S.O.Soest-jeugd naar sportkampen Vakantie-aktiviteiten in Soester Natuurbad Op weg naar het land van Peer Gynt Meningen van Lezers Meningen van Lezers vraagt; uw voor: BRUIDSREPORTAGE FOTO HERMAN VAN DAM VAN KLOOSTER aap GEMEENTE Commissie voor de Beroepschriften Verleende Bouwvergunningen Reglement Verkeersregels en Verkeerstekens Bouwzaken Zonde van uw goud Aaron Sassoon Phc SLA NU JE SLAG HONDERDEN BROEKEN vrijetijdskleding SOESTER NATUURBAD 5 Soester Courant van woensdag 29 juli 1981 5 De voorzitter van de commissie voor de beroepschriften maakt, ter uit voering van artikel 9 van de Verordening op de commissie voor de beroepschriften bekend, dat op woensdag 5 augustus a.s. om 16.00 uur in de commissiekamer van het gebouw gemeentewerken. Lange Brinkweg 77, alhier een openbare vergadering van de commissie zal worden ge houden, waarin de volgende zaak aan de orde komt: het beroep van de Technische Industrie Bevordering b.v., Soesterhoogt 2. alhier, tegen de door burgemeester en wethouders geweigerde vergunning voor het gedeeltelijk vernieuwen van een labatorium/magazijn op een terrein gelegen aan het Soesterhoogt 2. niet-gebonden besluiten Verlening d.d. 21 juli 1981 bouwen van een winkel-woonhuis op een terrein, gelegen aan de Rade- makerstraat 35-37 (kadastraal bekend gemeente Soest, sectie E. num mer 1968); herbouwen van een wagen- en opslagloods op een terrein gelegen aan de Birkstraat 96 (kadastraal bekend gemeente Soest, sectie C. nummer 3792); bouwen van een garage/berging en het uitbreiden van een woonhuis op een terrein gelegen aan de Mariastraat 14 (kadastraal bekend gemeente Soest, sectie K. nummers 2684 en 1014). Ingevolge de Wet Administratieve Rechtspraak Overheids Beschikkingen (Wet. Arob) kan de natuurlijke of rechtspersoon, die door het besluit rechtstreeks in zijn belang is getroffen, binnen 30 dagen na dagtekening van de beschikking bij het college van b. en w. een gemotiveerd bezwaar schrift indienen. Burgemeester en wethouders maken in verband met het bepaalde in artikel 133 van het Reglement Verkeersregels en Verkeerstekens R.V.V.bekend dat zij besloten hebben door plaatsing van borden 59 bijlage II R.V.V. een gedeelte van de Talmalaan aan te wijzen als ver plicht fietspad voor fietsers en bromfietsers. Het betreft een gedeelte van de Talmalaan over een lengte van 71 meter, gerekend vanaf de Soesterengweg. Tegen dit besluit kan iedere belanghebbende een beroepschrift indienen dat gericht moet zijn aan Hare Majesteit de Koningin en dat binnen 30 dagen na heden moet worden ingediend bij de commissaris van de Koningin in de provincip Utrecht. Een afschrift van dit besluit is gezonden aan: gedeputeerde staten van Utrecht. Rijkswaterstaat in de provincie Utrecht, K.N.A.C. Den Haag, A.N.W.B. Den Haag. E.N.F.B. Woerden. Kon.Ned.Motorrijdersver. Arn hem. politie Soest en Gemeentewerken Soest. openbare bekendmaking) Toepassing artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en artikel 50. lid 8 van de Woningwet. Bij het college is een aanvraag binnengekomen voor: het bouwen van 25 woningen, type BC, op een terrein gelegen in het plan Albert Cuyplaan (kadastraal bekend gemeente Soest, sectie K.. nr. 1958). Genoemd bouwplan ligt vanaf vrijdag 31 juli 1981 gedurende 14 dagen voor een ieder ter inzage op de gemeentesecretarie afdeling Iop de werkdagfen tussen 9 eif 12 uur. Gedurende diezelfde termijn kunnen bij het college van b. en w. tegen het bouwplan schriftelijkebezwaren worden ingediend. u INFORMATIES: INFO-CENTRUM, STEENHOFFSTRAAT 9a, TELEFOON 02155 - 22555. y OPEN MAANDAG t/m VRIJDAG VAN 10.00 -12.30 - 13.30 -17.00 UUR In deze vakantieperiode zijn er voor jong en oud tal van mogelijkhe den om te ontspannen in het Soester Natuurbad. Naast de jaarlijkse zwem- vierdaagse en de sinds eind vorig jaar bestaande swim-jogging, zijn twee nieuwe aktiviteiten in het leven geroe pen. Dat zijn „trimmen voor dames" en „zomerinstuiven voor de school gaande jeugd". Al deze recreatieve mogelijkheden worden georganiseerd door het personeel van het Soester Na tuurbad. Behalve voor de zwemvier- daagse, waarvoor men extra vijf gul den moet betalen, zijn voor deelname aan de verschillende aktiviteiten geen kosten boven de entreeprijs/abonne ment verbonden. Zomerinstuiven Gedurende de periode 27 juli tot en met 21 augustus zijn er van maandag t/m vrijdag tussen 13.30 en 16.00 uur va kantie-aktiviteiten voor de schoolgaan de jeugd van Soest en Soesterberg. Onder de naam „zomerinstuiven" zijn er verschillende mogelijkheden. Zo kan men deelnemen aan diverse sport- en-spel vormen. Deze vinden bij mooi weer in het water plaats. Verder zijn er kreatieve aktiviteiten zoals straat tekenen en werken met klei en kan men deelnemen aan gezelschapsspelen bij voorbeeld sjoelen en tafelvoetbal. Daarnaast zijn er speciale instuiven, waarbij een hele groep op één mid dag bij één evenement betrokken wordt. Bij mooi weer vindt alles buiten plaats en bij slecht weer kan men zonder pro blemen de verschillende onderdelen binnen afwerken. Ook bestaat de mogelijkheid - en die is thans ook aanwezig - om spelma teriaal te lenen in het Soester Natuur bad. Wil men bijvoorbeeld badmin tonnen en men heeft geen rackets, dan kan men die gratis lenen bij de garderobe van het Natuurbad. Deelnemen aan de zomerinstuiven kost geen geld. Wanneer men mee wil doen betaalt men alleen de entree van het bad 2,25), terwijl abonnementhou ders door kunnen lopen. Trimmen voor dames Ook nieuw is het „trimmen voor da mes". Elke ochtend van 9.30 tot 10.30 uur kan men op de werkdagen in de periode 27 juli - 21 augustus deelnemen aan een aantal vaardigheidsproeven in het Soester Natuurbad. Als men een bepaalde proef onder de knie heeft, kan men een test afleggen, waarbij de uitslag vermeld wordt op een certi ficaat. Ook aan deze aktiviteit zijn geen extra kosten verbonden. Zwemvierdaagse Evenals voorgaande jaren wordt ook dit jaar weer aan iedereen de gele genheid geboden om in het Soester Natuurbad deel te nemen aan de Na tionale Zwemvierdaagse. Van 24 tot en met 28 augustus kan men vanaf 18.30 uur naar keuzê 250 meter of 500 meter zwemmen om, als men op 4 van de 5 avonden de geko zen afstand heeft afgelegd, in aan merking te komen voor een medaille. Zij die reeds eerder aan de zwemvier daagse hebben deëlgenomen kunnen een medaille krijgen, waarop vermeld staat hoeveel keer men deze prestatie al heeft geleverd. Men kan zich voor de zwemvierdaag se laten inschrijven bij de kassa van het Soester Natuurbad onder beta ling van de kosten van vijf gulden. De zwemvierdaagse wordt omgeven met verschillende demonstraties. Zo vindt er onder meer plaats kunstzwem- men, kanovaren en radiografisch be sturen van bootjes. Ook is er weer een ballonnenwedstrijd, kan men schatgraven in een schuim- bad en kan men meedoen aan de Miss en Misterverkiezing „zwemvierdaag se 1981". Op de laatste dag wordt de zwemvier daagse besloten met een barbecue- feest, waarbij de AROS voor de muzi kale noot zorgt. Swim-jogging