Feestelijke uitreiking einddiploma's op Griftlandcollege r Minder problemen in Soesterberg dan handjevol inwoners doet voorkomen en R Stalenhoef bv Brand in Molenschot snel bedwongen voor: 2 medewerkers (m/v) voor halve dagen De Nederlandse kiezer bedeelde D'66 meteen winst van 112,5%. U kunt D'66 helpen dat vertrouwen in daden om te zetten: WORDT LID! GEMEENTE Personeel gevraagd Wet Autovervoer Personen Raadsvergadering Wegenwet - Onttrekking aan openbaar vervoer Hinderwet Voorbereidingsbesluit Auto-plaatwerk/Spuitbedrijf 1e Heeserlaantje 2 Soest Telefoon 02155-18600 GESLAAGD! Gefeliciteerd met je diploma! Op vertoon ervan, op iedere broek /25,- korting! vrijetijdskleding faMee*t ójo ?wa& 'ecmero JA, IK WORD D'66-LID Bij het bureau Huisvesting worden gevraagd die zullen worden belast met uiteenlopende administratieve taken en eventueel met baliewerkzaamheden. Functie-eisen: - opleiding op tenminste M.A.V.O.-niveau; - typevaardigheid; - goede contactuele eigenschappen; - minimum leeftijd 25 jaar. Bereidheid tot wisselende morgen- en middagdiensten in onderling overleg. Salaris afhankelijk van opleiding en ervaring van bruto f 894,- tot f 1.178,50 per maand. Bij de selectie zal een vertegenwoordiging van het personeel wor den betrokken. Sollicitatiebrieven aan de gemeentesecretaris, Postbus 2000, 3760 CA Soest, binnen 10 dagen na deze publicatie onder vermel ding van vacaturenummer 81-18. (Openbare bekendmaking) Burgemeester en wethouders brengen hiermee ter openbare kennis dat de bij hun besluit van 4 september 1979 op naam van de heer G. H. A. Plag ge, Birkstraat 42, Soest, overgeschreven en op 19 februari 1980 gewijzig de taxivergunning, zodanig wordt gewijzigd dat de heer Plagge voort aan vijf taxi's in bedrijf mag hebben. Voor iedere belanghebbende staat tegen deze beschikking beroep op gede puteerde staten van de provincie Utrecht open binnen dertig dagen na heden. De eerstvolgende raadsvergadering van de gemeenteraad zal donder dag 18 juni om 19.30 uur worden gehouden in de aula van het Griftland- college aan de Noorderweg. Vanzelfsprekend bent u van harte welkom bij deze openbare vergadering. De agenda ziet er als volgt uit Vaststelling van de notulen van de openbare vergadering van 19 maart en 16 april 1981. Ingekomen stukken. Vragenhalfuurtje. Behandeling nota financiële situatie van de gemeente Soest. Voorstel tot vaststelling van een nieuwe verordening op het beheer van het gasbedrijf. Voorstel tot wijziging van de begroting 1980 van de algemene dienst en het grondbedrijf en de begroting 1981 van de algemene dienst. Voorstel tot het verlenen van een ontheffing als bedoeld in artikel 1 van de Zöneverordening Hinderwet ten behoeve van het oprichten, in werking brengen en in werking houden van een herstelinrichting voor kampeerauto's op/in het perceel Amersfoortsestraat 15 te Soes- terberg. Voorstel tot het verlenen van een ontheffing als bedoeld in artikel 1 van de Zöneverordening Hinderwet ten behoeve van het uitbreiden van een inrichting ter vervaardiging van fotografische artikelen op/ in het perceel De Beaufortlaan 28 te Soest. Voorstel tot het verlenen van een ontheffing als bedoeld in artikel 1 van de Zöneverordening Hinderwet ten behoeve van het wijzigen van een inrichting voor het chemisch reinigen van kleding op/in het per ceel Van Weedestraat 40 te Soest. Voorstel tot het aangaan van een overeenkomst strekkende tot op heffing van de verplichting tot levering van industrieterrein. Voorstel tot verkoop van