U Geslaagd waterpolotoernooi TAXI KLOMP 12984 Volleybal-basketbal toernooi groeit uit tot ongekend succes VVV nieuws Soester vrouwen voor Vrede Wedvlucht vanaf Orleans Uitslag tekenwedstrijd Tempo SIERADEN ALS OCCASIONS Aaron Sassoon Alles wat u weten wilt "Over Ogen" ligt bij ons gratis voor u klaar Zonnebrillen Hondje weg Hondje terug Burgerlijke Stand TEL. Predikbeurten Geslaagd R.K.kerkdiensten Begrafenisondernemer in Soesterberg, Soest en omstreken. Bijeenkomst CDA-Vrouwenberaad in Soest Medische Dienst 17 Soester Courant van woensdag 17 juni 1981 17 Ogen kunnen veranderen. Daar bent u zich niet altijd van bewust Tot kleine alledaagse dingen u gaan irriteren. 5 «"«gen u Omdat u de krant te ver ofjuist te dichtbij moet vast houden om goed te kunnen lezea Of als uTn het verkeer net .ets te laat reageert omdat u niet e" At zag wat er gebeurd. Dan wordt het tijd om alles te weten over ogen, over beter zieu Bij ons ligt het boekje "Over Ogen" gratis voor u klaar. Haal t eens op en lees het door Als vakmanspecialist zullen wij u graag van dienst zijn met een u vrijblijvend advies. Tot ziens. Zonnebrillen worden nog tè vaak tè on doordacht aangeschaft! Veel mensen gaan van het stand punt uit: 'een zonnebril is een zonnebril. Donkere glazen, dan is het goed.' Een verkeerde veronderstelling Ook aan de zonnebril moeten hoge eisen worden gesteld. Goed zicht op elk moment van de dag is immers zo belangrijk. Koop niet zomaar' een zonnebril. Ga naar de opticien, daar krijgt u een vak kundig advies. Ultra Violet-licht. Onzichtbaar maar gevaarlijk Hoe hoger men komt. des te meer hinder kan men ondervinden van UV-straling. Hoofdpijn, sneeuw blindheid kan daarvan het gevolg zijn. Daarom is het vooral voor wintersporters belangrijk om met een goede zonnebril op vakantie te gaan. Uw opticien kan u er alles over vertellen. Glazen die automatisch op het licht reageren De glazen van een zonnebril met een ingebouwd UV-filter zijn 'zelf denkend'. Naar gelang de intensi teit van het licht worden ze lichter of donkerder Bij kunstlicht werkt 't niet omdat er dan geen UV-stra- ling in het licht zit. Men moet er wel aan denken dat hoe sterker het glas verkleurt hoe langer het duurt voordat de ver kleuring weer is teruggelopen. Ook de temperatuur speelt een rol, In de zomer verkleurt het glas min der snel dan in de winter. Glas of kunststof? 't Is alletwee goed. Met beide ma terialen worden uitstekende resul taten bereikt. Kunststof is lichter maar iets gevoeliger voor krassen. Daarom moet men zo'n bril niet met een vuile doek schoonmaken. Geslepen zonnebrillen Wanneer u een bril draagt is het aan te bevelen om ook een zon nebril met geslepen glazen te ne men. U heeft dan altijd een goed zicht. Bruin en groen vaak het beste Voor de zonnebril worden nog het meest de bekende groehe en brui ne glazen gebruikt. Er zijn ook an dere kleuren te koop, maar groen en bruin zijn vaak zachter voor het oog en bovendien blijven de kleu ren vrijwel zoals ze zijn Kleuraanpassing in beeld 1. Weinig licht. Bijvoorbeeld bin nen. Weinig verkleuring. 2. Daglicht. De zon laat verstek gaan. Iets meer verkleuring. 