stoffen voor de bruid Kerkpad-probleem voorlopig de wereld nog niet uit ©^©È>1 Pub Een dagje Amsterdam 69.- 49. 79. Ralph Polak e\\9en Kwestie van geven en nemen: De Zonnebloem gaat weer varen Stuurgroep energiebesparing-Soest onderzoekt mogelijkheden van warmteterugwinning vraagt: uw aandacht voor: SWEAT JACKS mooiste dag van uw leven iï\C&^ GEMEENTE Hinderwet-ontwerp beschikking Openbare commissievergaderingen Bouwzaken Verleende bouwvergunningen Raadsvergadering foto-film-videoC^ Reglement Verkeersregels en Verkeerstekens vrijetijdskleding BESTELAUTO HUREN? 4 5 Soester Courant van woensdag 8 juli 1981 PERZISCHE TAPIJTEN Inkoop, verkoop, reparatie, reinigen. Anti-mot behandeling Mahmoud Harzandi (vakman uit Perzië) Nieuwstr. 26, Baarn Telefoon 02154-15577 VOOR DE 'mi n onze bruidsboetiek Bruidsnx>eders Bruidsmeisjes Bruidsjonkers Hottenhuis banstraat 50 - Baarn 'el. (02154) 12764 JE PUMPS itblauw ebiesd R- MEN zoals Piedro, v.a. 39.- •choenen lerken ANG OCHTEN EREN- HOEN ele maten 1 - 2. 4. Op de gemeentesecretarie (afdeling I) en de bibliotheek aan de Albert Cuyplaan ligt ter inzage een verzoek van: C. J. de Winter, Schoutenkampweg 11 te Soest om een vergunning voor het oprichten, in werking brengen en in werking houden van een in richting voor metaalbewerking op het perceel Dorresteinweg 3 te Soest (kadastraal bekendgem. Soest, sectie G., nr. 7580). De strekking van het ontwerp van de beschikking luidt: De vergunning wordt verleend onder het stellen van voorwaarden teneinde hinder door lawaai en schade door het gebruik van schadelijk asbest te voorkomen. Gemotiveerde bezwaren tegen de ontwerp-beschikking kunnen schrifte lijk worden ingebracht door de aanvrager en degenen die reeds schrif telijk of mondeling bezwaar hebben gemaakt tegen het verzoek om ver gunning en hen die daartoe redelijkerwijze niet (tijdig) in staat zijn ge weest. De bezwaarschriften moeten bij het gemeentebestuur worden ingediend vóór donderdag 23 juli 1981. Indien men dat wenst, worden de persoonlijke gegevens van degene die een bezwaarschrift indient niet bekend gemaakt. Het verzoek daartoe moet schriftelijk tegelijkertijd met het bezwaarschrift bij het gemeen tebestuur worden ingediend. Woensdag 15 juli - 16.30 uur - commissiekamer gebouw gemeentewerken. Lange Brinkweg: commissie ruimtelijke ordening Op de agenda staat o.m. behandeling notitie inzake de besteding van de post externe advi seurs notitie over het crossterrein Koningsweg bouwplan Stichting In de Ruimte behandeling ingekomen brief aan de raad van de heer H. A. van Doorn met betrekking tot het sluiten van een herstelwerkplaats voor motorvoertuigen op het perceel Dorresteinweg 72 te Soest. woensdag 15 juli - 16.30 uur - commissiekamer gebouw gemeentehuis, Lange Brinkweg: commissie verkeer De agenda vermeldt behandeling notitie inzake de besteding van de post externe ad viseurs. De stukken welke op beide vergadering betrekking hebben liggen ter in zage in het gemeentelijk INFOrmatiecentrum. Spreekrecht publiek 1. Vanaf één kwartier vóór en tot aanvang der commissievergadering kunnen sprekers uit het publiek zich bij de voorzitter der commissie opgeven voor het stellen van vragen of het geven van een toelichting bij een bepaald agendapunt. Voor de behandeling van de agenda geeft de voorzitter de sprekers uit het publiek de gelegenheid hun opmerkingen kort en bondig