„Open Dag" Koninklijke Luchtmacht Die koop je foy i $Cn9°'l Sl"P De Gooi- en Éemlander j ÊJi Rondje Soest Ik was even in de gfcgsefiflfe Dagblad voor GooiEemland, Vechtstreek en A Imere Bekijk 't goed met De Gooi- en Éemlander Auto twee keer tegen dezelfde lichtmast brilmode Leer de vreemde taal goed spreken Leest u hem nog niet? Niet schieten Dagje uit BIRKSTRAAT 2 - SOEST - TEL. 12874 Avondblad, van hedenmorgen s.v.p. Vis wordt duur betaald Boem Knots gaat, alleen maar bij in. Op de door U gewenste tijd (overdag of 's avonds) In uw eigen tempo Op uw eigen nivo Met voortdurende begeleiding door bevoegde docenten TALENPRAKTIKUM AMERSFOORT Voor inlichtingen: (033) 29097 49 met c.v.-gas, in en aan- r degenen die idt u een t een smaak- t grotendeels open keuken, >ing: 3 slaap- i en overloop, •kamer met :.v.-gas, ebeitste .tenen en een atie, dubbele en c.v.- ale stook- net open n hal. Ie ver- 5, douche- .der met ner en berg- at 67 /oning met loten tuin. onderhoud, 1980 ge- met open •1 vernieuwde ouw-appara- camers, moderne ;n 2e toilet. Ier met op de im. c.v.- )kamer met rlogs vrij- ngebouwde erscholen 'eren, berken 0 m2 eigen jelijk uw o vrij als gazon, •churen. uitgebouwde bergkast en >ilet. leping. over- :en, waar in erd ge- ïn 1 kleine illa met c.v.- i onver- >laap- woonkamer, ar, 2 toilet- Je kunt 'onen binnen iwde om- als, scholen d. ende ligging i2 voor de villa. inde villa ïouten grond, ifwisselende uvelachtige heel eigen Jonkamer re, bad- :oilet en hal. mers en n aantrek- natie van an huis. noderne e koop aan 'oor en uis is dat u er ca. 35 m2 itoorruimte grote hal nee de :ht is het 'oorx- •mige m, 5-16251 7 033-30488 0 binnenlands, buitenlands èn regionaal nieuws 0 sport, televisie en radio, film, muziek, l de schertsrubriek van Wuiver, kunst, boeken, voor de vrouw, agenda, achter- j grondverhalen, stripverhalen en elke I zaterdag een interessante weekendbijlage j Met onderstaande bon kunt u zich j abonneren. De eerste twee weken j ontvangt u de krant gratis. f Ik abonrieeer mij op De Gooi- en Éemlander en zal uw krant 14 dagen gratis ontvangen. Naam: Postcode en plaats: Giro/bankpr.: een abonnement met automatische betaling per maand f 17,90 een kwartaalabonnement f 52,60 een jaarabonnement f 209,20 een proefabonnement van 3 weken f 4,10 aankruisen wat wordt gewenst. Handtekening: Deze bon ongefrankeerd in open enveloppe zenden aan: DE GOOI- EN EEMLANDER ANTWOORDNUMMER 225. 1200 VB HILVERSUM RESTAURANT Van den Brink Soesterbergsestr. 122 Soest Tel. 02155-12706 LUNCHEN? Onze steeds wisselende spijskaart komt zeker aan uw wensen tegemoet! Soester Courant van woensdag 19 augustus 1981 Soesterbergsestraat 53 - tel. 02155-12419 Steenhoffstraat 13 - tel. 02155-10115 D® Koninklijke Luchtmacht stelt eenmaal per jaar één van haar onderdelen open voor het publiek. Dit jaar zal deze zogenaamde „Open Dag" worden georganiseerd door de vliegbasis Soesterberg op zaterdag 12 september a.s. Het doel van deze „Open Dag" is het Nederlandse volk inzicht te geven in de plaats en de taak van de luchtmacht in de Nederlandse samenleving en in de Noord Atlantische Verdrags Organisatie. Daarnaast zal de luchtmacht in het alge meen worden belicht. Een personenauto die als gevolg van het blokkeren van het stuur op de Amersfoortsestraat in Soesterberg te gen een lichtmast botste, kwam er voor de tweede keer mee in aanraking toen hij bij het optakelen losschoot. Bij de éérste aanrijding werden twee kinde ren lichtgewond. Ze werden met snij- wonden naar het ziekenhuis De Lich tenberg in Amersfoort gebracht. Na behandeling konden ze naar huis. Het ongeluk gebeurde tegen vier uur. De 58-jarige J. H. B. uit Rotterdam reed in de richting Zeist, toen plotse ling het stuur blokkeerde. De auto reed daardoor naar lins en botste in de berm tegen een lichtmast. Daarbij werd de auto in de linkerflank ernstig bescha digd. Omdat de politie vermoedde dat de oorzaak