ƒ599.- 2 etages leegruimen 20-40% prijsvoordeel ochterbergh wonen vraagt: uw aandacht: voor: Technisch hoofdambtenaar E. Westbroek met pensioen WALET bv PENTAX Automatische klasse Broeken stunt 25,- 2 broeken voor 40,- Weer veel geld uit Kermispot voor Soester en Soesterbergse verenigingen en instellingen Hans; Netoer Hinderwet Beschikking Hinderwet Openstelling Bureau Huisvesting Bouwzaken Openbare commissievergadering Verleende bouwvergunningen ERKEND Zolang de voorraad strekt ochterbergh wonenj Rommelmarkt voor Bentinckfonds Op de gemeentesecretarie (afdeling II en de bibliotheek aan de Albert Cuyplaan ligt ter inzage een verzoek van Provinciale Utrechtse Electriciteits Maatschappij N.V., Croeselaan 28 te utrecht om een vergunning tot het oprichten, in werking brengen en m werking houden van een 50/10 KV schakel- en transformator station op het perceel Bosstraat naast nr. 94A (kadastraal bekend gem. Soest, sectie G, nr. 6507 Mun i!a^ P^0tiveerde bezwaren tegen het verlenen van de vergunning schriftelijk bij het college van burgemeester en wethouders inbrengen gedurende een maand na datum van terinzagelegging van het verzoek d.d. l juli 1981. Gemotiveerde bezwaren kunnen mondeling in persoon of gemachtigde worden ingebracht qp de hierna genoemde zitting, waar gelegenheid wordt gegeven tot een gedachtenwisseling over de vraag tussen college, de aanvrager en de overige aanwezigen. De openbare zitting wordt gehouden op donderdag 16 juli om 09.00 uur in het gemeentehuis. N.B. Alleen zij die tijdig (schriftelijk of mondeling) bezwaren hebben ingebracht tegen de aangevraagde beschikking kunnen later beroep in stellen, tenzij wordt aangetoond dat men redelijkerwijs niet in staat is ge weest (tijdig) bezwaren in te brengen. Indien de indiener van schrifte lijke bezwaren daarom verzoekt, worden zijn persoonlijke gegevens niet bekendgemaakt. Dit verzoek moet schriftelijk, tegelijkertijd met het bezwaarschrift, bij het college van b. en w. worden ingediend. Bij besluit van 16 juni 1981 heeft het college van b. en w. een beslissing genomen op het verzoek van de Woningbouwvereniging Soest te Soest om een Hinderwetvergunning voor een onderhoudstimmerwerkplaats op/in het perceel Laanstraat 84 te Soest. De strekking van het besluit is, dat de vergunning wordt verleend onder het stellen van voorwaardén ter voorkoming van brandgevaar, luchtver ontreiniging en geluidsoverlast. Het besluit ligt gedurende een maand vanaf 1 juli a.s. ter inzage op de ge meentesecretarie van 09.00-12.00 uur en in de centrale bibliotheek aan de Albert Cuyplaan tijdens de openingsuren. Tegen bedoelde beschikking kunnen de volgende personen in beroep gaan: a. de aanvraagster b. de betrokken adviseurs c. degenen die overeenkomstig artikel 20, 21, 22 tweede lid, of 28 eerste lid onder c van de Wet algemene bepalingen milieuhygiëne bezwaren hebben ingebracht d. enige andere belanghebbende die aantoont dat hij redelijkerwijs niet in staat is geweest overeenkomstig artikel 20, 21, 22 tweede lid, of 28 eerste lid onder c bezwaren in te brengen. Een beroepschrift kan worden ingediend binnen een maand na ter inzage legging van de beschikking. Het beroepschrift moet worden gericht aan Hare Majesteit de Koningin, doch worden ingediend bij de Raad van State, Afdeling voor de geschillen van bestuur. Binnenhof 