geslaagd! 't Is zonde Alles voor wielrenners en toeristen. Hondje weg Hondje terug 2000 Volleyballers actief bij S.V.V. tl W" 1 *V Ai Tempo's Toertocht Soest NL Soest Dld. Garage Bosboom Boys „poetsen" tegenstanders van de grasmat Grootse foto-voordeel-aktie Acht kampioenen bij LTC Soest S.O.Soest jeugd in de toernooien H. v.d. Berg wint bedrijfs viswedstrijd Klubgebouw Vogelvrienden heet „Vogelzang" Receptie Soest 1 sloot seizoen af Kerkmuziek Domkerk te Utrecht INDUS 9 "iets aparts" A.: WEERD Gestolen girobetaalkaarten verzilverd Landelijk jeugdwielertoernooi met 500 deelnemers !PS Baarn wint hengelwedstrijd nv~?nr~:\r^\r~\f m i 15 Soester Courant van woensdag 3 juni 1981 15 Het in aanbouwzijnde klubgebouw van de vereniging „de Soester Vogelvrien- „Za! "Y.0Sei2ang" gaan heten. Het is de bedoeling er in september gebruik van te maken. Het oude houten schoolgebouw, be staande uit twee lokalen, dat inder tijd dienst deed voor de R.K.Mavo aan de Dalweg, werd door de vereniging aangekocht. Het werd vakkundig door de leden ge demonteerd en is nu in aanbouw op de speelplaats van de voormalige St. Jo- sephschool aan de Parallelweg. De vereniging bestaat in 1982 dertig jaar en dan zal in het eigen klubgebouw de districtstentoonstelling georgani seerd worden. Morgen, donderdag 5 juni, komen de leden van de klub vermoedelijk voor de laatste keer bijeen in het EHBO-ge- bouw aan de Parallelweg. Het is de maandelijkse bijeenkomst, waarin dit keer gepraat wordt over de tot op heden behaalde broedresultaten. De vergadering begint om 20.00 uur. Zaterdag aanstaande houdt Soest een receptie in het Paviljoen aan de Bos straat om het bestuur te kunnen com plimenteren met het 55-jarig bestaan èn het behaalde kampioenschap in de le klasse G èn de promotie naar de 3e klasse KNVB. Met een ver van tevoren afgesproken vriendschappelijke wedstrijd tussen de club van oud-Utrecht spelers en het kampioenselftal van „Soest" heeft men bij Soest het seizoen afgesloten. Soest dat invallers had voor Peter v.d. Berg, Martin Langbroek, Gert Wester- veld, allen in dienst van het Vaderland, won gemakkelijk met 6-1 van de Utrecht-, .oudjes" Als excuus kon voor de Utrechters nog gelden dat prominenten als Tonnie Nieuwenhuis en Ed van Stijn er niet bij waren. Al met al toch een leuke uitsmijter van Soest. De zaterdagmiddagconcerten zullen in de maand juni worden gehouden rond het thema „Het orgelconcert in vogel vlucht". Op zaterdag 6 juni bestaat het pro gramma uit orgelconcerten van twee componisten, te weten G.F. Handel en John Stanley. De werken zullen worden uitgevoerd door de instrumentale Domcantorij en de organist Willem Poot. Het geheel staat onder leiding van Maarten Kooy. Het concert begint om 15.30 uur. De toegang is vrij; wel wordt aan de uitgang een collecte gehouden waar van de opbrengst bestemd is voor de Kerkmuziek Domkerk. Stichting AMIVEDI Soest is te berei ken onder telefoonnummer (02155-)- 10677. Tevens is het raadzaam het Dieren tehuis, Klein Engendaalweg, telefoon nummer 13583, en de plaatselijke poli tie (Politie Soest, telefoon: 19444) op de hoogte te stellen van vermissing of vondst van een huisdier. VERMIST: 24-4. Kater, zwart, ongecastreerd, 1 jr.; Hag, Willem de Zwijgerlaan 28, 3761 CR Soest, tel. 18653. 