thuis in tennis „Zaalvoetbalvereniging E.S.S. Brouwer'' Alles voor wielrenners en toeristen. R Stalenhoef b» Wim de Jong - snelste Soester rolskiër LTC Soest. Eerste klasse districtscompetitie veiliggesteld Spannend slot bedrijfsbowlingcompetitie Hoopvolle prestaties jeugd-atleten S.O.Soest Korps Groot Gaesbeeker "Gilde wint 5 zilverprijzen Benzine afgetapt Cursus Algemene Basis Opleiding Cursus Recreatiesportleider A Chiel Vennik clubkampioen Soester schakers Inbraak in bouwkeet 13 Soester Courant van woensdag 24 juni 1981 Alle maten racefietsen (op maat gemaakt) Gazelle, Superia, Benotto, Bottecchia, Gios, Colnago, Gitane, Alan, Raleigh, KogaMiyata. De nieuwste kleding in ruime sortering. O.a. shirts, broeken, trainingspakken en schoenen (o.a. Duegi, Detto, Sidi) vrijdag koopavond Weteringstraat 32 - Tel. 02154 12 487. Sinds een paar jaar is er bij de lange afstandlopersgroep van S.O.Soest een aantal leden dat in de wintermaanden de wedstrijdskilanglaufsport beoefent. In deze wintermaanden wordt dan regelmatig aan wedstrijden in het buitenland deelgenomen waaronder de nationale kampioenschappen in Oos tenrijk. Als voorbereiding op het win terseizoen wordt dit jaar intensief ge bruik gemaakt van de rolskitraining. Op de Zwitserse Roleto-rolski, bestaan de uit een aluminium-frame met 3 wieltjes welke achterwaarts blokke ren, wordt er door de S.O.Soesters wekelijks hard getraind. Deze rolski- sport, welke goed is te combineren met het (lange afstand) lopen, begint in Nederland langzamerhand populair te worden. Er worden al regelmatig wed strijden en prestatietochten georgani seerd door de verschillende langlauf- verenigingen. Jaarvergadering SEC Op woensdag 8 juli, aanvang 20.00 uur, wordt in de kantine van de vereniging aan de Bosstraat de jaarvergadering gehouden van SEC. De agenda ver meldt alle gebruikelijke zaken: versla gen van secretaris en penningmeester; van de kascommissie; vaststelling van de contributie en een bestuursver kiezing. Aftredend, maar herkiesbaar is voorzitter D. F. van Leenen. Niet herkiesbaar zijn secretaris N. Brassé en de heren W. Welleman en Th. van Holleman. Er is voorlopig één kandi daat: de heer H. van Dorresteyn, voorzitter van de zondagafdeling. SEC maakt op organisatorisch gebied rpoeilijke tijden door. Téveel werk móet gedaan worden door té weinig mensen. Voorzitter Van Leenen roept daarom in het clubblad alle leden op de vergadering te bezoeken en zich in te zetten voor de vereniging. Wim de Jong in actie Zaterdag werd in het Rotterdamse Zuiderpark een koppelwedstrijd over 45 min. georganiseerd. Aan deze wed strijd verschenen ook 3 S.O.Soest- atleten aan de start. Beste S.O.Soester werd Wim de Jong, die samen met de marathonskiër Andries Schotanus uit Den Dolder een 3e plaats behaalde. Gezien het sterke deelnemersveld was dit een verras send sterk resultaat. Raymond Zetteler en Richard van Egdom vormden een S.O.Soestkoppel dat op de 8e plaats eindigde. Voor de S.O.Soest beginnen de belangrijke rol- skiwedstrijden echter in september, wanneer 'in Maastricht de -nationale kampioenschappen worden gehouden. Daarha" zal men deelnemen aan een internationele wedstrijd in het cen trum van Kopenhagen. Auto-plaatwerk/Spuitbedrijf 1e Heeserlaantje 2 Soest Telefoon 02155-18600 De wel eens verkondigde mening, dat spelen tegen een degradant een „makkie" is voor een winnaar van de kampioenswedstrijd is j.1. zaterdag gelogenstraft. Soest (Ton Geldens, Karei