1 Bruidsmodeshow van allure Restaurant De Soester Duinen Heeft Weer Wat. Drakensteyn, weekendhuis je' koninklijke familie li E Woensdag 2 september a.s. in „Gooiland": BRUIDSREPORTAGE FOTO HERMAN VAN DAM Twee tegenliggers geramd Horizontaal 99 75 95 75 VVV Nieuws THART 4r Amersfoortse Culturele Raad O Het kan ons geen fluit schelen uit welk land uw auto komt, want we hebben toch altijd een uitlaat voor u originele Romax „SMITSWEG" JlllllllllilllllllIilillH Assurantiepraat Hondje weg Hondje terug 8 Soester Courant van woensdag 12 augustus 1981 9 Van donderdag 20 t/m zaterdag 29 augustus is de Nationale Taptoe Breda 1981. Iedere avond begint het optreden om 21.00 uur. alleen op zaterdag 22 augustus is er ook een middagvoor stelling, die om 15.00 uur begint. Iedere bezoeker wordt verzocht een kwartier voor het begin der voorstelling aanwe zig te zijn. De kaarten kunt U vanaf 27 juli ook aan ons kantoor kopen. Wilt U meer inlichtingen hierover, dan heb ben wij een foldertje voor U. In het kader van de jeugdvoorstellin gen in het Slottuintheater te Zeist wordt op woensdag 19 augustus om half drie een voorstelling gegeven: De ge laarsde kat. De kat probeert zijn belof te zijn gloednieuwe vriend Tuftuf ko ning te maken ook na te komen, moei lijkheden, spanning en vrolijkheid. Kaarten vanaf 1 week tevoren o.a. bij het VVV kantoor te Zeist. De kaarten kosten 2,75. De hengelsportver. „De Snoekbaars" te Soest en Baarn organiseert op 15 augustus een viswedstrijd in federatief verband op de Funtusplas te Oud-Loos- drecht. Vervist wordt de Alberts- beker. Aanvang 5.30 uur. Verzamel punt: Funtushoeve om 5.00 uur. In- schijven t/m wo. 12 aug. bij W. v.d. Kraats, Laanstraat 72 te Soest, tel. 16895. Een tentoonstelling van oude- en nieu we stoommachines met speelgoed dat er op aangesloten kan worden kunt U gaan bekijken in het Cultureel Cen trum Het Oude Slot te Heemstede. „Spelen met stoom" is nog te bezichti gen tot en met 30 augustus a.s. Het Oude Slot ligt aan de Ir. Lelylaan 6, is maandags en dinsdags gesloten en de openingsuren zijn 14.00-17.00 uur. Toe gang gratis. (Kinderen kunnen buiten het gebouw spelletjes doen uit de tijd van de stoommachines zoals tollen, hoepelen enz. Voor rozenliefhebbers is een tocht naar de rozententoonstelling in het West- broekpark in Den Haag een goedbeste- de dag. Het park is in 1925 aangelegd als onderdeel van een bloementuin, ge maakt t.g.v. het 50-jarig regerings jubileum van Koning Wilhelmina. 20.000 rozen in honderden variëteiten. U vindt het park aan de Kapelweg te Schevingen. Dagelijks geopend vanaf 9.00 uur. Wilt U eens een leuk dagje varen op het IJsselmeer? Dat kan. Drie keer per week di. t/m do. vertrekt een schip uit Lelystad naar Urk, met bezoek aan de visafslag. Vertrek om 11.00 uur vanaf de steigers tegenover informatiecen trum „Nieuw Land", Gratis folders zijn hier verkrijgbaar. Op ma. 31 augustus geeft Steve Hac- kett een concert in theater Carré te Amsterdam. Aanvang 20.15 uur. Prij zen van 20,- t/m 35,-; alhier te reserveren. Van 4 t/m 20 september speelt in Carré te Amsterdam Bubbling Brown Sugar. Aanvang 20.15 uur. Kaartverkoop tel kens één maand tevoren. Het Koninklijk Paleis op de Dam is. Tot en met 30 augustus voor het publiek te bezichtigen (dagelijks van 12.30 - 16.00 uur). De toegang bedraagt 1,-, kinderen tot 16 jaar 0,50. Op de hoofd verdieping is evenals vorig jaar een