II piano's vleiggls 50 Jaar geleden in Soest Opening HUBO-zaak Soest VAARDERHOOGT VVV nieuws S^kcU^catle^ AutoVandermeer Amersfoort b.v. méér tlcui /0Oj^V accasUryvs Presto Print geeft kwaliteits garantie. ftestofrint Augustusprogramma kinderboerderij üStafllaenst Uw kleurenfoto's in twee dagen prachtig afgedrukt 'n Presto Print Fotovakman, daar krijg je ook adviezen van. DOE-HET-ZELVERS Courantenreklame is niet te vervangen! V^foto-film-uicto Birkstraat 2 - Soest 021 31 Juli 1931 - Ik Was even in de voor Plagen en ziekten in huis en tuin deel II) Soes ter Courant van woensdag 29 juli 1981 Vanaf 25 juli t/m 9 augustus kunt u het „Botanische Prentenkabinet" bezoe ken in het Glazen Huis in het Amstel- park te Amsterdam. Dit is dagelijks geopend van 10-17 uur. Neemt u uw gasten eens mee naar een echte kaasboerderij. Kaasboerde rij „De Staelenhoef" ontvangt u ge durende de maanden juli en augustus graag op dinsdag, om 10 of 14 uur voor een excursie. De kosten bedragen 1,75 per persoon en de boerderij is aan de Birkstraat te Soest, no. 123. In Kortenhoef wordt op 1 augustus de 26e wielerronde van Kortenhoef gere den. De start en finish is aan de Zuid singel. Start Junioren 10.00 uur. Ama teurs 12.00 uur. Professionals 14.30 uur. Inl. tel. 035- 60215. In het Museum voor Hedendaagse Kunst, Achter de Dom te Utrecht is t/m 30 augustus een zomertentoonstel- ling, samengesteld uit werken uit ei gen bezit, van Chuck Close, Richard" Cottingham, Don Eddy, Richard Estes e.a. Geopend di. t/m zo. van 12-17 uur. In de Botenloods van Ottenhome „De Swingboei" te Loosdrecht is vanavond 29 juli een Gala dansavond met het bekende show-orkest Jose Marcello en als gast Lee Towers. Toegang 25,- te verkrijgen bij VVV Utrecht en VVV Loosdrecht. Op 5augustus komt in „De Swingboei": Marlboro Europa's grootste Disco show. M.m.v. Klaas Vaak (Tom Mul der). Toegang 7,50. Aanvang 19.30 In de Margriethal van de Jaarbeurs te Utrecht is dagelijks het Jeugdspek- takel van 10-16 uur. Toegang 3.50; incl. brood, ijs. melk, limonade, appel en de activiteiten. In de Domkerk te Utrecht wordt op 3 augustus een concert gegeven door de Franse organist Jean Guillou. Aan vang 20.15 uur. De Utrechtse Recreatiekrant infor meert u gedurende de zomermaanden over de mogelijkheden om uw vrije tijd te besteden. Wekelijks kunt u de krant gratis aan ons kantoor afhalen. Reserveert u alvast de zaterdag 12 september voor de „Open Dag" van de Koninklijke Luchtmacht op de Vliegbasis Soesterberg. Op die dag zul len, naar verwachting bij goed weer tussen 100.000 en 150.000 bezoekers naar Soesterberg komen. Op za. 1 augustus is in Exloo (Dr. weer het Festival Oude Ambachten. Zo'n 140 oude ambachten, gedemon streerd in een prachtig Drents dorp. Tevens vindt u er een antiekmarkt en een doorlopende, poppenkastvoor stelling In het Soester Natuurbad worden van 27 juli t m 21 augustus Zomerinstuiven gehouden .Men kan er dagelijks te recht vanaf 11.30 uur. Niet op zaterdag en zondag. Van 4 t/m 8 augustus organiseert de Delta Flora een nat. bloemententoon stelling. In en rondom de gebouwen van de Gem. Visafslag staan duizenden gla diolen en allerlei andere zomerbloei- ers tentoongesteld teStellendam op Goeree-Overflakkee. Er is ook een complete Huishoudbeurs. U zou het kunnen combineren met een bezoek aan de Haringvlietsluizen en de Delta werken, een halve km. van de Delta