aan de commissie kenbaar te maken. De spreektijd is beperkt tot 5 minuten per persoon en duurt in totaal niet langer dan 30 minuten. De commissie kan de door de sprekers uit het publiek gemaakte op merkingen bij haar beschouwingen betrekken. De voorzitter kan, indien daaraan bij de meerderheid van de commis sie behoefte blijkt te bestaan, de sprekers uit het publiek vragen hun opmerkingen bij de behandeling van het agendapunt te verduidelijken of aan te vullen. Openbare bekendmaking) Toepassing artikel 50, Wet op de Ruimtelijke Ordening en artikel 50, lid 8 van de Woningwet. Bij het college is een aanvraag binnengekomen voor: het uitbreiden van een woonhuis op een terrein gelegen aan de Bunt- weg 26 (kadastraak bekend gemeente Soest, sectie D„ nr. 3535). Genoemd bouwplan ligt vanaf vrijdag 10 juli a.s. gedurende 14 dagen ter inzage op de gemeentesecretarie (afdeling I) op de werkdagen tussen 9 en 12 uur. Gedurende bovengenoemde termijn kunnen bij het college van b. en w. schriftelijke bezwaren worden ingediend tegen de bouwplannen. N iet-gebonden besluiten Verlening d.d. 30 juni 1981. gedeeltelijk vergroten en verbouwen van een woonhuis en bouwen van een garage/berging op een terrein, gelegen aan dé Heideweg 22 (ka dastraal bekend gemeente Soest, sectie D., nummer 2593). uitbreiden van een hotel-café-restaurant op een terrein, gelegen aan de Birkstraat 138 (kadastraal bekend gemeente Soest, sectie C., nummer 3229). uitbreiden van een bungalow op een terrein, gelegen aan de Sparren laan 3 (kadastraal bekend gemeente Soest, sectie D., nummer 2873) bouwen van een tribune op een terrein, gelegen aan de Bosstraat (voet balveld SEC) (kadastraal bekend gemeente Soest, sectie G., nummer 6784). verbouwen van een woning op een terrein, gelegen aan de Hartman laan 42 kadastraal bekend gemeente Soest, sectie C.nummer 2332 Ingevolge de Wet Administratieve Rechtspraak O verheids Beschikkin gen (Wet Arob) kan de natuurlijke of rechtspersoon, die door het be sluit rechtstreeks in zijn belang is getroffen,, binnen 30 dagen na dag tekening van de beschikking bij het college van b. en w. een gemotiveerd bezwaarschrift indienen. De eerstvolgende raadsvergadering van de gemeenteraad zal donderdag 16 juli om 19.30 uur worden gehouden in de aula van het Griftlandcollege aan de Noorderweg. Vanzelfsprekend bent u van harte welkom bij deze openbare vergadering. De agenda ziet er als volgt uit: Ingekomen stukken. Vragenhalfuurtje. Voorstel tot het vaststellen van een besluit als bedoeld in artikel 21 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening voorbereidingsbesluit). Voorstel tot verkoop van het landhuis „Egghermonde" aan de Vereni ging „Nationale Woningraad" gevestigd te Almere. Voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet voor het bouw- rijpmaken van Overhees II-2e fase. Voorstel tot het garanderen van rente en aflossing van een door de Stichting Jongerencentrum Soest aan te gane geldlening voor de fi nanciering van een gedeelte van de kosten van vernieuwbouw van ..DeMolensoos". Voorstel tot het verlenen van een ontheffing als bedoeld in artikel I van de Zöneverordening Hinderwet ten behoeve van het uitbreiden van een gasdrukregelstatxon op/in het perceel Kampweg 1 te Soes- terberg. Voorstel tot het verlenen van een ontheffing als bedoeld in artikel I van de Zöneverordening voor opslag en reparatie