tf Materialen die gebruikt worden in rotanmeubel- mandenindustrie Wedstrijden om nationaal sneldamkampioenschap in ,,De Rank" Hebo-windsurfing nu in de Nieuw Baarnstraat Hulpverlenings adressen Laatste dixidienst Anjercollecte van 8 tot 21 juni Zes nieuwe woningen in 't Hart Eerste dagtocht van de Alg. Ned. Bond van ouderen CDA-Soosen Vergadering Schoolpsychologische Dienst in Baarn Weer daling gasgebruik Openbaar fractieberaad D'66 Fancy Bingo-Fair Nachtelijke repetitie Paul Christiaan Bos exposeert in Epe Openbare vergadering gemeenschappelijke schoolraad Geslaagd Orgelconcerten in de Oude Kerk te Soest Ook dzJeutjd uc'6 Schoolruiten beklad Trottoir met winkelwaar geblokkeerd i d i Zaterdag 13 juni: Engelse Poema's op de vliegbasis Soesterberg Overweg één nacht gesloten Glaasje op - toch gereden Drugverslaafde aangehouden Geslaagden zwemdiploma A en B Kamperen op SEC-terrein Adspiranten Waterpolotoernooi Wedvlucht vanaf St. Ghislain A.s. zondag 14 juni, aanvang 19.00 uur, wordt in de Emmakerk aan de Regen- tesselaan de laatste dixidienst van dit seizoen gehouden. Voorganger is ds. H. K. de Wilde, die zal spreken over het thema „Wel Geloven". De muziek wordt verzorgd door het dixikoor- en orkest onder leiding van Freek Berrier. De jaarlijkse Anjercollecte wordt in de gemeente Soest van 8 tot 21 juni gehouden. De opbrengst van deze collecte wordt via de Provinciale Anjerfondsen be stemd voor de bevordering van de zelfwerkzaamheid van het Nederland se volk op het gebied van wetenschap, kunst, jeugdwerk en cultuur in het al gemeen. Daartoe worden aanmoedi gende bijdragen verstrekt aan vereni gingen, instellingen en personen die op deze terreinen werkzaam zijn. Zo zijn de laatste jaren ook aan verenigingen en instellingen uit Soest en Soester- berg bedragen toegekend. Een aantal verenigingen heeft op ver zoek van burgemeester mr. P. Schol ten gereageerd door collectanten be schikbaar te stellen voor deze de ko mende dagen te houden Anjercollec te. Zo collecteren in Soest de Paltz en Eemgeuzen, het Motet- en Madri gaalkoor, het Julianakoor en Apollo. Burgemeester Scholten beveelt deze collecte bij iedereen aan, mede ter ondersteuning van de plaatselijke ver enigingen. Op de hoek van de Zwaluwenweg en de Albert Hahnweg zullen, mits de ge meenteraad daar toestemming voor geeft, drie dubbele woningen gebouwd worden. In het geldende bestemmingsplan „Soestdijk-'t Hart" heeft het perceel, eigendom van de heer P. Schadewijk, de bestemming „bijzondere doelein den" gekregen. Aan het bouwplan kan dus alleen medewerking worden ver leend met toepassing van artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening (verklaring van „geen bezwaar" van G.S.) en artikel 50, lid 8 van de Wo ningwet. Hiertoe dient voor het per ceel een partieel voorbereidingsbe- sluit te worden genomen. Burgemeester en wethouders zijn niet tegen de bebouwing. Er ontstaat een min of meer gesloten bouwblok, be staande uit driemaal twee woningen onder een kap. Deschaal en de aard van de ontworpen huizen sluiten goed aan bij de bestaande stedebouwkun- dige structuur. Het bestuur van bovengenoemde Bond, afdeling Soest, met aan het hoofd de heer H. Reulen, heeft ruim 150 Soester ouderen, dinsdag 2 juni een voortref felijke dagtocht verzorgd. 