Je gelooft je ogen niet. VAARDERHOOGT Welzijn in Soest laat (nog) te wensen over 50 Jaar geleden in Soest ÊL Openbare Mavo vierde 50-jarig bestaan 'J DOE-HET-ZELVERS Gehannes... ,jg* 9 9 Voor al die mensen die nu nóg niet weten dat het Holland International Reisburo vaak heel aantrekkelijke prijsjes heeft, nog één voorbeeld: een hele week halfpen- sion in Hotel Select, Hamaia, Roemenië v,a, maar f65?- p.p. En het kan zelfs nog op 6 en 13 augustus, midden in het hoogseizoen. voor deel II Varens: ondergewaardeerde planten voor de schaduw School „De Regentuuter" viert tienjarig bestaan Inbraak in De Borg Het kan ons geen fluit schelen uit welk land uw auto komt, want we hebben toch altijd een uitlaat voor u originele Romax Romax». de beste merkuitlaat van Nederland, nu met kwaliteitscertificaat Shell Quick Servicebedrijf „SMITSWEG" 3 Juli 1931 Jongen geschept Soester Courant van woensdag 1 juli 1981 De inspecteur van het middelbaar algemeen voortgezet onderwijs, drs. A. F. W. jubilerende mavo-school. Het gaat niet goed in het onderwijs. Werkloosheid, verkorting van opleidin gen, verschraling van programma's: het is dagelijkse kost voor wie enigs zins geïnteresseerd is in de problemen van het onderwijs. Maar wie mocht denken dat er geen enkel lichtpuntje te signaleren valt. vergist zich deer lijk. Van maandag 22 tot en met vrijdag 26 juni vierde de Openbare Mavo leest: de school bestaat namelijk 50 jaar. Het team van de Openbare Mavo be sloot dat men een bestaan van een halve eeuw in deze tijd van razend snelle veranderingen niet ongemerkt voorbij kan laten gaan en dat besluit heeft vérstrekkende gevolgen gehad, want de activiteiten die de Openbare Mavo afgelopen week ontplooid heeft, logen er niet om. Dinsdag 23 juni werd begonnen met de opbouw van de schoolkermis, een nieuwigheid te vergelijken met een „pretpark" annex rommelmarkt, die woensdagmiddag voor het publiek (ou ders en andere belangstellenden) toe gankelijk zou zijn. Het is verrassend en tegelijkertijd geruststellend te constateren dat deze schoolkermis aanleiding bleek tot een ware uitbar sting van creativiteit, vindingrijk heid en acteursprestaties. Vooral de waarzeggerstent, bemand door drie voor dit beroep wel uiterst jeugdige zieneressen, bleek een doorslaand succes. Voor de spullen die de school jeugd al of niet met volledige instem ming thuis bijeen gesprokkeld had, bestond grote belangstelling bij het publiek. Er werden goede zaken ge daan, De actie heeft bij elkaar 1500,- opgebracht, een - bedrag--dat geschon ken zal worden aan het burgemeester Bentinck-fonds. Sport en spel De ochtend van de woensdag was inge ruimd voor sport en spel. Van een in genieus inschrijfsysteem voor de meest uiteenlopende activiteiten zoals tafeltennis, sjoelen, schaken e.d. werd druk gebruik gemaakt. Wie zei dat de jeugd tegenwoordig alleen maar warm loopt voor Willem Ruys op de buis? Reünie Woensdagavond om acht uur begon het grote weerzien. Herkenning, herinne ring, verbazing, ontroering vormen de ingrediënten van zo'n duik in het ver leden. En natuurlijk het tikje weemoed. Dat maakt iedere reünie pas echt geslaagd. De organisatoren hadden dat goed aan gevoeld, want in de vestibule van de school was een tentoonstelling inge richt van allerlei oude schoolfoto's en in een lokaal werd een diaserie vertoond, gedrenkt in nostalgische muziek, van leuke momenten uit het rijke school- verleden. En wie is bij machte zich te onttrekken aan de charme van het moment waarop hij zijn eerste „grote" liefde van tien, twintig, dertig jaar of nog langer geleden op een oude school foto ontdekt of... in levenden lijve voor zich ziet staan? Vossejacht Donderdagochtend werd Soest onvei lig gemaakt door een aantal vossen waarop door de leerlingen van de Openbare Mavo jacht werd gemaakt. Leraren en leraressen in de meest „onopvallende" vermommingen wa ren de vossen. Eén lerares bleek zich zo in haar rol van clochard te heb ben ingeleefd, dat zij door de immer alerte politie van Soest wegens landlo perij opgepakt werd. Deze vos was wel heel snel en accuraat onschadelijk gemaakt. Receptie Een luisterrijk feest kan het uiteraard niet stellen zonder hoogwaardigheids bekleders. Zij verlenen de broodno dige „grandeur" aan een festiviteit. Welnu, de hoogwaardigheidsbekleders waren uitgenodigd op de donderdag middag. Op bekwame wijze kweten zij zich van hun taak, niet zoals hun col legae in een verkwistend ver verleden door te verschijnen in uiterst opvallen de, kostbare kledij, maar door het hou den van vernuftig opgebouwde, loven de toespraken. Achtereenvolgens spraken de heer G. Plomp, wethouder van onderwijs in Soest; drs. A. Kléberg, de inspecteur van onderwijs; de heer W. Burger hout, voorzitter van VOO; de heer W. Butzelaar, directeur van de inwo nende IVO-Mavo en de heer H. Knol, spreekbuis van het hoofdenberaad. De heer De Jong, adjunct-directeur van de Openbare Mavo, leidde de sprekers tel kens op laconieke wijze in. De heer Schol, directeur van de Openbare Ma vo, dankte in zijn slotwoord de spre kers voor hun vriendelijke woorden en voegde daaraan enkele behartigens waardige opmerkingen over het onder wijs toe. Hij wees in navolging van in specteur Klebergo.aL op de steeds moei lijker wordende positie van het Mavo Kléberg, tijdens zijn toespraak bij de Foto: Goos van der Wilt als zelfstandige schoolsoort en op de moeilijkheden die de nieuwe genera tie leraren, afkomstig van de NLO's, ondervindt bij het praktisch uitoefenen van het leraarschap. Maar hij onder streepte ook nadrukkelijk zijn geloof in die nieuwe leraar, in het mavo als zelfstandige schoolsoort en last but not least in zijn eigen school, de Openba re Mavo van Soest. Disco Vrolijke klanken buitelden 's avonds door de openstaande ramen van de Openbare Mavo; disco, voor de leer lingen. Tot twaalf uur stampte, wrong en kronkelde de jeugd zich op de to nen van de hits van de laatste tijd. Maar er was ook „levende" muziek. Die werd gebracht door de groep „Fools' Paradise". Hun optreden kan niet anders dan geslaagd genoemd worden. Film De laatste dag werd er tweemaal een film vertoond. Het gedeelte van de leerlingen waarvoor geen plaats was in de filmzaal, ruimde op, wat geen overbodige luxe was na een week fes tiviteiten. Tijdens de tweede ver toning werden de, rollen omgedraaid, de opruimploeg ging film kijken, de kijkploeg ging opruimen, 's Middags kregen de kinderen vrij, het docenten korps hield zich onledig met een na bespreking van de festiviteiten, die afgesloten werden door het glas te heffen op de naar ieders oordeel bevredigend verlopen week. Niet alleen maar mismoedigheid dus in onderwijskringen. Zo'n week bewijst weer eens dat leraren en leerlingen tot ongekende prestaties kunnen ko- 1 mén als zij werkelijk 'de handen in een slaan. Soest, Steenhoffstraat 15A, 02155-16571. HOLMND INTERN4TKXUL Reisburo De grootste varen, welke in Nederland in het wild voorkomt is de adelaarsvaren of Pteridium aquili- num. In deze tijd komen ze weer boven de