VAARDERHOOGT 50 Jaar geleden in Soest Aktiviteiten in SoesterNatuurbad tijdens vakantie Assurantiepraat Auto Vandermeer Amersfoort b.v. V JOS WORTMANN Bestuur Paardenkamp dankt brandbestrijders Openbaar fractieberaad P.S. Geringe belangstelling op inspraak-avonden &5kcUfic<xtie4' Méér Ucui /OOl^atcMums DOE-HET-ZELVERS 'tj Tempo-ballon in Duitsland terecht gekomen Gehannes... t/im&i vandw meer voor Een gemakkelijke plant: Campanula Lady Brax - King - Burberry - Loden Frey - Gor-Ray 1 Nu grote x REËLE KORTINGEN f Q üs cS Wilson Glenny Stylemaster - Schiesser Bromfietser botst tegen auto 10 Juli 1931 REPARATIES, Courantenreklame is niet te vervangen! De heer C. J. 't Hart, voorzitter van De Paardenkamp, dankt Corina Rouwhorst voor haar bijdrage in de brandbestrijding. Rechts Willem-Jan Rouwhorst. Het bestuur van de Stichting De Paar denkamp heeft vorige week alle niet- professionele helpers bij het bestrijden van de brand, waardoor op 1 mei een grote hooiopslag en veel materiaal ver loren ging, dank gebracht. Heel spe ciaal werden Corina (13) en Willem Jan (11) Rouwhorst in het zonnetje gezet want zij ontdekten op de bewus te avond de brand en zij zorgden er voor dat de brandweer gewaarschuwd werd en er van alle kanten hulp kwam opdagen. Onverwachte dank kwam er ook nog van de kant van de politic- dierenbescherming en de Stichting De- rona Fonds. Namens beide instellingen sprak de heer M. van Asperen die he lemaal uit Vught overgekomen was. De voorzitter van de Stichting Paar denkamp. de heer C. J. 't Hart, heet te een vrij groot gezelschap welkom dat op koffie en gebak onthaald werd. Hij riep de avond van de brand in herinnering en zei dat er sindsdien heel veel gebeurd is. Niet alleen is er inmiddels een gloed nieuwe loods op het terrein verrezen, maar ook het verloren gegane mate riaal is goeddeels vervangen. Foto: Herman van Dam Dat kon allemaal dankzij de enorme steun van de begunstigers. ,,Uit de opschriften op de betalings strookjes spreekt een warme belang stelling en het is voor ons een, bewijs dat wij goed werken", aldus de heer 't Hart. Heel veel dank bracht hij ook aan alle direct omwonenden. ,,Wat u voor ons op de avond van de brand hebt gedaan en ook daarna is geweldig. De verstandhouding is enorm goed en ik zou willen dat overal de buren met elkaar omgingen zoals hier". Corina Rouwhorst kreeg een Dieren encyclopedie en haar broer een hor loge en bovendien ieder een boek. De heer Van Asperen speldde broer en zus Rouwhorst de emaille speld van de politiedierenbescherming op en hij bood namens het Derona-fonds ie der een boek aan. De avond werd besloten met een rond wandeling over het terrein van De Paardenkamp, waarbij uiteraard de nieuwe loods de grootste belangstel ling kreeg. Progressief Soest" (Jan Visser, Leid je Tomassen en Jan Nuijten) houdt zijn openbaar fractieberaad op maandagavond 13 juli a.s. om 19.45 uur in de wachtkamer van gebouw „Ge meentewerken" aan de Lange Brink- weg 77. Daar wordt de raadsagenda van deze maand met iedereen die dat wil besproken en toegelicht. De partij tobt over de volgende vra gen: l. Hoe is het mogelijk dat de grote partijen in de gemeenteraad van Soest de bevolking een rioolretributie in de schoenen hebben geschoven van 50,- per jaar per gezin? Z. Hoe komt het dat wethouder Hoek stra (CDA) als een angsthaas een extern organisatie-onderzoek van ge meentewerken heeft kunnen verhinde ren? 3. Hoe kan het gebeuren dat het gemeentebestuur oogluikend toelaat dat hele straten worden gestolen in de voormalige buurt „Ons Belang" in Soesterberg? 