's Morgens om acht uur vertrokken .drie fraaie autobussen van firma Oos- terom uit Beverwijk vanaf het bus station en gingen langs de verschillen de haltes. Via Muiden werd de eerste rustplaats het restaurant „De Meer koet" in Lelystad bereikt, waar de koffie werd gebruikt. Vandaar vertrok men naar Giethoorn voor een welver zorgde koffietafel. Velen maakten een puntertocht door het dorp en over het Bovenwiede. Toen een lange rit in de richting Apeldoorn, en vervolgens naar Loenen waar in het bekende restaurant Bosoord de „thee" klaar stond. Bijna allen gaven de voorkeur aan een fris drankje of een biertje, vanwege de erge warmte binnen. Tenslotte over de Veluwe naar restau rant „De Dennen" te Renswoude, waar werd gedineerd. Allen waren het er over eens, dat het bestuur weer ge zorgd heeft voor een voortreffelijke bustocht. Met het oog op de belangrijke raads vergadering van 18 juni a.s., waar ondermeer beslist zal worden over de bezuinigingsvoorstellen van burge meester en wethouders, worden mor genavond, donderdag 11 juni, nog twee CDA-soosen gehouden. De een in res taurant Van den Brink aan de Soester- bergsestraat en de ander in gebouw De Hoeksteen te Soesterberg. Beide begin nen om 20.00 uur. Het is mogelijk de laatste kans om onze plaatselijke be stuurders ervan de te doordringen wat nu wèl en wat nu net niet kan. Wachten tot de gemeenteraadsverkiezingen van volgend jaar mei heeft geen zin omdat de begroting voor dat jaar dan al volop gebruikt wordt, maar ook omdat de begroting voor 1983 dan al weer in een vergevorderd stadium van voorbe reiding is. De CDA-soosen zijn niet alleen bestemd voor CDA-leden, maar openbaar. Iedereen is welkom. In het Baarnse gemeentehuis verga dert a.s. vrijdag 12 juni, aanvang 14.00 uur, de commissie voor de Schoolpsy chologische Dienst in het district Baarn en Omstreken. Ondermeer komt aan de orde de begroting voor 1982 en de deelname van de SPD aan ac tivering in samenwerking met de on- derwijsadviesdienst. Om 15.00 uur komt in het gemeentehuis de commissie voor het Geneeskundig Schooltoezicht bijeen en ook hier komt de begroting voor 1982 aan de orde. De gasafgifte in de maand april be droeg 5.262.182 m3. Ten opzichte van 1980 was dat een daling van 14 pro cent (848.370 m3). In april 1979 was de gasafgifte 6.395.524 m3 en in april 1980 6.110.552 m3. De gasafgifte dit jaar tot en met april bedroeg 33.427 685 m3, dat is een daling van 8 procent ten opzichte van dezelf de periode in 1980 toen de gasafgif te 36.383.739 m3 was. In 1979 was dat 43.200.759 m3. Het aantal verbruikers steeg vergele ken met de maand maart van 13.781 naar 13.787. De verhuur van warmwaterinstallaties bleef vergeleken met de maand maart gelijk: 6523. Het aantal c.a.i.-aansluitingen bedroeg eind april 9.760, terwijl dit aantal eind maart 9.110 was. De fraktie van D'66 in de gemeente raad van Soest zal op maandagavond 15 juni weer bij elkaar komen in een openbare vergadering. Centraal staan die avond de problemen die in Soest zijn ontstaan omdat het grondbedrijf in financieel opzicht weer gezond moet worden gemaakt. Daar voor zijn miljoenen guldens nodig, die ergens vandaan moeten komen! Het kan zijn dat de gemeentelijke belastin gen omhoog moeten, dat er geen of minder subsidies meer worden gege ven, dat er door de burgers meer betaald moet worden voor allerlei diensten die de gemeente levert, dat het gemeente-apparaat moet bezuini gen, enzovoort. Deze ingrijpende zaak zal zeker niet aan de Soester burgers voorbij gaan. Er zullen veel, moeilijke keuzes gemaakt moeten worden door onze gemeenteraad. Wilt u er meer van weten, kom dan op 15 juni naar het openbaar fraktiebe- raad van D'66 in het gebouw van Gemeentewerken aan de Lange Brink- weg 77 in Soest. Aanvang 20.00 uur. Op' zaterdag 13 juni wordt op het kerkplein en in de zalen van de Juliana- kerk een fancy-fair/bingo gehouden. Deze is georganiseerd door een aantal jongerenclubs, t.w. Tussenclub, GJV Maranatha en Kelder. Vanaf 4 uur 's-middags zijn er allerlei spelletjes, zoals ezeltje prik, sjoelen, ballonnenspel, aardappelenspel enz. 