1.95 Dansen, ook al is het niet met de bruid Maandag 3 augustus 1981, en toen kwam de zomer Voor gebruik crossterrein Koningsweg een overgangsregeling Echtpaar Oedekerk-IJzerman 65 jaar getrouwd mmw Gevarieerd ouderenprogramma Voorstel VVD-raadsfractie Woensdag 5 augustus 1981 59e jaargang no. 50 ANDRÉLON Honsbergen KNOFLOOK SAUS Honsbergen Honsbergen Honsbergen REYBIER Gekruide verse worst gg 1 grote Hollandse bloemkool geheel gratis! Zolang de voorraad strekt.. iinm li yi mi Prinses Irene 42 jaar Nu ook bij ons! bewonderen,klaarv BRUINE en ZWARTE LOAFER Leren zool Kwaliteit voor *n krats. Bij vakkundig, voordelig en vlakbij voor DE GEHELE WEEK IEDERE DAG SHAMPOO Flacon 200 cc van 4.95 voor ALLEEN DONDERDAG 200 GRAM van 2.59 VOOR Zie onze advertentie ALLEEN DONDERDAG (Franse kaas met hele walnoten) 100 GRAM van 2.70 Alleen donderdag Grandioze stunt van de slager en de groenteman Bij aankoop van heerlijk 1 kilo voor slechtsM Bureau voor redactie en administratie: Van Weedestraat 29, Soest - Tel. 14152* Postgiro 126156 Hoofdredacteur: H. E.J.SMIT Abonnement per half jaar f 12.— Buiten Soest per half jaar 24.— Verschijnt iedere woensdag AL UW VERZEKERINGEN PER MAAND BETALEN? PAKKETPOLIS met bijvoorbeeld Autoverzekering v.a. f20,75 Brandinboedelverzekering v.a. 1 1,75 Aansprakelijkheidsverz. v.a. f 3,95 Rechtsbijstandsverzekering v.a. 1 2,65 ZIEKTEKOSTEN VERZEKERING Man of vrouw v.a. f 61,60 Kinderen v.a. f30,80 4e kind of meer GRATIS MAN/VROUW POLIS v.a. f24,85 Levensverzekering voor het hele gezin. Uitgebreide munt/postzegelver zekering v.a. f65,- per jaar. Voor verzamelingen met een waarde vanaf f 15.000,- vindt een kosteloze taxatie plaats door een deskundige. J.G. van ROUWEND AAL Burg. Grothestr. 11a Soest - Tel. 02155 164 67 SOESTER COURANT Hoe men ook tegen de stichting Federatieve Raad Welzijnswerk Ouderen aankijkt, vastgesteld kan worden dat de organisaties en instanties die van de stichting deel uitmaken met het cursus en aktiviteitenprogramma voor het seizoen '81-'82 weer een beste beurt gemaakt hebben. Een scala van mogelijk heden voor ouderen die de dagen niet aftellen, maar hun vrije tijd zinvol en plezierig willen inrichten. Voor wij aan de opsomming van moge lijkheden beginnen, eerst aandacht voor de enige en belangrijkste spel regel. Deelneemsters en deelnemers dienen hun aanmeldingen voor 10 augustus a.s. bij de Federatieve Raad Welzijnszorg Ouderen in te sturen. .Adres Middelwijkstraat 36, tel. 19289. En dan nog de kanttekening dat cur sussen slechts doorgang vinden indien er gemiddeld vijftien cursisten per cursus zijn ingeschreven. Wat dat laat ste betreft, die zullen er ongetwijfeld komen. Daarvoor is het nieuwe pro gramma te aantrekkelijk en geva rieerd. Oordeelt U zelf. Voor oudere sportievelingen staat het biljart in Honsbergen klaar. Maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag kunt U er van half twee tot vijf uur terecht. Tien van rood - bandstoten - drieban den, alles kan. Allemaal in groepsver band. Vrij biljarten, dus niet in groeps verband, kan ook. Iedere morgen van half negen tot elf uur, op woensdag en zaterdag zelfs de gehele dag en ook de zondagmiddag tussen half twee en vijf uur kan er mee gevuld worden. Alle maal in Honsbergen. Wie het groene laken elders wil beproeven kan terecht gedurende de openingstijden in De Drie Eiken, en op maandag en donder dag in het dorpshuis te Soesterberg. De sjoelbak krijgt het iedere dinsdag in Honsbergen zwaar te verduren. Op woensdag vliegen de ronde schijven naar hun bestemming, of niet, in De Drie Eiken. De oudere scrabbelaars worden eveneens op hun wenken be diend en kunnen vast in training gaan voor het officiële