ATOS verlopig uit de lucht 60 Jaar getrouwd VAARDERHOOGT R Stalenhoef Rondje Soest FVestofrint Politie heeft apparatuur, maar geen verdachten Bustocht Nederlandse Rode Kruis afd. Soest/Soesterberg Uw kleurenfoto's in twee dagen prachtig afgedrukt Presto Print geeft kwaliteits garantie. Poging tot autodiefstal" vermoedelijk nalatigheid van garagepersoneel DOE-HET-ZELVERS SIERADEN ALS OCCASIONS Aaron Sassoon 'n Presto Print Fotovakman, daar krijg je ook adviezen van, Birkstraat 2 - Soes^02i55j_2874_ foto-film-video b.v. Kinderboerderij Jumping Soest Help een handje Hilversum V Zomers sloopwerk Spuitwater vervangt benzine Vier overtredingen Nog 2602 wachtenden vooru Zomers kerstgebeuren Op de koffie Weet ik veel Soester Toverlantaarns Op twee wielen Ik was even in de voor Hoe maak je de tuin groter I) 3 Soester Courant van woensdag 13 augustus 1981 3 "Het is een vijftig procent succes voor de politie, want ze heeft alleen de apparatuur en geen verdachten, maar het is een honderd procent nalatigheid van ons". Dat is de reactie van de eerste Soester televisiepiraat ATOS (Alternatieve Televisie Omroep Soest) op de actie die de politie in de nacht van vrijdag op zaterdag ondernam en waarbij de illegale zender werd opge spoord. De complete zendapparatuur ter waarde van ongeveer 5.000 gulden werd in beslag genomen. De consequentie hier van is, dat de ATOS voorlopig niet zal kunnen uitzenden. Het station verwacht, dat het op vrijdag 21 augustus zover is ge vorderd met nieuwe apparatuur, dat het weer de lucht in kan. Ook een gevolg van het "oprollen" van de ATOS was het besluit van de tweede piratenzender in Soest, "De Windhond", om de eerste uitzending van dit station die op dinsdag 11 augus tus was vastgesteld, uit te stellen. Volgens de politie heeft ze met eigen middelen en zonder medewerking van buitenaf, bijvoorbeeld van de Radio Controle Dienst van de PTT die met de opsporing van illegale zenders is be last, de ATOS uitgepeild en opge spoord. In een weiland in De Birkt trof de politie de apparatuur aan, die op dat moment ingeschakeld stond en een speelfilm uitzond. Behalve de videore corder stelde de politie een tas met accu's veilig die voor de stroomtoevoer zorgden, een antenneversterker en de daaraan gekoppelde antenne, die in een boom was aangebracht. Op de plaats van de apparatuur werd nie mand aangetroffen. De ATOS is van mening dat de politie in haar enthousiasme over het ontdek ken van de plaats van uitzending wat te overhaast te werk is gegaan. ,,Als ze de apparatuur ingeschakeld had gelaten tot het eind van de uitzending, had de politie in ieder geval iemand kunnen aanhouden, de man die de spullen zou ophalen. Maar misschien heeft de poli tie wel gedacht dat er constant iemand bij was en dat hij weggelopen is toen hij zag dat er politie in de buurt was". Dat was niet het geval. Nadat de apparatuur was ingeschakeld, is de ATOS van de plaats van uitzending verdwenen. ,,Dat is een grote fout van ons geweest. Als er iemand bij geweest was, zou het zover niet gekomen zijn", aldus de ATOS. Commentaar van de politie: ,,De apparatuur stond in het open veld. Hoe geruisloos je een actie ook uitvoert, het zal altijd moeilijk zijn of zelfs helemaal niet lukken om iemand ter plaatse aan te houden. Hij heeft er de ruimte om weg te komen en zal dus altijd pleiten zijn. Teleurstellend De ATOS vindt het zeer teleurstellend dat de zender uit de lucht is gehaald, maar steekt de hand in eigen boezem: ,,We zijn niet voorzichtig genoeg ge dweest". Het gevolg daarvan is een flinke