uon paio's vteug!sN De Regentuuter 10 jaar VVV nieuws Nikon EM. Kwaliteit onder handbereik. ff Trekking Klokkenloterij Mariakerk 5000 gulden voor schonen Randstad-terrein SIERADEN ALS OCCASIONS Aaron Sassoon Tennissen in achtertuin niet toegestaan Gemeente zorgt voor onrust aan de Molenstraat 649, 249, Fotograferen is voortaan voor iedereen betaalbaar. 129.- foto-film u'icfeo V «AP Muziekschool begint kinderkoor in Soest Pseudo schoorsteenvegers 3 Soester Courant van woensdag 8 juli 1981 3 RESTAURANT Van den Brink Soasterbergsestr. 122 Soest Tel. 02155-12706 Dineren in stijl? In ons sfeervol restaurant zult U zich werkelijk uit voelen. Onze keukenstaf staat garant voor een uitmuntend diner. Een van de nieuwere A.N.W.B. toeris tische routes is de Zeebodemroute incl. Schoklandroute met een afstand van 150 km. De bezienswaardigheden staan op de route vermeld en dat zijn o.a. in Ketelhaven het Scheepsarcheologi sch museum, in Lelystad het Informa tiecentrum Nieuw Land bij de Houtrib- sluizen (waar u wel een halve dag kunt doorbrengen), diverse natuurparken enz. Op de dijken zitten altijd veel vogels, rijdt u er een beetje voor zichtig? In en bij het Slot Zeist wordt een bin nen- en buiten-expositie georgani seerd: „Alle hout is geen timmerhout", van 27 juni tot en met 30 augustus. De tentoonstelling toont werk van 24 beel dende kunstenaars, waarbij een re presentatieve selectie is gemaakt van hetgeen er in ons land na 1965 met hout als beeldend materiaal mogelijk is gebleken. Openingstijd hoofdgebouw di. t/m vr. 10-17 uur, za. en zo. 14-17 uur. Park dagelijks tot zonsondergang. Prijs: hoofdgebouw 2,50 personen boven 14 jaar 1,50 voor personen beneden 14 jaar, 65 CJP, Holland Culture Card en abonn. Openb. Kunst bezit. Na tel. afspraak scholen in klassever- band gratis. Wilt u het kaasmaken eens van dicht bij bekijken?. U hoeft er niet ver voor te gaan. Gedurende de maanden juli en augus tus wordt elke dinsdag gedemon streerd. Aanvang precies 10 uur en 14 uur. Kosten 1,75 per persoon. Kaas boerderij ,,De Staelenhoef" aan de Birkstraat 123. In het Zeister Slottheater zal op woens dag, 15 juli a.s. een kindervoorstelling zijn, getiteld „Clowntje in 't zieken huis". De kosten zijn 2,75 per kind en de voorstelling begint om half drie. In de Oude Kerk te Soest is op zater dag 11 juli een orgelconcert met mede werking van Sieb Zwaan. Het concert begint om 8.15 uur en de toegangs prijs bedraagt 3,-. Het theater De Speeldoos te Baarn heeft haar programma-kaart voor het komende seizoen klaar. U kunt vanaf nu een exemplaar aan ons kantoor komen halen. Er' is een heel geva rieerd programma, ook voor de zon dagmiddagen, voor de kinderen het jeugdtheater, diverse cursussen en u kunt er het programma van deNBaarn- se Volksuniversiteit in vinden. Vanaf 11 juli zal in De Zonnehof te Amersfoort een tentoonstelling zijn van affiches „Belle Epoque". De ope ningstijden zijn di. t/m za. van 10-17 uur, zondags 13-17 uur (maandags gesloten De Utrechtse Rekreatiekrant infor meert u gedurende de zomermaanden over de mogelijkheden om uw vrije tijd te besteden. Wekelijks kunt u de krant gratis aan ons kantoor afhalen. Heeft u de gratis Pas 65-krant: „Uit met pas 65" al gehaald? In het num mer. dat geldig is tot en met 15 juli staan weer talloze aantrekkelijke uit gaansmogelijkheden, zoals een fiets weekend in Gaasterland. Dijkwandel- tochten