rr» Panasonic ■J Druk bezochte receptie bij S.O. Soest êr thuis in tennis Soest-elf wint miskend-talent-trofee ^bartkuitfen sJfeJB (Duclekwefó In aHeb! Sport en spel voor SEC-pupillen i) ij KA-800 KR-55 FM/AM stereo-receiver KA-30 Geïntegreerde stereo-versterker VADERDAG IDEEËN ^KENWOOD II -- c f f üul Prima advies, Gratis thuis bezorgd, en... SERVICE! Zonde van uw goud Aaron Sassoon Laatste toernooi bij S.O. „Soest" S.O. „Soest" sluit seizoen traditioneel af le. n 15 Restaurant Ook: plateservice lunches uitgebreide keuze a la carte Derde ontmoeting Olympia - The Red Stars Marjan Hut en Bert de Bruin winnen jeugdhengelwedstrijd l con •v,3-i Nieuwe, geïntegreerde High-Speed versterker Sigma Drive systeem creëert verbluffend realistische muziek Niet-magnetische constructie Cat. 1180.- NU 999, 28 watt per kanaal RMS bij 8 ohm LED afstempunt indikatie, LED-displays en kleur- veranderende mode-indikatie Cat. 590,-nu 499." 25 watt per kanaal RMS Fono signaal/ruis-verhouding: 78dB bij 5 mV ingangsniveau (IHF) Cat. 390.- NU 329. rri 3 IN 1 STEREO COMBINATIE MET DO LINEAR TRACKING DRAAITAFEL 3 Banden: FM/LG/MG. Door micro-computer gestuurde digitale kwartz synthesizer tuner, stationkeuze door 10 voorkeuze-toetsen. Door micro-computer volautom. gestuurde linear tracking draaitafel voor perfecte aftasting van uw plaat, front tiptoets bediening. Volautom. cassettedeck geschikt voor metaalband. Uitgangsvermogen: 2 x 60 W. J(..n Cat. 2477.-NU 1999, HOOFDTELEFOONS o.a. Sennheiserv.a#49. PLATENSTOFZUIGER ,.n nc National149.93 HOBBYZUIGER Nationalf 59. DUST-BUG ANTI-STOFARM f 9.95 PICK-UP ELEMENT EXELSOUND39.— PLATENOPBERGSYSTEMEN v a. f 4.25 LENCOLAMP PICK-UP VERLICHTING 39.95 LUIDSPREKERVOET per paar MICROFOONS v.aZ39.- VHS VIDEOTAPES v.aƒ34.- ONBESPEELDE MUSICASSETTES TDK-MAXELL-BASF-AMPEX v.af 3.95 Steenhoffstraat 15 - Soest Telefoon 02155 12132 Uitslagen damwedstrijden Nu het damseizoen bijna voorbij is en er al enkele leden met vacantie zijn, worden de laatste partijen, belangrijk voor promotie en degradatie ver speeld. In de A-groep is de indeling voor het nieuwe seizoen praktisch al bekend. In de B-groep is er nog volop spanning voor de promotie-kandida ten. De uitslagen van de op maandag 1 juni gespeelde partijen zijn: H.Huls- man - J.Stins 2-0; W.v.d.Meij - T.Spil- ker 1-1; T.A.v.Dasselaar - W.v.Egdom 2-0; A.Breukel - IJ.Luttik 1-1; J.v.Das- selaar - M.A.v .Heiningen 2-0; R.Da- men - A.v.d.Veer 2-0; J.J.den Os - E. Veerman 2-0. Oude sieraden liggen soms jaren in de la. Zonde van uw goud en van uw geld. Wij kopen dit graag van u. diamantair - juwelier Rembrandtlaan 13 - Soest (let op nummer: 13!) Laanstraat 18 - Baarn 2e Pinksterdag is bij „Soest" het laat ste toernooi gehouden van dit seizoen: het traditionele „Stokoud"-toernooi voor veteranen. Een prachtige happening waarbij di verse ploegen elkaar kort tevoren al bestreden hadden op het veteranen- toernooi bij Hees. Daar werd „Soest" toen winnaar en wel „ten koste" van VVZ '49 in de finale. VVZ kwam dus met sportieve revanche-gedachten naar het Soest- komplex. Doordat VVZ die gedachte kon om zetten in een overwinning met 2-0 op Soest; 5-1 op SEC en 1-0 op Hees kwam WZ in de finale uit tegen DCG uit Amsterdam dat in de