£2\ IÉMPI stoffen voor de bruid HAN GIELE VERLICHTING l «^0 Take One Shop ^Zj^Via Interim 'i'f Ralph Polak Exk/usieve verlichting MEDEDELING Sportieve kleding 'n Sportieve korting opsportspullen. mm ii mum Veiling - Soest 225,- 99,- Lada Show 28,29 en 30 mei Kinderfilm en poppenkast in Artishock Meningen van Lezers uitzendburo part-time verpleegkundige GESLOTEN TE KOOP SOEST PUBLIEK VERKOPEN Ereprijsstraat 131 te Soest V oetbal wedstrijd Artishock tegen Turkije Baarnse en Soester kunstenaars helpen gehandicapte bejaarden wz sluit reeks oefenwedstrijden met overwinning Tentoonstelling „20 jaar Amnesty International" Balans Met defecte vrachtwagen vanuit Luxemburg onderweg Bezuinigingen en 26 miljoen gulden schuld C c I ZONNEGLOREN mooiste dag van uw leven VRIJDAG 29 ME11981 is ons kantoor de gehele dag ZIEKENFONDS AMERSFOORT OMSTREKEN „Aan- J trekkelijke" f kollektie zonnejurkjes in diverse kleuren (V*v^v AGRARISCHE GROND J. G. van ROUWEND AAL Soes ter Courant van woensdag 27 mei 1981 Automobielbedrijf Tom v.Luyk. Stationsweg 6, organiseert op 38,29 en 30 mei Dieet60" uit?ebrei<ie show. Tijdens deze dagen zal er een zo kom- P t mogelijk aanbod zijn van de diverse modellen, waaronder de Lada 2105, de Lada 1200/1500 S Stationcar en de Lada 1500 S. Lada 2105 Hartveroverend nieuws De nieuwe Lada 2105 mag er zijn. Alleen al vanwege z'n hartverove rende lijn, van solide bumpers met rub ber stootrand tot en met het nieuwe mo derne front met rechthoekige kop lampen. In het kader van Artishock's Soestoek- festival wordt ook dit jaar de traditio nele voetbalwedstrijd Artishock-Tur- kije gespeeld. De afgelopen vier jaar ging de winst steeds naar het Turkse Elftal, zodat de „Wil WiHemse trofee" nu definitief in Turks bezit is. Vorig jaar werd om de nieuwe trofee van Ineke Talen gespeeld welke nu eveneens ln Turks bezit is. Het Arti shock elftal ls echter vastbesloten er voor te zorgen dat deze trofee dit jaar ln Artishock komt te hangen. De toeschouwers kunnen dan ook reke nen op een harde, enerverende maar fraaie wedstrijd die, zoals te doen ge bruikelijk, weer gespeeld wordt onder de sterke leiding van Jan van Steende- laar. De wedstrijd vindt plaats op donderdag 28 mei (Hemelvaartsdag) om 14.00 uur op het voetbalterrein bij De Borg. De aftrap wordt verricht door de burgemeester van Soest de heer Mr. Paul Scholten. De uitreiking van de trofee geschiedt dezelfde dag 's avonds om 20.00 uur in Artishock. Om 21.00 uur wordt in Artishock's filmhuis aan sluitend de Turkse film „De bruid" vertoond. De toegang ls gratis. Tel daarbij de stille 1300 cc motor, 't nieuwe dashboard, kuipstoelen, ruimer uitzicht rondom en de vele standaard-extra's zoals veillgheids- rolgordels vóór en achter, van binnen uit verstelbare buitenspiegel, inge bouwde mistachterlampen en achter- uitrijlampen. gelaagde voorruit, ver warmde achterruit en een caravan- trekkracht van 860 kg. Lada 1200/1500 S Stationcar Wie eenmaal aan de ruimte van de Lada Stationcar gewend is, wil niet meer anders. Omdat deze beide krachtpatsers hun gemakkelijk toe gankelijke bagageruimte (5e deur! koppelen aan de spreekwoordelijke Lada kompleetheid. Zoals blijkt uit de vele extra's en natuurlijk de uitsteken de service en 't betrouwbare advies van uw Lada dealer. Carrosserie met veiligheldskooi uit Nederlands plaat staal met enorme laadruimte, 4 deuren scharnierende achterklep, ruiten wisser met interval-schakelaar, achterste uitlaatdemper met roestvrij stalen binnenmantel, handremverklik- kerlamp, fijn-instelbare rugleuningen van voorstoelen, caravantrekkracht 750 resp. 860 kg geremd. Tegen