20-5. Kater, zwart-wit, A jr., gecas treerd, klein, „Panda"; rood bandje; Wijnberg, Steenhoffstraat 64, 3764 BN Soest, tel. 12551. 14-5. Kater, zwart, ongecastreerd, 1 jr„ klein; Werkhoven, Eemweg7. 3764 DG Soest, tel. 15396. 10-5. Kater, zwart, wit masker, witte neus, witte voorpootjes, kale plek in nek, zwarte staart, 3 jr., gecastreerd; Titulaer, Van Beuningenlaan 13, 3768 GE Soest, tel. 20183. 31-5. Poes, zwart, wit befje en sokken, linkerachterpoot helemaal wit, 2 jr., „Loetje"; Pols, Van Goyenlaan 72, 3764 XK Soest, tel. 20157, b.g.g. 03C 7852 48. 20-4. Poes, zwart-wit, wite bef en voet- tjes, 1 jr.Stroband, Th. Dobbehof 12, 3762 XS Soest, tel. 19465. 28-5. Poes, lapje, 1 jr., rood bandje; en: 15-4. Poes, schildpad, gesteriliseerd, 3 jr., geel bandje; beide van: Van den Brink, Berkenbos B. Soesterbergse- straat 125 3768 MC Soest, (Zonne gloren), tel. 21438. 29-5. Poes, lapje, licht-, donkerbruin, wit, 8 jr., gesteriliseerd, wit vlooien- bandje; Niese, Jongbloedlaan 29, 3769 BP Soesterberg, tel. 03463-2479. GEVONDEN: 31-5. Teef Duitse staande, bruin- schimmel, korthaar, halsband met stuk touw, loops; (Baarn); inl.: Mevr. Teunissen-Strik, dierenarts, F. Huyck- laan 16, 3743 AM Baarn, tel. 02154- 12535. 28-5. Reu teckel, bruin, korthaar, hals band met penning; Dierentehuis, tel. 13583. 27-5. Reu teckel, bruin, korthaar, wondjes op rug, verdikking tussen tenen voorpoot, slechte kiezen; (Rademakerstraat, Soesterberg); inl. Dierenarts van Schieveen, tel. 03463- 2467. 27-5. Reu, zwart golvend haar, grootte setter, witte borstvlek, tenen, witte streep op neus; (Soesterberg); Zeister Dierentehuis, tel. 03409-231. 1-6. Mechelse herder, klein, jong,(gev. op weg Apeldoorn-Amersfoort); inl. Amivedi, tel. 02155-10667. QU ARTZ Trend'81 horloge voor uw zoon. Stalen kast, doublé rand. f.195,- (Er is al een Indus-quartz met wijzers voor f 139,-). Dankzij een merkwaardige service van een spaarbank te Amers foort is vierduizend gulden afgeschre ven van de girorekening van een in woner van Soest. De girokaarten werden uit zijn brievenbus in de flat aan de Veenbesstraat gestolen. De dader haalde per kaart tweehonderd gulden op en hoefde, naar later bleek, geen giropasje te tonen. Tempo, de Soester ren- en toervereni- ging, organiseerde afgelopen zondag in de straten van de wijk 't Hart een lan delijk jeugdwielertoernooi. Er namen liefst 500 rennertjes afkomstig uit on dermeer Arnhem, Emmen, Zoeter- meer, Weesp, Den Bosch en Soest aan deel. Bij de tienjarigen werd Jean- Paul Luiken uit Soest eerste. Hij was het enige Tempo-lid dat op het hoogste schavotje kwam te staan. Zijn club genoot Ard Jansen behaalde evenwel een mooie tweede plaats. Burgemeester Scholten opende het toernooi en beklom daarvoor een heu se race-fiets. Omringd door de jeugd fietste hij een rondje en hij werd bij de finish ruim verslagen. Het wielertoernooi was ook aangekleed met wat evenementen als een Rad van Avontuur, een luchtmatras, een teken wedstrijd en de landing van drie para chutisten op het speelveld achter „De PU". De wedstrijden die met groot enthou siasme van zowel de deelnemers als het vrij talrijke publiek gehouden wer den, leverden het volgende resultaat op. Meisjes 8 jaar: 1. Angela Kemper, Volendam. Jongens 9 jaar, eerste se rie: 1. Rogie Wiersma, Arnhem; twee de serie: 1. Toon van Meegen, Arnhem. 