grond aan de PUEM, gelegen in het be stemmingsplan „Albert Cuyplaan te Soest" ten behoeve van de bouw van een trafostation. Verkoop van een aantal perceeltjes grond, gelegen aan de A. van Leeuwenhoeklaan, de B. Ballotlaan en de Chr. Huygenslaan te Soes- terberg. Voorstel tot verkoop van het perceel Wilhelminalaan 16b aan mevrouw C. A. van Rossenberg-Stalenhoef te Soest. Voorstel tot wijziging van de bezoldigingsverordening 1971. Voorstel inzake de instelling van taakgroepen commissie welzijnsplan ning. De schriftelijke toelichting op de onderwerpen die ter tafel komen, kunt u inzien in het gemeentelijk INFQrmatiecentrum, Steenhoffstraat 9a tegenover het gemeentehuis (Openbare bekendmaking) Burgemeester en wethouders maken hierbij openbaar bekend dat van 10 juni tot en met 10 juli 1981 op de afdeling I van de gemeente secretarie en in het gemeentelijk iNFOrmatiecentrum ter voldoening aan artikel 10 tweede lid van de Wegenwet twee door hen aan de ge meenteraad uit te brengen voorstellen ter inzage liggen, welke voorzien in: a. de onttrekkinng aan het openbaar verkeer van gedeelten van de An- driessestraat, Dijkhuisstraat en het Sinnemaplein. b. de onttrekking van een deel van de Schooldwarsweg aan het open baar verkeer. Gedurende deze periode kunnen de belanghebbenden tegen de voorstel len schriftelijke bezwaren bij de gemeenteraad indienen. Op 23 juli 1981 van 10.15 tot 10.30 uur bestaat de mogelijkheid deze bezwaarschriften mondeling toe te lichten bij een vertegenwoordiging van hun coilege die dan zitting heeft in de commissiekamer van het gemeentehuis. Op de gemeentesecretarie (afdeling I) en de bibliotheek aan de Albert Cuyplaan liggen ter inzage verzoeken van: de directeur van het Kompost en rioolwaterzuiveringsbedrijf Soest- Baarn, Eemnesserweg 52 te Baam om een nieuwe de gehele inrich ting omvattende vergunning voor een inrichting waarin huisvuil wordt gekomposteerd en rioolwater mechanisch en biologisch wordt gezui verd op het perceel Maatweg 10 te Soest (kad. Soest, A, nrs. 3639, 4586 en 4590) Gebr. G. en H. Tammer, Amersfoortsestraat 7 te Soesterberg om een vergunning voor het oprichten, in werking brengen en in werking houden van een inrichting voor puinbrekers en overslag op het per ceel Amersfoortsestraat 5la te Soesterberg. (kad. Soest, E, nr. 1821) P. W. Stalenhoef, le Heeserlaantje te Soest om een nieuwe de gehele in richting omvattende vergunning voor een herstelinrichting van auto's (uitdeuken en spuiten) op het perceel le Heeserlaantje 2 te Soest (kad. Soest, G, nr. 4312) Procar Verkoop B.V., Grote Melmweg 2-13 te Soest om een vergunning voor het oprichten in werking brengen en in werking houden van een inrichting voor de vervaardiging van reinigings- en ontsmettingsmid delen op het perceel Industrieweg ongenummerd te Soest (kad. Soest, G, nr. 7813). Men kan gemotiveerde bezwaren tegen het verlenen van de vergunning schriftelijk bij het college van burgemeester en wethouders inbrengen ge durende één maand na datum van terinzagelegging van het verzoek. Gemotiveerde bezwaren kunnen mondeling in persoon of gemachtigde worden ingebracht op de hierna genoemde zitting, waar gelegenheid wordt gegeven tot een gedachtenwisseling over de vraag tussen college, de aanvrager en de overige aanwezigen. De openbare zittingen worden gehouden op donderdag 25 juni 1981 om resp. 09.00, 09.30,10.00 en 10.30 uur in het gemeentehuis. De^ uitreiking van de einddiploma's VWO en Havo heeft vorige week op het Griftlandcollege op