in Noord-Groningen, een be zoek aan de tuinen van kasteel De Wierse tussen Vorden en Ruurlo in de Achterhoek of een bezoek aan de Kaas boerderij en Kaas- en Botermuseum ,,De Weistaar", Rottegatsteeg 6, Maarsbergen. Veel mogelijkheden, ook voor de 65- plussers. Elke dinsdag en donderdag in juli en augustus is er de mogelijkheid een wildtocht te ondernemen in het Natio nale Park „De Hoge Veluwe". Met een autobus trekt u de schemering in om het wild, op zoek naar voed sel, tqgen te komen. Verdere inl. en reservering bij VVV Otterlo, tel. 08382- 254. In de Botenloods van Ottenhome aan de Oud Loosdrechtsedijk 212 te Loos- drecht is een antiekbeurs t/m 12 juli. Geopend van 12-17 uur. In het museum van Speelklok tot Pie rement te Utrecht is op Do. 9 juli een concert op de kermis-, dans, en straatorgels. Toegang voor volw. 3,50 en voor kind. van 3 t/m 13 jaar en voor Pas 65 1,50. Aanvang 20.00 uur. Op za. li juli is er een Open dag van Botanische tuinen van de Rijksuniver siteit in Utrecht aan de Fort Hoofd- dijk, Budapestlaan 17. Open van 10- 16.30 uur. Op de Loosdrechtse Plassen worden op 10 juli de Nederlandse kampioenschap pen Valkenklasse gehouden om 10.00 en 14.00 uur. In het Historisch Kostuum Museum aan de Loeff Berchmakerstraat 50 te Utrecht is de expositie „Pronken met andermans veren". 200 jaar Europese mode en natuur. Toegang 2,50 voor volw. Kind. 2,-. Barneveld is zes donderdagen in juli en augustus weer van alle markten thuis. De Oud-Veluwse marktdagen zijn op 9, 16, 23 en 30 juli en 6 en 13 augustus. Het hele centrum is zo be drijvig als een bijenkorf: welgevulde kraampjes, oude ambachten, een ori ginele Veluwse paardentram, die rond jes rijdt en tussen de middag een uur tje carillonmuziek. Verdere inl. aan ons kantoor. Gein-te-water met badkuip- en tobbe- races kunt u zien op 11 juli te Ermelo. Er worden daar dan doldwaze, gekke en vernuftige uitvindingen te water gelaten. Lachen, gieren en brullen dus. De eigenlijke wedstrijden beginnen 's- avonds om zeven uur, toegangskaar ten kosten een gulden. Mensen bedanken of belonen „die alles al hebben" valt niet mee. Het wordt u wel heel makkelijk gemaakt wanneer u een Soester kadobon koopt. De keus is dan aan de „krijger" zelf. Verkrijg baar aan ons kantoor, het VV-kantoor te Soesterberg of de Rabobanken. Geruchten doen de ronde dat het ge meentelijk huisvestingsbureau de twee woningen aan de Molenstraat van de woningbouwvereniging St. Joseph heeft toegewezen aan twee gemeente ambtenaren. Daarmee is de onrust die er sinds enige tijd heerst, toegenomen. De huidige bewoners van de huizen, die er zonder toestemming van de gemeente, maar met goedkeuring van de woningbouwvereniging in verblij ven, moeten het veld ruimen. De een is inmiddels akkoord gegaan met de hem toegewezen flat aan de Weegbree straat; hij keert niet meer terug in de flat die hij voordien bewoonde aan het Saenredamplantsoen. De ander gaat eind juli naar een flat in De Akkeren. Het bestuur van de woningbouwvereni ging St. Joseph is het niet eens met het gemeentelijk puntensysteem aan de hand waarvan men in Soest wo ningen toewijst. Het komt er op neer dat het lid zijn van een woningbouw vereniging er nauwelijks meer toe doet. Het lidmaatschap levert enkele punten op, maar een te gering aantal om van doorslaggevende betekenis te zijn. Het bestuur van St. Joseph meent dat de gemeente „straft" voor het feit dat de leden weigerden op te gaan in de fusie van de woningbouwvereniging Soest. Daarin gingen wel op het ge meentelijk woningbedrijf en de wo ningbouwverenigingen Patrimonium en Goed Wonen. De zaak kwam op scherp te staan toen de woningbouwvereniging twee van haar leden een bereidverklaring gaf om twee leeggekomen woningen aan de Molenstraat te betrekken. De in dit verband belangrijker woonver gunning van de gemeente, afhankelijk van het aantal „vergaarde" punten, kwam niet af. De twee leden kregen nadat zij de woningen toch betrokken hadden, van de gemeente de aanzegging de huizen te ontruimen. Zij tekenden beroep aan bij de Raad van State en verloren dat. Daarop volgde een nieuwe aanzegging van de gemeente de woningen te ont ruimen. Die termijn verliep afgelopen, vrijdag 's morgens om negen uur. Tot een gedwongen uitzetting is het echter nog niet gekomen, mede dank zij de persoonlijke inzet van burge meester Scholten, die de beide gezin nen de afgelopen week herhaaldelijk heeft bezocht. De een is nu met een aanbod akkoord gegaan. Vorige week donderdag hebben Molen straat-bewoners het resultaat van een snel gehouden handtekening-aktie aan de burgemeester aangeboden. Daar in wordt het gemeentebestuur verzocht de beide gezinnen te laten zitten en wordt er op aangedrongen de kwes tie met alle partijen, inclusief de bewonerscommissie te bespreken. De petitie werd door 123 sympathisan ten ondertekend. De bewoners zeiden te rekenen op een wijs besluit van het gemeentebestuur; het gemeentebestuur van zijn kant sprak de hoop uit dat de zaak tot een goed einde zal worden gebracht. In dat verband wees de burgemeester op het groot belang van het vrijwillig ontruimen van de huizen. Bekend is inmiddels wel dat dë beide gezinnen die de woningen van de ge meente toegewezen gekregen hebben zich bijzonder ongelukkig voelen met de gang van zaken. Ze zijn geen lid van St. Joseph. Het conflict lijkt uit de wereld te zijn, maar er loopt nog een hoger beroep tegen de uitspraak van de Raad van State. Mocht dat gewonnen worden, dan kan de één terug naar de wo ning aan de Molenstraat. De ander kan dat niet omdat hij gete kend heeft van verdere rechtsvervol ging te zullen afzien. Nikon Een novum van Nikon. De Nikon EM. Een nieuwe automatische spiegelreflex. Klein, compact, functioneel en attractief. Nieuwe lichtgewicht lenzen. Standaard: 50 mm./1.8 Nikon E objectief. Nieuwe handzame motor-drive: de MD-E. Plus een nieuwe auto matische flitser: de SB-E. Het nieuwe Nikon-systeem. De micro-electronische precisie flitst bij Nikon voort! Ga maar kijken bij uw Nikon-specialist. met 1.8 - 50 mm lens Motorwinder lm KomPakt kleinbeeldcamera met automatische belichting en ingebouwde electronenflitser incl. tas Pocketcamera met ingebouwde electronen flitser Hetzelfde model, doch met telelens Birkstraat 2 - Soest Tel. 12874 INRUIL OCCASIONS E. Hilhorst benoemd tot schoolhoofd te Zoete rwoude De heer E. A. E. M. Hilhorst (39) onderwijzer aan de R.K. Basisschool De Wiekslag is met ingang van 1 augustus a.s. benoemd tot hoofd van een school te Zoeterwoude. A.s. maan dagavond wordt hem in de school De Wiekslag aan de Smitsweg een af scheidsreceptie aangeboden: van 19.00 tot 20.00 uur voor genodigden en ouders van de leerlingen en vanaf 20.30 uur voor oud-leerlingen en hun ouders. De héér Hilhorst was enkele jaren verbonden