's Avonds is er naast al deze spelletjes ook nog een bingo, een concert en een 3e wereldzaal. Voor de baklustigen er de grote bakwedstrijd. De opbrengst van deze Fancy Bingo- Fair is bestemd enerzijds voor de inrichting van het nieuwe jongerencen trum en anderzijds voor het adoptie kind van de GJV, een 13-jarig meisje dat nu in staat gesteld wordt om naar de middelbare school te gaan. In de nacht van Eerste op Tweede Pinksterdag werd de omgeving van de Parallelweg, Steenhoffstraat en Van Goyenlaan, wakker gehouden door beatmuziek. In de voormalige St. Jo- sephschool bleek een beatband repeti tie te houden. Op verzoek van de politie werd de geluidsinstallatie op een laag pitje gezet. Onze vroegere plaatsgenoot, de fijn schilder Paul Christiaan Bos, expo seert tot 21 juni een vijftiental werken in Galerij Lenten te Epe. De openingstijden zijn dagelijks van 10.00 tot 17.00 uur en zondags van 14.00 tot 17.00 uur. Hij exposeerde eerder in Galerij De Drie Ringen te Soest. Bos heeft thans zijn atelier in Giekerk in Friesland. Geen verkeersdrempels Vliegtuigen Een meisje, woonachtig aan de Vlieg tuiglaan, heeft aan het college ge vraagd of er in de Vliegtuiglaan geeji drempels kunnen worden aangelegd. Op het trottoir kunnen de kinderen niet spelen daar men er over fietst en op de straat rijden auto's. Het college heeft haar geantwoord dat er voor het aanleggen van drempels regels gelden. Zo mag men buiten een woonerf geen drempels aanleggen. En de Vliegtuig laan is geen woonerf. Verder wijst het college op het speel terrein dat voor de jeugd is aangelegd tussen Bloemheuvel en de Kamerl. On- neslaan. In de gemeenschappelijke ontmoe tingsruimte van de openbare kleuter en lagere school „De Schakel" aan de KI aarwaterweg 7, wordt a.s. maandag avond, 15 juni, aanvang 19.45 uur, een openbare vergadering gehouden van de gemeenschappelijke schoolraad van het openbaar onderwijs te Soest. Er zal ondermeer besproken worden de huidige en toekomstige werkwijze en opstelling van de schoolraad, waar bij de onderwerpen, die in de afge lopen vier jaar behandeld zijn, de revue zullen passeren. Ook de samen stelling van het dagelijks bestuur en van de werkgroepen komt aan de orde. Onze plaatsgenoot K. Bos heeft op 2 juni j.1. zijn rechtenstudie aan de Rijks Universiteit te Utrecht met sukses af gerond. Mr. K. Bos (56) is verbonden aan de Vrije Universiteit te Amster dam. De organist van de Oude Kerk te Soest, Jan Jansen, zal in de maanden juni en juli een serie orgelconcerten geven. Vanaf 13 juni zal hij iedere zaterdag avond om 8.15 uur op beide orgels van e Oude Kerk gedurende ongeveer een uur orgelwerken uit de gehele orgel literatuur uitvoeren. Op het concert van 13 juni a.s. staan ondermeer de volgende werken op het programma: De Preludium en Fuga in Es en koraalvoorspelen van Johann Sebastiaan Bach. De Sonate in g klein van Carl. Philipp Emanuel Bach en de Vle Sonate van Felix Mendelssohn Bartholdy, beter bekend als de varia ties over het gebed des Heren. De toegang is 3,-. Amersfoort vanaf de toren Evenals voorgaande jaren zal het ook deze zomer mogelijk zijn onder leiding van een VVV-gids de Onze Lieve Vrou wetoren in Amersfoort te beklimmen. Beklimming is mogelijk in de periode van 9 juni tot en met 28 juni om 14,15 en 16 uur; in de periode van 30 juni tot en met 6 september van dinsdag tot en met zaterdag van 11 tot en met 16 uur op de hele uren en op zondag van 13 tot en met 16 uur op de hele urenvan 8 tot en met 13 september weer om 14, 15 en 16 uur. Op maandag is de toren geslo ten. Voor