thuis in tennis 7l T.V. Soest-Zuid promoveert naar de 3e klasse Weekend voor SEC-pupillen weer groot succes! Clubrecord voor Ed Hardeman op de 25 km. J. v.d. Wal prolongeert sneldamtitel Scholierentoernooi Knickerbockers wederom een succes JP* Red Stars team terug van Scandinavië-reis VAN KLOOSTER ELEKTRA Inbraken De Beaufortlaan Inbraak kantine v.v. Hees Tennis: ISlli Atletiek: tien pimten kwam "cr<l A' D- Scholma uit Opeinde, die op zamelde. Junior kamnioen we'rd^ii ïJ'iïf!1 uit Wassenaar die 9 punten ver- de aspiranten Johan Kraijenb^ mt v^^J8e" SChtade' e" kamPioen van den de (^Miprifceif"uitaer^fut gel>oulv IK' Bank. gespeeld. Na afloop wer- derlandse Dambond, de heer j. H. Meme VMrZitter van de Koninklijke Ne- De junior-deelnemers aan het sneldamkampioenschap van Nederland, dat j.1. zaterdag in De Rank gehouden werd. Soest dankt dit nationale kampioen schap aan het aktieve bestuur van de plaatselijke damvereniging en dan met name aan haar voorzitter de heer T van de Meer. In zijn openingswoord bracht voorzit ter Meure dank aan de heer v.d. Meer, die als directeur van de gelijknamige bakkerij B.V. te Amersfoort de spon soring van dit kampioenschap op zich nam. De heer Meure merkte op dat het sneldammen juist ook voor de toe schouwers een spectaculaire en boei ende bezigheid is, omdat de spelers de handicap van de korte bedenktijd moeten overwinnen. Hij hoopte op een sportieve strijd en sprak de wens uit dat de Dambond volgend jaar weer de gast van de Dam Vereniging Soest mag zijn. Het was de zesde keer dat het kam pioenschap van Nederland georgani seerd werd. Vorig jaar vonden de wed strijden in Amersfoort plaats, maar het ziet er nu naar uit dat de top van de Nederlandse dammers in de toekomst eenmaal per jaar naar Soest zal komen. Met een uitstekend, strak gehanteerd, tijdschema werd aan 32 borden ge damd. De deelnemers waren via ge westelijke kampioenschappen voor geselecteerd. Met wedstrijden van een half uur werd er bij de senioren in vier groepen gespeeld; bij de junio ren en aspiranten in twee groepen, 's Middags vonden de finales plaats, die de volgende resultaten opleverden: Groep A: 1. en kampioen van Neder land, J. v.d. Wal, Groningen, 11 ptn.; 2. A. D. Scholma, Opeinde, 10 ptn.; 3. J. W. P. Vermin, Wassenaar, 9 ptn. Groep B: 1. J. Rigterink, Almelo, 10 ptn.; 2. B. Bies, Groningen, 8 ptn.; 3. J. v.d. Weteringh, Dordrecht, 8 ptn. Groep C: 1. G. Salomé, Uithuizen, 13 ptn.; 2. J. de Leeuw, Goes (reserve speler), 8 ptn.; 3. F. Okrogelnik, Maas tricht, 8 ptn. Groep D: 1. R. van Egmond, Alphen a/d Rijn, 13 ptn.; 2. C. J. van Leeu wen, Aalsmeer, 9 ptn.; 3. Th. Schip pers. Tilburg, 8 ptn. De uitslag bij de junioren was: 1. A. Mathijsen, Schijndel, 23 ptn.; 2. W. Bremer, Hardenberg, 22 ptn. en 3. W. Wesselink, Vorden, 21 ptn. Kampioen bij de aspiranten werd J. Kraijenbrink, Vorden, 24 ptn.; 2. A. van den Berg, Doetinchem, 23 ptn. en 3. E. Budé, Brunssum, 22 ptn. Wij verzorgen graag "ALLE" reparaties en onderhoud. GEEN VOORRIJKOSTEN SPARRENLAAN 65 BAARN TELEFOON 02154-18278-17062 Landelijk en P.U.E.M. erkend installateur Ondanks het voor softballbegrippen matige weer van de afgelopen week is het 5e scholieren softballtoernooi voor de scholen van het voortgezet onder wijs in Soest en Baarn weer een grandioos festijn geworden. De openingsavond was voor de bege leidende leerkrachten en de scheids rechters direct al de moeilijkste avond. De brugklassers (sters) van de diverse scholen speelden tegen