meer prijs kan een speciaal ontworpen LPG-tank onder de auto worden ge plaatst (geen ruimteverlies). Lada 1500 S Indrukwekkend royaal Veeleisende rijders stappen uit veel duurdere merken "pijnloos" over in deze royale middenklasser. Inleveren ls er immers niet bij, gezien de ge weldige kompleetheid van dit parade paard. Toerenteller, sportieve pook. Oliedrukmeter, dagteller, dubbele kop lampen, het is maar een greep uit de vele extra's. Doorslaggevend zijn verder de economische moderne motor van 1500 cc, de "ouderwetse" lage prijs en natuurlijk de uitstekende ser vice van uw Lada dealer. Uitgebreid en overzichtelijk dashboard, midden- konsole voor inbouwradlo, ruim hand schoenenkastje, middenleuning achterbank, alarmlampjes in voorpor tieren, kuipstoelen. zelfdenkende ven tilator, 500 Watt wisselstroomdynamo, caraventrekkracht 860 kg geremd, en zonder meer geschikt voor LPG-in- bouw. Naast de Lada's zal men ook een nieuwe kollektie aantreffen van Dai hatsu en diverse occasions. Ter ge legenheid van deze show heeft Tom v.Luyk voor de kopers een extra ver rassing. Bij aankoop van een nieuwe auto ontvangt men gratis voor 500,- accessoires. Er is al een Lada v.a. 9150,- incl.B.T.W. Bij aankoop van een occasion (met ANWB-garantie) ontvangt men voor 250,- gratis accessoires. Turken en Artishockers met coaches, verzorgers en scheidsrechter vóór de wedstrijd van vorig jaar. Op de markt voor Oude Ambachten, die op Hemelvaartsdag rond de Oude Kerk gehouden wordt, zullen kunst werken van de Soester én Baarnse kunstenaars worden verkocht. De gehele opbrengst van deze door de afdeling Soest/Baarn van Rotary In ternational georganiseerde kunstver koop is bestemd voor de aankoop van een speciaal voor het bejaardenver- voer aangepast busje, dat zal worden ingezet in de regio Soest, Baarn en Eemnes. In het kader van het 10e Soestockfestl- val organiseert de werkgroep Kinder filmhuis Artishock een fiim-doemiddag in het Artiahockgebouw aan de Steen hof f straat 46. De film "Animal Farm" zal vertoond worden. In kleur. (8-12 jaar tekenfilm). Uitgezocht samen met Hans, Romke, Daniël en Dennis. Het verhaal gaat over de dieren van Manor Farm en de wijze waarop zij daar worden behandeld. Dit nemen zij niet. Zij verjagen boer Jones en stichten een kommune onder leiding van de varkens, die als motto voert: "alle dieren zijn gelijk". Manor Farm heet voortaan Animal Farm. Door hard werken en gezamenlijke inspan ning maken zij de boerderij tot een voorbeeld van alle onderdrukte dieren in de omgeving. Tevens verzorgt de werkgroep Poppen kast Dijn deze middag een voorstelling met het stuk: "Jan Klaassen en Katrijn en de reuzennarcis". (4-7 jaar). Het verhaal gaat over Ka trijn die de hele dag zeurt over bloe men. Iedereen krijgt altijd bloemen, zegt ze tegen Jan Klaassen en ik nooit! Na afloop van film en poppenkast kun nen alle kinderen weer deelnemen aan aktiviteiten als tekenen, schilderen, knippen, plakken, toneelspelen enz.enz. Aanvang 14.00 uur en om plm. 16.30 uur einde. Toegang 2,- (film en poppenkast). In de pauze gratis limo nade en een appel, voor ouders/bege leiders gratis koffie of thee. Telefonisch reserveren (film en pop penkast) zondag 31 mei vanaf 13.00 uur onder nr. 19577. Damesvoetbal: Dat de dames van VVZ de laatste maanden vooruitgang hebben geboekt, ondervond het gerenomeerde Celeri- tudo uit Utrecht. Zij moesten met een 5-0 nederlaag genoegen nemen. Grote uitblinksters waren Helen Maler, zij nam 3 van de 5 doelpunten voor haar rekening en Tilly Pieperbroek, die op een professionele wijze haar doel ver dedigde. Celeritudo is