3. Zon! Nu is 't een 'echte' zonne bril. Andere praktische kanten van de zonnebril Zonnebrillen zijn niet alleen zacht voor de ogen. ze beschermen ook. Dus geen tranende ogen meer tij dens het fietsen en dat is heel pret tig. De zonnebril beschermt uw ogen ook tegen wind en koude lucht. VAN WEEDESTRAAT17A - SOEST - Telefoon 02155-17120 Op zaterdag 13 juni j.1. organiseerde de Soester Zwemvereniging de Duin- kikkers een waterpolotoernooi voor ad- spiranten. Gezien het enthousiasme van de jon gens en meisjes kon de organisatie van dit toernooi, dat in het Soester Natuur bad werd gehouden, na afloop op een geslaagd evenement terugzien. De beide deelnemende Duinkikker- teams bestonden uit de volgende per sonen: r Het meisjesteam: Barbara Bertiel, Monique Bieshaar, Lyda van de Burgt, Lia van de Hengel, Esther van de Hoeven, Conny Hoogeveen, Diana Hols, Irene Kok, Connie Luyben en Pascha Stalenhoef. Het jongensteam: Joh. Karei van de Burg, Erik van Dijkhoud, Otto Jans sen, Hans Koot, Mare Rademaker, Jos Spruyt, Jeroen Weerdenburg, Pe ter Weerdenburg, Erik v.d. Waal, Y- de Weistra en Anton v.d. Hart. Verder deden aan het toernooi de vol gende verenigingen mee In de meisjes-poule: De Vaart uit Bunschoten, Watervlo uit Vleuten, Aquarein uit Nieuwegein. In de jongens-poule: AZ PC uit Amersfoort, De Vaart uit Bunschoten en Watervlo uit Vleuten. Zowel bij de meisjes als bij de jon gens eindigde De Vaart uit Bunschoten als eerste. De eindstand was als volgt: In de meisjes-poule: 1. De Vaart 6 pnt., 2. Aquarein 3 pnt. (doelsaldo 12-13), 3. Watervlo 3 ptn. (doelsaldo 12-17). 4. De Duinkikkers 0 ptn. In de jongens-poule: 1. De Vaart 5 ptn. (doelsaldo 20-12), 2. Watervlo 5 ptn. (doelsaldo 18-12). 3. De Duinkikkers 2 ptn.4. A. Z. en P.C. 0 ptn. De beide adsplrantenteams van De Duinkikkers zullen voor de komende waterpolocompetitie worden inge schreven. Hierdoor zal een activiteit bij De Duinkikkers, n.1. adspiranten waterpolo, na enige jaren afwezigheid en enkele aarzelende pogingen weer vorm krijgen. Bovendien ligt het in de bedoeling om de komende winter met water polo-training te beginnen (in de leef tijd,v^p 8-12 jaar). Hoewel de compeitie pas in september begint, betekent dat niet dat de adspi ranten tot die tijd niet aan wedstrij den deelnemen. In het weekend van 27 eri 28 juni zullen de beide teams deelnemen aan het bekende „Koekstad toernooi" in Deventer. Dit is een jaarlijks terug kerend evenement waaraan door ver enigingen uit het gehele land wordt deelgenomen en dat twee dagen zal ,$qren,, Filmmiddag in Tot besluit van de aktiviteiten van Stichting Kinder Karavaan wordt a.s. woensdag 24 juni om 2 uur de film 'De geheime klub' gedraaid. Behalve de trouwe bezoekertjes van de Kinder Karavaan zijn ook andere kinderen in de leeftijd van 6 tot 12 jaar hartelijk welkom. Toegangsprijs één gulden. Het was vandaag alweer de vierde keer dat de klubleden van de Kinder Kara vaan op het terrein van 'In de Ruimte' een spelmiddag hadden. Om twee uur gingen de deuren open en tot half vijf genoten ook meegebrachte vriendjes van de vele aktiviteiten: zingen, verhaal, knutselen en... elkaar de loef afsteken bij diverse spelen. De aanmoedigingen bij het zaklopen, slootje springen, ballen gooien waren niet van de lucht. Soms deelden de winnaars spontaan hun winst met de verliezers, want lekkers om te smikkelen was ook aanwezig, daar zorgde de leiding voor. Het thema van de (vervolg)verhalen is dan ook: God zorgt voor jou. Het laatste verhaal daarover dus aanstaande woensdag. Elk kind van de basisschool mag komen meegenieten. Tijdens de zomermaanden