ten toonstelling ingericht door het Gemeen te-archief van Amsterdam. Alles over globes en atlassen. Op de tentoonstel ling is een aantal geografische pronk stukken bijeengebracht, waaronder een speciaal voor de „Atlas Maior" van Joan Blaeu vervaardigde kast, destijds door Stadhouder Johan Willem Friso aan de Universiteit van Frane- ker geschonken. Heel interessant. Een bijzondere avond kunt U beleven door een bezoek aan het Frans Hals museum aan het Groot Heiligland 62 te Haarlem te brengen. Het gebouw is een herinning aan Hollands Gouden Eeuw. Oorspronkelijk als Oudemannen huis, later als Burgerweeshuis in ge bruik. Nu vol meesterwerken van Frans Hals. Iedere zaterdagavond tot en met 5 september wordt er een speciale sfeer gecreëerd als rond 20.30 uur de kaarsen worden ontstoken en in de binnentuinen en in de renaissance- zaal oude muziek ten gehore wordt gebracht. Tot 22.30 uur kunt U rond dwalen in de prachtig verlichte zalen. Toegang tot de avondopenstelling 5,- voor volwassenen 2,- voor kinderen en 65 gratis met de mu seumkaart. Purmerend heeft een oude traditie in ere hersteld. Hier wordt iedere donder dag vanaf 11 juni weer een kaasmarkt gehouden. U krijgt er uitleg, hoe het kaas kopen in zijn werk ging en tevens worden dan oude ambachten gedemon streerd. De kaasmarkt is dus niet nieuw, wel de bijzondere attracties eromheen. Van 11.00-13.00 uur voor het Raadhuis in het hartje van Purme rend. Tussen 7 augustus en 18 september verzorgen het Amsterdams Philhar- monisch Orkest, het Concertgebouw orkest en het Nederlands Kamer orkest in totaal 13 concerten, met als dirigenten o.a. Bernard Haitink, Kees Bakels, Anton Kersjes en Nikolaus Harnoncourt. Deze internationaal ver maarde orkesten musiceren voor een „vriendenprijsje". De toegangsprijs voor het Concertgebouw bedraagt 10,- 7,50 CJP en Pas 65) en 7,50 (ƒ5,-) voor de Oude Kerk. Het Wadloopcentrum „Friesland" or ganiseert reeds jaren wadlooptochten. Zij komt hiermee tegemoet aan de wens van velen, die risico's willen vermijden en prijs stellen op een zo veilig mogelijke begeleiding. U heeft de keus uit verschillende tochten. Naar Terschelling, Ameland en Engelsman- plaat en Schiermonnikoog. De eerst volgende tochten naar Engelsman- plaat zijn op 15, 22 en 29 augustus, naar Ameland eveneens en naar Schiermon nikoog gaat de eerstvolgende tocht pas op 5 september. Verdere gegevens be treffende tijden, kleding, kosten enz. kunt U aan ons kantoor krijgen. Een kado zoeken voor familie, relatie of vriend moeilijk? Probeer eens een Soester kadobon. Makkelijker kunt U het zichzelf of de ontvanger niet ma ken. Vrije keus in Soest en Soesterberg bij een zeer groot aantal winkeliers. Min of meer verplicht door gemeente lijke verordeningen is de parkeer- accomodatie van restaurant De Soester Duinen aanzienlijk verbeterd. Er is nu een gescheiden in- en uitrit. Binnen het restaurant is er de laatste weken uiterst deskundig gesloopt. Door het uitbreken van een aantal muren werd een nieuwe zaal gecre- eerd voorzien van een kompleet nieuwe inrichting. Tevens werd een open vuur aangelegd dat in de toe komst dienst zal doen als barbecue. Sinds zaterdag 8 augustus j.1. is de barbecue officeel door de gasten van restaurant De Korte Duinen in gebruik genomen. Wie eens anders wil eten dan anders moet zeker niet verzuimen met de nieuwe barbecue-creatie ken nis te maken. Dat kan tijdens de week