De eind vorig jaar gestarte mogelijk heid om in De Turf aan swim-jogging te doen, heeft een vervolg gekregen in het Soester Natuurbad. Ook daar kan men nu swim-joggen. Swim-jogging is de naam voor een aktiviteit waarbij regelmatig zwem men van een bepaalde afstand centraal staat. De swim-jogging loopt geduren de een heel kalenderjaar en kan ge daan worden door jong en oud, in groepjes, gezinsverband of in zijn „uppie". De grote mate van ongedwon genheid is hierbij het hoofdkenmerk. Deelnemen aan swim-jogging begint met het aanschaffen van het swim- jogging-boekje waarinprecies be schreven staat hoe het één en ander in zijn werk gaat. De aktiviteit zelf houdt in dat men regelmatig 250 of 500 meter zwemt. Na het volbrengen van bepaalde afstanden liggen speciale medailles gereed. Het personeel van het Soester Natuurbad geeft over de ze manier van trimmen alle informa tie. Open brief aan de Gemeente Soest Geachte Gemeente Bestuur, Uw antwoordbrief, op een schrijven van mij, dat Uw College op 8 maart 1981 is gezonden en waarop U nu pas ant woord met een schrijven van 14 juli, welk schrijven pas weer op 17 juli is verzonden, met een excuus voor het lange wachten, wil ik U per kerende post, in dit geval de Soester Courant, beantwoorden met een open brief zodat heel de Gemeente Soest er getuige van kan en mag zijn hoe ons Burgerlijk Bestuur met haar gemeenteleden die aan haar zorgen zijn toevertrouwd omspringt, alsof het wegwerpmate- riaal betreft. Het betreft hier de brief met Uw kenmerk IVB/WEE/LHvE/ 3568, onderwerp servicekosten stort- koker. i In eerste instantie schrijft U, (ik citeer letterlijk) „Zoals U weet is door de Woningbouwvereniging Soest de be treffende aangelegenheid uitvoerig met de bewoners besproken". Twedens schrijft U (en weer citeer ik Uw brief) „De heer Wolthuis van de Woning bouwvereniging Soest heeft zelfs drie gesprekken terzake met'U en de heer van Nieuwkerk gevoerd". Waar haalt U als Gemeente Bestuur deze nonsens vandaan? Wie heeft U de- de onwaarheid vertelt? Waarom laat U zich eenzijdig inlichten of voorlichten? Is het dan juist, dat de bewoners wel wordt gesuggereerd dat ze inspraak hebben, maar dat dit moet worden beschouwd als een wassen neus???? Met de bewoners zou deze aangelegen heid uitvoerig zijn besproken! Wan neer was dat en met hoeveel bewoners is er gepraat??? De heer Wolthuis zou zelfs drie ge sprekken hierover hebben gevoerd met mij en de heer van Nieuwkerk! Wan neer is dit gebeurd??? Het punt stortkoker is door mijzelf aangekaart en dat nog maar zijdelings, maar geen driemaal en dan terzake. Het afschrift van de door Uw dienst aan de bewonerscommissie gezonden brief p/a Albert Cuyplaan 208 is mij bekend en we hebben ons hierover ver wonderd, temeer, daar U nu mij een copie hiervan stuurt en in Uw begelei dend schrijven gelijktijdig vermeld, dat met ingang van 1 januari 1980 de Gemeente Soest geen eigenaresse meer is van onze flat en de Woning bouwvereniging Soest de verant woordelijkheid hiervoor draagt. Voor waar een mooi afschuifsysteem. Is het U bekend geacht bestuur, of bent U het vergeten, dat U als hoofd van de gemeente Soest, waar U door de bewo ners toe bent gekozen, een grote ver antwoording ten opzichte van deze bewoners draagt??? Is het U bekend, dat de Nederlandse wet is gebaseerd op de christelijke beginselen van haar bevolking? Wordt deze wet niet met voeten getre den? Moet U (on)rechtvaardig het laatste penningske hebben van de weduwen?? Of geeft U ons, net als