grond met de typische manier die varens eigen is. Het blad wordt langzaam ontrold, tot het zijn uiteindelijke grootte heeft bereikt. Ze maken meestal deel uit van onderbegroeiingen in loofbossen waar ze een bijna ondoordringbaar „onderbos" vormen van 1-2 m. hoog. Hun Nederlandse naam hebben ze te danken aan hun vorm, welke in doorsnede op een adelaar lijkt. Nog een wilde varen uit ons eigen land is de koningsvaren of Osmunda regalis welke tot 1 m. hoog kan worden. Hij heeft evenals veel andere varensoorten steriele (onvruchtbare) en fertiele (vruchtbare) bladeren. Aan de fertiele bladeren, welke meestal binnen de kring van steriele bladeren ontstaan, groeien de sporen. Vaak is deze plant te vinden aan de waterkant, op een enigszins be- schaduwde plaats. Op veel drogere plaatsen groeit Polypodium vulgare, of eikvaren. Het is een betrek kelijk klein varentje, niet hoger wordend dan 30 cm. Deze plant heeft zijn naam te danken aan het feit dat hij veelal te vinden is aan de voet van eikebomen. Hii is overigens halfwintergroen. Hierop gelijkend is de dubbelloofvaren of Blech- num spicant. De hoogte en de bladvorm hebben veel van die van de eikvaren weg. Ook deze plant is, evenals de vorige, inheems in Nederland, al komt hij niet zo veel voor als de vocigen. Enkele andere leuke varens zijn de smalle stekelvaren en de silchelvaren. Hiermee hebben we de meest bekende varens wel behandeld en tevens diegene, die nog redelijk verkrijgbaar zijn in de handel, hoewel dit niet altijd even eenvoudig is. De meeste tuincentra en kwekerijen hebben een zeer beperkt assortiment, wat meestal voornamelijk bestaat uit mannetjesva ren en struisvaren. Wanneer de belangstelling voor deze planten wat meer stijgt, zal ook het aanbod veel beter worden. Ook voor „wilde" tuinen zijn varens zeer geschikt. Op een plek die voor hen geschikt is zullen ze zich goed handhaven en sommige soorten zich zelfs onstuimig uitbreiden. De adelaarsvaren is er zo een, van welke de onder grondse wortelstok per jaar meer dan een meter groeit. Hierdoor komen er op flinke afstand van de „moederplant" plotseling overal varens op. Dezelf de neiging heeft de struis- of bekervaren, welke zich ook in korte tijd over meters kan verspreiden. Onze voorouders (en misschien grootouders nog wel) wisten goed gebruik te maken van de varens, met name de adelaarsvaren. Het blad hiervan werd namelijk gedroogd om daarna als matrasvulling te dienen. De lagere school „De Regentuuter" aan de Weegbreestraat viert van maandag 6 tot vrijdag 10 juli haar tienjarig bestaan. Een feestcommissie heeft een programma samengesteld met aktiviteiten voor de leerlingen, de oud-leerlingen, de ouders en de leer krachten en dat allemaal onder het motto: „Daar zit muziek in!". Op de eerste dag zal de omgeving van de school kunnen genieten van een muzikale rondgang door de buurt, waarbij het geluid verzorgd zal worden door de kinderen zelf met eigenge maakte instrumenten, 's Avonds wordt een musical opgevoerd. Dat gebeurt ook op dinsdagmiddag, maar dan voor de leerlingen. Dinsdagmorgen wordt het feest voor woensdag voorbereid en dat bestaat in de morgenuren uit gezellig samenzijn en volksdansen en 's avonds uit een Parijse avond met een rommelmarkt, een cinema, een bistro en een kermis; met veel muziek en ook volksdansen. Donderdag mogen de kinderen wat later op school komen (om 10.30 uur) en dan wordt er een muzikaal ganze- bordspel gespeeld. Na de gezamenlijke maaltijd wordt er 's middags een poppenkastvoorstelling