Chatoux lUasseteie Woningbouwver. „Soest" 2296 huizen rijker lUasseselie Z°sunt BRUIDSREPORTAGE FOTO HERMAN VAN DAM De Mounties voor TV-opnames in Soest PSP-Soest op de bres voor vrouwen in overheidsdienst Amersfoortse scholieren werken in Soester natuurreservaten ^ia-Interim' uitzendburo in Soest uw wasmachine NOG defect? Zo'n voorverkoop heb ik in geen jaren gezien bij bnlmode BIRKSTRAAT 2 - SOEST - TEL 12874 r Is uw wasmachine defect? van Weedesicaal 52 Raadslid Nuijten wil commissie verkeer opheffen van lUeedeslcaai 52 a/s je sieraad je lief is uii juwelier Foto: Herman van Damj /{VU Soesterbergsestraat 53 - tel. 02155-12419 (komt dat ook zien! MUZIEK I 'n^reiame Occasion orgels, compleet gereviseerd, met inruilgarantie, vanaf 690. - mvuui it-t- luytn yji ijo. k Bij Muziek Staffhorst, kompleet geleverd met garantie èn een l TC aardige attentie. Iff I Tijdelijke prijs Utrecht: Muziekcentrum Vredenburg Tel.030-332341 Amersfoort: Hellestraat 11-17 (t/o V&D) Tel.033-34064 naar ChatOUX toe Open Dag vliegbasis Soesterberg De jaarlijkse Open Dag van de Ko ninklijke Luchtmacht wordt dit jaar op zaterdag 12 september op de vliegbasis Soesterberg gehouden. Er is een vlieg- show aan verbonden en verder een show van geparkeerde vliegtuigen en een tentoonstelling in de hangars. In het vliegprogramma zijn geen grote lawaaiige straalvliegtuigen opgeno men en er worden ook geen extra vlieg uren ter beschikking gesteld. Het voor- vliegen gebeurt in het kader van de ge bruikelijke oefenvluchten. Geld en cheques gestolen Ingebroken werd in het weekend in de kleuterschool „De Blokkendoos" aan de Molenstraat. Vermoedelijk werd daarbij gebruik gemaakt van een valse sleutel. Meegenomen werden schriften en schrijfgerei en wat kleingeld. Ingebroken werd ook in een woning aan de Bartolottilaan. Daar ver dwenen vijf cheques, een zwart-wit portable t.v. en een aantal zilveren sieraden. Drie cheques werden op straat terug gevonden. Om binnen te komen werd een ruitje van de keuken deur vernield. PRAAMGRACHT 5 - SOESTDIJK - TEL. 02155-17552 De woningbouwvereniging „Soest" waarin sinds vorig jaar januari samenwerken de woningbouwvereniging „Patri monium", „Goed Wonen" en de gemeente Soest is sinds vorige week vrijdag „officieel" 2296 huizen rijker geworden. Toen ondertekende burgemeester mr. P. Scholten de notariële akte, waarbij het gemeentelijk woningbezit werd overge- Aarfde totstandkoming van deze woningbouwvereniging „Soest" gingen jaren van samenwerking vooraf in de Stichting Samenwerkende Woningbouwcorporaties (SSW). Daar was ook de woningbouwvereniging St. Joseph bij betrokken, maar de leden van deze vereniging besloten uiteindelijk toch zelfstandig door te gaan. Met de overdracht van de 2296 woningen uit het gemeentelijk woningbedrijf is een boekhoudkundig bedrag van 250 miljoen gulden gemoeid. De woningbouwvereniging Soest heeft dat bedrag niet op tafel te leggen; dat zou te mooi zijn om waar te zijn: de gemeente zou dan plots weer op rozen zitten. Ook de andere verenigingen hebben hun woningbezit inge bracht bij de fusiede gemeente doet dat nu als laatste. Op de foto tekent burgemeester Scholten de notariële akte; naast hem notaris M. van Veeren. (foto J. v.d. Laar) U kunt starten met 12 of 3 stenen en er telkens 1 bij laten zetten tot de alliance ring eindeloos is. Ook voor Taxaties - Reparaties - Rijgwerk Burg. Grothestraat 13 Soest Telefoon 02155-23271 Een harmonie van stijl, pasvorm, comfort en „perfecte afpassing". Alleenvertegenwoordiging voor Soest Gediplomeerd optometrist - Lid OV Soester Courant van woensdag 1 juli 1981 RESTAURANT Van den Brink Soesterbergsestr. 122 Soest Tel. 02155-12706 VERGADEREN? Geen parkeerproblemen, gemakkelijk bereikbaar, centraal en rustig gelegen. 15 wihuis met c.v.