een defect stuurslot was, moest de auto naar het bureau worden gebracht. Bij het optakelen schoot hij los, met als gevolg dat hij opnieuw, toen frontaal, tegen dezelfde lichtmast botste. Bij de aanrijding kwam de bestuurder er zonder verwondingen af. Terwijl de politie bezig was met het afhandelen van deze aanrijding, ge beurde een tweede ongeluk. De 22-jari- ge G. van D. uit Nijkerk remde bij het zien van de politie plotseling sterk af. Hij werd toen aangereden door de achter hem rijdende automobilist M. J. T. (25) uit Eindhoven, die te laat in de gasten had dat Van D. afremde. Er ontstond aanzienlijke schade, aan de auto van Van D. zelfs zoveel, dat de politie het kentekenbewijs in beslag nam. Persoonlijke ongelukken deze zich bij deze botsing niet voor. basis te verkrijgen dienen belangstel lenden zich schriftelijk met de ver melding van naam en adres op te geven bij Bureau Open Dag Postbus 160 3769 ZK Soesterberg Individuele lichamelijk gehandi capten is het toegestaan begeleiders mee te nemen, waarvan het aantal bij de opgave moet worden vermeld. De „Generale Repetitie" op 11 septem ber is naast nog enkele door de orga nisatoren van de „Open Dag" uit te nodigen groeperingen, niet toeganke lijk voor het overige publiek. De vliegbasis Soesterberg wordt op 12 september van 08.00 tot 17.00 uur opengesteld voor het publiek. Geduren de deze tijd zal er een uitgebreide tentoonstelling in vier hangars kunnen worden bezichtigd. Hierin wordt o.a. het dagelijks werk van onze lucht macht aanschouwelijk gemaakt. Ook zullen er op het platform alle typen vliegtuigen van de luchtmacht en ver schillende typen van andere NAVO- luchtmachten kunnen worden be zichtigd. In het voor-programma, dat van 10.00- 12.00 uur duurt, worden er demonstra ties verzorgd door diverse diensten van de vliegbasis zoals de brandweer en de hondensectie. Ook zullen er tijdens dit voor-programma parachutisten wor den afgeworpen boven de vliegbasis en zal het vliegen met modelvliegtuigen en parasailing worden vertoond. Als afsluiting van het programma vindt een demonstratie plaats met Lynx heli- copters van de Koninklijke Marine die mariniers zullen afzetten. Om 14.00 uur begint het hoofdprogramma, een twee uur durende vliegdemonstratie, waar bij naast de vlietuigtypen van de Ko ninklijke Luchtmacht ook toestellen van de Koninklijke Marine en enkele NAVO-bondgenoten acte de présance zullen geven. Bijzonder interessant zal het optreden van enkele historische vliegtuigen zijn, zoals een Spitfire en een B 17 (Vliegend Ford). Enkele hoogtepunten in het programma zijn natuurlijk onze eigen luchtmacht de monstratieteams - de F27 Fokker Friendship van het Soesterbergse 334 squadron met als bemanning majoor Boy Soons, ser geant der eerste klasse Chris van Beek en majoor Jan Jutten (v.l.n.r. op de foto) - de NF-5 van het 315 squadron van de vliegbasis Twenthe met kapitein Fons Hemmelder als vlieger (zie foto); - het Alouetteteam „Grasshoppers" van het 300 squadron van de vliegbasis Deelen met de vliegers kapitein John Zuurbier, eerste luitenant Rolf Beket, tweede luitenant Thijs Rijnaarts en tweede luitenant Matthijs van Rosma len (v.l.n.r. op de Foto). Deze Klu-teams hebben onlangs opzien gebaard door tijdens de „Air Tattoot" op 27/28 juni j.1. op het Engelse vlieg veld Greenham Comman drie van de vier te behalen eerste prijzen in de wacht te slepen. Aan dit evenement namen zo'n 200 vliegtuigen uit een kleine 20 landen deel. Naar verwachtingen zullen ongeveer 150.000 personen de „Open Dag" op de vliegbasis Soesterberg bezoeken. Dit aantal is gebaseerd op de ervaringen, die de luchtmacht de laatste jaren met „Open Dag" heeft op gedaan. - in 1979 op de vliegbasis Twenthe 120.000 bezoekers; - in 1980 op de vliegbasis de Peel 150.000 bezoekers. Er zijn speciale afspraken gemaakt met de Nederlandse Spoorwegen en de regionale busonderneming Centraal Nederland voor het vervoer