Winter, Jos Heemskerk en Bep ter Meulen), die op de laatste plaat van de le klasse kwamen beten tegen Helios fel van zich af. Drie partijen konden tegelijk gespeeld worden. Het herenenkelspel werd gewonnen, evenzo het gemengd dubbel en toen was winst in de herendubbel voldoende om de rode lantaarn met het grof huisvuil mee te geven. Dat het spelen tegen een degradant vol verrassingen is ondervond Soest B, dat verleden week de kampioenswedstrijd won en nu thuis tegen een team uit de eerste klasse moest spelen. Na 2 sin gles en het gemengd dubbelspel stond Soest 2-1 achter op eigen terrein. Chris Demetriades en Bert Rigter sleepten de herendubbel uit het vuur. Geen partij, die voor een schoonheidsprijs in aanmerking komt, maar er werd fel gevochten. De damesdubbel (voor Soest Aafke Korsloot en Marga Kamlag op de baan) moest de beslissing brengen. Spanning om te snijden. De eerste set werd gewonnen, de tweede moeizaam op tie-break verloren. Een snelle voor sprong 3-0 in de derde set leek alles in rozegeur en maneschijn te zetten, maar de gasten vochten verbeten door en trokken de set, wonnen daar mee de wedstrijd en de kans op twee teams in de le klasse was daarmede verspeeld. Soest C (Cor Kuggeleijn, Joop Dooper, Elly van Dongen en Marike Dooper toonden zich duidelijk sterker dan hun tegenstanders, degradatie-kandidaten uit de 2e klasse, en een plaats in de tweede klasse was verzekerd. Uiteraard bloemen en felicitaties. Een fijn resultaat voor dit team, dat verle den jaar ook kampioen was in dezelfde samenstelling en toen op het beslissen de moment door een zweepslag geveld werd. Junioren A pakte met een 5-0 over winning op Vianen A een plaats in de 2e klasse. Eric en Jan Willem Hove- stad, Saskia van der Hulst en Petra Blank gaven slechts 1 set prijs. Wie volgend jaar „te oud" is om jeugd- competitie te speien heeft toch in ieder geval een plaatsje op een hogere sport bereikt voor „het nageslacht". Junioren B moet zelf 2x tegen een kampioen spelen om dan pas tegen een degradant uit te komen. Ook de tweede wedstrijd werd gewonnen van De Kuil B. Marcel Schrandt, Roel Vis, Yacinta van Kouwen en Annechien Spoel kre gen voor deze overwinning ook een bloemetje en nu maar hopen, dat zij a.s. zaterdag - op eigen terrein - de kroon op de competitie kunnen zetten. De jongens tot en met 15 jaar, die niets ontziend door de competitie geraced waren en al twee wedstrijden tegen andere kampioenen wonnen vonden nu hun Waterloo in Hoogland, waar met 6-2 verloren werd. Al met al een voortreffelijke prestatie van Marco Tromer, Stef Koppenaal en Remco Blokpoel. In de singels waren de Hooglanders wel wat sterker, maar de 2 herendubbels (Marco en Remco wonnen, Remco en Stef verloren, maar zeker niet mer dikke cijfers) toonden eigenlijk weinig krachtsverschil. Wanneer er in deze editie een foto van spelers en speelsters van de LTC Soest staat, is dat geen verdienste van de club, maar berust het op activiteit van fotograaf Van Dam. Door een commu nicatiestoornis (lees verzuim) van een clubfunctionaris (gelukkig mag wette lijk niet meer vermeld worden of dit een hij of een zij is) waren de spelers niet gewaarschuwd, dat de fotograaf zou komen. Waarvoor excuses van de speciale LTC-verslaggeefster. Foto: Herman van Dam De twee teams van de LTC Soest die volgend jaar in de 2e klasse uitkomen: v.l.n.r. het B-team met Marga Kamlag, Chris Demetriades, Bert Rigter en Aafke Korsloot; het C-team met Joop en Marike