10 jaar eerste serie: l. Jean-Paul Lui ken, Tempo Soest; tweede serie: 1. Cor Horstmann, Emmen; 2. Jacques Jansen, Tempo Soest; 8. Ard Jansen, Tempo; 16. Michel Edelman, Tempo. 11 jaar, eerste serie: l. Eddy van Zoe- len, Culemborg; 15. Raymon Fockens, Tempo; tweede serie: 1. Gerard Kem per, Volendam; 16. Marcel Jansen, Tempo; derde serie: 1. Erick Timmer mans, Emmen; 9. Rod van de Ham, Tempo. 12 jaar eerste serie: 1. Ron Snijder, Apeldoorn; 13. E. Jansen, Tempo; tweede serie: 1. Leo Peelen, Arnhem; 20. Erwin Snoek, Tempo. 13 jaar, eerste serie: 1. Remco Startman, De Stofwolk; 14. Arno Sem- per, Tempo; 15. John Paul Wouterse. Tempo; tweede serie: 1. Jos van de Pas, Den Bosch; Arend Groen, Tempo, niet geklasseerd. 14 jaar eerste serie: 1. Bert Bos, Emmen; 15. Edwin Hop, Tempo; 19. Rudolf Bon, Tempo; 21. Rob Semper, Tempo; 14 jaar, tweede serie: 1. Ron Schrijvers, Weesp; 7. Fred Tromp, Tempo; 17. Marcel Hoo- geveen. Tempo. Foto: Herman van Dam Overzicht van het SVV-volleybaltoernooi op Hemelvaartsdag Voor de 27e keer organiseerde de Soes ter Volleybal Vereniging haar traditio nele Ilemclvaartsdag-buitentour- nooi. Deze keer voor de 2e maal op de M.H.C.-velden aan de Koningsweg. De wedstrijdleiding werkte maar liefst 550 wedstrijden af en wist het te pres teren om precies op het geplande tijd stip alle 50 finalewedstrijden te spelen, ondanks enkele regenbuien. Ook deze keer ontving S.V.V. alle me dewerking van de Sportstichting en de Mixed Hockey Club, terwijl op het al lerlaatste moment de Voetbalclub S.E.C. geheel belangeloos een gedeelte van haar accommodatie afstond om de 40 gasten uit Soest-Duitsland onderdak te verschaffen. Opmerkelijk was dat de Duitse gasten met drie derde prijzen weer huis waarts konden keren. S.V.V. winnares bij de dames Na een zeer spannende finalewedstrijd wisten de S.V.V.-dames voor de 3e maal in successie de eerste prijs op hun eigen tournooi te behalen. Hier door blijft de door Comag B.V. ge schonken wisselbeker definitief in hun bezit. Armixtos winnaar bij de heren Hier kon S.V.C. uit Den Haag het niet bolwerken tegen een zeer gemotiveerd spelend Armixtos uit Amsterdam. De op zeer hoog peil staande finalewed strijd werd verdiend door Armixtos ge wonnen, dat daardoor de wisseltrofee mee naar huis mocht nemen. Leos beste mini-team Ook bij de mini volleyballers, dit zijn de spelers/sters van 8 tot 12 jaar, wist een oude bekende beslag te leg gen op de wisseltrofee en wel Leos uit Leusden, terwijl hier het meisjesteam S.V.V. goede tweede werd. Door het behalen van de eerste plaats, mag ook Leos de door Stam's Auto mobielbedrijven B.V. beschikbaar ge stelde wisseltrofee voorgoed behouden, want ook hier was het de derde keer dat zij beslag legden op de eerste plaats. Foto: Herman van Dam Beste vereniging De beste vereniging van het tournooi was ongetwijfeld T.O.V.O. uit Utrecht, zii konden maar liefst 13 prijzen in ontvangst nemen uit handen van Wethouder Plomp, die evenals vorige jaren de prijsuitreiking, op de van hem bekende wijze, verzorgde. Komt een niet zo sportieve jongen aan in Zuid Frankrijk. Doodmoe en noga Want daar hoorde hij pas dat je bij Holai Reisburo voor 450 gulden een maand lai kunt sporen. Nou ja, met de fiets is ook 1 j Soest, Steenhoffstraat 15A. 02155-16571. ian op de fiets 1 humeurig, nd International ng door Europa liet duur. f HOSMND 1 INTERN4TION/IL Reisburo