r 19? Pub Kerkpad achter Van Weedestraat blijft onveilig ISRAËL OTA Soest HAM IM EX w°rid Geslaagd? Dan is een Hanimex een verdiend cadeau! <?//GH een vakbekwaam bosarbeider Hoofdopzichter gemeentewerken G. van Dijk met pensioen peters hv I, naast Decue- ting op )ffen! GEVAL IRK0PEN at 131 te st OP woonhuis vraagt uw aandacht voor: Nikon EM. Kwaliteit onder handbereik. BRUIDSREPORTAGE FOTO HERMAN VAN DAM a of een r uw auto! JUN11981 Hinderwet Hinderwet-ontwerp beschikking Verleende bouwvergunningen Bouwzaken Personeel gevraagd Twee Informatieavonden 649.- 129.- 79.- 98.- 'ijfoto-film-victeorrV Openbare commissievergadering HAWAÏ SHIRTS Korte mouw vrijetijdskleding tl ONTMOET DE KORTE DUINEN IN SOEST! (^ecl^rUcDuwiv$i Makelaardij o.g. voor wonen in de groenezone - V g van 8.30-18.00 ja vond van 17.00 uur. jabele keus. dere Toyota at is pas is er 'n ij ons staan we daarom jé. SOEST i Veeren en Mr. H. iop Wijkgebouw „De aat 18 te Soest id 2 B.W. rgebouwde garage, t sectie G nr. 5639, 3d bel. 1981 f192,- )ij de eigenaar, veiling desgewenst e hun financiële ge- eggen. i donderdags van 2 igen vóór of op 21 der kooppenningen, kantore van voor- Weedestraat 2. te TWEG 14 s. Grote L-vormige laard, grote keuken ers. Grote tuin met pp. 376 m2. 121233 5.000,-k.k. Soester Courant van woensdag 1*7 juni 1981 Op de gemeentesecretarie (afdeling I) en de bibliotheek aan de Albert Cuyplaan ligt ter inzage een verzoek van: A. D. Hooijer, Soesterbergsestraat 30 te Soest om een vergunning voor het oprichten, in werking brengen en in werking houden van een in richting voor de opslag van vuurwerk op het perceel Soesterbergse straat 30 te Soest kad. Soest, sectie K.nr. 2512 Men kan gemotiveerde bezwaren tegen het verlenen van de vergunning schriftelijk bij het college van burgemeester en wethouders inbrengen gedurende één maand na datum van terinzagelegging van het verzoek d.d. 17 juni 1981. Gemotiveerde bezwaren kunnen mondeling in persoon of gemachtigde worden ingebracht op de hierna genoemde zitting, waar gelegenheid wordt gegeven tot een gedachtenwisseling over de vraag tussen college, de aanvrager en de overige aanwezigen. De openbare zitting wordt gehouden op donderdag 2 juli om 09.00 uur in het gemeentehuis. N.B. Alleen zij die tijdig (schriftelijk of mondeling) bezwaren hebben in gebracht tegen de aangevraagde beschikking kunnen later beroep instel len, tenzij wordt aangetoond dat men redelijkerwijs niet in staat is ge weest (tijdig) bezwaren in te brengen. Indien de indiener van schriftelijke bezwaren daarom verzoekt, worden zijn persoonlijke gegevens niet be kendgemaakt. Dit verzoek moet schriftelijk, tegelijkertijd met het be zwaarschrift, bij het college van b. en w. worden ingediend. Op de gemeentesecretarie (afdeling I) en de bibliotheek aan de Albert Cuyplaan liggen ter inzage verzoeken van: Firma C. Klomp, Koninginnelaan 2-4 te Soest om een vergunning voor het uitbreiden en wijzigen van een aftapinstallatie voor motorbrand stoffen op het perceel Koninginnelaan 2-4 te Soest. De strekking van het ontwerp van de beschikking luidt: Vergunning wordt verleend omdat het stellen van voorwaarden ter voorkoming van brandgevaar, ontploffingsgevaar en bodemveront reiniging. Brilmij B.V., Amersfoortsestraat 84a te Soesterberg om een vergun ning voor het oprichten, in werking brengen en in werking houden van een glasslijperij op het perceel