financiële1 strop,' want allé" 'ap paratuur die gebruikt werd voor de Uitzending op Duitsland 2 werd uit het weiland, waar het in de open lucht stond opgesteld, verwijderd. Dat ge beurde omstreeks kwart voor twee, op het moment dat een spannend gedeelte van de karatefilm .Enter the Dragon" met in de hoofdrol Bruce Lee zou beginnen. In eerste instantie zullen de kijkers mogelijk aan een storing heb ben gedacht, want nadat het beeld was verdwenen, verscheen het even later nog een keer. Heel kort evenwel, ken nelijk door een ingreep van de politie om te controleren of het inderdaad de gezochte apparatuur betrof. Toen dat eenmaal vaststond, bleef het beeld voorgoed weg. De ATOS is door het politie-ingrijpen wel aangeslagen, maar niet gebroken: de piraat komt terug, ofschoon hij er van op de hoogte is dat hij een misdrijf pleegt. Voor zichzelf heeft hij echter uitgemaakt, dat hierdoor niemand schade lijdt. ,,Als ik zou storen, bij voorbeeld het radioverkeer op de vlieg basis Soesterberg, dan zou ik er on middellijk mee stoppen. Dan moet het plezier wijken. Als er werkelijk iemand geschaad zou worden, bij voorbeeld de drager van een pace maker, dan zou ik subiet stoppen. Maar de ATOS gebruikt een frequentie die schoon en leeg is; die kan niemand storen. Trouwens, dan zouden er ook klachten komen als dat wel het geval zou zijn. Dan zou ik het ook terecht vinden dat de politie optreedt. Maar in ons geval is daar geen reden toe. Ik zie mezelf ook echt niet als een misda diger". De TV-piraat weet inmiddels dat er - mede in aanmerking genomen het late- tijdstip waarop moet worden uitge zonden, altijd na de officiële tv-pro- gramma's - redelijke belangstelling bestaat voor de speelfilms die hij wekelijks uitzond. ,,Er komen zelfs mensen uit Baarn speciaal voor naar Soest. Trouwens, wie je ook spreekt, iedereen vindt het prachtig en vraagt zich af waarom er zo nodig tegen de ATOS moet worden opgetreden. Ik ben ervan overtuigd, dat we zonder ergens meer bang voor hoeven te zijn, zouden mogen blijven bestaan als het op een stemming voor de bevolking aan zou komen". De Windhond ,,Het meest leer je natuurlijk van de fouten van jezelf, maar toch ook van die van anderen. Daarom hebben we besloten onze eerste uitzending voor lopig uit te stellen". Dat is de reactie van de tweede piratenzender in Soest ,,De Windhopd", die dinsdag 11 augus tus voor het eerst*de lucht in zou zijn. De première is echter verschoven. We proberen onze. appa ra tuur, ?o. op te stellen, dat het voor de politie wat moeilijker wordt om deze te vinden dan bij de ATOS het geval was. We hebben ook geleerd, dat je er in ieder geval altijd bij moet blijven", aldus De Windhond. Terwijl hij probeert de apparatuur technisch zo in orde te krijgen dat de opsporing ervan wordt bemoeilijkt, probeert de politie meer aan de weet te komen over de piraten zelf. „We zullen eens kijken of we verder dan een vijftig procent succes kunnen komen", aldus de politie. Wij hebben schitterende gouden armbanden, chokers, han gers, ringen, horloges (met en zonder gouden band), munten e.d. voor 50 procent onder de normale prijs. Kijkt u daarom regelmatig in onze goud-etalage, bij occasions. diamantair - juwelier Laanstraat 18 Baarn Rembrandtlaan 13 - Soest Al met vakantie geweest? Of moet u nog? Want zo is het toch, we móeten met vakantie. We moeten er eens even uit. En waarom ook niet. Het is belang rijk er eens even uit te zijn. Of we nu ver weg gaan of dichtbij blijven, of we weken op pad gaan of af en toe eens een dag, het doel 'iser eens even