ends vanaf 17.00 uur. Voor een be drag van nog geen 25 gulden per per soon kan men soep opscheppen zoveel men wil, wordt U voorzien van ori ginele vloerbroden, wacht U 400 gram vlees, een compleet saladebuffet en als toetje in deze zomerse tijd ijs met slagroom. Naast de barbecue-aktivi- teiten blijft het suksesvolle fondue buffet op de spijskaart van restaurant De Korte Duinen gehandhaafd. Medewerkers van restaurant De Soester Duinen showen de gloednieuwe bar becue. In het weekend zal er menig vuurtje gestookt worden. Postbus 699 3800 AR Amersfoort III. Dick Bruna c Mercisb.v. 1974 In het laarbö'ëkiè „uit Iri Amersfoort 81/82" kunt u alle gegevens vin den van de meer dan 120 evenementen, die in Amersfoort op cultureel en sociaal-cultureel terrein het komend seizoen o.a. in De Flint. De Zonne hof en de St Aegtenkapel plaatsvinden Alle informatie over concerten, toneel-, cabaret-, balletvoorstellingen, tentoonstellingen etc staat hierin vermeld Ook de gegevens over een abonnement op de evenementen van uw keuze, de losse verkoop van toegangsbewi|zen etcalsmede de bestelbon voor een abonnement zi|n in het jaarboekje opgenomen. Uit in Amersfoort 81/82" kunt u gratis afhalen bij het bureau van de A C R. m De Flint, Coninckstraat 62 of in De Zonnehof. Zonnehof 8. Amersfoort. U kunt ook bellen 033-751084 of 033-33034. waarna het boek|e u wordt toegezonden Tot maandag 7 september. 22 uur kunt u bestelbonnen voor een nieuw abonnement 81/82 afgeven bi| het A C R -kantoor in De Flint Officieel zal Koningin Beatrix donderdag 13 augustus a.s. met haar gezin naar Den Haag verhuizen. Het fraaie Huis ten Bosch zal dan de plaats innemen van kasteel Drakensteyn. Toch wordt de relatie met Lage Vuursche niet verbro ken. Kasteel Drakensteyn wordt aangehouden als weekendwoning van de Ko ninklijke familie. mm Vele Soester bruiden, die de afgelopen jaren in de huwelijksboot stapten, wer den voor deze mooiste dag van hun leven gekleed door het overbekende bruids modehuis „Sposa Bella" te Hilversum. Velen van hen kwamen aanvankelijk binnen met het idee van „daar gaan we dan ook nog even kijken. Het zal ook hier wel weer hetzelfde zijn als overal". Groot was echter hun verbazing toen zij op De Groest hoek Stationsstraat een nimmer verwachte internationale col lectie aantroffen, die naast honderden exclusieve bruidstoiletten ook instaat was de bruidsmoeders en bruidszusters optimaal en exclusief te kleden voor een stijlvolle trouwdag. Trots als „Sposa Bella" is op haar collectie, zo trots is zij ook op de bruids modeshow, die zijn voor alle toe komstige bruidsparen, bruidsmoe ders en bruidszusjes ook dit jaar weer geeft. Op woensdag 2 september a.s. zal de Gooilandzaal weer tot de nok gevuld zijn met minstens 500 belangstellen den, die een ingetogen en tevens brui sende show zullen zien van de meest complete, en exclusieve (en toch be taalbare) bruidstoiletten. De variatie geeft keus aap de moderne bruid, de bruid die nog graag een sleep draagt of b.v. de bruid de helemaal weg is van een Grieks gewaad. Op deze show zijn ook aanwezig Öloem- sierkunst Kooymans, De Ster Heren modes en Fotostudio Vonk, allen te Hilversum. Geen toevalligheid, wel een hechte samenwerking, ook buiten de grote show. Daardoor is het moge lijk, dat elke bruid, die eventueel na een oriënterend bezoek, definitief be sloot zich door „Sposa Bella" te laten kleden, zich in één