gegeven. De vrijdag is voor sport en spelbingo; loslaten van duiven en 's avonds disco voor oud-leerlingen en de schoolverla ters. Om 22.00 uur wordt de feestweek afgesloten. In het dorpshuis De Borg werd vorige week ingebroken. Meegenomen wer den een bandrecorder en flinke hoe veelheden drank en sigaretten, alsme de dertig gulden wisselgeld. A. J. Zwiers Weegbreestraat 54 Soest - Tel. 17658. Tussen 15 en 23 juni j.1. werden in Soest en Soesterberg zes inspraakavonden gehouden over het plaatselijk welzijns- plan. Daaraan namen alles bij elkaar 173 personen deel en er werden ook nog eens 47 schriftelijke reacties ingezon den. Heel wat zaken in Soest zijn aardig geregeld, maar hier en daar laat het welzijn in onze gemeente toch nog te wensen over. En dat betreft dan alle leeftijdsgroepen: jon geren, volwassenen en ouderen. De meningen lopen soms uiteen van „uit stekend" tot „onvoldoende". Helemaal eens is men het over twee Soester dorpshuizen. Men spreekt van een fiasco; zeer, zeer slecht; onvoldoende gebruik; akelig gebouw (Soesterberg). Een pluim krijgt bijvoorbeeld de bi bliotheek: goed, behoorlijk. Er zijn ook wel wensen zoals: eenmaal per week 's ochtends open. Er waren vijf inspraakbijeenkomsten in Soest en één in Soesterberg. In Soesterberg kwamen 39 mensen opda gen en er werden 17 schriftelijke, re acties ingezonden. De bijeenkomst in Eltheto (Soest-Zuid) trok 19 perso nen er kwamen drie schriftelijke re acties binnen; in Overhees kwamen 17 personen en vijf schriftelijke reacties; in Soestdijk (Credo) 15 personen en 6 schriftelijke reacties; in Klaarwater (Honsbergen) 29 personen en tien schriftelijke reacties en tenslotte be zochten 54 personen de bijeenkomst in de Emmakerk, die bedoeld was voor verenigingen en instellingen. Hier kwamen ook nog zes schriftelijke re acties binnen. Vele zaken werden behandeld. Zo werd ondermeer opgemerkt dat de dienst maatschappelijk werk en gezinszorg onderbezet is en daardoor matig func tioneert. Men spreekt zelfs van „be roerd". Een ander beweert echter dat het juist „goed" loopt. In dit verband is de opmerking: „ouderen worden gesti muleerd zo lang mogelijk thuis te blijven, totdat... er geen hulp is; totdat de verzorgingshuizen neen zeggen te gen verzorgingsbehoeftigen", van be lang. Voor de ouderen zijn de verkeers problemen vaak groot. Met name over steekplaatsen ontbreken en genoemd worden Braamhage, Gouden Ploeg, Wiardi Beckmanstraat/Beukenlaan. Ouderen ergeren zich aan het gedrag van de jeugd. De luilakviering is een steen des aanstoots: „Wie laat zijn 'Kinderenmidden in de nacht" vrij?". Het wordt a-sociaal gepoemd.,De jeugd die het Griftlandcollegé bezoekt wordt slordig gedrag verweten en de brom fietsers, (niet alleen de jeugd) rijden te onbesuisd op fietspaden. De jeugd van haar kant vraagt om een crossbaan, zowel voor brommers, mo toren als auto's. Ze wil een overdekt De Zeppelin boven Soest Dinsdagmiddag te ongeveer half 1 verscheen geheel onverwacht boven onze gemeente de groote en vermaarde Duitsche Zeppelin, varende in de richting Utrecht. Het geronk der motoren wees op iets bijzonders en velen liepen dan ook uit om het luchtwonder te aanschouwen. Onder commando van Dr. Eckener was het luchtschip des morgens te ongeveer half 6 uit Duitschland vertrokken met bestemming naar Noorwegen. Aan boord bevonden zich 2 Nederlanders. Het Verkeershuis Onder zeer veel belangstelling is Dinsdagmiddag het Verkeershuis aan de Steenhofstraat geopend. Aanwezig waren het volledig college van B. en W. de gem.