Dooper, Elly van Dongen en Cor Kuggeleijn. ZENTRfl SPORT INTERNATIONAL VAN WEEDESTRAAT16 -SOEST-TEL. 13473 De Soester Kadobon is voor velen van U een bekend begrip. De ontvanger heeft het voordeel rustig zelf naar een kado te kunnen zoeken dat hem/haar bevalt. De bon is immers 6 maanden geldig. De zaalvoetbalsport heeft in de laatste jaren een spectaculaire groei gekend, een groei die nog steeds doorgaat. Een enorme populariteit heeft deze tak van sport, doch er is ook een probleem; de sporthallen liggen niet voor het oprapen. Een gevolg hiervan is dat verenigingen die zich aanmelden bij de K.N.V.B. om zaalvoetbal te spelen, lang niet altijd kunnen worden geaccepteerd om de doodeenvoudige reden dat er geen zaalruimte beschikbaar is. Sterker nog: in de gemeente Soest wordt helemaal geen zaal ter beschik king gesteld aan de zaalvoetbalsport. Een plaats met ruim 40.000 inwoners waarvan velen zaalvoetbal beoefenen, wat blijkt uit de diverse zaalvoetbal verenigingen), hopende dat de sport stichting van de gemeente Soest de noodzaak in zal zien ook aan deze tak van sport de sporthal af te staan. Zo verging het de zaalvoetbal vereniging E.S.S.Brouwer die zich meldde bij de K.N.V.B. afdeling Utrecht voor de competitie 1981/1982. De aanvraag kon niet gehonoreerd worden daar er geen zaalruimte is. De enige mogelijkheid was op een wacht lijst te worden geplaatst. Daar dit geen bevredigende oplos sing was, werd er naar een andere oplossing gezocht om toch het komende seizoen actief in de zaal te kunnen voetballen. Deze werd gevonden met behulp van de zaalvoetbalvereniging Pol Boys. Dankzij de firma G. v.d. Pol („Pol Boys") zal het mogelijk zijn om het seizoen 1981/1982 onder de naam, Pol Boys II, te kunnen voetballen in af wachting van het seizoen 1982/1983 om onder eigen naam uit te kunnen komen. Links Goahead Eagles en rechts E.S.S.Brouwer. Staande v.l.n.r. John Slijkhuis - Frank Masmeyer - Wilco Klop - Henk ten Cate - Herman van Zanten - Guus Groenensteijn - coach G. Masmeyer. Zittend v.l.n.r. Dirkjan de Bree - Ruud Holshuizen Ruud Geestman Nico Brouwer - Ed Brouwer Paul Werkhoven Peter van Boeyen. Het team is samengesteld uit enkele routiniers, aangevuld met jong talent. Het geheel zal worden gecoacht door de heer Masmeyer, reeds meerdere jaren bekend als succesvol coach in de zaalvoetbalsport en met contacten bij diverse proffesionele verenigingen in Nederland. Zo heeft de heer Masmeyer enkele verenigingen verzocht als te genstander te willen fungeren teneinde ervaring op te doen en zodoende besla gen ten ijs te komen voor de nieuwe competitie. De eerste tegenstander was Goahead Eagles (zie foto)(. In de zaal naast het stadion de Ade laarshorst is tegen het C-team ge speeld, versterkt met spelers als Ruud Geestman en de vorig seizoen nog in Amerika spelende Henk te Kate en Frank Masmeyer, het jeugdig talent dat vorig jaar van SEC naar Goahead Eagles vertrok. De K.N.V.B. en E.S.S.Brouwer doen hun best. Aan de sportstichting Soest de rest! Foto: Mevrouw. Masmeyer. Aanstaande vrijdag vindt in „de Borg" de finale plaats van de bedrijfsbow lingcompetitie. Zes teams zullen vanaf 19.00 uur uit gaan maken wie de kampioen van het seizoen '80-'81 wordt. De competitie, die nu in september 1980 startte, werd gespeeld tussen teams van elk zes personen. Natuur lijk speelden er veel teams uit Soest mee, maar ook bedrijven uit Amers foort en Hilversum schreven in. De teams speelden allen 16 wedstrij