van bezoe kers. In nauwe samenwerking met de Koninklijke Marechaussee en de ge meentepolitie van Zeist zijn voorbe reidingen getroffen om de te verwach ten grote verkeersstroom zo goed mo gelijk te verwerken. De toegang tot de „Open Dag" van de Koninklijke Luchtmacht op de vlieg basis Soesterberg op zaterdag 12 sep tember a.s. is geheel gratis. Op het terrein bestaat een ruime mogelijkheid hapjes en drankjes te kopen. Daags voor de „Open Dag", op vrijdag 11 september, willen de organisatoren gaarne lichamelijk gehandicapten in de gelegenheid stellen om zonder hin der van samengestroomd publiek de opgestelde vliegtuigen en de 'tentoon stelling in de hangars te bewonderen. Voorts zal deze middag nog een be perkt vliegprogramma worden uit gevoerd. Er is voorzien in de specifieke eisen die aan het bezoek van lichame lijk gehandicapten moeten worden ge steld. Zo zal o.a. een speciale parkeer plaats, vlak bij het centrale gedeelte van de manifestatie, hiervoor worden vrij gehouden. Om toegang tot de vlieg- V.l.n.r.: Majoor Boy Soons, sergeant le klasse Chris van Beek en majoor Jan Jutten. V.l.n.r.: Kapitein John Zuurbier, luitenant Rolf Beket, 2e luitenant Thijs Rijnaarts en 2e luitenant Matthijs van Rosmalen. Kapitein Fons Hemmelder Een harmonie van stijl, pasvorm, comfort en „perfecte afpassing". Alleenvertegenwoordiging voor Soest Gediplomeerd optometrist - Lid OV Misschien is het U door alle warmte ontgaan, maar de afdelingen Soest en Soesterberg van het Nederlandse Rode Kruis nodigen 45 personen uit Soest en Soesterberg uit op 29 sep tember een bustocht te gaan maken. Dat is niet gek hoor ik U zeggen, en dat is het ook niet vindt Willem Wan delaar, maar wel even acht slaan op de belangrijkste spelregel. De invi tatie is namelijk uitsluitend bestemd voor mensen die niet in staat zijn zelf standig een dagje uit te gaan. Nou leert de ervaring dat juist die aan huis gekluisterde mensen de laatsten zijn om van zo'n uitnodiging gebruik te maken. Ze berusten in hun uitzicht loze situatie, Wanneer U in uw ken nissenkring zó iemand ként neém dan snel contact op met mevr. Reer, tel. 11998. Misschien is een zo'n telefoontje Voldoende om uw relatie een onver getelijke dag te bezorgen. Overi gens, goed dat Het Rode Kruis en U er zijn. Heeft U dat nou ook wel eens dat U soms met uw ogen staat te knippe ren wanneer U kennis heeft genomen van een bepaald verhaal. Het over kwam Willem Wandelaar deze week. In de Gooi en Éemlander las hij de verklaring van de heer P. van Leeuwen, directeur P.T.T. Soest, dat middag bestellingen in buitenwijken van Soest voor de plaatselijke P.T.T. on vermijdelijk zijn, en dat, wie zijn post eerder in bezit wil hebben voor eigen rekening een postbus moet hu ren en de daarin gedeponeede post zelf moet komen afhalen. Voorop gesteld dat Willem Wandelaar alle respect heeft voor het werk en de service van de plaatselijke P.T.T.-ers. Ze werken in een veel te nauwe be huizing en maken nooit de indruk met hun diensttijd geen raad te weten. Wat hun directeur betreft, die mag van Willem Wandelaar directeur- generaal van de P.T.T. of minister van Verkeer en Waterstaat worden. Ook dus een aardige, en om Wim Kan te citeren „bekwame" man. Alleen hij moet mij, als bewoner van een van de „buitengewesten", niet pro beren met een ze&r doorzichtig kluitje in het riet te sturen. Weet II wat het is heer van Leeuwen, de mensen die mij hun post toesturen betalen even veel porti als de mensen die hun post adressen aan Soestenaren die niet in buitenwijken wonen. Sterker nog een staatsbedrijf als de P.T.T. is ver plicht aan iedereen gelijke service te verstrekken. Nu kan de P.T.T. - Soest honderd en één voorbeelden aandragen waarom de postbezor ging is zoals die is, maar het is geen rechtvaardiging van het feit dat er duidelijk verschil in postbezorging is. Neem dan een postbus, luidt uw avies. Nog afgezien van het feit dat mij zoiets