staan de ak tiviteiten van de eigenaardige geel groene bus stil, maar medio september hoopt dit rijdend klubhuis weer over de Soester wegen te rollen. Mocht u dit vandaag voor 2 uur lezen: ook deze middag zijn uw kinderen har telijk welkom. Het terrein van 'In de Ruimte is gelegen aan de Klein Engendaalweg 52, tel. 18014 „Het Horoscoop-Toernooi". Deze bena ming gaf Rinus Valk de basketbal- volleybalavond mee, die ook dit jaar weer garant stond voor een brok ont spanning en spelvreugde. Nog weer an ders dan in 1980, toen Ad van Bram- melen sr. alles in goede banen wist te leiden, draaide het programma tijdens dit buitengewoon gezellige ontmoe- tingstoernooi. De volleyballers en bas ketballers waren nu niet langer meer gescheiden, zodat ieder team zowel uit leden van Olympia als The Red Stars bestond. De bedoeling hiervan was twaalf gelijkwaardige ploegen te vor men, en zodoende een positieve invloed op het geheel uit te oefenen. Volleyballer Ad van Brummelen sr. verwoordde de algemene opinie in een korte toespraak, en bedankte Rinus Valk in de vorm van het symbolische flesje. Rinus Valk op zijn beurt, herin nerde van Brummelen eraan dat zij samen de hele avond het wedstrijd hokje hadden bevolkt. Vervolgens maakte hij de winnende teams bekend, die hij evenals de als laatste gefi nishte deelnemers voorzag van kon- sumptiebonnen. Twaalf even sterke ploegen tevoor schijn toveren lijkt een utopie, maar grote verschillen in de uitslagen kwa men zelden voor. Winnen was dan ook niet het belangrijkste, want zelfs het team dat maar één keer won, zou nog als eerste kunnen eindigen. Bij deze geslaagde happening ging het om het doelsaldo na twee basketbal- en volley balwedstrijden. Rinus Valk gebruikte het astrolo gische getal „12" om de teams te vernoemen naar de sterrenbeelden. Zo was er het team van de Steenbok ken, van wie de spelers/speelsters blijkbaar niet koppig genoeg waren, want zij eindigden met een doelgemid- delde van - 46 als laatsten. Opvallend was ook dat de „ongehuw- den", die zich er nog op konden be roepen „Maagd" te zijn, uiteindelijk met de hoogste eer gingen strijken. „De Watermannen" zaten deze Maag den continu op de hielen, maar wer den naar de tweede plaats verwezen. De „Leeuwen" moeten volgend jaar het koningschap proberen te hero veren, want zij eindigden als vierde achter de „Rammen". Met de prijsuitreiking kwam het einde van dit toernooi, dat naar velen hopen, volgend jaar weer gehouden zal wor den. ETEN APART Geopend: 's maandags t/m zondags vanaf 17.00 uur. Dinsdags gesloten. SOESTERBERGSESTRAAT 107 SOEST - i TEL. 02155-20202 Stichting AMIVEDI Soest is te berei ken ónder, telefoonnummer (02155-)- 10667. Tevens is het raadzaam het Dieren tehuis, Klein Engendaalweg, telefoon nummer 13583, en de plaatselijke poli tie (Politie Soest, telefoon: 19444) op de hoogte te stellen van vermissing of vondst van een huisdier. VERMIST: 12-6. Reu, beige-blond, langharig, (lijkt op Briard), „Wodan"; Wentink, Jac. Thijssehof 11, 3762 XG Soest, tel. 18520. 10-6. Reu, teckel, draadharig, zwart; Muller, De Genestetlaan 7, 3768 GJ Soest, tel. 12913. 3-6. Reu, Ierse terrier, roodbruin, ruw harig, rug getrimd, poten behaard, middelgroot, bruin leren halsband, waaraan kofferlabel met adres, (ls gezien in Baarn aan de Geerenweg); Bouma, Julianalaan 31, 3761 DB Soest, tel. 11962. 