1, 's-Graven- hage. Indien tegen de beschikking beroep wordt ingesteld kan overeenkomstig artikel 60a van de Wet op de Raad van State een verzoek worden gedaan tot schorsing van de beschikking dan wel tot het treffen van een voorlopige voorziening. Gedurende de vakantiemaanden juli en augustus is de balie van bureau Huisvesting aan de Lange Brinkweg 70 alleen op maandag- en woensdag morgen van 09.00 tot 12.00 uur voor het publiek opengesteld. Telefonisch is bureau Huisvesting elke ochtend bereikbaar. (Openbare bekendmaking) Toepassing artikel 19 Wet op de Ruimtelijke Ordening en artikel 50 lid 8 van de Woningwet. Bij het college zijn aanvragen binnengekomen voor: het uitbreiden van een woonhuis op het perceel Soesterbergsestraat 83 (kadastraal bekend gemeente Soest, sectie G, nr. 3325). het uitbreiden van een woning op het perceel Van Goyenlaan 1 (kadas traal bekend gemeente Soest, sectie K, nr. 2036). Genoemde bouwplannen liggen vanaf vrijdag 3 juli a.s. gedurende 14 da gen ter inzage op de gemeentesecretarie (afdeling I) op de werkdagen tussen 9 en 12 uur. Gedurende bovengenoemde termijn kunnen bij het college van b. en w. schriftelijke bezwaren worden ingediend tegen de bouwplannen. dinsdag 7 juli - 19.30 uur - commissiekamer gebouw gemeentewerken, Lange Brinkweg: commissie welzijnsplanning besproken wordt o.m. de inspraak welzijnsplan. Spreekrecht publiek 1. Vanaf één kwartier vóór en tot aanvang der commissievergadering kunnen sprekers uit het publiek zich bij de voorzitter der commissie opgeven voor het stellen van vragen of het geven van een toelichting bij een bepaald agendapunt. 2. Voor de behandeling van de agenda geeft de voorzitter de sprekers uit het publiek de gelegenheid hun opmerkingen kort en bondig aan de commissie kenbaar te maken. De spreektijd is beperkt tot 5 minuten per persoon en duurt in totaal niet langer dan 30 minuten. 3. De commissie kan de door de sprekers uit het publiek gemaakte op merkingen bij haar beschouwingen betrekken. 4. De voorzitter kan, indien daaraan bij de meerderheid van de commis sie behoefte blijkt te bestaan, de sprekers uit het publiek vragen hun opmerkingen bij de behandeling van het agendapunt te verduidelijken of aan te vullen. (Niet-gebonden besluiten) Verlening d.d. 23 juni 1981. gedeeltelijk veranderen van een schuur op een terrein gelegen aan de Birkstraat 65 (kadastraal bekend gemeente Soest, sectie C., nrs. 3489 en 3603). uitbreiden van een woning op een terrein gelegen aan het Driftje 2 (kadastraal bekend gemeente Soest, sectie D., nr. 4195). plaatsen van een dakkapel op een woning op een terrein gelegen aan de Cimbaal 14 (kadastraal bekend gemeente Soest, sectie G., nr. 7800). uitbreiden van een woning op een terrein gelegen aan de Dr. Rupert- laan 94 (kadastraal bekend gemeente Soest, sectie A., nr. 4051). Ingevolge de Wet Administratieve Rechtspraak Overheids Beschikkingen (Wet AROB) kan de natuurlijke of rechtspersoon, die door het besluit rechtstreeks in zijn belang is getroffen, binnen 30 dagen na dagtekening van de beschikking bij het college van b. en w. een gemotiveerd bezwaar schrift indienen. INFORMATIES: INFO-CENTRUM, STEENHOFFSTRAAT 9a, TELEFOON 02155 - 22555. OPEN MAANDAG t/m VRIJDAG VAN 10.00 -12.30 - 13.30 -17.00 UUR iL- Ook daling gasverbruik in de maand mei 39.7U3.097 m3 was. In 1979 was dat 47.289.841 m3. Het aantal verbruikers daalde verge leken met de maand april van 13.787 naar 13.785. De verhuur van warmwaterinstallaties daalde vergeleken met de maand april van 6.523 naar 6.515. Het aantal c.a.i.