12984 Efteling: veel nieuwe attracties in 1981 Zomers. Het gewone is bijzonder B v< VAKWERK IN ELKE MAAT TAXI KLOMP Autobedrijf Berkhof, Laanstraat 82, Soest, tel. 02155 -159 63. Vrijdag en zaterüat maken we nnv wat amlers even Van alleen metorkappen. deuren, ramen, kozijnen op maat leverbaar Or on Kapsalon Marcha! Wi mm LAANSTRAAT 71 - BAARN Geld en goederen gestolen TEL. Hyundai Pony: de uitgekiende Koreaan. ook voor geschaafd hout en lijstwerk in alle houtsoorten. LANGEND0RFF LAREN B.V. i >L'-Hsivn^ VV*< Uit een in Soesterberg geparkeerde au to werd een portefeuille gestolen met daarin een rijbewijs, het kentekenbe wijs van de wagen, een b'ankpasje eh een bedrag van vijftig gulden. Het voertuig was niet afgesloten. Van het dak van een aan het Klaroen- stekerpad geparkeerde personenauto werd een electrische motorantenne ge demonteerd. Het apparaat heeft een waarde van honderddertig gulden. Vermoedelijk met een valse handte kening werd vijfhonderd gulden ge haald van een bankrekening van een inwoner van Soest. Dat gebeurde op 14 mei bij een bankfiliaal aan de Smitsweg. Ziekenfondsvervoer Rolstoelvervoer Groepsvervoer Trouwrijden Gondoletta Vooral de wat oudere bezoekers zullen ingenomen zijn na een wandeling door het park de benen te kunnen strekken in één van de veertig Gondolettaboot- jes voor een rustige rondvaart over de siervijver met zijn zwanen en water vogels en door speciaal gegraven grachten met langs de waterkant weel derige bloemen- en planten arrange menten. De vaartocht duurt 17 minu ten. Ook deze attractie is gratis toe gankelijk. Poffertjeskraam Met de komst van een poffertjeskraam op het terrein bij de Python is een oude wens in vervulling gegaan. Op het antieke poffertjesfornuis worden de poffertjes onder de ogen van het publiek gebakken. Bijna 300 bezoekers kunnen hier een comfortabel plaatsje vinden. De prijs van deze rijkelijk met poedersuiker bestrooide en van een kluitje echte boter voorziene lekker nij is „modaal" te noemen, namelijk 2,50 per portie. Kasteel van Doornroosje Eén van de meest kenmerkende en sfeerbepalende objecten van het sprookjespark, het kasteel van Doorn roosje, is na 30 jaar geheel vernieuwd en met een extra attractie uitgebreid. Behalve de snurkende koks in de keu ken en de slapende prinses is in een van de vertrekken ook de heks te zien door wiens boos toedoen Doornroosjes rijk in diepe slaap getoverd werd. Gratis zwemmen Een extra attractie voor de bezoekers, in het bijzonder tijdens de warme va kantiemaanden, is de gratis open stelling van het grote zwembad met kleuterbad en zonneweiden in het zuid- gebied van het park. Vernieuwingen Aan de westzijde (ingang west) is een nieuwe grote entree gekomen ter be vordering van een vlottere doorstro ming van het kaartjeskopend publiek. Vlak daarbij vindt men nu ook een grote informatie-kiosk voor allerhande inlichtingen aan het publiek. De ser vice binnen het park is verder uitge breid met onder meer drie nieuwe ver koopkiosken, terwijl ook de horeca- situatie voor wat betreft de keukens, bediening en accommodatie belangrijk is verbeterd. Ook het Carrousel-com plex is voor exploitatie buiten de park tijden en in de wintermaanden aange past. Het leent zich bij uitstek voor vergaderingen, bijeenkomsten, festivi teiten en congressen in een unie ke nostalgische sfeer. Door de nabij heid van het dochterbedrijf bungalow park „Het Kraanven" kunnen meer daagse