Chatoux tegen PUEM gestart Soester aktie „Giroblauw" Howson-Soest heeft instructiecentrum voor offsetvoorbereiding Commissie welzijnsplanning onduidelijk Muziekschool loopt in de (bezuinigings) pas itiiiiibMi* JLde^tadhouder Caravan van marktplein naar gemeentelijk kampeercentrum Autobedrijf Berkhof dealer Hyundai voor Soest en Soesterberg Waarom de Swift 8,5 x 44 "Audubon" heet en levenslang garantie heeft. Swift een kombinatie van Amerikaanse know-how en Japanse precisie. 14 dagen Israël in „Korte Duinen" Tien tips voor een Vaderdag boekkado Bovendien maak je vader blij met: Tijdelijke afsluiting Hartweg Restaurant van den Brink Kerkmuziek Domkerk te Utrecht Zonde van uw goud Aaron Sassoon Foto: Herman van Dam Uw Swift Dealer Birkstraat2, Soest, tel. 12874 De Howson-top: v.l.n.r. de heren H. L. Bilek, directeur J. M. C. de Leur en de heer J. M. M. Clube Sinds maandag is Howson-Soest een in structiecentrum voor de offsetvoorbe reiding rijk, dat dienst zal doen voor alle afnemers van Howson producten in de hele wereld. Howson Algraphy Soest was nog niet zo lang geleden in het nieuws in ver band met werktijdverkorting en pro- duktie-beperking. Gesproken werd toen, overigens ten onrechte, over eventuele verplaatsing van het bedrijf naar een vestiging van Howson elders in het land. Met de opening van dit instructiecen trum heeft de Howson-directie aange toond andere plannen met de vestiging in Soest te hebben. In zijn toespraak zei John Clube, mar keting director van Howson-Algraphy Ltd. uit Engeland dat het instructie centrum nodig werd door de snelle op eenvolgende veranderingen van de techniek. Het is een kwestie van ade quaat reageren op ontwikkelingen die het geven van technische instructie aan de afnemers noodzakelijk maakt. In het centrum wordt informatie ver strekt over offsetplaten, chemikaliën, belichtings- en ontwikkelingsappara- tuur en hulpmiddelen. Alle apparatuur staat bedrijfsklaar voor demonstratie en instructie, waarbij gebruik ge maakt kan worden van twee donkere kamers". Bovendien is een afzonderlijke ruimte ingericht voor een audio-visuele pre sentatie over het bedrijf, waarbij rui me aandacht wordt geschonken aan de vervaardiging van offsetplaten. In het a.s. najaar start Howson-Algra phy hier een meerdaagse cursus offset voorbereiding bestemd voor de mede werkers in de montage van binnen- en buitenlandse drukkerijen. Ook belang stellenden uit andere sektoren van de grafische wereld zijn daarbij welkom. Bij de opening gaf de heer H. L. Bi- lek een kort historisch overzicht van de ontwikkeling van de Soester ves tiging. In 1960 werd met de bouw van het bedrijf begonnen, nadat reeds in 1955 de eerste Howson-platen in Ne derland verkocht werden. Het pand werd in 1962 officieel geopend. Er vonden diverse wijzigingen plaats in de algemene leiding terwijl in 1974 de interne struktuur gewijzigd werd door scheiding van produktie en ser vice. Op zaterdag 20 juni a.s. zal er 's mid dags weer een concert gegeven wor den, ook ditmaal in het teken van het „orgelconcert". Uitgevoerd zullen worden: Orgelcon cert, van Michael Haydn en Altviool concert, eveneens van Michael Haydn. Aan dit concert werken mee Els Nieu- wenhuizen, altviool, Willem Poot, orgel en de instrumentale Domcantorij on der leiding van Maarten Kooy Aanvang: 15.30 uur. De toegang is vrij. De uitgangscollecte is bestemd voor de Kerkmuziek Dom kerk. juwelier als een goed horloge ook mooi mag zijn Met het in brand steken van een model van een kerncentrale startte in Soest de aktie giroblauw. J.l. zaterdag 13 juni, om 13.13 uur, is bij het Puem-kantoor aan de Soester- bergsestraat de giroblauw-aktie ge start van