De Toerafdeling van Tempo heeft het Soest-Soest gebeuren weer achter de rug. De jaarlijkse toertocht, welke voor de 3de keer in gezelschap van de leden van de Radsport Verein Hansa, uit het Duitse Soest, verreden werd begon donderdagavond met een ont vangst van de Duitse sportvrienden. Vrijdagmorgen tegen half 7 begonnen 20 fietsers, in de leeftijd van 14-53 jaar begeleid door 2 auto's aan hun 265 km. lange tocht. De vroege ochtendzon beloofde een mooie dag maar had alle moeite de koude nevel te verdrijven. Via Barne- veld-Otterlo-Arnhem ging het naar de Emmapiramide en de Posbank om wat „klimwerk" te doen. Een onverwach te omleiding en een aantal lekke ban den bezorgde een achterstand op het tijdschema. Na Doesburg, Doetinchem en Terborg werd na 105 km. bij Ulft de koffiestop gehouden. Bij Dinxperlo werd de grens gepasseerd. Ook op de Duitse wegen ligt veel glas dus ook hier lekke banden. Maar door een wat hoger tempo werd toch wat achterstand ingelopen. Na wat klimwerk tussen Reken en Hal- tern werd in Lavesum, ondertussen een vast adres, gerust. Tegen 6 uur werd het Duitse Soest bereikt. In het Conrad van Soest Gymnasium kon alle vermoeidheid onder een lekke re douche afgespoeld worden. Na een gezamenlijke maaltijd werd het Tem po gezelschap gastvrij opgenomen in gastgezinnen. Zaterdagmorgen was het weer verza melen voor een ritje (per fiets uiter aard) door de uitlopers van Sauerland en om de Möhnesee. Tegen de avond werd weer richting Ne derland gereden, maar nu gemotori seerd. Een grandioos fietsweekend met prachtig fietsweer en de enorme gast vrijheid van de sportvrienden in het Duitse Soest hebben de banden tussen Hansa en Tempo verstevigd. Buks in beslag genomen Op de Burgemeester Grothestraat werd van een 17-jarige jongeman een buks in beslag genomen. De knaap fietste er mee rond en het wapen was, zoals dat heet, gebruiksklaar. Pro ces-verbaal werd opgemaakt. Hengelsportvereniging De Snoekbaars organiseerde j.1. zaterdag een hengel wedstrijd tussen de leden uit Soest en Baarn. Dit visduel werd door Baarn overtuigend gewonnen, als wraak voor de verleden jaar geleden nederlaag. Baarn viste 57,18 meter bijeen, terwijl Soest 37,74 meter wist te verschalken. Algemeen winnaar werd de heer C. F. Limpen uit Baarn die maar liefst 10,10 meter vis wist te vangen. De heer Limpen mocht naast de eerste keus uit de prijzen, ook de mooie wis selbeker, beschikbaar gesteld door de Firma De Bruin uit Soest, in ontvangst nemen. De uitslag eerste tien is als volgt: 1. C. F. Limpen 10,10 m. Baarn 2. F. Limpen 8,51 m. Baarn 3. Th. Bosman 8,11 m. Soest 4. H. Lentelink 5,52 m. Baarn 5. C. v. Beek 4,96 m. Baarn 6. B. v. Keulen 4,11 m. Baarn 7. W. v.d. Kraats 4,03 m. Soest 8. J. Verwoerd 3,31 m. Baarn 9. H. Altena 3,34 m. Soest 10. T. Post 3,23 m. Baarn Geslaagd schaaktoernooi Zoals al jaren de gewoonte is, organi seerde de Soester Schaakclub op He melvaartsdag een schaaktoernooi. Na de opening door wethouder Plomp bestreden een kleine honderd deelne mers elkaar in zeskampen, waarin iedere speler de beschikking had over een half uur bedenktijd per partij. Doordat het speeltempo „iets" is opge schroefd ten opzichte van officiële wed strijden is het voor de spelers niet mogelijk om de gevolgen van alle zetten helemaal door te rekenen. Daar door worden er gauw kleine (of