op het gebied van het damesvoetbal een bekende vereniging. Het levert regelmatig speelsters voor het nationale dameszaalvoetbalteam. Dat de WZ dames, daar in het geheel niet van onder de indruk waren, bleek al ln de 5e minuut. Een hard schot van Marloek Strietman werd door één van de Utrechtse verdedigers van richting verandert en dat betekende 1-0 voor WZ. In deze wedstrijd werden voor het eerst de vleugels goed benut. Dat dit een grote vooruitgang was, bleek wel op de manier waarop Marleen van der Craats en Marloek Strietman in de Celeritudo- verdediging gevaar wisten te stichten. Op de landelijke beurs Thuis 81 werd men gekonfronteerd met de pre sentatie van een bijzonder attraktieve, komplete kollektie meubelen uit de Take One Shop. een "eigen gezicht" te geven. Men heeft hierbij veelvuldig gebruik ge maakt van niet-conventionele materi alen en met primaire kleuren gewerkt. Men kan zonder te overdrijven stellen, dat deze kollektie in feite een nieuwe opvatting betekent voor de jonge wo- ninginrichtende konsument. Het as sortiment meubelen biedt de jonge konsument een ruime mogelijkheid om tot een sfeervolle inrichting van de woonruimte te komen. Dit geldt tevens voor het funktioneel inrichten van bv. de studeerkamer. De styling onder- scheldt zich van het traditionele op meubelgebied. Bijzonder goed is men er in geslaagd de kollektie Take On Opvallend is ook dat de meubelen bij zonder tot hun recht komen in kleine ruimtes. Naast de eigenlijke kolleKtie worden er een aantal accessoires aan geboden, die zowel origineel als funk tioneel zijn. De Take On Shop-kollektie is in Baarn te koop bij van Waay- Woon-Art, Laanstraat 115-117.(zie adv. Deze tactiek leverde in de 20ste minuut een tweede doelpunt op. Na deze 2-0 voorsprong namen de da mes iets gas terug en kwam de Utrechtse ploeg meer aan aanvallen toe. Maar ook de verdediging bleek veel geleerd te hebben, met name WZ-doelvrouw Tilly Pieperbroek stak in een uitstekende vorm en zorgde er voor dat Celeritudo niet tot 2-1 terug kon komen. Met een katachtige reactie wist zij een keihard schot tot corner te verwerken. Na de rust was het opnieuw WZ dat de toon aangaf. In de stromende regen, maakte zij er een ware dames-voetbal show van. Dit harde werken werd na een kwartier beloond met een derde doelpunt door Helen Maier. Aan de andere kant kreeg Celeritudo een vrije trap te nemen. Met een harde kogel werd Tilly Pieperbroek gepasseerd. De Utrechtse vreugde was van korte duur. Scheidsrechter Van der Veer keurde het doelpunt op appeleren van de grensrechter af. Hetzelfde overkwam 5 minuten later VVZ. toen alweer Helen Maier doorbrak. Haar doelpunt werd echter ook wegens buitenspel af gekeurd, maar kort hierna scoorde zij opnieuw, ditmaal een geldig doelpunt. Het mooiste doelpunt kwam 5 minuten voor het einde tot stand. Een aan WZ toegekende vrije trap op zo'n 20 meter van het doel werd door Marleen van der Craats teruggelegd op Helen Maier, die met een keihard schot de eindstand op 5-0 bepaalde. Het had nog 6-0 kunnen worden, toen voorstopster Corrie Floor, de bal op eigen helft in bezit kreeg en na een fraaie solo alleen voor de keepster kwam. Het ontbrak haar aan de kracht om het karwei af te maken, het schot ging voorlangs. Met deze overwinning sloten de VVZ- dames een serie oefenwedstrijden af en als er in het volgend seizoen net zo gevoetbald wordt als afgelopen zater dagmiddag, moet het mogelijk zijn in de top mee te draaien. Tot 6 juli aanstaande is in de hal bij het Amnesty CVntrum, Bonifa- riusstraat 24 een tentoonstelling te zien ter gelegenheid van het twintigjarig