Met huisdieren op reis is ook niet alles Kruiswoordpuzzel R Stalenhoef b» TAXI KLOMP 12984 Twee nieuwe ereleden hockeyclub Alles wat u weten wilt "Over Ogen" ligt bij ons gratis voor u klaar Dat heb ik met eigen ogen geziea i"I Burgerlijke Stand Poesverdriet Predikbeurten Zonde van uw goud Aaron Sassoon Ramadan-probleem R.K.kerkdiensten TEL. Medische Dienst Met motor onderuit 18 19 Soester Courant van woensdag 8 juli 1981 19 waardelijk Ogen kunnen veranderen Daar bent u zich niet gaSereT51 T<>tUeine ^sedingen u verkeer net iets te laat reageert omdat u niet exit zag wat er gebeurd. Dan wordt het tijd om alles te weten over ogen over beter zien Bij ons ligt het boekje "Over Ogen" gratis voor u klaar. Haal 't eens op en lees het door Als vakmanspecialist zullen wij u graag van dienst zijn met een vrijblijvend advies. Tot ziens. Dat heb ik met eigen ogen gezien Dat hoor jc regelmatig: 'Ik heb 't met m'n eigen ogen gezien'. Maar. alleen goede ogen zien alles scherp. Briljant. Alle konlourcn. Ja, pas dan heb jc recht van spreken. En het is heus niet zo dat iemand met een bril of contactlenzen altijd alles voortreffelijk waar neemt. Ook deze hulpmiddelen hebben zo nu en dan aanpassing nodig. Aanpassen aan het licht Je mag nu nog van die beste ogen hebben, zien zonder licht is on mogelijk. Alles is donker. Onze ogen hebben hel vermogen zich aan het licht aan te passen. Bij veel licht, wordt dc pupil kleiner. Bij weinig licht zal dc pupil gro ter worden. Twee ogen: een harmonieus samenspel Ogen spelen als het ware in kom- binatic met elkaar. Het is wel zo. dat het ene oog onafhankelijk van het andere indrukken aan dc hersenen door geeft. Samen geven ze pas een juist beeld. Doet u 'ns het volgende experi ment: neem een willekeurig punt op tafel, afstand ongeveer 30 a 50 cm. Bedek een van dc ogen en probeer met de wijsvinger vanuit dc hoogte dit punt tc benaderen. Dat zal moeilijk zijn Met twee ogen daarentegen geen pro bleem. Hiermee is hel bewijs geleverd dat door het samenspel 'diepte- zicht' wordt verkregen met als logisch gevolg dat een zekere afstand ook veel beter geschat of overzien, kan worden. U zult begrijpen dal vooral het juist schatten van afstanden in ons drukke dagelijkse Ie en (denk maar eens aan het ver keer) van het allergrootste be lang is. Gun uw ogen zo nu en dan een rustpauze Uw ogen zijn van 's morgens vroeg tot 's avonds laat in de weer. Gun ze dan ook 'ns een ogenblikje rust. De blik op oneindig, even in dc verte kijken, dan komen ze tot rust. Belangrijk om dit zo nu en dan te doen wanneer u bijvoor beeld uren achtereen intensief aan het lezen bent geweest. VAN WEEDESTRAAT17A - SOEST - Telefoon 02155-17120 GEBOREN Samira, dochter van M. Amhaual en M. Aouali. - Reza, dochter van L. E. van den Hoek en L. Strijder. - Jackie Hendrik, zoon van H. van de Kuit en M. van Roest. - Stephan Rogier Michiel, zoon van R: D. van Wijhe en J. R. M. Maatita. - Claire Yvette, dochter van K. Bhjleven en J. W. Lablans. - Ruben Paul, zoon van W. K. J. Immerzeel en G. Veerman. ONDERTROUWD: Franciscus Jacobus Wilhelmus Maria Rijssemus en Neeltje