-secretaris, de raadsleden Doorman, Busch, Grootewal en Van Klooster en de heeren Hornsveld en J. Nooder. Verder het bestuur van „Soest Zuid" en ,,'t Nut", de leidster van het bureau Mej. A. Schuilenburg, de bode van de V.V.V. en anderen. Brand Vrijdagmorgen ontstond brand in een schuurtje achter de woning van den heer De Z. aan den Ossendamweg. Daar in het schuurtje geen stookgelegenheid aanwezig was, had men de pijp van het in dit schuurtje staande fornuis gestoken door een gat in de houten zoldering, waardoor deze ging schroeien en in brand geraakte. De brand weer,, die spoedig ter plaatse was, wist het vuur spoedig te bedwingen. Het dak der schuur ging verloren. Nieuwe autobus In ons vorig nummer maakten wij reeds melding van de nieuwe autobus, welke met 1 Juni door den heer Tensen in dienst zou worden gesteld. Het betreft hier een zeswielige Guy-autobus, plaats biedend aan 34 personen. De bus is van binnen met groen leder bekleed, terwijl de gordijntjes in overeenstemming met de bekleeding zijn. Aan beide zijden is een bagagenet aangebracht. Hoewel de dienst deze nieuwe bus niet strikt noodig had, heeft de heer Tensen toch goed meenen te doen deze bus aan te schaffen, teneinde haar te gebruiken op de drukke Zon en Feestdagen en op enkele spitsuren in den zoomer, om zoodoende tegemoet te komen aan een soms optredend plaatsgebrek. De dienst beschikt thans in het geheel over 8 bussen, waaronder 4 groote. De Rembrandtzaal verkocht Daar de Rembrandtzaal verkocht en de nieuwe Herv. kerk nog niet klaar is, zullen de diensten gehouden worden in „Religie en Kunst", voor zoover ze vroeger plaats vonden in de Rembrandtzaal. Enkele keeren, als „Religie en Kunst" bezet is, worden de morgendiensten gehouden in de zaal van Hotel „Eemland". Luchtvaart De 3-motorige Fokker van hier, die zich deze dagen naar de „royal air force display" te Hendon in Engeland begeven had, is Zondagmiddag weer behouden te Soesterberg teruggekeerd. UIT DE ADVERTENTIÊN VERLAGING GASPRIJS: Onze verbruikers berichten wij, dat de gasprijs met ingang van de verbruikersmaand Juni, voor de eerste 50 M3 per maand, met 2 cent per M3 is verlaagd. Bij hen, die munt- of penningmeters hebben, zal bij meterlichting een verrekening van het teveel ingeworpene plaats hebben. Gaspenningen blijven aan het kantoor verkrijgbaar a 12 cent p. stuk. De Directie van het Gemeente- Gasbedrijf. BEGONIA'S 4 ct. Lobelia, blauw en verschillende kleuren, 3 ct. Asters 1 ct. per stuk, per 100 90 cent. E. v. Oest, O. Grachtje 17, Soest. OPENBARE INSCHRIJVING op het verplaatsen der uitneembare muziektent op verschillende terreinen in deze gemeente. Voorwaarden verkrijgbaar ten kantore Openbare werken, Lange Brinkweg 49 B. zwembad, een clubhuis in het Smits veen. een sporthal, een bioscoop, beter gebruik van het openluchttheater, jongeren-buurt-sociëteiten (dus niet alleen de Molensoos) en ook twee kamerwoningen. Voldoende Het clubhuiswerk van de Stichting Jeugdzorg Soest; van de Stichting Jeugdwerk te Soesterberg; van de Stichting Kinderboerderij „De Vrije Teugel" krijgen doorgaans dikke vol doendes. Er schort nog wel het een en ander aan beschikbare ruimtes, waar vooral Soesterberg behoefte aan heeft. Ook over de muziekschool en de bi bliotheek is men tevreden, zij het dat iemand zich afvraagt of zeven ton sub sidie voor 300 leerlingen van de mu ziekschool niet wat te veel is. Onvoldoende Een onvoldoende geven de gehandi capten voor de bereikbaarheid van