-gas, -ertrefbare zon- mjstaande g: woonkamer, hal. Ie Verdieping; mers, badkamer, p. Vaste trap naar mer. voonhuis op ruim id. richte L-vormige t een plavuizen- en tuindeuren, let en hal. slaapkamers, i overloop, deine zolder. i dern middenhuis ii aangelegde tuin onneplekje een vrij dakterras oonkamer met ivuizen vloer, 3 plavuizen, toilet ilaapkamers. 'bad en overloop, •ote kamer met n op deze zolder- tyale extra berg- omgeving. kje, met daarop vrijstaand iwd zoals het igde plafond in de orloopt naar de aparte eetkamer, ers en een fraaie fvrijstaande villa zeer ruime zonnige achter- oosperceel. toilet, souterrain .voonkamer met iminium schuif- onmetsel- en ketvloer. eikenhouten zen voorzien r, bijkeuken, lapkamers evelbreed bal- t ligbad, was- toilet, grote met c.v. en dub- K) m2 eigen vd. -vormige woon- camer. 3 slaap- :n en een luxe iet hele huis, een het hele huis. ?e (ruim 40 m2) *rd en met veel at u hem iedere geven. i aantal zaken t zoals de ïld, (stelpost chten is op u. is bij dit huis het kwaliteit isolatie, ther- en hardhout, ïrder praten, uis nog niét achtergelegen 38 m2 met ïdrijven die 'allen. akte: 430m2. voonkamer ilkenplafond, )ilet, hal, bij- pkamers, 3 en overloop, -t gehele huis. 155-16251 147/033-30488 Zolang de reparatie duurt, bieden wij u de helpende hand in de telefoon 15229 Poging tot aanranding In de nacht van zaterdag op zondag werd in de wijk 't Hart gepoogd een vijftigjarige dame aan te randen. Zij wist zich los te rukken en op haar gillen nam de onbekend gebleven dader de vlucht. Maandagmiddag maakte de TROS voor de Mounties-show opnames op het ten nispark van „Soest-Zuid". Renee van Vooren en Piet Hambergen tennisten, waarbij Piet Rambergen er aanvankelijk niets van terecht bracht. Met een „wonderracket" lukte het daarna aanzienlijk beter. Ook werden er scenes opgenomen met een koe en een telefooncel. De bedoeling was dat deze opnames gemaakt zouden worden op een tennispark in Hilver sum. Door de aanhoudende regen waren de gravelbanen daar niet bespeelbaar. Uit geweken werd toen naar de kunststofbanen van de tennisvereniging „Soest- Zuid". Het ging er bijzonder gemoedelijk aan toe. Met haast onuitputtelijk geduld werden de scenes herhaald. Van Vooren en Rambergen zijn ook buiten het beeld scherm bijzonder gezellige mensen; geen ster-allures maar gewoon bezig met hun vak. In het najaar zal de uitzending plaats vinden. Foto: Herman van Dam Meerdere keren ai hebben dit seizoen leerlingen van Amersfoortse middel bare scholen gewerkt in de twee Soester natuurreservaten. Zo werkten er 45 jongens en meisjes van de scho lengemeenschap Amerstoortseberg tien uren, verdeeld over drie dagen en een aantal leerlingen van de Rijks scholengemeenschap Amersfoort totaal 15 uren. verdeeld over vijf da gen. De eerstgenoemde groep plagde 178 vierkante meter af; rooide stobben die gemiddeld 25 centimeter diep uitge graven moesten worden en voerde alles af met kruiwagens. De tweede groep deed hetzelfde en maakte circa 250 vierkante meter schoon. De schoolleiding verzoekt zelf het werk te mogen doen. Die verzoeken komen binnen bij het Stichts Landschapsbe heer. In Soest coördineert Chris Uiter- wijk de werkzaamheden. Bezoeken aan de scholen, indien nodig, worden afgewerkt door Peter Houtman van Stichts Landschapsbeheer. In het reservaat in de Boerenstreek werd tot nu toe, ook dankzij de werk zaamheden van de leden van de (Soester)groep Bijltjesdag, in totaal 582 vierkante meter „geschoond". De oorspronkelijke heidebegroeiing keert er al terug. J.l. vrijdag brachten de heren P. Klandermans en W. de Vries van de gemeentelijke plantsoenendienst een bezoek aan dit reservaat. Zij waren vol lof over de bereikte resultaten. In het kader van de (toekomstige) be bouwing van het omringende gebied voor de wijken Overhees 3 en 4, heeft Chris Uiterwijk aangedrongen op ge sprek van alle belanghebbenden: de gemeentelijke plannenmakers, de ver eniging tot