Huiberdina Ver- sendaal. - Cornelis Minderhoud en Stijntje Gijsbertha Kamerbeek. GEHUWD: Anthonie van Duinkerken en Johanna Maria Heinsman. - Hendrikus Antonius Schoonoord en Jannigje Vink. - Her- manus Johannes Maria de Groot en Johanna Antonia Maria Grift. - Johan nes Henricus Antonius Hoeks en Mar- garetha Richarda Everarda van Log- tenstein. OVERLEDEN Barthold Jan Jeronimus. wed. van T. van Veen. - Antje Hoek, wed. van C. van Paddenburg. - Johanna Maria Witte- veen. - Pieter Jacobus Deurloo, echt- gen. van W. A. Tol. - Nicolaas Camper. - Johanna Hendrika Cornelia Colet, wed. van J. A. Lier. - Elisabeth Naeije, echtgen. van N. Maassen. - Theodora van Moorselaar, echtgen. van A. Kos ter. Kerkmuziek Domkerk Utrecht In de serie concerten, gewijd aan orgel- en harmoniumwerken van César Franck, zal op zaterdag 11 juli a.s. de organist Kees van Eersel concerteren. Het programma dat hij ten gehore brengt is als volgt. Uitgevoerd wordt op het harmonium: uit „1'Organiste" Bundel I: Sept pièces en ut majeur et ut mineur (16-8-1890), geschreven in opdracht van uitgever Enoch, no. 1 Poco allegretto, no. 2 Andantino, no. 3 Poco lento, no. 4 Maestoso. Uitgevoerd wordt op het grote orgel: Fantasie en la majeur (uit: „Trois pièces 1878, geschreven voor de inwijding van het grote Cavaillé-Coll orgel van het Tro- cadéro, en toen door hemzelf uitge voerd). Prélude, Fugue, Variation Op. 18. Pièce héroique. Het concert begint om 15.30 uur; de toegang is vrij. Aan de uitgang wordt een collecte gehouden t.b.v. de Kerk muziek Domkerk. Poes en hond mee op reis of thuisblijven? Dat is de vraag. Er is geen duidelijk bevestigend of ontkennend antwoord op te geven. Het heeft z'n voor en z'n tegen. Het liefst zouden zij willen blijven waar zij zijn met alle bekende huisgenoten fijn dicht in de buurt. U wilt toch op reis? En de beesten thuis? Geen bezwaar. Misschien kan een van de familieleden of een goede buur de zorg op zich nemen. En in veel plaatsen zijn er groepen en diensten die de dieren in de vacantie bij u thuis komen verzorgen. Deze oplossing is natuurlijk wel de eenvoudigste. Mits u er voor zorgt dat het dier dezelfde maaltijden krijgt als waaraan het gewend is. Er zijn name lijk geen grotere burgermannen en -vrouwen dan honden en poe2en. Ze willen liefst altijd hetzelfde eten en dan nog bij voorkeur op een vast tijdstip en in vredesnaam nooit iets uitheems! Ze blijven dus in hun gewone doen en missen u niet? Dat dacht u maar. Zo'n plotselinge afwezigheid van baas en bazin brengt toch altijd een zekere spanning teweeg. Stress noemen we dat. Vroeger dacht men dat dieren dat verschijnsel niet kenden. Maar zo is het niet. Ze kunnen wel degelijk onder stress lijden en als die om welke reden dan ook te groot wordt kan het mi: gaan. Vooral als we ze elders onder brengen. Ik herinner me levendig dat we eens de vacantie na veertien dagen moesten afbreken omdat onze Siamees met de vorstelijke naam Yang Lek geen hapje voedsel tot zich wilde nemen ofschoon hij uit logeren was bij een bevriende dierenarts die zelf ook Siamezen had en daar liefderijk werd verzorgd. Uit