van brandblusap paratuur op/in het perceel Molenstraat 148 te Soest. Voorstel tot het verlenen van een ontheffing als bedoeld in artikel I van de Zöneverordening Hinderwet ten behoeve van het oprichten, in werking brengen en in werking houden van een transportbedrijf aan de Nijverheidsweg te Soest. Voorstel tot verkoop van een strook grond, gelegen aan de Oude Tem pellaan te Soesterberg aan de heer O. C. Pranger te Soesterberg. Voorstel tot het instemmen met de ontwerp-begroting 1981-1982 van de Regionale Muziekschool Amersfoort. Voorstel tot instandhouding van de openbare kleuterschool ,,De Ben- gelenbak" aan de Duinweg 21, gedurende het jaar 1982. Voorstel tot vaststelling van een nieuwe verordening op het beheer van het gasbedrijf. Voorstel tot verkoop van het perceel Wilhelminalaan 28 te Soest aan de heer J. T. Bakker te Santpoort. Voorstel tot het vaststellen van de vragenlijst nieuwbouw en ver nieuwbouw 1982 tot en met 1984. De felheid waarmee de bewoners van het Kerkpad [achter de winkels aan de Van Weedestraat] hun recht menen te moeten halen, heeft de winkeliers aan de Van Weedestraat verrast en ook wat teleurgesteld. Overleg; een goed ge sprek is in zo'n situatie de beste oplossing vinden de heren J. Keizer [van TipTop] en J. van Duivenvoorde [bedrijfsleider van Simon). „Wij heb ben eigenlijk geen behoefte aan gekift en kinderachtige dingen. Wij moeten ons werk doen en dat brengt soms wat overlast mee voor de Kerkpadbewo- ners. Dat spijt ons'.", aldus de beide winkeliers. Zij betreuren het meer dan zij zéggen kunnen dat enkele bewoners van het Kerkpad blijkbaar voor geen rede vatbaar zijn. „Wij hebben gedaan wat mogelijk was en doen dat nog steeds". De heer Keizer ontkent dat voor be voorrading van zijn zaak regelmatig vrachtwagens op het Kerkpad komen. „Door elkaar genomen kan dat hooguit eens in de veertien dagen voorkomen. Ik heb elders magazijnen, waar de goederen afgeleverd worden. Met klei ne wagens brengen wij de artikelen zelf naar de zaak. Het komt zelden voor dat een vrachtwagenchauffeur voor mij het Kerkpad op rijdt", aldus de heer Keizer. Met Simon ligt dat wat anders, maar Van Duivenvoorde doet alles wat mo gelijk is om het laad- en losverkeer voor zijn zaak via het Kerkpad zo beperkt mogelijk te houden. „Vroeger kwamen er twaalf vracht wagens per week. In overleg met de directie is dat teruggebracht tot zeven. De vrachtwagens komen tussen één en drie uur 's middags. Dat heb ik bewust gedaan. Zou de bevoorrading vóór negen uur 's morgens gebeuren, dan zou dat gevaar op kunnen leveren voor de honderden schoolkinderen die van het Kerkpad gebruik maken. Met hen heb ik rekening gehouden", aldus Van Duivenvoorde. Tegen laden en lossen via de voorkant (de Van Weedestraat) hebben zij geen bezwaar, maar daar heeft dan heel Soest en ieder die gebruik van de rijksweg maakt, last van. Dat zijn er dan heel wat meer, dan aan het Kerk pad wonen. Waar zowel Van Duivenvoorde als Keizer zich erg over verwonderen is over het feit dat praktisch alle Kerk- padbewoners zelf een auto hebben. Buiten dat er dikwijls veel te hard door de autobezitters op het pad gereden wordt, parkeren zij er ook hun wagens. „En als die niet van hun zelf zijn, dan toch zeker van hun bezoek. Een van hen heeft in de avonduren regelmatig een grote Ford-transit op het pad staan. Hij is aan het verbouwen en daar hebben wij