uit te zijn. We willen nu praten over de mensen die er helemaal niet uitkomen. Mis schien omdat ze invalide zijn, maar misschien ook alleen maar omdat er gewoon geen gelegenheid voor is. Voor bedlegerige chronische patiënten vaart de Henry Dunant II van het Nederlandse Rode Kruis. Ook dit jaar mocht de afd. Soest/Soestenberg aan een 8-tal mensen zo een vaarweek aanbieden. Voor de minder validen zijn er de tehuizen „Valkenberg" en ,,IJs- sel vliedt". Maar we zouden het hebben over de mensen die niet met vakantie kunnen, zelfs geen dagje uit. Voor aan aantal van hen, maximaal 45, organiseert de afd. Soest/Soesterberg van het Nederlandse Rode Kruis ook dit jaar een bustocht en wel op 29 september a.s. Het plan is dit jaar naar Alphen aan de Rijn te gaan via Oude water en Gouda, terwijl terug een andere mooie route genomen zal wor den. Behoort u tot de mensen die niet zelf standig een dagje uit kunnen gaan of weet u iemand die in die situatie verkeert, geef dan naam en adres op aan mevr. Reer, tel. 11998. Wel is het nodig, dat vooraf bekend is dat er geen medische bezwaren tegen een derge lijke tocht zijn. Vlot opgeven is belangrijk. Er moet nog veel werk verzet worden. Zo moe ten natuurlijk allen die zich opgeven, bezocht worden om allerlei zaken te bespreken. Al is 29 september nog ver weg, een bus voor 45 personen is zo vol geboekt. Uitgebreide keuze in manau en rotan van de allerbeste fabrikaten bij "Eigentijds Wooncomfort". Makkelijk bereikbaar in het gezellige Baarnse Winkelcentrum. Tevens flinke sortering mand- en rietwerk. ^i^sntydó- ^^XOooncomlort Brinkstraat 34, Baarn. Tel.: 02154-20396 Als wij uw foto's met u door nemen en we treffen een opname aan die verkeerd belicht is of bijv. i scheef genomen, dan hoeft u die niet te betalen. Auto-plaatwerk/Spuitbedrijf 1e Heeserlaantje 2 Soest Telefoon 02155-18600 Hei eineken, plaatselijke ijsscheppers en het Soester Natuurbad waren vori ge week de grote winnaars. Wat de temperatuur betreft moeten wij het volgens weerkijker Pelloboer voorlo pig met wat minder zon stellen. Het zal de vakantievreugde voor kinde ren niet kunnen bederven. Wie het water te koud of te nat vindt kan de hele maand augustus terecht op de Soester Kinderboerderij. Het bruist er van aktiviteiten en leiders en leid sters zijn dagelijks in de weer om het jeugdig volkje op hun wenken te bedienen. Goed werk dat veel be langstelling verdient. Goed werk dat veel belangstelling verdient. Belangstelling krijgt vast en zeker ook „Jumping Soest", een ponywedstrijddag, georganiseerd door en voor kinderen. Vrijdag 14 augustus begint het feest om 10.00 uur aan de Soesterengweg. Alhoewel de ziekenomroep AROS geen gebrek aan afnemers heeftkomen de- aktiviteiten van deze vrijwilligersor ganisatie een beetje op de tocht te staan. Wil men de grote klantenkring kunnen blijven bedienen, dan zijn er op korte termijn nieuwe medewerkers no dig. Ook het aantal donateurs moet op gevoerd worden, anders komt men in de toekomst in technisch opzicht met de brokken te zitten. Wie helpt een handje? Wat kunnen mensen soms toch on vriendelijk zijn. Neem nou die volwas sen man die met zijn speelgoed voor Hilversum V wilde spelen. Ieder z'n hobby, mits de buren er geen hinder van ondervinden. En daar zat 'm nou precies de kneep. Dus werd de politie er bij gehaald om aan de geluids overlast een eind te maken. Hilver sum V beloofde beterschap, maar Oom Agent was nog niet verdwenen of de volumeknop kam weer in stand "forto" te staan. Opnieuw kwam de politie, zij het iets minder vriendelijk, op