Vaterdag-ideeënmarkt in lil the to uon ©//©n De wonderwereld van de Insekten. m HAl\!M EX w°iéd Geslaagd? Dan is een Hanimex een verdiend cadeau! „De wonderwereld van de insekten" rt Nikon EM. Kwaliteit onder handbereik. TbÏNNÉNkis Inspraak Welzijn een zaak voor iedereen VVV nieuws 2100 gulden voor school in india T/m 4 juli f22,50. y ïuiitwdi* Perfekt slapen. les: 1261? Hartje ifid met leuk initiatief Mode uit de Vertrouwde Merken Kollektie. 2AT£-/?DAC 13 JUNI A.S. 649.- ■O foto-film-ui deoci Mogelijke ombouw van jeugd- en jongerenwerk naar club- en buurthuiswerk Het nieuwe Boek van de maand Kom snel kijken bij Boek van de maand: 3 Soester Courant van woensdag 10 juni 1981 rg rhoud<y enhuis 9Q4 ni 334 m; -kt de: endiei de tuil ervi J.t«u :e efl igrond. orlogse 5 meter |met i kelder ilaap- Ikon, rmet 'enveel nhuis op pi c.v.-gas 30 m2 adie daan i WOOl uw in jijkei ng:3 et lig ner met :hte houten toilet en pkamers en 2e x Lm 3 ?42 i halAjstaande souter- liepe^rije achter afwerking. itent voering eap ratuur. cetefdavuizen nd, a minium >zenl uw- ïeeni inimum ndelii L-vor- •met; jen haard, oren i j schuifpui open i :uken„ en hal Verdie- lers, bi dkamer he en 2è toilet, islaat «ïgeveer 25 -bungalow met nde garage en tuin ifereel van rijtjes strekt zich mer, keuken, tamer, tollet en 2 slaapkamers. villa met luxe uit- tij, grote garage -kelderd is en in ai afgewerkt spunten voor het m2 grond, tuin enkele tientallen >s- en duin- ïte verbouwing -vormige woon-,. vuur, luxe keuken bijkeuken, grote garderobehoek. ilaapkamers, met ligbad, afzon- iste trap naar met 4e slaap- mte. C.V.-gas htertuin heeft een >g- alow met garage op een paradijse- ichtige coniferen, e begroeiing /it van de gevels. zit- en zonne- bloembed tussen en unieke woon- oonkamer met )pen haard en :euken, 4 slaap- ner. toilet en hal. ;;Iaan n ïrn gelijnde villa gas en tuinhuis. oud is bij de allercharmantst en je verrezen, het centrum rijdt orbij zo *t tussen het groen .eerde terrein. Lmer met open in vloer, royale ïouten uitvoering), -k corner, bad- 1 en douche, toilet :amers en over eet kantoorruimte itree. i combinatie van ntooraan huis. 'an de moderne 'üla's te koop aan lijkt u voor en leveld. in het huis is dat u eeft over ca. 35 m2 eve kantoorruimte mie en grote hal r, waarmee de ingericht is het m het woon- kt. g. c.v.-gas, diepe Ie L-vormige e keuken, adkamer. bergruimte. 7/02155-16251 - ringl47/033-50488 "HARTJE-ZUID Het Bestuur van firtje-Zuid is op ean aardige gedachte gekomen. Hoe kan een winhlcentrum creatief meedenken met de consument? Vooral als het ga,t om koop-ideetjoi voor bijvoorbeeld Vaderdag. Maar het kan ooibij allerlei anderegebeurtenissen zoals er zijn: Moederdag, Veraar dag. Kerstdagth en last but not least het Sinterklaasfeest. De gedachte is: Organiseer een idoënmarkt en stel als het ware een echt wa- renhuisje samen In een zaal of op én pleintje en Iaat op één plek in je eigen winkelcentrum zén wat er zoal te kop is. Het hangt dan vin de winkelier zelf I of al wat er te zien en te koop is werkelijk bijdraagt aan di behoefte van de lant: het vinden van leuke koopjes, waar je als je ze niet,ziet, hetzij in de \fnkels zelf, hetzij in advertenties, niet zo een-twee-drie aan denkt. kan worden. Als de proef slaagt, zal de markt in ieder geval met Sinter klaas worden herhaald. Laanstraat 94 Baam, Tel.: 02154 - 1 44 08. Tijdens de inspraakavonden van de commissie Welzijnsplanning die ge houden worden in de periode van 15 t/m 23 juni worden de inwoners van Soest in de gelegenheid gesteld hun op merkingen en wensen met betrekking tot het welzijn en de welzijnsvoorzie ningen naar voren te brengen. Jeud Vooral de jeugd heeft het vaak moeilk als het om Vader- of Moederdag gat. De gebruikelijke maandelijkse natui wandeling door het Instituut voor tuurbeschermingseduca'tie, afd. Eer land o.l.v. natuurgidsen start woensdag 10 juni om half acht voor h v.v.