begrip voor. De stenen worden op het Kerkpad gezet; niet in z'n tuin. Ook begrijpelijk, want er moet gewerkt worden. Maar waar om mogen wij voor ons werk dan niet van het Kerkpad gebruik maken?". Vorige week stond er een enorme hijskraan in verband met de twee huizen die in aanbouw zijn. Regel matig staan er ook vrachtwagens. Van de heren Keizer en Van Duivenvoorde mag dat, geen enkel bezwaar dat zij zich even behelpen moeten. Wat ook wel een beetje merkwaardig is, is het feit dat sommige bewoners bij de aankoop .'van hun huis een lagere prijs bij de eigenaar bedongen vanwe ge de aanwezigheid van de winkels. Zij krijgen gelijk van Keizer en Van Dui venvoorde. Maar het merkwaardige is dat men vervolgens „de winkeltjes gaat pesten". De bevoorrading van Simon gebeurt op verzoek van de bewoners op het terrein van Simon. Er is een stuk tuin voor opgeofferd en het heeft de gemeen- schap geld gekost. Maar nu dat terrein er ligt, mogen er van sommige aan- wonenden weer geen personenauto's geparkeerd worden buiten de ope ningsuren van de winkels. „Wel een auto in hun eigen tuin, voor iedereen zichtbaar, maar geen auto van een flat bewoners (die nu eenmaal geen tuin heeft) op deze lege plaats. Je zou denken dat een weekend-probleem op gelost is. Maar nee hoor. De super egoïstische redenatie is: ik wil niet op auto's uitkijken. Ik, ik en nogeens ik. Alsof mensen met een voortuin die bijvoorbeeld aan het Nassauplantsoen wonen ook geen auto voor de deur krijgen", aldus de heer Keizer. „De flats boven de zaken", zegt de heer Keizer, „hadden ik noch Nick van Dam willen bouwen. Maar wij zijn gedwongen door de gemeente. Anders kwam er geen bouwvergunning af voor de winkel. Wij kunnen het niet helpen dat flatbewoners ook een auto hebben en die voertuigen zullen dan toch ergens geparkeerd moeten worden. De klagende bewoners van het Kerkpad doen dat toch ook". Als u voor 19 juli uw volle kleurenfilm bij ons laat ont wikkeien en afdrukken krijgt u een geheugen-spel gratis. Grappige duokaartjes die allemaal iets met fotograferen te maken hebben draai ze om en onthou waar ze liggen. Uw Presto Print fotovakman geeft het u graag kado. Birkstraat 2 - Soest Ook dit jaar gaat de Zonnebloem afdeling Soest/Soesterberg weer varen met het passagiersschip de „Alex van Wayenburg". Deze tochten worden ge organiseerd voor hoog-bejaarden, langdurig zieken en gehandicapten van alle leeftijden. Ieder die niet meer met b.v. een bus meekan is van harte welkom. De boottochten zijn dit jaar op woens dag 9 en donderdag 10 september 1981. De kosten voor zo'n dag varen (inclu sief een warme maaltijd) bedragen 27,50 en voor echtparen 45,-. Wan neer er in uw omgeving mensen zijn die mee zouden willen varen, wilt u die dan opgeven vóór 25 juli bij: voor Soest: Mevrouw A. van Hoorn-Koe hoorn, Insingerstraat 27, Soest, tel. 02155-19875 (liefst voor 5 uur). Voor Soesterberg: Mevr. F. J. Luyf- Molenkamp, Prof. Lorentzlaan 24, Soesterberg, tel. 03463-1636. Natuurlijk mag u ook zichzelf opgeven voor deze dagen. Autobezitters die zich op 9 of 10 september beschikbaar willen stellen voor vervoer van gas ten naar het vertrekpunt, de jacht haven in Baarn, kunnen zich opgeven bij: mevr. W. Creton-Schorn, Colenso 132, tel. 14480, Soest. U krijgt dan tijdig bericht wanneer u moet rijden. De Zonnebloem verkoopt ook dit jaar weer loten. In Soest mag men weer