12-6. Kater, witte bef en pootjes, iets wit op de neus, 9 mnd., gecastreerd; Schalm, Korte Kerkstraat 3, 3764 DA Soest, tel. 22479. 4-6. Poes, zwart-grijs cypers (getij gerd), witte sokjes en kin, klein, 6 jr., gesteriliseerd, „Lola"; Pappen, Weeg breestraat 631, 3765 XT Soest, tel. 21873. GEVONDEN: 11-5. Teef, bruin gevlekt; ls gebracht naar Dierenarts Theunissen, Baarn, tel. 02154-12535. GEBOREN: Jeroen, zoon van C. P. G. van Esch en A. M. van Velzen. - Vivian, dochter van H. C. Spronk en M. J. M. Meeuwissen. - Hakim, zoon van D. Belarbi en R. Lamkadem. - Robin Harry, zoon van M. R. Peerkhan en J. T. Weiter. - Nancy Carolina, dochter van A. Bud- dingh en C. C. Hugo. ONDERTROUWD: Warren Lee Smith en Donna Lyne Bigham. - Antonius Hermanus Maria Overkempe en Maria Wilhelmina Jo- hanna Henrica Veldhuizen. - Johannes Henricus Antonius Hoeks en Marga- retha Richarda Everarda van Logten- stein. - Robert Hendrikus Roelof Trapp en Mieke Hoitingh. GEHUWD: Andreas Jacobus van Eijden en Chris- tina Marcella Maria Hilhorst. - André Tjeerd Willemse en Maria Henrica Paulina Majoor. OVERLEDEN: Bernardus Werkmeester, echtgen. van A. J. W. Berkhof. Ziekenfondsvervoer Rolstoelvervoer Groepsvervoer Trouwrijden De 553 RD Air Force Band o.l.v. Majoor Jere W. Fridy geeft op 19 juni een Openlucht concert bij het mu seum, Kamp van Zeist te Soesterberg. Aanvang 14.30 tot 15.45 uur. Toegang gratis. Op za. 20 juni wordt in de Oude Kerk te Soest een orgelconcert gegeven. Orga nist Jan Jansen zal gedurende een uur op beide orgels orgelwerken uit de gehele orgelliteratuur uitvoeren. Aanvang 20.15 uur. Toegang 3,-. Op 19 en 20 juni kunt U meedoen aan de Internationale wandeltweedaagse in Amersfoort. Afstanden zijn 30, 40 en 50 km. De start is van 7.00-8.30 uur bij sportpark Nimmerdor, Keesomstraat te Amersfoort. Inschrijving bij start 11,-. Op 21 juni zijn in sportpark Nimmer dor te Amersfoort internat, outdoor- wedstrijden handboogschieten cen taur. Op de Kerkstraatpromenade te Hil versum is op vr. 19 juni een kunst markt van 14.00 tot 22.00 uur. In de slottuin van Slot Zeist kunt U op 26 en 27 juni naar een kunstmarkt. Er is tevens een openluchtexpositie van beroepskunstenaars. Geopend vf.' van 19.00-22.30 uur en za. van 10.00- 20.00 ur. Op 21 juni geeft de Air force band een promenade concert in het slottuin theater aan de Zinzendorflaan 1 te Zeist. Aanvang 13.00 uur. In het Vestingmuseum te Naarden aan de Westwalstraat 9 is op zo. 21 juni Schuttersdag van 12.00-16.30 uur. In Loosdrecht aan de Oud-Loosdrecht- sedijk zijn op za. 20 juni om 13.30 uur en op zo. 21 juni om 10.30 uur gecom bineerde zeilwedstrijden. Vanaf 27 juni is er in het Frans Hals museum te Haarlem iedere zaterdag van 20.30 tot 22.30 uur avondopenstel ling met kaarslicht en tevens klassieke achtèrgrondmuziek. In de Houtrusthallen te Den Haag is van 19 t/m 28 juni een Pasar Malam Besar. Op 20 en 21 juni zijn op de Bosbaan te Amsterdam de nationale roeikam- pioenschappen Jr.slotwedstrijden en regiowedstrijden. Gedurende de zomermaanden zijn er weer beklimmingen in de Domtoren te Utrecht o.l.v. een gids tot de hoogste omgang (95 meter). Van maandag t/m zondag. In De Speeldoos, Rembrandtlaan 35 te Baarn is t/m 21 juni een Jubileum tentoonstelling van Jaap de Ruig. Geopend dagelijks van 10-12/14-17/19- 21 uur. 