Flora. Een bezoek aan de Veiling te Broek op Langendi.jk is een leuke dagbeste ding. Voor de bezoekers worden de produk- ten binnengebracht door meisjes in Westfriese klederdracht; kroppen sla, potplanten en fruit worden geveild voor de bezoekers. Na afloop kunt u een tocht maken in een rondvaartboot door „Het rijk der duizend eilanden", een uitgestrekt gebied van water en tuinderijen en een kijkje nemen in het museum met tuinbouwgereedschappen en schui ten. De veiling is aan de Voorburg gracht 1, Broek op Langendijk. ge opend van 22/6 t/m 21/8, ma. t/m vr. van 10-17 uur. Toegang museum en veiling 3.-; rondvaart f 3.-. Elke dinsdag en donderdag in juli en augustus is er de mogelijkheid een wildtocht te ondernemen in het Natio nale Park „De Hoge Veluwe". Met een autobus trekt u de scihemering in om het wild, op zoek naar voedsel, tegen te komen. Verdere inl. en resfervering bij VVV Otterlo, tel. 08382-254. In het Walkartpark te Zeist aan de Slotlaan is op 1 augustus de Walkart- markt van 10-18 uur. Het is een markt voor kunst en creativiteit. In f ormatiebi jeen komst zaalvoetbal Op maandag 3 augustus a.s. organi seert de K.N.V.B. afd. Utrecht een informatie-bijeenkomst omtrent zaal voetbal voor verenigingen uit Soest e.o. in „De Borg", Willaertstraat 49 te Soest om 20.00 uur. Door een herindeling van de 4 rayons in de afd. Utrecht (de plaatsen Soest en Maartensdijk zijn thans aan rayon „De Heuvelrug" toegevoegd) is er vol doende ruimte ontstaan om nieuwe zaalvoetbalverenigingen aan de K.N.V.B.-zaalvoetbalcompetitie te laten deelnemen. Gezien het feit. dat in het verleden niet altijd alle aanmel dingen geaccepteerd konden worden, is thans tot deze bijeenkomst besloten, waar allerlei informatie m.b.t. zaal voetbal verstrekt zal worden en waar men zich tevens reeds voor de in sep tember a.s. van start gaande compe titie kan opgeven. Geïnteresseerden, die echter op maan dag 3 augustus a.s. verhinderd zijn, worden verzocht zo spoedig mogelijk in kontakt te treden met de com petitieleider van het rayon „De Heu velrug", de heer W. J. Galiart. tel. 03404-56355. Tentoonstelling in „De Vaart" In het cultureel centrum De Vaart te Hilversum worden tot en met zondag 30 augustus schilderijen tentoongesteld van de Limburgse kunstenaar Jef Die deren. Diederen behoort tot de groep kunste naars die kort na de Tweede Wereld oorlog van Limburg naar Amsterdam trok om er de kunstacademie te bezoe ken. In plaats van zich aan te sluiten bij de toen opkomende experimentelen en Cobra gingen zij hun eigen weg. Diederen valt op door zijn gebruik van uitzonderlijke formaten. Binnen grote afmetingen komt hij tot een samen- hangende compositie. Zijn doeken wor den met grote zorg geschilderd; laag na laag waardoor het licht als het ware naar de toeschouwer komt. Concert in Domkerk A.s. zaterdag 1 augustus, aanvang 15.30 uur, zal de Dom-organist Stoffel van Viegen een concert geven op het harmonium en het grote orgel van de Utrechtse Domkerk. Op het harmonium voert hij uit de Bundel I uit ,,1'Organiste" (Poco Alle gretto, Maestoso, Poco Lento en Offer- toire). Op het grote orgel speelt hij. Choral I. De toegang is vrij. De opbrengst van de collecte aan de uitgangis bestemd voor de Kerkmuziek in de Domkerk. Fotopuzzeltoer door Utrecht Op 18 augustus a.s. verschijnt een nieuw fotoboek over de stad Utrecht. Naar aanleiding hiervan is door de