die onrechtvaar dige rechter ten leste maar gelijk, om van het gezanik af te zijn, of, zoals het er letterlijk staat, dat ze niet kome en mij het hoofd breke. Waar blijven de voorvechters van onze samenleving, zoals het CDA, de PvdA, de WD of D''6'6-ers? Waar blijven ze??? Wie geeft de eerste stoot??? Volgens de mij bekende gegevens brengt deze extra belasting, (want zo kunnen we het wel stellen) een bedrag op voor 1981 van zo'n 72.000,- (zegge twee en zeventig duizend gulden) op en dat wordt in 1982 het dubbele, dus eenhonderd vierenveertig duizend gul den. Een beste prijs voor één gemeente arbeider. Al ben ik een vrouw, wil ik het wel voor de helft van die prijs doen en dan is het ook schoon en hoeft er niet gespoten te worden, waarvan we de stank nu nog in de huizen hebben na een maand, maar op onze klachten komen ze niet kijken, al beloven ze het. De mensen die in Molenschot terecht komen moeten hun pensioen inleveren en krijgen daarvoor naast kost en inwoning een ruim zakgeld. Zou dat voor onze bewoners ook niet beter zijn: ons inkomen afstaan aan het Gemeente Bestuur, welk bestuur ons een zakgeld verstrekt. Dan hebben wij geen moei lijkheden meer, alles wordt voor ons betaald en wij krijgen nog geld toe, terwijl als we nu niet rond kunnen komen, we naar de bijstand worden verwezen. En als we daarvan gaan trekken, dan wordt dit weer bij ons inkomen opgeteld en vallen we weer in een hogere belastingklasse. Wat maakt U het ons toch moeilijk. Is dat de dank van de jongere generatie voor wat wij ouderen in de loop der jaren hebben opgebouwd??? In de eerste alinea van Uw schrijven aan de bewonerscommissie van 5 juni 1981, waarvan U mij nu een afschrift hebt gezonden, staat, (en weer citeer ik letterlijk) „Tot 1 april j.1. werden de kosten van de werkzaamheden met betrekking tot het schoonhouden van de stortkokerruimte containerruim te) en van het uitzetten en weer opbergen van de containers niet in rekening gebracht, dit in tegenstelling tot flats die geen eigendom zijn van de Gemeente of de Woningbouwvereni ging Soest. In die andere gevallen worden de betreffende kosten sinds jaar en dag aan de huurders in rekening gebracht door eigenaren van de flats. Er is dan sprake van ongelijke behan deling indien de Gemeente bij de ene flat wel zorgt voor het gereed zetten van de containers voor de vuilnisop haaldienst en bij de andere flats niet". Waar vandaan ineens die eenheids worst??? Waarom ineens zo bezorgd voor ande re huiseigenaren, die dit wel door berekenen, zodat er nu sprake van zou zijn dat dit oneerlijk is??? Als U als Gemeente Bestuur zo eerlijk bent, of wilt suggereren dat U zo eerlijk bent, waarom laat U dan 40 bewoners van onze flat, al jaar en dag het volle pond reinigingsrechten beta len? Temeer daar deze mensen geen vuilnisemmer bezitten, daar daarvoor in de plaats de stortkoker is gekomen. Veel minder werk voor de vuilnisop haaldienst dus tijd te over voor ander werk. En nu ineens die eerlijkheid dat er meer betaald moet worden. Is de Gemeente kas zo leeg dat men op die (on)eerlijke manier probeert er weer wat in te krijgen en dat ten koste van de minder bedeelden (eenheidsworst, laat ons niet lachen). De voorbereidingen voor een proces tegen de Woningbouwvereniging Soest en tegen het Gemeente Bestuur, zijn reeds in gevorderde staat en zal bin nenkort dan ook van start gaan, daar wij aan dergelijke misvorming van wetsgebruik beslist niet mee zullen doen. Vertrouwende, U met deze open brief een duidelijk beeld