de beklimming wordt bene den in de toren een korte audio-visual over Amersfoort vertoond. De kosten bedragen 2,- voor volwassenen en 1,50 voor kinderen tot 12 jaar. Na èén seizoen aktief geweest te zijn in de Brinkstraat, opende HEBO-wind- surfing dit jaar haar nieuwe bedrijfs ruimte in de Nieuw Baarnstraat. Op nummer 7 te bereiken door de poort bij Gall en Gall. In deze vroegere garage (en later personeelswinkel van Phonogram) kregen Hans Eric Lagerweij en Bob Veenbrink zo'n 300 m2 vloeroppervlakte ter beschikking. Plus een bedrijfshoogte van 4% tot wel 8 meter! Daardoor kon een grote sortering surf planken kant en klaar (opgetuigd) ge showd worden. Alsmede de speciale kleding (nodig om de lichaamstempe ratuur in het water te beschermen), accessoires en al die andere artikelen op het gebied van deze populair gewor den watersport. Want surfing is de laatste jaren volle dig „doorgebroken", nadat de fabriek van ten Cate in 1971 het eerste ini tiatief in Nederland durfde te nemen. Het is een complete rage geworden, waarbij Baarn en omgeving met de aanwezigheid van ondermeer de rand meren dicht bij huis aan surfing kan doen. Geen wonder dat HEBO zich volledig in deze sport durfde te specialiseren. Foto: Herman van Dam Zelfs heeft men een surfschool inge richt voor de rekreanten. in de regio bestaan al 3 surf-verenigingen, zodat hier zeker zo'n 2 a 300 beoefenaren van deze nieuwe sport aanwezig zijn. De planken en het toebehoren zijn licht genoeg om gemakkelijk op het dak van de auto te worden meegeno men. Voor de rekreanten zijn er aparte planken, compleet met mast, zeil en zwaardvin al van circa 1000,- af tot 2000,- en zelfs nog meer. De echte wedstrijdplanken zijn weer een stapje duurder. Eind vorig jaar kwam daar voor het eerste ook de fun-board bij, zo'n 70 cm. korter plank met voetbanden. Om dat de snelheid en springmogelijkhe den zoveel groter zijn, met name bij windkracht 4 of hoger, een sportieve uitdaging. Het jeugdige tweetal Lagerweij/Veen- brink is jaren geleden ook als rekre- ant begonnen, maar wist van hun hob by hun beroep te maken. Tussen haak jes: wie deze zaak bezoeken wil, vindt achter het poortje volop parkeermoge- lijkheid. (Zieadvertentie). Na wat meer training kan ook de re- kreant omgaan met de rondbodem. De rondbodem is minder stabiel doch veel sneller. Alle ramen van de lokalen van de Minister de Visserschool op de begane grond werden in het voorbije weekend beklad. Met zeep werden schutting woorden en dubieuze tekeningen aan gebracht. Een winkelier in het winkelcentrum Van Weedestraat kréég een bon omdat hij met goederen uit zijn zaak het trottoir blokkeerde. Enige rekken met textiel werden zo danig op het voetpad gezet, dat het winkelende publiek over het fietspad moest lopen. De bedrijfsleider kreeg een verzoek van de politie de rekken weg te halen, maar hij wilde eerst overleggen met zijn baas. Hij dacht dat een en ander de volgende dag wel geregeld zou kunnen worden. Daarop volgde de bon. Rotan is een tropische klimplant die hoofdzakelijk in de oerwouden van de In dische Archipel groeit. De lange lianen welke een lengte van meer dan 200 me ter kunnen bereiken worden gekapt en stukje voor stukje uit het oerwoud ge trokken en in stukken van S tot 5 meter gezaagd. Er zijn vele soorten rotan in diverse dikten. De diktematen lopen van 3 mm. tot 50 mm. Rotan (Rotting) De rotanstengels zijn poreus en nemen gemakkelijk vocht op (dus zijn niet hol zoals bamboe) en zijn erg buig zaam en lenen zich daardoor gemak kelijk voor het vervaardigen van de bekende rotanmeubelen. Er zijn vele soorten waarvan hier enkele namen