minder kleine) fouten gemaakt. Tijdens het toernooi hoorde je dan ook menigeen vertwijfeld verzuchten: „Ik stond fi naal gewonnen maar ging toch nog de boot in!" Om één van de groepen te winnen heb je dus behalve een redelijke schaak vaardigheid ook een dosis geluk nodig. In de hoofdgroep was R. v.d. Lely de gelukkige. Met 4 punten uit 5 wed strijden wist hij verscheidene KNSB- spelers en de Soester vertegenwoordig G. Muis voor te blijven. Ron Waterman en Erik Swinkels wa ren de opvallendste Soester schakers. Als jeugdspelers slaagden zij erin om in „volwassenen-groepen", derde prij zen te behalen. Al met al een zeer geslaagd toernooi, wat onder leiding van wedstrijdleiders Gerth en Vegter welhaast perfect ver liep. Winnaars van de groepen: A: R. v.d. Lely; B: A. Swarts; C: H. Gemert; D: B. v. Hiele; E: G. Imbens; F: B. v. Galen; G: H. Dissel; H: J. de Jong; I: D. de Graaf; J: K. den Boer; K; D. v. Speybroek; L: A. Blaak; M: M. Penning; N: J. Jansen; O: M. Geelen. Wielrennertjes uit heel Nederland reden afgelopen zondag in Soest in het door Tempo georganiseerde landelijk toernooi. Alle maten racefietsen (op maat gemaakt) Gazelle, Superia, Benotto, Bottecchia, Gios, Colnago, Gitane, Alan, Raleigh, KogaMiyata. De nieuwste kleding in ruime sortering. O.a. shirts, broeken, trainingspakken en schoenen (o.a. Duegi, Detto, Sidi) vrijdag koopavond Weteringstraat 32 - Tel. 02154 - 12 487. *5Söoort In de afgelopen weken organiseerde de Soester Zakenkring in Soest verschillen de sporten voor de Soester bedrijven. Er werd gehandbald, gevolleybald en gevoetbald. Op alle fronten werd er door de deelnemers met grote inzet, zeer sportief ge speeld. Dit was zeker het geval bij de voetbalwedstrijden. Als finalisten kwamen uit de bus Coca-Cola en Garage Bosboom. Het werd een enerverende strijd waarbij van beide kanten tot op de bodem van het kunnen werd gegaan. Garage Bosboom met een fantastische keeper werd tenslotte winnaar na een doelpunt van dr. Ad Bosboom. Tot 31 augustus 1981 al uw foto's afgedrukt op briefkaartformaat voor slechts f 1,10 per stuk. Als u dan toch 'n pocketof klein- beeldfiimpje naar de fotograaf wilt brengen kom dan nu en profiteer van deze geweldige aanbieding bij m VAN WEEDESTRAAT 17 - SOEST TELEFOON 02155-13917 Zaterdag werd bij de LTC Soest alom feest gevierd. Liefst 6 van de 8 teams werden kampioen of waren dat al. Soest B [Chris Demetriades, Bert Rig- ter, Aafke Korsloot en Marga Kamlag begonnen de competitie met twee krap pe nederlagen [2-3] maar bereikten na vier daaropvolgende gewonnen dagen toch de hoogste plaats in de afdeling. Soest C, Cor Kuggeleijn, Joop Dooper, Elly van Dongen en Marike Dooper wonnen zes maal en konden zich in de loop van de vorige week al kampioen noemen. Ook Soest D [Doug Alexan- der, Cor Heemskerk, Hilde Geijten- beek en To Felix] won alle wedstrij den. Ondanks de afwezigheid van cap tain Alexander maar met een goede invaller in de persoon van Ton Schnei- der werden niet alleen de nog noodza kelijke partijen gewonnen, maar de competitie werd afgesloten met een 4-1 overwinning op concurrent Ludenti. Om meteen maar met de overwinnaars door te gaan: Junioren A, dat de vijfde zaterdag een moeilijke wedstrijd had trok toch aan het langste eind. Dus ook bloemen voor Eric en Jan Willem Hovestad, Petra Blank en Saskia van der