WV Utrecht een speurtocht door de binnenstad van Utrecht opgesteld, waarbij men aan de hand van foto's een wandeling maakt, die voert langs een aantal onbekende en minder be kende monumenten. De wandelaars moeten invullen, waar iedere foto in het stadsbeeld thuishoort. Onder de goede inzenders worden een aantal van deze nieuwe fotoboeken over Utrecht en een aantal posters verloot. Hierdoor kan men wat inspan nende vakantie-ontspanning beloond zien. Het door Uitgeverij Westers op de markt te brengen fotoboek over Utrecht, hart van Nederland, krijgt 80 pagina's en is bij boekhandel en VW Utrecht verkrijgbaar a 22,90. Het is bedoeld als een kijkboek, waarin de tekst ondergeschikt is gemaakt aan de foto's van beelden in de stad, lantaarnconsoles, uithangborden, ge veltekens- en stenen en details van gebouwen. De vrij beperkte teksten zijn vertaald in het frans, duits en engels, zodat met name de buitenlandse bezoeker het boek graag als herinnering zal willen ontvangen. Op de stofomslag is een paginagrote afbeelding van de Dom afgebeeld, ge fotografeerd vanaf een moeilijk be reikbare plaats. Van deze „voorplaat" heeft de VVV Utrecht een poster laten vervaardigen, die a 2,50 verkrijg baar is. De over het algemeen groot uitgeval len kleurenfoto's in het boek worden omgeven met en ondersteund door een aantal zwart-wit foto's. De foto's zijn gemaakt door de fotodienst van de gemeente Utrecht, terwijl het bureau voorlichting van de gemeente Utrecht voor de teksten zorgde. OF NIET. e*. een FLUORWEG 49-51 - AMERSFOORT - TEL. 033-15548 INDUSTRIETERREIN „DE ISSELT" VAK A IN ELK MERK l&%:7 ]Lnl Als wij uw foto's met u door nemen en we treffen een opname aan die verkeerd belicht is of bijv. I scheef genomen, dan hoeft u die niet té betalen. BsHx ajfil Hgz «SS ss Gedurende de maand augustus een speciaal zomervakantie programma voor alle kinderen van vier tot en met twaalf jaar. De openingstijden zijn: dinsdag, donderdag en zaterdag van 10.00 tot 13.00 uur en van 14.00 tot 17.00 uur; woensdag en vrijdag alleen van 14.00 tot 17.00 uur; zondag en maandag gesloten. De eerste twee weken van augustus kan er vrij aangerommeld worden. Er kan een heleboel. Veel materiaal ligt klaar zoals hout en klei en ook kleren om te verkleden. De derde week is de „dierenweek". Elke dag mogen een paar kinderen helpen met de verzorging van de die ren op de boerderij, terwijl de andere bezoekertjes van alles mogen doen wat met dieren verband houdt. Die week wordt op zaterdag 22 augustus afgeslo ten met een dierenmarkt waarvoor ook ouders en andere belangstellenden zijn uitgenodigd. Het wordt een eigen ge maakte spullenmarkt, waarvan de op brengst bestemd is voor de echte dieren van de boerderij. De vierde week staat in het teken van het dorp. De kinderen mogen gaan optreden als burgemeester, dokter, brandweerman enz. Ook deze week krijgt een bijzondere afsluiting: in de nacht van vrijdag op zaterdag mogen zij op de boerderij blijven slapen. Voor de allerkleinsten wordt het pro gramma aangepast. Voor hen is bij echt zomerweer ook een zwem/poedel badje aanwezig. Muziek Staffhorst heeft de volgende wereldmerken in voorraad; Bechstein - Blüthner - Berger Löbau - Julius Feurich- W. Hoffmann - Pleyel- Wilh. Steinmann - Gaveau - Baldwin- Nordiska - Ibach' - August Fórster' - Yamaha - Freiburgh- Fazer- Kawai - Zimme'rman- Wulitzer- Lindbergh - Geyer -Lager 'Occasion Muziek Staffhorst verzorgt lessen (groep of privé)Garantie tot 5 (aar Gunstige financiering. Muziek Staffhorst heeft een ruime keus in occasions, welke veelal niet van nieuw zi|n te onderscheiden Uitsluitend met volledige garantie. Utrecht: Muziekcentrum Vredenburg Tel. 030-332341 Amersfoort: Hellestraat 11-17 (t/o VBD) Tel. 033-34064 Oranje boven In „Religie en Kunst" zal d.v. op Dinsdag 4 Aug. a.s. een feestavond worden gehouden door de Chr. Oranje vereeniging „Juliana van Stol berg' des avonds te 8 uur, ter herdenking van den verjaardag van H.M. de Koningin Moeder. Als sprekers zullen optreden Ds. Groenèveld en Ds. Wouters, terwijl medewerking wordt verleend door het kinderkoor van „Crescendo". Allen, wien 't Neêrlands bloed door de aderen vloeit, van vreemde smetten vrij, zijn daar, getooid met oranje, ongetwijfeld aanwezig, om te gedenken hoe voor dezen ons de Heer' heeft gunst bewezen. GerefKerk Soesterberg9chestraat Tijdens de verbouwing werd de dienst gehouden ten huize van Mevr. Muyzenberg in de Ferd. Huycklaan. Ned. Herv. Jeugdhuis De zangvereeniging G. V. K. uit Zeist, directeur de heer E. Bos, gaf voor genoodigden in den tuin van 't Jeugdhuis een concert. De zang stond op hoop peil, er werd zuiver gezongen. De bariton-solo klonk als luid klinkend metaal. Er is volop genoten. Het programma was goed verzorgd. Ds. van Schaick sprak een dankwoord. In de pauze werd thee geserveerd. In de Vai Tegen verschillende bestuurders van automobielen werd procesverbaal opgemaakt, wegens het rijden zonder spiegel, het links nemen van een bocht en het niet in orde zijn van letter- en nummerbord. Zomerconferentie De Christ. Hist. Jongeren hebben de vorige week hun driedaagsche zomerconferentie te Soesterberg gehouden, welke door vrij goed weer begunstigd werd. Door ir. H. J. Lovink, lid van de Tweede Kamer, werd een belangrijk referaat gehouden over „de huidige economische crisis". Uit de raadsvergadering Crediet-aanvrage van B. en W. voor het aanbrengen van nóodzakelijke verbeteringen aan de garage en aan het kantoorgebouw van den Dienst O.W. Goedgekeurd. Crediet-aanvrage van B. en W. voor den aankoop van 5 vuilniswagens voor den Dienst O.W. Eveneens goedgekeurd. Crediet-aanvrage van B. en W. voor het plaatsen van een drinkbak te Soesterberg. Conform besloten. Voorstel van B. en W. om te besluiten niet over te gaan tot den aanleg van rijwiel- en wandelpaden langs de Koninginnelaan. De heer Gasille is het er niet mee eens, dat een pad van 1 M. niet voldoende zou zijn voor rijwielpad. Ook is een duur rijwielpad niet noodig. Zie de rijwielpaden van U.M.O. Besloten wordt een eenvoudig niet verhard pad aan te leggen. Behandeling van het verzoek der Vereeniging „Soest Vooruit" om de kosten, verbonden aan de openstelling van den telefoondienst gedeelte lijk voor rekening der gemeente te nemen. Goedgekeurd. De Voorz. deelt hierbij mede, dat vanaf a.s. Zondag 2 Augustus de telefoon steeds op Zon- en feestdagen geopend zal zijn. Vliegen Van 8 tot 12 Augustus zullen door de K.L.M. wederom vliegtochten worden georganiseerd te Soesterberg. De vluchten zullen gehouden worden vanaf het vliegterrein naar Utrecht, Zeist, Amersfoort en het Gooi. UIT DE ADVERTENTEËN BEZOEKT DE GROOTE FANCY-FAIR in de Mariaschool, Beetzlaan hoek Mariastraat, Soestdijk. Plm. 30 diverse attracties. Geopend zaterdag 1 Augustus van 4 