's Zondags 14-17 uur. In kasteel Groeneveld is van 24 juni t/m 12 juli een tentoonstelling „Eem- land-Probleemland". Geopend dage lijks van 10.00 tot 17.00 uur. Za. en zo. gesloten. Kasteel Groeneveld ligt aan de Amsterdamsestraatweg te Baarn. In museum De Zonnehof, Zonnehof 8 te Amersfoort kunt U nog tot 29 juni naar de tentoonstelling: Mensen en glas Leerdam 1915-1981. In museum Flehite aan de Westsingel 50 te Amersfoort is de tentoonstelling: Merklappen van Map van Lier-van Hage tot 6 juli; Oude Merklappen uit eigen collectie, tot 16 aug. Maandags gesloten. In Den Helder zijn op 26- 26- en 28 juni weer de Nationale Vlootdagen. Er zijn dan schepen open voor bezichtiging. Demonstratievluchten- duikdemon- straties, Helicopterspringen en oppik ken kikvorsmannen, enz. enz. Gratis enkele programma's te verkrijgen aan ons kantoor. Wij hebben ook ontvangen de nieuwe 'programmaboekjes 1981/1982 van schouwburg Gooiland te Hilversum, waarin een bestelbon voor keuze abonnement. Gratis af te halen. Tevens hebben wij nu het dagtochten programma van Nefkens uit Amers foort met zeer aantrekkelijke tochten. Hier te reserveren. d De 553 RD Air National Guard Band geven op do. 18 juni een concert in de RNLAF Officers Casino aan de Kamp weg te Soesterberg. Aanvang 19.30 uur. Kaarten gratis aan ons kantoor. Het boekje „Soest en Soesterberg", getekend en Verteld" ls aan ons kan toor verkrijgbaar. De prijs is 16,-. Misschien een leuk kado'tje voor Vaderdag? Natuurlijk is een Soester Kadobon ook een fijn kado. Verkrijgbaar bij de Soester- en Soesterbergse Raboban- ken en VVV Soest en Soesterberg. HERVORMDE KERKEN Oude Kerk 10.00 uur ds. W. Wesseldijk, Baarn 19.00 uur ds. A. Berkhof, Hoogland Emmakerk, Regen tesse laan 10.00 uur ds. G. Boer, Hoevelaken „De Open Hof", Dalweg/Veenbesstraat 10.30 uur ds. J. W. B. Smit Ichtuskerk, Albert Cuyplaan 10.00 uur kand. Kos, Huizen 17.00 uur ds. P. van Harten Zonnegloren 10.00 uur ds. J. Baumfalk m.m.v. koor Wilhelminakerk In alle kerken kindercrèche tijdens de morgendienst, behalve in Zonnegloren. Jeugddienst 10.00 uur Eltheto, Driftje Zondagsscholen 10.00 uur Da Costaschool, Prins Bern- hardlaan. GEREFORMEERDE KERKEN 9.30 uur ds. P. van Gilst, Bussum 17.00 uur ds. D. Land Wilhelminakerk, Soesterbergsestraat 18 9.30 uur ds. D. Land 17.00 uur ds. J. Lever, Naarden „De Open Hof", Dal we g/Vee nbesstraat 9.00 uur dr. J. Rinzema 17.00 uur ds. J. Baumfalk Chr. Gereformeerde Kerk, Julianalaan 90 9.30 en 17.00 uur ds. J. Schoonderwoerd Gereformeerde Kerk, (Vrijgemaakt) Kerkgebouw N.P.B. Rembrandtlaan 20 8.30 uur dr. A. Hendriks 17.00 uur ds. P. Houtman GEREFORMEERDE GEMEENTE Dal weg (hoek Beukenlaan) woensdag 17 juni: 19.30 uur ds. E. Venema zondag 9.30 uur Leesdienst; 14.30 uur ds. J. van Haaren VERENIGING VAN VRIJZINNIG GODSDIENSTIGEN N.P.B. Rembrandtlaan 20 10.15 uur drs. E. Westra, Utrecht EVANGELIE GEMEENTE „IN DE RUIMTE" 14.30 en 17.00 uur ds. J. Lukasse, België BAARN DOOPSGEZINDE GEMEENTE 10.30 uur ds. L. Kraak, Hilversum GEREFORMEERDE KERK 10.30 uur drs. J. de Jonge, Zeist 17.00 uur ds. H. Kiezebrink EVANGELISCH LUTHERSE GEMEENTE Kapelstraat Baarn 10.30 uur ds. J. Vermaat, Baarn SOESTERBERG Hervormde kerk „De Hoeksteen" 10.00 uur ds. L. van Nieuwpoort, Nun- speet STERRENBERG 10.30 uur ds. H. Schouten; H.A. Aan de Chr. Oranje Nassauschool voor LHNO te Soest slaagden dé volgende leerlingen voor hun diploma: Marja Bakker, Joke Becker, Ingrid van