diverse gebouwen en winkels. Trottoirs lopen vaak schuin af en dat geeft veel moeilijkheden bij het.rijden..met rol stoelen. Het postkantoor is bereikbaar, maar er is weer een klacht dat men de deur niet open kan krijgen. Onvoldoendes krijgen zoals gezegd ook de beide dorpshuizen en aangeraden wordt om een horecaman in te schake len om uit de problemen te komen. Men vraagt zich af waarom De Borg uitge rekend nu het slecht gaat twee-en-een halve maand gesloten wordt. Om de kosten te dekken zou het juist open moeten zijn. Een ander vraagt zich overigens af waarom De Borg kostendekkend moet zijn. „Dit soort centra is nooit rendabel te maken, maar het hoeft ook niet veel te kosten". Geklaagd wordt dat het eigenlijk meer een buurtcentrum is; mensen die niet uit de buurt komen weten niet wat er te doen is. Een ander constateert dat er nooit behoefte aan De Borg geweest is. De 75.000 gulden die uit de bevolking moest komen, is maar voor de helft opgebracht. Elders wordt in dat verband gesproken van een „statusobject van de gemeente". Een al te hoge pet heeft men toen ai niet op over de gemeente. Sprekend over het werk dat de commissie wel zijnsplanning moet doen wordt ge steld: „De commissie kan mooie plan nen maken; straks zeggen de politieke partijen „we weten nergens van". En ook: „De politiek heeft altijd wel een mooi smoesje om iets niet te doen; eerst was er een miljoen voor de atletiekbaan, nu is het weg" Men zet zich ook af tegen de 26 miljoen gulden verlies van het grondbedrijf: „De bevolking wordt gestraft voor de fouten van anderendoor het tekort bij het grondbedrijf mag de bevolking het zwembad inleveren". In het algemeen vindt men oók dat men te laat geïnformeerd wordt. Inspraak procedures worden een goede zaak genoemd, maar ze werken vertragend als de inspraak te laat van start gaat. „De politiek, maar ook de vakbonden, brengt niets naar buiten". Verzet is er ook tegen de onduidelijk heid van het puntensysteem voor het woonruimte toewijzingsbeleid. Niemand weet hoeveel punten men moet hebben om voor woonruimte in aanmerking te komen. Hoe kom je je nummer op de ranglijst te weten? Ziekenhuis Eensgezind is men tegen de opheffing van het ziekenhuis Zonnegloren. Er moet minimaal een ziekenhuis voor Baarn en Soest gezamenlijk komen. Gesproken wordt over een ziekenhuisje van vijftig tot honderd bedden. „Het is straks niet leuk meer om bejaard te worden in Soest als je voor een ziekenhuis op Amersfoort en Hil versum bent aangewezen. Je krijgt dan geen bezoek meer!". Verlies van Zonnegloren wordt als een verlies van een stuk welzijn gevoeld. Men rekent op politieke druk en grote akties door de bevolking. Aangedron gen wordt op meer informatie. Overzicht Het is een greep uit de veelheid van zaken die tijdens deze avonden werd aangesneden. Aandacht werd ook be steed aan minderheidsgroepen, aan peuterspeelzalen, aan het vrijwilli gerswerk, aan de politie te weinig be scherming), aan alle mogelijke ver keerssituaties, aan de bestrating van de trottoirs; ook aan overhangende struiken van egoïstische tuinbezitters, waardoor de voetpaden niet of nauwe lijks begaanbaar zijn (heggen groeien tot drie tegels dik); aan Artishock Ak laangest ut kluphuus vaan gemeengteioaarke komt, daan kiek ik wellus ofter aachter aal die roame ok zoveul mense zit- te te schrieve of te tekene. Ik kaan 't niet zien, moar ïk vroagt me toch aaf of ze nog ruumte over hebbe. Licht zou- we ze nog kenne ongderver- hure. Moar as ter nog plek is an de roame