Amersfoortsestraat 84a te Soesterberg. De strekking van het ontwerp van de beschikking luidt: Vergunning wordt verleend onder het stellen van voorwaarden ter voorkoming van brandgevaar en verstoring van radio- en televisie ontvangst. Gemotiveerde bezwaren tegen de ontwerp-beschikking kunnen schrifte lijk worden ingebracht door de aanvrager en degenen die reeds schrif telijk of mondeling bezwaar hebben gemaakt tegen het verzoek om vergunning en hen die daartoe redelijkerwijze niet (tijdig) in staat zijn geweest. De bezwaarschriften moeten bij het gemeentebestuur worden inge diend vóór donderdag 2 juli 1981. donderdag 2 juli 1981. Indien men dat wenst, worden de persoonlijke gegevens van degene die een bezwaarschrift indient niet bekend gemaakt. Het verzoek daar toe moet schriftelijk tegelijkertijd met het bezwaarschrift bij het ge meentebestuur worden ingediend. (Niet-gebonden besluiten) Verlening d.d. 9 juni 1981. uitbreiden van een woonhuis op een terrein gelegen aan de Bosstraat 55 (kadastraal bekend gemeente Soest, sectie G., nummer 4095). Ingevolge de Wet Administratieve Rechtspraak Overheids Beschikkin gen (Wet Arob) kan de natuurlijke of rechtspersoon, die door het besluit rechtstreeks in zijn belang is getroffen, binnen 30 dagen na dagtekening van de beschikking bij het college van b. en w. een gemotiveerd be zwaarschrift indienen. (Openbare bekendmaking) Toepassing artikel 19 Wet op de Ruimtelijke Ordening en artikel 50, lid 8 van de Woningwet. Bij het college is een aanvraag binnengekomen voor het uitbreiden van een woning op het perceel Bilderdijklaan 44 te Soest (kad. gemeente Soest, sectie C.nr. 3601 Genoemd bouwplan ligt vanaf 19 juni a.s. gedurende 14 dagen ter inzage op de gemeentesecretarie (afdeling I) op de werkdagen tussen 9 en 12 uur. Gedurende bovengenoemde termijn kunnen bij het college van b. en w. schriftelijke bezwaren worden ingediend tegen het bouwplan. Bij de afdeling Groen en Recreatie van het bedrijf Gemeentewer ken kan worden geplaatst: Functie-informatie: Het complex bos- en natuurterreinen der gemeente Soest beslaat een oppervlakte van ongeveer 540 ha. De sectie wordt thans be mand door een bosbaas en twee bosarbeiders. De werkzaamheden omvat o.a. - het in teamverband uitvoeren van veilingen, dunningen en be plantingen; - het onderhouden van recreatieve voorzieningen, waaronder dag recreatieterreinen, wandelroutes, ruiterpaden, trimbaan e.d.; - het vervangen van de bosbaas bij diens afwezigheid en het in voorkomende gevallen houden van toezicht op door derden uit te voeren werkzaamheden; - het bijhouden van enige administratieve gegevens; - het assisteren bij het opmeten van partijen hout e.d. Functie-eisen: - diploma bosbouwpractijkschool, dan wel een gelijkwaardige op leiding; - in staat zijn om zelfstandig de hem opgedragen werkzaamhe den te verrichten; - praktische ervaring op voormeld werkterrein; - leeftijd bij voorkeur tussen 30 en 40 jaar. Salaris: Afhankelijk van opleiding en ervaring van f 1.788,- tot f 2.537,- bruto per maand. Bij de selectie is een personeelsvertegenwoordiging betrokken. Sollicitaties gericht aan de directeur gemeentewerken toezenden aan de afdeling personeelszaken. Postbus 2000, 3760 CA Soest, binnen 10 dagen onder vermelding van het vacaturenummer 81-19. Binnenkort worden er voor de bevolking twee Informatieavonden gehou den over het Buurtwinkelcentrum Overhees