-terrein Hees. De wandeling dut plm. twee uren en gaat door het lan goed Pijnenburg. Deelname is gratis De Onze Lieve Vrouwetoren te Amerj foort is weer te beklimmen. Dag lijks, behalve op maandag, om 14.0 15.00 en 16.00 uur. Vanaf 30 juni k^ men vaker omhoog. Prijs 2,-kind. t/m 12 jaar 1,50. Op za. 13 juni organiseert het Va Arkelinstituut, Hellingweg l' te Soesd een grote fancy-fair/bazar met otj rad van avontuur- schieten- balla gooien-rommelmarkt en een gezelf terrasje. Van 10.00 tot 17.00 uur. In De Speeldoos, Rembrandtlaan 31 Baam is van 6 t/m 21 juni een bileumtentoonstelling van Jaap Ruig. Geopend dagelijks van 10-12/i 17/19-21 uur. 's Zondags 14-17 uur. In het Paleis op de Dam te Anist •- dam is t/m 30 augustus een exp< L- tie in de Burgerzaal: Hemel en Ar de. Geopend dagelijks van 12.30 ot 16.00 uur. Toegang 1,-; kinde^n 0,50. In museum Flehite in Amersfoct, Westsingel 50, is een expositie vante keningen en schilderijen van de ki!n- stenares Adri Pieck. Ze hebben grotin- deels Amersfoort en omgeving totïn- derwerp. Tot en met 14 juni. Geophd di. t/m vr. van 10-17 uur. Op za. en zo. van 14-17 uur. Vanaf 13 juni is er iedere zaterdag avond in de maanden juni en jul; in de Oude Kerk te Soest een orgelon- concert. Organist Jan Jansen zalge- durende een uur op beide orgelsior- gelwerken uit de gehele orgellitsra- tuur uitvoeren. Aanvang20.15 uur. Toegang 3,-. De 553 RD Air Force Band o.l.v.Ma joor Jere W. Fridy geeft op 19 juni een Open-Lucht concert bij het mu seum, Kamp van Zeist te Soesterlerg. Aanvang 14.30 uur tot 15.45 uur. Toe gang gratis. In het Cantonpark te Baarn aal de Faas Eliaslaan is op 13 en 14 juni een orchideeënshow. Geopend vat 10- 17 uur. Toegangsprijs 1,50. In Amersfoort is op 19 en 20 juli de Internationale Wandeltweedaagse. Afstanden 30- 40 en 50 km. Te. inl. 033-19014. Van 12 t/m 14 juni zijn op de Meent- zoom te Blaricum de Blaricumsepaar- dedagen. met o.a. een nationaal con- cours-hippique. In poppentheater Toermalijn aan de Koppelpoort te Amersfoort zijn t/m 15 juli iedere woensdag en zaterdagmid dag om 15 uur kindervoorstellingen van ,,Joeri en de kleine draak". Toe gangsprijs 4,50. In Jachthaven de Boomhoek, Nw. Loosdrechtsedijk 224 te Loosdrecht zijn op 13 juni om 13.30 uur Open Surfwedstrijden. Om 10.30 uur kan men zich inschrijven. In de Botenloods van Ottenhome te Loosdrecht is van 16 juli t/m 31 juli „Het Loosdrechts Festival 1981". Ver dere informatie en inl. aan ons kan toor. De botanische tuinen in Utrecht aan de Ford Hoofddijk in De Uithof zijn weer open voor het publiek. De rotstuin in de Hortus staat in juni in volle bloei. In de Domkerk te Utrecht is op za. 13 juni een concert door de Domcan torij o.l.v. Maarten Kooy. Aanvang 15.30 uur. Toegang gratis. Centraal Nederland heeft nieuwe busboekjes. Deze dienstregeling kost 3,50. Ook het nieuwe spoorboekje hebben wij voor u voorradig. Prijs