den die gemiddeld om de 14 dagen plaatsvonden. In de finale van vrijdag spelen de zes hoogstgeplaatsten uit die 16 wedstrij den: Aantal Gemid. Punten wedstrijd 11165 698 11131 696 10661 666 9971 9839 9751 623 615 Olyslager Borg Mercurius I Hermans I Frejo AVRO I Grootste kanshebber is het auto-tech nisch bedrijf Olyslager uit Amersfoort. Het team staat er mét 11165 punten uit de 16 wedstrijden duidelijk het bes te voor. Het succes van dit bedrijfs- team is niet moeilijk te verklaren: Alle teamleden zijn lid van de Soester Bowling Bond. Onder aanvoering van Captain Jos van der Vegt werden de punten schijnbaar moeiteloos bij el kaar „gegooid". Het team van „de Borg" is echter nog lang niet kansloos. Al enkele weken ligt het team op de loer en wacht op een foutje van Olyslager. Het verschil van 34 punten is echter gemakkelijk weg te werken wanneer men de „vorm" te pakken heeft. Mercurius 1 heeft dit seizoen met wis selend succes gespeeld. Zij hebben bij voorbeeld het record voor het aantal punten per wedstrijd stevig in handen (866) en hun aanvoerder Hans Holt- huizen heeft dit seizoen, tot nu toe, de hoogste game gegooid (184 punten). Door pech hebben zij echter ook wat punten laten liggen. Toch hebben zij de meeste kans op de 3e plaats. De Hermans-groep was dit jaar met 3 teams vertegenwoordigd. Natuurlijk was er veel „rivaliteit" tussen deze teams. Misschien was dit net het extra stukje motivatie dat er voor gezorgd heeft dat het tweede team zich ge plaatst heeft voor de finale. Vernomen is dat tijdens de finale de ploeg door veel bowlende bedrijfsge- noten zal worden aangemoedigd. „Frejo" heeft een constant seizoen achter de rug. Het grootste deel van het j^ar hebben zij achter „Olyslager en „de Borg" op een 3e plaats gestaan. In de eindsprint zijn ze echter voorbij gegaan door „Hermans II" en „Mer curius I". „Frejo" was toen echter al verzekerd van een plaats in de finale. Dit laatste kan niet gezegd worden van AVRO I. Pas in de allerlaatste wed strijd wist dit omroepteam zich te plaatsen ten koste van „v.d. Pol" en „Rabo II". Na de finale is er in de theaterzaal van „de Borg" een feest georganiseerd voor alle spelers, supporters en andere belangstellenden. „The Ovations" zul len deze avond met hun muziek op luisteren. Op dit feest kunt u eveneens informatie verkrijgen over (of teams opgeven voor) de competitie van het volgend seizoen. Ook is het mogelijk telefonisch inlich tingen te verkrijgen: 22188. Vrijdag om 19.00 uur vindt dus de ont knoping plaats. Dat het een spannende aangelegenheid zal worden staat vast! Uit een aan de Plesmanstraat te Soes- terberg geparkeerde personenauto werd door twee onbekend gebleven mannen twintig liter benzine getapt. De eigenaar zag het gebeuren, maar toen de politie arriveerde waren de daders gevlogen. Bij voldoende belangstelling zal de Stichting Lichamelijke Opvoeding en Sport in samenwerking met de Neder landse Sport Federatie wederom een cursus Algemene Basis Opleiding voor sportkader organiseren. Het doel van deze opleiding is cursisten voor te bereiden op het volgen van een sporttechnische vervolgopleiding, een opleiding tot jeugdsportleider of een opleiding tot rekreatiesportleider A. Om tot deze vervolgopleiding toegela ten te worden is het ABO-bewijs nood zakelijk. Tot de ABO-cursus kunnen worden toe gelaten zij die de leeftijd van 16 jaar hebben bereikt. De opleiding omvat dertig uren te ver delen over 12 bijeenkomsten. Twee