elkaar om één van de eerste plaatsen. Zij speelden al redelijk goed softbal, maar moesten nog veel leren tijdens het toernooi. De teams zonder begeleiding, en helaas komt dat nog altijd voor, hadden het duidelijk veel moeilijker dan de teams die gesteund werden door hun leraar of lerares. Bij de jongens kwamen de teams van de Kardinaal Alfrink Mavo en het Griftlandcollege in de finale. Deze finale was van een behoorlijk niveau, en pas na een verlenging kon de le prijs worden uitgereikt aan de Kardi naal Alfrink Mavo. Van de 7 meisjesteams van de brug klassen waren de teams van de Chris telijke Mavo en het Baarnsch Lyceum de sterksten. In de finale wist het Baarnsch Lyceum te winnen met 11-8 en mocht daardoor de beker in ont vangst nemen. Op twee andere veldjes van het sport park Bosstraat-Oost werd er in de afdeling B-meisjes tussen vier teams om de eerste plaats gestreden. Een vijfde team van het Griftlandcollege deed hier buiten mededinging mee, daar er voor deze meisjes in een hogere afdeling géén tegenstanders waren. Het team van het Griftlandcollege won inderdaad alle wedstrijden, maar de prijs ging naar het Baarnsch Lyceum, dat de drie andere wedstrijden won met: 8-4, 13-2, 8-5. Woensdagavond was de avond van de tweede klassers. Ook hierbij moesten nog wel wat aanwijzingen gegeven worden, maar men kon zien dat de leerlingen al een jaar meer gesóftbald hadden. Weer wist de Kardinaal Al frink Mavo bij de jongens de finale te winnen, ditmaal werd het team van het Baarnsch Lyceum verslagen. Bij de meisjes ging de finale tussen twee teams van het Baarnsch Lyceum, die in de poules overtuigend hadden gewonnen van de zes overige teams. Het 7e team overwon het 6e team in een leuke finale, waardoor de beker en de vaantjes ook op dinsdagavond bij de meisjes naar Baarn gingen. Dan zou er op donderdagavond ook gespeeld worden. Maar door het slech te weer en de slechte vooruitzichten, werd 's middags al besloten om het toernooi naar vrijdag te verschuiven. Na een enerverende avond in de afde ling C-jongens, waarin zeer goed soft- ball gespeeld werd, konden de derde klassers van wederom de Alfrink Mavo de prijs in de wacht slepen. In de beslissende wedstrijd wisten zij met 9-5 te winnen van de Christelijke Mavo. Bij de meisjes was het niet anders als de voorgaande avonden. Wederom was het Baarnsch Lyceum de sterkste. Het 5e team van deze school liet de hele avond schitterend softball zien en ver sloeg het team van de Openbare Mavo in de finale met 9-3. De prijzen gingen naar het Baarnsch Lyceum en naar de Alfrink Mavo, maar bedankjes na afloop waren er voor velen. De toernooileiding bedankte achter eenvolgens de leerkrachten voor hun vele uren begeleiding, de scheidsrech ters, de familie Vugts (met een bloe metje) voor het draaiende houden van de s.U.Soest kantine op de drie avon den en niet in de laatste plaats alle deelnemers voor het vertoonde spel. Tot slot sprak de toernooileiding de hoop uit, dat het volgend jaar het 6e scholieren softballtoernooi weer een succes zal worden. Buiten en reclameborden vernield Bij het garagebedrijf aan de Smitsweg werden twee reclameborden en een ruit van een garagedeur vernield. De schade bedraagt duizend gulden. Bij een bedrijf aan de Postweg te Soester- berg werden twintig ruiten ingegooid. Een strop van drieduizend gulden. Ingebroken werd bij een bedrijf aan de De Beaufortlaan te Soestduinen. Het pand werd betreden via een licht koepel op het dak. De buit bestond