be zoek. De mogelijkheid dat de geluids installatie in beslag zou worden ge nomen werd uitvoerig besproken. Hil versum V hield op te bestaan en in de Isaacstraat is het weer net als vroeger. Rustig. De zomer heeft ook minder zonnige kanten. Na het nuttigen van een aan tal alcoholische Versnaperingen kreeg een inwoner van Soest hooglopende ru zie met zijn echtgenote. Het ter plekke aanwezige meubilair trof ook kennelijk schuld, want het werd weliswaar ondeskundig, doch grondig gesloopt. Met medewerking van de politic werd orde op zaken ge steld. Elders in onze woonplaats was gemeentepils evenmin de oorzaak van een kleine huiselijke ravage. Een door alcohol ontstemde jongeman ging op de vuist en sloopte een pas verbouw de keuken. Wijlen Lou Bandy zei 't al: "Daarom hou ik zo van beesten". Kunnen personenauto's dan toch op spuitwater lopen? Een mens zou het bijna gaan geloven. Wat is er namelijk gebeurd? Een automobilist komt zonder benzine te staan. Verlaat zijn auto om een karafje benzine te kopen, keert met brandstof terug en consta teert tot z'n verbijstering dat zijn achter het Witte Huis geparkeerde auto is verdwenen. Tot op de dag van vandaag. Een jeugdige crossbromfietser werd voor vier strafbare feiten door de po litie op z'n vingers getikt. Het voer tuig vertoonde technische manke menten, was niet verzekerd, werd be reden zonder helm en was in het bezit van een knaap die niet de vereiste leeftijd had om te mogen crossen. Je hebt jongelui (en/of ouders) die het nooit leren. In het college van B en W vind ik de wethouder die met huisvesting is be last het minst te benijden. Met de 2602 woningzoekenden die Soest telt moet ze langzamerhand slapeloze nachten hebben. Tot 1990 zijn er vol gens reeent verschenen publicaties in Soest 2100 woningen nodig. Of die er ook zullen komen is een ander hoofd stuk. Als 't waar is dat je ergens moet zijn geweest om een situatie juist te kunnen beoordelen, dan zitten wij met de man die regelmatig als mi nister voor Volkshuisvesting en Ruim telijke Ordening wordt genoemd op rozen. Drs. M.van Dam weet als Soes ter ingezetene hoe in zijn woonplaats de stand van zaken is. Hopelijk kan hij er iets aan veranderen. Met het vereenvoudigen van bouw en bestem mingsprocedures komen wij al een eind in de goede richting. Zaterdag 8 augustus j.1. heeft een be woonster van de Kamperfoeliestraat afscheid genomen van haar kerst boom. jaargang 1980. Op haar balkon werd de kerstboom in brand gestoken. Aan de ceremonie' ging hef' rïïittigèn van enige alcoholhoudende drankjes VQpraf. De politie heeft haar duidelijk' gemaakt op deze doe 't zelf bezigheid geen prijs te stellen. Er is beterschap beloofd. Vreemd blijft 't. Koffiebar De Loofhut is sinds vrijdag j.1. gesloten. De Loofhutters hebben de Steenhoffstraat tijdelijk voor een va kantie in Engeland verruild. Eind augustus is de koffie er weer bruin en de bar open. Ene heer Wels uit Soesterberg heeft het aan de stok met het gemeentelijk gas- en centrale antenne-inrichtings- bedrijf. De beeldkwaliteit van Bel gië en Duitsland I laat op de berg achter Soest alles te wensen over. Daarin schijnt volgens CAI-opperhoofd de heer G.Boelhouwer verandering te gaan komen. Einde bericht? Vergeet 't maar. Weliswaar is de noodzaak om te komen tot de oprichting van een "beter beeldkwaliteit Soesterberg- comité" na deze toezegging wat min der spoedeisend, en zijn bewoners in Soesterberg die desondanks toch een comité willen oprichten. Een comité voor het geval het nodig is dat er in andere kwesties acties worden