hoofdonderwerpen „leiding geven" en „sportgezondheidsleer" bevat de cursus. Naast de bijeenkomsten zul len de cursisten verschillende op drachten moeten vervullen. De cursus zal worden gehouden in „de Borg". Het cursusgeld bedraagt 60 gulden per deelnemer, inclusief cur susboek. Tot 1 augustus a.s. kan men zich voor deze cursus opgeven bij het bureau van de sportstichting, Steenhoffstraat 6, tel. 16744, tst. 458 of 258. S.O.Soest ging met haar CD-atleten voor de derde competitiewedstrijd naar Krommenie. Het was zonnig en droog weer maar er stond een flinke wind op de sintelbaan van de organi serende atletiekvereniging Lycurgus, zodat de prestaties er onder te lijden hadden. Toch gaven de S.O.Soest-atleten in deze sterk bezette ontmoeting redelijk partij. Bij de jongens C werd op de 800 m Bas van Os 4e in 2.20.8 en liep hij de 100 m in 13.8. In het klassement werd S.O.Soest hiermee 5e. De meisjes C-ploeg werd in de eind klassering 4e. Marton v.d. Broek zorg de hier voor de beste prestaties. Zij won de 80 m in 10.7 en bij het versprin gen werd zij 2e met 4.75. Jacqueline Beyer sprong 1.35 hoog en sprintte in 12.5. Bij de meisjes D deden twee S.O.Soest ploegen mee. De eerste ploeg werd 6e en de tweede 9e. Individueel waren de prestaties Judith Lazonder 2e op 60 m in 9.2, Matanja de Graaf 9.6, Esther Balvers 9.5 en Iris Boom 10.6. De 600 m werd door Sacha Bos afgelegd in 2.16.0 door Marleen v.d. Groep in 2.19.2, door Suzanne de Graaf in 2.27.2 en door Nelly Renes in 2.14.5. Bij het versprin gen werd Judith Lazonder 5e met 3.76, Esther Balvers 7e met 3.69. Iris Boom 3.02 en Matanje de Graaf 2.60. Esther v.d. Bolt werd bij het hoogspringen 5e met 1.25 en Sacha Bos 12e met 1.10. Kogelstoten werd een 7e plaats voor Esther v.d. Bolt met 7.24, Nelly Renes stootte naar 5.25, Suzanne de Graaf 4.48 en Marleen v.d. Groep 4.39. De jongens D-l ploeg werd 7e en ploeg II 10e. Individueel waren de uitslagen: Op de 80 m werd Nedja Ensdorf 7e in 11.6, Hans Blik 9e in 11.7. Kaj Janssen liep deze afstand in 12.1. Op de 80 m Bij voldoende deelname wordt half september gestart met de opleiding voor Recreatiesportleider A. Het is de bedoeling dat deze cursus gehou den wordt op 22 dinsdagavonden in De Borg. Het cursusgeld bedraagt 275 gulden. Aan deze opleiding kunnen deelnemen zij die de leeftijd van 17 jaar bereikt hebben en in het bezit zijn van het Algemeen Basis Opleiding- bewijs. De cursus Recreatiesportlei der A is van algemene aard, ze is niet geënt op één bepaalde tak van sport. Het doel van deze opleiding is de deel nemers voor te bereiden op het lei den van groepen van beperkte omvang bij activiteiten op het gebied van de recreatiesport in ruime zin. Tot 1 augustus kan men zich opgeven bij de Stichting L.O. en Sport Soest, Steenhoffstraat 6, tel. 16744, tst. 548 of 258. De opleiding omvat ongeveer 70 les uren 25 stage-uren. Zeven Olympianen wandelden Tweedaagse van Amersfoort Zeven seniorleden van de wandelsport vereniging Olympia hebben vrijdag en zaterdag 19 en 20 juni met sukses deel genomen aan de 32e Tweedaagse van Amersfoort, op de 30 kilometer. Deze meerdaagse wandelingen waren georganiseerd door het Amersfoorts Wandelcomité, welke een inschrijving kreeg te verwerken van 811 deelne mers. De route van de eerste dag voerde de deelnemers door de plaatsen Leus den, Woudenberg en Maarn, terwijl de 40- en 50 km.