andere pool le werd. Met 5-2 nam WZ voor een jaar de wisselbeker mee naar de Eemweg. De Soester veteranen hielden de eer aan zich om de derde plaats te pakken door na gelijke stand (2-2) één penal ty te benutten (de rest werd gemist). Eervolle vermelding voor voorzitter Boerkoel die de maker was van die ene penalty... Eindstand le WZ '49; 2e DCG; 3e „Soest"; 4e Baarn; 55e SEC; 6e Tone- gido; 7e werd Hees en 8e Limvio. Na de vakanties volgt nog het „La Prima-Vera"-toernooi voor C-junioren op 30 augustus. Afgelopen zaterdagmiddag hield het bestuur van de sportorganisatie "Soest" een receptie t.g.v. het 55-jarig bestaan [op 9 mei j.I.] en het behaalde kampioenschap in de 4e klasse KNVB met do daaraan verbonden promotie naar de 3e klasse. Voordat de grote drukte losbarstte in het feestelijk aangeklede paviljoen was er een informele bijeenkomst. Foto: Herman van Dam Voorzitter Van Pelt en secretaris Mulder van „Baarn" feliciteren het S.O. Soest-bestuur met het 11e lustrum, het kampioenschap en de promotie naar de 3e klasse. Later op de dag ging „Soest" naar Baarn om te feliciteren met de door Baarn eveneens behaalde promotie naar de 3e klasse. Voorzitter Kees Boerkoel opende mis schien wat ongebruikelijk maar toch niet minder gemeend. Hij zette dit keer stuk voor stuk zijn medebestuursleden letterlijk en figuurlijk in de bloemetjes en prees hen om hun enorme inzet in Zaterdag 13 juni aanstaande sluit S.O. „Soest" het suksesvolle seizoen definitief af met de traditionele „lei ders-avond" Een gezellige avond voor iedereen die wat voor de grote jeugdafdeling heeft gedaan. Leiders - chauffeurs - typis tes en scheidsrechters en vele anderen met echtgenotes en verloofden kijken dan eerst naar de ook al traditioneel geworden wedstrijd tussen het bestuur en jeugdleiders waar vele bleke benen en dikke buikjes een vermaak vormen en waar zelfs soms bij vlagen nog goed voetbal te zien is ook want tenslotte is men nu eenmaal „een beetje" voet bal minded. Tot in de kleine uurtjes danst, eet en drinkt daarna, waarna de poort voor een hele zomer voor voetballers dicht gaat. Na een erg matig seizoen heeft het elfde van „Soest" dan toch nog een suk- sesje weten te boeken. In het afgelopen zaterdag verspeelde toernooi begon Soest 11 met een 2-3 nederlaag tegen het favoriete Soest 5. Dit elftal verslikte zich echter meteen daarna tegen een zeer sterk spelend Soest 70-3. Het zevende bezat In de laatste wedstrijd niet de kracht om de „jonkies" van het elf de van zich af te houden en verloor met 1-2. Er stonden dus drie ploegen gelijk en in het chaotische strafschoppenfestival dat hierdoor noodzakelijk was, werd de eindstand bepaaldle Soest 11.2e Soest 7 en 3e Soest 5. Iedereen was tevreden; Soest 11 omdat het gewonnen had, Soest 5 omdat het de winnaar verslagen had en Soest 7 omdat het het sterkst gespeeld had. Daarom slechts vriendelijke gezichten op de op dit toernooi volgende feest avond, waar wedstrijdsekretaris Bas Bakker de miskend-talent-trofee aan Soest 11-aanvoerder Piet Schimmel mocht uitreiken. Zodoende ook voor déze Soest- elftallen een zeer geslaagd seizoenslot. het afgelopen seizoen. Die inzet had er toe bijgedragen, dacht hij, dat de sfeer in de vereniging zo was dat verschil lende