en dezelfde stoel compleet kan laten voorlichten. De bloemist geeft waardevolle adviezen in de onmiddellijke nabijheid van de paskamer, samen met de fotograaf, die ook zijn oordeel geeft over combi natiemogelijkheden enz. Ook de bruids reportage van haar hoogtijdag ziet de bruid en haar moeder dan reeds (bij na) voor zich. Herenmodes De Ster is één van de an dere stylisten, die van veel betekenis kunnen zijn voor het aanstaande bruids paar. Modehuis De Ster is de specialist voor de bruidegom en de overige mannelijke bruiloftsgasten. Geen jacket of rokebstuum, dat uit is, maar een costuum met een feestelijk ka rakter, dat later op een feestje opnieuw gedragen kan worden of weer andere mogelijkheden biedt in de combinatie sfeer. Dat dit veel practischer is dan een gehuurd „streepjespak" laat zich denken. De mannen blijken moderner in hun opvattingen dan de dames (bruidjes). Om ook zo gunstig mogelijk te kunnen adviseren aan ,,het bruids paar is er een samenwerking voor alle dag groeiende tussen Sposa Bella en Herenmodes De Ster, die zal uitmon den in een presentatie bij Sposa Bella van de meest geëigende kleding voor de bruidegom. De professioneel groots opgezette show met de bovengenoemde deelnemers maakt gebruik van de Mo del-service „Yvonne", bekend van het Amsterdamse instituut voor manne quins en dressmen. Deze mannequin- school zal een wervelende ,,10-mans presentatie" geven, met als lady speaker Yvonne, begeleid door een goede sfeermuziek. Elk aanstaande bruidspaar plus aanhang, dat deze voor hen zo belangrijke presentatie wil bijwonen dient te weten, dat de show van vorig jaar in het Hof van Hol land te Hilversum veertien dagen tevoren reeds was uitverkocht. Ver zeker U dus tijdig van toegangskaar ten, want het is door haar kostbare opzet een éénmalige show. Volledigheidshalve vermelden wij nog, dat tijdens de pauze en na de show vijf voorlichtingsstands gereed staan om antwood te geven op vragen als: prijzen, maten, kleuren, boeket ten, reportage enz. PRAAMGRACHT5 - SOESTDIJK - TEL. 02155-17552 Bij een aanrijding die zondagnacht op de Steenhoffstraat gebeurde, werden drie auto's zo ernstig beschadigd dat ze moesten worden weggesleept. Van twee ervan nam de politie het kente kenbewijs in. De botsing werd veroor zaakt door de 19-jarige Th. H. uit Hoogland, die onder invloed was. Na dat de bloedproef was genomen, werd hij ter ontnuchtering opgesloten. Kort na middernacht reed H. met vermoedelijk te hoge snelheid op de Steenhoffstraat in de richting Amers foort. In de bocht bij de Raadhuis straat kwam hij op de rijbaan voor het tegemoetkomend verkeer terecht, met als gevolg dat hij eerst in aanrijding kwam met de auto van de 20-jarige L. P. uit IJmuiden en vervolgens met de daar achter rijdende auto van C. S. (19) uit Amstelveen. Hoewel de auto van H. ernstig werd beschadigd (het Uitgebrande auto gevonden Op de grens met Amersfoort, op de A. P. Hilhorstweg ter hoogte van het crossterrein, heeft de politie zondag een uitgebrande personenauto aange troffen. Bij onderzoek bleek de auto, een vrij nieuwe Alfa Romeo, in Utrecht te zijn gestolen ten nadele van W. V. uit die stad. De dader heeft naar de politie aanneemt de auto in brand gestoken om sporen uit te wissen. linkervoorwiel was nagenoeg platge slagen) reed de bestuurder door. Na een paar honderd meter werd het hem echter duidelijk, dat hij zo toch niet verder kon. De