volgen, - o.a. Tohitl, Poloppo, Pulut, Palembang, Manau, Malakka enz. De diverse namen zijn vaak afgeleid van de plaats van herkomst. Nadat de stengels gekapt zijn worden ze van de buitenbast ontdaan en wor den gesorteerd op dikte en kwaliteit, daarna gewassen en voor de betere kwaliteiten worden de leden er af ge schraapt. Nadat de rotanstengels zijn gedroogd worden ze gebundeld en vinden ze hun weg voornamelijk naar Uitgebreide keuze in manau en rotan van de allerbeste fabrikaten bij "Eigentijds Wooncomfort". Makkelijk bereikbaar in het llige Baarnse Winkelcentrum. Tevens flinke sortering mand- en rietwerk. ^igsntijda- '"lOooHCowjort Brinkstraat 34, Baarn. Tel.: 02154-20396 HW.JI de fabrieken in binnen- en buiten land, wav ze o.a. verwerkt worden in rotanmeubelen. De laatste tien jaar is men overgegaan tot het schillen (met de hand of machinaal) van bepaalde soorten rotan, vooral de soort Manau (mano, manoe, manou is fout) en heeft men dit aangegrepen om het „bes'met- te" rotan te vervangen door de naam fJMnfiM,rHlé)rW&Lworden voor het in terieur manau meubelen gemaakt. De manau meubelen worden in twee uitvoeringen op de markt gebracht, n.1. in gebeitst (bruin is de meest gangbare kleur) en in naturel (blank). Om topkwaliteit t.a.v. kleur en glans ln manau te bereiken ondergaat het meubelstuk diverse behandelingen. Eerst wordt het geschuurd, daarna gebeitst, dan weer geschuurd of ge poetst en tenslotte afgelakt. In naturel gebeurt hetzelfde, maar wordt de beitsfase overgeslagen. Maar al te vaak wordt hier (om de prijs laag te houden) met de pet naar ge gooid. Er worden dan slechte beitsen of Jakken gebruikt en schuren en poetsen worden dan overgeslagen. Veeloo manau meubelen Van een van de mooiste materialen uit de natuur komt een reeks van ex clusieve en elegante meubelen. Een kompleet programma door Rohe Jon kers-Van Nieuwehoven. Gedurende de laatste jaren is reeds zoveel geschreven over manau, dat er nauwelijks nog nieuws te vertel len schijnt. Veeloo-manau meubelen zijn kwali teitsmeubelen, gecreëerd en ^gecon- strueerd uit de mooistte geselecteerde manau, welke tenslotte in de afulterij worden voorzien van een goed bescher mende beits- en laklaag. Het heeft Jaren van onderzoek gekost om te ko men tot de juiste beitsen en afwer king om dit mooie materiaal het beste te doen uitkomen. Zaterdag 13 juni a.s. zullen in gebouw De Rank aan de Soester- bergsestraat de wedstrijden om het officiële sneldamkam pioenschap van Nederland gespeeld worden. De top van de Ne derlandse (snel)dammers, zowel van de junioren, de aspiran ten als de senioren zal aanwezig zijn. Het gaat om 33 senioren; 16 junioren en even zoveel aspiranten. Dat de wedstrijden in Soest worden gehouden is te danken aan het bijzonder aktieve bestuur van de pas enkele jaren bestaan de Dam Vereniging Soest (D. V.S. De wedstrijden in De Rank beginnen om 10.30 uur. De deelnemers zijn de districtskampioenen plus de kampioen van 1980, de heer J. v.d. Wal uit Gro ningen. In het kader van een uitwisselings programma (squadron rotation) zal in de periode van 10 tot 19 juni 1981 een twintigtal leden van het 33 squadron van de Royal Air Force, te gast zijn bij het 298 Helikopter Squadron op de vliegbasis Soesterberg. Vanaf Soester berg zal geopereerd worden met twee middelzware transportheli's van het type Poema waarmee het 33 Squadron normaal vliegt vanaf hun thuisbasis Odiham, ZW van Londen. De intentie van een squadron rotation is het uit wisselen van ervaring voor wat betreft het vliegen in andere type vliegtuigen en onder andere omstandigheden. In verband daarmee zullen de Poema en Alouette helikopters tussen 10 en 19 juni