onder nomen. Een "wect-ik-veel-comité" hoor ik Toon Hermans zeggen. En nu wij het toch over het CAI hebben: misschien kan de heer Boelhouwer ook eens naar de beeldkwaliteit in Soest laten kijken. En misschien kan aan kabclnetbetalers ook eens duide lijk gemaakt worden waarom België I tijdens werkdagen niet op de buis ver schijnt. Aardig zou ook zijn te ver nemen waarom in een "wereldstad" als Weesp 'televisieuitzendingen uit Frankrijk en Engeland regelmatig kunnen worden ontvangen. Lopen wij in Soest achter met mogelijkheden van de kabclnetvoorzicning of hebben wij ons verslikt in technische com plicaties? Binnenkort zullen wij weten of de ATOS (Alternatieve Televisie Omroep Soest) definitief is verdwenen. Voor lopig staan ons geen nachtvoorstel lingen meer te wachten. I)e eloctro- nische "toverlantaarn" ATOS werd door de politic in de omgeving van de Peter v. d. Breemerweg aangetroffen en in beslag genomen. De concurren tie slaapt echter niet. Als het in tech nisch opzicht allemaal een beetje heeft meegezeten dan zal de tweede Soester televisie-piraat DE WINDHOND zich dinsdagavond j.1. bij U in de huis kamer hebben gepresenteerd. Nog een paar illegalen er bij en wij doen geen oog meer dicht. Net als mevrouw Gardeniers. Hoewel er geen gele trui, noch premies mee te verdienen zijn wordt er de laatste weken door Soester bejaarden heel wat afgefietst. Iedere woensdag morgen vertrekken ze om 9.30 voor hun wekelijkse fietstochtje vanaf het dienstencentrum Honsbergen. Trim men per fiets, een mens blijft er jong bij. WILLEM WANDELAAR 60 Jaar getrouwd, het echtpaar Hilhorst-Grift. Ze vierden met kinderen, kleinkinderen en een stoet vrienden en kennis sen hun feest op maandag 10 augustus j.1'. in het restaurant van het Amersfoortse Dierenpark. De Soester politie heeft geen hoge dunk van de kennis die een inwoner van Soest van zijn eigen auto heeft. De man kwam naar het politiebureau met de mededeling dat een onbekende had ge probeerd zijn op de Van Weedestraat, vlakbij het politiebureau, geparkeerde auto te stelen. Hij leidde dat af uit de vondst van apparatuur waarmee men volgens hem draden kan doorver binden. De recherche stelde direct een onder zoek in en vond in de auto inder daad kabels. Dit bleek echter geen „doorverbindingapparatuur" te zijn zoals de ontstemde Soester aannam, maar niets anders dan een doodgewone startkabel. Waarschijnlijk was deze in de auto blijven liggen nadat hij gebruikt was door personeel van de garage waar de Soester eerder deze week zijn auto naar toe had gebracht in verband met een onderhoudsbeurt. Hij zou naar de garage gaan om te informeren of de kabel daar thuishoorde, anders zou hij bij de politie terugkomen om de kabel als gevonden voorwerpen aan te geven. In ieder geval ging hij gerustgesteld heen; de politie heeft hem niet meer teruggezien. Geldkist verdween bij insluiping Tussen elf uur en half twaalf vrijdag morgen, toen de bewoners even weg waren, heeft een insluiper zijn slag geslagen in een woning aan de Waldeck Pyrmontlaan. Hij is vermoedelijk bin nengekomen door de niet afgesloten achterdeur. Hij doorzocht de woningen verdween met medeneming van een portemonnee met daarin 2.000 Franse francs, ongeveer 1.000 gulden; een armband met daaraan zilveren dubbel tjes uit 1936, alsmede een geldkistje met twee spaarbankboekjes en munt geld tot een bedrag van 500 gulden. RESTAURANT Van den Brink Soesterbergsestr. 