Beek, Ria van Breukelen, Hennie ten Brinke, Maaike van Drie, Fran- cis van Dijk, Wilma van Dijk, Ange- lique Groenestein, Paulien Koning, Gwenny Lage waard, Corrie Pouw, Ti neke Renes, Linda de Rover, Tineke de Rover, Willeke Vastenburg, Tine van de Veen en Tonnie Visser. Eén leerling moest worden afgewezen. Extra dient vermeld te worden dat de leerlinge met de beste resultaten - 6 vakken op C-niveau en 44 punten - dit jaar was Paulien Koning. Zij kwam in het bezit van een schrijf- Parochie Soest, Kerkplein, tel. 12688. Zaterdag 19.00 uur Zondag 8.00, 9.30 (hoogmis) en 11.30 uur In de week H. Missen te 8.30 en 19.30 uur Parochie Soestdijk, Burg. Grothestraat, telefoon 12775. Zaterdagavond 19.00 uur Zondag 9.00 en 11.00 uur Dinsdag en donderdag 9.00 uur Maandag, woensdag en vrijdag 19.00 uur Parochie Soest-Zuid, St. Willibrordusstraat, tel. 19943. Zaterdag 19.00 uur. Zondag 9.30 en 11.00 uur. Woensdag 19.00 uur. Parochie Soes ter veen Willaertstraat 51, tel. 16929-10522 Zaterdag 18.00 uur Zondag 10.30 uur St. Caroluskerk, Soesterberg, tel. 03463-1521 Zaterdag 19.00 uur Zondag 10.30 uur J. A. Smorenburg Generaal Winkelmanstraat 62 Soesterberg. Telefoon 03463 - 1223 - 1458. OOK VOOR CREMATIE. Tevens algehele verzorging door geheel het land. (Geen klassestysteem) Woensdag 24 juni a.s., aanvang 10.00 uur, wordt in het Medisch Centrum aan de Nieuweweg 14 (hoek Smitsweg) een bijeenkomst gehouden van het CDA- Vrouwenberaad Soest. Mevrouw J. Greefhorst-van Overdam, voorzitter van de CDA-gemeenteraads- fractie zal een en ander vertellen over de gemeentepolitiek. Iedereen is wel kom. Er is volop gelegenheid voor het stellen van vragen. Het CDA-vrouwenberaad ls een bijzon dere organisatie in het CDA, waarin vrouwen samen de uitgangspunten on dersteunen die wezenlijk zijn voor de christen-democratie. Het vrouwenbe- raad heeft bestaansrecht zolang vrou wen op vele terreinen in politiek en sa menleving een achterstand hebben in te halen. SOEST De artsendienst wordt in het weekend van zaterdag 8.00 uur tot zondagavond 24.00 uur waargenomen door: dokter H. van Dorssen, G. v.d. Veenstraat 129, tel. 15631 en mevr. dokter E. Floor, Varenstraat 39, tel. 12140. Het is aan te raden niet direct naar de dienstdoende arts te gaan. Eerst opbellen! WEEKEND-OPVANGDIENST Eerste Hulp bij dringende moeilijk heden. Vanaf vrijdagavond 19.00 uur tot maandagmorgen 7.00 uur, telefoon 19911. SOESTERBERG Tijdens het weekend heeft dienst: dokter R. v.d. Wijgerd, Paltzerweg 227, Den Dolder, tel. 030-780626. SOEST Tandartsen Zaterdag en zondag, 13.00-13.30 uur: A. Noorman, Oranjelaan 38a, tel. 12000. DIERENARTS Van vrijdag 23.00 uur tot zondag 24.00 uur. Grote- en kleine huisdieren. R. Komijn, van Mecklenburglaan 15, tel. 15215. Weekend- en nachtdienst apotheken: Ingaande vrijdag 17.30 uur alsmede de gehele zaterdag en zondag tot de daar opvolgende vrijdag 17.30 uur: Apotheek Soestdijk, Van Weedestraat 35, tel. 12487. Extra dienst op zaterdag van 8.30 tot 12.30 uur: Apotheek Julius, Laanstraat 26, Baarn, tel. 02154-12432. Tel. nummer Ambulancevervoer: 033-12345 (voor Soest en Soesterberg), 14049 (alléén voor Soest). Natuurlijk maken ook vrouwen in Soest zich zorgen over de spanningen in de wereld, de ongelijkheid tussen arme en rijke landen, de dreiging van een nieuwe wereldoorlog, het moge lijke gebruik van kernwapens en de aanmaak