L Bloemetje voor 101-jarige Provincie Utrecht wil grotere greep op ontgrondingenbeleid Maak van uw mooiste foto uw grootste foto. Turks koffie- en theehuis ftestofrint vraagt uw aandacht voor: Je wilt goed leren dansen, Je wilt gezellig leren dansen, Je wilt uit zijn, genieten Dan zul je bij Slingerland je draai wel vinden! Met de minipostervan Presto Print. vrijetijdskleding najaars collectie kopen! Militair bekent tanken zonder te betalen Roos voor export-promotor Kom eens bij de Mid-Pub binnen lopen, daar kan je alweer iets van de nieuwe Granaat gevonden Zangers opgelet Wegenlegger Openbare commissievergadering Danscentrum Slingerland Telefoon 02155 - 17954 Te jeugdige bromfietser Voor betere afweging van belangen bij zand- en kleiwinning Glaasje op - toch gereden INLICHTINGEN en INSCHRIJVINGEN: 5 Soester Courant van woensdag 19 augustus 1981 5 Foto: Goos van der Wilt bieding van uw fotovakman. A v.V\feedestraattlc tel.12424 Soest M.i.v. HEDEN wederom ZONDAG's vrijdansen, aanvang 20.30 uur. De Soester politie heeft de 22-jarige militair P. R. B. uit Weesp aangehou den op verdenking van het tanken van benzine zonder te betalen. De jonge man heeft bekend. Vorige week had hij bij garage Stam voor bijna 25 gulden getankt. Hij reed weg, omdat hij geen geld bij zich had. Volgens B. is hij vergeetachtig geworden sinds hij een auto-ongeluk heeft gehad. De gevolgen daarvan is hij nog steeds niet te boven; hij staat nog onder medische begelei ding. Overigens werd vastgesteld, dat de auto van B. was voorzien van een kenteken, dat al enige tijd geleden was ingetrokken. Voor de auto was een nieuw kenteken afgegeven, maar de eigenaar had dit nog niet in orde gemaakt. Rozenkvveker G. Wijnhoven uit Wans- sum (bekend door zijn Joseph Luns- roos) heeft na jarenlange inspanning een nieuwe variëteit gekweekt, die hij de naam Lambert Fokkema-roos gaf. Hij wilde daarmede hulde brengen aan de verdiensten van de heer Fokkema voor de bevordering van de Nederland se export. Fokkema is de stichter van de NE DERLANDSE EXPORT COMBINA TIE (NEC) te Soest, een bundeling van 500 exporterende ondernemingen uit alle branches één, die binnenkort 30 jaar bestaat. De wereldreizigers van de NEC hebben in de loop der jaren alle 154 landen ter wereld met hun monsterkoffers bezocht en in nagenoeg alle landen orders geboekt. INFORMATIES: INFOCENTRUM, STEENHOFFSTRAAT 9a, TELEFOON 02155-22555. y OPEN MAANDAG t/m VRIJDAG VAN 10.00 - 12.30 - 13.30 - 17.00 UUR Zonder rijbewijs bij aanrijding betrokken Terwijl hij een auto bestuurde zonder in het bezit te zijn van een geldig rijbewijs, raakte de 65-jarige L. van der K. uit Soest betrokken bij een aanrijding. Daarbij liep de 14-jarige fietster Belinda D. uit Soest een gebro ken been en een hoofdwond op. Het ongeluk gebeurde op de Veenbes straat. Het meisje reed op het voetpad en stak ter hoogte van de Smitsweg plotseling de weg over. Op dat moment naderde uit de richting Dalweg de automobilist, die het meisje niet kon ontwijken. Het slachtoffer werd per ambulance naar Zonnegloren ge bracht. Bij controle door de politie bleek dat Van der K. geen geldig rijbewijs had. Het rijbewijs dat hij liet zien, was al sinds februari 1977 verlopen. Hij kreeg een proces-verbaal. Op de Verlengde Paltzerweg niet ver van de vliegbasis, is een mortiergra naat gevonden. Het projectiel werd tijdelijk begraven in afwachting van de komst van personeel van de Explosie ven Opruimingsdienst uit Culemborg. De EOD zal de granaat onschadelijk maken. Cassetterecorder ontvreemd Een inwoner van Hilversum, P. 't H. (45), heeft bij de Soester politie aangif te gedaan van diefstal van een casset terecorder. Deze zat in een netje aan zijn fiets, die hij op de Julianalaan had neergezet en een ogenblikje uit het oog had verloren. In die tijd moet de dief hebben toegeslagen. De Christelijke Oratoriumvereniging in Baarn start maandag 24 augustus haar repetities weer. (Openbare bekendmaking) Burgemeester en wethouders maken hierbij bekend dat gedeputeerde staten van Utrecht voornemens zijn de legger der wegen in de gemeente Soest vast te stellen met afwijking van het opgemaakte ontwerp dat van 20 maart tot en met 6 mei 1980 ter inzage heeft gelegen. In verband hiermee ligt het ontwerp van de nieuwe wegenlegger van Soest en het ontwerp