uon 1 Prijswinnaartjes bij Schoemaker Chemco en N.O.M. stichten PowerPlate Emmen Meningen van Lezers ƒ35,- Gemeente poogt wateroverlast in Overhees 2/2 te voorkomen Stadhouderslaan- bewoners hernieuwen protest tegen kompostbedrijf Soesterberg wil opgeheven busroute terug Tankstation „Smitsweg" met diesel nu kompleet Adjudant Heinsman met pensioen Reünie Openbare ULO/MAVO VAN KLOOSTER voo. o£ vn foto-film-oideoc^ Birkstraat 2 - Soest Scoutinggroep Don Bosco start gidsengroep Zonde van uw goud Aaron Sassoon jÉÉPS Kantoorinventaris gestolen Gemeente wat doe je nou? Oorzaak van dit schrijven is het on rechtmatig innen van de Gemeente Soest van 7,50 per maand voor de stortkokers van onze flat. Onze flat is voor 100% bejaarden.flat; er wonen geen kinderen. De kleine hoeveelheden vuil worden in zakjes door de stortko- kers gedaan. Inplaats van 48 vuilnis bakken leegmaken, komt er één man Deze moet 2 kleine containers plm 3 meter naar buiten rijden; dat duurt plm. 5 minuten. De vuilniswagen is ook zo klaar. Daarvoor moeten wij net als iedereen 78,- reinigingsrecht betalen. Nu heeft de Gemeente Soest gezegd; betaal ook nog maar eens er bovenop 90 - De stortkoker hoort bij de huur Die is nog nooit schoongemaakt; dat is ook onzin. Wij betalen dus 168.- reini gingsrecht. Het kan zijn dat in de andere flats, wel schoongemaakt wordt, gezinnen met kinderen en grote gezinnen daar de andere cultuur le ven. Moeten daar nu de oudere mensen voor betalen? De V.V.D.-raadsleden zijn toch zo voor het individu. De P.v.d.A- raadsleden zijn zo voor de laagst betaalden. Er zijn hier mensen met enkel A.O.W. en ook wel kleine pen sioentjes. Mijn huur van een 3 kamer woning is sinds een paar maanden met 45,- omhoog gegaan. Toen de huizen nog eigendom van de Gemeente Soest waren, is er steeds huurverhoging betaald, maar de flats zijn nooit onderhouden en haast onbe woonbaar. Waar is dat geld gebleven? Brieven schrijven is hopeloos. Het enige wat er komt is een kaart voor ontvangst. De Gemeente Soest staat flink in het rood, dat kan ik goed begrijpen. Dat is ook de reden dat wij niet kunnen be grijpen door al dat uitpersen van oude re mensen, als het gas weer omhoog gaat, dat zij niet meer kunnen leven, want niet iedereen, na een leven van hardwerken vliegt naar de bijstand. Dit is Soest 1981, H. Bokhorst. Commentaar Tot 1 april j.1. werden de kosten van de werkzaamheden met betrekking tot het schoonhouden van de stortkoker- ruimten (containerruimten) en van het uitzetten en weer opbergen van de containers niet in rekening gebracht. Dit in tegenstelling tot de flats die geen eigendom zijn van de gemeente of de Woningbouwvereniging Soest. In die andere gevallen worden de betreffende kosten sinds jaar en dag aan de huur ders in rekening gebracht door de eigenaren van de flats. Er is dan sprake van ongelijke behan deling indien de gemeente bij de ene flats wel zorgt voor het gereed zetten van de containers voor de vuilnisop haaldienst en bij de andere flats niet. Het college van burgemeester en wethouders heeft om die reden beslo ten de kosten aan de woningbouw vereniging in rekening te brengen en wel gedurende de periode 1 april 1981 tot en met 31 december 1982 voor,50 procent en daarna voor 100 procent. Bij de beoordeling van die kosten moet men er rekening mee houden dat ook tijdens vakanties, verlof, ziekte en dergelijke door de gemeente gezorgd moet worden voor het schoonhouden van de ruimten en het verplaatsen van de containers. Ook moet 18 procent b.t.w. worden berekend. Het tarief van de reinigingsrechten is vooralle woningen gelijk (voor dit jaar ƒ77,70), maar uit de opbrengst hiervan kunnen de kosten