tot 11 uur. Maandag 3 Augustus van 7 tot 11 uur. TE KOOP: een motorfiets f 20,-1 Heerenfiets met electjr. Lantaarn 12,- en een electr. lamp met zijden kap 5,-. Van Lenneplaan 2 bij Eikenlaan. BESSENPLUKKERS gevraagd voor Kweekerij te Den Dolder. Aan melden bij J. Wolff, Bosstraat 123, Soest. Foto: Herman van Dam A.s. vrijdag 31 juli wordt in het pand Torenstraat 8 een vestiging van HUBO geopend. Er zijn in Nederland ruim 250 Hubo zaken welke geleid worden door dealers die met houthandel „Utrecht" zaken doen op basis van het franchise- systeem. De BV houthandel „Utrecht" werd in 1933 opgericht en groeide sindsdien uit tot de grootste onderneming op het gebied van maak-het-zelf produkten. HUBO betekent Houthandel Utrecht Bedrijven Organisatie. Ze is niet alleen de leverancier van hout en dergelijke, maar adviseert de winkelier bij diens totale bedrijfsvoering, zonder clat de detaillist zijn zelfstandigheid behoeft prijs te geven. In de zaak, met een verkoopruimte van 250 vierkante meter, zijn diverse pro dukten toegepast en ook zijn er vol doende mogelijkheden aanwezig om gekochte materialen op maat te laten zagen. De dealer in Soest is de heer A. Visser. „Hubo-zaken", aldus Visser, „voorzien in de behoefte van doe-het-zelvers. Er is een voortdurend groeiende belang stelling voor maak-het-zelf produkten. De tijd is praktisch voorbij dat voor elke klusje de hulp van een vakman moest worden ingeroepen. Men grijpt sneller zelf naar hamer en zaag en het te verwerken materiaal is in de Hubo- vestigingen verkrijgbaar". Het franchisesysteem is een vorm van commerciële samenwerking waarbij een firma aan geselecteerde zelfstan dige ondernemers contractueel het recht geeft, volgens bepaalde richt lijnen, bepaalde goederen te verkopen. De voornaamste richtlijn betreft het gebruik van bepaalde handelsnamen, emblemen enz.; de methode van be drijfsvoering en de gecontinueerde samenwerking tussen partijen voor de duur van het contract. De rechtver- lenende firma wordt de „franchise gever", modermaatschappij" of „centrale organisatie" genoemd. De met haar samenwerkende detaillisten zijn de franchisenemers". De franchisenemer is zelfstandig maar niet onafhankelijk. Het werkt voor eigen rekening en risico, maar geeft een deel van zijn zelfstandigheid als ondernemer op in ruil voor de grotere bestaanszekerheid en andere voorde len welke de samenwerking binnen een grote organisatie en met een kapitaal krachtig, in de branche ervaren, be drijf hem biedt. Andere bekende organisaties in Neder land, die al jaren een vorm van fran- chising toepassen, zijn de Hema en Jamin. Hubo is de eerste en veruit grootste franchise-organisatie in de doe-het-zelf branche. Hubo-vestigingen vindt men ook in België. 1 Het assortiment omvat hout en plaat materiaal; ijzerwaren; hand- en electrisch gereedschap; verf, beits, lijmen, vulmiddelen en kitten; verfge- reedschap; electra; badkamer-acces- siores; klein meubelen; behang en wandweefsel; doorbouwsystemen enz. RESTAURANT Van den Brink Soesterbergsestr. 