-aansluitingen bedroeg eind mei 9.830, terwijl dit aantal eind april 9.760 was. 1 De gasafgifte in de maand mei be droeg 2.973.542 m3. Ten opzichte van 1980 was dat een daling van 10 pro cent (345.816 m3). In mei 1979 was de gasafgifte 4.089.082 m3 en in mei 1980 3.319.358 m3. De gasafgifte dit jaar tot en met mei bedroeg 36.401.227 m\ dat is een daling van 8 procent ten opzichte van dezelf de periode in 1980 toen de gasafgifte Folii: Herman van Dam Wethouder Hoekstra neemt afscheid van bedrijfsleider E. Westbroek Twee sprekers slechts waren er op het afscheidsfeest van de technisch hoofd ambtenaar E. Westbroek; de bedrijfs leider van de Soesterbergse rioolwa terzuiveringsinstallatie, opzichter van de Soesterbergse begraafplaats en uiterst gewaardeerd technisch mede werker van de staf van het Natuurbad. Twee sprekers slechts en dat bij een man die zelf een excellent spreker bleek te zijn. Hij zorgde er daarom zelf voor dat het een van de betere af scheidsrecepties werd, waar je nog- eens wat van meeneemt. „Toen ik drie-en-twintig jaar geleden hier kwam was Soest een kleine gemeente met veel geld dat men niet uit durfde geven; nu is het een grote gemeente met helemaal geen geld meer omdat het allemaal veel beter geworden is". De heer E. Westbroek neemt in de annalen van de Soester geschiedenis een aparte plaats in. Wethouder Hoekstra noemde hem zelfs „een koning". En dat had hij dan te danken aan het feit dat hij als eenling regeerde over de Soester enclave op Zeister grondge bied, waar de rioolwaterzuivering ge vestigd is. Wethouder Hoekstra nam afscheid na mens het college en hij merkte op dat Westbroek niet alleen de eerste be drijfsleider van deze installatie was, maar ook de laatste zou zijn. De zuivering wordt over circa anderhalf jaar buiten gebruik gesteld, als Soesterberg via een persleiding op de Soester riolering zal zijn aangesloten. „We zullen met elkaar moeten probe ren uw werk af te ronden", aldus de wethouder. De zuivering werkte vooral de begin jaren uitstekend; er waren nooit klach ten. Ze voldeed toen aan de eisen, maar daar is van lieverlee verandering in gekomen. Ondanks de goede zorgen van de heer Westbroek en het opvoeren van het aantal zinkvijvers tot het maximum, is nu toch het einde nabij. Op 1 januari 1983 zal het bedrijf gestopt worden. Hoekstra bracht dank voor de rustige wijze waarop Westbroek gewerkt had. ,,U is wel verontrust geweest en zat er over in dat de klachten niet te verhel pen waren. U was betrokken bij het bedrijf en stoorde u niet aan werk uren". Westbroek noemde hij een goed amb tenaar die voor het gemeentebestuur geen problemen gevormd heeft. De dank van het bestuur onderstreepte hij met de aanbieding van een handboor machine en een set beitels. Ook de directeur van gemeentewer ken, ir. Dubbeldam, had niets dan lof voor de scheidende hoofdambtenaar. Hij noemde hem een „duivelskunste naar" die geheel zelfstandig werkte in het oerwoud van Soest. Dubbeldam noemde het opmerkelijk dat Westbroek „dat ding" tot op heden Bouw- en Onderhoudsbedr. Kantoor en werkplaats Industrieweg 10 - Soest