aan de voormalige St. Jo- sephschool en sinds 1 augustus 1970 aan De Wiekslag. Al enkele jaren is hij voorzitter van de schoolsportcommis sie. Buiten schoolverband was de heer Hilhorst ook vele jaren voorzitter van de handbalvereniging BDC. Openbaar fraktieberaad D'66-Soest Aanstaande maandag 13 juli komen de drie gemeenteraadsleden van D'66 in Soest weer bij elkaar in een openbaar fraktieberaad. Zoals elke maand gebeurt, zal ook nu de agenda van de eerstvolgende ver gadering van de gemeenteraad worden doorgesproken. De fraktie (Jenny Al- lard, Harry Jonker en Henk Gerth) doet dat samen met belangstellende leden van D'66-Soest. Maar niet alleen leden zijn welkom. Er wordt een open gesprek gevoerd, waarbij iedereen in Soest zijn zegje kan zeggen. Het beraad begint om 20.00 uur en het wordt gehouden in het gebouw 'van „Gemeentewerken" aan de Lange Brinkweg 77 in Soest. Als iemand een speciaal probleem wil bespreken, laat hij of zij dan tevoren even kon takt opnemen met de voorzitter van de werkgroep gemeentepolitiek, Erica Hoksbergen, tel. 18069. Notarissen v. Veeren en Elferink in de Mariakerk tijdens de trekking van de prijzen. Foto: Herman van Dam Als aktiviteit in een lange reeks van akties t.b.v. de nieuwgebouwde klokkentoren bij de Mariakerk aan de Burg. Grothestraat werd een loterij georganiseerd waarvan de trekking zondagmorgen j.1. in de Mariakerk werd verricht door de notarissen Van Veeren en Elferink. Het betrof een loterij met 1000 loten en ruim 100 prijzen, welke prijzen allen door Soester zakenmensen belangeloos beschikbaar waren ge steld. De organisatoren willen dan ook deze gulle gevers hartelijk dank bren gen. Van het merendeel der prijswinnaars was het adres bekend. Deze krijgen hun prijs thuisbezorgd. De bezitters van onderstaande prijs winnende nummers zijn de organisa toren echter niet bekend. Zij kunnen hun prijs afhalen na 's- middags 5 uur bij E. G. A. Smit, Kerkpad NZ17, Soest, telefoon 2 29 57. Deze nummers zijn 1061-1068-1071-1198-1305-1316-1448-1486- 1508-1532-1533-1541-1621-1681-1708-1716- 1717-1721-1723-1725-1727-1732-1761-1803- 1806-1812-1868-1871-1885. Muziek Staffhorst heeft de volgende wereldmerken in voorraad: Bechstein - Blüthner - Berger Löbau - Julius Feurich - W. Hoffmann - Pleyel - Wilh. Sleinmann - Gaveau - Baldwin - Nordiska - Ibach* - August Förster* - Yamaha - Freiburgh - Fazer - Kawai - Zimmerman - Wulitzer - Lindbergh - Geyer - Lager. •Occasion Muziek Staffhorst verzorgt lessen (groep of privé). Garantie tot 5 jaar. Gunstige financiering. Muziek Staffhorst heeft een ruime keus in ocóasions, welke veelal niet van nieuw zijn te onderscheiden Uitsluitend met volledige garantie, Utrecht: Muziekcentrum Vredenburg Tel. 030-332341 Amersfoort: Hellestraat 11-17 (t/o V&D) Tel. 033-34064 Voor de reiniging van de tuintjes rond het oude terrein van Randstad aan de Eikenlaan is door de provincie 5000 gulden uitgetrokken. Het is een van de goedkoopste operaties die de provincie moet ondernemen om de bodemveront reinigingen op te ruimen. Met het opruimen van alle bodem verontreinigingen die voor dit jaar op de prioriteitenlijst van de provincie Utrecht staan, is een bedrag gemoeid van 10-13 miljoen gulden. Verreweg het grootste bedrag is voor de schoon maak van het Utrechtse Griftpark, die naar schatting 7-10 miljoen gaat kos ten. Het Griftpark staat nummer twee op de