positieve resultaten waren ge komen, o.a. het "feestkado" voor 'n 55-jarige vereniging: een kampioen schap van het eerste elftal. Daarom werden alle spelers van de gehele selektiegroep die één of meer keren hun krachten hadden ingezet met een geschenk bedacht. Een ge schenk in de vorm van een fraaie ingelijste foto van het elftal dat in Baarn het kampioenschap behaalde. Tevens was er voor elke speler een beeldje, een voetballer voorstellende, en daarop naam en datum en resultaat ingegraveerd. Ook voor de trainers en begeleiders was er zo'n presentje en het werd door allen gewaardeerd als een fraai aan denken. Vlak daarna kregen de spelers ieder een sporttas aangeboden door "Ba- nanenkoning" Ton Cooiman; een kado dat min of meer de "afbetaling" was van een weddenschap. Sportschop Eb Kareisen B.V. schonk iedereen een fraaie S.O.Soest-shawl. Daarna begon een zeer druk bezochte receptie waar velen uit het sportge beuren het bestuur kwamen gelukwen sen. Diverse sprekers maakten van die gelegenheid gebruik en diverse aparte geschenken naast de vele, vele bloe men kwamen binnen. Uiteraard waren daaronder vele speel ballen. Eén ervan verdiende speciale aandacht. Mevrouw Zwartkruis kwam namens haar man (voor de KNVB in Engeland) een originele brief uit Ar gentinië aanbieden waarop vele hand tekeningen van gerenommeerde trainers zoals Menotti EN Béarzot. Wethouder Plomp bracht de gelukwen sen over van het gemeentebestuur en deed géén toezeggingen maar gaf toch het bestuur weer wat hoop voor de komende plannen tot verbouwing. Hij memorerde de durf van de vereniging en vooral van het jonge eerste elftal. Die durf om in Baarn, ten koste van die vereniging kampioen te worden en dan de durf ten top te voeren door juist in die plaats een diner te gebruiken. De heer Kamphorst bleek ook plezier beleefd te hebben in Baarn destijds en vond het een goede wedstrijd, waarin „Soest" de juiste overwinnaar was. Hij sprak namens de KNVB afdeling Utrecht en memoreerde dat 55 jaar geen echt jubileum was, maar reikte toch met plezier een prachtige vaan uit aan aanvoerder Anton Vugts. Daarna sprak voorzitter en "overbuur man" d.f. van Leenen van SEC. Hij liet wat spijt en jaloersheid doorsche meren want uiteindelijk streeft ook SEC naar een kampioenschap. De gelukwensen en beste wensen in de 3e klasse waren er niet minder om. Voor zitter H.Duit van de handbalvereniging BDC herinnerde er aan dat de hand balvereniging "ontsproten" was uit de "voetbal-vrouwen" van toen en hij was daarom trots op een derde klasser in Soest. Vervolgens kreeg de heer J.H.Hom het woord. De 80-jarige erevoorzitter van "Soest" die als medeoprichter al 55 jaar bij de vereniging betrokken is, sprak namens de „oudere"-aanhan- gers en andere ereleden. Hij uitte zijn bewondering voor het bestuur en prees de vereniging gelukkig dat jongeren steeds weer de bestuurstaken over nemen, omdat zonder een hard wer kend bestuur een vereniging nauwe lijks kan draaien. Voorzitter Boerkoel dankte de sprekers. Voorzitter Strietman van WZ felici teerde ook en drong aan op een bepaal de vorm van samenwerking. Namens de supporters sprak nog de heer J.Tolboom en hij wenste iedereen een welverdiende vakantie toe waarna zoals hij memoreerde