Postbus 171 Tel. 02155-17797 -19260 ^BouwM^ Voor al uw Bouwwerken Onderhoudswerken Verbouwingen Vraag eens vrijblijvend prijsopgave! Openingstijden balie bureau Huisvesting Gedurende de vakantiemaanden juli en augustus is de balie van het bureau Huisvesting aan de Lange Brinkweg 79 alleen op maandag- en woensdagmor gen van 9.00-12.00 uur voor het publiek opengesteld. Motor gestolen Uit een garagebox aan de Van Goyen laan werd een zware motor van het merk Honda gestolen. De eigenaar deed er aangifte van bij de politie. Op de Van Weerden Poelmanweg nam de politie een bromfiets in beslag. De veertienjarige bestuurder uit Zeist deed nog een poging om te ontsnappen, maar dat lukte niet. Het apparaat was niet verzekerd. draaiende gehouden heeft. Dubbeldam vond het jammer dat Westbroek de laatste twee jaar van de installatie ook nog niet meemaakte; „wij nemen node afscheid". De heer Dubbeldam bood namens het personeel van gemeente werken gereedschap aan. Uitvoerig bedankte de heer West broek daarna alle sprekers; „dank voor de zeer positieve en welgemeende woorden". „Werken met u is voor mij altijd bijzonder prettig geweest; problemen hebben wij nooit gehad", aldus de heer Westbroek. Lang stond hij stil bij de uiterst pret tige samenwerking met de gemeente lijke plantsoenendienst; de afdeling groen en recreatie. Wat de verkoop van het zwembad betreft merkte hij: „ik hoop dat dit niet gebeurt en dat het geen forellenvijver wordt. Laat eerst de omringende plaatsen hun zwemba den maar sluiten, dan wordt het hier vanzelf drukker". De afscheidsreceptie werd ook bijge woond door oud-directeur H. van der Dussen; door afgevaardigden van de provincie en door oud-chefs van de heer Westbroek uit Hilversum. iw'jf. Uw oude camera ruilen wij eventueel in. 2 jaar verzekering en garantie gratis. inruil ^ofoto-film-vbeocx occasions Birkstraat 2 - Soest Tel. 12874 Omdat wij plaats moeten maken voor de komende meubelkollekties zullen wij Daarom nü absoluut onbeschadigde showroommodellen van de prachtigste kwaliteitsmeubelen, o.a. van Castle Furniture, Leolux, Artifort, Musterring met Het gaat vooral om 2 zits-banken,fauteuils,kasten enkele eet- en slaapkamers en wandsystemen. Wij garanderen de kwaliteit! Amersfoort, Hellestraat-Westsingel. Telefoon 033-13048. Op maandag gesloten; donderdag koopavond. vrijetijdskleding v.WsedestraatTF tel.12424 Soest Ook dit jaar weer milieuweken Na het sukses van vorig jaar worden er ook dit jaar in de gemeente Soest milieuweken gehouden. Onder het mot to „milieu in de direkte omgeving" zal in de periode 12 toten met 23 oktober in Soest en Soesterberg een milieumani- festatie worden gehouden. Deze mani festatie zal onder meer bestaan uit het houden van een tentoonsteUing in de Brandweerkazerne te Soest en in het Dorpshuis te Soesterberg. Het doel hierbij is om de mentaliteit met be trekking tot het milieu in positieve zin te beïnvloeden. Een eerste oriënterend gesprek met verschillende plaatselijke verenigin gen op milieugebied en het onderwijs heeft reeds plaatsgehad. Inmiddels heeft de wethouder van milieuzaken, de heer J. L. Menne, een schrijven doen uitgaan naar een groot aantal (landelijke) verenigingen, or ganisaties en instellingen die zich bezig houden met het milieu om hen in de gelegenheid te stellen ook een zinvolle bijdrage te leveren. Daarnaast hebben alle kleuter- en lagere scholen ook van wethouder Menne een brief gekregen, waarin de leerkrachten worden opgeroepen sa men met de leerlingen een treffende aankondiging van de milieumani festatie te produceren in de vorm van een collage, affiche, werkstuk of iets dergelijks. Hieraan wordt geen wed strijd verbonden. Het is echter de bedoeling dat deze aankondigingen door heel Soest en Soesterberg worden gehangen om zo de bevolking te atten deren op de milieuweken. 