en het nieuwe industrie gebied .Nieuwe Gracht' Dinsdag 30 juni - 20.00 uur - De Open Hof, Veenbesstraat hoek Dalweg: Buurtwinkelcentrum Overhees. Donderdag 2 juli - 20.00 uur - De Open Hof, Veenbesstraat hoek Dal- weg: Bestemmingsplan „Nieuwe Gracht' In het gemeentelijk iNFOrmatiecentrum tegenover het gemeentehuis hangen tekeningen over beide onderwerpen en liggen stukken hierover ter inzage. De hoofdopzichter van de afdeling reiniging en vervoer van gemeente werken de heer G. van Dijk, heeft vorige week afscheid genomen van zijn collega's. Hij is, gebruikmakend van de VUT-regeling, met pensioen ge gaan. Tijdens de afscheidsreceptie in de zaal van de brandweerkazerne werd hij door meerdere sprekers geprezen om zijn ijver en collegialiteit. Wethouder drs. J. L. Menne bracht in herinnering dat de heer Van Dijk in 1964 in dienst van de gemeente Soest trad, na eerst als zelfstandig aannemer in de Betuwe werkzaam te zijn ge weest. Dankzij een goede instelling bleven promoties niet uit. „U was de man die aan de weg timmerde en toezicht hield op uitvoeringen van wegreconstruc- ties, het plaatsen van erfafscheidingen enz. U was een stille figuur, maar een uitstekend collega en altijd bereid om te helpen", aldus wethouder Menne. De wethouder zei het jammer te vinden dat in de regel alleen bij een afscheid lovende woorden worden gesproken. Dat mag wat hem betreft ook wel tijdens de loopbaan gebeuren. Hij bood namens het gemeentebestuur een ba rometer aan. In dezelfde geest sprak ook ir. J. A. Dubbeldam, de directeur van gemeen tewerken. Hij stelde dat Van Dijk het eigen baas zijn ontvluchtte om van de rompslomp af te zijn. Dat was dan niet helemaal gelukt, want ook gemeente werken heeft op dat gebied zo het een en ander. Hij bood namens het personeel een volledige set gereedschappen aan. Het waarnemend hoofd van de afde ling. de heer Dijkstra, sprak zijn ver bazing over het vertrek van Van Dijk uit. „Dat vinden we jammer; we moeten het nu zonder jou zien te redden". Hij bood een pentekening van de Petrus en Pauluskerk aan. Namens de personeelsvereniging bood de heer A. H. Hilgers een cadeaubon en bloemen aan. Ook Hilgers roemde de collegialiteit van de scheidende hoofd opzichter. Van Dijk sprak tenslotte een dank woord, waarin hij de verkeersafdeling van de politie betrok. van der wilt Wethouder Menne neemt afscheid van hoofdopzichter G. van Dijk Nikon Een novum van Nikon. De Nikon EM. Een nieuwe automatische spiegelreflex. Klein, compact, functioneel en attractief. Nieuwe lichtgewicht lenzen. Standaard: 50 mm./1.8 Nikon E objectief. Nieuwe handzame motor-drive: de MD-E. Plus een nieuwe auto matische flitser: de SB-E. Het nieuwe Nikon-systeem. De micro-electroriische precisie flitst bij Nikon voort! Ga maar kijken bij uw Nikon-specialist. met 1.8 - 50 mm lens Kompakt kleinbeeldcamera met automatische belichting en ingebouwde electronenflitser incl. tas Pocketcamera 1 met ingebouwde electronen- flitser Hetzelfde model, doch met telelens Birkstraat2 - Soest Tel. 12874 INRUIL OCCASIONS Donderdag 25 juni - 19.30 uur - commissiekamer gebouw gemeente werken: commissie financiën Aan de orde komt o.m. concept-begroting 1981/1982 van de Regionale Muziekschool Amersfoort. De agenda en de stukken liggen ter inzage in het gemeentelijk INFOr matiecentrum. Spreekrecht publiek 1. Vanaf één kwartier vóör en tot aanvang der commissievergadering kunnen sprekers uit het publiek zich bij de voorzitter der commissie opgeven voor het stellen van vragen of het geven van een toelichting bij een bepaald agendapunt. 