politie trof de auto in de berm van de Steenhoffstraat aan en even later ook H. Hij ontkende aanvan kelijk de bestuurder te zijn geweest, maar tijdens verhoor op het bureau bekende hij toch. De auto's van H. en P. werden zo ernstig beschadigd, dat de politie het kentekenbewijs innam. Er deden zich geen persoonlijke onge lukken voor. Aangifte van bedreiging Een bewoonster van de Haverweerd heeft bij de politie aangifte gedaan van bedreiging van haar kinderen door een buurman. Na onenigheid tussen haar kinderen en die van de buurman, kwam deze zich ermee bemoeien. Hij achtervolgde de kinderen van de buur vrouw tot in de box van de flatwoning en dreigden hen „de keel af te snijden" als zij het nog eens zouden wagen ruzie met zijn kinderen te maken. Na aanrijding doorgereden Zaterdagavond omstreeks acht uur heeft een nog onbekende automobilist de op de Burgemeester Grothestraat geparkeerde auto van mevrouw C. K. uit Soest aangereden. Het gevolg was aanzienlijke schade aan de achterkant. De veroorzaker van de aanrijding reed door. Romax... de beste merkuitlaat van Nederland, nu met kwaliteitscertificaat A. J. Zwiers Shell Quick Servicebedrijf Weegbreestraat 54 - Soest Tel. 17658. Je bent zo gek op mijmeren, het liefst horizontaal. Lekker weg te zwijmelen, al klinkt het wat banaal. Mocht er ooit zo'n beroep nog komen, dan liefst niet vertikaal. Gevraagd, iemand met dagdromen, acht uur voor een verhaal. Het zal nog wel even duren, dan verdienen we zo ons brood. Er zijn dan weer vacaturen, want de werkloosheid is nog groot. Will Gestolen auto in de duinen teruggevonden Tot z'n assen in het zand stond de per sonenauto van de 20-jarige Soester E. J. van V. toen deze in de duinen aan de Sparrenlaan werd teruggevonden. De auto was in de nacht van dpnderdag op vrijdag ontvreemd op de Burg. Grothestraat. Omdat de dader niets uit de auto meenam die hij in de duinen moest achterlaten, vermoedt de politie dat er sprake is geweest van joy-ri- ding. Benzine getankt zonder betaling De 19-jarige V. de B. heeft bij de politie aangifte gedaan van flessetrekkerij door een onbekende automobilist. Deze kwam bij garage Stam, waar De B. als pompbediende werkt, benzine tanken om daarna mee te delen, dat hij geen geld had om te betalen. Dat betekende voor het bedrijf een schadepost van vijftien liter, een bedrag van ruim 24 gulden. Als het onderwerp levensverzekerin gen ter sprake komt, wordt allereerst gedacht aan kapitaalsuitkeringen bij overlijden. Uitkeringen kunnen echter ook plaatsvinden wanneer men nog in leven is. Dergelijke verzekeringen bevatten dus naast het risico-element, een spaar- element. Als voorbeeld kunnen we een gemeng de verzekering noemen. Deze keert direct bij overlijden uit, of als men in leven is, op een tevoren afgespro ken einddatum. De premie van een gemengde ver zekering kan men splitsen in een risicopremie en een spaarpremie. De verzekeraar gebruikt«de risicopre mie om het voortijdig overlijdens- risico te kunnen herverzekeren. De spaarpremie wordt belegd om t.z.t. op de einddatum het afgespro ken kapitaal uit te keren. De winsten die de verzekeraar van de belegde premies maakt, vallen voor het grootste deel toe aan de po lishouders. Dit betekent, dat op de einddatum niet alleen het verzekerd kapitaal wordt uitgekeerd, maar ook een aanzienlijk stuk winst. Nu wordt winst respectievelijk rente uit spaargelden altijd