jaarlijks op een paar tien tjes komt te staan, dat ik genoodzaakt ben zelf voor het vervoer van mijn post van postkantoor naar huis te zorgen, is ook de service voor post bushouders verschillend. Wie zijn postbus in „het voorpoortaaltje" van het postkantoor heeft kan er dagelijks dag en nacht terecht. De rest, een meerderheid, is aangewezen op de officiële openingstijden van het post kantoor. In uw filosofie komt het er op neer dat ik er straks nog vrede mee moet hebben wanneer ik mijn avondblad in de ochtenduren door de krantenjongen bezorgd krijg. Een situatie waarin verandering kan komen wanneer ik bereid ben de krant persoonlijk bij de drukkerij af te ha len. Willem Wandelaar wekt misschien de indruk U met dit stukje op de vin gers te willen tikken. Geen sprake van, want ook een P.T.T.-directeur is maar eens mens die zijn orders en mogelijkheden ergens vandaan krijgt. Misschien helpt het, wanneer U bij de Centrale Directie van de P.T.T. luider dan ooit eens aan de bel gaat trekken. Want dat er bij de wijze van postbezorging in Soest iets is scheef gegroeid zal zelfs de aller hoogste P.T.T.-baas niet kunnen ont kennen. Deze week heeft Willem Wandelaar op z'n wekelijkse wandeling in en rond Soest een praatje gemaakt met zo maar een pompbediende van een van de vele tankstations die Soest telt. Een verdrietige benzin-kaste lein. Begrijpelijk, want er gaat lang zamerhand geen week meer voorbij of de klant die tankt krijgt met een nieuwe prijsverhoging te maken. Als 't dan op afrekenen aankomt gaat de bijbehorende conversatie stee vast over de nieuwe prijsverhoging. Willem heeft zich laten voorrekenen dat een liter super op 1 januari j.1. bij de doorsnee pomp op 1,56 kwam. Sinds die datum is de literprijs met centjes en stuivertjes omhoog gescho ten naar een bedrag dat dicht in de buurt van 1,90 komt. En nog is het eind niet in zicht. Niet alleen de auto mobilist voelt het in zijn portemonnaie, ook de pompbediende. Hoe langer hoe meer schiet het kleine fooitje er bij in, terwijl de service (ruitje wassen en/of olie nakijken) gelijk blijft. Het is misschien goed nog eens vast te stel len dat de pompbediende aan al die prijsverhogingen part nog deel heeft. Laat bij het geven van commentaar uw pompbediende dus buiten schot. Hij schiet er, als het om afrekenen Wij zouden de kat niet op het spek gebonden hebben, wanneer een werk nemer van een plaatselijke industrie niet zelf aangifte had gedaan. Hij vertelde de politie over de vernie ling van een gedeelte van een afras tering. Achter die afrastering be vindt zich een vijver waarin het we melt van karpers. Vissers die elders niet „beet" kregen probeerden op deze manier hun geluk. Ook een ma nier natuurlijk, maar in een norma le menselijke samenleving zijn dat geen manieren. Wie er ondanks dit waarschuwende geluid geen ma nieren op wenst na te houden en toch voorkeur heeft voor „zwart vissen" moet de Nederlandse toneelschrij ver Herman Heijermans er maar eens op nalezen. Die constateerde in zijn „Op hoop van zegen" al dat de vis soms duur wordt betaald. Dat schijnt als het aan de politie in Soest ligt weer actueel te worden. Willem Wandelaar heeft er in ieder geval het zijne van gezegd. Even tijd om de medewerkers(sters) van de stichting Jeugdzorg Soest in het zonnetje te zetten. Wat sloven ze zich dezer dagen uit om het de Soester- jeugd tijdens de „Knotsboemweek" naar de zin te maken. Nog slechts twee dagen en het vakantie-program ma zit er op. Morgen, donderdag een daverende kinderzeskamp met vele fraaie prijzen. Donderdagavond filmvoorstellingen voor jeugd en vol wassenen. Vrijdag het kindercaba ret van Hans Versnel, en een show van verklede kinderen en versierde fietsen en autopeds. Na een optocht door het Soester Centrum prijsuit reiking voor de mooiste creaties. Soms vindt Willem Wandelaar het betalen van belasting een zeer zin volle bezigheid.

Soester Courant | 1981 | | pagina 3