iedereen weer "achter de jongens" zouden staan. Intussen was een schier eindeloze stroom "handenschudders" voorbij gegaan, waarbij vele giften "over de tafel" kwamen. Zoals bijna alle tegen standers in de kompetitie inklusief de "Baarn"-bestuurders die weer snel wegmoesten om bij hun beslissings wedstrijd aanwezig te zijn. (Overigens kan worden vermeld nu dat "Baarn" kan worden vermeld dat „Baarn" via penalties waarmee dat dual moest beland). Afgevaardigden van politieke partijen zoals CDA en PvdA waren er, evenals de brandweer en het zakenleven met o.a. toezeggingen en kad o's van Rabo bank en "Mercurius". Een ongekend aantal bloemstukken sierden intussen het paviljoen en het geheel werd in goede banen geleid door bestuurslid Bas Bakker die als cere moniemeester optrad. De laatsten die aan het woord kwamen waren afge vaardigden van de spelersraad en de suksesvolle trainer van het geheel, de heer Jan van Renswouw zelf. Na het "opvoeren" van het zo-zoetjes-aan be kend geworden "strijdlied" van de selektie, sloot voorzitter Kees Boerkoel dankbaar deze geweldig geslaagde re ceptie. Een mooie afsluiting van een goed seizoen. UffoP- Prins Hendriklaan 1 Soest en Telefoon 02155-13807 Aanstaand weekend organiseert de v.v. S.E.C. voor de 3e keer het zogenaamde pupillenweekend. Tijdens dit weekend verblijven de deelnemende pupillenleden op het S.E.C.-sporteomplex aan de Bosstraat te Soest, waar zij met sport en spel zullen worden beziggehouden. Op zaterdag 13 juni 1981, omstrëeks 12.00 uur, zullen de deelnemers zich melden op het sportcomplex, waarbij zij worden ingedeeld in teams. Hierna wordt om 13.30 uur gestart met een onderling voetbaltoernooi. De F- en jongste E-pupillen zijn ingedeeld in teams die de naam dragen van be kende Nederlandse voetbalteams. De D- en oudste E-pupillen komen uit in de "Internationale competitie". De teams zullen zodanig worden samenge- Soester Tenniskampioenschappen 1981 Ook dit jaar worden wedstrijden om het Soester Tenniskampioenschap ge houden. Het toernooi is goedgekeurd door de K.N.L.T..B. en staat open voor die leden van de Soester tennisver enigingen en de tennisvereniging in Soesterberg die hiervoor door het be stuur van hun vereniging zijn voorge dragen. De maximale capaciteit be draagt 219 partijen: te weten 63 dames enkel, 63 herenenkel, 31 damesdubbel, 31 herendubbel en 31 gemengd toernooi Het toernooi om het Soester Kampioen schap wordt verspeeld van zaterdag 27 juni tot en met zondag 5 juli 1981. De speeltijden zijn in het weekeind van 09.00 uur tot 21.00 uur en op de week dagen van 18.00 tot 23.00 uur. Gedurende het weekend van 27 en 28 juni wordt er gespeeld op de parken van de LTC Soest, TV Soest-Zuid en LTV Soesterberg. Maandag 29 juni op Soesterberg, dinsdag 30 juni te Soest- Zuid, woensdag 1 juli aan de Schriks- laan bij LTC Soest, donderdag 2 juli te Soesterberg, vrijdag 3 juli en zaterdag 4 juli in Soest-Zuid (zat. halve finales), zondag 5 juli de finales aan de Schriks- laan. Onmiddelijk volgend op de laatste finale vindt in het clubhuis aan de Schrikslaan de prijsuitreiking plaats. De prijzen worden ook dit jaar weer ter beschikking gesteld door de sponsor van dit jaarlijks terugkerend evene ment, de heer Nic van Dam, Zentra- sport