protest was hij in honderstaking ge gaan en knapte pas weer op toen we hem ijlings naar huis hadden gehaald en in zijn favoriete stoel hadden ge legd. Van een zielig hoopje ellende werd hij gelukkig weer gauw de don dersteen die we kenden. U begrijpt dus wei dat het voor gevoelige dieren niet aan te raden is ze tijdelijk uit huis te plaatsen. Zingend weg Maar er zijn ook rakkers die bij wijze van spreken zingend weggaan en vief en kwiek terugkomen. Die kunnen best een poosje in een goede kennel of een dierenpension. Vraag dat eerst aan uw dierenarts en ook of er van te voren misschien extra ingeënt moeten wor den. Misschien hebt u intussen besloten dat ze niet achterblijven en wel meegaan. Pas op, mensen, dan begint het lieve leventje. Voor de „tijdelijke invoer" moet er in allerlei Europese landen een certificaat betreffende de gezondheid en inenting tegen rabies (hondsdol heid) zijn. Dit wordt afgegeven door een dierenarts en gelegaliseerd door een inspecteur van de Veeartsenijkun- dige Dienst. Die is gevestigd in Leeuwarden, Groningen, Assen, Zwol le, Arnhem, Bilthoven, Haarlem, Lei den, Rotterdam, Middelburg, 't Herto genbosch en Venlo. En dan maar vrolijk naar den vreem de? Vergeet 't maar. Voor de Sovjet Unie bestaat uw beest helemaal niet. Komt er niet in. Een aantal landen heeft een rigoureuze quarantaine inge voerd. Oorspronkelijk betekende dat een „veertigtal" (dagen), de tijd gedu rende welke iemand, een groep reizi gers of vaak een heel schip afgezon derd moest blijven als er ernstige ziekten dreigden zoals de pest, cholera, pokken, tyfus. Na zes weken was het gevaar voorbij, redeneerde men vroe ger. We weten nu veel meer van incubatieperioden, de tijdspanne waar na een ziekte zich ontplooit, of niet natuurlijk. De Engelsen, de Ieren en de Cyprioten gaan het verst, zij eisen een quarantaine van zes maanden, dus vier en een half keer zo lang als in de onver lichte eeuwen van onwetendheid. Maar eerlijk is eerlijk, ze hebben niet geheel ongelijk. Die landen zijn vrij van rabies en dat willen ze zo houden. En de incubatietijd is er lang. Voor een mens kan dat zelfs wel een jaar zijn! In Finland, Noorwegen en Zweden duurt het vier maanden. Ziezo, dan weet u meteen waarheen u niet kunt gaan, met hond en kat dan. En verder zijn er overal verschillende bepalingen. Ook voor de EEG is geen adsolute eenheid bereikt. Bepaalde landen willen dat het certificaat boven dien nog eens gelegaliseerd wordt door hun consulaat. Vergeet u voor Italië niet de muilkorf tenzij de lijn waaraan u de hond vasthoudt een meter of korter is. En zelfs dan is de rust nog niet weergekeerd. In besmette gebie den, die zijn er altijd wel ergens in Duitsland en Oostenrijk, kunnen van de ene op de andere dag maatregelen worden afgekondigd. Informeer hier over bij de veterinaire diensten. Een oerwoud van voorschriften. Maar we nemen gemakshalve aan dat u zich eindelijk een doortocht heeft gekapt. We gaan op reis! Of wilt u helemaal niet meer ver weg, u blijft in ons kikkerlandje? Dan bent u er nog niet. Hier volgt eert aantal tips. Wagenziekte Laat uw hond