behoud van natuurmonu menten en de leden van Bijltjesdag- Soest. Het gaat dan om het voortbe staan van de reservaten, die onder meer bedreigd worden door de verla ging van de waterstand. Er bestaat een kans dat dit gesprek in de maand september kan plaatsvinden. Ook de Soester scholen voor voortge zet en middelbaar onderwijs hebben hun steentje bijgedragen aan het be houd van deze reservaten. Evenals vorig jaar geeft de scholengemeen schap Eemland ook nu weer het goede voorbeeld. Over veertien dagen gaan zij aan de slag in het vier hectare grote reservaat aan de Wieksloot. Chris Uiterwijk is vol bewondering over de inzet van al deze scholieren. Hun doorzettingsvermogen is groot, „want" zegt Chris, „na drie uurtjes werken met schop en kruiwagen, staan de blaren in de handen. Zij laten het echter niet afweten, ook al is dit werk nog zo ongewoon". Uiterwijk meent dat het voor de vor ming van deze jongens en meisjes uitstekend is enkele dagen met de hand het zwaarste werk gedaan te hebben. „Zij herinneren zich later allicht hoe moeilijk het was en zij zullen mogelijk de werkers in het veld en in de plant soenen met andere ogen bekijken. Ze hebben zelf ervaren dat het werk heel dikwijls even onderbroken moet wor den om de rug te rechten", aldus Uiterwijk. Sind9 enkele weken is in Soest aan de Burgemeester Grothestraat 61 een zo genaamd „mini"-buro gevestigd van het grote, landelijk bekende uitzend- buro „Via-Interim". In Soest is me vrouw J. Baars-Koenders de contact persoon. Zij heeft al enige jaren erva ring want vóór Soest beheerde zij het buro in Bos en Duin. „Via-Interim" bestaat sinds 1975 en heeft thans twee (grote) kantoren in Amsterdam, en een in Utrecht, Den Haag en Rotterdam. Er zijn inmiddels zes mini-buro's en wel in Doorn, Bus- sum, Zeist. Heemskerk, Sassenheim, Voorschoten en Bodegraven. De filosofie achter de mini-buro's is dat een uitzendburo „om de hoek" moet zijn; makkelijk bereikbaar voor zowel de uitzendkracht als de werkgever. Geen vaste kantooruren; maar altijd beschikbaar. „Via-Interim" onderscheidt zich verder van de vele andere buro's doordat men zich specialiseert op de medische- en pa ramedische sector èn op kantoorper soneel. In de mini-buro's wordt aanzienlijk minder formeel gewerkt dan in de grote uitzendkantoren. Wèl professio neel, want ook hier vindt bij de in schrijving een normaal sollicitatie gesprek plaats. Dat is nodig om te leurstellingen te voorkomen. Tot de kring van klanten behoren ziekenhuizen, bejaarden- en ver zorgingstehuizen inrichtingen zoals in Soest het Van Arkelinstituut; de Wil lem Arntsz Hoeve e.d. Het Soester buro is telefonisch bereikbaar onder num mer 23505. Op de laatste inspraakavond van de welzijnsplancommissie heeft de PSP- Soest een resolutie ingediend waarin burgemeester en wethouders gevraagd wordt bij werving van personeel vrou wen een gelijke kans te geven. De PSP zegt dat er op het totale personeelsbestand bij de gemeente van 506 mensen, slechts 106 vrouwen zijn. Het gros daarvan is werkzaam in de specifieke „zogenaamde" vrouwen beroepen: telefoon, typen, koffie rond brengen en schoonmaken. Vrouwelijke top-ambtenaren zijn er (na het vertrek van burgemeester mevrouw Corver) niet of nauwelijks. De PSP-Soest vindt dat een slechte zaak en vandaar de resolutie. Daarin wordt gevraagd planmatig via een gerichte en verbeterde wervings procedure vakatures te vervullen en dan zodanig dat binnen afzienbare tijd een spreiding van mannen en vrouwen over alle funkties wordt bereikt. In advertenties, gericht op funkties waarin vrouwen duidelijk onderver tegenwoordigd zijn, moet uitdrukkelijk aangegeven worden dat de voorkeur uitgaat naar een vrouw. Tenslotte vraagt de afdeling Soest van de PSP in de kommissie personeels zaken regel matig verslag uit te brengen over de voortgang en de resultaten van de werving. Tijdens de