4. Waarom wordt een wielerronde in Soest-Zuid verboden (overwerk politie was te duur) maar gaat de Open Dag op de vliegbasis in Soesterberg (15 agenten moeten dan overwerken om het verkeer te regelen) gewoon door? 5. Waarom organiseert het duo Greef- horst (CDA) Blommers (WD) een heksenjacht tegen Artishock? 6. Hoe komt het dat de Borg (verkie zingspropagandastunt in 1978 van de PvdA) een structureel tekort heeft van bijna 1000 gulden per dag? 7. Waarom krijgt de Muziekschool in Soest, ondanks de bezuinigingen, tien zwaar gesubsidieerde lesuren erbij? 8. Waarom zou de bedrijfsleider van het Soester Natuurbad (per jaar 6 ton tekort) het zwembad best willen ko pen? 9. Gaat de bouw van een schuilkelder aan de Birkstraat gewoon door? 10. Waarom wordt het Slangebosje zo verwaarloosd? Twee inspraak-avonden organiseerde de gemeente vorige week; de eerste over het nieuwe buurtwinkelcentrum in Ovcrhees, de tweede over het be stemmingsplan „Nieuwe Gracht" het nieuwe industrieterrein. De eerste avond trok circa dertig be langstellenden; de tweede ongeveer de helft daarvan. Nieuws werd er nauwelijks verteld. Het is de bedoeling het buurtwinkel centrum eind '82 op te leveren; dan kunnen de eerste winkeliers terecht. Op dat moment ongeveer zal begonnen worden met het bouwrijp maken van het zes hectare grote industrieterrein aan de Koningsweg, tegenover het .bestaande Soester industriegebied en naast het hockeycomplex. In het winkelcentrum wordt 2500 vier kante meter bebouwd; boven de win kels komen woningen, in totaal twintig in de premiekoop sector. Tijdens de inspraakavond bleek dat een inspreker zeggenschap wilde heb ben bij de keus van de winkeliers, maar zover gaat de inspraak toch niet. Duidelijk werd overigens wel dat, al wordt de komst van de winkels op prijs gesteld, overlast van de bevoor rading wordt gevreesd. Die angst werd gedeeltelijk weggenomen door wet houder Menne. Hij zei dat dat onder deel van het nering doen aan vaste tijden gebonden kan worden. Voor de inspraak bij het industrieter rein waren speciale uitnodigingen ver zonden aan de raadsleden, de Soester Zakenkring, de omwonenden, de ho ckeyclub, het crossteam en de milieu vereniging „Soestdijk geen Stank- wijk". De belangstelling was zoals gezegd minimaal; van de drie raadsleden die kwamen opdagen, vertrokken er twee direct nadat zij een kopje koffie ge dronken hadden. De uitslag van de onder het Soester bedrijfsleven gehouden enquête, om de belangstelling voor het plan te pei len, kwam niet op tafel. Wethouder Menne zei dat nog steeds niet alle reacties (er werden 700 for mulieren verstuurd) binnen waren. Wel stelde hij dat vermoedelijk najaar '82 met het bouwrijp-maken van het gebied begonnen zal worden, waarna de eerste bouwvergunningen rond de jaarwisseling '82/ '83 af kunnen komen. De vragen betroffen verder de aard van de te verwachten bedrijven; de eis van schone industrie; eventuele problemen in verband daarmee in ge val van opheffen van een toegelaten bedrijf en de vrees voor toeneming van stankoverlast. De wethouder noemde nog geen vier kante meter prijs van de grond. Wel zei hij dat deze aan de in de regio gebruikelijke prijzen zal worden aan gepast. En verder maakte hij duide lijk dat de gemeente bij dit plan geen geld wil bijleggen. Goethe heeft eens gezegd, dat je de wereld niet hoeft rond te reizen om te be grijpen dat de hemel overal blauw is. Toch blijven mensen zich van oudsher verplaatsen. Daarbij lopen zij risico's, waarvan sommige voorspelbaar, andere minder voorspelbaar zijn. U begrijpt het, in deze assurantiepraat iets over reisverzekeringen. Hoewel bij een teruglopende economie het vakantiebudget aangetast wordt, is vacantie toch een van de laatste posten