van de reinigings dienst slechts voor 42,5 procent gedekt worden. Die kosten bestaan uit opha len, vervoeren en verwerken van vuil nis). Het merendeel van de kosten komt dan ook voor rekening van de algemene middelen van de gemeente. Ook de kosten van het ophalen en dergelijke van vuilnis bij flats wordt bij lange na niet gedekt door de op brengst van de reinigingsrechten. Indien de belastingplichtige de alleen wonende gebruiker van een woning is en zijn/haar netto-inkomen niet méér bedraagt dan het op grond van de wet minimumloon" berekende netto in komen, wordt het verschuldigde recht op verzoek verlaagd tot 64,80 per jaar. Indien men aan deze voorwaar den voldoet, kan men na ontvangst van de jaarafrekening van het gas- en cai-bedrijf over het jaar 1981 (m.a.w. maart '82) aan het college van burge meester en wethouders schriftelijk verzoeken het verschuldigde recht te verlagen tot 64,80. Tot zolang dient men de van het gas- en cai-bedrijf ontvangen voorschotnota's te voldoen. Hfd. Bureau Voorlichting gemeente Soest. Burg. Grothestr. 16 -Tel. 17249 Menu voor de maand juli Groentesoep Gegrilleerde tournedos met div. sausen Rauwkostsalade Keuze uit; Gepofte aardappelen Pommes Parisiennes of frites Coupe mocca Uiteraard kunt u ook a la carte bestellen. Foto: Herman van Dam Bij Schoemaker in het winkelcentrum Van Weedestraat kregen Marjolein Post- ma (6), Mark Sybrands (7) en Yassica v.d. Broek (5) vorige week de prijzen die zij wonnen in de kleurwedstrijd van de „Plus-krant". Tot 31 mei kon de in de krant opgenomen kleurplaat bij Schoemaker ingeleverd worden. Tientallen kwamen er binnen; de een al mooier dan de ander. Soms was ei* duidelijk een ouder-hand aan te pas gekomen om het kunstwerk te ver volmaken. De uit personeel van Schoemaker bestaande jury heeft er een aardige kluif aan gehad, maar uiteindelijk kregen de drie eerder genoemde kinderen de meeste stemmen. Voor Marjolein, wonende aan de Bosstraat, was er een draagbare radio; voor Mark, wonende aan de Valeriaanstraat, een electrisch bestuurbare boot en voor Yassica, wonende aan de Van Hamelstraat, een langspeelplaat. Op de foto de heer Schoemaker sr. met de drie prijswinnaartjes. Tussen Chemco te Soestduinen en de Noordelijke Ontwikkelingsmaatschappij N.O.M., is overeenstemming bereikt over het gezamenlijk opzetten van een drukplatenfabriek te Emmen, welke zich onder de naam PowerPlate B.V. bezig zal houden met de vervaardiging van aluminium drukplaten voor de grafische industrie, alsmede met aanverwante produkten, zoals verwerkingsbaden en •apparatuur. Voor de lokatie van de nieuwe fabriek is de keuze gevallen op het industrie terrein Bargermeer, gemeente Em men, waar circa 3 hectare grond zal worden aangekocht. In eerste instantie zal de fabriek een vloeroppervlak krij gen van circa 3.000 m2. Voorzieningen voor latere uitbreidingsmogelijkheden worden echter al tijdens de bouw getroffen. Het gehele projekt zal een investering vergen van ongeveer 15 miljoen gul den. Het aandelenkapitaal van de nieu we vennootschap zal 5,6 miljoen bedra gen, waarin Chemco voor 59 procent en Geen ventvergunning Een 55-jarige Amersfoorter kreeg in Soest een bon omdat hij zonder over de vereiste vergunning te beschikken een standplaats met een patates-frites- kraam innam op de picknickplaats aan de Foekenlaan. Namens wie ik schrijf weet ik niet. Zeker namens velen, als ik zeg dat de reünie van de voormalige openbare ULO aan de Middelwijkstraat en de huidige MAVO aan de Varenstraat op 24 juni j.1. een succes is geweest. Het is moeilijk te bepalen, wanneer we een reünie een succes mogen noe men. Ieder gaat er naar toe met zijn eigen verwachtingen