van de daarin aan te brengen wijzigingen voor be langhebbenden van 1 september tot en met 8 oktober 1981 ter inzage in het gebouw van het Provinciaal Bestuur. Galileïlaan 15 te Utrecht ka mer B 3.13). Bezwaarschriften tegen de voorgenomen wijzigingen kunnen bij gede puteerde staten van Utrecht worden ingediend en worden bij het ont werp van de legger en het ontwerp van de daarin aan te brengen wij zigingen voor een ieder ter inzage gelegd. De bezwaarschriften kunnen worden toegelicht en bezwaren tegen de voorgenomen wijzigingen kunnen mede worden ingebracht in een zit ting van een door het college van gedeputeerde staten benoemde ge- commiteerde. Deze zitting wordt gehouden op 9 oktober 1981 om 10.00 uur in het gebouw van het Provinciaal Bestuur. Achter Sint Pieter 20 te Utrecht. woensdag 26 augustus - 19.30 uur - commissiekamer gebouw gemeente werken. Lange Brinkweg: commissie financiën en grondbedrijf De agenda vermeldt een tweetal punten bestemming en wijze van verkoop van agrarische gronden bespreking nota inventarisatie gronden in complex XVI (overige gronden De op beide agendapunten betrekking hebbende stukken en tekeningen liggen ter inzage in het gemeentelijk INFOrmatiecentrum. Spreekrecht publiek 1. Vanaf één kwartier vóór en tot aanvang der commissievergadering kunnen sprekers uit het publiek zich bij de voorzitter der commissie opgeven voor het stellen van vragen of het geven van een toelichting bij een bepaald agendapunt. 2. Voor de behandeling van de agenda geeft de voorzitter de sprekers uit het publiek de gelegenheid hun opmerkingen kort en bondig aan de commissie kenbaar te maken. De spreektijd is beperkt tot 5 mi nuten per persoon en duurt in totaal niet langer dan 30 minuten. 3. De commissie kan de door de sprekers uit het publiek gemaakte op merkingen bij haar beschouwingen betrekken. 4. De voorzitter kan, indien daaraan bij de meerderheid van de commis sie behoefte blijkt te bestaan, de sprekers uit het publiek vragen hun opmerkingen bij de behandeling van het agendapunt te verduidelijken of aan te vullen. dagelijks, 's middags van 14.00 tot 16.00 uur, 's avonds van 19.00 tot 21.00 uur. De lijnen 70 en 72 van Centraal Nederland stoppen voor onze deur. Weegbreestraat 205 - 207, 3765 XE Soest. Verpleegsters en mede-bewoners van Rustoord Mariënburg kwamen zondag 16 augustus op bezoek bij mevrouw M. S. Bon- Zeldenthuis die op die dag haar 101e verjaardag vierde. Met het bezoek van wethouder D. Hoekstra werd het feest een dag later nog eens dunnetjes over gevierd. Rond koffietijd bood de wethouder namens het gemeentebestuur de jarige een bloemetje aan. Ze was er best mee in haar schik. FotoGoos van der Wilt Raadsel van sportschoenen is opgelost Het raadsel van de vorige week langs de Biltseweg gevonden partij gloed nieuwe sportschoenen is opgelost. De schoenen zullen alsnog worden ge dumpt op een plek waar niemand ze meer tegenkomt. 's Morgens vroeg vond de politie in de berm een honderdtal nieuwe sport schoenen. Er was echter geen enkel paar bij; het betrof alleen linker- en rechterschoenen die niet bij elkaar pasten. Uit het politie-onderzoek is gebleken, dat de schoenen waren ge kocht door de marktkoopman C. A. van E. uit Maartensdijk. Hij zag wel handel in de restantpartij die hij kocht. Nadat Van E. de schoenen had ontvan gen, kwam hij tot de ontdekking dat een groot stel incompleet was. Hij gaf een partij we^ aan kennissen, die op hun beurt vrienden en kennissen van schoenen voorzagen. De rest zou in de container gedumpt worden, maar een an der wilde de schoenen wel hebben. Wat zij er niet van kon gebruiken, zou ver nietigd worden. Dat is echter niet ge beurd. Hoe de schoenen uiteindelijk op de Biltseweg zijn terechtgekomen, is niet bekend. Waarschijnlijk heeft iemand de partij schoenen die klaarlagen om vernietigd te worden, zonder toestem ming weggehaald. Toen hij tot de ontdekking kwam dat er geen enkel paar bij was, heeft hij ze waarschijn lijk in de berm langs de Biltseweg gedeponeerd. Omdat surveillerende politie vermoed de dat de bromfietser die ze op de Beukenlaan zag rijden nog geen zes tien jaar was, werd hij aangehouden. Bij controle bleek, dat de jongeman, de 15-jarige E. B. uit Soest, een week te vroeg op zijn bromfiets was gestapt, want hij wordt pas deze week