Nederlandse kam pioenschap dat straks voor de tiende maal in successie in Soest zal plaats vinden. Het gestoei met letters en woorden vindt iedere eerste en derde maandag van de maand plaats in De Drie Eiken. In Honsbergen kunt U daarvoor iedere donderdag terecht. Veel mogelijkheden ook voor de kaar ters. Maandag bridgen, dinsdag brid- geles, donderdag vrij kaarten, vrijdag een kaartinstuif in de middag en avonduren. Dit laatste een keer in de veertien dagen. Plaats van handeling: Honsberben. Liefhebbers van het edele dam- en schaakspel zijn evenmin vergeten. In Honsbergen staan iedere donderdag de wedstrijdborden opgesteld. In hetzelfde Honsbergen iedere maan dag en donderdag volop gelegenheid in de bibliotheek-puzzeltheek rond te neu zen. Vrijwilligsters van het Rode Kruis en de Zonnebloem zijn op maandag en donderdag aktief in Honsbergen. Ze zorgen er voor dat U zich thuis gaat voelen in de wereld van het handwer ken. Op maandag kunt U daarvoor in De Drie Eiken terecht. Een mens is nooit te oud om te leren. Daarom is er een cursus Engels voor beginners en gevorderden. Maandag ochtend in De Drie Eiken, maandag middag in gebouw Eltheto. Dinsdags kunnen beginners en gevorderden ook terecht in De Drie Eiken en Honsber- -gen,. donderdag gevorderden in Braamhage, en Honsbergen. Terug naar het sportieve vlak. In Darthuizen kan er iedere dinsdag ge kegeld worden, bowling is er iedere donderdag in dorpshuis De Borg. Wie fit wil blijven zal zeker belangstelling hebben voor gymnastiek. Dat kan iedere wekelijkse dinsdag en woens dag. Het dienstencentrum Hons bergen - De Drie Eiken - Eltheto - Molenschot - Braamhage en Credo wachten op U. Zwemmen, of zo maar een beetje heerlijk ontspannen in het water, staat eveneens op het programma. Op Maandag is het instructiebad De Turf geopend, dinsdag, woensdag en vrij dag kunt U er voor terecht in het instructiebad De Geyser in Zeist. Twee cursussen die in nauwe samen werking met Artishock werden opgezet verdienen speciale belangstelling. Slechts 75 gulden per seizoen een cursus stijldanseri. Eenzelfde bedrag zult U met plezier investeren in een cursus tekenen/schilderen. De balzaal is vanaf 10 september donderdag middag in Honsbergen geopend. Wie meer in volksdansen ziet moet de woensdag voor De Drie Eiken of Hons bergen reserveren. In Honsbergen ver der iedere vrijdag een gespreksgroep en op maandag een cursus edelsme den. Kunt U nog zingen, zing dan mee in Braamhage en Molenschot. Een héér lijke bezigheid die iedere maandag plaats vindt. Natuurlijk is met deze opsomming lang niet alles gezegd en geschreven. Vragen staat vrij. U krijgt dagelijks tussen 9.00 en 12.00 uur antwoord wan neer U19289 draait. \fen Waedestraat 16. Soest, telefoon: 02155-13473 Maandag 10 augustus viert het echtpaar Oedekerk-IJzerman in het bejaardencentrum Molenschot zijn 65-jarig huwe lijksfeest. Gezien de leeftijd van het echtpaar, de heer Oedekerk is 92 jaar, zijn echtgenote 93 jaar, zal de feestviering be perkt blijven tot de familiekring. Ongetwijfeld zullen echter directie, personeel en de bewoners van Molenschot, alsmede het gemeentebestuur van hun belangstelling blijk geven. De heer Oedekerk, in 1889 in Amsterdam geboren en zijn vrouw in 1888 in Nieuweramstel geboren, trouwden in 1916 te Bussum. Daar ook werden de eerste jaren van hun huwelijk doorgebracht. Later keerden zij naar Amsterdam terug. De heer Oedekerk was bouwkundige van beroep en een van zijn hobby's is schilderen. In Molenschot, waar zij vanaf de oprichting wonen, zijn daar diverse voorbeelden van te vinden. Ondermeer de muurschildering in de recreatiezaal is van zijn hand. De gezondheid laat niets te wensen over. Het