2. Voor de behandeling van de agenda geeft de voorzitter de sprekers uit het publiek de gelegenheid hun opmerkingen kort en bondig aan de commissie kenbaar te maken. De spreektijd is beperkt tot 5 minuten per persoon en duurt in totaal niet langer dan 30 minuten. 3. De commissie kan de door de sprekers uit het publiek gemaakte op merkingen bij haar beschouwingen betrekken. 4. De voorzitter kan, indien daaraan bij de meerderheid van de com missie behoefte blijkt te bestaan, de sprekers uit het publiek vragen hun opmerkingen bij de behandeling van het agendapunt te verduide lijken of aan te vullen. INFORMATIES: INFO-CENTRUM, STEENHOFFSTRAAT 9a, TELEFOON 02155 - 22555. OPEN MAANDAG t/m VRIJDAG VAN 10.00 -12.30 - 13.30 - 17.00 UUR V r - PRAAMGRACHT 5 - SOESTDIJK - TEL. 02155-17552 Geen37r50" maar v.WeeciestraatTF të.12424 Soest Vorig jaar en ook dit jaar nog hebben de gemeenteraadsleden nogal wat tijd besteed aan de verkeersonveilige si tuatie op het Kerkpad. Het betreft het gedeelte tussen de F. C. Kuyperstraat en de Korte Melmweg, achter de winkels aan de Van Weedestraat. Via het Kerkpad vindt de bevoorrading van de zaken plaats en dat bracht, maar brengt helaas nog steeds, talloze moei lijkheden met zich mee. Na de februa- ri-vergadering van de raad ging er een brief uit aan de op nummer 7 wonende heer W. v.d. Meyden, waarin een op lossing werd aangedragen en ook een parkeeronderzoek werd toegezegd. Het oplossen van dat laatste probleem, zo schreef het college, „zal onze voort durende aandacht hebben". De aan- wonenden zijn drie maanden later toch nog maar eens in de pen geklommen. In de vorige week bij burgemeester en wethouders bezorgde brief zeggen de omwonenden dat er véél meer verkeer gekomen is, dat er met véél te hoge snelheid rijdt. Het gaat daarbij niet alleen om rijdend verkeer maar ook het parkeren neemt grote vorm aan. Het hele fietspad staat vol met auto's van winkelende mensen, van de flatbe woners en, niet te vergeten,van het personeel van de winkels. Vooral de laatste groep bestaat uit langparkeër- ders, die met hun aütó's zorgen voor een dag lang durende problemen. Een van de knelpunten was indertijd het vrachtverkeer dat de zaak van Simon tot bestemming had. Na onder handelingen met de bedrijfsleider kre gen burgemeester en wethouders het voor elkaar dat Simon de achtertuin inkortte, waardoor de vrachtwagens op eigen terrein van het bedrijf kunnen parkeren. Het pakt in de praktijk nogal eens wat anders uit blijkt nu, want, zeggen de omwonenden, de vrachtwagens kun nen er helemaal niet terecht omdat de vrij gekomen ru.mte benut wordt door het personeel van Simon dat er de auto's stalt èn door winkelend publiek. Ook komen er op het Kerkpad na tuurlijk nog steeds de vrachtwagens die Nic. van Dam en/of TipTop moeten bevoorraden. In de eerder aangehaalde brief zegde het college toe dat het vrachtverkeer voor Simon tijdens het achteruit rijden begeleid zou worden. Ook dat klopt niet, zeggen de aanwonenden, want in de meeste gevallen rijden ze zonder enige begeleiding achteruit. Waanzin „Geen kind kan hier nog veilig spelen. Het is levensgevaarlijk. De auto's schieten aan alle kanten langs ze heen", aldus de aanwonenden in de brief aan het college. Daar