122 Soest Tel. 02155-12706 HAAST? Vraag dan onze spijskaart aan, dan kunt U bestellen vanuit uw bureaustoell Orgelconcert door Jaap Zwart Aanstaande donderdagavond zal de bekende organist Jaap Zwart uit Amersfoort, een orgelconcert geven op het Flentrop-orgel van de Grote- of Pauluskerk aan de Brink. Liefhebbers van orgelmuziek, zullen dit concert zeker niet willen missen. Jaap Zwart heeft een zeer boeiend programma samengesteld. Naast o.a. de Fantasia et Fuga g - moll van Joh. Seb. Bach, zal ook de gehele Pastoral- Sonate van Joseph Rheinberger wor den vertolkt. Het wordt een concert dat zeker voor „elck wat wils" zal bieden. Het concert begint om 20.00 uur. Na de blad- en schildluizen van vorige week, be kijken we nu de wolluizen, die evenals de schildlui zen vrij hardnekkig zijn. Wolluis komt nogal eens voor op kamerplanten en met name op cactussen en vetplanten. In dit geval doen we er het beste aan deze net als de schildluis te bestrijden, door aan te stippen met een penseeltje gedoopt in spiritus. Her haling na enkele dagen is vaak noodzakelijk. Mee gedeeld dient nog te worden dat een plant in veel gevallen pas last krijgt van luisaantasting of welke aantasting dan ook als hij het niet geweldig naar zijn zin heeft. Oorzaken kunnen o.a. zijn tocht, te droog, te nat en voedsel gebrek. Het goed verzorgen van onze planten is dan ook de beste manier ter voor komen van allerlei ziektes. Zeker zo lastig als luis is spint wat op vrijwel alle kamer- en tuinplanten voor kan komen. De spintmijt is eigenlijk niets anders dan een heel klein spinnetje dat in groten getale aanwezig is op een plant, deze in vrij korte tijd van al zijn lust tot groeien ontdoet. Totaal afsterven kan bij uitblijven van maatregelen soms het gevolg zijn. Een heel eenvoudige oplossing die vaak zeer afdoende werkt is krachtig bespuiten van de aangetaste plant met koud leidingwater. Lukt dit niet dan zal er gegrepen moeten worden naar speciaal voor spintbestrijding ontwikkelde midde len van eerder genoemde merken, als Aglukon en Pokon. Spint kan overigens ontdekt worden aan een bleekverkleuren van de bladeren waarbij spinne- webjes zichtbaar moeten zijn. (vaak aan de onder kantvan het blad). Herhaling van de behandelingen zullen vaak nodig blijken, omdat de achterge bleven spinteieren na enige tijd ook uitkomen en weer een nieuwe populatie ontstaat. Een aandoening van heel andere aard veroorzaken de diverse schimmelziektes, waartoe valse meel dauw en roetdauw behoren. Deze ziektes komen meestal voor in de zomer. In sommige heesters en vaste planten en in diverse kamerplanten. Ook heide is er niet ongevoelig voor. Bestrijding zal in vrijwel alle gevallen bestaan uit het bespuiten met een schimmeldodend middel dat zowel vloeibaar als in poedervorm te koop is. Oorzaak van deze aantastin gen is haast altijd gebrek aan voeding en/of frisse lucht. Een goed gesnoeide roos heeft veel minder kans op meel of roetdauw dan een roos waarvan de takken dicht gaan groeien. Van heel andere aard is de zgn. vreetschade of vraat dat door verschillende insekten kan worden toege bracht. Een gulzigaard in deze is de rups, de larve van een vlinder, die zich aan allerlei soorten blad te goed doet. In geval van kleine hoeveelheden aanwe zig op de plant is bestrijding niet altijd gewenst. Bij grotere hoeveelheden echter kan bestrijding niet uitblijven omdat anders het gewas te veel gaat lijden. Een mechanische bestrijd methode verdient in de partikuliere tuin dan de voorkeur, waarbij de rupsen met de hand worden verwijderd en platgetrapt. In dit geval zien we er namelijk wel eens wat over het hoofd, die dan via het popstadium kunnen uitgroeien tot de wel gewenste viinder.

Soester Courant | 1981 | | pagina 3