echtpaar heeft twee dochters, vijf kleinkinderen en vijf ach terkleinkinderen. Nu ook bij ons! Klaar om te bewonderen,klaar voor uw proefrit... Je eigen stijl-Je auto... de nieuwe Innocenti. Een ver ademing in de klasse waar saaiheid troef is.Ontworpen door Bertone.Getintglasen handige derde deur. Zó kompleet.dat accessoires nauwelijks denkbaar zijn. Kom z'n prestaties, wegligging, wendbaarheid en komfort maar beleven.Ontdek dat het exclusieve rijden heel betaalbaar is. Altijd welkom voor een proefrit! Kimman Amersfoort bv Barchman Wuytierslaan 196 Tel. 033-62 02 24 De VVD-raadsfractie wil voor het ge bruik van het motorcrossterrein aan de Koningsweg door de leden van de Jeugd Motor Cross Club Soest (JMCC) een overgangsregeling. In die regeling moeten dan wel duidelijke voorwaar den ten aanzien van het gebruik wor den opgenomen. De fractie vindt dat het niet aangaat het gebruik na een proefjaar geheel te verbieden omdat de raad juist met het beschikbaarstel len van een proefterrein impliciet er kend heeft dat het gaat om een vorm van vrije tijdsbesteding die onder steuning verdient. In de brief die mevrouw E. Korthuis- Elion namens haar fractie schrijft, zegt zij teleurgesteld te zijn in de houding van wethouder Menne tijdens' de vergadering van de commissie ruimtelijke ordening. De wethouder bleek toen niet bereid te zijn in te gaan op concrete vragen ten aanzien van verder onderzoek. De leden van de commissie werden uitgenodigd zelf met schriftelijke voorstellen te komen. Gelegenheid voor een discussie werd niet gegeven. Mevrouw Korthuis vraagt de wethou der nu in de eerst volgende vergade ring van de commissie ruimtelijke ordening (l september) te komen met voorstellen voor een nieuwe lokatie voor de Soester crossers. Op die loka- ties moeten dan eerst, in overleg met de JMCC, proefnemingen worden ge daan en daarbij dienen geluidsmetin gen inbegrepen te zijn. In de brief zegt mevrouw Korthuis dat in het afgelopen jaar duidelijk is geble ken, ondermeer door de groei van de vereniging aanspreekbaar zijn. Het bestuur neemt de verantwoording voor het crossgebeuren op zich. Wat het huidige terrein betreft stelt zij het college vast dat het aan de krappe kant is; bovendien te weinig beschik baar en ook oorzaak van overlast. En verder is het zo dat het terrein aan de Koningsweg in verband met de ont wikkeling van het industrieterrein „Nieuwe Gracht" nog maar voor korte duur beschikbaar is. Er is behoefte aan een nieuw terrein, temeer omdat haar uit contacten met de crossers is gebleken dat er een ontwikkeling gaande is om bij het ontbreken van een geschikt terrein, de crossmotor in te ruilen voor motoren die ook op de openbare weg mogen worden gebruikt. Zij merkt daarbij op dat het zogenaam de „recreatieve" crossen gevaarlijk is en ook veelal onvoldoende verzekerd. Met het oog op het aanvaarden van het crossen als een vorm van vrije tijds besteding gaat het volgens mevrouw Vandaag, 5 augustus, viert H.K.H. prinses Irene haar 42ste verjaardag. Korthuis niet aan de mislukte proef niet te laten volgen door pogingen om het crossen elders mogelijk te maken. Omdat het college bezig is met het inventariseren van nieuwe terreinen nodigt mevrouw Korthuis de wethou der uit 1 september met voorstellen voor een nieuwe lokatie te komen. In afwachting van het aanwijzen van een nieuw crossterrein moet er een overgangsregeling getroffen worden. JMCC, dat het jeugdcrossen toeneemt en er een duidelijke behoefte bestaat aan een geschikt terrein voor deze sport. Zij stelt ook vast dat de cross behoefte gekanaliseerd is en dat de crossers middels het bestuur van hun Mevr. E. Korthuis-Elion WD

Soester Courant | 1981 | | pagina 1