelde de nieuwe Al tegen Hoorn en Pancratius gelijk (1-1 en 1-1 Daarna wonnen ze van DSS met 5-0, maar het elftal kwam precies één punt tekort voor de finale. De strijd om de derde en vierde plaats werd van VDO gewonnen. Ook in de interregionale jeugdcompetitie draaide het elftal ver dienstelijk mee. De eerste vier wed strijden werden met grote cijfers ver loren, maar daarna waren zij inge speeld en aan het hoge tempo gewend. Drie weken geleden werd de laatste wedstrijd gespeeld en er werd met 2-1 gewonnen van Lelystad; het elf tal waarvan in de allereerste compe titiewedstrijd met 7-1 verloren werd. De competitie werd gewonnen door Ajax met 37 punten uit 22 wedstrijden. WFC werd tweede met 33 punten en Volendam derde met eveneens 33 4. DWS, 30; 5. Spartaan, 26; 6. Lely stad, 24; 7. Haarlem, 22; 8. Soest, 19: 9. ZW. 13; 10. DOVO, 12; 11. Zandvoortmeeuwen, 9; 12. HBC, 6. De negentien punten werden behaald op HBC (4); Zandvoortm.(l); DOVO (4); ZVV (3); Lelystad (2); Spartaan (2); DWS (1) en Volendam (2). B2-junioren De B2-junioren namen deel aan een toernooi bij Radiostad te Hilversum. Ze wonnen de drie wedstrijden in hun pool met 6-0; 3-0 en 4-1. In de finale versloeg het elftal Radiostad met 2-1. Een mooi resultaat! Een medewerker van een groothandel aan de Nijverheidsweg meldde bij de politie de diefstal van twee kratten met lege flessen. De kratten stonden op het terrein van het bedrijf. De drie Soester postduivenhoudersver- enigingen namen het afgelopen week end deel aan een wedvlucht vanaf Compiëgne, over een afstand van 353 kilometer. De duiven werden om 7.45 uur met zuiden wind gelost en de eerste Soester duif kwam aan om 11.18.57 uur en bereikte een snelheid van bijna 100 km. per uur. P.V. 8oest vloog met 223 duiven. De Vriendschap met 415 en De Zwaluw met 486 duiven. De uitslagen zijn als volgt: P.V. Soest H. v. Essen 1 4 12 16 19 42. Comb. Vogel 2. R. Bokma 3 5 6 8 11 14 20 21 34 39. M. de Ruiter 717 23 36. C. Bokma 9 10 24 25 27 29 32 38. S. Berghuis 13. Mevr. Croon v/ó Hoef 15 37. E. Veerman 18 28. D. Huisman 22 41. G. H. v.d. Broek 26 30 33 35. R. v. 't Net 31. R. v. Hornsveld 40 43. P.V. De Zwaluw G. Rijksen 1 4 7 9 21 32 34 51 59 65 78 83 91 92 93. H. de Bree 2 3 5 10 13 20 23 25 28 31 36 39 41 42 43 46 50 64 69. J. van Dijk 6 54 84 86 90. E. v.d. Brakel 8 58 85. J. Schimmel 11 57 71 77 89. A. de Bes 12 22 29 37 40 48 56 75 76. J. v.d. Brakel Zoon 14 18 49. J. Knoops 15 68. R. Voskuilen 16 38 60 61 66 95. G. Zeypveld 17. J. v.d. Bell 19 62 67. H. den Dekker 24 74. R. v.d. Mast 26. G. Visser 27. C. v.d. Hoek 30. A. van Riet 33 96 07. L. van 't Klooster 35 82. Th. Wigtman 44 45 47 52 63 73. B. Roest 53 79. J. Benschop 55 70 88. A. J. van Dorrestein 72 80. Mevr. Groenestein 81. Fr. Limburg 87. Comb. H. Nap 94. P.V. De Vriendschap Meesters 1 45 48 73 75 76. Kaats 2 52 64. Kamerbeek 3 12 23 28 43 58 61 66. Altenaar Reierse 4 6 30 55 70 71. P. Rauch 5 14 34. Kruseman 7. Koster 8 21 29 49 51 53 65 77. Sukel -v. Klooster 9 10 26 33 44. Stolker 11 46 59 69. Comb. Westerveld 13 19 20 37. v. Dijken 15 38 41. Schimmel 16 42 54 82. Vaessen 17 22 24 63 81. De Zoete 18 35 50 56 60 67 68. De Blanken 25. Wijnands 27 39 83. Oprins 31. Groenestein 32 74. Snijders 36. Ottens 40 Veenendaal 47 72. Rutten- berg 57 78. Z.K.H. 62. Blom Zn. 79. A. Grift 80. ZENTRASPORf INTERNATIONAL

Soester Courant | 1981 | | pagina 17