uit geld en een schuurmachine Ook een schuur bij een woning aan de zelfde laan werd doorzocht. Hier werd het slot geforceerd. Voor zover kon worden nagegaan, wordt er niets ver mist. Ingebroken werd in de kantine aan de Kooiweg van de voetbalvereniging Hees. Het gebouw kon worden betre den door het wegnemen van de glas latten van een toegangsdeur. Meege nomen werden flinke hoeveelheden etenswaar, snoep en drank. In de kan tine werden ook enige vernielingen aangericht. Wat twee jaar geleden binnen handbereik lag, maar toch nog onbereikbaar was en wat ook vorig jaar niet haalbaar bleek, is afgelopen zondag dan toch eindelijk gelukt: Tennis Vereniging Soest-Zuid promoveerde in de zondagcom petitie van de vierde naar de derde klasse KNLTB. Tot drie maal toe de voorgaan de jaren slaagde het eerste team van Soest-Zuid er in kampioen te worden in zijn afdeling en elke keer moest een promotie-wedstrijd beslissen of de vereniging zou kunnen doorstoten naar een hogere klasse. Tot twee keer toe faalde het eerste team daarin op het beslissende mo ment, maar afgelopen zondag haalden Sonja Hooijer, Truus Toürné, Edwin Abbring en Kees Kijzer dan toch ein delijk de buit binnen. Het inmiddels tot „Bosstraat Tigers" omgedoopte ploegje zag kans om de rivalen van DASH '79 uit Dordrecht na vijf partijen op 4-1 achter zich te houden en dankzij een gewonnen set méér bij die stand was Soest-Zuid verder onbereikbaar geworden, zodat de resterende partijen in feite niet eens meer verspeeld behoefden te worden. DASH gaf dat ruiterlijk toe, boog het hoofd en gunde Soest-Zuid zonder verde re plichtplegingen de zo lang begeerde promotie naar de landelijke derde Langzaam maar zeker beginnen de bemoeienissen van T.V. Soest-Zuid om het tennisspel op een hoger peil te brengen dus vruchten af te werpen. Volgend jaar in een hogere klasse met vast en zeker sterkere tegenstanders betekent een nieuwe impuls om het nu bereikte niveau te handhaven. Voor de achterban van de vereniging is er daarmee een extra stimulans gecreëerd om aansluiting te vinden bij de pres taties van het eerste team. Het vijfde team ook hogerop Extra reden tot feestvieren was er af gelopen zondag bij Soest-Zuid door nog een tweede promotie -resultaat: het vijfde team slaagde er in van de zesde klasse op te klimmen naar de vijfde klasse. Deze ploeg, die onmid dellijk herdoopt werd tot de „Bos straat Panthërs", speelde dit seizoen voor het eerst in de zondagcompetitie. Afkomstig uit de junioren-afdeling hadden Mariëlle de Jong, Lilian Key- zer, Jeroen van Drongelen en Peter Tourné al vanaf de eerste competitie zondag geïmponeerd door een overwin ningenreeks met cijfers als 8-0, 7-1, 8-0, 6-2, 7-1 en 6-2 en deze kampioenen moesten voor de promotie dus wel ho ge ogen gooien. Daar zag het zondag tegen TIOD „uitGouda aanvanke lijk zeker naar uit toen invalster Henny Bredewold in de eerste dames single al snel 6-0, 6-1 op het score blad bracht, maar Jeroen van Dronge len bleek in zijn eerste single een taaie tegenstander getroffen te hebben in wie hij na bijna twee uur spelen dan ook zijn meerdere moest erkenen: 7-5, 2-6,5-7. Tot grote opluchting van de grote scha re supporters pakten achtereenvolgens echter Mariëlle de Jong en Peter Tour né hun opponenten in en bij de stand 3-1 roken de „Panthers" winst. Bij de daaropvolgende en gelijktijdig gespeelde damesdubbel en herendub- bel moest de beslissing vallen en die viel dan ook; dankzij een eenvoudige winst in twee sets van de