de stroomgroep Soest „Stop Kernenergie". Gelijkgerichte* groe pering uit Baarn en Amersfoort onder steunden dit begin met spandoeken. De teksten: „Amersfoort tegen kernenergie"; „Stop Dodewaard met een girokaart" en „Baarn tegen atoomstroom" lieten aan duidelijkheid niets te wensen over. Symbolisch werd met behulp van spie gels en brandglazen, (zonne-energie) een model van een kerncentrale in brand gestoken. Om erger te voor komen (het PUEM-kantoor heeft een rieten dak) werd er daarna direct wa ter over gegooid, waarna het toen ge blakerde model, opgesierd met blau we kaarten, boven de ingang van het kantoor werd gezet. In de brievenbus werd een schrijven achtergelaten waarin de stroomgroep nog eens uiteenzet waarom men de giroblauw aktie is begonnen. „Veel van uw klanten zijn verontrust over het feit dat 1% van de PUEM- stroom afkomstig is uit de atoomcen trale te Dodewaard. Wij, als klanten zijn_yan mening.dat de grote, gevaren die aan atoomenergie kleven, niet op wegen tegen de geringe voordelen", aldus de brief. Met verwijzing naar de 1800 ingele verde adressen van sympathisanten en het daarop naar de mening van de groep ontvangen nietszeggende ant woord, constateert de groep: „Helaas laat u ons geen enkele keus. Wij zijn gedwongen om atoomstroom af te nemen, omdat we niet naar een andere stroomleverancier kunnen stappen. We staan met onze rug tegen de muur. Daarom zullen we ons in Soest aansluiten bij de lande lijke aktie „geen kernenergie nou door giroblauw". Gesteld wordt ondermeer dat de PUEM zich verschuilt achter de pro vinciale overheid en achter dat deel van de verbruikers dat wel atoom stroom wil hebben. De groep zegt dat dat maar 15% van de klanten is. „Vooral het laatste vinden wij, op z'n zachtst gezegd, vreemd. Als bijvoor beeld een minderheid van de mensen wit brood wil, dan gaat de bakker toch ook niet verplichten om wit brood te eten?". naar Chatoux toe Burg. Grothestraat 13 Soest Telefoon 03155-23271 De ideale vogelwacht- en natuurstudiekijker. Exklusief door Swift ontwor pen op specifikaties van de internationaal bekende "Audubon" ornithologen- vereniging. Audubon was een ornitho loog met wereldfaam. De sterke vergroting 8,5 x de gunstige lichtsterkte en het grote gezichtsveld geven deze kijker met recht het predikaat: vogelwachtkijker. En daarom hebben de fami lie en de Vereniging Audu bon, Swift het recht gegeven deze prismakijker "Audubon" te noemen. Een stukje precisie optiek voor Uw leven. Een kijker uit De Swift Gouden Band Serie. Vogels in vlucht zijn snel in het beeld "gevangen" of die ren die zich in donkere scha duwpartijen bevinden bij da geraad of schemer, zijn haarscherp zichtbaar te ma ken. Details tot op 4,5 meter afstand zijn haarzuiver te on derscheiden. Meer informatie over Audu bon en Swift testrapport bij Uw Swift Dealer. De Stichting Ontwikkeling Soest (S.O.S.) heeft naar aanleiding van de te houden inspraakavonden aan de commissie welzijnsplanning een aan tal vragen gesteld om meer duidelijk heid te verkrijgen. Volgens S.O.S. is de informatie van de commissie onvolle dig en daarmee loopt de commissie in het kielzog van het gemeentebestuur dat, óók volgens deze commissie, te laat en onvolledig is. De Stichting Ontwikkeling Soest is met de commissie van mening dat de wis selwerking tussen de inwoners en het bestuur van de gemeente best verbe terd kan worden. De commissie moet dan wel het voorbeeld geven. S.O.S. doelt met de onvolledigheid op het feit dat de commissie, toch wetend dat haar de uitvoering van het 21 punten tellend programma voor 1982 geld gaat kosten, nergens aangeeft waar de fi nanciën vandaan moeten komen. S.O.S. wil dan op