veur aamtenoa- re, daan komme die toch eerst an de beurt schaat ik. Sinds un haalf joar kieke ze goed uut as ter un ploats an- gvuld mot worre, zee de wet houder. Hoe gong daat daan veur die tied? Waandelde ze toeng zo moar noar b'inne? Koj- je zo moar goan zitte en waat goan mulle Zaa'k je vertelle, mojje luus- tere. Ongderlest moster bie un ken nis vaan ming an de stroat veur ze huus un poal in de grongd komme. Eerst kwaam der un vraachtwoage met twee maanne d'r op. D'r aachter nog eejn met twee medewaar- kers en un grieper d'r an. An die woage daan, vaan eiges. Zo'n soort megoanische schup, zaa 'k moar zegge. Ze stinge met ze aalle un heu- le tied te waachte en toeng kwaam ter nog un opzichter met un auto. Die mos zegge woaruf ze die poal moste ploat- se. Of ter loater nog un kaantine- woage met koffie bie kwaam, weet ik niet, moar noa aander- haalf uur waas 't kaarwie plaat. En toen bent ze met de heule kaarrevaan vurt egoan. 't Is eerluk woar; 't is geejn annekedöte. Ik hettut uut de eerste haand. Akut noeng goed begriept motte zuk soort zoake noeng veur de daag en an 't licht gekomme weze. Je ken d'r om laache; daat dee ik ok. Noeng ze met aal les an 't bezunige sloan, zaal 't wel aangders worre. Moar 't kaan ok nog meevaalle met ongze aarmoei. De paap wordt ok niet zo heet egete as ze op gediend wordt, waant ut noa- tuurbaad houwe we nog effe en 't opeluchttejoater blieft ok nog legge. Ajje 't ming vroagt, daan mok zegge, daat ik ziet daazze met aalle bespoaringe an 't terug- kraabele benne en daat klopt daan ok weer prezies met de plaanne, schaat ik. HANNES VAN DE NENG. ETEN APART GEZELLIG Geopend: 's maandags t/m zondags vanaf 17.00 uur. Dinsdags gesloten. SOESTERBERGSESTRAAT 107 SOEST - TEL. 02155-20202 Op de Amersfoortsestraat te Soester berg werd een 13-jarige Amerikaanse jongen geschept door een passerende automobilist uit Ermelo. De jongeman stak zonder uit te kijken de rijweg over en de aanrijding was niet te voorko men. Het knaapje werd met verwon dingen aan hoofd en handen per am bulance naar het ziekenhuis De Lich tenberg in Amersfoort gebracht. (doet goed werk); aan zalen voor toneelverenigingen en de „beroerde subsidies" voor die clubs. Opgemerkt wordt ondermeer dat de markt (aan de Weegbreestraat) verplaatst moet wor den „omdat je met de zon in je gezicht niets kunt zien". Uiteraard valt men over de hondepoep en er is ook iemand die vindt dat hutten die in twee grote bomen in het Slangenbosje ge bouwd zijn, verwijderd moeten wor den. Inspraakavonden moeten gezelliger opgezet worden met cabaret, zang en muziek „en lardeer het programma met klachten, invulformulieren, vra genlijsten en discussies", want men is ook tot de conclusie gekomen dat er voor deze inspraakavonden eigenlijk bitter weinig belangstelling bestaat. „Aan de uitslag van de enquête (over het verkeersplan) waaraan slechts 183 personen deelnamen, mag geen abso lute betekenis worden toegekend. Met de verkregen resultaten moet derhalve voorzichtig omgesprongen worden", schreven burgemeester en wethouders aan de raad. Maar in de commissie verkeer werd gesteld: „Het is toch wel goed dat onze wetenschap bevestigd is". En zo is dat vermoedelijk ook met de resultaten van deze inspraakavon den het geval. De vermoedens zijn opnieuw bevestigd. Aan de politieke partijen het laatste woord en misschien daarom de opmer king van een inspreker: „Kunnen we niet beter onze stem bij de politieke partijen laten horen?".

Soester Courant | 1981 | | pagina 9