met een gemengde bemanning opereren. Omgekeerd zal het 298 squa dron in de periode van 22 juni tot 1 juni met 5 Alouette's te gast zijn bij het 33 Squadron in Engeland. In verband met het systematisch on derhoud aan de spoorlijn Amersfoort- Baarn is op vrijdag 12 juni van 00.00 uur tot 06.00 uur de spoorwegover gang Peter v.d. Breemerweg gesloten voor alle verkeer in beide richtingen. Komende van de Noorderweg nam in de nacht van vrijdag op zaterdag een 42-jarige autobestuurder uit Soest de bocht naar rechts op de Stadhouders laan te ruim. Hij kwam daardoor in botsing met een personenauto, be stuurd door een 28-jarige mevrouw uit Baarn. De Soester had teveel op. Hij kreeg na de blaas- en bloedproef een rijverbod. Een rijverbod kreeg ook een 26-jarige Soester autobestuurder, die in de nacht van zondag op maandag op het Nassau- plantsoen opviel door zijn rijgedrag. Op de Waldeck Pyrmontlaan werd hij staande gehouden. Ook voor hem volg de na de blaasproeven de bloedproef. Door de politie werd een 25-jarige jongeman aangehouden die bij een bedrijf aan de Beukenlaan voor acht en een halve gulden snoep en drinkwaar kocht zonder te betalen. Hij bleek een dag eerder ook al met de Utrechtse politie in aanraking geweest te zijn, omdat hij in een restaurant weigerde af te rekenen. De knaap bleek aan drugs verslaafd te zijn. Hij werd buiten de gemeente gebracht. De Soester Kadobon is voor velen van U een bekend begrip. De ontvanger heeft het voordeel rustig zelf naar een kado te kunnen moeken dat hem/haar bevalt. De bon is immers 6 maanden geldig. Uit de provincies Zuid-Holland en Friesland komen vijf deelnemers; uit Noord-Brabant vier deelnemers; uit de provincies Groningen, Overijssel en Gelderland elk drie deelnemers; uit Utrecht, Noord-Holland en Limburg elk twee deelnemers en uit Drente en Zee land elk één deelnemer. Noord-Holland, Gelderland, Zeeland en Drente mogen bovendien elk een reserve deelnemer meebrengen. Hoofdarbiter is de heer H. L. Simons uit Leidschendam. Hij wordt geassi steerd door de heren A. J. Bom uit Leidschendam, E. Davelaar uit Soest, B. Deichman uit Dordrecht en J. J. Heijtel uit Amsterdam. vDe senioren spelen om geldprijzen; de kampioen van Nederland ontvangt 300 gulden. In totaal gaat het om dui zend gulden te verdelen over zeven prijzen. Ook de deelnemers in de junior- en aspiranten klassen komen uit de diver se districten. De junioren zijn afkom stig uit de plaatsen Hardenberg, Schijnsel, Hazerswoude, Wormerveer, Assendelft, Hardinxveld/Giessendam, Heerlen, 's Heerabtskerke, Vorden, Veenendaal, Ureterp, Sappemeer, Grouw, Nagels, Vinkeveen en Huissen. De kampioen van vorig jaar, Hein Meijer, is door leeftijdsoverschrijding niet meer gerechtigd bij de junioren uit te komen. De aspiranten zijn woonachtig in Vorden, Brunssum, Veendam, Warga, Grouw, Dalen, Schagen, Doetinchem, Hazerswoude, Vriezenveen, Vinke veen, Goes, Tilburg, Nijkerk, Wester- In het instructiebad De Turf zijn woensdag 3 juni de zwemvaardigheids- proeven voor de zwemdiploma's A en B afgenomen. Alle 61 candidaten voor het A-diploma en alle 14 candida ten voor het B-diploma slaagden. A-diploma J. R. Lekkerkerker; W. M. van Lim- burg-Verrips; E. P. E. Lijfering; A. J. M. Maas; P. Melgert; C. J. van der Mey; M. Nieuwenhuis; T. Oosthoek; S. van Overeem; A. D. Peelen; M. R. M. Pouwen; N. M.