niet teveel eten vóór het vertrek. Dat zou wagenziekte kunnen veroorzaken. Daar zijn wel middelen voor. Vraag 't aan uw dierenarts. Stop geregeld en laat de hond uit. Blijft hij alleen in de wagen dan altijd twee vensters tegenover elkaar iets open want in de volle zon kan de tempera tuur ongelooflijk hoog oplopen. En nooit vastbinden. In paniek kunnen ze zichzelf wurgen. En nooit en te nim mer in de kofferruimte. Daarin wordt het soms gloeiend heet. Een hond kan niet zweten via poriën zoals bij de mens maar alleen via de neushuid en de voetzolen. Dus u begrijpt dat een goede koeling noodzakelijk is. Niet met de auto maar met de trein? Het nieuwe Spoorboekje zegt hierover: kleine huisdieren mogen, mits gedu rende de reis gehuisvest in een mandje, zakje, tasje of iets dergelijks (waarvan de maat die van uw zitplaats niet overschrijdt) zonder extra kosten worden meegenomen. Gratis dus. Een hond mag ook onverpakt mee maar dan moet hij wel een kinderkaartje hebben, de halve prijs dus en op de knie of aan de lijn op de vloer worden gehouden. Het restauratierijtuig is verboden terrein en als een van de medereizigers zich door uw hond ge hinderd voelt moet u een andere plaats opzoeken. Maar als uw hond zich gewoon honds gedraagt is er niets aan de hand. Aldus spreken de Spoorwe gen. In het vliegtuig kunnen de beesten ook mee. Er moet uiteraard gezorgd wor den voor de papieren die in het land van bestemming vereist zijn. Op Schip hol is een dierenhotel, er zijn dieren- grondstewards (echt waar) en speciaal ontworpen kennels waarin uw dier mee kan. Bovendien is de bagageruimte waarin zij komen te staan meestal goed geventileerd en verwarmd op dezelfde temperatuur als in de passa giersruimte. Maar dat kan afhan gen van de maatschappij waarmee men vliegt en de gezagvoerder heeft ook een stem in het kapittel. Soms mogen kleine dieren in de cabine mee. Eerst dus maar eens goed informeren voordat u opstijgt. Voordeel is dat de reis gewoonlijk maar kort duurt en de stress eveneens. Misschien is het schip als de reis niet te lang is ook prettig. Vaak is er dieren- accommodatie aan boord en kunt u de hond zelf uitlaten. Maar dat hangt ook weer allemaal af van de vlag waar- Oerwoud van internationale bepalingen kan niet voorkomen dat hond loops en poes krols wordt! onder men vaart, dus opnieuw: terde ge informeren. Krols en loop En dan is er nog een probleem dat meestal niet ter sprake komt en toch van groot belang is: poes wordt krols, teef wordt loops. Een krolse kat is bovendien zichzelf niet meer. Als die op reis ontsnapt hoort of ziet u er gewoonlijk nooit meer wat van. Toch is er niets aan de hand, zeggen deskundigen van Upjohn, een der grootste fabrikanten van diergenees middelen ter wereld, wij weten daar raad op. Ga vóór uw vertrek (u moest er om diverse redenen toch naar toe) naar de dierenarts. Die kan u tabletten geven die de krolsheid onderdrukken. Gewoonlijk is de dosering een tablet per week; voor Siamezen twee, steeds op dezelfde dag. Een goedkope metho de, die wel nauwgezet moet worden toegepast. Vergeet u de tablet of braakt de poes die