lijst. De nummers 1 en 3, res pectievelijk het terrein van de voor malige IJsselsteinse gasfabriek en het Utrechtse Malba-Cinduterrein zijn be groot op een bedrag van elk 1 mil joen. Het opruimen van de met lood ver ontreinigde grond op het terrein aan de Utrechtse Loevenhoutsedijk-vierde op de lijst- kost tussen de 100.000 en 400.000 gulden. De reiniging van num mer vijf, het voormalige Akzo-terrein in Amersfoort, is geraamd op 145.000 gulden. Het terrein van de vroegere Ascot- fabriek aan de Utrechtseweg in De Bilt is, in verband met de bouw van een kantoor op die plaats, inmiddels al gezuiverd. De rekening voor dat karwei was 673.000 gulden. Het stond als nummer acht op de prioriteiten lijst. Met de opruiming van de andere terreinen zijn aanmerkelijk lagere be dragen gemoeid. In het kader van de ontwerp-wet Bp- demsanering zal het Rijk in eerste instantie 90 procent van de bedragen voor zijn rekening nemen. De betreffende gemeenten moeten de resterende tien procent op tafel leggen. Later zal het Rijk dan proberen de kosten op de verontreinigers te verha len. Dit alles wil nog niet zeggen dat de lijst dit jaar ook inderdaad volledig zal worden afgewerkt. Het Rijk heeft voor de ontwerp-wet voor de eerste twee jaar een bedrag van 60 miljoen beschikbaar. Dit jaar is gerekend op een totale uitgave van 20 miljoen voor het hele land. Wij hebben schitterende gouden armbanden, chokers, han gers, ringen, horloges (met en zonder gouden band), munten e.d. voor 50 procent onder de normale prijs. Kijkt u daarom regelmatig in onze goud-etalage, bij occasions. diamantair - juwelier Laanstraat 18 - Baarn Rembrandtlaan 13 - Soest Tennissen in een verharde achtertuin is volgens burgemeester en wethou ders van Soest niet toegestaan. Ook niet als schriftelijk is te kennen gege ven dat vóór het aanbrengen van de verharding geen toestemming nodig is; de oppervlakte van de verharding op geen enkele wijze klopt met de officiële afmetingen van een tennis baan en de verharding ook niet voldoet aan de eisen die aan een tennisbaan worden gesteld. Tijdens de AROB- zitting die aan deze zaak gewijd wordt zal de vraag centraal staan of er door het plaatsen van een net en het aanbrengen een belijning, gelijk aan die van tennisbanen, dan toch sprake is van een tennisbaan waarvoor wel ver gunning nodig is. Foto: Herman van Dam De Regentuuter aan de Weegbreestraat viert haar 2e lustrum van 6 juli tot en met 10 juli met vele feestelijke aktiviteiten. De feestkommissie heeft een programma samengesteld met diverse aktiviteiten voor leerlingen, oud-leerlingen, ouders, collega's en vele andere mensen, die betrokken zijn bij de school. Het thema van de feestweek zal zijnDE REGENTUUTER, DAAR ZIT MUZIEK IN. Een der eerste aktiviteiten was een optocht waarbij de verklede leerlingen met zelfgemaakte instrumenten een rond tocht door de buurt maakten (zie foto) Vanavond is de grote avond voor de ouders, leerlingen en buurtbewoners, met o.a. muziek, bistro, kermis etc. Vrijdagavond zal de week afgesloten worden met een daverende drive-in-discotheek voor de schoolverlaters en oud leerlingen. De Regionale Muziekschool Amers foort begint in Soest een kinderkoor. In het muziekschoolgebouw aan het Kerkplein (naast de Petrus- en Paulus- kerk) zal het koor wekelijks les krij gen van mevrouw Hilde van Kuyeren, docente aan de RMA. Vrijdagmiddag 10 juli om 16.30 