van deze wapens. Een groep van deze vrouwen in Soest heeft zich aangesloten bij de landelijke groep „Vrouwen voor Vrede". Eén keer per maand komen ze samen om heel open te praten over deze zaken die hen zo bezig houden en vaak ook angstig maken. Kunnen zij, allemaal samen, ver anderingen tot stand brengen? Ze we ten het niet. Ze willen het proberen. Wilt u dat ook, kom dan a.s. maandag 22 juni naar de volgende bijeenkomst in de Insingerschool, Insingerstraat 57. Voor informatie kunt u Edith Davelaar bellen. Tel. 20312. Ga eens meedenken en praten. Wij hebben schitterende gouden armbanden, chokers, han gers, ringen, horloges (met en zonder gouden band), munten e.d. voor 50 procent onder ds normale prijs. Kijkt u daarom regelmatig in onze goud-etalage, bij occasions. diamantair-juwelier Laanstraat 18 Baarn Rembrandtlaan 13 Soest De vereniging van postduivenhouders Soest deed 13 juni mee aan een wed vlucht vanaf Orleans over een afstand van plm. 534 km. Er waren 101 duiven in concours, die om 7.00 uur werden gelost bij n.w. wind. De eerste prijsduif arriveerde om 14.17.30 uur. Deze haal de een snelheid van 1220.88 meter per minuut. De laatste prijsduif kwam om 14.43 uur aan. De gedetailleerde uitslag luidt als volgt: R. Bokma 1 5 6 14 17 19 21 25. G. H. v.d. Broek 2 1618. M. Monsjou 3 4 11 15. E. Veerman 7 20. M. de Ruiter 8. D. Huisman 9 10. Comb. Vogel 12 24. R. V. Hornsveld 13. H. v. Essen 22. S. Berg huis 23. P.V. „de Zwaluw" Ook „de Zwaluw" vloog vanaf Orleans. Op 31 mei j.1. organiseerde Tempo een landelijk jeugd-wielertoernooi. Op die dag werden ook de ruim 200 tekeningen beoordeeld, die bij de tekenkraam werden ingeleverd. De jury hanteerde daarbij drie normen: fantasie, ontwerp- lusten tekenvaardigheid. Zoals verwacht waren er bij de categorie, leeftijd 9 tot en met elf jaar, de mees te deelnemers. Verder bleek ook dat er tussen de vele tekenaars echte kunste naars en fietsontwerpers zitten. De jury had het niet makkelijk, maar kwam uiteindelijk toch tot de ondervolgen- de uitslag. Alle inzenders worden door Tempo hartelijk bedankt. Ook de buiten de prijzen vallende tekeningen sieren op dit moment het clubhuis van Tempo aan de Belvedèreweg. Daar kunnen de prijswinnaars morgen, donderdag 18 juni, vanaf 19.15 uur hun prijs persoonlijk afhalen of laten halen. De uitslag van de ballonnenwedstrijd kan in de week van 5 juli worden ver wacht. 0 t/m 8 jaar 1. Wilfred v. Alphen, Lange Uitweg 2A, Schalkwijk; 2. Charlotte v.d. Berg, Tromslagerpad 13, Soest; 3. Manuel v.d. Berg, Tromslagerpad 13, Soest; 4. Joram v.d. Berg, Tromslagerpad 13, Soest; 5. Christal Ponsen, W. Beck- manstr. 108, Soest; 6. Silvester v.d. Dijk, Obrechtstraat 39; 7. Jenny El- bertsen, Laan v. Ordeplaats, Apel doorn; 8. Johan Schriekenberg, Schaep- manstr. 37, Soest; 9. Silvester Ponsen, W. Beckmanstr. 108, Soest; 10. Chantal Janssen, 2e Rambaakendreef 111, De Bokkeleare; 11. Georgethe Leden gang, Regentesselaan 12, Soest; 12. Inge Bruins, Roerdomp 11, Deventer; 13. Mark Jansen, Beckeringstr. 22, Soest. 9 t/m 11 jaar 1. Ivo Kraeger, v. Kuisbergenlaan 6, Baarn; 2. Patrick Massop, Choristen- pad 8, Soest; 3. SIgrid Koster, 't Oos- teneind 11, Dell; 4. Hilde van de Brug ge, Eigemdomweg 142, Soest; 5. Pas cal Mölman, Riet 23, Huizen (N.H.); 6. Roel Vlootman, Reto, Arnhem; 7. Margot van de Berg, Tromslagerpad 13, Soest; 8. Jennifer Radsma, Gems hoorn 52, Soest; 9. Jean Paul Luiken, Akkeren 81, Soest; 10. Tonnie v.d. Oorst, Hoffstraat 1, Hilversum; 11. Ri- chard Kuyer, Korte Hartweg 27, Soest; 12. Patrick Helders, Gershavenrode 19, Zoetermeer; 13. Harold Troost, Vaas- senseweg 9, Terwolde. 