rekenen op de medewerking van de leerlingen van de Van der Huchtmavo, die in september voor de Zonnebloem op pad gaan. Ook de jeugd van Soester berg zal weer zijn best doen. De opbrengst van de loterij komt geheel ten goede aan het u welbekende Zonne bloem werk. Voorstel tot verkoop van grond en opstallen gelegen aan de Molen straat aan de Stichting Jongerencentrum Soest. Na behandeling van de agenda zal informatie worden gegeven over het gereed gekomen schetsontwerp gemeentehuis. De schriftelijke toelichting op de onderwerpen die ter tafel komen, kunt u inzien in het gemeentelijk INFOrmatiecentrum, Steenhoffstraat 9a (te genover het gemeentehuis Burgemeester en wethouders maken in verband met het bepaalde in ar tikel 133 van het R.V.V. bekend, dat zij besloten hebben in te trekken, hun besluit van 31 maart 1981, afd. I, nr. 1784, waarbij besloten was door mid del van de plaatsing van de borden 59 van bijlage II van het R.V.V. het gedeelte van de Kerkstraat, dat ter hoogte van de „Drie Ringen" tus sen de aan te brengen paaltjes ligt, aan te duiden als verplicht fietspad voor fietsers en bromfietsers. Tegen dit besluit kan iedere belanghebbende een beroepschrift indienen bij Hare Majesteit de Koningin. Dit beroep moet binnen 30 dagen na he den worden ingediend bij de Commissaris van de Koningin in de pro vincie Utrecht. Een afschrift van dit besluit is gezonden aan: gedeputeerde staten van Utrecht, rijkswaterstaat in de provincie Utrecht, K.N. A.C. Den Haag. A.N.W.B. Den Haag, E.N.F.B. Woerden, Kon. Nederl. Motorrijdersver. Arnhem, politie Soest en gemeentewerken Soest. INFORMATIES: INFO-CENTRUM, STEENHOFFSTRAAT 9a, TELEFOON 02155 - 22555. OPEN MAANDAG t/m VRIJDAG VAN 10.00 -12.30 - 13.30 -17.00 UUR Het is voor beide heren duidelijk dat het een zaak van „geven en nemen" moet zijn. Sommige protesterenden zijn hier overigens komen wonen op een moment dat de winkels er al waren. Zij wisten heel goed hoe de situatie was en zoals gezegd van de aanwezigheid van de winkels is dik wijls ook gebruik gemaakt om een lage koopprijs te bedingen. „We moeten met elkaar Ieren leven", vinden beide winkeliers. Als er in de buurt een grote parkeerplaats zou worden aangelegd, dan nog zou de bevoorrading via de achteringang op het Kerkpad moeten gebeuren. Dat achteruitrijdende vrachtauto's niet begeleid worden, ontkent de heer Van Duivenvoorde. De chauffeurs ne men de risico's niet. Gehoopt wordt voorlopig op het sukses van een poging die de wijkagent op dit moment onderneemt om de partijen bij elkaar te brengen. Begrip en gemeenschapszin is nodig. De auto's zijn er; de winkels zijn er; die bewoners willen zelf met hun auto's op het Kerkpad rijden en de winkeliers willen graag voorkomen dat Soest een file-bericht op de radio wordt. Daarom zeven keer per week een vrachtauto even over het Kerkpad en in de avond uren en weekenden de losplaats open voor langparkeerders waardoor het Kerkpad dan „schoon" is. De stuurgroep „Energiebesparing- Soest" wil een proef gaan nemen met het terugwinnen van warmte bij ven tilatiesystemen. Gespeeld wordt met de gedachte om de warme lucht niet naar buiten af te zuigen maar onder de vloer van een gebouw te brengen, waardoor verwarmingsapparatuur voor dat lokaal wat lager gesteld kan worden. Bij een proefobject wil men nagaan hoe zo'n proces verloopt. Een en ander staat te lezen in het tussentijdse