weer uit dan kan zij opnieuw krols worden. Een andere mogelijkheid, zegt Upjohn, is het toedienen van de prikpil. De injectie moet om de drie of vier maan den worden herhaald bij poezen. Wordt de behandeling gestaakt dan keert de krolsheid terug. Maar ook de loopsheid van de hond, meestal twee keer per jaar, kan zich tijdens de vacantie voordoen en dat is voor de reisgenoten geen lolletje. Ik heb eens een soort Walt Disney-achtig hondengezelschap dag en nacht de wacht zien houden voor een tent met daarin een aantrekkelijk hondje. Een toestand van jewelste op het kampeer terrein. Behalve dat de dieren onrustig worden doet zich een vaginale afscheiding voor wat zeer vervelend kan zijn. Ook voor teefjes bestaat de zogenaamde prikpil maar de injectie moet wel op een bepaald tijdstip geschieden. Om nu even technisch te worden: tijdens de tweede helft van de anoestrusperiode, dat is de tijd tussen twee loopsheden oftewel bronsten in, praktisch uitgere kend een of twee maanden voor de nieuwe bronst intreedt. De werking ervan duurt een half jaar. Maar als de hond al loops is kan er niet geprikt worden. Dan zijn er tabletten die ge durende enkele weken kunnen worden gegeven. Kortom, aldus Upjohn, geen zorgen over dit probleem. De cyclus is goed bestudeerd en met behulp van uw dierenarts is er ook voor uw beest wel een oplossing te vinden. Tenslotte nog een waarschuwing: in de diergeneeskunde is de laatste tien, twintig jaar ontzaglijk veel ontdekt en ontwikkeld. Vertrouw er op dat men het beste met uw beesten voorheeft en ga nooit in op volksmiddeltjes en kwak- zalverprodukten die u worden aange smeerd. Ze helpen zelden. Prettige reis met of zonder uw huisdieren en behou den terugkomst! Een miauwtje hier, een klaagje daar. Wie begrijpt nu toch zo'n dier. Het koppeltje ging uit elkaar. Het kopje schuin, toch op de trap? Of stoeiend in de tuin? Maar neen, het is geen grap! Zo heb je kinderen en zo ineens alleen Zij kon het niet verhinderen. Haar kroost, dat in een autootje verdween Ach, zeur toch niet, die poes komt daar wel overheen. Twee dagen poesverdriet. Zijn mensen dan van steen? Braaf wachten maar weer, tot volgend jaar. Of, was het nu de laatste keer? Nu, steriliseren maar! Hans Smallegoor HERVORMDE KERKEN Oude Kerk 10.00 uur ds. P. Kloek 19.00 uur dr. J. Rinzema Emmakerk, Regentesselaan 10.00 uur ds. J. Streefland, Nijkerk „De Open Hof", Dalweg/Veenbesstraat 9.30 uur ds. J. Mak, Bunschoten 17.00 uur dr. J. Diermanse, Veenendaal Ichtuskerk, Albert Cuyplaan 10.00 uur ds. P. van Harten 17.00 uur ds. P. Breugem, Barneveld Zonnegloren 10.00 uur R.K.dienst In alle kerken kindercrèche tijdens de morgendienst, behalve in Zonnegloren. Jeugddienst 10.00 uur Eltheto, Driftje Zondagsscholen 10.00 uur Da Costaschool, Prins Bern- hardlaan GEREFORMEERDE KERKEN Julianakerk, Julianalaan 19 9.30 uur dr. J. Rinzema 17.00 uur ds. P. Kloek Wilhelminakerk, Soesterbergsestraat 18 9.30 uur dr. A. Sanders 19.00 uur dr. J. Rinzema Oude Kerk „De Open Hof", Dalweg/Veenbesstraat 9.30 uur ds. J. Mak, Bunschoten 17.00 uur dr. J. Diermanse, Veenendaal Chr. Gereformeerde