dames had den de heren voldoende aan nog maar één gewonnen set. Belust op een klin kende zege beslisten dezen hun partij van drie sets in hun voordeel: 1-6, 6-3, 7-5 en daarmee was de kogel door de kerk. De rest van deze promotie wedstrijd was een formaliteit; bij de eindstand 6-2 mocht ook dit team de champagnefles ontkurken. Mooie spreiding Door bovenstaande resultaten mag Soest-Zuid terugzien op een geslaagd seizoen. Eén van de zondag-teams moest welis waar degraderen, maar volgend jaar komt de vereniging in de compeitie uit met l team in de 3e klasse, 1 team in de 4e klasse, 2 teams in de 5e klasse en 1 team in de 6e klasse. Dankzij deze opbouw zijn de voor waarden geschapen om binnen de vereniging een gelijkmatige doorstro ming naar sterkte te krijgen, die het spelpeil van Soest-Zuid ongetwijfeld ten goede zal komen. De na-competitie Van de dinsdag-damesteams speelden er drie beker- of promotiewedstrijden. Teleurstellend waren het verlies van Dames B bij de bekerwedstrijd, die daardoor meteen uitgeschakeld waren, en dat van Dames D bij de promotie wedstrijd, maar spectaculair waren de promotie-overwinningen van Dames C, die door 4-0 en 3-1 middenin de prijzen vielen; volgend jaar zal dit dan ook het derde damesteam van Soest-Zuid zijn, dat zal uitkomen in de le klasse. Drie teams moesten degradatie-wed strijden spelen: Dames H kon het niet bolwerken en degradeert dus, maar Dames E en Dames F speelden bei de hun sterkste wedstrijden van dit seizoen en konden daardoor de degra datie ontlopen. Het team van Jongens t/m 17 jaar ondervond in de bekerwedstrijd afge lopen zaterda!g veel meer' tegenstand van De Hakkelaars dan zij tijdens de competitie gewend waren geweest; bij een gelijkspel 4-4 en ook een gelijk aantal gewonnen games van 36 moest de wedstrijd op zondag worden overge speeld in Muiderberg. Daar bleken de Hakkelaars de sterksten 5-3zodat die voor de beker een ronde verder zijn. Bij de zaterdag-senioren kreeg het A- team van Roel van Hooydonk de kans om de 3e klasse te verwisselen voor de 2e klasse, maar door een gevoelig vorm-verlies moesten zij met 1-4 dc eer aan Alta D laten. Volgend seizoen re kent Soest-Zuid er op, dat de ploeg van „IJzeren Roel" zijn ware kwaliteit ten volle op de baan zal kunnen leg gen. Het voor de 3e maal georganiseerde pupillenweekend van SEC behoort tot het verleden. Ook nu kan weer teruggekeken worden op een bijzonder ge slaagd festijn. Het begon al op zaterdag. Na een hele nare week van regen en kou was het nu stralend weer. De tenten werden geplaatst en de kinderen werden ingeschreven. De deelname was dit jaar weer groter dan de beide voorgaande jaren. Het eerste team van „Soest-Zuid" dat promoveert naar de 3e klasse van de KNLTB: v.l.n.r. Edwin Abbring, Truus Tourné, Kees Kijzer en Sonja Hooijer V.l.n.r. Peter Tourné, Mariëlle de Jong, Jeroen van Drongelen en Henny Bre dewold, samen vormend het 5e team van „Soest-Zuid" dat promoveert naar de 5e klasse ZENTRQSPORT Voor de tweede maal heeft de lange afstandloper Ed Hardeman dit seizoen een clubrecord op zijn naam gebracht. Nadat hij in Hilversum het 20 km. record van S.O. Soest had verbeterd, pakte hij zaterdag tijdens het Neder lands kampioenschap 25 km. opnieuw een record. In deze nationale titelwed- strijd, welke in Deventer werd gehou den eindigde Ed Hardeman op de 45e plaats in de tijd van 1.29.51 uur. Ook zijn clubgenoten Rob de Haas en Eef van de Brink bleven onder het oude clubrecord dat op naam stond