dit moment nog niet eens het onderscheid maken of dat geld nu betrokken wordt via de Rijksbijdra geregeling of via het opleggen van zwaar dere lasten aan de inwoners van Soest. „Uw voor inspraak aangeboden plan ning 1982 is daarmee in hoge mate onvolledig omdat wij niet kunnen na gaan of uw voorstellen onze draag kracht te boven gaan c.q. of wij nog geld hebben om onze eigen welzijns wensen aan uw 21 punten toe te voe gen", aldus S.O.S. De Stichting zegt daarbij niet voor niets aan de voorzichtige kant te zijn omdat het niemand en dus ook de welzijnsplanningscommissie niet ont gaan zal zijn dat het er in den lande en in Soest in het bijzonder, economisch niet zo florissant uitziet. „Wij kunnen ons zeer wel voorstellen dat de eerste en veruit belangrijkste taak van uw huidige streven voor het Soester welzijn is een zodanig beleid van uw commissie, dat u uw eigen optimaal aandeel levert in de sanering van de financiële situatie* van Soest", aldus S.O.S. Met deze uitgangsstelling zou de com missie volgens S.O.S. kunnen nagaan welke welzijnswerken noodzakelijk, zeer gewenst of leuk zijn. S.O.S. vraagt daarom of de commissie bereid is haar beleid af te stemmen op de tekorten van de gemeente Soest en de dalende koopkracht van de burgers en na te gaan of werklozen en andere uitke ringstrekkers een groter aandeel ge boden kan worden in de verbetering van het welzijn. Met name wordt dan ook gedacht aan de uitvoering van welzijnswerken. S.O.S. vraagt ook op te geven hoe groot het bedrag is dat middels de Rijks bijdrageregeling Sociaal-Cultureel Werk nu en in de komende jaren ver wacht mag worden en in hoeverre dat bedrag de kosten dekt van het huidige beleid van de commissie. En tenslotte vraagt S.O.S. welke kos ten met het programma voor 1982 gemoeid zijn en welke financiële in breng hiervoor van de inwoners van Soest gevraagd wordt. Vanaf afgelopen maandag 15 juni tot en met zondag 28 juni staat het menu van het restaurant „De Korte Duinen" aan de Birkstraat in het teken van Is raël. Het gaat om de gerechten, de wijnen en vele andere drankjes. Maandagmorgen luidde de Israëlische handelsattaché, de heer Yacov Pass, deze „veertien dagen" officieel in. Met een bijzonder over zichtelijke en komplete show startte Autobedrijf Berkhof, Laanstraat 82, het dealerschap voor Hyundai. Dit dealerschap geldt voor Soest en Soesterberg en is voor genoemde plaatsen een primeur. De Hyundai Pony komt uit Korea, maar daarmee is het nog lang geen Koreaanse auto. Zijn carrosserie werd ontworpen door de Italiaanse studio Ital Design (die bijvoorbeeld ook de Volkswagen Golf tekende) en zijn mechaniek is van Mitsubishi. Een Koreaan dus met een Europese vader en een Japanse móeder, of omgekeerd. Er zijn recent wat wijzigingen geweest die verder gingen dan de voortduren de technische veranderingetjes. Bij el kaar voelt de huidige Pony zo heel anders aan dan die waarmee twee jaar geleden werd begonnen. Zowel de drie- als de vierdeurs Pony ziet er keurig netjes uit. Wie iets bui tenissigs, Koreaans, verwacht, komt bedrogen uit; het zijn heel gewone moderne, Westeuropese auto's om te zien. Extra mogelijkheid De dealers hebben al een mogelijkheid gevonden de stoelen eventueel ver der naar achteren te zetten; lange be nen zijn dus geen probleem. Bagageruimte De bagageruimte is keurig netjes in gericht en bekleed, maar ook van be perkte maten. De achterbank kan worden wegge- klapt, waarmee de Pony achterin op eens de ruimte van een kleine bestel wagen krijgt. Motor en versnellingsbak worden ge maakt op basis van licenties van Mit subishi. De 1.4 liter is een brave motor waarmee de Pony uitstekend is be diend. Benzineverbruik