uur zijn de kinderen die zich voor het koor hebben opgege ven uitgenodigd met elkaar en me vrouw Van Kuyeren kennis te maken. Deze kennismaking is in het muziek schoolgebouw (zaal I). Ook kinderen die zich nog niet hebben opgegeven, maar alsnog belangstelling hebben, zijn welkom. Om in het koor te gaan hoeft men niet eerst leerling van de muziekschool te zijn. Degenen die interesse hebben kunnen zich vrijdagmiddag aanmel den. De RMA heeft al enige tijd een koor klas in Amersfoort. Hieraan namen wel enkele kinderen uit Soest deel, maar het op en neer reizen naar Amersfoort bleek toch een bezwaar. Tot vorig jaar bestond in Soest het kinderkoor De Schelle- bellen, dat door het vertrek van de di- rigente moest worden opgeheven. De muziekschool rekent erop dat er nog een aantal ex-Schellebellen-zangertjes is dat graag in koorverband en onder deskundige leiding wil zingen. Gezamenlijke vergadering R.O. en verkeer Woensdag 15 juli, aanvang 16.30 uur, wordt in het gebouw van gemeente werken aan de Lange Brinkweg een gezamenlijke vergadering gehouden van de raadscommissies voor ruimte lijke ordening en verkeer. De verga dering is openbaar. Onder de naam van de man die vorig jaar het schoorsteenveegbedrijf van de heer Schlebaum overnam (G. van Wandelen uit Austerlitz) opereren in Soest enkele schoorsteenvegers die bij zonder hoge prijzen vragen. Bovendien smeren zij goedwillende lieden allerlei zaken aan tegen woe kerprijzen. Bekend, is dat zij op een adres een emmer met pieren lieten zien, zogenaamd afkomstig uit een schoorsteen. Daarmee werd aange toond dat de schoorsteen hoognodig ge veegd moest worden. Na afloop wer den drie roostertjes a 32 gulden per stuk verkocht om het ongedierte weg te houden. De heer Van Wandelen heeft zich bij de politie beklaagd over deze gang van zaken. Brand bij Chemco snel bedwongen Een brand zondagmiddag in een loods achter op het terrein van het bedrijf Chemco aan de De Beaufortlaan te Soestduinen is door snel optreden van de brandweer, voor het gevaarlijk kon worden, bedwongen. Met twee stralen van de nevelspuit was men het vuur vlot meester. Het had gevaarlijk kunnen worden want in de loods stonden twee tanks met aethonol, een vat met aceton en tien vaten met methanol; zeer brand en ook ontplofbaar spul. Bovendien zo bleek later, stonden er ook twee vaatjes met nitro-cellulose die er in afwachting van vervoer naar een afvalverwerkingsbedrijf, tijdelijk waren opgeslagen. Een van de twee vaaltjes lekte en met aan zekerheid grenzende waarschijnlijkheid is het vuur daar door zelfontbranding ont staan. Spelende kinderen hoorden plotseling knallen en zagen daarna rook. Zij waarschuwden de bij het bedrijf wo nende werknemer van Chemco, die direct de brandweer alarmeerde. De knallen werden veroorzaakt door het knappen van eternietplaten, die als zolder dienst deden. De schade bleef zeer beperkt; een paar vierkante meter hout is verkoold ter wijl zowel een wand van de loods als een hoek van het dak op de plaats waar de brand woedde, werden opengehakt. De aan de Kolonieweg wonende heer F. van de Kant tekende beroep aan tegen de brief van burgemeester en wethou ders, waarin hij verplicht wordt de ver harding uit zijn tuin geheel te ver wijderen. De grond achter de woningen aan de Kolonieweg is volgens het be stemmingsplan bedoeld als tuin en gedeeltelijk voor plaatsing van auto