waarop men bezuinigt. Daarom is het noodzakelijk dat vakantiebudget te beschermen tegen grote en kleine scha den. Een reisverzekering biedt deze bescherming. Als laatste punt willen we u wijzen op de mogelijkheid om uw WA verzeker de auto tijdens de vacantie ook voor het casco-gedeelte te verzekeren. Velen van ons stappen toch weer wat onwennig voor de grote tocht in de au to. Dat dit gebrek aan ervaring vaak tot ongelukken leidt laat zich raden. Wij adviseren u dan ook hieraan te denken wanneer u uw reisverzekering bij uw assurantietussenpersoon gaat bestellen. Een hele prettige vacantie. Op uw reis kunnen zich allerlei verve lende, soms kostbare, voorvalletjes afspelen. Van ziekenhuisopname in een ver land tot de diefstal van een fototoestel uit een hotelkamer ergens in de Achter hoek. Wat kunt u nu zoal aan dekking krij- Bromfiets in beslag genomen Op de Soesterbergsestraat nam de politie de brommer van een 17-jarige Bunschoter in beslag. De knaap reed er met een snelheid van 75 kilometer per uur mee. De bromfiets werd voor een technisch onderzoek bij het politie bureau geplaatst. rmeer STAAN MO/Z FLUORWEG 49-51 - AMERSFOORT TEL. 033-15548 INDUSTRIETERREIN „DE ISSELT" VAK A IN ELK MERK Campanula is een uitgebreid geslacht van meren deels vaste planten, waarvan, door de grote ver scheidenheid in groeiwijze, veel soorten geschikt zijn. Veel eisen stellen ze niet aan de grondsoort; belangrijk is, dat de grond niet te droog is en niet al te zwaar. Dit houdt in, dat wanneer U kleigrond in de tuin heeft, deze vermengd moet worden met wat zand en tuinturf. Toevoeging van tuinturf is ook op zandgrond wel aan te bevelen. Verder is het uiteraard belangrijk, zoals voor de meeste planten wel geldt, de grond voor het planten te bemesten met compost en/of (gedroogde) koemest. In dit artikel zullen we de meest bekende Campanu la soorten behandelen, met daarbij de toepassing ervan in de tuin. De latijnse naam Campanula betekend klokje, hetgeen genoeg zegt over het uiterlijk van de bloem. De meeste soorten bloeien zeer langdurig en zijn daarom beslist de moeite van het planten waard. Een der meest bekende is de Campanula carpatica. De tweede naam verraadt al de herkomst, de Karpaten in de omgeving van Hongarije. Deze plant wordt ongeveer 15-40 cm. hoog, al naar gelang de grondsoort. Hij bloeit van juni tot september met hemelsblauwe bloemen. De plant is tijdens de bloei één tapijt van bloemen. De grond moet voor deze plant niet té vruchtbaar zijn, daat hij anders uit elkaar valt tijdens de bloei. Er bestaat ook een witte vorm; Campanula carpa tica ..Alba". De meest geschikte plaats is zon tot halfschaduw. Een van de hoogste soorten is Campa nula persicifolia, waarvan de tweede naam wil zeggen, dat het blad op dat van een perzik lijkt. De hoogte bedraagt 50-100 cm., waarbij de bloemen in losse trossen staan. De bloemkleur is zacht lila- blauw of wit, bij de vorm „Alba". Deze plant verdraagt zelfs wel wat schaduw en wanneer hij zich thuis voelt, zaait hij zich gemakkelijk uit. De kleur, evenals van de meeste Campanula's, is goed te combineren met roze (b.v. Liatris, roze Astilbe e.d.). Campanula portenschlagiana is een uitstekende rots of kruipplant, welke niet hoger wordt dan 10 cm. Hij bloeit van juni tot augustus met helder blauwe klokjes. Groeit goed over muurtjes e.d. en is ook voor bloembakken geschikt. Plaats: zon tot half schaduw. Zeer geschikt voor de wat wildere tuin is Campanula latifolia, welke tussen de 60 en 140 cm. hoog wordt, hij bloeit met violette bloemen van juni tot augustus. Zaait zichzelf gemakkelijk uit. Campanula garganica is weer een lage; onge veer 20 