27 MC-ers organiseren: Op het terrein rond het EHBO-gebouw aan de Parallelweg organiseert de R.A.S. (Radio Amateurs Soest) een rommelmarkt waarvan de gehele op brengst bestemd is voor de Stichting Bentinckfonds. In de R.A.S. zijn zo'n honderd vijftig 27-MC-ers georganiseerd, die opereren vanuit Soest, Maartensdijk, Nijkerk, De Bilt, Bilthoven, Den Dolder, Bos en Duin, Huis ter Heide, Baarn, Bun schoten, Spakenburg, Soesterberg, Zeist, Leersum, Leusden, Driebergen en zelfs Gorinchem. Door de leden in te schakelen krijgt deze rommelmarkt een ongekend grote bekendheid, Verwacht mag daarom worden dat de belangstelling ervoor, zowel wat de aanlevering als de ver koop betreft, uitzonderlijk groot zal zijn. Alle gebruikelijke rommelmarkt artikelen en stands zijn aanwezig. De verkoop begint om 9.00 uur. Ook dit jaar kan de Stichting Coördi natie Kermissen weer veel geld geven aan verschillende Soester en Soester bergse verenigingen en instellingen. Niet minder dan 80 instanties krijgen een bedrag uit de opbrengst (baten) van de kermis die de Stichting elk jaar organiseert. Vorig jaar waren 67 ver enigingen en instellingen verblijd met een leuk bedrag. Dit jaar kon 40.330 gulden uitgekeerd worden. Het bedrag ging naar de volgende instanties: De „Windhond", bijdrage voor her bouw van de molen 1.000,-. Soester Orkest Vereniging, instrumen tenfonds 500,-. Sportorganisatie Soest, sektie atletiek, 2 oefen-polsstokken a 240,- 480,-. Jeugdraad Emmakerk, o.a. inrichting nieuw clubgebouw 400,-. Amnesty International, o.a. viering 20-jarig bestaan 1000,-. Invalidensoos Soest, uitgaansdag ƒ250.-. Kinderboerderij „De Vrije Teugel", aanschaf van een bakfiets 250,-. Padvindersbuitencentrum „De Paltz", reparatiewerkzaamheden 800,-. P.V.O., uniformen 2000,-. Soester Mannenkoor „Apollo", t.b.v. pianofonds 250,-. Stichting Peuterspeelzalen Soest, buitenspeelgoed 1.000,-. Stichting Medisch Kindertehuis KI- NABU, aanschaf van een tent 1000,-. Soester Volleybal Vereniging, trai ningskamp voor de jeugd 500,-. Artishock, bijdrage voor de aanschaf van een filmprojektor 500,-. Fakkeldraagstersgroep Soest, tent ƒ800.-. Katholiek Vrouwengilde, optreden van een voordrachtkunstenares 100,-. Wilhelminakoor, algemene bijdrage ƒ250,-. Stichting Jeugdwerk Soesterberg, aan schaf typemachine 1000,-. Bejaardenclub piep-noch-stok, alge mene bijdrage 500,-. Sportorganisatie Soest, sektie Voetbal, organiseren van film- en disco-avon den voor de jeugd 500,-. Vogelvereniging Vogelvreugde, vie ring 25-jarig bestaan 250,-. Ned. Ver. van Huisvrouwen, kerstvie ring 500,-. Chr. gem. koor „Juliana", jubileum concert i.v.m. 50-jarig bestaan 250,-. Stichting Bentinck Fonds, algemene bijdrage 500,-. R.K. Sport- en Jeugdvereniging Lae- titia, nieuwe verenigingsvlag 100,-. „De Springbokken", aanschaf kopieer apparaat 