boxen. Aanvankelijk vroeg de heer v.d. Kant om toestemming voor het aanleggen van een officiële tennisbaan. Die toe stemming werd hem geweigerd. Omdat de grond door de aanwezigheid van grote hoeveelheden puin en vuil niet te gebruiken is als tuin, vroeg de heer v.d. Kant in tweede instantie een vergunning om een gedeelte van de tuin te mogen verharden. Zijn kinderen zouden daarop dan kunnen spelen. Dit omdat de Kolonieweg geen trottoir heeft en spelen op straat nauwelijks mogelijk is. De gemeente liet schriftelijk weten dat voor het verharden van het terrein géén toestemming nodig is. Wel werd er nogmaals opgewezen dat er geen tennisbaan aangelegd mocht worden. Van de 1499 vierkante meter die de achtertuin groot is, verhardde de heer v.d. Kant daarop 480 vierkante meter. Te weinig om er een officiële tennis baan van te maken, die met de afme tingen van 36 bij 18 meter, 648 vierkan te meter zou beslaan. Ondanks dat is het college van mening dat er wel een tennisbaan is aangelegd en daarom kreeg de heer v.d. Kant de aanschrijving de verharding, waar voor géén toestemming nodig was, te verwijderen. Ook moet hij voor de rond een gedeelte van zijn terrein geplaats te schutting een bouwaanvraag indie nen. Dat is inmiddels gebeurd. Burgemeester en wethouders zijn van mening dat er meer grondwerk voor het aanbrengen van de verharding is verricht dan voor een kinderspeel plaats nodig is. Van de Kant had volgens het college moeten begrijpen dat voor dergelijke werkzaamheden weer wel een vergunning nodig ge weest zou zijn. De AROB-zitting geeft het college de mogelijkheid de aanschrijving aan de heer v.d. Kant te heroverwegen. Doet het college dat niet, dan zal de voorzit ter van de Raad van State een uit spraak moeten doen. Interessant is in dit verband misschien het antwoord op de vraag of tennissen op een gazon achter de woning wel is toegestaan. Ook als daar lijnen op zijn aangebracht? Chinees-Indisch restaurant „Golden Gate" verbouwd Het Chinees-Indisch restaurant „Gol den Gate" aan de Burgemeester Grothestraat is vrij ingrijpend ver bouwd. Trouwe bezoekers hebben zich enige weken min of meer moeten be helpen, maar daaraan is nu een eind gekomen. De eetzaal is er geweldig op vooruit gegaan; ruim en groots en veel ge zelliger. De verlichting is verbeterd en afgestemd op een modern Chinees eethuis. Een van de resultaten is ook dat het restaurant nu meer geschikt is voor grote partijen en recep ties. De bar is vernieuwd en daar zullen de „afhalers" plezier van heb ben. De verbouwing werd uitgevoerd door aannemingsbedrijf P. J. van Rou wendaal; Kees Jensma verzorgde de verlichting. De familie CHeung, sinds jaar en dag eigenaar van dit bekende restaurant, biedt a.s. vrijdag 10 juli, zaterdag 11 juli en zondag 12 juli al haar gasten een „drankje van de zaak" aan. Hoogste punt tennishal Vanmiddag, woensdag 8 juli, wordt het hoogste punt bereikt van de aan de Schrikslaan in aanbouw zijnde tennis hal. Als de bouw volgens planning blijft verlopen, zal de hal half september voor gebruik gereed zijn. Met de realisatie, welke in opdracht van de Stichting Indoor Tennis Cen trum Soest plaatsvindt, is een bedrag van ruim twee miljoen gemoeid. Er komen vier tennisbanen te liggen, ter wijl het gebouw verder ruime douche- en kleedgelegenheid bevat alsmede een bar-restaurant en enkele vergader ruimten.

Soester Courant | 1981 | | pagina 3