inspraakavond bracht de afdeling al naar voren dat er een raadscommissie emancipatiezaken in Soest dient te komen en emancipatie zaken bij een wethouder in de porte feuille moet worden ondergebracht. De partij wil ook invoering van ver zorgingsverlof van een jaar voor man of vrouw bij de geboorte van een kind en betaald verlof bij ziekte van kind of huisgenoot. Vrouwengroepen en vrouwenorganisa ties. waarin zelforganisatie van vrou wen of een doorbreken van de geëikte rolpatronen centraal staan, moeten gesubsidieerd worden. Er moet van gemeentewege ook ge zorgd worden voor betaalbare, liever nog gratis, kinderopvang: gelijke schooltijden en goede overblijfmoge- lijkheden voor de leerlingen. Vrijwillig werk moet omgezet worden in betaalde arbeidsplaatsen; de ar beidsdag moet verkort worden en bij inspraakprocedures moeten de thuis blijvers i.c. moeders, kinderen en oude van dagen, betrokken worden. Brommer uit verkeer gehaald Op de Kastanjelaan werd een 16-jarige bromfietser aangehouden. Zijn voer tuig bleek niet verzekerd te zijn. De jongeman deed eerst nog een poging om te ontsnappen, maar die had geen sukses. Daarna deed hij afstand van het apparaat. Zolang de reparatie duurt, bieden wij u de helpende hand in de telefoon 15229 Gezien de erg tegenvallende reacties op de inspraak bij het concept-ver keersplan heeft het raadslid J. Nuij ten van Progressief Soest te kennen gegeven dat wat hem betreft de spe ciale commissie verkeerszaken opge heven kan worden. „De bevolking blijkt zich niet voor het verkeer te in teresseren. Dan hoeven wij het ook niet zo op te kloppen dat er een specia le commissie voor in het leven gehou den wordt. Laten we de zaken maar weer onderbrengen bij de commissie openbare werken", aldus Nuijten. De burgemeester verzette zich daar tegen en ook de commissieleden wil den niet zo ver gaan. Wel constateer de iedereen dat de inspraak niets nieuws opgeleverd had. Stam (CDA): „uitslag vooraf al be kend!"; Allard (D'66): „Zonde van de tijd"; Van Poppelen (CDA): „Wat heeft dat allemaal wel niet gekost?"; Bei jen (VVD): „De mensen in Soest zullen zich afvragen waarom deze enquête gehouden is. Er is niet nieuws aan onze kennis toegevoegd"Kingma (PvdA): „Het (dikke) rapport had tot enkele blaadjes teruggebracht kunnen worden! werd de enquête toegestuurd en slechts 146 man stuurde het formulier terug. Daar kwamen nog 26 anderen bij. zo dat deze inspraak sloot men een res pons van 14.69Burgemeester en wet houders stelden zelf al vast dat aan de uitslag geen absolute waarde toege kend mag worden. Het verkeersplan gaat niet de ijskast in. Een opmerking van mevrouw Al lard (D'66) dat de gemeentefinanciën nauwelijks een uitvoering van het plan toelaten wees de burgemeester van de hand. „Het is niet zo dat nu we minder financiën hebben de verkeers problemen ook minder zijn", aldus de burgemeester. Over het verkeersplan werd daarna evenwel toch nauwelijks meer gespro ken. De zaak wordt aangehouden en wacht nu op een notitie van het college over de nu te volgen procedure. „Een goede wetenschappelijke onder bouwing is noodzakelijk alvorens we een cent gaan uitgeven. We moeten niet te simj^Iistisch gaan denken al zullen we moeten streven naar zo goed koop mogelijke oplossingen", aldus de burgemeester. Burgemeester Scholten meende echter dat het handjevol deelnemers aan de inspraak dan toch maar bevestigd had wat men eigenlijk wel wist. Hij vond het een goede basis om verder te gaan en het plan van de heer Nuijten wees hij totaal af. Wel was hij van mening dat de com missie inspraak van te voren had moe ten onderkennen dat deze inspraak op een sof zou uitlopen. Hij wilde een brief schrijven, maar de heer Beijen, lid van de irjspraakeommissie, zei de kwestie zelf wel aan de orde te zul len stellen. Aan duizend geselecteerde Soesters

Soester Courant | 1981 | | pagina 3