en gevoelens, die men niet of nauwelijks voor zichzelf onder woorden heeft gebracht. Iets an ders weten we nu wél: de grote op komst van oud-leerlingen en -leraren (plm. 450!) en de inzet van de orga nisatoren om de bijeenkomst der oude en jonge schoolveteranen voor te be reiden en op het uur U soepel te laten verlopen, hebben de. reünie tot een groot succes gemaakt. Allen die zich veel, veel moeite heb ben getroost voor de organisatie en het welslagen van deze reünie dank ik van harte. De dames Busch, Van 't Pad en Schreurs die wekenlang de pen hebben gevoerd en als een vindingrijk recher cheteam de telefoon hebben bediend om het adressenbestand van oudere oud-leerlingen up to date te maken. De heer Schol en zijn medewerkers wier geest de laatste dagen door de reünie welhaast bezeten moet zijn ge weest. De heren Smit en Stolwijk die de huis houdelijke scepter voor ons zo vaar dig hebben gezwaaid. De vele leerlingen die met niet af latende zorg de reünisten, verdeeld over het hele gebouw, van drank en spijs hebben voorzien. Typerend was dat de oudste reünis ten zich trouw aan de jaarindeling per lokaal hielden, terwijl de jongste lichtingen door elkaar liepen, zodat de bedienende leerlingen niet altijd wisten wie ze wel of niet hadden gehad. En nu we het toch over verschillen hebben: één reünist had een koptele foon uit een talenpracticum ge..haald. Dat moet er eentje uit het discotijd perk geweest zijn. De groep waartoe ik behoorde (1958- 60, bij wie de vraag Leven je beide ouders nog?" actueel is) daalde pas omstreeks kwart voor twaalf de trap af en verliet als laatste het gebouw. Misschien hebben sommige organi satoren beneden in de hal met een blik op de klok verzucht: „Is dat daar boven nou nog niet afgelopen? Als dat zo is, dan gaven zij zichzelf ongeweten een groot compliment... J. K. C. Postema. de N.O.M. voor 41 procent zullen parti ciperen. Verwacht wordt dat de produktie in het voorjaar van 1982 zal kunnen worden opgestart. In eerste instantie zal Po werPlate aan enige tientallen mensen werk kunnen bieden, terwijl na de opstartfase van twee a 3 jaar het aantal arbeidsplaatsen geleidelijk zal kunnen toenemen tot rond de 100. De drukplatenmarkt breidt zich gestadig uit. Hoewel Nederland een belangrijk af zetgebied van PowerPlate gaat wor den, wordt verwacht dat uiteindelijk toch een groot gedeelte van de produk tie voor de export zal worden bestemd. Tot de uitbreidingsmogelijkheden van PowerPlate behoren ondermeer het in produktie brengen van bepaalde inno vatieve ontwikkelingen, zoals bijvoor beeld elektrofotografische platen van hoge gevoeligheid. Aandeelhouder Chemco, welke het ma nagement van PowerPlate onder haar hoede gaat nemen, behoort tot de Amerikaanse Powers Chemco Group, welke al sinds 1898 werkzaam is in de grafische sektor. Naast de vestigingen in Amerika en vijf Europese landen, heeft de groep in vrijwel alle landen ter wereld eigen verkooporganisaties. NIEUWBOUW VERBOUW VERNIEUWING OUDE BEDRADING SPARRENLAAN 65 BAARN TELEFOON 02154-18278-17062 Landelijk en PUL M erkend installateur Bij de realisering van de woningen in het tweede gedeelte van de wijk Over hees 2 zal alles in het werk gesteld worden om de wateroverlast, welke Als u voor 19 juli uw volle kleurenfilm bij onsJaat ont wikkelen en afdrukken krijgt u een geheugen-spel gratis. Grappige duokaartjes die allemaal iets met fotograferen te maken hebben draai ze om en onthou waar ze liggen. Uw Presto Print fotovakman geeft het u graag kado. Ruim dertig bewoners van de Stadhou derslaan hebben vorige week tijdens een hinderwetzitting hun protest tegen de aanwezigheid van het kompost- en