thuis in tennis KOELERMN (BV r m 1 M L0006IETERSI3EDRIJF „Red Stars via den Bosch naar Denemarken' BRUIDSREPORTAGE FOTO HERMAN VAN DAM Ook lagere elftallen S.O.Soest presteerden goed Zeven kampioensteams bij T.V. Soest-Zuid Scholieren Softbaltoernooi van Knickerbockers SVV/Stam meisjes kampioen van Nederland! Rob de Haas snelste Soester lopen in Rhenen SOESTDIJK ONKYOhifi Turken winnen van Artishockers Ouderavond volleybalver. Olympia loodgieterswerk sanitaire installaties dakbedekkingen gas- en waterleiding Dave Brouwer wint atletiek-driekamp Soest-veteranen winnen Hees-toernooi Zaterdag minitoernooi bij „Soest" BRUILOFTEN PARTIJEN RECEPTIES Wedvlucht vanaf Corbeil 16 17 Soester Courant van woensdag 3 juni 1981 17 Zeven weken alweer is de basketbal kompetitie voorbij, maar even lang is er nog steeds gebasketbald. Ieder jaar n.1. staan de maanden april en mei in het teken van diverse toer nooien, waaronder vele traditionele wedstrijddagen. Een jaarlijks terug kerend toernooi, bekend in heel Neder- land, is het Red Stars-Paastoernooi. Uit alle windstreken komen dan kadet- ten-, junioren- en seniorenteams naar Soest om aan dit sportevenement deel te nemen. Raak Meubelen uit Den Bosch is in de loop der jaren een vaste gast geworden van The Red Stars. Zo kon het gebeuren dat op zaterdag 30 mei verschillende Red Stars teams naar 's Hertogenbosch vertrokken, om het Raak Meubelentoernooi wat extra kleur te geven. De organisatie van deze dag viel wat tegen. Wat wel èen goede weerspiege ling van deze gezonde en succesvolle vereniging is. was dat alle aspiranten en juniorenteams (zowel jongens als meisjes) van de Bossche klub op het eigen toernooi aan bod kwamen, waar bij zij een uitstekend voorbeeld gaven voor een groot aantal andere vereni gingen. Ook voor The Red Stars! De meisjes aspiranten, onlangs tweede op de kampioenschappen van West- Nederland openden het toernooi met een wedstrijd tegen de organiserende vereniging. Dit aspirantenteam van Raak Meubelen is de nummer 2 van Zuid-Nederland. De te verwachten spanning bleef tot de laatste gong, maar wel bleek dat de ..Westelijke speelsters" beter waren dan de Zui delijken". Red Stars sprong onzorg vuldig met de kansen om, en vergat via het verdedigend evenwicht de aanval van de tegenstandsters te controleren. Wat zo langzamerhand afgezaagd gaat klinken na uitwedstrijden, is dat ook hier de thuisklub een „klein" handje werd geholpen door de scheidsrechter. EEN TOPMERK GELUIDSAPPARATUUR DAT TE BETALEN IS als enige met AGCUTACT COIMTROL De volautomatische vervanger van de AFC-schakelaar. wij demonstreren u dit graag. Radio Schoemaker Van Weedestraat 80 Soest-Tel. 02155-10344 Niettemin wonnen de roodwitten met minimaal verschil: 31-30. Het visitekaartje was hiermee direkt afgegeven, en de overige twee wed strijden gaven weinig problemen meer. 37-13 tegen Raak Meubelen B, en 54-6 tegen O.B.C., een klub uit Oss. Als je helemaal naar Den Bosch moet, en je bent in tweeënhalf uur uitge speeld, is natuurlijk niet leuk, vooral als je daarna nog eens anderhalf uur op de prijsuitreiking moet wachten. Gelukkig waren er nog meer rode ster renteams hun sport aan het beoefenen zodat naast het luieren bij een groot meer achter de sporthal, waar lands kampioen Nashua-Den Bosch haar ere divisie- en Europa-Cupwedstrijden speelt, ook de andere klubgenoten