te hebben gegeven over de onredelijkheid van Uw eerlijk bestuur en het misnoegen van de bewoners, verblijven wij met respect volle Hoogachting; Mevrouw H. Goudkade Den heer C. J. van Nieuwkerk „Over energiebesparing gesproken" Hoe vreemd het ook klinkt, al énige jaren is „warmte" een bron van erger nis voor mij. Nu wij steeds lezen en horen dat het zo belangrijk is om zuinig om te springen met energie, gaat het in mijn flat aan de Weegbreestraat zo, dat de balkondeur open moet blijven om wat energie kwijt te raken. In dit jaargetijde „zomer" is het dag en nacht plm. 25 tot 29° C in huis, zodat ik de nacht dikwijls elders moet slapen, daar het niet mogelijk is in dit klimaat een goede nachtrust te genieten. Het is in deze flat niet mogelijk om zelf de kraan dicht te draaien, het wordt geregeld door het gasbedrijf. Na diver se telefoontjes met bevoegde mensen (eigenaar en gasbedrijf) is het mij duidelijk geworden dat er niets anders opzit dan mij er bij neer te leggen, letterlijk en figuurlijk. Er werd mede gedeeld: „de kraan gaat niet dicht, wegens verzoek van de bewoners". Wordt het langzamerhand geen tijd iets aan deze „energieverspilling" te doen en bewoners van deze flat de mogelijkheid te geven zelf te regelen hoe warm of koud men het wil hebben. Mevr. D. van Koppelen PRAAMGRACHT 5 - SOESTDIJK TEL. 02155-17552 NIEUWBOUW VERBOUW VERNIEUWING OUDE BEDRADING SPARRENLAAN 65 BAARN TELEFOON 02154 -1 82 78 -1 70 62 Landelijk en P.U.E.M. erkend installateur t/ Uppsala, 22 juli 1981 Toen mijn vrouw de auto het grote parkeerterrein met lange verflijnen op draaide bij de Uoenterminal in de Amsterdamse Hemhavens, werden we door een jongeman in een wit abattoirpak naar een autorij gedirigeerd, alsof hij het zichzelf aandienende vee selecteerde voor de slacht. We kwamen te staan achter een auto met een Duits kenteken, met de afkorting "VIE". Er zat een echtpaar in, waarvan de man telkens uitstapte als de deksel van de kofferbak opklapte. Dat was voor ons, die de bediening van binnen uit niet konden zien, een aardig circusnummer. Op.de schoorsteen van het schip, die hoog boven de loodsen en vemen uit stak, voerden twee mannen tussen rook-en stoomkolommen werkzaam heden uit die ook met de verrekijker niet te begrijpen waren. Toet ik met de kijker langs het schip afzakte naar achteren, zag ik ineens een vrouw, alleen, staande op het grote achterdek Het was een buffetjuffrouw, rood haar. donkerblauwe jurk. de handen ge stoken in een kort wit schortje. Ze keek neer op het publiek dat ze aan stonds te bedienen kreeg. Ik vind dat de kapitein buffetdames, schoonmaak sters en kapsters moet verbieden op het dek te gaan staan, op het moment dat de reiziger naar Noorwegen de romantiek van zijn vakantiereis nog één keer kan koesteren. Daar hoort op kosten van de maatschappij, terwijl de auto's zich opstellen voor de in scheping, een mytische maagd te staan in een lang gewaad, die haar lange blonde lokken doet wapperen op de verre zeewind. Peer Gynt in stereo achter haar. Als zo'n maagd ook niet per advertentie te kijgen is. dan kan ze tweedimensionaal worden uitge zaagd uit een HUBO-spaanplaat en ge schilderd, wat als voordeel heeft dat het haar ook wappert als het wind stil is. Die houten maagd dient wel te worden neergelegd als de dans om de ligstoelen is begonnen, want haar schaduw staat het bruinworden van tenminste één passagier in de weg:. Als wij tijdens reizen in Scandinavië op de zonnedekken verschijnen voor een eerste oriëntatie aan