bijzonder feestelijke wijze plaatsgevonden. Dat had alles te maken met het feit dat er voor het eerst VWO-diploma's konden wor den uitgereikt en de school nu, zoals rector drs. J. J. W. Mulder dat zei. „Vol groeid" is. In dezelfde week werd daarom ook het eerste bestaanslustrum gevierd, ook al was men daar in feite driekwart jaar te Iaat mee. De lustrum viering kende twev-onderdelen: een-muzikale show uitgevoerd door de leer lingen en een cabaret uitgevoerd door de docenten. Beide keren, zowel bij de uitvoering als bij de uitreiking was de inspecteur van het middelbaar onder wijs, drs. A. F. W. Kléberg aanwezig. De uitvoering werd verder bijgewoond door burgemeester Miedema van Baarn en wethouder Menne namens het Soes- ter gemeentebestuur. Po|||: „,.rman v;in ,)am Rector Mulder van Griftland reikt het einddiploma uit aan één van de 115 ge slaagden. 115 leerlingen uit Soest, Baarn en Bern- nes kregen het einddiploma uitgereikt; 35 daarvan ontvingen het VWO-diplo- ma en 80 het einddiploma Havo. Van de 35 wonen er 18 in Soest en 17 in Baarn; van de 80 wonen er 52 in Soest, 26 in Baarn en 2 in Eemnes. Rector Mulder sprak het gebruikelijke toepasselijke woord. Hij bracht ook dank aan de ouders voor het in de school gestelde vertrouwen. Op de ge slaagden deed hij een dringend beroep om naar anderen te luisteren en te kiezen voor een leven mét andere men sen. „Het leven", aldus de heer Mul der, „is de moeite waard geleefd te worden". Ook inspecteur Kléberg voerde het woord. „Dat is niet gebruikelijk", zei hij, „want een diploma-uitreiking is een normaal schoolgebeuren". Hij was echter dankbaar voor de uitno diging dit keer aanwezig te zijn omdat het voor Griftland toch wel een belang rijke gebeurtenis was. De inspecteur noemde Griftland „een school met durf, die veel nieuwe za ken heeft aangepakt' Namens het bestuur- wenste voorzit ter drs. J. J. Bade kinderen en hun Ouders geluk. Hij sprak ook woorden van dank tot de docenten. Lustrumviering De viering van het eerste bestaanslus trum kende heel wat hoogtepunten. Van uitstékende kwaliteit was de muzi kale show „Rock around the Clock". Er zat veel vaart in; hij was actueel en er werd voortreffelijk gedanst. Opvallend was dat op Griftland blijk baar alleen de meisjes acteertalent hebben; het aandeel van de jongens in deze show was bedroevend gering. Dat lag wel wat anders bij het caba ret dat door de docenten werd uitge voerd. Op een enkel onderdeel na „overheersten" hier de mannen, zij het dat de dames zich niet geheel lieten verdringen. Ondermeer met „Vrouwenstrijdlied" bewezen zij hun cabaret-mannetje te staan en ook bleken zij over uitsteken de zangstemmen te beschikken, waar door hun bijdrage niet gering was. De heren-docenten leefden zich zo te zien uit en hingen, waar rector Mul der in zijn welkomstwoord al voor vreesde, „de vuile was duchtig bui ten. De buitenstaander zal opgevallen zijn dat de functie van conrector aan dis cussie onderhevig is. Men was, maar dat is bij dergelijke schoolcabarets gebruikelijk, niet zuinig met kritiek, zowel op elkaar, op de leiding als op de leerlingen. De nummers „De Schei ding" en „Meneer van Zwieten" waren voor leerkracht en leerling van bijzon dere betekenis. Ook het cabaret werd met veel vaart gebracht en zat goed in elkaar. Over vijf jaar, of eigenlijk vier jaar, wanneer het tweede lustrum gevierd wordt, zullen zeker de „afzwaaiers van vandaag" met grote belangstel ling het her-optreden van de docenten komen bekijken. Lijst van geslaagden VWO: Irene Adams, Soest. - Joke Adelerhof, Baarn. - Sonja Bakker, Soest. - Inge Besa^on, Baarn. - Marianne Birkhoff, Baarn. - Marjolein Blok, Baarn. - An ke van den Bos, Soest. - Rik van Ca- pelle, Baarn. - Liesbeth Dekker, Soest. - Gijsbert van Doorn, Soest. - Joanneke Goebertus, Soest. - Hans van de Hel, Soest. - Annemarie Hidding, Soest. - Janneke v.d. Hoek, Soest. - Hans v.d. 