rioolwaterzuiveringsbedrijf aan de Maatweg hernieuwd. Enkele maanden geleden deden zij dat voor het eerst en het resultaat daarvan was toen dat de hinderwetprocedure werd stopgezet, vanwege naar voren gekomen on duidelijkheden. Dit keer had de ge meente de zaken beter voor elkaar, maar een van de omwonenden, de heer R. Bloemen, zei over niet minder dan vijftig punten te beschikken waar op de installatie kan worden aangeval len. Die vijftig punten somde hij niet op; wel zegde hij toe ze in te leveren. Deze hinderwetzitting werd gehouden in verband met de aangevraagde nieu we vergunning „de gehele inrichting omvattende". De aanleiding daar voor is het plaatsen van twee gas generatoren, waardoor het tijdens de kompostering vrijkomende methaan gas, gebruikt kan worden voor het opwekken van electriciteit ten behoeve van het bedrijf. Mede namens de omwonenden zei mr. L. Davina te betwijfelen of de gemeen te wel de juiste instantie is om de ver gunning te verlenen. Hij vond dat een taak van het provinciaal bestuur. Ook meende hij dat het kompostbedrijf al sinds 1970 zonder vergunning werkt en hij vroeg zich af of soms daarom nu een vergunning gevraagd werd voor het hele bedrijf. Mr. G. Smits informeerde naar het verschil tussen de oude- en de nieuwe situatie. Hij had vooraf twee pogingen gedaan bij de gemeente om daar achter te komen, maar hij was niet geslaagd. Ook meende hij dat de ge meente de wet met voeten treeft omdat de installatie, waar nu de vergunning voor gevraagd wordt, al in werking is. Tenslotte vroeg de heer Smits wat de gevolgen voor de rioolwaterzui vering zullen zijn als het dorp Soester berg via een persleiding op de installa tie zal zijn aangesloten. „Komen er dan weer klandestiene uitbreidingen? Wordt er dan over zes zeven jaar weer een vergunning aangevraagd?", aldus de heer Smits. De heer R. Bloemen wilde weten waar om het bedrijf gekozen heeft voor gas motoren en niet voor pasteuriseren van het slib. Hij stelde ook dat het slib niet op vuilstortplaatsen gestort mag wor den en hij zei dat de chlooropslag op het complex aan de Maatweg gevaar lijk is. Bezwaren had hij tenslotte tegen het lozen van overtollig water van het bedrijf op het Oude Grachtje omdat daar sprake is van stilstaand water, terwijl alleen geloosd mag wor den op stromend water (de Eem). De heer J. van der Hooft informeerde of het juist was dat de directeur van het bedrijf, ir. J. Dubbeldam, ook als directeur van gemeentewerken van Soest optreedt als adviseur van burge meester en wethouders. „De functies raken elkaar. Is dat dan wel eerlijk?". Stopzetten Tot geruststelling van velen zei ir. Dubbeldam dan de vuilverbrandings oven dit jaar nog buiten gebruik ge steld wordt; de schoorsteen wordt afgebroken en het grove vuil dat er tot nog toe in verbrand wordt, wordt dan elders gestort. Dubbeldam gaf toe dat de ter visie gelegde tekeningen niet erg duidelijk zijn, zoals hij ook erkende dat de chlooropslag niet aan alle eisen vol doet. „Er is geen gevaar bij, maar de zaak moet herzien worden", aldus de heer Dubbeldam. Hij ontkende ten stelligste dat de al in gebruik zijnde gasgeneratoren ge luidshinder zouden veroorzaken. „Bij metingen blijven wij ruim binnen de normen". Dubbeldam betreurde het dat de om wonenden tot nog toe nooit een bezoek aan het bedrijf gebracht hebben. „Dan zouden veel misverstanden nu niet bestaan". Hij nodigde hen allen uit; een uit nodiging die na enige aarzeling voor zaterdag 4 juli aanvaard werd. Dubbeldam zei ook dat pasteuriseren geen goede oplossing is; de stank klachten zullen dan toenemen. En wat de afvoer van roostergoed en slib betreft gebeurt alles legaal. Zaken als werken