kon- rV- worden aangemoedigd. De jongens aspiranten bijvoorbeeld. Evenals bij de meisjes, had dit toer nooi bij de jongens eenzelfde verloop als de kompetitie. De eerste wedstrijd betekende een, achteraf gezien, onno dige nederlaag. De overige twee ont moetingen werden nog wel gewonnen, maar nu was het doelsaldo de oorzaak dat zij net buiten de prijzen vielen. Vlak hierna namen de jongens junio ren, in een iets gewijzigde samenstel ling, de vertegenwoordiging van The Red Stars over. Twee overwinningen, en een nederlaag tegen de ontvangende vereniging bezorgden hen het zilver. De leukste vooruitzichten gingen uit naar de wedstrijd Red Stars - Raak Meubelen (meisjes junioren). Raak Meubelen werd voor de tweede achter eenvolgende keer tweede van de Ne- derlande Kompetitie, en Red Stars won begin mei de Nederlandse Beker. Het werd inderdaad een leuke wedstrijd, waarin Red Stars uiteindelijk op het conditionele vlak de overwinning moest prijsgeven, veroorzaakt door het feit dat zij op dit toernooi niet over wisselspeelsters beschikten. De strijd tegen Grasshoppers leverde ook. al geen winst op, maar tegen Raak Meubelen B werd de eer gered. Hier mee werd het toernooi afgesloten, al zal er op maandag 8 juni een vervolg komen, waar voor The Red Stars het eerste dames- en herenteam een be langrijke rol zullen proberen te ver vullen. Denemarken Nadat verleden week vrijdag de laatste trainingen werden afgewerkt, kan het nog niet op voor de meisjes junioren. Vrijdagmorgen 5 juni, om 06.30 uur stappen zij in de auto voor een bijna twaalf uur durende reis naar Denemarken. De kosten konden wor de beperkt tot 160,- per reiziger. Dit is vooral te danken aan het gebruikelijke ritueel dat de gasten worden onderge bracht bij leden van de ontvangende klub. Het bijna internationale Red Stars team, dat vorig jaar al naar Zweden en Oostenrijk ging, zal daar aan een sterk toernooi deelnemen, waarop ook de Deense Bekerwinnaressen zullen ver schijnen. Het Deense Holbak, dat tijdens de Paasdagen in Soest te gast was, heeft.tot nu toe uitsluitend positieve kritieken laten horen na hun vertrek. Het buitenlandse reisje, zoals altijd weer onder leiding van Travel-Mana ger en Assistent-Joking-Coach Wim Bolwerken, is van succes verzekerd. In ieder geval zal het knackébröd bést smaken alvorens op dinsdag 9 juni de terugreis wordt aanvaardt. PRAAMGRACHT5 - SOESTDIJK - TEL. 02155-17552 Het seizoen 1980-1981 is voor de S.O. Soest uitstekend verlopen. Het eerste werd kampioen en promoveerde naar do 3e klasse KNVB en van de overige elftallen kan gezegd worden, dat ze redelijk tot goed gepresteerd hebben. Alleen het 8e [jong en onervaren] redde het net niet en degradeerde. S.O.Soest 2 Het tweede heeft het seizoen met een fraaie 5-0 zege op SDO 2 afgesloten. We hadden het tweede wat hoger ingeschat dan de nu bereikte 7e plaats, maar als excuus geldt zeker het feit, dat het elftal regelmatig spelers aan het eerste moest afstaan, vooral in de periode, waarin de „blessuregolf" toesloeg. S.O.Soest 3 Het derde heeft ook niet geheel aan de verwachtingen beantwoord. Er was zelfs een beslissingswedstrijd tegen SEC 3 nodig om zich te handhaven. Toch heeft dit elftal veel mogelijkhe den en de verwachting, dat zij volgend jaar tot de toppers zullen behoren, is zeker gewettigd. S.O.Soest 4 Het vierde stond van de eerste tot en