'Boeven, Baarn. - Wietske Hospes, Soest. - Leona v.d. Houwen, Baarn. - Frank van Kouterik, Baarn. - Sas- kia Kuiper, Soest. - Peter Kuijt, Baarn. - Maarten Meijer, Soest. - Anoushka Moes, Baarn. - Mieke Mul der, Soest. - Egbert Oldenboom, Soest. - Willem Plomp, Baarn. - Martin de Put ter, Soest. - Marcel Rademaker, Baarn. - Anja Roest, Baarn. - Marjan Schippers, Soest. - Jenny v.d. Toorn, Baarn. - Ruud Tijhuis, Baarn. - Jack Vermeulen, Baarn. - Wijgert Verstoep, Soest. - Christiaan v.d. Woude, Baarn. - Nico ZethofSoest. HAVO: Theo Anbeek, Baarn. - Anneke Arnold, Baarn. - Anne Vincent Bade, Soest. - Bernard Bavinck, Baarn. - René Boek- hoff, Soest. - Marja den Boer, Soest. - Hilde Bossema, Soest. - Jeroen Braam, Soest. - Sjaak Breunesse, Soest. - Cor- nell v.d. Brink, Baarn. - Ardi Brou wer, Soest. - Willem Brugman, Soest. - Mirjam de Bruin, Soest. - Hélène Cij fer, Soest. - Chris van Dalen, Soest. - Ingrid van Doorn. - Vera Drees, Baarn. - Joris van Eek, Soest. - Adriënne Ester, Soester. - Simone Fid- der, Soest. - Erwin Gerth, Soest. - Madeleine Grasmeijer, Baarn. - Wil lem Hamoen, Soest. - Sandra Hartog, Baarn. - Oscar Homan Soest. - Lizet v.d. Horst, Baarn. - Winny Houwaart, Soest. - Theo Huibers, Baarn. - Carla de Jong Soest. - Alma Kikkert, Soest. - Rob Kleinveld, Eemnes. - Remco van Kleij Baarn. - Mirjam Klinkenberg, Soest. - Eduard Koelewijn, Soest. - José Koning Baarn. - Harmen Kooistra Soest. - Henk van Kooij, Soest. - Wim v.d. Kraats, Soest. - Bart Krol, Soest. - Francis Krop, Baarn. - Jeannette Kuus Soest. - Henriet Kuijt, Baam. - Stef- fen Land, Soest. - Marijke van Leeu wen, Soest. Antoinnet van Lith, Soest. - Karin Matthijssen, Baarn. - Mirjam v.d. Meer, Soest. - René Mellema, Soest. - Lindy Molenaar, Soest. - Re né Molenaar, Soest. - Janine van Mou- rik, Baarn. - José Muis, Soest. - An- ton van de Nes, Soest. - Bert v.d. Neut, Soest. - Mare Nieuwenhuizen, Baarn. - Annemarie Overduin, Soest. - Kees van Pageé, Baarn. - Dicky Pladdet, Soest. - Martin Pronk, Soest, Linda Radema ker, Soest. - Kirsten v.d. Riet, Baarn. - Carolien v.d. Rüit, Baarn. - Saskia Ruitenberg, Soest. - Barbara Sanders, Soest. - Janita van Schie, Eemnes. - Haijo Schipper, Soest. - Henk Schok ker, Soest. - Gerda Springintveld, Baarn. - Ellen Stoelenga, Soest. - Ger da v.d. Veen, Baarn. - Ingrid Versteeg Soest. - Gerben Visser, Baarn. - Ka- rolien Vos, Baarn. - Charlotte v.d. Waals, Baarn. Irene v.d. Wal, Soest. - Jeannet v.d. Wekken, Soest. - Kees Jan v.d. Werken, Soest. - Leontien Windhorst, Baarn. - Ronald Wolthuis, Baarn. - Jeannette van Zalk, Soest. Voor het verzoek van de directeur van het Kompost- en rioolwater zuiveringsbedrijf geldt nog het volgende: „Bij besluit van 20 mei 1981 is de beschikkingstermijn voor de aanvraag verlengd met 3 maanden, met toepassing van artikel 43, 2e lid van de Wet algemene bepalingen milièuhygiëne. N.B. Alleen zij die tijdig (schriftelijk of mondeling) bezwaren hebben ingebracht tegen de aangevraagde beschikking kunnen later beroep in stellen, tenzij wordt aangetoond dat men redelijkerwijs niet in staat is geweest (tijdig) bezwaren