- W. Rodermond; E. G. van Rouwendaal; M. C. Slinger land; R. Smink; L. Stalenhoef; J. Steenman; A. G. J. van Stempvoort; B. M. Terlouw; P. Teunis; S. S. Visch; J. Visser; D. Vogel; E. C. van Walsem; C. C. Weber; W. Aartsen; M. L. Ak kermans; S. J. Alders; K. Beyer; D. Broek; J. van Burgsteden; B. A. van Dorresteyn; C. van Drie; T. A. van Duinkerken; I. R. Duivestein; A. M. Gille; N. van Gosliga; B. A. J. Gijten- beek; D. M. A. de Haay; J. Happe; P. J. Harmans; A. van der Hart; B. A. J. van der Heiden; T. Hop; M. Kanters; D. Karssen; D. E. van Ke ken; B. D. C. Kim; E. J. Kok; A. Kuyper; M. T. Weenink; J. J. Wee- nink; R. C. van der Zanden; J. S. Zij- derveld; I. Been; M. Celikel; C. J. Schouten-Smit; G. 'Thai; Unal; D. Üal; M. Leliefeld. B-diploma J. T. van den Broek; J. A. Brouwer; D. C. T. van den Deijssel; S. J. Hui- zinga; D. Koldewijn; R. A. van Loon; K. V. B. van Meel; A. H. Rubingh; M. Schaper; J. K. P. J. Sjoukema; A. W. te Sligte; E. C. van der Spek; G.Vis en N. A. Visscher. Stichting Hulpcentrale Soest Hulp aanvragen dagelijks tussen 9.00 en 10.00 uur, tel. 19999. Opvang borstamputatie Elke maandag van 10-12 en 14-16 uur, tel. 13221. C. Hoekstra-Kok. Elke dinsdag van 13-14 uur, tel. 13703, A. Kulik. Werkgroep Kind. en ziekenhuis: Behartigt de belangen van kind en ouder vóór, tijdens en na de zieken huis opname. Voor informatie mevr. J. Rasker, tel. 19085; mevr. E. Davelaar, tel. 20312. VROUWEN BELLEN VROUWEN Luistertelefoon: 033-724520. Openingstijden maandag en vrijdag van 9.00 tot 12.00 uur. Woensdag 20.00 tot 23.00 uur. DIENSTEN GEZAMENLIJKE KRUISVERENIGING SOEST EN SOESTERBERG De avond- nacht- en weekenddienst van de Kruisvereniging Soest/Soester- berg is bereikbaar via telefoon: Soest 02155-18770 (antwoordapparaat) Soesterberg 03463-1540 (antwoordap paraat). Via het antwoordapparaat hoort men de naam van de dienstdoende zuster. Medisch Centrum, Nieuweweg 14, Soest, tel. 02155-18770. Spreekuur wijkverpleegkundigen: elke werkdag van 13.00-14.00 uur. Informatie, uitlenen van verpleegarti- kelen, aanmelden voor deelname aan zwangerschapsgymnastiek en opgave van nieuwe leden, tussen 9.00-12.00. Medisch Centrum, Rademakerstraat 43, Soesterberg, tel. 03463-1540. Spreekuur wijkverpleegkundigen elke werkdag van 13.00-14.00 uur. Uitlenen van verpleegartikelen en in formatie eveneens tussen 13.00-14.00 uur. CRISISCENTRUM GOOI EN EEM- LAND Iedere dag van 10.00-22.00 uur, tel. 035-17641.' Diabetici: Telefonische hulpdienst 033-25083 dag en nacht bereikbaar. Voor Soest, tel. 15628 en tel. 14796. „BORSTVOEDING, NATUURLIJK" Vereniging „Borstvoeding, Natuur lijk", afd. Soest Houdt iedere maand informatie-bijeenkomsten over borst voeding. Secr. H. Stroband-Collard, tel. 17551. Mevr. J. Lieve, tel. 11232. Mevr. B. Postma, tel. 14605. AL-ANONGROEP SOEST Tel. 02155-17771 of 035-19469 (steun aan familie van degene, die overmatig veel drinkt of dronk). Telefonische Hulpdienst Gooi en Eem- land Dag en nacht bereikbaar voor psychi sche en sociale nood. Telefoon nummer 035-45555. Kinder- en jeugdtelefoon elke dag be reikbaar van 12.00 tot 18.00 uur. Tele foonnummer: 035-45556. haar en Wassenaar. De kampioen van 1980, Wieger Wesselink uit Vorden, heeft er de voorkeur aan gegeven om bij de junioren uit te komen. Arbiters bij de jeugd zijn de heren Ch. Tjin uit Amsterdam, J. N. Sonne- velt uit Driebergen, J. Blenk uit Amersfoort en W. Foppen uit Harder wijk. De prijsuitreiking is gepland om 17.00 uur. Met uitzondering van de beslissings wedstrijden geldt een speeltempo van maximaal tien minuten bedenktijd per speler per partij. Aardig is in dit ver band de bepaling dat de klok met dezelfde hand dient te worden omge zet als die waarmee de zet wordt uit gevoerd. Dit zesde officiële sneldamkampioen schap van Nederland voor senioren wordt ook dit jaar weer volledig ge sponsord door Bakkerij van der Meer en Zn. b.v. te Amersfoort. De voetbalvereniging SEC heeft toe