Voor rustige rijders 1:12, terwijl fors gasgeven resulteert in nog geen l10. De motor is gecombineerd met een uitstekend werkende vieFbak. Bedieningsgemak De voorwielophanging is modem, met de bekende McPhierson-elementen, sa- menbouwsels van fusee, telescopische schokdemper en schroefveer. De ve ring is behoorlijk. De auto stuurt licht. Zowel de lichte besturing als de korte draaicirkel dra gen aan het bedieningsgemak bij. De grote mate van bedieningsgemak, de keurige uitvoering en het vlotte iiterlijk maken van de Pony voor het geld een hele auto. Het interieur is behaaglijk ingericht en goed uitgerust. Zo heeft de Pony ach ter ook gordels, zo is het stuur ver stelbaar, zo is de auto voorzien van een intervalschakeling op de ruitenwis sers en van een eenvoudige radio, zo is het instrumentarium behoorlijk compleet. Het dashboardkastje is maar klein, maar daar staan diverse andere op- bergvakjes tegenover. Met name die achter-opzij zijn handig. Samenvattend kan gesteld worden dat de Hyundai, gezien de aanschafsprijs, het benzineverbruik enz. zeker zijn weg naar de koper zal vinden. Autobedrijf Berkhof zal u echter graag ontvangen om u nader met de Hyun dai kennis te laten maken. jouw- ïge en na zon- :ting \eidin- r, gevels ïn uit een be- irdoor 1 een ud. tamer, ers, bad- •rlijke >p. er over met e laan Het is te af- >or- kt deel uit fraai Ivorm g, de af lijn het kamer ine be lanken I en toilet, ers (de m2 opp. ste trap laap- -gas en veel t en waar ft op de Vader zijn is ook niet alles 10.00 Soest en Soesterberg getekend en verteld16.00 Vader het beste paard van stal12.75 mer, et- gglng ierlijk ttig er(ca. 11 separatie •p: Pan- me hal rdieping: r met lig- ce douche- ge nu inge- aet raam- geeft. nte en vde vrij- id op ca. lardhout. een ideale •tuin die is. In het kennis met .1, een let. mer van keuken, dieping: n de grootste ,er. Een vaste der die over berging. 1. Bagley: Bahama Crisis Nieuw 22.50 2. MacLean: Toren gegijzeld Nieuw 19.50 3. Walker en Ketting: Kanjers vangen (hengelboek) Koopje van 28.75 voor 9.90 4. J. M. A. Biesheuvel: Duizend vlinders29.50 5. W. F. Hermans: Uit talloos veel miljoenen Nieuw29.50 6. Nederlandse verzetsroman omnibus34.50 7. 25 jaar Europacup29.90 8. Toffler: De derde golf (futurologie) 34.50 9. Rien Poortvliet: Van de hak op de tak59.50 10. Thrillerpakketten met MacLean en Ludlum (drie verskillende boeken, per pakket)19.50 Voor een gestaagde vaderdag kun je nu al boeken kopen bij: Soesterbergsestraat 53 Sxfe v Weedestraat, hoek Qnaor.'ZiiiH U r - hoek A* stadhouderslaan - Soestdijk Tel.: 02155-17699 Tel.: 02155-12419 grip van 27.080 gulden subsidie voor korpsleerlingen. Ten opzichte van de definitieve begro ting voor '80-'81 geeft dit een vermin dering te zien van 20.806 gulden. Wordt een vergelijking met de ontwerp-be- groting voor '80-'81 gemaakt dan is een zéér geringe verhoging te zien van 195 gulden. Burgemeester en wethouders stellen dan ook vast dat financieel-budgettair gezien de nullijn is aangehouden. En dat ondanks het feit dat een uitbreiding met tien lesuren is opgenomen en de salarissen trendmatig met 6,7% zijn verhoogd. Het resultaat is bereikt door een ver mindering van de personeelskosten én een tariefsverhoging van 5,5%. De uitbreiding met tien lesuren is nood zakelijk om de groeiende wachtlijst van aspirant-leerlingen enigszins het hoofd te bieden. De wachtlijst van Soester leerlingen bedroeg aan het begin van het school jaar 1980-1981 72; slechts enkele min der dan de Amersfoortse wachtlijst, waarop de namen van 81 leerlingen voorkomen. Vervolg vaderdag- ideeënmarkt De met redelijk sukses verlopen vader- dag-ideeënmarkt van „Hartje-Zuid" in het gebouw Eltheto, wordt a.s. vrijdagavond tijdens de normale ver koopuren, tussen zeven en negen uur, herhaald. De kramen staan dan opge steld bij de firma Wijnands en Brands- ma aan de Soesterbergsestraat. Met vaderdag dan nog maar „twee nachtjes slapen" voor de deur is een bezoek aan deze „markt" sterk aan te bevelen. Oók vaders kunnen er uitste kend terecht om een misschien wel broodnodige aanvulling aan hun ver langlijstje te geven. Juist voor kinder- portemonneetjes zijn er heel aantrek kelijke zaken te vinden. Soester Courant van woensdag 17 juni 1981 In verband met herbestratingswerk- zaamheden wordt de Hartweg tussen de Groen van Prinstererstraat en de Schaepmanstraat van 22 juni tot 10 juli afgesloten voor alle verkeer. Mr. Troostwijk, voorzitter van de Raad van State, heeft beslist dat het echt paar A. van Duinkerken zijn caravan van het marktplein naast hét hoofd postkantoor aan de Steenhoffstraat moet verwijderen. Zij mogen dan, en de gemeente Soest moet dat „gedo gen" gebruik maken van het gemeen telijk kampeerterrein te Soestduinen. Daar mogen zij tot 1 oktober van dit jaar blijven staan, terwijl zij zelf voor vervangende woonruimte moeten zor gen. De gemeente hoeft dat niet te doen, omdat het echtpaar niet over voldoen de „punten", noodzakelijk om voor een woning in aanmerking te komen, be schikt. De Van Duinkerken's woonden bij zijn ouders in, maar daaraan kwam door omstandigheden een eind. Pogin gen om woonruimte te vinden, had den geen sukses. Daarop schaften zij zich een cara van aan, in de veronderstelling op een van de in Soest gevestigde kampeer- centra wel een plaats te kunnen vin den. Wonen in Soest is voor hen nood zakelijk omdat beiden werk hebben; hij in Soest, zij in Amsterdam. De kampeercentra bleken allen vo op het gemeentelijk kampeercentrum na, dat in feite tientallen staanplaatsen over heeft. Omdat de plannen van de gemeente al vele jaren onzeker zijn (men heeft steeds gesproken over op heffen en uitsterven) stemde de ge meente niet in met het voorstel van Van Duinkerken hem daar toch een plaats te geven. De Raad van State heeft wat dit geval betreft, nu ingegre pen. De Muziekschool Amersfoort loopt met de ontwerp-begroting voor 1981-1982 in de bezuinigingspas. Het aandeel dat de gemeente Soest moet opbren gen bedraagt 677.146 gulden met inbe- Soesterbergsestraat 122 Telefoon 02155 -127 06 MENU DE CE MOIS Deze maand speciaal aanbevolen menu HARENG NOUVEAU nieuwe haring geserveerd met toast CONSOMMÉ d l'ECOSSE Heldere kippebouillon met garnituur van prei, wortel en kippevlees ROULADE DE VEAUa la BOUQUETIÈRE gesmoorde kalfsrollade geserveerd met verse seizoengroentes en parijse aardappels PARFAIT A VELINES Hazelnootparfait met slagroom Prijs per persoon f 45,00. Dinsdag t/m zaterdag vanaf 11.30 uur geopend. Zondags en 's maandags gesloten. Voor uw feest of party maken wij graag een uit zondering. Onderwijs commissie vergadert niet De voor maandag 22 juni geplande vergadering van de onderwijscommis sie gaat niet door. De agenda bevat geen punten waarvoor de commissie leden persé bij elkaar moeten komen. In de brief waaraan dit aan hen wordt kenbaar gemaakt staat ondermeer: „Het beleidsvoornemen tot instand houding van de openbare kleuterschool „De Bengelenbak" aan de Duinweg voor het jaar 1982 zal, mede gezien uw eerdere beslissing, zeker uw instem ming hebben". Ook daarvoor komt de commissie dus niet bijeen. Oude sieraden liggen soms jaren in de la. Zonde van uw goud en van uw> geld. Wij kopen dit'graag van u." diamantair - juwelier Rembrandtlaan 13 - Soest (let op nummer: 131) 7 Laanstraat 18 - Baarn

Soester Courant | 1981 | | pagina 3