aan de van Weedestraat. De sluitingsdatum voor de inschrijving van dit toernooi is 13 juni en de loting vindt op 22 juni plaats onder leiding van de bondsgedelegeerde de heer van der Vegt. Tot slot nog de vermelding van de namen der organisatoren: Wedstrijd comité bestaat uit N. Baltus, mevr. J.v.d.Kooy, P. Koppenol en J.Pastun- nink en de wedstrijdleiding wordt ge vormd door D.Alexander, mevr. E. Kuiper en J.v.d. Togt. De organisatoren hopen op goed tennis- weer, veel belangstelling van spelers en hun supporters en staan klaar om evenals het vorig jaar te bewijzen dat de Soester tenniskampioenschappen *>en lang leven beschoren is. ZENTRQSPORT INTERNRTIONOL VAN WEEDESTRAAT 16 -SOEST-TEL. 13473 steld, dat zij zoveel mogelijk van ongeveer gelijke iterkte zijn. Het eer ste gedeelte van het voetbaltoernooi zal omstreeks 16.30 uur zijn afgelopen. Daarna zal de keuken op volle toeren gaan draaien, zodat er om 17.00 uur aangevangen kan worden met de warme maaltijd. Na het eten zal er om 19.00 uur gestart worden met een: gezins..familie..kennissenbroer tjeszusjesopaomaavond. Een avond waaraan iedereen kan mee doen. Wat het precies gaat worden, wordt nog even geheim gehouden, doch er zullen wel weer de meest uiteen lopende opdrachten vervuld moeten worden. Deze zaterdagavond moet weer, afgaande op voorgaande jaren, een groot succes worden. Nadat een ieder teruggekeerd is in het clubhuis, zal het ondertussen tijd zijn om naar bed te gaan. De deelnemers zullen de nacht doorbrengen in tenten, die opgesteld staan op het sportcom plex. De volgende dag begint het al weer vroeg. Nadat een ieder het ontbijt heeft verorberd, wordt er om 09.00 uur gestart met eén zeskamp. De zeskamp bestaat uit geheel andere spelen dan voorafgaande jaren. Tijdens de lunchpauze van 12.00 tot 14.00 uur zal weer het spektakel van de dag plaatsvinden. Hieraan kunnen de medewerkers, ouders en andere be langstellenden deelnemen. Terwijl de pupillen rustig hun broodjes verorbe ren kunnen zij genieten van de presta ties van volwassenen bij enkele spelen. Vanaf 14.00 uur wordt daarna het vervolg van het voetbaltoernooi ge- Donderdag 11 juni: Voordat een ieder zich gaat vermaken om een deftige heer met bolhoed; een heftig gebarend mannetje met pet en moustache; een boer op klompen, of om een vreemde kuituur, kan men nog het nodige amusement beleven aan een avondje Beukendal op donderdag 11 ju ni. Vanaf 18.00 uur bestaat daar dan de mogelijkheid om leden van de vol leybalvereniging Olympia en basket balvereniging The Red Stars te aan schouwen die in het sportieve strijd perk zullen treden. Het is de derde keer dat dit festijn wordt georganiseerd. In de eerste helft van de jaren zeventig kwamen beide verenigingen elkaar al tegen in een dergelijke wedstrijdenreeks. Verleden jaar werd, i.v.m. het vijftien-jarig be staan van The Red Stars, de draad weer opgepakt. De jubilerende vereni ging wist toen tweemaal haar volley balcollega's aan de andere kant van het net af te troeven, terwijl Olympia één keer tot een hogere score kwam bij de dribbelsport. Dat de toen gehouden avond, afgeslo ten met het nuttigen van een reus achtige taart met daarop afgebeeld een basketbal- en volleybalveld, voor herhaling vatbaar