in te brengen. Indien de indiener van schrif telijke bezwaren daarom verzoekt, worden zijn persoonlijke gegevens niet bekendgemaakt. Dit verzoek moet schriftelijk, tegelijkertijd met het bezwaarschrift, bij het college van b. en w. worden ingediend. Openbare bekendmaking De burgemeester maakt ter uitvoering van artikel 22 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening bekend, dat door de raad van de gemeente Soest bij zijn besluit van 21 mei 1981, afdeling I, nr. RB 81-59, bestemmingsplannen in voorbereiding zijn verklaard voor het perceel Van Weedestraat hoek Nassauplantsoen en voor het perceel van het voormalige landgoed Egghermonde, zoals op de bij dit besluit behorende kaarten met een grij ze kleur is aangegeven. INFORMATIES: INFO-CENTRUM, STEENHOFFSTRAAT 9a, TELEFOON 02155-22555. OPEN MAANDAG t/m VRIJDAG VAN 10.00-12.30 - 13.30- 17.00 UUR Door uiterst snel en deskundig optreden hebben de Soester brandweer vrijwilligers afgelopen zaterdagmiddag een uitslaande brand in een kamer op de derde etage van het bejaardencentrum Molenschot bedwongen. Om vijf voor vier werd de brand gemeld en binnen vijf minuten waren de eerste brandweerlieden al in het gebouw aanwezig. Daar bleek op de derde etage in een kamer een t.v.ap- paraat geëxplodeerd te zijn tijdens de afwezigheid van de bewoner, de 82- jarige heer W.van der K. Hij had het toestel aangezet, maar direct daarop uitgedaan toen hij wat vreemde ge luiden hoorde. Toen Van der K. na een half uur weer in zijn kamer kwam, lekte de vlammen uit het toestel en kort daarop stond de kamer in brand. De brandweer zette de ladderwagen in en zo kon van buitenaf het vuur bestre den worden. De gang op de derde verdieping, waar de kamer gelegen is, raakte vol rook, maar omdat de gang deuren gesloten bleven trok de walm niet verder het gebouw in. Zes met persluchtmaskers voorziene brand weerlieden doorzochten alle kamers op de etage en brachten vier ouderen in veiligheid. Eén van hen werd met rookvergiftiging per ambulance naar het ziekenhuis Zonnegloren gebracht. Nadat het vuur geblust was werden de ramen opengezet om de rook uit het gebouw te laten trekken. De schade, die toch nog in de duizenden guldens loopt, bleeft beperkt tot de kamer. Om even over half vijf werd het sein 'inrukken' gegeven. v.WfeedestraatTF tel.12424 Soest Zo nu en dan doet een handjevol inwoners van Soesterberg voorkomen dat het dorpsdeel door het gemeentebestuur van Soest als een soort achtergebleven gebied behandeld wordt. Dat gevoel overheerste al toen de Wijkraad nog in functie was en het werd er, ondanks dat de Soesterbergers die Wijkraad wegstemden, niet beter op nadat dit groepje uiterst goedwillende lieden het veld had geruimd. Het contact "op niveau" is er wat moeilijker door geworden en dat ligt enerzijds aan het bestuur van Soest dat de vaste bezetting van hulpsecreta rie en politiepost terugtrok, maar anderzijds ook aan de Soesterbergers zelf, die nauwelijks of geen gebruik maken van de gelegenheden die er toch zijn om het bestuur op problemen attent te maken. Het soms wat overtrokken gelamenteer heeft wel tot resultaat gehad dat een secretarie-ambtenaar drie maanden in Soesterberg gewerkt heeft om de aanpak van knelpunten te coördineren en wegen aan te geven om oplossingen van structurele problemen voor te bereiden. "Dat de mogelijkheid tot communice ren tussen de inwoners van Soester berg en het gemeentebestuur en om gekeerd, wezenlijk anders ligt dan in Soest is een veronderstelling die ik niet