belast met in komstenbelasting. vrijstellingen buiten beschouwing gelaten Dit geldt ook voor de opbrengst uit verzekeringen. Wanneer de verzeke ring echter aan bepaalde criteria vol doet, is de uitkering op de einddatum vrij vanl.B.. 1) de looptijd van de verzekering moet minimaal 12 jaar zijn 2) de hoogte van de onderlinge pre mies mogen niet te veel verschillen. fiscus geeft hier regels voor Eenvoudig kan nu een rendements berekening gemaakt worden. Sparen via een bank vergelijken we met sparen via een levensverzekeraar. Over de rente-opbrengst die men van de bank geniet, zal eerst I.B. betaald moeten worden, alvorens ze naast de onbelaste uitkering van de ver zekeraar gezet kan worden. Rende menten van meer dan 20% kunnen bij een verzekeraar gemaakt worden. Dit is voor een belegging in de niet risicodragende sfeer zeer hoog. Boven dien, naarmate men in een hogere belastingschijf valt, zal het rende ment toenemen. Mocht U geïnte resseerd zijn in een rendementsver gelijking, reageert U dan schriftelijk via de de redactie van deze krant. Stichting AMIVEDI Soest is te berei ken onder telefoonnummer (02155-)- 10667. Tevens is het raadzaam het Dieren- tehuis, Klein Engendaalweg, telefoon nummer 13583, en de plaatselijke poli tie (Politie Soest, telefoon: 19444) op de hoogte te stellen van vermissing of vondst van een huisdier. VERMIST: 7-8. Reu, dekzwajte- en grij?e vlek ken, grijze snuit, zijkant snuit licht bruin, bruine driehoekjes boven ogen, hangoortjes, bruine poten, ruwharig, plm. 40 cm hoog, dikke vrij lange staart, 4 jaar oud; vermist bij huis; Verkerk, Soembastraat 4, 3818 AM Amersfoort, 033-13408. 4-8. Kater, licht-cypers, iets donker op rug, 1 witte voorpoot, zwarte staart met wit stukje er in, 3 jr., ongecas- treerd, „Joris"; Maassen, Korte Hart- weg 4, 3762 SJ Soest, tel. 20188. 27-7. Kater, cypers, gecastreerd, „Mic- ky"; Hundersmark, Plesmanstraat 327, 3769 HR Soesterberg, tel. 03463- 3283. Kater, zwart met enkele witte haartjes in de hals, 1 jr,, ongecas- treerd, „Poema"; Derksen, Dr. Ru- pertlaan 37, 3761 XS Soest, tel. 16897. 5-8. Poes, cypers, witte bef en pootjes, gesteriliseerd, 7 jr., „Speedy"; Blom, „Avicultura", Soesterbergsestraat 59, 3768 BB Soest-Zuid, tel. 13915. 24-7. Poes, zwart, witte bef, klein van stuk, pas jongen gehad, 5 jr., „Drop je", Huneman, Eemweg 12, 3742 LB Baarn, tel. 02154-18364. 25-7. Konijntje, zwart, Weber, Foeken- laan 16, 3768 BK Soest. tel. 12333. GEVONDEN: 7-8. Duitse herder, (Koninginnelaan); zwart-witte kat, jong; Dierentehuis, tel. 13583. 5-8. Kat, overwegend zwart met wit, dood, (hoek Beckeringstraat/Biltse- weg); 5-8. Kat. cypers, aangereden, (Baarn); inl. Dierenarts Theunissen, tel. 02154- 12535. 6-8. Roodwangschildpad; inl.: Dieren bescherming Baarn, tel. 02154-14434. 6-8. Reu bastaard pincher, bruin zwart, reebruine pootjes, wit borstje, grijs snuitje, tipoortjes, (Dumoulin- kazerne); inl. Dierenarts Van Schie- veen, P.B.E. Prof. Lorentzlaan 70, 3769 GJ Soesterberg, tel. 03463-2467. Een kado zoeken voor familie, relatie of vriend moeilijk? Probeer eens een Soester kadobon. Makkelijker kunt u het zichzelf en de ontvanger niet ma ken. Vrije keus in Soest en Soester berg bij een zeer groot aantal winke liers. ETEN APART Geopend: 's maandags t/ni zondags vanaf 17.00 uur. Dinsdags gesloten. SOESTERBERGSESTRAAT 107 SOEST TEL. 02155-20202

Soester Courant | 1981 | | pagina 9