boord, is de stoelenstrijd in de regel al gestreden. Slechts één keer zijn we ook tussen de zonnefanaten gaan zitten, wat ons niet door iedereen in dank werd afgeno men. Op het schip, waarover ik nu sprak, waren geen echte ligstoelen met steunen waarop de benen gestrekt kun nen worden. Daarvoor gebruikten de meesten de zittingen van andere stoelen, en juist dat wekte bij ons de behoefte ook een stoel te bezitten. Er stonden vier stoelen leeg die aan twee mensen toebehoorden en op de „meest ingenieuze wijze met de mouwen van truien aan elkaar gebon den waren. De boodschap was duide lijk: wij zijn even weg, blijf er met je zitvlak van af. We ontbonden de stoelen en namen geheel naar even redigheid plaats op twee ervan. Na enkele minuten verscheen een knul met zijn meisje aan dek. die zich tussen de andere passagiers door in onze richting begaf. De vijandigheid die bij hun nadering van hun gezicht bezit nam. heeft mijn kijk op het mensdom niet gunstig beïnvloed. "Was haben Sie gemacht?!". Duitsers die zo beginnen moet je nooit in hun taal be antwoorden, daar gaat soms een heil zame werking van uit. "I beg your pardon, sir?", vroeg ik vriendelijk. Met blikken van verstandhouding en half gearticuleerde "scheisses" en "verdammtes" namen ze hun bullen op en verdwenen van het dek. De re clame voor veerschepen in en naar Scandinavië blijkt telkens weer te hameren op dezelfde gemakken en voordelen, welke de toerist meestal langs fotografische weg bereiken. Fo to's met pa. ma en kinderen in de hut, een overladen dis en zonnebaders op het dek. Over het laatste hoef ik het met u niet meer te hebben. Wat het tweede betreft, kan ik u zeggen dat ook aan boord van het schip dat ons deze week naar Noorwegen bracht, op vele plaatsen een foto te zien was waarop zalmen, garnalen, haringen, enz. lagen opgeschikt als een rotstuin. Het koude buffet was het paradepaardje voor de passagier. Deze lekkernij »r echter nergens in de prijs inbegreoen en kost een gezin Foto: Herman van Dam Maandag j.1. vertrokken 2 groepen jeugdleden van S.O.Soest naar sportkampen van de KNVB. De C-junioren vieren hun sportvakantie in het KNVB sportcentrum te Zeist, terwijl de D- en E-pupillen een week lang onderdak genieten op het complex van de Stichting Valkenheide te Maarsbergen. In totaal zijn er door de KNVB 18 sportkampen georganiseerd, waaraan in totaal zo'n 5.500 jongens deelnemen. Zaterdagmogen a.s. keren de S.O.Soest-Ieden weer terug van wat voor hen zonder twijfel een feestweek zal zijn. met twee opgroeiende kinderen, dat al 1400,- aan passagekosten heeft betaald, tussen de 150,- en 200,-. Een prijs die wij verhoudingsgewijs erg hoog vonden. Het sterkste ijzer dat scheepsexploitanten in het vuur hebben is, dat de autogebruikers aan boord al van hun vakantie kunnen ge nieten en de auto tóch meegaat. "U komt geheel uitgerust in uw vakantie land aan". Toen we na het avond eten naar onze hut gingen, stonden er in het gangetje op de vloer bij elke deur kartonnen bakjes. "De zee is ruw", zei de steward. Dat vonden wij zelf nog niet zo, maar hij kreeg ge lijk, de zee werd ruwer. Van onze nachtrust is niet veel terecht gekomen. De kinderen moesten overgeven en mijn vrouw, zelf ook draaierig van de deining, heeft met haar waakzame snelheid weten te voorkomen dat de bedden werden ondergekotst. Toen we de volgende ochtend vele bleke ge zichten zagen, gingen onze gevoelens van medeleven ook uit naar hen, die het koude buffet hadden genuttigd. Nee, meneer Den Uyl, het zijn