Hulst. Het team van jongens t/m 15 jaar verloor op 6 competitiedagen slechts één enkele set. Marco Tromer, Stef Koppenaal en Remco Blokpoel bleken veel sterker te zijn dan alle andere jongens uit de afdeling. In de landelijke competitie werd de eer van LTC Soest hooggehouden door SÓë^t III. Dé eerste wedstrijd tegen „het Melkhuisje" werd een 4-4 gelijk spel, maar de laatste zondag sloegen Robin Zahn, Leen Heemskerk, Yvonne Hofman en Ellen Luten vernietigend toe en lieten HLTC met een 6-2 neder laag in eigen huis achter. In de dins dagcompetitie ging de kampioens- vlag omhoog bij Soest C. Wanneer U dit stukje leest hebben de dames Noortje Rigter, Carla v.d. Velden Erdbrink en Karla Lafèbre hun aanval op een plaats in de 3e klasse al achter de rug. Wie weet? Ja, en tegenover al deze leuke berich ten staan ook wat teleurstellende fei ten. In de landelijke competitie was het al een feit dat Soest I onderaan in de afdeling stond. Voor Soest II is het touwtrekken om de rode lantaarn nog in volle gang. De eerste wedstrijd tegen Uitwijk werd met 5-3 verloren en j.1. zondag moest de strijd gestaakt worden door regen op een stand van 3-3. In de damesdubbel hadden Janet Luten en Greet Groart de eerste set al gewonnen en stonden in de 2e met 3-0 voor. Wanneer het lukt deze in 2 sets te winnen en ook de resterende mixed in 2 sets winnen wordt het games tellen. Alle zeilen zullen dus bijgezet moeten worden en het is zaak de setstanden zo gunstig mogelijk te houden. Het is te hopen, dat dit team, genoemde dames met Jaap Laman Trip en Paul van der Hammen op de valreep de plaats in de 3e klasse weten te behouden. Soest IV en V eindigden op de 3e respectievelijk 2e plaats in de afdeling en - toch een lichtpunt op zondag - Soest VI won keurig met 5-3 van concurrent Flehite. Peter Heuts, Joop van Veenen- daal, Raymond Keijsers, Anita Ver stegen en Karen Keijsers stelden hier mede de plaats in de 5e klasse veilig. Het hoogste team in de Districtscom petitie, Soest A heeft nog een kans om via een degradatiewedstrijd in de le klasse te blijven; dat is een "voordeel van de districtscompetïtie, de laatsten in de afdelingen Hebben nog een kans. Op zondag is een 4e plaats onherroepe lijk degradatie. Bijzondere vermelding verdient nog het team met de jongsten: Jeroen van Veenendaal, Mare van Beusekom, He len Blokpoel en Simone Heemskerk eindigden op een eervolle 2e plaats! Diverse „uit"- en „thuis"- toernooien zijn er weer gespeeld door de „Soest" jeugd op Hemelvaartsdag, zaterdag en zondag. Met wisselend sukses voor de Soester jeugd. Bij de A-junioren kwam de nieuwe A 1 (die voor het volgende seizoen) een paar keer in aktie in oefenwedstrijden. Enkele uitslagen: Quick A - Soest 3-0, Soest - SEC 6-3, Soest - VVZ A 4-3, Soest - HMS 3-1 en Kamerik - Soest 0-1. Afgelopen zondag nam die nieuwe A 1- selektie deel aan een traditioneel toer nooi bij RKHVV in Huissen en werd daar 4e omdat de wedstrijd om de 3e en 4e plaats werd verloren (2-1). Overi gens werd dit toernooi gespeeld tussen „oude" Al - ploegen. Hemelvaartsdag gingen de elftallen C 4 - B3 en D 3 naar een erg sterk bezet toernooi bij Kampong; men werd daar in totaal 3e. Die dag was er „thuis" het traditionele „meester Jansen toernooi". Na een goed sportief toernooi bleek Soest met de BI, Cl, Dl en El in het totaal de sterkste