was, vond ook Ri- nus Valk. Hij zal voor het komende mini-toernooi opnieuw de teams sa menstellen, en het wedstrijdprogram ma in elkaar draaien. Al met al een toernooi waarbij men de sport eens van de andere kant be nadert. Worden tijdens de kompetitie wedstrijden de prestaties nogal eens te hoog ingeschat, donderdagavond geldt uitsluitend de ontspanning. speeld. Dan zal bekend worden wie de winnaars van het toernooi zijn. De verwachting is dat om 16.00 uur de prijsuitreiking zal plaatsvinden. Hierna kan iedereen zijn spullen gaan inpakken en zal er een ver moeiend, maar hopelijk fijn weekend voorbij zijn. De jeugdcommissie van de V.V. S.E.C. hoopt dat vele ouders en andere be langstellenden dit weekend op het S.E.C.-sporteomplex komen kijken en mee doen aan die onderdelen waarbij dit mogelijk is. Maandag 15 juni: „Olympia-ouderavond" Aanstaande maandag wordt bij Olym pia een „ouderavond georganiseerd. Het is de bedoeling om de ouders van de bij Olympia aangesloten leden eens wat meer bekend te maken met het vol leybal. Dit alles in een ongedwongen sfeer, een partijtje, wat leuke oefenin getjes etc. Daarna is men boven in de kantine van Beukendal van harte wel kom om nog wat bij te praten over de opgedane ervaring. Ook zullen er bestuursleden aanwezig zijn waarmee u kennis kunt maken. Overigens, niet alleen de ouders zijn welkom, maar ook broer of zus; oom en tante. Maandag a.s. in sporthal Beukendal. De aanvang is 19.45 uur en het geheel is gepland tot 22.00 uur. Hierdoor ko men de trainingen voor die avond te vervallen. Echter, na 10.00 uur mogen zij gerust nog gebruik maken van de diverse spelonderdelen die nog in de zaal zullen blijven staan. Bestuurswisseling hockeyclub Op de op donderdag 18 juni te houden algemene ledenvergadering van de Mixed Hockey Club Soest treden liefst vier bestuursleden af. die zich niet meer herkiesbaar stellen. Dat zijn voorzitter D. U. Stroband en verder de bestuurders mevrouw J. de Lange, de heer P. P. Berendsen en secretaris M. van Vugt. Het bestuur stelt voor het aantal be stuursleden weer van zeven op vijf terug te brengen. Kandidaten voor de dan twee vakatures zijn mevrouw K. van Ee en de heer H. Berghauser Pont Kandidaat voor het voorzitterschap is de heer W. van Hall, thans vice-voor- zitter. Er wordt in deze vergadering ook gesproken over het voorstel de contributie te verhogen. Vorige week organiseerde de hengel sportvereniging „De Snoekbaars" Baarn/Soest een hengelwedstrijd voor de jeugd in de vijver aan de Ooster straat te Baarn. Ongeveer vijf en veertig jongens en meisjes wierpen die avond een hengel tje uit om een vis te verschalken. Bij de meisjes werd Marjan Hut winnaar met 59 cm. Bij de jongens was de eerste prijs voor Bert de Bruin, die maar liefst 315 cm. vis op het droge bracht. Beide winnaars kregen een fraaie her inneringstrofee aangeboden. Uitslag: Meisjes - 1. Marjan Hut, 59 cm.2. Annet Vonk, 52 cm.3. Jolanda Vonk, 48 cm.4. Monique Steenwijk 27 cm. Jongens -1. Bert de Bruin, 315 cm.2. Roland Hanenberg. 98 cm.3. Martin de Bruin, 73 cm.; 4. Ronald v.d. Veen, 65 cm.; 5. Marcel Sieben, 59 cm.; 6. Marco v.d. Kraats, 55 cm.; Pete Ka- sius één karper van 52 cm. en 8 Jan Petters 52 cm.

Soester Courant | 1981 | | pagina 8