12 t/m 1000 jaar 1. Ellen Jansen, v. Speyklaan 7, Baarn; 2. Rob Semper, Patrijzenhof 1, Amers foort; 3. Patricia Smids, Aïdastraat 16, Amersfoort; 4. Monique Mulder, Kloosterstraat 57, Arnhem; 5. Anita Griffioen, Lindelaan 104, Loosdrecht; 6. Koos Boom, HeLlingweg 1, Soest; 7. Ron v.d. Hengel, Troelstrastr. 19, Culemborg; 8. Edwin v.d. Akker, Gal- vanlestraat 75, Den Haag; 9. Martin de H.?, Hellingweg 1, Soest; 10. Ingrid Hogeveen, Schaepmanstr. 24, Soest; li. Yvon Hellingweg 1, Soest; 12. Rolanda Kikkert, Albert Hahnweg 17, Soest; 13. Petra de Klein, RETO, Arnhem; 14. Monique Offer mans, Hellingweg 1, Soest. In concours 408 duiven die om 7.00 uur bij een veranderlijke wind in vrijheid werden gesteld. Aankomst eerste prijs winnende duif 14.08.51 snelheid 1238.06 meter per minuut. Aankomst laatste prijswinnende duif 14.36.21. Uitslag: H. de Bree 1 16 26 27 29 32 43 47 53 63 67 92. A. de Bes 2 36 55 71 101. E. v.d. Brakel 3 13 24 49. Th. Wigtman 4 25 60. J. v.d. Brakel Zoon 5 17 40 50 72 93 100. G. Rijksen 6 8 10 1115 19 20 22 28 34 42 45 46 52 58 70 73 88 89 90. R. Voskuilen 7 14 18 35 38 41 51 56 64 83 87 97 98. J. Schimmel 9 12 74 79. J. van Dijk 21. A. van Riet 23 80 8184 95 96. A. van Ginkel 30 62 76. J. Benschop 31. H. den Dekker 33 65. C. v.d. Hoek 37 39 57 75. B. Roest 44 69 77 78 94. Aj. van Dorrestein 48 59 61. L. van 't Klooster 54. G. Visser 66. J. v.d. Belt 68 82 102. R. v.d. Mast 85. W. Grift 86. A. Boeklagen 91. C. v.d. Veen 99. P.V. „de Vriendschap" Op Orleans vlogen ook de duiven van „de Vriendschap". Duiven, 306 in totaal, werden om zeven uur gelost. Hier arriveerde de eerste prijsduif om 14.05.01 uur en de laatste om 14.44.40 uur. De Uitslag is als volgt: Wijnands 1 3 11 18 43 46 52 71. Sukel-v. Klooster 2 10 12 13 21 24 26 27 72 73. Altenaar Reierse 4 14 17 20 32 34 51 64 68. Kamerbeek 5 6 22 25 48. Burgsteden 7 47 62 75. Daatselaar 8. v. Dijken 9 35. Meesters 15 42. Koster 16 28 31 49. De Zoete 19 33 74. H. Rauch 23 29. Vaessen 30 45 63. Oprins 36. Ottens 37. Comb. Westerveld 38 55 59 76. Schimmel 39 54 67. Stolker 40 50 70. Kaats 41 57 69. Groenestein 44. Kruseman 53 58 61. Z.K.H. 56. Snijders 60. Kok 65. Rutten- berg 66. P. Rauch 77. Duffel De vereniging van postduivenhouders Soest deed 13 juni ook mee aan een wedvlucht vanaf Duffel over een af stand van plm. 135 km. Er waren 131 duiven in concours, die om 8.00 uur werden gelost bij n.w. wind. De eerste prijsduif arriveerde om 9.36.46 uur. Deze haalde een snelheid van 1405.40 meter per minuut. De laatste prijsduif kwam om 9.41 uur aan. De gedetailleerde uitslag luidt als volgt: R. Bokma 1 2 3 4 5 12 15 22 23. M. Monsjou 6. H. v. Essen 7 916. C. Bokma 8 25. R. v. 't Net 1019 26. M. de Ruiter 11 13 21. R.v. Hornsveld 14 24. E. Veerman 17 20. Comb. Steenman 18. Gestolen auto terecht De in dit weekend van een inwoner van Soest gestolen auto is bij de Belgische stad Gent terug gevonden. De Soester verbleef in Terneuzen in Zeeuws Vlaanderen, waar de auto werd ont vreemd. De Belgische Rijkswacht trof de auto maandag onafgesloten aan.

Soester Courant | 1981 | | pagina 17