van het kompost bedrijf zonder vergunning, zullen wor den nagegaan. Ook de vijftig punten van de heer Bloemen zullen in de loop van het verdere onderzoek worden meegenomen. zich onder diverse huizen in het eerste deel van deze wijk voordoet, te voor komen. Ondermeer zullen door het hele terrein op afstanden van drie meter, een meter diepe sleuven getrokken worden; zowel in de lengte- als in de breedterichting. Dan wordt de sleuf van het hoofdriool aangevuld met scherpzand en ook wordt er onder vloe ren van de te bouwen woningen twintig centimenter scherpzand aangebracht. Zo hoopt de gemeente het euvel van water in de kruipruimte onder het huis te voorkomen. Mogelijk zal het aange brachte zand nog weieens nat kunnen worden, maar dan uitsluitend in zeer extreme gevallen. Het waterpeil en de overlast werden vorige week door de heer J. van Poppelen (CDA) in de vergadering van de commissie openbare werken aange sneden bij de behandeling van de kredietaanvraag voor het bouwrijp- maken van de wijk. De zekerheid dat er in dit deel van de wijk totaal geen sprake zal zijn van wateroverlast kreeg hij niet. „We doen wat we kunnen", zei wethouder Hoekstra. Hoekstra deelde ook mee dat de proble men in het eerste deel van de wijk nog wekelijks aan de orde komen. „Het is een aanhoudende zorg!". Dat pro bleem is ook theoretisch nog niet geheel opgelost. De structuur van de grond is een van de oorzaken, maar vermoed wordt dat er ook sprake is van kwelwater. De grondwaterspiegel in het gebied is op 2.15 meter; de hoogst gemeten waterstand onder de huizen op 2.90 meter. Door de boven kant van de vloeren op 3.70 meter te brengen en de kruipruimte met twintig centimenter scherpzand op te vullen hoopt men de overlast te kunnen voor komen. Een en ander in samenhang met het trekken van de sleuven door het hele gebied. 4.7 Miljoen Voor het bouwrijpinaken is een krediet nodig van 4.720.000 gulden. De com missieleden hadden geen moeite met de beschikbaarstelling. Er waren wel wat vragen ten aanzien van bepaalde onderdelen. Zo vond de heer Gerth (D'66) de prijs voor de aan te schaffen bomen, 145 gulden per stuk, te duur. Hij beschikt over informatie dat.vypor dertig, gulden acceptabele bomen te koop zijn. De'heer Vam Poppelen (CDA) had naast zijn vragen over het waterpeil ook wat problemen met het plan de achterpaden in de wijk niet te verhar den; de kwaliteit van de trottoirtegels en -banden èn de opgevoerde kosten voor bloembakken en de eendenvoe- derplaats. Het bleek allemaal mee te vallen. De verharding van de achterpaden wordt geheel overgelaten aan de eigenaar van de woningen; de woningbouwver eniging Soest. De kwaliteit van de te gels en banden zal niet te wensen over laten, terwijl de wijk ook gedurende de opleveringstermijn niet verstolen zal zijn van bestrating. Er komen direct betonklinkers, die echter na het betrek ken van de woningen omgedraaid zul len worden bij de definitieve bestra ting. De kosten van het onderhoud van de goedkopere bestrating zullen naar verwachting van de gemeente niet hoger zijn. Tenslotte kreeg de heer Van Poppelen nog te horen dat onder de posten bloembakken en eendenvoederplaats meer zaken begrepen zijn. Leden kulturele kommissie bijeen Woensdag 8 juli, aanvang 19.30 uur,' vergadert de kommissie kulturele za ken. Aan de orde komt ondermeer de begroting van de Regionale Muziek school Amersfoort voor 1981/1982; het verslag van de kommissie welzijns planning en de scand van zaken rond het aankopen van kunst. Soesterbergers willen de op 31 mei 1.1. opgeheven route van bus 77 over de Oude Tempellaan, Kamerlingh Onnes- laan en Kampweg terug. Via deze rou te konden Zeist en