cm. Bloeitijd mei - juli, maar soms ook nog in augustus of september. De kleur van de bloemen is - U raadt het al - blauw. Deze plant is weer geschikt als rots- of kruipplant, waarbij de grond niet te nat moet zijn. Groeit het best in halfschaduw. Wanneer U eens probeert om een of meer soorten in de tuin toe te passen, zult U snel ervaren, dat deze plant met weinig onderhoud heel veel plezier geeft. Bovendien zijn de meeste soorten gemakkelijk te vermeerderen (meestal gaat dit vanzelf), zodat U ook Uw buren en kennissen een plezier kunt doen met wat Campa nula's. gen op een reisverzekering? Allereerst is daar de bagage: reisdo cumenten, kleding, foto/film, kam peeruitrusting etc. De bagage is bij de meeste maatschappijen verzekerd tegen verlies, diefstal, beschadiging of vernietiging. Bij vergoeding zal in het algemeen worden uitgegaan van de nieuw-waar- de van het betreffende voorwerp, ech ter onder een redelijke aftrek indien het ouder dan 1 jaar is. Voorts krijgen we dan de kosten van geneeskundige behandeling. De meeste mensen zijn hiervoor via het ziekenfonds of een particuliere ver zekeraar verzekerd. Toch is dit een nuttig onderdeel van de reisverze kering. Voor ziekenfondsen geldt het volgen de: Het land waar de vacantie wordt door gebracht heeft zijn eigen wetgeving t.a.v. het verlenen van geneeskundige hulp. Hierdoor kunnen vacantiegan-, gers aanzienlijke eigen risico's lopen. De ziekenfondsen raden dan ook aan tevens een reisverzekering af te slui ten. Particulier verzekerden hebben meestal een verhoogd eigen risico.. Een reisverzekering vangt dit eigen risico uitstekend op. Veel maatschappijen hebben daar naast nog een dekking voor buitenge wone kosten. Dit is een vergaarbak van allerlei financiële lasten, die u kunt tegenkomen bij pech, schade etc. Hier volgen enige voorbeelden. Kosten van vervoer op medische indi catie naar Nederland, waaronder de kosten van een ambulancevliegtuig. Kosten van reisonderbreking. Telefoonkosten. Extra verblijfkosten. Er wordt wel gedacht dat deze extra kosten gedekt zijn in de Internationa le Reis- en Kredietbrief van de ANWB. Dit is echter niet zo. De IRK is geen verzekering. De ANWB zorgt voor de organisatie. De kosten zijn in de mees te gevallen voor uw eigen rekening. Vaak geeft een reisverzekering nog dekking voor het ongevallenrisico. 0> DAMES- EN IJ* HERENKLEDING |f nèt even anders! TEL 154111 l.AAMSTKAAT HAAIliN C/5 De eerste prijs in de door de jeugd afdeling van de wielervereniging Tempo georganiseerde ballonnenwed strijd is gewonnen door Jcrry van Zoe- len uit Culemborg. Zijn in Soest opge laten ballon kwam helemaal in Hude Holle bij Hamburg in Duitsland te recht. De afstand bedraagt, rechtlijnig gemeten, 336 kilometer. De tweede prijs is voor Adrie Zoutenbier uit Den Haag. Zijn ballon kwam ook in West Duitsland terecht; in de plaats Rhau- derfehn op 206 kilometer van Soest. De ballonwedstrijd werd gehouden op de dag dat Tempo in Soest het lande lijk jeugdtoernooi organiseerde. 250 ballonnen gingen de lucht in en vanaf 1 juni kwamen de gevonden kaarten bij Tempo binnen. In totaal zijn dat er 28 geworden. Op enkele kaartjes werd de vindplaats wat exacter aangegeven zoals „tussen de koeien tijdens het melken" of „in de sloot tijdens het vissen". De wedstrijd werd op 1 juli j.1. afge sloten, waarna de eindstand kon wor den opgemaakt. Drie ballonnen zijn in Duitsland terecht gekomen en drie in de provincie Groningen. Daar gingen ook de eerste zes prijzen naar toe. Alle afzenders van de 28 retourontvan- gen kaartjes hebben overigens een prijs gekregen. Daaronder acht Soes- ters. De uitslag ziet er als volgt uit: 