niet altijd de minima die de zwaarste offers moeten brengen. De passagiers werd al tijd verzocht zich naar hun voertuig op het autodek te begeven. Daar begon dan een komisch gezel schapsspel in twee rondes: a) het vinden van de auto. vooral opwindend als je in het doolhof tussen caravans en autobussen terecht gekomen bent. en b) het bereiken van de auto. De snelste weg naar je eigen voertuig gaat over de motorkappen, maar dat staan de spelregels niet toe. Een echt vakantiespel. Al direct na het verlaten van het schip vielen ons twee dingen op: een Nederlandse auto had bij de afrit de benzinetank lek gestoten en de benzine stroomde als vruchtwater op het wegdek. Ten tweede: een heer in caramelkleurig colbertkostuum stak mij door het portierraam een stel letje papieren toe met een air van hier-pak-an. Het bleek een verrassing. We lazen "BEZOEK KEESSIE TIJ DENS UW VACANTIE. Hartelijk wei- komen en een prettige vacantie. Groeten Cees". Naast een kaartje met instructie voor het vinden van Kees- sies vakantienering, stond ook een foto van Cees zelf in actie, met zwaaiende armen op weg naar één van zijn schaatsrecords of -medailles die in een rijtje links boven in de foto staan afgedrukt. Hij was "4 ganger Nederlandsk mester" en behaalde "9 ganger" een "Verdensrekord". Een ander blad meldde dat we elke zondag een Hollandse avond bij hem in Noorwegen konden meemaken. We hebben de heer Cees Verkerk moeten teleurstellen, maar ik heb hem beleefdheidshalve een brief gestuurd, waarvan ik u een kopie doe toekomen. Zeer geachte heer Verkerk. Hartelijk dank voor uw uitnodiging, waarvan we geen gebruik zullen ma ken. Wanneer wij u zouden bezoeken, mochten we op zijn minst verwachten, dat u de kampioensijzers nog eens onderbond en een recordrondje reed op het meer vanaf het zwemstrand van uw camping. Aangezien dat onder de huidige weersomstandigheden niet valt te verwachten en wij niet in won derbaarlijke bevriezingen geloven, moeten wij u teleurstellen. Dit spijt ons te meer, daar de beide Neder landse muzikanten die bij u in de kantine optreden, niet te beroerd zijn om een rode zakdoek om hun hals te knopen, teneinde hun landgenoten in den vreemde na het nuttigen van echte Hollandse kost (nasi goreng, bijvoorbeeld) een gezellige Hollandse avond te bezorgen. Groeten, enz. Op dit ogenblik, geachte krantenlezer, schrijf ik aan u zittend aan het ho telraam dat tussen lindebomen door uitkijkt op het station van Uppsala. We zijn dus neergestreken in de oude universiteitsstad ten noorden van Stockholm, waar Celsius zijn tempe ratuur uitvond. Hoewel we vanmiddag al vroeg in het hotel zijn aangeko men, hebben we tot nu toe alleen het station bekeken. Als er een trein naar Lapland aankomt, lopen er reizigers met rugzakken en laarzen aan. De in gang van het station laat nog iets zien, dat stamt uit de tijd dat er in Zwe den links werd gereden en gedacht( ingang links, uitgang rechts. Tenslot te zag ik er op een zijdeur het in-, teressantste woord dat me ooit in dit land is opgevallen: "hittegods" (ge vonden voorwerpen). Nu wij 1% dag op ons reisschema voorliggen, kun nen we morgen met de trein een dagje naar Stockholm en de ochtend van overmorgen gebruiken om in Uppsala wat rond te zien. Met vriendelijke groet, J.K.C.Postema. Oude sieraden liggen soms -jaren jn de la. Zonde-van uw goud en van uw ,V 'geld.» Wij-kopen dit graag van u. diamantair - juwelier Rembrandtlaan 13 - Soest (let op nummer: 13!) Laanstraat 18 - Baarn V VOOR vAAfeedestraatfl0 