Kerk, Julianalaan 90 9.30 en 17.00 uur Kand. T. Hofman Gereformeerde Kerk, (Vrijgemaakt) Kerkgebouw N.P.B. 8.30 en 17.00 uur ds. P. Houtman Gereformeerde Gemeente Dalweg (hoek Beukenlaan) 9.30 en 14.30 uur leesdienst Woensdag 15 juli; 19.30 uur ds. J. Kos ter, Klaaswaal. VERENIGING VAN VRIJZINNIG GODSDIENSTIGEN N.P.B. Rembrandtlaan 20 10.15 uur Mevr. ds. H. van Holk-Meyer, Bilthoven EVANGELIE GEMEENTE „IN DE RUIMTE" 14.30 en 17.00 uur ds. ter Welle BAARN DOOPSGEZINDE GEMEENTE 10.30 uur ds. L. Kraak, Hilversum (met N.P.B.) GEREFORMEERDE KERK 10.30 en 17.00 uur ds. J. A. de Vries, Culemborg; H.A. EVANGELISCH LUTHERSE GEMEENTE Kapelstraat Baarn 10.30 uur ds. C. Pel. Soest; H.A. EVANGELISCHE KRING Eemnesserweg 63b, Baarn 19.00 uur Br. A. Luyben, Soest SOESTERBERG Hervormde kerk „De Hoeksteen" 10.00 uur ds. H. Denekamp; H.A. STERRENBERG 10.30 uur ds. H. Schouten GEREFORMEERDE KERK, Gen Winkelmanstraat 10.00 uur ds. Gilhuis, Soest 19.00 uur ds. van Nijen, Driebergen Oude sieraden liggen soms jaren in de la. Zonde van uw goud en van uw geld. Wij kopen dit graag van u. diamantair 7 juwelier Rembrandtlaan 13 - Soest (let op nummer: 13!) Laanstraat 18 - Baarn Uitbreiding Stichting ,,In de Ruimte" De Stichting In de Ruimte heeft bij de gemeente een bouwvergunning ge vraagd voor het plaatsen van een demontabel gebouw op haar terrein aan de Insingerstraat. '^Hböetemd-voor de tijde lijke huisvesting van studenten die bij de Stichting een middelbaar theolo gische opleiding volgen. Het gaat om een pand met vier leslokalen, een eet zaal, keuken, huiskamer, bibliotheek, kantoren en tevens kamers voor de huisvesting van zestig studenten. Een deel van het gebouw zal gebruikt worden als bouwkantoor in verband met de voorbereiding van de nieuw bouw van het definitieve gebouw. De leden van de commissie ruimtelijke ordening van de gemeenteraad mogen er in de vergadering van 15 juli a.s. (aanvang 16.30 uur) hun mening over geven. De voorbereiding voor de jaarlijkse vastenmaand heeft voor de in Soest woonachtige Turken een probleem ge geven. Er zijn twee imams, geeste lijke leiders, beschikbaar. De een, af komstig uit Utrecht, wordt door een deel van de Turken gewenst voor de leiding van de diensten in de moskee aan de Parallelweg en de ander, door de Turkse regering naar Nederland ge zonden, geniet de voorkeur van een an dere groep. Vorige week riepen de Turken de hulp van de politie in om het geschil op te lossen. Afgesproken werd in eers te instantie dat de moskee-commissie bij de gemeente zal informeren wie het zakelijk recht op het pand heeft. In tweede instantie zal mogelijk de Turkse ambassade ingeschakeld wor den. IMHt Auto-plaatwerk/Spuitbedrijf 1e Heeserlaantje 2 Soest Telefoon 02155-18600 Parochie Soest, Kerkplein, tel. 12688. Zaterdag 19.00 uur Zondag 8.00, 9.30 (hoogmis) en 11.30 uur In de week H. Missen te 8.30 en 19.3u uur Parochie Soestdijk, Burg. Grothestraat, telefoon 12775. Zaterdagavond 19.00 uur Zondag 9.00 en 11.00 uur Dinsdag en donderdag 9.00 uur Maandag, woensdag en vrijdag 19.00 uur Parochie Soest-Zuid, St. Willibrordusstraat, tel. 