te zijn. le dus „Soest" 2e D.C.G. 3 en 4 RKHVV en SVV en 5e de Spartaan. Uiteraard werden de prijzen uitgereikt door de „echte" meester Jansen. Afgelopen zaterdag werden de beide toernooien „Branie" en „Luilak" ge speeld op de Soest velden. Alles verliep „gladjes" m.m.v. de weergoden. Bij de „Luilakkers" won Soest zelf de wisselprijs en werd Volendam 2e na een spannende strijd. NEC uit Nijme gen werd 3e en Excelsior en KVVA sloten de rij. Bij deC-junioren ging het voor „Soest" wat minder, maar, je moet ais orga niserende vereniging niet alles willen winnen. Hier ging Volendam met de wisselprijs naar huis en werd NEC tweede. Excelsior werd derde en de laatste plaats werd mee KVVA door Soest gedeeld, waarbij Soest natuurlijk zich als laatste naar voren schoof. Bestuurslid B. Hom reikte de prijzen uit. Zondag werd ook een traditioneel toer nooi verspeeld en wel het „negen-oud ste" toernooi met een schitterend beeldje als wisseltrofee. Na een span nende strijd werd HW uit Den Haag winnaar met Frisia uit Leeuwarden als tweede su de Kon. HFC uit Haarlem als derde. Dan achtereenvolgens Kam pong, „Soest", HermesDVS, Hercules, Hilversum en tenslotte PW uit Ensche de die vervangen werd door Soest 2. Een prachtig toernooi waarvan de prijzen graag uitgereikt werden door wethouder sportzaken de heer Plomp. De El en Dl namen die dag (ook traditioneel) deel aan het Kees Tuyp- toernooi in Volendam. De E-tjes speel den twee keer gelijk en verloren twee keer en verloren de strijd om 7e en 8e plaats van AGOVV uit Apeldoorn met 2-1. Bij de „Dé-tjes" werd Soest 5e door met 4-0 de strijd om de 5e en 6e plaats te winnen van AGOW uit Apeldoorn, le werd hier ADO Volendam 2e en Sparta 3e. Soest werd in totaal 8e van de 10 deelnemende verenigingen. Een fijn toernooi seizoen wordt straks afgesloten bij de jeugd door het ook al weer traditioneel geworden, La Prima Vera-toernooi bij Soest in augustus. Met 309 centimeter boven water ge haalde vis heeft de heer H. v.d. Berg, personeelslid van Foxboro de viswed strijd gewonnen van de 19e Soester Bedrijfssportcompetitie. Het was het laatste evenement van de weer uitstekend verlopen wedstrijden serie. Er namen 41 vissers aan deel. Ongeveer de helft daarvan zorgden dat controleur Gijsbert van Dijk geen tijd kreeg om van het mooie weer en de rustig stromende Eem te genieten. In totaal brachten zij 2083 cm vis op de wal. De overige deelnemers vingen dusdanig kleine vissen dat zij deze maar niet lieten meten. Na twee uur vissen reikte de secretaris van de bedrijfssportcompetitie, de heer A. J. Brink de prijzen uit. Hij bracht ook dank aan de familie van Roomen voor de verleende gastvrij, heid aan de Grote Melm en aan de Soester politie voor het beschikbaar stellen van meetlatten en megafoon. De commissie, bestaande uit de heren J. C. van Essen, A. J. Brink en J. Elderman werd op haar beurt weer bedankt voor de perfectie organisatie van de competitie. De uitslag van de viswedstrijd was als volgt: H. v.d. Berg, Foxboro, 309 cm; R. Brouwer, van Asch, 290 cm; Rekroet Foxboro, 267 cm; Mulder, Mercurius 145 cm; Semé, Foxboro, 124 cm; a' Bos, Bosman, 121 cmOosterhof, vaii Asch, 109 cm; Hilhorst, van Asch, 99 cm; Oranje, Forbo, 86 cm. Verwev Bosman, 86 cm; A. Brouwer, van Asch 73 cm; Haanstra, Gem. Secretarie 71 cm.

Soester Courant | 1981 | | pagina 15