Amersfoort bereikt worden. De huidige bus 77 volgt een andere route maar gaat dan door naar Soest. En juist dat stellen de Soester bergers niet op prijs. In de vergadering van de verkeerscommissie maakte een handvol, voornamelijk wat oudere inwoners van het dorp, duidelijk aan Soest geen boodschap te hebben. „Wij hebben meer belang bij Zeist en Amers foort; met Soest is Soesterberg niet blij". In de discussie werd duidelijk dat het gemeentebestuur van Soest uitge gaan was van een verkeerde gedachte. Gestreefd werd naar een betere bus verbinding van Soesterberg met Soest en dat was bereikt. Geen aandacht was daarbij besteed aan de wijziging in de route. In de commissievergadering pleitte Riet Lensink namens de Soesterber gers voor herstel van de oude situ atie. „Wij zijn op Zeist en Amersfoort aangewezen; ziekenhuis, winkels, scholen. De nieuwe buslijn heeft straks zo weinig belangstelling dat er voor Centraal Nederland aanleiding in gevonden kan worden om de hele lijn maar op te heffen" aldus Riet Lensink. Zij verzocht het gemeentebestuur alles in het werk te stellen om de oude situatie terug te krijgen. Het gemeentebestuur zal er aandacht aan gaan besteden in het jaarlijkse overleg met Centraal Nederland, dat in september zal plaatsvinden. Overigens bleken nog onderhandelin gen te lopen over een geheel andere route. De bus zal, als het doorgaat, gebruik gaan maken van het nog ge opende deel van de rijksweg 28. Er moet daarvoor een op-afrit ge maakt worden bij het Kamp van Zeist, zodat de bus midden door het dorp over de Kampweg kan rijden. In hoeverre deze onderhandelingen met sukses bekroond zullen worden kon burgemeester Scholten niet zeg gen. Er zijn technische problemen om de rijksweg afgesloten te houden voor andere keer. Veel meer dan een plannetje is het op dit moment ook nog niet. Het Shell-zelf-tankstation aan de Smitsweg is sinds kort door de plaatsing van een dieselpomp, een kompleet tankstation geworden. Het zal de alsmaar groeiende groep diesel-rijders ongetwijfeld een genoegen doen om nu ook bij de heer Zwiers terecht te kunnen. Het gros van de dieselpompen is gericht op het zware vrachtverkeer, maar bij de heer Zwiers heeft voortaan de dieselpersonenwagenrijder zijn eigen plekje. En ook in dit geval gaat het om zelf tanken. De bekende Shell-service gaat ook hier op want bij de dieselpomp hangt een automaat met papieren handdoekjes, om geheel verzekerd te zijn van schone handen. In een aantrekkelijke vierkleurenfolder, die dezer dagen op ruime schaal in Soest verspreid wordt, zitten drie waardebonnen. Die geven in drie opeenvol gende weken van 11 tot 18 juli, van 18 tot 25 juli en van 25 juli tot 1 augustus, recht op een aardig presentje. Het pompstation is van maandag tot en met donderdag geopend van 07.00 tot 20.00 uur; op vrijdag van 07.00 tot 21.00 uur; op zaterdag van 08.00 tot 20.00 uur en op zondag van 09.00 tot 18.00 uur. Twee leidsters van de scoutinggroep „Don Bosco", Anja Konijn en Lucy Verhulst, starten op zaterdag 12 sep tember met een gidsengroep. Zo'n groep is bedoeld voor meisjes van tien tot veertien jaar, die elke zater dag van twaalf tot twee uur 's middags terecht kunnen in het clubhuis van „Don Bosco" op het schoolplein van de Bonifaciusschool aan de Steen- hoffstraat (hoek Dalweg). Het gaat om meisjes die van kampe ren houden; van speurtochten, hand arbeid en volksdansen; van samen werken en programma's maken. Wie er meer van wil weten kan kontakt op nemen met Lucy Verhulst, Luytenaar- pad 32, tel. 19158. Ook aspirant-leiders/sters zijn wel kom (vanaf 17 jaar) en ook zij kunnen voor informatie terecht bij Lucy Ver hulst. Oude sieraden