tel.12424 Soest Nieuw in het INFOrmatiecentrum In het gemeentelijk Informatiecen trum aan de Steenhoffstraat liggen deze week twee nieuwe brochures voor geïnteresseerden gereed. De eerste heet „Stand van Zaken bij de sociale verzekeringen en voorzieningen". De ze folder is een samenwerkingsprodukt van het ministerie van Sociale Zaken, het ministerie van Volksgezondheid en Milieuhygiëne en het Voorlichtings centrum Sociale Verzekering (VSV). Hij geeft duidelijke informatie op het terrein van alle sociale verzekerings wetten, zowel over de inhoud van de wetten alsook over premies en uitke ringen. De tweede brochure gaat over minimum jeugdloon, minimum loon, minimum vakantie en minimum va kantiebijslag. Tevens is voor elke geïnteresseerde verkrijgbaar het rapport „De Soester Eng". Dit is een beschrijving van het ontstaan van de Eng, het vroegere ge bruik, het huidige gebruik en een mogelijke toekomstvisie. Voor uw: BRUILOFTEN - PARTY'S RECEPTIES KOUDE BUFFETTEN RESTAURANT Van Weerden Poelmanweg 4 SOESTDUINEN Tel. 02155-13156 Van een eenvoudige huzarensalade tot een uitgebreid koud buffet: onze keuken is gespecialiseerd in exclu sieve schotels voor uw party thuis, uw bedrijf enz. Zonnegloren Geachte redaktie Graag wil ik dat U aan mijn verhaal of wat ik schrijf aandacht besteedt, want dit is echt gebeurd. Eens was ik de mevrouw met die „jampot glazen". Nu ben ik de geluk kigste mens van de wereld. Ik ben met zwakke netvliezen geboren en naar mate ik ouder werd, werden mijn ogen slechter. Ik raakte lang zaam maar zeker geïsoleerd. Ik heb 3 fijne zoons die veel taken van mij overnamen. Ik kon hun gezichten al niet meer zien wat veel pijn deed. Als ik boodschappen ging doen ging mijn vriendin mee omdat ik de prijzen niet meer lezen kon. Ook van haar gezin heb ik veel steun gehad. Ik heb artsen en specialisten in Utrecht en Amsterdam afgeweest, maar on danks dat zij voor mij hun best deden was er geen oplossing. Toch bleef ik hopen en die hoop kwam in de persoon van dr. Dandrieu ver bonden aan het ziekenhuis Zonnegloren in ons eigen Soest. Hij kwam meteen voor mij tot nog toe onbekende heer in gesprek, die mij aanraadde om dr. Dandrieu te consul teren. Ik heb direkt een afspraak gemaakt en een onderzoek volgde. Dokter Dandrieu kwam tot de conclu sie dat er in beide ogen een bloeding aanwezig was dan dat beide netvliezen stuk waren. Hij wilde mij opnemen. Dus ik naar ziekenhuis Zonnegloren. Er volgde een spannende tijd. Ik werd door dr. Dandrieu behandeld met een Pretnisonkuur en langzaam maar zeker kwam het licht terug. Ik kon de gezichten van mijn zoons weer zien. Ik zag weer kleur. Ik weet nu hoe groen het gras is. Aan het eind van de Pretnisonkuur behandelde dr. Dandrieu mij met la serstralen. Het resultaat ziet Uik kan weer schrijven, weer lezen en de men sen waar ik van houd weer zien. Er is voor mij een nieuwe wereld open gegaan en dat heb ik aan dr. Dandrieu te danken: Ik vind dat dit best naar buiten ge bracht mag worden. Deze man (dr. Dandrieu) is veel te bescheiden. Hij staat voor zijn patiënten altijd klaar. Deze ervaring heb ik op gedaan. Er wordt zo vaak gepraat als er fouten gemaakt worden in onze ziekenhuizen en dan komt het vaak met grote koppen in de krant. Laat dit ook eens in de krant komen want voor mijn gevoelens is dit het wel waard. Een overgelukkige patiënt van dr. Dandrieu en van ons eigen Zonneglo ren. Het werd voor mijn Zonnegloren. Mevr. E. v. Soest, Haverweerd 49.

Soester Courant | 1981 | | pagina 5