met de één na laatste wedstrijd fier bovenaan. Een paar weken geleden verloor het echter - geheel onnodig - met 5-4 van Quick 5. Na die nederlaag won het elftal weliswaar de resterende wedstrijden, maar concurrent Laren 2 maakte ook geen fout meer. Toen Laren 2 vorige week ook haar achter stallige wedstrijd tegen Amersfoortse Boys in winst omzette was de kans op de titel voor Soest 4 verkeken. Met hun 2e plaats dwong het 4e echter veel respect af. S.O.Soest 5 „Soest-Vijf-Internationaal" boekte dit seizoen ook een fraai resultaat door - dankzij een beter doelsaldo - voor SEC 4 op een derde plaats te eindigen. Omdat hier nu ook de jaren gaan tellen, zullen zij volgend jaar waar schijnlijk niet zulke hoge ogen gooien, maar „handhaven" is zeer wel moge lijk. S.O.Soest 6 Het zesde zorgt elke seizoen voor een paar daverende verrassingen, maar slaagt er zelden in hoog op de rangli jst te eindigen. Dit „gezelligheidselftal" is lang niet elke week „in the mood" om een flonkerende prestatie op de gras mat te leggen. De doelstelling is slechts „niet degraderen" en dat maakten de heren weer volledig waar. S.O.Soest 7 Het zevende werd keurig zevende. Een jong elftal, aangevuld met enkele rou tiniers, dat eigenlijk de verrassing van S.O.Soest was. Het elftal was de ge doodverfde degradant, maar kwam na een zwak begin uitstekend voor de dag. Volgend seizoen mag het nodige spek takel van dit talentvolle team ver wacht worden. S.O.Soest 8 Dit erg jonge team heeft het helaas niet kunnen redden. De eindsprint kwam te laat, maar bewees wel dat er wel degelijk kwaliteit aanwezig is. In een lagere klasse moet die om te zetten zijn in dusdanige prestaties, dat het verlo ren terrein weer wordt goed gemaakt. S.O.Soest 9 Het veteranenteam van S.O.Soest leek het dit seizoen eindelijk te gaan ma ken. Het subtiele spel bleek bijna alle tegenstanders te machtig. Het kam pioenschap was 5 weken voor het einde van de competitie al zo goed als zeker. Toen kwam zeer verrassend toch nog de ommekeer. De concurrentie sloeg genadeloos toe. Het 9e kwam nog tot een beslissingswedstrijd tegen Zebra's 7, maar de vorm was volledig weg. Een grote supportersschare ging teleur gesteld huiswaarts na de 6-0 neder laag. S.O.Soest10 Een niet onverdienstelijke 3e plaats voor het 10e. Toch was een titel moge lijk geweest, als men zich niet te snel had laten intimideren door elftallen met wat meer routine. Er werd wat al te fel gereageerd als men met „truc jes" geconfronteerd werd. Hopelijk wat meer beheersing volgend seizoen. S.O.Soest 11 Een elftal met veel mogelijkheden, dat om duistere redenen nog geen titel heeft binnengehaald. Het elftal is elk seizoen zeer actief op de transfer markt, maar slaagt er maar niet in een homogeen elftal te formeren. Waar schijnlijk is het team meer gebaat bij wat minder verandering. Meer dan een 6e plaats zat er voor hen niet in. ZENTRflSPORT INTERNPTIONfiL WEEDESTRAAT 16 Een merkwaardig doelpunt heeft vo rige week donderdag op het speelveld bij De Borg de jaarlijkse voetbalwed strijd tussen Artishock en in Soest wonende Turken beslist. De enige tref fer viel in de twintigste minuut van de eerste helft op een moment dat er twee ballen in het veld waren. De overigens zéér attente scheidsrech ter Van Steendelaar was dit ontgaan, met als gevolg dat het eigen doelpunt dat een achterspeler van Artishock