bestaan van de organisatie. De tentoonstelling laat onder andere de eerste krantenpagina zien die aan Am nesty werd gewijd. Verder wordt inge gaan op de talrijke aktiviteiten van de organisatie en vooral ook de manier waarop deze worden toegepast. Dinsdagsavonds van 19.30 tot 21.00 uur en zaterdagsmorgens van 10.00 tot 12.00 uur zijn er leden van Amnesty International aanwezig die nadere in lichtingen over het werk van de orga nisatie kunnen geven. Bij de tentoonstelling is gratis infor matiemateriaal neergelegd. Voorts kan de tentoonstelling bezich tigd worden gedurende de openings uren van de. in het gebouw gevestigde, openbare Bibliotheek. Nadere informatie verstrekt het sekre- tariaat van de Werk/Adoptiegroep Soest. Draailier 23. Soest. tel. 17001. Een goed beleid, kent de spreuk van zuinigheid. Maar er zitten hoge heren die het helaas nooit zullen leren. Ook met het Soester gemeente huis houdboekje is het misgegaan door te veel uitgeven, ja dan komt men rood te staan. Eens nam men in vaste dienst een kabeltechnicus aan men had al gauw geen werk, met tonnen aan gouden handdruk plus w.w. uitkering ls deze mijnheer gegaan. Ook het plan Tetrode dat kost heel veel geld. Maar de villa met veel grond ging van de hand voor het luttele bedrag, ruim vijf driekwart ton, welgeteld. Ambtenaren die zeer verdienstelijk zijn daar is niets op tegen, dat vinden de Soester burgers fijn. Zo kreeg zo'n verdienstelijk ambte naar zomaar tienduizend pop goeie grutjes, zo'n royaal gebaar, het kan niet op. Geacht forum, ik zou zo wel door kunnen gaan, maar ik zal het hier bij )aten. Van mij een nieuwe leuze. Heren die in verkiezingstijd veel beloven, hou die in de gaten. De rekening wordt U door de fiscus wel gepresenteerd. Hebben wij door de jaren heen dan nog niets geleerd? D.Hoekstra Zeist. Besteller PTT te Soest-Soesterberg. Op de Amersfoortsestraat hield de po hue maandagmorgen een uit Luxem burg afkomstige vrachtwagencombi natie aan, die niet spoorde. De triangel bleek gescheurd en krom te zijn. De combinatie was zwaar beladen met machines. De chauffeur was onderweg naar Amersfoort en moest daarna naar Rotterdam. Onder begeleiding van de Soester politie werd hij naar een ga rage in Amersfoort gebracht, waar een nieuwe triangel werd aangebracht Van het één en ander werd proces verbaal opgemaakt. Met verontwaardiging heb ik gelezen dat, behalve de Pvda-fraktie en enkele CDA-ers, de rest van de Soester raads- leden van mening zijn dat voor het raadswerk de door de minister van Binnenlandse Zaken vastgestelde maximum vergoeding voor 1981 moet worden uitgekeerd. Dit ls nu, volgens mij een stukje be sluitvorming dat precies past in het door de gemeenteraad gevoerde beleid van de laatste jaren. Eerst wordt met veel tam-tam aange kondigd dat er een schuld van 26 mil joen gulden is. daarna worden voor stellen gedaan, die erop neer komen dat de Soester bevolking door allerlei belastingen en andere verhogingen dit moeten opbrengen, terwijl er vanuit het gemeente apparaat zogoed als geen maatregel bekend is gemaakt die ook een bezuiniging inhoudt. Omdat de raadsleden dichter bij de "bron" zitten en hoogstwaarschijnlijk wel op de hoogte zullen zijn van het bedrag dat de Soester bevolking zal moeten gaan inleveren, hebben zij zich blijkbaar daar tegen "ingedekt" en de vergoedingen geaccepteerd. De bur gers weten nu dat ze in ieder geval voor 741,- (zijnde het bedrag van de verhoging voor het raadswerk zullen worden "beboet" voor het vreemde be leid gedurende een reeks van jaren. Dit is precies een staaltje van regeren zoals we de laatste jaren ook van