1. Jerry van Zoelen, Culemborg, vind plaats Hude Holle bij Hamburg; 336 km. (fiets); 2. Adrie Zoutenbier, Den Haag, vindplaats Rhauderfehn; 206 km. (horloge); 3. Michel de Ruiter, Scheveningen, vindplaats Sustrum (W. Dtsl.); 184 km. (cassettes) 4. Renee Foekens, Soest, vindplaats Bellingwol- Op het fietspad van de Beukenlaan, onder aan de Molenstraat, botste een 52-jarige bromfietser tegen een per sonenauto, bestuurd door een 71-jarige dame. Zij stond op het fietspad stil om de Beukenlaan op te rijden. De bromfietser belandde met een hoofd wond en een hersenschudding in het ziekenhuis Zonnegloren. Buitengewone ledenvergadering Dierenbescherming Soest Op donderdag 30 juli, aanvang 20.00 uur, wordt in een van de ruimten op de Paardenkamp een buitengewone al gemene ledenvergadering gehouden van de afdeling Soest van de Dieren bescherming. Aan de orde komt het voorstel het perceel Kerkpad ZZ num mer 34 te verkopen, dat de afdeling gekregen heeft uit de nalatenschap van wijlen mevrouw N. G. Koopmans. Feest Eerw. Zusters Onder Eere Voorzitterschap van den Zeer Eerw. Heer Pastoor W. M. Voss, heeft zich in de Parochie van de H. H. Petrus en Paulus een comité gevormd met het doel gelden in te zamelen om aan de Eerw. Zusters van het St. Josephgesticht een geschenk voor de Kapel aan te bieden, ter gelegenheid van het Zilveren Professiefeest van de Eerw. Moeder Overste en het Gouden Professiefeest van de Eerw. Zuster Frederica, Hoofd der Meisjesschool. Wie overweegt welk een zegen de Eerw. Zusters van het St. Josephgesticht en van de Meisjesschool voor onze parochie zijn, zal niet nalaten daarvan te getuigen. Controle chauffeurs Zondag j.1. heeft wederom door de plaatselijk politie in samenwerking met de rijksambtenaren een controle plaats gevonden over de door Soest passeerende chauffeurs, in dienstbetrekking bij ondernemingen. Deze moeten namelijk voorzien zijn van een zoogenaamde rustdag- kaart, waarop staat vermeld op welken dag van de week zij hun vrijen wekelijkschen rustdag genieten. Velen zijn nog steeds niet in het bezit van zoo'n kaart of hebben er eene met potlood en dus te veranderen, ingevuld. Niet minder dan 32 chauffeurs werden bekeurd wegens het niet in orde hebben van hun kaart. Zitdagen De Ontvanger der Directe Belastingen enz. te Baarn, Hoofdstraat 3, zal ten behoeve van hen, die moeilijk op de gewone kantooruren een kosteloos rijwielmerk kunnen aanvragen, daartoe eenige extra zittin gen houden. Deze zittingen zullen worden gehouden des avonds van 7 tot 9 uur op de navolgende dagen: Dinsdag 14,21 en 28 juli 1931. Vrijdag 17, juli 1931. Wethoudersverkiezin g Volgens de Gemeentewet wordt op den eersten Dinsdag in September een raadsvergadering belegd waarin de nieuwe Raad wordt geïnstal leerd. Tevens heeft dan ook de wethoudersverkiezing plaats. Hooibroei Op de boerderij van de H.M. de Koningin Moeder, gelegen aan de Nieuwe Steeg was Zaterdag j.1. de hooibroei zoo erg, dat de berg moest worden uitgehaald. Van binnen was het hooi geheel zwart geworden. Met emmers water moest men uitslaande vlammen voorkomen. Voorzeker een schadepost voor den boer. UIT DE ADVERTENTIES P. G. DE VOS, ARTS afwezig van 19 juli tot 8 augustus. De geneesheeren J. H. A. Rupert en P. Donker nemen de praktijk waar. AGENTUUR H. H. KOLTHOFF, Almelo, Sophialaan 6. Soestdijk. Uitzetten, Ondergoed. Deskundig advies Indische Uitzetten. HEDEN BEGINT UITVERKOOP BIJ MIDDELMAN: Mansbroek, prima tricot 0,98; Mansboezeroens 1,15; Manshemden, zwaar ƒ0,89; Dames tailles, fijne macco 0,69; directoires 0,49; Stroohoeden 0,95; Vilthoeden 1,98; Petten 0,98; Sokken, zijde Flor 0,29; Sok- kenhouders 0,19. de (Gr.); 160 km. (molen voor werp hengel); 5. E. en A. Griemink, Bor ger, vindplaats Groningen; 141 km. (bouwplaat); 6. Angela van Eijndt, Utrecht, vindplaats Musselkanaal, 140 km. (bouwplaat). Alle overige prijswinnaars krijgen een werpvliegtuigje. In Soest komen de ze terecht bij Petra en Ingrid Kon horst (129 km); Astrid Blankesteijn, Nieuwstraat 72 (129 km); Manuel v.d. Berg, Tromslagerpad 13 (83 kmDen nis Westerveld, Choristenpad 31 (78 km); Marcel van Dorresteijn, Cim baal 15 (69 km.); Mark Jansen, Be- ckeringhstraat 22 (64 km); Nathalie Westerveld, Choristenpad 31 (64 km. Martin Baltus, Krornmeweg 21 (40 km.) en Marisk v.d. Kuit, Troelstra- straat 63 (39 km.) De prijswinnaars kunnen zaterdag a.s. 11 juli om elf uur bij het Tempoclub gebouw aan de Industrieweg (bij de Belvedèreweg) hun prijs afhalen. alle merken 10.000 km beurten remrevisies kleine servicebeurten erkend BK LPG inbouwstation 1 op alle reparaties Bovag garantie Shell Quick Servicebedrijf „SMITSWEG" A. J. Zwiers Weegbreestr. 54 - Soest - Tel. 17658 Benne ze weer an 't insproake eweest. En ajje daan verneemt hoe weinig Soesders d'r op aaf- komme, daa's gewóón niks! Vaan die poar luu wil de eejn dit en de aangder daat. 't Is omtrent un insproakverwaar ring. Moar de baarre- gemeester zee daazze d'r toch wel waat an haadde. Joa, jonges, d'r is un hoop waatter nog mot beure en waat niet mot beure. Komt ter moar is uut! En 't ben aallemoal zoake woar de gemeengte aal zo laang mee an de gaang is. Regere is veuruut kieke, moar op Soest blieve ze paas op de ploats moake. Ze zouwe d'r licht un poar schoenzóle an ver- sliete! 't Zwembaad komt ok in elke kraant weer opduke. Doar ver- zupe ze nog us in veur daazze 't woater ezien hebbe. We ben ne un poar doage niet weze zwemme vaanwege ut rot weer. Dus doarom ben 'k moar us effe weze kieke of ut ter nog laag. Op de terugweg zaag ik daawwe Zonnegloren en 't ope- luchttejoater ok nog haadde. En De Borg waas ter ok nog. Dus we kenne nog un end veur uut met ut beroadsloage. As ze op un end beslute om waat aaf te breke vaan ongze belegginge, moak daan daajje d'r bie komt, waant zo legge ze de eerste steejn en veur daajje ut in de goate het, is de leste aal op de daam vaan de Soesders in de grongd ekom- me. Daat hejje op Soesterberg ken ne meemoake. Doar ben lieule stroate vaan boas veraang- derd. „Doe ut zelluf' zeeje ze doaro en daat deeje ze me- teejn. Hewwe un poep cengte mee bespoard", zee de wethouwer. Goed bekeke, maanne! Moar de steejne woare eigeluk be stemd veur Overhees en noeng legge ze overhoast hoast over- aal, moar niet op de juuste plek op Soest. Ajje 't ming vroagt, daan mok zegge, daawwe met ze aalle goed op Zonneglore motte paasse. Aangders is vortemee ongs ziekehuus ok teuge de vlaakte. Ze vroage om aaksies vaan de burgers. Ik wil de Soesders vaast ophitse, moar ik vin daat de road veurop mot loöpe met de spaandoeke: „Zonneglore blieft an Soest be- hore!". HANNES VAN DE NENG. In de komende vakantieperiode zijn er voor jong en oud tal van mogelijkhe den om te ontspannen in het Soester Natuurbad. Naast de jaarlijkse zwem- vierdaagse en de sinds eind vorig jaar bestaande swim-jogging, zijn twee nieuwe aktiviteiten in het leven geroe pen. Dat zijn „trimmen voor dames" en „zomerinstuiven voor de school gaande jeugd". Al deze recreatieve mogelijkheden worden georganiseerd door het personeel van het Soester Na tuurbad. Behalve voor de zwemvier- daagse, waarvoor men extra vijf gul den moet betalen, zijn voor deelname aan de verschillende aktiviteiten geen kosten boven de entreeprijs/abonne ment verbonden. Zomerinstuiven Gedurende de periode 27 juli