van Paul Smitka met 1.36 uur. Rob de Haas werd 83e in 1.33.47 uur en Eef van de Brink 86e in 1.34.09 uur. Dat de lange afstandsgroep van trainer Ron van Duuren vooral in de breedte sterker is geworden bleek ook uit de klassering van Harry van Brummelen die een tijd liep van 1.35.32 uur. Hans Marcini volbracht zijn eerste 25 km. in de acceptabele tijd van 1.43.00 uur. Eerder in de week heeft de lange afstandsgroep van Soest deelgenomen aan een stratenloop in IJsselstein over 8% km. Joop van Leyenhorst was hier de beste Soester loper met een 2e plaats. Ed Hardeman en Richard van Egdom werden resp. 5e en 6e. Zondag werd de 2e ronde voor de KNAU competitie georganiseerd. Zo wel de dames als de herenploeg moes ten in Amsterdam uitkomen. Opnieuw was het de damesploeg die tot een goed resultaat kwam. Ze werden na melijk opnieuw 2e in de 4e klasse met een puntentotaal van 6303 pnt. Er waren 2 overwinningen te noteren. Jacqueline van Kouwen won het speer werpen met 32.66 m. Pauline Groen won het hoogspringen met 1.66 m. Met de discus kwam deze atlete tot een af stand van 42.14 m. Ook Ardi Brouwer verzamelde veel punten voor de S.O. Soest damesploeg. De 100 m. liep zij in 13.4 sec. en met het vèrspringen kwam zij tot 4.66 m. Arja Greefhorst behaalde bij het kogelstoten een 2e plaats met 10.17 m. Op de 400 m. en de 800 m. werden de volgende Soester prestaties genoteerd: Brigitte van Kouwen 70.7 sec. en Saskia Hein- huis 2.45.0 min. De estafetteploeg liep de 4 x 100 m. in de tijd van 53.2 sec. Opnieuw verscheen er een incomplete herenploeg van S.O. Soest aan de start van de 3e klasse, zodat een promotie plaats niet meer haalbaar is. Een hoogtepunt was ongetwijfeld het 400 m. optreden van Marcel Klarenbeek die op de langzame sintelbaan van sport park Elzenhage een tijd van 48.9 sec. liep. Ook zijn clubgenoot Dick Mole naar liep een goede 400 m. namelijk in de tijd van 51.9 sec. Op de 100 m. wist deze atleet een tijd van 11.4 sec. te lopen. Na zijn 25 km.-record van zaterdag liep Ed Hardeman zondag ook een 5000 m. Hij kwam op de goe de tijd uit van 16.03.3 min. Zijn club genoot Richard van Egdom liep op deze afstand 16.32.1 min. Jan Willem Greefhorst nam het hoogspringen en polsstok-hoogspringen voor zijn reke ning. De hoogtes die hij bereikte wa ren resp. 1.75 m. en 2.70 m. De re sultaten bij het speerwerpen waren: Evert Weyers 42.28 m. en Ben Rade- maker 42.72 m. Naast de 400 m. nam Marcel Klarenbeek ook deel aan het discuswerpen. Hier bereikte hij een afstand van 30.68 m. Dick den Oude en Hans van Asselt liepen hun 1500 m. in de resp. tijden van 4.24.7 min. en 4.35.3 min. lllpL, 'j* jx De groepen werden in 2 poules inge deeld. De groepen van de jongste pu pillen kregen de namen van bekende Nederlandse voetbalteams: Ajax, AZ '67, FC Utrecht en Feijenoord. De oudere pupillen kwamen uit in de internationale poule onder de namen: Inter Milaan, Bayern Munchen, Li ver- pool en Real Madrid. Zaterdagmiddag werd het eerste ge deelte van het voetbaltoernooi ge speeld en omstreeks 17.00 uur werd een aanval gedaan op de „warme hap". Die avond werd een stertocht gehouden, die de deelnemers om de SEC-velden leidde. Hieraan kon door de gehele familie worden deelgeno men. De opkomst was overweldigend. Nadat alle vaardigheidsproeven wa ren afgewerkt kon de uitslag worden opgemaakt: Pupillen: l. Frtits Visscher; 2. Meinie Verwoerd; 3. Peter Verwoerd. Gasten: l. Hr. Farber; 2. Nico Brou wer; 3. Frans Verweij. Zondagmorgen gingen