bewijzen kan", schrijft de ambtenaar, de heer J.Peters, in het rapport dat hij naar aanleiding van zijn drie maanden verblijf in Soesterberg opstelde. Hij voegt er aan toe dat er ook geen reden is om dit te veronderstellen. Wel is het hem opgevallen dat vele Soesterbergers niet op de hoogte zijn van het feit dat de wethouders óók in Soesterberg spreekuur houden. Dat ligt dan niet aan de voorlichting die gefaald zou hebben, maar om dat de Soesterbergers eenvoudig niet of niet voldoende lezen. Peters constateert wel dat er sinds de ophef fing van de wijkraad (oktober '79) geen duidelijk gestructureerd overleg meer is. "Ik schrijf met nadruk 'duidelijk' om dat de normale kanalen, die natuurlijk zijn blijven bestaan, voor de burgers wellicht niet zo direct aanwijsbaar Yade/tdaq makki ycf//r/^eeën... y3J fArv o - t& wl Geslaagd Voor het examen stenografie Neder lands (V.S.L.M.) slaagden: Marion Fugers, Anneloes Ham- macher, Kitty Jansen, Ingrid Pathuis, Els Quasten en Hedy Voorbach. Allen zijn opgeleid door Onderwijsin stituut Hulscher, Soest. duidelijk zijn". In Soesterberg heeft men het wat dat betreft niet moeilijker dan in welke andere wijk van Soest ook. Wel noemt Peters Soesterberg "een kleine kern met een eigen gezicht binnen de gemeente Soest. En dat eigen gezich wordt dan bepaald door de wat ingekapselde ligging tussen vlieg veld, de gemeenten Zeist en Amers foort en de militaire terreinen; de moeilijke bereikbaarheid van het (bestuurlijk?) centrum van de ge meente Soest; de oriëntatie op Zeist en Amersfoort; de werkgelegenheid bij defensie en het bestaan van organisa ties die zich zeer speciaal met Soester berg bezig houden. ambtelijke bijstand Na het sluiten van de hulpsecretarie komt er steeds, gedurende drie ochten den in de week, een medewerker van de afdeling bevolking van de secretarie in Soesterberg voor rijbewijzen, pas poorten enz. "Een vorm van dienstver lening",, zegt Peters, "die hoog ge waardeerd wordt". Ook hier blijkt evenwel het euvel dat Soesterbergers niet lezen en zo over het hoofd (blijven) zien dat de hulpsecretarie op dinsdag en donderdag niet geopend is. Overi gens wordt de ambtenaar steeds ge confronteerd met andere zaken dan waarvoor hij naar Soesterberg komt en wat dat betreft adviseert de heer Peters de werkzaamheden van de zit ting hebbende ambtenaar uit te brei den. "Zijn werkzaamheden", zegt de heer Peters, "laten ook wel wat ruimte om ook op andere gebieden wat bij stand te geven of adviezen te verstrek ken. Dat dan naast de bemiddeling bij huisvesting, waarvoor al eenmaal per maand gelegenheid is, terwijl de uit breiding niet op het terrein van het maatschappelijk werk hoeft te komen, omdat een maatschappelijk werkster al eenmaal per week zitting houdt in Soesterberg. Peters merkt in dit verband ook op dat de (twee) wijkagenten in dat dorpsdeel veel bemiddelingswerk doen en regel matig signalen doorgeven naar het gemeentebestuur. "Zij zijn een vraag baak, die hun bekendheid met Soester berg en haar inwoners op gepaste wijze weten te gebruiken", aldus de heer Peters. S.O.M.S. Onder de naam "Soesterberg Overlegt met Soest" (SOMS) is er op bestuurlijk niveau contact met het gemeentebe stuur. Deze werkgroep heeft naar de mening van Peters nog steeds een functie en kan zeer veel betekenen bij het aandragen van initiatieven om de belangen van de Soesterbergse ge meenschap te belichten. Ook de ver eniging Soesterbergs Belang (hoewel zeker niet door alle Soesterbergers op handen gedragen, zegt