122 Soest 1^.,02155-1 2706 Gezellig uit met z'n tweetjes? Niet voor niets zijn we onderscheiden voor onze kwaliteit en service. Doen! Twee pogingen tot inbraak mislukt Bij een poging tot inbraak in de super markt van Simon de Wit aan de Van Weedestraat, is de onbekende dader niet verder gekomen dan het vernielen van een ruit van de kantine. Hij heeft vermoedelijk met een steen gepro beerd deze in te slaan, maar omdat hij met slagvrij glas te maken had. had de dader geen succes. Bedrijfsleider J. van D. deed bij de politie aangifte van de inbraakpoging. Ook de dader van een poging tot inbraak in de bar-dancing De Heksen ketel aan de Burgemeester Grothe- straat heeft om onbekende reden zijn poging opgegeven. Hij drukte welis waar een ruit in, maar zette daarna niet door. Eigenaar J. S. deed bij de politie aangifte. U kunt dit natuurlijk gemakkelijk bereiken door de afscheiding een meter in de tuin van de buurman te plaatsen, maar hiermee zal hij waarschijnlijk niet zo gelukkig zijn. Het gaat er vooral om, de tuin grotere te doen lijken en wat practischer in te richten, zodat er optimaal gebruik van gemaakt kan worden. Het spreekt vanzelf dat U zich, wanneer U over een tuin van 1000 m2 beschikt, over deze zaken geen zorgen hoeft te maken, maar vooral bij de tegenwoor dige nieuwbouw worden de tuinen steeds kleiner, met het gevolg dat wanneer je lekker op het terras zit, juist kunt zien wat de buurman eet en dan zit je toch niet erg vrij. Punt 1 is dus privacy, die bereikt kan worden door eenvoudig een afscheiding van 1.80 m hoog te maken. Hiervoor zijn legio materialen te gebrui ken. In kleine tuinen brengt een afscheiding van heesters het probleem met zich mee dat hierdoor vrij veel ruimte verloren gaat of er moet een strakke haag van gemaakt worden, welke echter wel geregeld onderhoud vraagt. Bovendien groeien de planten vlak voor een haag meestal minder goed. In dit geval is hout de meest ideale oplossing. Palen, vlechtschermen e.d. zijn te kust en te keur in de handel. Wèl duur zult U waarschijnlijk zeggen, maar de tuin hoeft toch niet in één keer gerealiseerd te worden? Wanneer U van het begin af aan vanuit een goed plan te werk gaat, heeft U later veel meer plezier van de tuin. Bovendien verhoogt een goed aangelegde tuin de waarde van Uw huis aanzienlijk. Wanneer U de afscheiding van hout laat begroeien met allerlei klimplanten, krijgt U een levendige achtergrond en ziet het geheel er wat minder strak uit. In een kleine tuin (van b.v. 5x10 m) doet U er goed aan het gazon maar te vergeten. Dit neemt ruimte in waar meestal toch niet optimaal gebruik van gemaakt wordt. Zowel, dan wordt het vaak zo intensief belopen, dat er na enige tijd niet zo gek veel gras meer overblijft. In dit geval is bestrating een betere oplossing. Dit hoeft echt niet in te houden dat het een steriel geheel wordt, in tegendeel zelfs. Er is zoveel keus in bestratingsmaterialen en er zijn zulke leuke combinaties en patronen denkbaar, dat de bestrating op zich er al zeer levendig uit kan gaan zien. Gebruik liefst niet te grootschalig materiaal voor de bestrating van een klein oppervlak. Hoe kleiner de tegels (bijv. 40 x 40 cm) hoe meer effect van ruimte bereikt wordt. Het leukst is de tegels te combineren met klinkertjes of alleen klinkertjes, maar er zijn uiteraard nog veel meer mogelijkheden. Wanneer U kleine kinderen heeft, moet U eens denken aan hout als bestrating. Tegenwoordig is dit hout (in tegels van 50 x 50 cm verkrijgbaar) verduurzaamd, zodat het zeer lang meegaat. Je valt er in elk geval veel minder hard op als op beton. Volgende week iets over de ruimtelijke indeling van de tuin.

Soester Courant | 1981 | | pagina 3