rapport van de door de raad enkele jaren geleden ingestelde stuurgroep „Energiebesparing". De stuurgroep is opgedeeld in werkgroe pen, waarvan de werkgroep „open bare gebouwen" met dit plan gekomen is. Dankzij al doorgevoerde stookmaat- regelen heeft de groep niet onbelang rijke besparingen weten te bereiken. In 1980 werd 100.000 kubieke meter gas minder verbruikt dan in 1978; terwijl in het eerste kwartaal van 1981, verge leken met het gelijke kwartaal in 1980, het verbruik daalde met 55.000 kubieke meter, (de vergelijking met '78 is gemaakt omdat beide jaren praktisch evenveel graaddagen hadden). De stookmaatregelen hielden onder andere in dat in overleg met de gebrui kers van openbare gebouwen een lage re temperatuur is ingesteld. Ook werd de nachttemperatuur van de installa ties in alle overheidsgebouwen zodanig verlaagd, dat de installaties uit zijn als er geen vorst is. Verder werd er aan kierdichting ge daan bij openbare schoolgebouwen; in gevallen waar dat mogelijk was, de draairamen vastgezet en in een aantal scholen de glazen-panelen vervangen door geïsoleerde panelen. Verwacht wordt voor dit jaar dat door de invoe ring van een beperkt stookseizoen (niet stoken vanaf 1 juni tot 15 september) in 35 overheidsgebouwen, nog meer be spaard kan worden. Aan de besturen van de bijzondere scholen is verzocht aan een dergelijke besparing mee te werken. De werkgroep denkt ook aan het plaat sen van gevelkachels in schoollo kalen die 's avonds gebruikt worden. Het gehele gebouw hoeft dan niet ver warmd te worden. Overwogen wordt ook plaatsing van optimaliserings- apparatuur; dat is weersafhankelijke regelapparatuur. Straatverlichting De werkgroep „openbare verlichting" heeft wijzigingen aangebracht in de schakeltijden van de straatverlichting. Er is een besparing van ongeveer vijf procent op het stroomverbruik mee bereikt. Het schema dat aanvankelijk gehan teerd werd, is in overleg met Provin ciale Waterstaat, de politie en de PUEM gewijzigd. De inschakeling van de avondverlichting is nu van 1 januari tot en met 14 maart -15 minuten na zonsondergang, van 15 maart tot en met 14 september - 30 minuten na zonsondergang; van 15 september tot en met 31 decem ber -15 minuten na zonsondergang. Kleine wijzigingen moesten worden doorgevoerd omdat bleek dat het om springen van de inschakeling van een kwartier naar een half uur, zoals dat na 15 februari het geval was, verkeers problemen opleverde. Datzelfde deed zich ook voor in de dagen vóór 15 oktober. Deze werkgroep onderzoekt nog de mogelijkheid de T.L.- en HPLN-lam- pen door natriumlampen te vervangen en deze natriumlampen te laten aan brengen in de nieuwe wijken. Volgens de werkgroep moet overwogen worden of bij de opzet van een verlichtingsplan voor een geheel nieuwe wijk niet uitge gaan kan worden van toepassing van SOX-lampen. Zwembaden Om het energieverbruik van de zwem baden te verminderen zijn ook maat regelen genomen. Dat gebeurde vorig jaar al. Toen werd het ondiepe L-bas- sin tot maximaal 16 graden verwarmd het wedstrijdbassin en de springkuil verwarmd tot maximaal 21 graden, terwijl in de opwarmperiode het wed strijdbassin en de springkuil zijn afge dekt met landbouwplastic. Ook is het bad, vergeleken met andere jaren, later in het seizoen opengesteld. Het in Soest gevestigde adviesbureau Centrilab heeft inmiddels een rapport uitgebracht over