ƒ4,-. Het boekje „Soest en Soesterberg", getekend en Verteld" is aan ons kan toor verkrijgbaar. De prijs is 16,-. Misschien een leuk kado'tje voor Vaderdag? Natuurlijk is een Soester Kadobon ook een fijn kado. Verkrijgbaar bij de Soester- en Soesterbergse Rabo- banken en VW Soest en Soesterberg. Niet alleen kennen de jongeren en vooral de nogal kleineren, het pro bleem' van wat ze nou precies moeten kopen, ook het bedrag is lang niet een voudig. Ze vragen zich al snel af wat iets moet kosten en ze hebben vaak maar weinig centjes. Hartje-Zuid pro beert op die vragen concrete antwoor den te geven tijdens de Vaderdag- Ideeënmarkt die op zaterdag 13 juni a.s. wordt georganiseerd in het gebouw Eltheto. Vlak bij het busstation aan de Soesterbergsestraat. De markt is doorlopend geopend van 10.00 tot 16.00 uur. Men kan er niet alleen ideetjes opdoen voor Pa, men kan er ook wel degelijk meteen kopen. En net als in een Super markt wordt aan het eind afgerekend. Door een slim systeem weet de cas- sière precies van welke winkelier het gekochte of de gekochte artikelen zijn. De organisatie van de markt rekent op haar beurt weer af met de betref fende winkeliers. Vier prijsklassen Ideeën opdoen is natuurlijk leuk, maar nog effektiever is het, wanneer men weet waarnaar men moet kijken. Heeft kleine Kees maar 5,- te besteden, dan kijkt hij óp de Ideeënmarkt alleen bij de afdeling waar allerlei zaken lig gen die van 1 cent t/m vijf gulden kosten. Dat wordt heel duidelijk aan gegeven. Zo is er een afdeling voor artikelen die tussen zes en tien gul den kosten, tussen elf en twintig en tussen een en twintig en dertig gul dens. Duidelijk en zeer overzichtelijk. De markt is niet bedoeld om koopjes of opruim-artikelen aan te bieden. Al les wat er te zien en te koop is ligt bij de winkeliers ook in hun winkels voor dezelfde prijs. De winkelier is zelf niet aanwezig op de markt, want die heeft het uiter aard druk in het eigen bedrijf. Bewaking is er wel. Het Bestuur van Hartje Zuid rekent er een beetje op dat het idee ook in de toekomst goed dienstbaar gemaakt VAOEROAQ IDEeëNMARKT 'ELTHETo' Nikon Een novum van Nikon. De Nikon EM. Een nieuwe automatische spiegelreflex. Klein, compact, functioneel en attractief. Nieuwe lichtgewicht lenzen. Standaard: 50 mm./1.8 Nikon E objectief. Nieuwe handzame motor-drive: de MD-E. Plus een nieuwe auto matische flitser: de SB-E. Het nieuwe Nikon-systeem. De micro-electronische precisie flitst bij Nikon voort! Ga maar kijken bij uw Nikon-specialist. met 1.8 - 50 mm lens Kompakt kleinbeeldcamera met automatische belichting en ingebouwde electronenflitser incl. tas 129.- Pocketcamera met ingebouwde electronen flitser Hetzelfde model, doch met telelens Birk straat 2 - Soest Tel. 12874 INRUIL OCCASIONS De aktie van de leerlingen van de Van der Hucht IVO-Mavo, welke vorige week in en bij de school gehouden werd, heeft bijna 2100 gulden opgebracht. Dit geld gaat naar een school in de Indiase plaats Secunderabad, die door de Soester leerlingen is geadopteerd. Men zal het komend jaar wekelijks geld naar India overmaken zodat de kinderen daar minimaal iedere week een warme maaltijd kunnen krijgen. Dit bedrag wordt door de leerlingen van de Ivo-Mavo op vrijwillige basis bijeengebracht. Woensdag, donderdag en vrijdag heeft de school in het teken gestaan van India. Het normale lesrooster maakte plaats voor een apart programma. De leerlingen