500,-. Tafeltennisver. Shot, tafeltennisrobot ƒ250,-. Stichting werkgroep buitenlandse werknemers Soest, inrichting lesloka len 2.000,-. Don Boscogroep, vernieuwing houten vloer clubgebouw 800,-. Instuif voor buitenlandse werkne mers, algemene bijdrage 500,-. c.w.s.v. „Olympia", aanschaf regen jassen 500,-. Soester Muziekgezelschap, algemene bijdrage 500,-. Aquarium vereniging „Zilver Te tra", schrijfmachine 250,-. Kaboutergroep „St. Agnes", gaska chels 800,-. Paltz- en Eemgeuzen Soest, aanschaf van tenten 800,-. Midget Golf Club „Duinholers", repa ratie stencilmachine 350,-. De Zonnebloem, viering 12^-jarig be staan 1.500,-. R.K. Jongeren Soest, kosten oprich tingsakte 300,-. Jongerenkoor „Melting Pot", instru menten ƒ500,-. Chr. Koorver. „Sursum Corda", mu ziek en koorkleding 250,-. Historische vereniging Soest, huren van een eigen ruimte 250,-. Koor „Cantate Domino", uniforme kle ding 250,-. R.K. Zangkoor St. Caecilia, algemene bijdrage 250,-. Soester Schaakclub, schoolschaak- toernooi 250,-. Algemene Radio Omroep Soest, alge mene bijdrage 500,-. Postduivenvereniging Soest, waterlei ding clubgebouw 500,-. Vrouwen voor Vrede, aanschaf boeken ƒ100,-. Ren- en touristenvereniging Tempo, jeugdcommissie, organiseren wed strijd 500,-. Muziekvereniging Odeon, instrumen ten voor jeugdleden 800,-. Reisclub Ouderen Soesterberg, orga niseren van dagtochten en een vakan tieweek 250,-. Postduivenhoudersver. „De Vriend schap", algemene bijdrage 250,-. Biologische Tuinbouwver. 't Nut, aan schaf materiaal 500,-. IJsvereniging Soesterberg, terrein- onderhoudsmachine 500,-. E.H.B.O., afdeling Soest, aanschaf materiaal 500,-. Handbalvereniging B.D.C. Soest, club huis-interieur 500,-. „De Soester Vogelvrienden", inrichten clubgebouw 250,-. Comité bejaardentocht 1981 Soest, dag tocht voor bejaarden 500,-. Vereniging Soesterbergs Belang, schrijfmachine 500,-. Soester amateurtoneel ver. „De Riet pluim", verbetering podium 500,-. Stichting Jongerencentrum Soest, podium-spots 500,-. N.P.B. Koor Soest, viering 5-jarig be staan 250,-. Werkgroep politieke vorming en scho ling buitenlandse werknemers, aan schaf materiaal 500,-. Gospelgroup The Messengers, aan schaf nieuwe mappen 500,-. Groei en Bloei, afdeling Soest, aan schaf materiaal 500,-. Damvereniging Soest, schooldamkam- pioenschap 250,-. IKV-groep Soest, uitgeven vredes- krant 100,-. Groot Gaesbeeker Gilde, aanschaf kle ding en instrumenten 500,-. Soester Accordeonver. „Animato", aanschaf muziek 400,-. Schaatsvereniging „Eemland", sten cilmachine ƒ500,-. Mij. tot Nut van 't Algemeen, algeme ne bijdrage 500,-. „Onze Gevleugelde Vrienden", uitbrei ding kooienbestand 250, - Soester Zwemvereniging „De Duin kikkers", adresseermachine 400,-. Korfbalvereniging „Oranje" Soester berg, korfbaltournooi 500,-. Ver. tot bevordering der bijenteelt in Nederland, viering 60-jarig bestaan ƒ250,-. Stichting Jeugdzorg Soest, bouw van een berging 500,-. Hopman Masselman Groep, aanschaf tenten 800,-. Modelvliegclub „De Vrije Vogels", re novatie clubgebouw 500,-. Zangkoor „Euterpe" Soesterberg, al gemene bijdrage 250,-. Toneelvereniging „Utile Dulci", verbetering zaal 500,-. Stichting Hulpdienst Soesterberg, al gemene bijdrage 250,-. 'n goed verzorgd kapsel voor HAAR en voor HEM Steenhoffstraat 53 - Soest - 02155-21433

Soester Courant | 1981 | | pagina 5