de ploegen on derling uitmaken wie zich de sterkste mocht noemen bij een zeskamp. On- Folo: Herman van Dam derdelen hierbij waren: Vèrspringen; skippyballen met water; hink-stap sprong; hardlopen, skiën en estafette loop. Bij de jongste deelnemers won de ploeg van Ajax, terwijl in de in ternationale groepen Liverpool won. Het pupillenkampioenschap 100 me ter hardlopen werd gewonnen door Ma- rio van Rouwendaal vóór Frits Vis scher en John Belt. Tijdens de lunchpauze op zondag werd een wedstrijd skiën en touwtrek ken gehouden voor de volwassenen. Dit onderdeel werd een geweldig spek takel. Zondagmiddag werd het onderlinge voetbaltoernooi voortgezet. Na afloop kon worden vastgesteld dat bij de jongsten Ajax als overwinnaar uit de bus was gekomen en bij de oudere pupillen Inter Milaan. Nadat alle onderdelen waren afge werkt volgde de prijsuitreiking. Hierbij werd bekendgemaakt wie dit jaar waren gekozen tot sportiefste va der en moeder van het pupillenweek end. Dit werden mevr. Hennie Groene- stein en de heer Farber. Dat de trip naar Denemarken van succes was verzekerd, is niet teveel gezegd, want toen de Denemarkengangers verleden week terugkeerden, kwamen zij niet uitgepraat over hun Pinksterdagen. Enkele hadden zelfs een uit nodiging op zak om snel weer eens terug te komen. De mannelijke begelei ders, vijf in-getal,, speelden naast het meisjes-junioren toernooi een vriend schappelijke wedstrijd tegen het eerste liërenteam van Holbaek. Een ontmoe ting die ternauwernood werd verloren. Nadat alle Nederlandse gasten waren gearriveerd, werden zij uitbundig ver welkomd, met o.a. een broodmaal tijd. De eerste „echte" dag stond in het teken van twee wedstrijden van de meisjes junioren van The Red Stars. In totaal speelden zij vier wedstrijden, waarvan zij er twee in winst konden omzetten. De wedstrijd tegen Holbaek, het team dat in Soest al ruim was verslagen werd gewonnen met 65-33, na een 35-14 ruststand. De andere overwinning boekten de Red Stars meisjes op Varltfse, een ere divisie-team dat dit jaar vierde van Denemarken werd. Na vijf minuten schudden de Soester meisjes de Deense eredivisionisten van zich af, en bouw- Kampioenswedstrijden bij de LTC Soest Op zaterdag 13 juni speelden 6 teams van de LTC Soest de eerste wedstrijd op weg naar een eventuele promotie tegen een ander kampioensteam. De resultaten zijn hoopgevend. Soest B (Chris Demetriades, Bert Rig- ter, Aafke Korsloot en invalster Hans Jetten) wonnen met 3-2 van „d Kamp" en mogen volgende zaterdag dus de strijd aanbinden tegen een degradant uit de le klasse. Soest C (Joop Dooper, Cor Kuggeleijn, Marike Dooper en Elly van Dongen wonnen zelfs met 4-1 in Hilversum van Gooiland. Soest D (Doug Alexander, Cor Heems kerk, Hilde Geijtenbeek en Tocelix konden het niet redden en moesten met een 2-3 nederlaag genoegen nemen. Vier van de vijf partijen waren lange driesetters, maar de balans sloeg net door naar de kant van Blaricum. Wel succes had Junioren A (Eric en Jan Willem Hovestad, Saskia van der Hulst en Petra Blank). De enkelspelen werden door Soest gewonnen, maar toen de damesdubbel en het gemengd dubbelspel verloren werden moesten de gebroeders Hovestad al hun capaci teiten in de strijd werpen. Dat was meer dan voldoende. Met 6-1, 6-3 maak ten ze de hele wedstrijd tot een 3-2 gewonnen partij. Jnuiren B (Marcel Schrandt, Roel Vis, Annechien Spoel en invalster H. Blok- poel stonden met 3-1 voor en de tegen partij gaf er de voorkeur aan de laatste