scoorde, wel degelijk telde. Ondanks het dubieuze karakter van het doelpunt ging de winst verdiend naar de Turken, die met uitzondering van het laatste kwartier het middenveld beheersten en ook veel meer in de aan val waren. De overwinning leverde de Turken voor de tweede achtereen volgende keer de Ineke Talen-trofee op, die 's avonds tijdens een „Turkse avond" in Artishock door Hans de Bruin aan de Turkse aanvoerder werd uitgereikt. De aftrap van de wedstrijd werd ver richt door burgemeester mr. Paul Scholten, die de eerste helft bleef kijken. Olympia organiseert op maandag 15 juni een ouderavond, zodat de ouders eens wat meer bekend raken met de sport die hun zoon/dochter beoefent. Dit werd vorig jaar al eens georgani seerd en bleek een succes. Men mag gerust broers en zusters meenemen en men mag zelfs oom en tante meenemen. Ze zijn allen van harte welkom. Bij Olympia wil men wel weten op hoeveel personen men kan rekenen. Natuurlijk is men ook zonder aankon diging van harte welkom op 15 juni. De avond begint om 7.45 uur en eindigt circa ïÖ.00 uur. ,v De bedoeling is gewoon om in een ongedwongen sfeer aan een volleybal training/partijtje of aan een aantal leuke volleybalvariaties deel te nemen. De trainingen voor de leden komen hierdoor te vervallen. Na 10.00 uur is er voor hen echter gelegenheid om zelf aan de diverse attracties deel te gaan nemen. Ouders, broers, zusters, ooms en tan tes, aarzelt U niet. Tot 15 juni in sporthal Beukendal. Foto: Herman van Dam De winnende teams van de tennisvereniging SOEST-ZUID Bij de dames waren de kampioenen vorige week al bekend. Van de 10 aan de competitie deelnemende teams zijn 3 teams kampioen en wel het B team uitkomend in de le klasse en het C- en D-team beide uitkomend in de 2e klasse. Helaas zijn ook 4 teams op de laatste plaats in hun afdeling geëindigd en zullen degradatiewedstrijden moe ten spelen. De jeugdteams tot 12 jaar hebben sterke en minder sterke wedstrijden gespeeld. Alleen jongens A heeft geen wedstrijd kunnen winnen. Zaterdag werd het senioren A team van captain Roel van Hooydonk kam- pioen met een overtuigende 5-0 over winning. Het Heren A team heeft het niet kunnen bolwerken tegen een sterk gemotiveerd Soesterberg dat de kam- pioenstitel voor de 2e achtereenvolgen de keer behaalde. Heren-B zal helaas een degradatiewedstrijd moeten spe len omdat het team van Door) ;rs >Aiqi te sterk bleek. Ook juniorert-B zaf; S R.B. 6-'2, om in de 3è klasse te blijvep.- .eeri;" M 1 degradatiewedstrijd' moeten spelen. «eren De jongensteams waren vorige week al uitgespeeld. In de landelijke competitie waren de 2 kampioenen Senioren I en Senioren V vorige week al bekend. Zij hebben beiden hun bovenste plaats met over winningen verstevigd. Senioren II en Heren IV hebben het in de 4e respec tievelijk 5e klasse niet kunnen bolwer ken en zullen volgend jaar in een lagere klasse uitkomen. De beide kampioensteams moeten middels een promotie-wedstrijd proberen een plaats in een hogere klasse te verove ren. Deze feestelijke met bloemen op gefleurde laatste competitiedag werd besloten door een korte toespraak van voorzitter Cees de Bruin. Hij felici teerde alle kampioenen en wenste ze succes in hun promotiewestrijden en bedankte ook de recreanten die hun speelmogelijkheden tijdens de competi tie toch wel danig beperkt zagen. Uitslagen