itfl GULLE JKEN. iden el' uitnodiging voor een zomerfotofestival! 12 13 v.d. HEfDEN v.d. HEfDEN verlichting 2feuille leur van weelde- subtiel met de elegante ijskris tal een sieraad toilettafel. Flakon trmaal 24 lechts 19f5 gjletteen ioIr uwelijk raffine- een geurgevan- rm, elegant en eken dynamisch. i als/asmijn en eng in kombina- <a.patchoulien teven u die inti- e tinteling avond in april. Imlnormaal30?5 lechts 19?5 tlijkin Mgd- de toilette ne van 24f* •Flakon 120 ml. de toilette ivari 24°* S Flakon 120 ml. ende crème uidjmet Tem van 17 "Pot 30 ml. ~s=> GARANHÊ lm 19 augustus 1981 In de zomer is het feest voor uw camera. Dan bloeien de bloemen, spelen de kinderen in de zon en zijn oude stadjes extra aantrekkelijk. Daarom worden er in de zomer zo veel foto's gemaakt. Want foto 's blijven zichtbaar ook als de vakantie voorbij is en de tuin is uitgebloeid. Neem daarom deze uitno diging voor een zomerfoto festival aan zodat u véél mooie herinneringen kunt bewaren aan deze hope lijk zonnige dagen. Fotogenieke stadjes In deze weken trekken er weer vele tienduizenden een dagje met de auto op uit op zoek naar mooie k plekjes in eigen land. Wie daar voor een aantal goede gidsen wil hebben en wil weten waar mooie foto's zijn te maken: er is een serie folders, waarin voor elke provincie zo 'n fotogenieke route is beschre ven. De komplete serie van elf fo- toroutefolders is te bestellen door overmaking van een bedrag van f9,50 op giro 338 ten name van de Stichting Amateurfotografie in Amsterdam. Op deze foto: een ou derwetse ophaalbrug in een van de oude stadjes, die zijn gelegen aan de Westfriese fotoroute „Hollands Glorie". |Een zomers schilderij Vroeger moest je zo'n tafereel met de tekenstift of het penseel vastleg gen. Wie nu het beeld van zo'n landelijk plekje mee wil nemen naar huis, pakt de camera en maakt er een zomers plaatje van. Met opzet koos de fotograaf zijn standpunt zo, dat de geiten in de weerspiegeling van het water dub bel in beeld komen. Mooie beestenboel De dierentuin is een levende foto modellen-verzameling, want waar je ook kijkt is wel iets bijzonders te zien en te fotograferen. Gelukkig komen er steeds meer dierenpar ken waar het gebruik van gaas zo veel mogelijk wordt vermeden. Hoewel een teleïensje vaak we! goed van pas komt om de afstand te overbruggen. Wie een paar uur ronddwaalt in een dierentuin met de camera in de aanslag komt stellig met een serie geslaagde fo to's thuis. Bloemrijk plaatje Soms zit er een mooie zomerfoto in een simpel onderwerp. Bijvoor beeld in dit motief: een kind plukt in een wei zomaar wat paarde bloemen. Wie op dat moment een foto maakt, doet twee dingen: hij (of zij) maakt een mooie, kleurige foto èn er wordt een gelukkig mo ment vastgelegd uit de jeugd van een kind. Zo'n foto is daardoor een blijvend en waardevol bezit. Op 't kerkepad Ook dat is een manier om de va kantie te beleven: zwervend door eigen land of in verre streken, de schoonheid van oude kerken be wonderen. En er, spelend met het licht dat door de ramen valt, te fo tograferen. Heem op dat „kerke pad" vooral een groothoeklens mee om op een dikwijls korte af stand toch véél op de foto te kunnen zetten. i Landelijk plaatje Ook daar kan de camera u bij hel pen: treffende dingen, die li tijdens uw vakantie tegenkomt of ziet, voot altijd bewaren. Zoals dit lan delijke tafereeltje: een boeren- vrouwtje dat de borstel zet op de verweerde luiken. Het is bijna niet meer van deze tijd en alleen daar om al een foto waard. Motief herhalen De meeste mensen gebruiken hun camera om dat, wat ze meemaken, vast te leggen. Er zijn ook fotogra fen die speuren naar bijzondere motieven, om te laten zien hoe mooi of merkwaardig of grappig de wereld om hen heen is. Hier is een foto, die dat in beeld brengt: een zomers terrasje, dat door het bij zondere standpunt en de herhaling van hetzelfde motief, zorgt voor een opvallend resultaat. 4 Man met hobby De fotocamera is. een goed hulp middel om meer plezier te hebben van een hobby. Om werkstukken te fotograferen, een verzameling in beeld te brengen of een sport. Hier is een voorbeeld van een man in zijn hobby. Hij is trots op zijn tuin en via zo 'n kleurenfoto kan hij èr nog van genieten als alles allang is uitgebloeid. Holland op z'n mooist! AEen molen bij een vaart met riet langs de kant en een wit brugge tje... dat is echt Holland op z'n mooist. Wie onderweg zoiets ziet is blij, dat er een camera bij de hand is om zo'n plaatje te schieten. Diepte scheppen Een foto heeft alleen een breedte en een lengte, dus geen diepte. Tenzij je gebruik maakt van een dieptescheppend element zoals op deze foto is gebeurd. Die figuur op de voorgrond en vooral die donke re bomen zorgen voor perspectief, waardoor er duidelijk een dichtbij en een veraf ontstaat. Wie graag diepte in z'n foto's wil brengen kan deze regel in veel gevallen toepassen Advies voor 't strand Natuurlijk gaat in de zomer de ca mera mee naar het strand omdat daar veel leuke dingen gebeuren. Een goede raad: bewaar de came ra zoveel mogelijk in een goed af gesloten plastic zak, zodat er geen zand in kan komen. Zand dringt anders ook in de camera door en dat kan storingen geven en ver groot de kans op krassen op het negatief en dus ook op de foto. Vakantie-logboek Een idee voor wie het leuk vindt om alle vakantiebelevenissen da gelijks vast te leggen: maak een logboek terwijl u met vakantie bent. U hebt er alleen een direkt klaar-cümera voor nodig en daar mee volgt u wat er dagelijks ge beurt, zoals hier: het opbouwen van een tent. Zet er steeds een kort of als u genoeg inspiratie hebt een wat langer onderschrift bij en uw vakantieverslag in foto's is al klaar als u thuis komt. i

Soester Courant | 1981 | | pagina 13