wedstrijd maar niet te spelen. Alle teams, die gewonnen hebben mo gen a.s. zaterdag een thuiswedstrijd spelen tegen een degradant. Te hopen is, dat dit ook zo succesvol zal zijn. Helemaal goed deden de jongens t/m 15 jaar het. In die categorie is maar één klasse en wordt na de competitie een bekertournooi er aan vastge knoopt. Daardoor moesten zij eerst op zaterdag spelen (gewonnen met 8-0) en zondagmorgen in Huizen nog eens (winst 6-2). Op zondag 14 juni moest Soest III in Rotterdam het opnemen tegen een andere kampioen 4e klasse landelijke competitie. De winnaar kon zich ver zekerd weten van een plaats in de 3e klasse. Heel jammer is het voor Robin Zahn, Leen Heemskerk, Yvonne Hof man en Ellen Luten, dat zij na een hele dag tennissen precies één set te kort kwamen. De uitslag was 4-4; 10 tegen 9 den een regelmatige voorsprong op die tenslotte resulteerde in een knappe 64-50 zege. Verloren werd er van een ander ere divisie-team, BMS. De wedstrijd, die lange tijd alsmaar gelijk op ging, werd in de laatste drie minuten weggegeven toen Red Stars nog slechts een keer tot scoren kwam: 50-56. Een neder laag die was te wijten aan het tekort aan reboundkracht van The Red Stars, dat daar normaliter veel balwinst aan te danken heeft. Met 59-62 verloor men op het nipper tje van de Deense Bekerwinnaressen bij de meisjes junioren. Ook hier had Red Stars de winst kunnen grijpen, maar waarschijnlijk was de concentra tie wat verslapt na de lange reis van de dag daarvoor. Na een gelijkopgaand begin kwam Red Stars even voor op SISU: 20-14. Zes minuten later was het echter al weer 24-30, gevolgd door vijf scores op rij van Red Stars34-30. De vier-punten-voorsprong werd nog verder uitgebouwd tot 44-34, maar toen kreeg vermoedelijk de vermoeidheid de overhand. Via 48-48 en 56-56 finish te SISU eerder dan The Red Stars: 62-59. De nederlaag was echter snel vergeten toen 's avonds een kelder van een stu dentenflat het decor vormde voor een gigantisch feest, waar zeker herin neringen uit Soest zullen zijn opge haald. De volgende dag, tijdens een bezoek aan de hoofdstad Kopenhagen dacht niemand meer aan die 62-59. Het be zoek aan één van de vier Sci.ndina- vische hoofdsteden werd benut om een kijkje te nemen bij het bekende pret park Tivoli. Pret was er ook na het bezichtigen van vuurwerk, toen de hele groep zich moest haasten om alsnog de laatste trein te kunnen pakken. H.S.V. de Snoekbaars Baarn-Soest Zaterdag 20 juni a.s. organiseert de hengelsport vereniging „De Snoek baars" de jaarlijkse viswedstrijd om de „Spruittrofee" van hengelsportzaak te Soest. Deze viswedstrijd is een fede ratiewedstrijd en er kan dus door leden van zusterverenigingen aan deel wor den genomen. De wedstrijd wordt gehouden aan de Kleine Melm te Soest, en er wordt verzameld om 05.00 uur. Men kan zich opgeven onder de volgende telefoon nummers: 02154-11475, 02154-14156, 02155-16895, 02155-13678. Dit jaar geen beeldententoonstelling Dit jaar zal er geen beeldententoon stelling gehouden worden op het Nas- sauplantsoen. Er is geen ruimte in de begroting van de gemeente om de kosten voor een dergelijke expositie te kunnen betalen. Snelheidscontrole Op de Koningsweg werd het verkeer op snelheid gecontroleerd. 210 Voertuigen passeerden de radarapparatuur van de politie en negentien bestuurders, ruim negen procent, reed harder dan de voorgeschreven limiet van 50 km. per uur. De hoogst gemeten snelheid was 86 km. p.u.

Soester Courant | 1981 | | pagina 15