verdere energiebe sparing en dat rapport is overhandigd aan het bestuur van de Stichting Zwembaden. Bedrijven De werkgroep bedrijven en instellingen heeft in de afgelopen periode aktivi- teiten ontwikkeld gericht op energiebe sparing bij partikuliere bedrijven en instellingen. Zo verzorgde men in samenwerking met de Soester Zakenkring een voor lichtingsbijeenkomst en werd een in ventarisatie gemaakt van het gebruik van gas en electriciteit. Propaganda is gevoerd voor het bijhouden van een energieboekhouding en via een ver bruikersoverzicht van het gas/cai- bedrijf en de PUEM, met vermelding van de hoogste verbruikers, worden de bedrijven ook nogeens persoonlijk be naderd over energiebesparing. Verder wordt ook algemene informatie gegeven over energie-terugwinning als specifiek aspekt voor bedrijven. De werkgroep woningwetwoningen ad viseert en stimuleert op dit punt de woningbouwverenigingen. met rits, 2 zakken en capuchon Dit komt nooit weer, slechts v.V\feedestraatt1c tel.12424 Soest Twee leerkrachten „Eemland" met pensioen Op donderdag 16 juli nemen de heren L. A. Sparreboom en G. Taekema af scheid van de school waaraan beiden bijna 20 jaar hun beste krachten heb ben gegeven als leraar mechanische techniek. Behalve aan de dagschool werden er, vooral door de heer Sparreboom, jaren achtereen vele lessen in de avonduren gegeven. Dat er op deze wijze 40 lesuren per week werden gegeven, werd als een normale zaak ervaren. Honderden vakmensen hebben de geheimen van het vak meegekregen van deze twee metaaldeskundigen. Verwacht wordt dat velen, vooral oud leerlingen, behoefte zullen hebben de beide heren de hand te drukken en hun een langdurig genot van hun pensioen toe te wensen. Daartoe bestaat de gelegenheid tijdens de receptie op donderdag 16 juli tussen 4.30 en 5.30 uur in de kantine van de school aan de Soesterengweg. Tussentijdse rapportage „Stuurgroep Energiebesparing Soest'" In het gemeentelijk INFOrmatiecen trum ligt voor geïnteresseerden ter in zage de tussentijdse rapportage van de gemeentelijke Stuurgroep Energiebe sparing. In deze rapportage wordt een samen vatting van de tot nu toe verrichte werkzaamheden gegeven, wordt inge gaan op de resultaten en worden ko mende aktiviteiten genoemd. Door de stuurgroep is een vijftal werk groepen ingesteld: openbare gebou wen, bestaande woningwetwoningen, openbare verlichting, zwembaden en bedrijven en instellingen. VANAF f 40,PER DAG £3155-1 32 27 KON NQSWEG ia SOEST De WESTERTOREN, met in de top de keizerskroon van Maximiliaan van Habsburg, al 350 jaar het symbool van AM STERDAM. De Westerkerk is dagelijks te bezichtigen van 10.00 tot 16.00 uur, behalve op zondagen. De 85 meter hoge toren kan tussen 14.00 en 16.00 uur beklommen worden op dinsdag, woensdag, vrijdag en zaterdag. Voor wie een voordelig dagje Amsterdam wil doen zonder parkeerproblemen is tot en met 8 augustus bij de RAI-parkeer- garage het pakket ,,'n Dagje Amsterdam" verkrijgbaar voor j 12,50. Voor dit bedrag kan de auto hier geparkeerd worden en ontvangen de deelnemers een speciale dagkaart voor tram, bus en metro. Deze kaart is geldig voor maximaal vier volwassenen en vier kinderen. Inbegrepen bij dit pakket zijn bovendien diverse reductiebonnen voor toeristische attractiepunten en horecabedrijven. Op zondagen is de parkeergarage gesloten. ii&éjsik'msmiK

Soester Courant | 1981 | | pagina 5