congresgangers van com fortabele logeerruimte in een natuur rijke omgeving verzekerd zijn. Wij willen U gaarne ontvangen op vrijdag tussen 10 en 21 uur en zaterdag tussen 10en 17 uur. voor dames en heren BEETZLAAN 74 TEL. 13990 Uw haar laten knippen kunt U op meerdere plaatsen. Wij echter behandelen en knippen volgens de BIOSTETISCHE METHODE Wij kiezen voor beschermende biologische produkten, die volledig op elkaar zijn afgestemd. Behandeling volgens afspraak. Soestcr Courant van woensdag 3 juni 1981 Want wij vieren namelijk feest. Vanwege het feit dat we met ingang van heden officieel dealer zijn geworden van Hyundai. En dat wij u dus voortaan van dienst kunnen zijn met een uit stekend merk plus een goede service. Daarom vieren wij feest. Daarom nodigen wij u graag uit bij ons langs te komen. Dat is dan meteen een prachtige gelegen heid om onder het genot van een goed glas die verschillende Pony's in onze showroom nader te inspecteren. Eens van dichtbij te zien hoe Na het grote spookslot van Europa [geopend in 1978] krijgt Nederlands natio nale familiepark de Efteling er opnieuw een unieke attractie bij: de Python, een soort reuzenachtbaan, de grootste van West-Europa. Bestaande vermake lijkheden als reuzenraderen, super loopings e.d. worden volledig in de schaduw gesteld door deze super achtbaan. De totale realisatiekosten van het Python project belopen niet minder dan 9 miljoen gulden, maar wie één of meer ritten in één van de uiterst veilige treintjes van deze superachtbaan wil maken hoeft niets extra's te betalen. Gratis spanning en sensatie dus! Opnieuw blijft de Efteling zijn beleid trouw: het bieden van gevarieerde actieve en passieve recreatie mogelijkheden die op het hele gezin zijn afgestemd. Mensen, die graag fotograferen, bekijken het alledaagse leven om zich heen op zoek naar onderwerpen, die een foto waard zijn. Want ook gewone onderwerpen vormen vaak een goed fotomotief. Het enige datje er voor nodig hebt is een open oog voor wat mooi, opvallend of ontroerend is in de alledaagse wereld om je heen. Of voor wat door zijn vorm vanuit een bepaalde gezichtshoek een foto oplevert, die door jezelf en door anderen straks met plezier zal worden bekeken. een kleurenfoto spelen de kleuren mee: Een voorbeeld De toto bij dit artikel geeft een heel gewoon en beslist niet opvallend beeld: een weggetje langs een wei met een vaart ertussen. Op de voorgrond wat takken van een struik, in de verte een boompartij. Het fietsende meisje komt toevallig langs, er is niets in scène gezet. Dit onderwerp is op het eerste gezicht zo weinig boeiend dat je er geen foto aan zou besteden. Toch een goede plaat Toch is het resultaat, dat de fotograaf bereikte, een gave foto geworden, waar de schoonheid van zo'n Hollands voorjaarslandschap in doorstraalt. Dat komt doordat deze foto-amateur heel bewust het juiste standpunt heeft geko zen. Zo werd het een opname met een boeiende beeldopbouween voorgrond- partij, een middenstuk en een achter grond, die samen diepte suggereren. Er is veel te bekijken op deze foto. De naar achteren in een bocht verlopende weg, die kronkelige vaart, alles werkt eraan mee om van dat vlakke stukje papier een vergezicht te maken en het een ruimtelijk effect te geven. Hoe komt dat? We hebben een paar oorzaken al ge noemd. Dat is de bewuste opbouw van de foto in drie delen: een voorgrond, een middenpartij en een achtergrond. Daarbij komt het smaller