stemming gekregen om voor het pu- pillenweekend 13/14 juni een aantal tenten op het SEC-terrein aan de Bos straat te plaatsen. De Naturistenvereniging „De Birk" heeft toestemming gekregen om deze zomer in verband met het toezicht houden, twee tenten te plaatsen op haar terrein in het Monnikenbos. De Soester Zwemvereniging "De Duin- kikkers" organiseert, op zaterdag 13 juni a.s. een waterpolotoernooi voor adspiranten. Dit toernooi wordt in het Soester Natuurbad gehouden en begint om 9.30 uur. Het einde is om 12.30 uur. Gedurende die periode is het 50 m.bad niet voor publiek beschikbaar. Sup porters en geïnteresseerden zijn na tuurlijk van harte welkom. Daar het overige gedeelte van het zwembad gewoon voor publiek is geopend, gel den als toegangsprijzen de normale badtarieven. Er zal worden gespeeld in een jongens- en een meisjespoule, waarbij de vol gende verenigingen deelnemen. Jon- tens: AZ&PC uit Amersfoort, De Vaart uit Bunschoten, de Watervlo uit Vleu ten, de Duinkikkers. Meisjes De Vaart, Watervlo, Aquarein uit Nieuwegein en de Duinkikkers. De vereniging van postduivenhouders SOEST deed d.d. 6 juni mee aan een wedvlucht vanaf St. Ghislain over een afstand van plm. 222 km. Er waren 195 duiven in concours, die om 8.10 uur werden gelost bij z.w.- wind. De eerste prijsduif arriveerde om 10.35.51 uur. Deze haalde een snelheid van 1500.65 meter per minuut. De laatste prijsduif kwam om 10.41 uur aan. De gedetailleerde uitslag luidt als volgt: M. Monsjou 1 14 33. - H. v. Essen 2 17 20 34. - R. Bokma 3 11 13 24 28 29 31. - E. Veerman 4 7 22. - R. v. Hornsveld 5 6 15 19. - D. Huisman 8 16. - G. H. v.d. Broek 9 25 32. - M. de Ruiter 10 18 38. - C. Bokma 12 23 27 39. - A. de Kruyf 21 35. - R. v. 't Net 26 37. - S. Berg huis 30 36. P.V. De Vriendschap „De Vriendschap" had 397 duiven in concours, die om acht uur met z.w.- wind gelost werden. Het werd een spannende race tussen de duiven van J. Koster en J. Kamerbeek, door de laatste gewonnen op de vitessen. De uitslag was alsvolgt: J. Koster 1 3 5 19 39 41 59. - E. v. Daat- selaar 2 72 76 79. - B. Schimmel 4 66. - J. Wijnands 6 24 52 54. - A. Stolker 7 27 28 38 40 42. A. Grift 8 14. - J. Kamerbeek 9 12 15 25 32 56 71 74. - J. Kruseman 10 36 44 68. - Altenaar/ Reyerse 11 13 17 18 20 21 22 31 70. - A. Snijners 16. - F. Groenestein 23 33 43 67. - H. v. Dijken 26 69. - Sukel van Klooster 29 48 51 65 75 80. - C. Kaats 34 46 64. - J. Ruttenberg 35. - Comb. Westerveld 37 47 63. - B. Oprins 45 73. - A. Kok 49 60. - P. Rauch 50. - J. den Blanken 53. - J. Ottens 55. - Jak en Zn. 57. - A. Meesters 58. - C. Vaessen 6177 78. P.V. „De Zwaluw" Soest De Zwaluw had 486 duiven in concours die om 8.00 uur in vrijheid werden ge steld bij een krachtige zuid westen wind. Aankomst eerste prijswinnende duif 10.18.33 snelheid 1581.45 meter per mi nuut. Aankomst laatste prijswinnende duif 10.30.03 snelheid 1459.83 meter per minuut. H. de Bree 1 4 6 8 9 1112 16 23 34 35 41 44 58 60 71 83 85 87 95. - G. Rijksen 2 18 28 33 36 38 47 49 72 74 91. - R. Voskui len 3 30 39 42 45 51 77 96. - A. de Bes 5 63 76 93 94. - G. Zeypveld 7. - L. v. 't Klooster 10 29 32 54. - B. Roest 13 40 75. - Th. Wigtman 14 24 50 92. - C. v.d. Hoek 15 37 56 64 68 82. - G. Visser 17 65 70. - Comb. H. Nap 19. - R. v.d. Mast 20 21. - J. v.d. Brakel Zoon 22 25. - J. v.d. Belt 26 57 62 78. - J. Schimmel 27 55 89 97. - A. J. van Dorrestein 31 66 90. E. v.d. Brakel 43 46 48. - J. van Dijk 52 59 81 88. - A. van Ginkel 53. - J. Rams 61 79. - J. Ben schop 67. - Mevr. Groenestein 69. - W. Grift 73. - E. Meijers 80. - A. van Riet 84. - J. Knoops 86.

Soester Courant | 1981 | | pagina 14