19943. Zaterdag 19.00 uur. Zondag 9.30 en 11.00 uur. Woensdag 19.00 uur. Parochie Soes ter veen Willaertstraat 51, tel. 16290-10522 Zaterdag 18.00 uur Zondag 10.30 uur St. Caroluskerk, Soesterberg, tel. 03463-1521 Zaterdag 19.00 uur Zondag 10.30 uur Ziekenfondsvervoer Rolstoelvervoer Groepsvervoer Trouwrijden SOEST De artsendienst wordt in het weekend van zaterdag 8.00 uur tot zondagavond 24.00 uur waargenomen door: dokter J. Krijger, Soesterbergsestraat 16, tel. 12033 en dokter B. Nicolas, Steen- hoffstraat 12, tel. 12667. Vakanties: Dr. Bavinck t/m 25 juli. Dr. Borst t/m 18 juli. Dr. Floor t/m 18 juli. Dr. Kuipers t/m 25 juli. Het is aan te raden niet direct naar de dienstdoende arts te gaan. Eerst opbellen! WEEKEND-OPVANGDIEN8T Eerste Hulp bij dringende moeilijk heden. Vanaf vrijdagavond 19.00 uur tot maandagmorgen 7.00 uur, telefoon 19911. SOESTERBERG Tijdens het weekend heeft dienst: dokter J. Lucas, Prof. Lorentziaan 21, tel. 1200. SOEST Tandartsen Zaterdag en zondag, 13.00-13.30 uur: A. Vreeswijk, Park Vredehof IA, tel. 15968. DIERENARTS Van vrijdag 23.00 uur tot zondag 24.00 uur. Grote- en kleine huisdieren: R. Ko mijn, van Mecklenburglaan 15, tel. 15215. Weekend- en nachtdienst apotheken: Ingaande vrijdag 17.30 uur alsmede de gehele zaterdag en zondag tot de daar opvolgende vrijdag 17.30 uur: apotheek Soestdijk, Van Weedestraat 35, tel. 12487. Extra dienst op zaterdag van 8.30 tot 12.30 uur: Apotheek Julius, Laanstraat 26, Baarn, tel. 02154-12432. Tel. nummer Ambulancevervoer: 033-12345 (voor Soest en Soesterberg), 14049 (alléén voor Soest). In de vorige week gehouden algemene ledenvergadering van de Mixed Ho ckey Club Soest zijn oud-voorzitter D. Stroband en de voorzitter van de jeugd-afdeling de heer C. Dobben met algemene instemming benoemd tot erelid. Stroband leidde de klub zeven jaar en Dobben heeft er een groot aantal jaren als leider van de jeugd opzitten. De vergadering had voor hockey-be- grippen een bijzonder vlot verloop, al leen de rondvraag liep wat uit. Voor zitter Stroband is opgevolgd door Wim van Hall, sinds een jaar vice-voorzit- ter en nu met de algehele leiding be last. Benoemd werden in deze vergadering ook een nieuwe secretaris (mevrouw K. van Ee-Weltevrede), een nieuwe penningmeester (Henk Berghauser Pont) en de heer H. J. Goote. Met de heer H. Hugen, voorzitter van de jeugd-afdeling, is het aantal bestuur- 'ders op vijf gebracht; tot voor kort waren er zeven. Even werd tijdens deze vergadering stil gestaan bij het financieel verslag en wel vanwege het niet onaanzienlij ke saldo-tekort. Dit bedrag was overi gens in de begroting van het voorbije jaar vrij exact opgenomen. Het maak te het aannemen van de kontributie- verhoging wel wat makkelijker. De senioren gaan voortaan 260 gulden per jaar betalende veterinnen 205 gulden de junioren 185 gulden en de adspiran- ten 145 gulden. Het entree-geld is voort aan 70 gulden; evenveel gaan ook de niet-spelende leden betalen. De rondvraag leverde vragen op over zaalhockey, jeugdtoernooien, kader voor de jeugd en het kantine-beheer. Zo rond de klok van elf kon voorzit ter Van Hall de hamer al voor de laats te keer laten vallen. Een hoofdagent van de Utrechtse po litie kwam tijdens motorrijles op de rolbaan van de vliegbasis Soesterberg te vallen. Met hoofd- en rugletsel werd hij per ambulanceauto naar het zieken huis Zonnegloren gebracht. Benzine-diefstal Uit een bij een flat aan de Prof. Lo rentziaan te Soesterberg gestalde bromfiets werd de benzine afgetapt. Ook gereedschap en onderdelen wer den weggenomen. 