kregen allerlei dingen te horen over de geschiedenis van het land, de bestaansmiddelen, de economie, de algemene ontwikkelingsproblemen, gods dienst e.a. Ook was er een dag waarop de leerlingen praktisch bezig konden zijn met bijv. het bouwen van verschillende soorten indiase huisjes, het zelf klaarmaken van indiase gerechten, indiase kleding, de dagelijkse uitgaven. Gedurende het 3-daags programma waren er verschillende films over India te zien en de laatste dag was er met elke groep een discussie over het project. De afsluiting van het geheel vond zaterdag plaats met een fancy-fair in het schoolgebouw. Er waren allerlei stands: een tentoonstelling van de gemaakte huisjes, informatie over India, verkoop van gebruikte of nieuwe artikelen, rad van avontuur, bingo, wafelbakkerij, bloemen en stekjes, boeken, een waarzeg ster, "kus"-huis, dartspel, indiase gerechten, een film en allerlei spelletjes die allemaal als doel hadden zoveel mogelijk geld bijeen te brengen voor de geadopteerde school. Toen om 4 uur de fancy-fair gesloten werd bleek dat voor de school bijna 2100,- bijeengebracht was. Voor de school in India, waar over 2 weken de zomervakantie is afgelopen is dit een mooie opbrengst, die de moeilijkheden daar enigszins zal verlichten. RESTAURANT Van den Brink Soesterbergsestr. 122 Soest Tel. 02155-12706 LUNCHEN? Onze steeds wisselende spijskaart komt zeker aan uw wensen tegemoet! Insluiper aangehouden Een 22-jarige Soester werd in Amster dam aangehouden. Hij bleek uit een woning aan de Speenkruidstraat twee Eurocheques, twee betaalkaarten van een bank met de bijbehorende pasjes alsmede een aantal antieke zilveren voorwerpen gestolen te hebben. Uit een andere woning aan dezelfde straat nam hij twee kostbare fotocamera's weg, drie paspoorten, twee rijbe wijzen, drie Eurocheques, met bij behorende pasje en een portemon nee met kleingeld. De commissie heeft een conceptplan opgesteld dat tijdens deze avonden ter discussie wordt gesteld. In dit plan is een groot aantal aanbevelingen opge nomen waaraan naar de mening van de commissie de komende tijd aan dacht besteed moet worden. Punten die in het conceptplan genoemd worden, zijn onder meer: de zorg voor een goed volkshuisvestingsbeleid afge stemd op de behoeften van de woning zoekenden, goede thuishulp voor zie ken en bejaarden, de verkeersveilig heid bevorderende maatregelen, de dorpshuizen in Soesterberg en Soest uit de problemen helpen, het realise ren van een crossbaan voor de oudere jeugd, het verbeteren van de accom modaties van jeugdwerk instellingen en het handhaven en waar mogelijk verbeteren van de leefbaarheid van Soesterberg. In de huis-aan-huis informatie over de inspraakavonden worden alle aanbeve lingen voor het komende jaar met een korte toelichting opgesoms. Het wekt wellicht bevreemding dat er geen afzonderlijke aanbeveling over de problematiek rond de buitenlandse werknemers is opgenomen. Reden hiervoor is dat er momenteel door een groot aantal betrokkenen voorberei dende werkzaamheden verricht wor den om te komen tot een samenwer kingsverband van diverse instellingen en organisaties waarin de problemen van en rond de buitenlandse werk nemers integraal benaderd worden. Dit samenwerkingsverband moet haar definitieve structuur nog krij gen. De commissie houdt de ontwik kelingen in deze nauwlettend in de gaten. Voor belangstellenden ligt het comple te conceptplan