komt dan ook nog bij dat er soms schots en scheef geparkeerd wordt, waardoor de aan .vonenden niet eens de eigen tuin in of uit kunnen. Er wordt ook wel aan twee kanten geparkeerd, waardoor fietsers af moe ten stappen en zich voorzichtig door nauwe openingen moeten wringen. En dat dan op een pad dat de officiële status „Fietspad" heeft. Het college schreef indertijd dat de stelling dat door autoverkeer de veilig heid in gevaar komt, maar ten dele opgaat. Aan de autobezittende bewo ners van het pad is een ontheffing verleend om het pad met hun voertuig te gebruiken. „De auto", zo zegt het college, „is derhalve geen abnormaal verschijnsel meer op het Kerkpad". De aanwonenden ontkennen dat niet, maar constateren wel dat er méér auto's van het pad gebruik maken die niet voorzien zijn van de gele (onthef- „Het parkeren van een enkele personenauto vormt niet meer zo'n belemme ring", schrijven b. en w. Maar hier nog een enkele vrachtauto bij en het fietspad is volledig geblokkeerd. fings)stickers/dan die er wel een heb ben. Voor zo'n onthêffingsbewijs beta len zij wel 35 gulden. Omdat er nooit gecontroleerd wordt is dat eigenlijk weggegooid geld. Voorstellen Men komt met voorstellen om het probleem in ieder geval terug te drin gen. Op de eerste plaats zou de Korte Melmweg ook de status „fietspad" moeten krijgen, met voor de aanwo nenden een ontheffingsbewijs. Het niet-bestemmingsverkeer zou er aan zienlijk minder door kunnen worden. Dan moeten er ter ontlasting van het parkeerprobleem op de Van Weede straat, bijvoorbeeld op het Nassau- plantsoen parkeerhavens gemaakt worden. Aan de Van Weedestraat, in de berm vóór Simon (en de andere zaken) moet een bord geplaatst worden dat er tussen negen en twaalf uur, op bepaal de dagen gelost en geladen kan wor den. Tenslotte stellen de aanwonenden voor op dit deel van het Kerkpad, door het plaatsen van paaltjes, het parkeren onmogelijk te maken. „Het eens zo mooie fietspad is veranderd in een puinhoop. Daar hebben wij bewoners en vooral de oudere bewoners, niet om gevraagd", aldus de aanwonenden. Speciale menu's van „falaffel" tot ,,shish kebab' Aparte wijnkaart, (van 15 t/m 28 juni) i JiS* BB restaljrani^sSSIh^sh -.8IRKSTRAAT 108 - SOEST - 02156-13720 Soest Steenhoffstraat 7 TE HUUR OP EERSTR STAND KANTOORRUIMTE (plm. 60 m2). In het centrum van Soest is beschik baar gekomen een zelfstandige kantoorruimte, ondergebracht in een karakteristieke half vrijstaande villa. Het interieur is volledig afgewerkt en ademt een plezierige moderne sfeer. Indeling: entree, kantoorruimte, kitchenette, toilet en archiefkelder. Jaarhuur 22.500,-excl. b.t.w. Soest-Zuid Oude Utrechtseweg Een kans! Nog deze zomer kunt u uw huis ver kocht hebben en wonen in een schitterende en betaalbare half- vrijstaande villa in Soest-Zuid. De laatste ln een klein nieuwbouw project van vier. Uw huis, waarvoor u een verkoopgarantie ontvangt, zou een drive-in of een ander eengezins huis kunnen zijn. Uw toekomstige huis is gebouwd uit een aantrekkelijke handvorm baksteen, heeft spouw- en dak isolatie, thermopane beglazing en hardhouten kozijnen. U kunt het in casco kopen of afgebouwd. Kortom, er wordt optimaal reke ning gehouden met uw budget en geen zorgen over de verkoop van uw eigen huis. Een unieke kans. Vanaf ƒ239.000,- v.o.n., geen over drachtsbelasting. soestBirkstraat 87 02155-16251

Soester Courant | 1981 | | pagina 5