-lopers bovendien Doorn en Maarsbergen aandeden. Voor de tweede dag waren eveneens fraaie parkoersen uitgezet in Soester- berg, Austerlitz en Maarn en de lan gere afstanden door Soest en Soest- duinen. Onder de deelnemers bevonden er zich vier die voor de 32e keer deze Twee daagse volbrachten, mej. Klein, Leus den en de heren W. Terwolbeek en B. van Gent beiden uit Amersfoort en onze plaatsgenoot de heer T. v.d. Meulen. Ondanks het fraaie wandelweer moes ten een tiental personen de strijd sta ken terwijl dit aantal tot 87 opliep omdat men de tweede dag niet aan de start verscheen of uitviel. Onder de uitvallers bevonden zich veel mili tairen. Voor de Olympia-senioren wachtte even voor de finish een verrassing. Zij kregen voor hun prestatie bloemen aangeboden van zowel het bestuur als ouders en supporters. H. Lentelink winnaar Spruit trofee Zaterdag j.1. organiseerde de hengel sportvereniging De Snoekbaars de jaarlijkse viswedstrijd om de Spruit trofee. Deze Soester hengelsportzaak stelt elk jaar een trofee, drie medailles en prij zen beschikbaar. Er waren vijftig hengelaars naar de Kleine Melm gekomen; ook uit de fe deratie waren verschillende prominen te hengelaars aanwezig. Het was windstil en uitstekend visweer er werd dan ook veel gevangen. De prijs-uitreiking werd gehouden in Café „De Kuil" te Soest. Uitslag eerste tien: 1. H. Lentelink Snoekbaars 2. A. Schipper Hilversum 3. T. Post Snoekbaars 4. J. W. Post Snoekbaars 5. W. Groen Snoekbaars 6. R. v.d. Pol Hilversum 7. G. de Wit Hilversum 8. G. v.d. Hoef Snoekbaars 9. H. OvermarsNaarden 10. W. Vos Hilversum 9.84 m 6.38 m 5.92 m 4.80 m 4.42 m 4.02 m 3.81 m 3.51 m 3.40 m 3.34 m horden werd Seymour Bos 3e in 16.8 Amold Vonk 6e in 17.1 Op de 1000 werd Dennis Esselman 7e in 3.18.5. Bij het verspringen werd Eelco Moree 2e met 4.35 en Hans Blik 7e met 3.91. Bij het hoogspringen werd Eelco Mo ree 4 met 1.35 en Seymour Bos 8e met 1.30. Thomas Wevers sprong 1.10 hoog. Bij het kogelstoten werd Angelo van Leyenhorst 13e met 6.37, Kaj Janssen 14 met 5.95 en Thomas Wevers 17e met 4.40. Tenslotte bij het discuswerpen: Nedja Ensdorf (12e) 14.10, Dennis Es selman 12.60 en Amold Vonk 12.10. Het zit Gerrit Muis niet mee. Voor het tweede achtereenvolgende jaar moest de jeugdige Soester schaker genoegen nemen met een tweede plaats in de strijd om het clubkampioenschap van de Soester schaakclub. Vorig jaar was Vegter de grote sta-in- de-weg. Dit seizoen moest Muis z'n meerdere erkennen in de 23-jarige Chiel Vennik. Dat gebeurde pas na een barrage die noodzakelijk was geworden omdat beide spelers met acht punten op de eerste plaats waren geëindigd. Beslo ten werd een tweekamp te houden over twee partijen. De eerste ontmoeting leverde een pun- tendeling op. Vorige week vrijdag hanteerde Vennik de witte stukken. Na een bijzonder spannende partij kreeg Vennik z'n vijf jaar jongere tegenstander op de knieën en mag hij zich de nieuwe clubkampioen noemen. Vennik die pas vijf jaar geleden met schaken in clubverband startte zal, zo de zaken zich nu laten aanzien, z'n titel volgend seizoen verdedigen. Het een en ander is afhankelijk van het feit of de pas afgestudeerde Soes ter aan de slag kan komen. Ook Ger rit Muis zal in ieder geval nog een jaartje voor de Soester schaakclub uitkomen. 