worden van de weg en het water. Verder verster ken de naar achteren toe kleiner wor dende paaltjes langs de weg het diepte- rood lijkt naar voren te komen en blauw is juist een wijkende kleur. Meer mogelijkheden Deze foto is één voorbeeld hoe je van een gewoon onderwerp toch een ge slaagde foto kunt maken. Er zijn meer hulpmiddelen, waarmee je dat doel kunt bereiken en die in andere situaties kunnen worden toegepast. Dat zijn onderandere: De lichtval, zoals tegenlicht, invallend buitenlicht en strijklicht. Het standpunt, dat niet altijd op oog hoogte hoeft te zijn. Zo kan een hoger standpunt (vogel-perspectief) of een punt vlak bij de grond (kikvors-per spectief) gekozen worden. Natuurlijke hulpmiddelen als mist of avondlicht of weerkaatsing van een beeld in een plas, waardoor het alle daagse een ander gezicht krijgt, en tenslotte kunstmatige hulpmiddelen, zoals effect-filters, die er in veie soor ten zijn, ook voor het bereiken van speciale kleureffecten. Een open oog Eigenlijk ligt het geheim van een geslaagde toto van welk onderwerp dan ook in de drie woorden, die hierbo ven staan: een open oog. Want een fotograaf is een beetje een kunste naar, die de realiteit, ook de alledaag se werkelijkheid, via zijn camera zó weergeeft, dat het gewone mooi wordt en bijzonder. Het voordeel van de foto graaf is, dat hij ook creatief kan zijn effect. En belangrijk is ook het ver- zonder bedreven te zijn in het hanteren loop van de lichte voorgrond naar de van een potlood of penseel. Immers, de donkere bossen op de achtergrond. Bij ontspanknop indrukken kan iedereen. goed ze eruit zien. Eens achter dat verstelbare stuur te kruipen, om te zien hoe comfortabel zoiets is. Eens in die ruime fauteuil plaats te nemen. Kortom: om eens uitgebreid kennis te maken met die Pony's van Hyundai. En (want dat is ook erg belangrijk) om eens naar de prijs kaartjes te blikken. Want dat is misschien wel de allergrootste verrassing. Komt u vooral ook. Want zo'n bezoekje is niet alleen interessant, maar vast ook erg gezellig. Werkgelegenheid In 1981 is er werkgelegenheid voor in het totaal 800 vaste en tijdelijke mede werkers. De werkgelegenheid die de Efteling ten behoeve van de gemeente Loon op Zand direct of indirect ople vert bedraagt ruim 7 procent van de beroepsbevolking. Investeringen De totale investering van nieuwe at tracties, verbouwingen, verbeteringen en vernieuwingen beloopt over 1980/81 bijna 11 miljoen gulden. Een gewoon stukje Nederland. De fotograaf koos het juiste standpunt en maakte van zo'n alledaags onderwerp een geslaagde foto. Voor groot- en kleine afnemer in hardhout en kunststof trappen en kasten ■r*"** Heidsveidweg 11, Laren telefoon 02153-8 2318 Sportief/elegant zomerkosruum, be staande uit kolbert in nieuwe stijl en luchtige bandplooi pantalon. Van polyester/katoen. In modern biauw/wit streepje Maten: 36-42 13 n Op woei S.O. Soe de Van lieren, voor mii uit Soei Vooral enthousi schrijvii woensck 6.00 tot van de S van de 5 bij bege Om 18.3 basisscl 18.45 uu start vo bare scl jes zulle Anders ren is 1 re team; Om 19.0 ge leerli De schoi nemers vangen, leraar l Monfbrt gratie e meest oi een ligu Grootbli kleinblo koper, i kleuren knol voi 40 cm. bloemer bloeien. vormig Montbr» en sterk De kno eveneer lichte ei durende langen nodig or te neme verbrei< 2 of 3 uitgrav< plaatser voorjaa de groei Montbri moeten den afgi 4

Soester Courant | 1981 | | pagina 12