inhaalwedstrijden op 28 mei: Soest-Zuid Junioren B - 't Stort A 1-4; Soest-Zuid C - Eemelaar A 1-4; Ran denbroek B - Soest-Zuid Senioren A 3-2. Uitslagen 6e en laatste competitiedag Senioren Zondag 31 mei: Soest-Zuid I - Bilthoven V 7-1; Soest-Zuid II - de Meent II 4-4; Rapid in - Soest-Zuid III 5-3; Bilthoven Soest-Zuid IV 7-l; >Soest-Zuid V - K Steenhoffstraat 55 Soest telefoon 02155-11555 b.g.g. 03404-31316 Aan het scholieren softbaltoernooi, dat dit jaar zijn lustrum viert, doen maar liefst 49 teams mee van scholen uit Baarn en Soest. Dit toernooi wordt op de avonden van dinsdag 9 juni, woens dag 10 juni en donderdag 11 juni gespeeld op het sportpark Bosstraat Oost [de S.O.Soest voetbalvelden]. In het jaa r 1980 kwam het aantal teams al even boven de 30, waarschijnlijk door de toen gewijzigde opzet. Maar dat deze opzetwijziging zeer zeker een succesformule is, blijkt dit jaar wel. Het 4e toernooi in 1980 werd n.i. voor de eerste maal op drie avonden verspeeld, in tegenstelling tot de drie toernooien daarvóór, die op één dag waren. Het is de bedoeling dat een deelnemend team slechts één avond speelt en dan al weet of het wel of niet in de prijzen valt. Dit is alleen mogelijk als er per afdeling niet meer dan 8 teams in schrijven. Bij 9 teams moet er een competitie over twee avonden komen. Dit jaar nog zullen alle teams op één avond spelen, maar of dit in komende jaren nog zo is, is de vraag. Er wordt gespeeld in 5 verschillende afdelingen, waarbij uit is gegaan van de klassen op de scholieren. Afdeling E bestaat uit de brugklassers meisjes en jongens (respectievelijk 7 en 6 teams). Afdeling D bestaat uit de tweede klas- sers meisjes en jongens (resp. 8 en 7 teams). Afdeling C bestaat uit de derde klas- sers meisjes en jongens (resp. 8 en 5 teams). Afdeling B bestaat uit de vierde klas- sers meisjes en jongens (alleen 5 teams bij de meisjes). Afdeling A bestaat uit de 5e/6e klassers VWO/HAVO meisjes en jongens (al leen 3 teams bij de jongens). De scholen die dit jaar meedoen zijn: De Koningin Juliana Mavo (Baarn); 2 teams. De openbare Mavo, 4 teams. De Kardinaal Alfrink Mavo, 9 teams. De Christelijke Mavo, 10 teams. Het Baarnsch Lyceum, 12 teams. Het Griftlandcollege, 12 teams. Iedere avond zal er gespeeld worden op 7 veldjes, gelegen op het sportpark Bosstraat Oost, onder leiding van scheidsrechters van de Knickerboc kers, die niet alleen leiden, maar ook begeleiden, want de spelregels zijn niet altijd even eenvoudig. Het startsein wordt iedere avond gege ven om 18.00 uur, waarna op de diverse veldjes 3, 4 of 5 wedstrijden gespeeld worden. Doordat de speeltijden va riëren kan de prijsuitreiking voor iedereen plaatsvinden om 21.30 uur in de kantine van S.O.Soest. die speciaal voor het Knickerbockerstoernooi drie dagen extra open blijft. Op dinsdagavond 9 juni spelen de afdelingen B meisjes, E jongens en E meisjes, bij elkaar 18 teams. Woens dag 10 juni komen er 15 teams aan bod in de afdelingen D jongens en D meisjes. Donderdagavond 11 juni wordt er door 16 teams gestreden om de le plaats in de afdelingen A jongens, C meisjes en C jongens. De Knickerbockers hopen op mooi weer, een sportief toernooi en natuur lijk veel belangstellenden. Ludenti I - Soest-Zuid I 2-4; Soest-Zuid n - Leusden 3-3; Lockhorst in - Soest- Zuid III 4-2; Soest-Zuid IV - Hoogland 0-6. Senioren Zaterdag 30 