liggen'soms jaren in de la. Zonde van uw goud en van uw. geld. Wij kopen dit graag van u. diamantair - juwelier Rembrandtlaan 13 - Soest (let op nummer: 13!) Laanstraat 18 - Baarn Foto: Herman van Dam In het Kamp van Zeist heeft adjudant Heinsman vorige week vrijdag met een receptie afscheid genomen van de militaire dienst. Heinsman was vele jaren chef de hangar van de afdeling T(echniek) en E(lectronica) en zijn personeel zette hem en zijn echtgenote volop in de geschenken uit dankbaarheid voor de prettige samenwerking. Vrijdagmorgen wérd hij in een bedjah op de vliegbasis Soesterberg rondge reden en daar ontvangen door de commandant van T. en E. Heinsman is een der laatsten die nog kan bogen op* na-oorlogse Indische jaren en vandaar de rondrit in het typisch Indische vervoermiddel: de bedjah. Als „koelie" fungeerde de marine-man Luijten. Protest tegen gebruik puinbreekinstallatie De bij de firma Tammer te Soester berg in gebruik zijnd* puinbreekin- stallatie veroorzaakt nu al zoveel over last dat omwonenden op de vorige "week gehouden hinderwetzitting pro test hebben aangetekend. Dat deed namens Enzypharm, de buur man van Tammer, de heer G. Beijen. Hij zei dat Enzypharm een product levert dat onder absoluut steriele om standigheden vervaardigd moet wor den. „Onze luchtfilters worden ernstig verontreinigd door rood steengruis". De heer Beijen drong aan op het opleggen van voorwaarden waardoor deze overlast voorkomen wordt. Hij stelde Tammer bij voorbaat al aan sprakelijk voor de gevolgen van het stopzetten van de Enzypharm-pro- ductie. Het gaat dan om een dagpro ductie met een waarde van vier a vijf ton. Protest kwam er ook van andere bu ren, de families Van Randeraad en Koomen. Namens hen zei de heer D. van Randeraad niet tegen industrie te zijn, maar dan moet deze op de juiste plaats gevestigd worden. „Wij worden dagelijks al platgewalst door vliegtuigen en tanks; dit kan er echt niet meer bij. De stof en de herrie is voor ons teveel". De heer Beijen vroeg wethouder Men- ne in ieder geval nu al te voorkomen dat de installatie gebruikt wordt. Kerkmuziek Domkerk Utrecht Het zaterdagmiddagconcert dat op 4 juli a.s. in de Domkerk zal worden ge geven is gewijd aan werken van de componist César Franck. De uitvoering berust bij de organist Piet van der Steen. Naast het hoofd orgel zal hij ook een harmonium bespe len; dat aan dit tegenwoordig zo ver guisde instrument prachtige klanken te ontlokken zijn zullen de bezoekers met eigen oren kunnen constateren. Het concert begint om 15.30 uur; de toegang is vrij. Aan de uitgang wordt gecollecteerd ten behoeve van de Kerk muziek Domkerk. Uit een kantoorpand aan de Laanstraat werd de komplete inventaris gestolen. Weggenomen werden een bureau, drie kantoorstoelen, twee bureaulampen; een dossierkast, een telextafel en een seal-apparaat. Om binnen te komen werd de voordeur geforceerd. Motormaniak weet niet van ophouden Opnieuw is de 16-jarige motormaniak, die aan de lopende band zware moto ren en lichte bromfietsen steelt, aange houden. Nu had hij uit een garagebox aan de Van Goyenlaan een motor weg genomen alsmede een motorhelm, en motorhandschoenen. Van een andere motor had hij het contactslot vernield en dat is voor de eigenaar een schade post van vijfhonderd gulden. De gesto len motor werd op de parkeerplaats bij de ouderlijke woning van de knaap in het Smitsveen teruggevonden. Het aantal gevallen van diefstal door deze knaap is legio. Vorige week werd hij zelfs in enkele uren tijds tweemaal aangehouden. Drie kwartier nadat hij het politiebureau verlaten had, werd hij weer gepakt op een gestolen brom mer.

Soester Courant | 1981 | | pagina 11