Peters) doet in dit verband nuttig werk. "Ik zou het dorp een slechte dienst bewijzen als de gedachte zou postvatten dat er sprake is van kommer en kwel. Het tegendeel is waar en met genoegen hoor je mensen praten over hun dorp", aldus Peters. Er zijn wel wat problemen onder andere op het gebied van de huisvesting; het verkeer in het dorp zelf; de Rademakerstraat. de ver ouderde bestemmingsplannen en de binnensport. Wat het verkeer betreft zegt Peters: '"t is met opgevallen dat men in Soesterberg er aardig in ge slaagd is voor de automobilist er een doolhof van te maken". Door de wijk raad zijn ooit verbeteringen aange dragen, maar die plannen zijn door Soest nooit uitgevoerd. Hinder van het vlieglawaai heeft practisch niemand; niemand maakt zich daar werkelijk druk om. Als een probleem ziet met wel het verkeerslawaai van de Amers foortsestraat. Algemene vragen zijn: kan er bebouwing plaatsvinden ten noorden van Apollo? Wat gebeurt er met het Ons Belang-terrein? Hoe staat het met de afslag van Rijksweg 28? Blijft de gemeente waakzaam op de afgraving van Cirkel? Waarom ver gadert de gemeenteraad niet weer eens in Soesterberg? Men maakt zich verder zorgen over het te hard rijden in het dorp; over de capaciteit van de rioolwaterzuiveringsinstallatie en men vindt ondermeer dat er weer een vertrouwde figuur, zoals eertijds de heer Luyf, ("iemand die de weg weet") in het dorp moet terugkomen. Peters adviseert de Soesterbergse ver enigingen wat meer te coördineren. "Er wordt", zegt hij, "enthousiast vergadert, doch soms leek het of men zich te veel waagde op het terrein van een ander". E. Banki nieuwe voorzitter „Soester Gemeenschap" De Vereniging de Soester Gemeen schap hield op 2 juni j.1. haar jaar lijkse ledenvergadering. Het voorzit terschap werd door Ernst Holtrop, die bijna tien jaar deze funktie vervulde, overgedragen aan Endre Banki. Eerst genoemde blijft voorlopig deel uitma ken van het bestuur. Anke van Dussel- dorp, secretaris, gaat het bestuur ver laten. Het secretariaatsadres wordt Weegbreestraat 91. In de vergadering werd besloten, dat de Soester Gemeenschap de aangeslo ten verenigingen en instellingen zal sti muleren om een kerngroep te vormen binnen de taakgroep Cultuur en Edu catie in het kader van de welzijnsplan ning. Het accent zal daarbij liggen op de amateuristische kunstbeoefening en het educatieve werk. Het is de bedoe ling dat de kerngroep uit leden van de Soester Gemeenschap binnen de taak groep cultuur en educatie coördine rend en beleidsformulerend aktief zal zijn. Hierdoor zal de taakgroep cul tuur en educatie een meer structurele inbreng kunnen krijgen en een visie op langere termijn kunnen ontwikke len. In het najaar zal de voorgenomen in tegratie van de aktiviteiten van de Soester Gemeenschap met het werk van de taakgroep cultuur en educatie verder worden uitgewerkt. In één klap is D'66 van een kleine partij een gTote geworden. De vierde stroming kan niet meer ingedamd worden. Alle leden van D'66 geven samen de invulling aan dat vertrouwen van de kiezer. Want in D'66 heeft elk lid echte zeggen schap. Hebt u gestemd op D'66? 3< Ongefrankeerd opsturen naar D'66. Antwoordnummer 1966, 2500 ZM Den Haag. Of bellen: Tel. 070-858303. Doe dan ook de volgende stap en vul uw eigen stem in door deze bon in te vullen en toe te treden tot D'66, de partij waar u bij hoort, waarin uw stem gehoord wordt, waarin u welkom bent als meedenkend lid. 0 Naam Straat Code Handtekening:. H

Soester Courant | 1981 | | pagina 4