mei: Soest-Züid A - S.T.V.U B - 5-0; 't Stort B - Soest-Zuid B 4-1. - Heren Soesterberg A - Soest-Zuid A 6-0; Soest-Zuid B - Doordraaiers B 2-4; Griffensteyn D - Soest-Zuid C 3-3; Soest Zuid D - Weldam B 2-4. Junioren Soest A - Soest-Zuid A 5-0; Soest-Zuid B - Randenbroek B 0-5; Alta C - Soest- Zuid D 5-0; Soest-Zuid D - Alta D 2-3. Dames Dinsdag 26 mei: Soest-Zuid A - Naar- den A 3-1; Naarden B - Soest-Zuid B 3-1; Blarieum A - Soest-Zuid C 1-3; Soest-Zuid D - Rijnhuyse A 4-0; Grif fensteyn B - Soest-Zuid E 4-0; Soest Zuid F - Randenbroek A 2-2; Soest- Zuid G - Eemelaar B 3-1Lockhorst C - Soest-Zuid H 3-1; Soesterbérg A - Soest- Zuid J 3-1; Soest-Zuid K - Flehite B 0-4. Junioren 12 jaar Woensdag 27 mei: Leusden - Soest-Zuid 4-6; Soest-Zuid jongens A - Randen broek 3-5. Een aantal S.O.Soest atleten heeft afgelopen zaterdag deelgenomen aan atletiekwedstrijd voor pupillen in Am stelveen. De beste prestatie werd ge leverd door Dave Brouwer bij de jongens pupillen A waar hij eerste werd op de driekamp (60 m, ver en kogel). De prestaties van de Soester atleten waren: meisjes pupillen A; Maartje Wevers kogel 4.42, ver 3.49, 60 m 9.7 en 1000 m in 4.04.6; jongens pupillen B; Nico Vonk 40 m 7.8, hoog 80 en bal 21 mAndré Blik 60 m 6.8, bal 25 m, hoog 90 en 1000 m 3.57.0; jongens pupillen A; (60 m, ver, kogel en 1000 m) Frank Redel: 11.0, 3.40, 7.12 en 3.48.3; Christiaan Vonk; 9.4, 3.85, 6.41 en 3.33.1; Lars Alkema 10.1, 3.25, 6.83 en 3.35.5; Martijn Wevers 9.8, 3.47, 6.04 en 3.41.5; Arvid Janssen 10.2, 3.62, 6.27 en 3.49.4; Kasper Moree 9.9, 3.65, 6.47 en 3.41.3 en Dave Brouwer 9.3, 3.93, 7.41 en 4.04.2. Foto: Herman van Dam Sportwethouder Plomp had er afgelopen zaterdag veïe uren wachten voor over om de SVV-meisjes te feliciteren met het behalen van het nationaal kampioen schap. Hij ging er zelfs voor door de knieën Voor een unieke prestatie zorgden afgelopen weekend de meisjes junioren van SW/Stam. Zij behaalden zaterdag in Borne een le plaats in een toernooi met 8 clubteams. En deze le plaats hield tevens in dat zij het sterkste club team van Nederland zijn in de junio renklasse. Een uniek gebeuren voor SW en voor Soest. Kampioen van Nederland wor den is een ideaal waar veel sport mensen van dromen. Dat dit kam pioenschap van Nederland ook door de gemeente Soest op prijs werd gesteld, mocht blijken uit het feit dat bij aankomst van het overgelukkige team bij Beukendal de heer Plomp als wet houder sportzaken en de heer Hilhorst als direkteur sportstichting aanwezig waren om de meisjes geluk te wensen. Het succesvolle team, bestaande uit Renate Smits, Hilde van Breukelen, Annette de Leede, Marion Dorresteyn, Dorien Rademaker, Carolien Egtberts, Inge Roest, Bianca Schwitzner, alsme de trainer/coach Co Verwey werd op een geestige manier toegesproken door de heer Plomp. Als slotopmerking zei de heer Plomp dat dit knalresultaat gepaard moest gaan met een knalef fect en onder luide toejuichingen ont kurkte de heer Plomp de champagne flessen die de gemeente Soest het team en de supporters aanbood. Deze happening was het einde van een zeer lange en zware volleybaldag. Om 9.00 uur 's morgens vertrok het team, begeleid door een grote schare suppor ters naar Borne. Achtereenvolgens moesten eerst de poule wedstrijden afgewerkt worden tegen: Blokkeer - Den Haiag, V.c. Weert - Weert -en Lodewijk Geveke - Hoogezand. Deze 3 wedstrijden werden alle op overtuigende wijze met 2-0 gewonnen. Hierna kwamen kruisfinale en finale aan de orde. De kruisfinale ging tegen Geevers P. en P. uit Schaesberg. Een 2-1 overwinning gaf recht op de finale. Begunstigd door mooi zomerweer heb ben de veteranen van een achttal voetbalverenigingen zich op het toer nooi van Hees volledig kunnen uitle ven. In spannende en sportieve wedstrijden won VVZ'49 in poule A en S.O. Soest in poule B. Beiden deden dat onge slagen. De finale tussen deze twee Soester clubs eindigde in een 1-1 ge lijkspel. In de verlenging slaagde het toch wat beter spelende Soest erin de winnende goal te scoren. De wisselbe ker huist nu voor een jaar in het Pavil joen aan de Bosstraat. De strijd om de derde en vierde plaats tussen Hees en SEC leverde een 6-2 overwinning voor de organiserende vereniging op. De sympathieke S.O. Soest-secretaris, Cees Verkerk, kwam in de eerste de beste wedstrijd ongelukkig ten val. Hij werd met een gescheurde achil lespees in het ziekenhuis opgenomen. Omdat volgens sommige lezers van het S.O. Soest-clubblad „de Spetter" de prestaties van het vijfde, zevende en elfde elftal in geen enkele verhouding staan tot de grootspraak welke weke lijks in de spetter gepubliceerd wordt, hebben deze drie elftallen besloten zich nogmaals waar te maken. Dit zal gebeuren in een onderling toer nooi waarin gespeeld zal worden om de „Miskend-talent-trofee". Als u dan zaterdag a.s. toch de kam pioensreceptie van S.O. Soest bezoekt, is het aan te raden dit uitstapje te kombineren met het genot van zeer intelligent voetbal dat vanaf vijf uur op de S.O. Soest-mat gelegd zal wor den. Programma: 17.00 uur Soest 5 - Soest 2 18.15 uur Soest 7 - Soest 5. 19.30 uur Soest 2 - Soest 7. Toegang gratis! Ter gelegenheid van de opening van het nieuwe station te Rhenen organi seerde de atletiekvereniging Arena een nationale 20 km. wedstrijdloop. Aan de start verschenen 180 wedstrijdlopers waaronder 6 lopers van de lange af- standgroep van S.O.Soest. Door het warme weer waren snelle tijden uitge sloten. Winnaar werd de Deventenaar Gerard Mentink in de tijd van 1.03.57 uur met op de 2e plaats zijn clubgenoot Roelof Veld. Voor een verrassend goede pretatie zorgde de Soester loper Rob de Haas door als 37e te finishen in de tijd van 1.16.11 uur. Vlak achter hem eindigden Richard van Egdom en Eef van de Brink op een 42e en 43e plaats in de respectievelijke tijden van 1.16.50 uur en 1.17.00 uur. Joop van Leyenhorst klasseerde zich als 59e in 1.19.15 uur. Ook Wim de Jong en Hans Marcine gaven elkaar weinig toe. Zij eindigden als respectievelijk 83e in 1.24.31 uur en 84e in 1.24.47 uur. Bij baanwedstrijden in het Westduitse Oberusel wist de S.O.Soestloper Hans van Asselt als 9e te eindigen op de 5000 m. Zijn tijd van 16.52.2 min. betekende een ruime verbetering van zijn persoonlijke record. Bij een rolskiwedstrijd over de dijk van Enkhuizen naar Lelystad namen 2 lange afstandlopers van Soest deel. Wim de Jong behaalde een 8e plaats in de tijd van 1.07.43 uur, terwijl zijn club genoot Raymond Zetteler 10e werd in 1.15.51. uur. Het sterke V. en A. uit Zevenhuizen was de tegenstandster. SVV kwam nerveus uit de startblokken en moest een grote voorsprong toestaan aan V. en A. Luid aangemoedigd door de vele sup porters presteerde SW het om van een 13-7 