34e Paleis Soestdijktocht óp 5 september De 24e Paleis Soestdijk (wandel)tocht, georganiseerd door de Soester wandel sportvereniging „Olympia", wordt dit jaar gehouden op zaterdag 5 septem ber. Keuze kan gemaakt worden uit trajecten van 5, 10, 15, 20 en 25 kilometer. Gestart wordt zoals gebrui kelijk bij het verenigingsgebouw van de Emmakerk aan de Regentesselaan. Vorig jaar namen er liefst 1025 wande laars aan deel. Voor inlichtingen kan men terecht bij de heren D. W. Brood, Weegbreestraat 59, tel. 21291 en W. van Steendelaar, Lange Brinkweg 50, tel. 16414. Diefstal van sportartikelen In Baarn werden vier rijksgenoten aangehouden in verband me* win keldiefstal. Zij waren uit Amsterdam afkomstig en aan de- hand van hun spoorkaartje kon worden vastgesteld dat zij ook in Soest waren geweest. Hier sloegen zij hun slag bij een sportzaak in de Van Weedestraat. Hun buit bestond uit vier sportshirts en een paar sportschoenen. In een aan de Koninginnelaan staande bouwkeet werd ingebroken. De daders namen vier pakken koffie, twee pakken suiker en het koffiezetapparaat mee. Bovendien vernielden zij een koffie kan, het telefoonapparaat en de stof zuiger terwijl de lichtleiding werd doorgeknipt. Wedvlucht vanaf Compiégne Tijdens het weekend namen de Soester postduivenhouders deel aan een wed vlucht vanaf Compiégne [Fr.], over een afstand van 351 kilometer. De duiven werden gelost om 9.00 uur met een veranderlijke noordwesten wind. De eerste Soester duif kwam aan om 16.03.14 uur. P.V. „de Zwaluw" De vereniging „De Zwaluw nam deel met 364 duiven. Uitslag: G. Rijksen 1 2 6 21 28 39 40 42 49 53 54 56 58 60 62 68 73. C. v.d. Hoek 3. R. Voskuilen 4 15. C. v.d. Veen 5. H. den Dekker 7 43 69. J. v.d. Brakel Zoon 8 9 4159 66. J. Schimmel 10 32 33 46 47 72. R. v.d. Mast 1122 61. H. de Bree 12 19 20 27 30 44 45 51 55 57 67 70. E. v.d. Brakel 13 31. A. de Bes 14 17 48 65. A. van Riet 16 23. Comb. H. Nap 18. Th. Wigtman 24 50 63. J. v.d. Belt 25 36. A. J. van Dorrestein 26 64. J. Knoops 29 34. J. van Dijk 35. G. Visser 37. G. Zeypveld 38. Mevr. H. Groenestein 52. W. Grift 71. P.V. „Soest"- De vereniging „Soest" nam deel met 163 duiven. Uitslag: G. H. v.d. Broek 1 4 5 12 30. R. v. Hornsveld 2 11 31. C. Bokma 3 6 7 15 17 20 21. D. Huisman 8 16 22 28. R. Bokma 918 23 24 25 27 32 33. H. v. Essen 1013 14. M. Monsjou 19 29. Comb. Vogel 26. P.V. „De Vriendschap" De vereniging „De Vriendschap" nam deel met 345 duiven. Uitslag: H. Rauch 1 26 56. Schimmel 2 23 36 49 67. Kamerbeek 3 11 16 27 28 33 45 50 59. Meesters 4 29 30. Comb. Westerveld 5 46. Sukel-v. Klooster 6 7 12 18 22 42 43. Kruseman 8 63. Altenaar Reierse 9 17 37 40 48 58 62. Ruttenberg 10 15 64. De Blanken 13. Koster 14 54. v. Dijken 19 52 55 57 66. Ottens 20 25. Scheffers 21. Stolker 24 33 53. Vaessen 31 35. Wij- nands 32 34 65. Groenestein 38. De Zoete 39. P. Rauch 4160. Burgsteden 44 51. Z.K.H. 45 A 49 A. Jak Zonen 47. Kaats 61 69. v. Groningen 68. Afgelopen zondag 21 juni vertrok het Groot Gaesbeeker Gilde korps weer naar het Brabantse dorp Sambeek [gem. Boxmeer], waar het Sint Antho- nius Gilde het 550-jarig bestaan vierde en de Vrije Giidedag organiseerde. Er was een deelname van 34 Gilden, die na de optocht en de massale opmars de wedstrijden gingen houden. Het Groot Gaesbeeker Gilde uit Soest behaalde 5 prijzen: 2e prijs in het Algemeen Klassement, le prijs Groepsvendelen. le prijs Klaroenwedstrijden. 3e prijs Gildetromwedstrijden, be haald door Arnold Hagen. 3e prijs Solovendelen, behaald door Harry Hilhorst. Dat was dus een fraai resultaat. De Soester Gildefeesten naderen al weer snel, n.1. vanaf donderdag 27 augustus tot en met maandag 31 augustus a.s.

Soester Courant | 1981 | | pagina 13