van de commissie Wel zijnsplanning in het gemeentelijk informatiecentrum en de filialen van de bibliotheek ter inzage. Nogmaals verzoekt de commissie de inwoners van Sqest de mening over het conceptplan kenbaar te maken. Dit kan op de inspraakavonden zelf. Mocht u verhinderd zijn één van de ze avonden te bezoeken, dan kunt u uw reactie sturen aan het secretariaat van de commissie Welzijnsplanning, Lange Brinkweg 79, 3764 AB Soest, tel. (02155) 1 67 44, tst. 340 Of 423. Op dit adres kunt u alle verder gewenste informatie verkrijgen. Ledenvergadering Woningbouwvereniging Soest Donderdagavond 25 juni, aanvang 20.00 uur, wordt in het dorpshuis De Borg in de wijk Overheés de algeme ne ledenvergadering gehouden van de Woningwetvereuiging Soest. Het bestuur legt dan verantwoording af aan de leden over het doen en la ten van de corporaties; het jaarver slag en de jaarrekening worden vast gesteld en nog een handvol huishou delijke zaken komt aan de orde. Ver moedelijk zal ook gesproken worden over het vandalisme dat grootse vor men heeft aangenomen. Het grootste probleem daarbij is, zo staat in „Bouwsteen" het informa tieblad van de vereniging, de gewen ning. „Niemand kijkt er meer vreemd van op dat er iets stuk is; erger nog, men verwijt het de woningbouwver eniging". In het blad wordt aangedrongen op mentaliteitsverandering. Gesproken zal ook worden over de boven het buurtwinkelcentrum in Overhees te bouwen woningen. De vereniging heeft er twintig gepland in de huursector. Mocht er voldoende be langstelling bestaan voor „koop", dan kunnen de plannen gewijzigd worden. Tijdens de vergadering zal een nieuwe voorzitter en nog een bestuurslid moe ten worden gekozen. Aftredend zijn de heren J. van Herwaarden en L. Her tog. Op 2 juni heeft in Soesterberg een be spreking plaatsgevonden tussen het college van Burgemeester en Wethou ders en de instellingen die betrokken zijn bij een mogelijke ombouw van het jeugd- en jongerenwerk naar het club- en buurthuiswerk. Onderwerp van bespreking was de coördinatie van welzijnsactiviteiten in Soesterberg: het zo efficiënt mogelijk opzetten van nieuwe activiteiten waar bij het eventueel beschikbare perso neel en vrijwilligers op meerdere plaatsen in het welzijnswerk in Soes terberg inzetbaar moeten kunnen zijn. Uitgangspunt hierbij moet zijn dat de middelen voor de (nieuwe)initiatie ven uit het huidig, totaal voor de ge meente Soest beschikbare budget, moeten komen. Gebleken is dat de aanwezige instel lingen in principe bereid zijn mee te werken aan een vorm van samenwer ken. Afgesproken is dat de diverse instel lingen op korte termijn en na over leg met hun achterban zullen mee delen of hun bereidheid definitief is. Vervolgens zal iedere instelling een in ventarisatie maken van de mogelijke wensen en knelpunten. Deze zullen dan in een gezamenlijke vergadering, welke gehouden zal worden op woens dag 23 september, besproken worden. Een 160 pagina's dik boek over de schoonheid van de insektenwereld. Uniek van opzet. Rijk aan prachtige kleurenfoto's. Daarna f 17 - duurder. (Echter zolang de voorraad strekt.) Soesterbergsestraat 53 Soest-Zuid Tel.: 02155-12419 Goliathus v. Weedestraat, hoek Stadhouderslaan - Soestdijk Tel.: 02155-17699 Eten en gegeten worden; een roodborsttapuit die een spin verschalkt heeft De laatste decennia is er meer over de natuur gepubliceerd dan in de eeuwen daarvoor: over bomen, bloemen, de