de overheid hebben gezien. Eerst de be volking rijp maken met allerlei onheils boodschappen dat het zo slecht gaat, maar als het om de eigen portemonnee gaat, dan kan er nog wel iets bij. Zou het spreekwoord: "Wie het dichtst bij het vuur zit warmt zich het meest" ook nu weer van toepassing zijn? Door al deze maatregelen wordt het toch wel duidelijk dat de mensen zich gaan afvragen "waar zijn we mee bezig" en er dan ook geen snars meer van snappen en velen daardoor moede loos worden. Gemeenteraadsleden, geeft het goede voorbeeld, accepteer de verhoging niet en zorg ervoor dat ook het gemeente bestuur (de ambtenaren) met hun be zuinigingen over de brug komen. Hoe was het ook weer; "Samen aan het werk???" Tulp. Op berl to or De s Verj Gen won mon en i De t voor van zoek bij h. Toep 8 van Bij hi het wij 2811 het Gn nr. Gend Inzag 9 en L Gedui schril Verlei vert laait nuni uilb; bekt verg (kac bekl het j gem bouv senv 2151 bouv traa) bouv beke bouv beke vraagt per direct: VERPLEEGKUNDIGEN A1B Z VERPLEEGKUNDIGEN BEJAARDENVERZORGENDEN ZIEKENVERZORGENDEN ERV. VERPLEEGHULPEN (weekenden) Diensten in overleg dag, nacht, weekend, of werk zaamheden voor korte of langere tijd. Voor de regio Amersfoort, Bosch en Duin, Den Dolder, Soest en Bilthoven kunt u mevrouw J. Baars bellen: tel. 02155-23505, Burg. Grothestraat 61, Soest. ZEKENHUS Wij zoeken voor de afdeling recovery een: Aan deze funktie zijn geen weekend- of avond diensten verbonden. Voor part-time verpleegkundigen geldt, dat zij bereid moeten zijn van maandag t/m vrijdag een deel van de dag te moeten werken, terwijl flexibiliteit t.a.v. de te werken uren noodzakelijk Schriftelijke sollicitaties of verzoeken om inlichtingen kunt u richten aan Zr. Beije (hoofd verplegingsdienst). SOESTERBERGSESTRAAT 125 3768 MC SOEST TELEFOON: 02155 -19144 VOOR DE In onze bnjkfsboetiek Bruidsmoeders Bruidsmeisjes Bruidsjonkers Stoffenhuis Laanstraat 50 Baarn Tel. (02154) 12764 LAANSTRAAT 132 - 3743 BJ BAARN - TEL. 02154-14869 Van Asch van Wijckstraat 55 3811 LP Amersfoort Telefoon 033-646911 die goed te Kombineren valt. voor dames, tieners en twens TELEFOON 02155 22658 aan de Hooiweg gelegen ruim 8a Ie klas met vergunning voor het bouwen van een agrarisch bedrijf Prijs n.o.t.k. Burg. Grothestr. lla Soest - Tel. 02155 -164 67 Nic van Dam levert aan scholen en vereniging tegen R.I.B. prijzen. (Rijks-lnkoopbureau prijzen.) Informeer bij uw schoolhoofd, c.q. bestuur van uw vereniging. Vraag de speciale prijscourant. vakkundig, voordelig en vlakbij Van Weedestraat 16. Soest, telefoon: 02155-13473 Notarissen M. H. A. van Veeren en Mr. H. H. Elferink te Soest zullen op DINSDAG 23 JUN11981 's avonds 8 uur in het Wijkgebouw ,,De Rank", Soesterbergsestraat 18 te Soest ing. art. 1223 lid 2 B.W. Het woonhuis met ondergebouwde garage, erf en tuin. kad. bekend gem. Soest sectie G nr. 5639, groot 1.35 are; onr. goed bel. 1981 ƒ192,- eig.; ƒ154,- gebr. Het perceel is in gebruik bij de eigenaar. Gegadigden dienen op de veiling desgewenst een verklaring betreffende hun financiële ge goedheid te kunnen overleggen. Bezichtiging dinsdags en donderdags van 2 tot 4 uur. Betaling der kooppenningen vóór of op 21 juli 1981. Aanvaarding bij betaling der kooppenningen. Nadere inlichtingen ten kantore van voor noemde notarissen, Van Weedestraat 2 te Soest, tel. 02155-12315. bnevenbakje, rood, wit, zwart, geel 17,50 ook verkrijgbaar in chroom 24,- Take ■""SS ënvow'w*. *"££5 M °r„%»r ërii«n *4 eetkamers!oei, buis wit of buis chroom 99,- zitting en rug j webbing hout, blank, zwart of bruin l

Soester Courant | 1981 | | pagina 4