23 24 H25 57 58 64 65 68 6 9 Horizontaal: 1. knaagdier; 6. metaal; 10. oever; 11. edelsteen; 14. bestemming; 16. plaats in Afrika; 17. inhoudsmaat (afk.); 18. tandarm zoogdier; 19. groep zangers; 20. godin; 23. gedeputeerde Staten (afk.); 25. te zijnder plaatse (lat. Afk.26. engels voegwoord27. bestaat; 29. op deze wijze30. openbare betrek king; 32. bevestiging; 33. voorzetsel; 34. steenafval; 36. bloedvat; 38. deel van het lichaam; 40. insekt; 41. de oudere (afk.); 42. toiletartikel; 43. mens; 44. afstandsmaat; 45. pl. aan de Rode Zee; 47. debiteur (afk.); 49. vaartuig; 51. insekteneter; 52. rivier in Italië; 53. spil; 54. koraaleiland; 56. Gode zij lof (lat. Afk.); 57. N.V. (fr.); 59. bewonderaar; 61. eerwaardige vader (lat. afk.); 62. bijwoord; 64. edelsteen; 68. deel van het been; 70. fr. lidwoord; 71. maanstand (afk.); 72. land in Europa; 74. lidwoord; 75. afbeelding; 78. loterijbriefje; 79. godsdienst; 80. procentuele korting. Verticaal: 1. hevig; 2. geestdrift; 3. en dergelijke (afk.)4. munt (pop)5. tot en met (afk.); 6. coupe; 7. bekende motorraces (afk.); 8. plant; 9. paleis bij Apeldoorn; 10. rivier in Rusland12. offertafel; 13. vriendelijk; 15. koningszetel; 20. reeds; 21. meisjesnaam; 22. vogelprodukt; 24. edelsteen; 25. doornen; 28. vierhandig zoogdier; 29. edelsteen; 31. bulten dienst (afk.); 35. uedele (afk.); 37, vrouw van Aegir; 39. fr. lidwoord; 40. tam; 46. lidwoord; 47. mannetjesvogel; 48. vaandel; 50. deel van de bijbel (afk.); 51. leerling (fr.); 55. bastion; 58. verbrandingsrest; 60. klaar; él. regeringsreglement (afk.); 63. maag; 65. overal; 66. eikschiller; 67. kleur; 69. uitroep; 73. bedorven; 75. familielid; 76. duur van eb en vloed; 77. zoals de akten getuigen (lat. afk.). 'Bj LI :fl) '9L -QL !)OJ SI '1*0 '69 tB[ïI '2,9 tJ9ï!9 '99 tuiopï '59 tsuad *89 "19 !JB 09 !sb '89 Uauni -gg taAaja ig Uu 09 taaureq Sf Ijajjop if tap *9ê t^Bui -of :aun es !ubh '2,6 '9n gs tpq '18 tuooimz 66 tduuurds 88 tsiana^s •QZ tpSureuis fz tja 'ZZ '16 H® '06 tuooa; gi '.SjpaRR si Hbbiitï '61 !bSiom '01 :oon '6 190IB '8 'n L Hïus -g tuil g tsjflj tpa e !uBia z !-req i :pn»p.ieA •jeqRj 08 tureisj -ql Hoi *82, Uaj^iod '92, Iubb 'fl !9Jï9 'Zl 1*9 '12. !9I '02, UeoA *89 tJ9I»BS ï-g tnu z9 •19 ttrej -69 lus *2.9 tpi 'gg Hopa *g !sb '89 tod ZQ H939 *xg '.oireij "6* '.q9p 'Lf tuapy ■g* tuut 'ff tireux sf tuimj zf tas 'if taajui o? !Sru '88 tjape '98 tujnd fs tuy 88 ÏbC '68 Uqure 08 'oz qz Ist iz '-PUB '9Z !is 96 ts3 *86 tBjJRjsy 06 '.Joosf 61 'tb '81 '-PI '2,1 :ubjo '91 Hoi 'fl HuBUimp 'H ïfBM 01 tIBBjs g taaAaq i :ibrïuozjjoh TaZZildOtfOO/ttSIGHH ONISSOTdO V; V

Soester Courant | 1981 | | pagina 19