achterstand terug te komen en de le set winnend af te sluiten met 15-13. De volgende set was nog maar een formaliteit. V. en A. was zó aangesla gen dat het geen enkel verweer meer had tegen een grandioos spelend SW. Deze 2e set werd dan ook met zeer grote cijfers gewonnen, waarna het kampioenschap van Nederland een feit was. CAFÉ-RESTAURANT BART KOOY Vredehofstraat 6 Telefoon 12525 Voor uw In oud-hollandse stijl ingerichte zaal De vereniging van postduivenhouders Soest deed d.d. 30 mei mee aan een wedvlucht vanaf Corbeil over een af stand van plm. 451 km. Er waren 132 duiven in concours, die om 6.30 uur werden gelost bij z.w.wind. De eerste prijsduif arriveerde om 12.34.47 uur. Deze haalde een snelheid van 1213.04 meter per minuut. De laatste prijsduif kwam om 13.26 uur aan. De gedetailleerde uitslag luidt als volgt: D. Huisman 1 17 25. M. de Ruiter 214 23 24. R. Bokma 3 11. R. v. Homsveld 4. M. Monsjou 5 6 21. E. Veerman 7. G. H. v.d. Broek 8 10 18 26. H. Huisman 9. H. v. Essen 12. R. v. 'tNetl3. Mevr. Croon v.d. Hoef 15 22. A. de Kruyf 16. Comb. Vogel 19 20. P.V. „de Zwaluw" Ook P.V. „de Zwaluw" nam ook deel aan de wedstrijd vanaf Corbeil. In con cours 453 duiven in vrijheid gesteld. Aankomst eerste prijswinnende duif 12.29.29 uur snelheid 1233.16 meter per minuut. Aankomst laatste prijswinnen de duif 13.10.10 uur. Uitslag: G. Rijksen 1 2 4 7 9 10 11 14 19 23 27 29 37 40 48 61 62 65 85 89 90. H. de Bree 3 12 22 26 38 39 45 49 55 59 69 76 79 82. L. v. 't Klooster 5. R. Voskuilen 6 8 15 17 24 35 50 54 60 71. A. v. Ginkel 13. J. Schimmel 16 21 36 56 68 73 87. A. v. Riet 18 46 63 74 75 77. Comb. H. Nap 20 80. C. v.d. Hoek 25 57 83. J. v.d. Brakel Zoon 28 4151 58 64 86. R. v.d. Mast 30 91. Th. Wigtman 3170 88. A. de Bes 32. E. v.d. Brakel 33 34 72 78. A. Boeklagen 42. B. Roest 43 52. J. Benschop 44. H. den Dekker 47. E. Meijers 53. J. v.d. Belt 66 67. J. de Ruig 81. J. Knoops 84. P.V. „de Vriendschap" Bij „de Vriendschap" won Sukel/van Klooster de vlucht vanuit Corbeil. Gelost 6.30 uur z.w. wind. Aankomst le duif 12.29.18. Laatste duif 13.14.10. Uitslag: Sukel-v.Klooster 1 7 13 29 38 51 53 61. Altenaar/Reierse 2 16 26 52 67 69 70. Vaessen 3 9 46 48. Wijnands 4 14 18 2123 57 58. De Zoete 5 49 59 71. Burgsteden 6. v. Dijken 817 24 25. Schimmel 10 32. H. Rauch 11. Stolker 12 33 44 66. Kamer beek 15 39 56 73. Ruttenberg 19. Comb. Westerveld 20 34 35 37 60. P. Rauch 22 31 36. v. Groningen 27. Kok 28 30 41 72. Groenestein 40 42. Oprins 43 45. Ottens 47 65. Meesters 50. De Blanken 54. Scheffers 55 62. Grift 63. Kaats 64. Z.K.H. 68. Wedvlucht Duffel De vereniging van postduivenhouders Soest deed d.d. 30 mei mee aan een wedvlucht vanaf Duffel over een af- stand van plm. 132 km. Er waren 150 duiven in concours, die om 7.45 uur werden gelost bij z.w. wind. De eerste prijsduif arriveerde om 9.32.08 uur. Deze haalde een snelheid van 1280.80 meter per minuut. De laatste prijsduif kwam om 9.34 uur aan. De gedetailleerde uitslag luidt als volgt: M. de Ruiter 1 26 27. R. Bokma 2 4 5 9. H. v. Essen 3 6. R. v. Hornsveld 7 19 2l! M. Monsjou 8 18 22 24. R. v. 't Net 10 li 29. C. Bokma 12 13. E. Veerman 14 28. D. Huisman 15 25 30. G. H. v.d. Broek 16. Comb. Vogel 17 20. A. de Kruyf 23. ^4 \i ma's w.o. wol- iuale besturing, ■endeling, sim- bediening, enz. DOR 649.-.

Soester Courant | 1981 | | pagina 17