tot en met 21 augustus zijn er van maandag t/m vrijdag tussen 13.30 en 16.00 uur va- kantie-aktiviteiten voor de schoolgaan de jeugd van Soest en Soesterberg. Onder de naam „zomerinstuiven" zijn er verschillende mogelijkheden. Zo kan men deelnemen aan diverse sport- en-spel vormen. Deze vinden bij mooi weer in het water plaats. Verder zijn er kreatieve aktiviteiten zoals straat tekenen en werken met klei en kan men deelnemen aan gezelschapsspelen bij voorbeeld sjoelen en tafelvoetbal. Daarnaast zijn er speciale instuiven, waarbij een hele groep op één mid dag bij één evenement betrokken wordt. Bij mooi weer vindt alles buiten plaats en bij slecht weer kan men zonder pro blemen de verschillende onderdelen binnen afwerken. Ook bestaat de mogelijkheid - en die is thans ook aanwezig - om spelma teriaal te lenen in het Soester Natuur bad. Wil men bijvoorbeeld badmin tonnen en men heeft geen rackets, dan kan men die gratis lenen bij de garderobe van het Natuurbad. Deelnemen aan de zomerinstuiven kost geen geld. Wanneer men mee wil doen betaalt men alleen de entree van het bad 2,25), terwijl abonnementhou ders door kunnen lopen. Trimmen voor dames Ook nieuw is het „trimmen voor da mes". Elke ochtend van 9.30 tot 10.30 uur kan men op de werkdagen in de periode 27 juli - 21 augustus deelnemen aan een aantal vaardigheidsproeven in het Soester Natuurbad. Als men een bepaalde proef onder de knie heeft, kan men een test afleggen, waarbij de uitslag vermeld wordt op een certi ficaat. Ook aan deze aktiviteit zijn geen extra kosten verbonden. Zwemvierdaagse Evenals voorgaande jaren wordt ook dit jaar weer aan iedereen de gele genheid geboden om in het Soester Natuurbad deel te nemen aan de Na tionale Zwemvierdaagse. Van 24 tot en met 28 augustus kan men vanaf 18.30 uur naar keuze 250 meter of 500 meter zwemmen om, als men op 4 van de 5 avonden de geko zen afstand heeft afgelegd, in aan merking te komen voor een medaille. Zij die reeds eerder aan de zwemvier daagse hebben deelgenomen kunnen een medaille krijgen, waarop vermeld staat hoeveel keer men deze prestatie al heeft geleverd. Vanaf 15 juli kan men zich voor de zwemvierdaagse laten inschrijven bij de kassa van het Soester Natuurbad onder betaling van de kosten van vijf gulden. De zwemvierdaagse wordt omgeven met verschillende demonstraties. Zo vindt er onder meer plaats kunstzwem- men, kanovaren en radiografisch be sturen van bootjes. Ook is er weer een ballonnenwedstrijd, kan men schatgraven in een schuim- bad en kan men meedoen aan de Miss en Misterverkiezing „zwemvierdaag se 1981". Op de laatste dag wordt de zwemvier daagse besloten met een barbecue- feest, waarbij de AROS voor de muzi kale noot zorgt. Swim-jogging De eind vorig jaar gestarte mogelijk heid om in De Turf aan swim-jogging te doen, heeft een vervolg gekregen in het Soester Natuurbad. Ook daar kan men nu swim-joggen. Swim-jogging is de naam voor een aktiviteit waarbij regelmatig zwem men van een bepaalde afstand centraal staat. De swim-jogging loopt geduren de een heel kalenderjaar en kan ge daan worden door jong en oud, in groepjes, gezinsverband of in zijn „uppie". De grote mate van ongedwon genheid is hierbij het hoofdkenmerk. Deelnemen aan swim-jogging begint met het aanschaffen van het swim- jogging-boekje waarin precies be schreven staat hoe het één en ander in zijn werk gaat. De aktiviteit zelf houdt in dat men regelmatig 250 of 500 meter zwemt. Na het volbrengen van bepaalde afstanden liggen speciale medailles gereed. Het personeel van het Soester Natuurbad geeft over de ze manier van trimmen alle informa tie. j

Soester Courant | 1981 | | pagina 11