lucht en het water; over vogels en vissen, kleine- en grote roofdieren enz. De reeks is uitgebreid met "De wonderwereld van de insekten". In de wereld zijn ruim 900.000 soorten insekten beschreven. Een diergroep dus die de grootste en massaalste ter wereld is. En het is eigenlijk te gek dat juist die diergroep maar door zo weinig mensen gewaardeerd wordt. De beide auteurs van dit boek, Martin van der Donk en Teo van Gerwen, doen daar nu iets aan. Als boek van de maand kost het tot en met 4 juli 22,50; daarna 39,50. Van Gerwen en Van der Donk stellen het immense rijk der insekten open en maken het toegankelijk voor ieder die om zich heen wil kijken. De wereld van de vlinder, de rups, de mier, de spin, de libel, de sprinkhaan, de bij en de wesp, de kever, de lieveheersbeestjes, de torren. In het boek zijn talrijke foto's van geprepareerd materiaal opgeno men, en ook "inzetjes" van levende dieren in hun natuurlijke omgeving. De insekten op de foto's zijn iets groter dan in de natuur, waardoor de kleinere dieren beter tot hun recht komen. Aan de hand van dit fotomateriaal wordt verteld over de ontwikkeling van in sekten, hun bouwprestaties, de ma nieren waarop zij zich voortbewegen en verspreiden. Aandacht wordt be steed aan hun wonderlijke zintuigen, de geluid- en geursignalen die ze uit zenden, hun voedsel en de manier waarop ze dat verzamelen en de in vloed van de seizoenen. En dat alle maal op een makkelijk herkenbare manier, óók voor wie niets van insek ten afweet. Voor ecologische aspecten is een belangrijke plaats ingeruimd; welke functie hebben insekten bij de instandhouding van het evenwicht in de natuur; hoe helpen zij schadelijke invloeden te keren; welke plaats heb ben zij in de voedselketens; hoe be langrijk is hun rol bij de bestuiving van bloemen. "Het klinkt wat vreemd, maar een van de belangrijkste dien sten die insekten aan de natuur be wijzen, is de voedselvoorziening van hun vijanden. Insekteneters als mol len, egels, muizen en vleermuizen zijn grotendeels van hen afhankelijk. Vos sen eten behalve zoogdieren ook insek ten, vooral kevers en sprinkhanen. Vissen, kikkers en padden voeden zich ook met insekten, in en boven water". In 72 dubbel pagina's passeert steeds een bepaald aspect van het insekten- leven de revue, nesten, eitjes, larven, cocons, poppen, parasieten, camoufla ge, mimicri, zintuigen, ecologie enz. Bij de samenstelling van het boek stond het insektarium van Natuurstu diecentrum en Museum 'Jan Vriens' in Asten model. De waarde van dit boek wordt nog vergroot door een uitgebreid opzoekdeel met samenvattende infor matie over de systematiek in het planten- en dierenrijk, over de bouw van geleedpotigen en over orgaanstel sels van insekten. Daarnaast bevat het boek een uitvoerig register, een litera tuurlijst en een opsomming van instel lingen en musea die nadere informatie over insekten verschaffen. "De won derwereld van de insekten" is een plezierig paspoort voor het immense insektenrijk. klassiek: C- Mollerusstraat 7 3743 BW Baarn tel. 02154 -12797 Uw lichaam verdient een gezonde nachtrust In een goed bed, niet te hard en niet te zacht Precies daar ondersteunend waar uw lichaam dat vraagt Komt u eens 'proefslapen' op zo'n ideaal bed. Wij adviseren u deskundig en desnoods fluisterend! k.de boer zoon bv adviseurs voor interieur en bimenhuisarchitektuur svm J

Soester Courant | 1981 | | pagina 3