zestien jaar. De politie nam de bromfiets mee naar het bureau. Hardrijders Gedurende ruim een uur, van kwart voor elf tot twaalf uur, heeft de politie dinsdag snelheidscontrole gehouden op de Nieuweweg. De mini-radarappara- tuur registreerde 250 voertuigen, waar van er vier harder reden dan de toegestane maximum-snelheid van 50 kilometer per uur. De hoogst gemeten snelheid was 84 km. per uur. De overtreders kregen een proces-ver baal. Aangifte diefstal betaalkaarten Namens zijn dochter deed de Soester C. R. van 'de B. bij de politie aangifte van diefstal of verduistering van vier girobetaalkaarten. Het is niet bekend hoe deze uit de woning zijn verdwenen. De eerste diefstal werd gepleegd in augustus 1979, de tweede in juni van dit jaar. Inmiddels is met de betaalkaar ten een bedrag opgenomen van 600 gulden. De provincie Utrecht moet een actie ver beleid gaan voeren op het gebied van de zand- en kleiwinning. Tot nu toe kwam het provinciaal bestuur pas in actie op het moment dat een vergun ning voor een zogenaamde ontgronding werd aangevraagd. Om een betere afweging te kunnen maken tussen alle belangen (bijvoorbeeld economische en natuurwetenschappelijke) zou de provincie op voorhand moeten gaan bekijken waar ontgrondingen het best kunnen plaatsvinden. Deze conclusie is te lezen in het rapport van een ambtelijke overleggroep be last met een onderzoek naar het ont grondingenbeleid. Gedeputeerde Sta ten, het dagelijks bestuur van de pro vincie, hebben zich in principe achter de inhoud van het 170 pagina's dikke rapport opgesteld.. Doorlichting van het ontgrondingen beleid was noodzakelijk geworden, omdat de behoefte aan met name zand in de provincie de laatste jaren sterk is toegenomen, terwijl het steeds moei lijker wordt deze delfstof te winnen zonder grote schade te berokkenen aan andere belangen. Ook in andere pro vincies doen zich soortgelijke proble men voor, zodat invoeren van buiten de provincie eveneens op grote bezwaren gaat stuiten. Tot en met 1985 is er in de provincie ruim negen miljoen kubieke meter ophoogzand nodig (voor wegen- en woningbouw). Daar tegenover staat een voorraad van ruim zeven miljoen. Alleen al aan dit zand is dus een tekort van een kleine twee miljoen kubieke meter. Voor de komende tien jaar is het tekort zelfs geraamd op ongeveer zes miljoen. Voor industriezand gelden dezelfde Voor industriezand gelden dezelfde moeilijkheden. De komende vijf jaar is daarvan naar schatting zes miljoen kubieke meter nodig. Nu al wordt circa zestig procent van dat zand uit Gelder land, Limburg en Duitsland wegge haald. De overleggroep pleit in het rapport voor grotere ontgrondingen. „Om de sluipende achteruitgang van het land schap door vele kleine(re) ontgrondin gen zoveel mogelijk tegen te gaan is het wenselijk slechts enkele grote ont grondingen te ontwikkelen. Bovendien moet aan dergelijke ont grondingen een nuttige functie worden gegeven. Temeer omdat als deze func tie hoog wordt gewaardeerd, men eer der het eventuele landschappelijke verlies zal accepteren", zo schrijven de samenstellers van het rapport. De plaatsbepaling en de omvang van ontgrondingen die een recreatieve eindbestemming krijgen moeten wor den vastgelegd in streek- of recreatie basisplannen. Op de Utrechtse Heuvel rug gaat daarbij, volgens de overleg groep, de voorkeur uit naar het behoud van mogelijkheden voor extensieve recreactie. Voor dit uitgangspunt is gekozen, omdat elke grote ontgronding in dit gebied een teruggang betekent van deze mogelijkheden. Massa recreatie zoals bij het Henschoter Meer dient dus in dit gebied verder te worden vermeden. Ook op juridisch gebied kan het ont grondingenbeleid worden verbeterd. Streekplannen geven bijvoorbeeld al leen maar aan waar ontgrondingen niet of bij voorkeur niet mogen plaats vinden. Om die reden is het aanwijzen van dergelijke plaatsen in bestem mingsplannen door de provincie nog niet mogelijk. Zeker voor omvangrijke projecten zou dat moeten veranderen. Voor kleinere ontgrondingen zou, vol gens de ambtelijke overleggroep, moe ten worden volstaan met het bepalen van de bestemming na afwerking. Speculatie met de grond kan daardoor worden tegengegaan. Gebruik van afvalstoffen in plaats van de huidige grondstoffen zal in de ko mende jaren niet of nauwelijks leiden tot vermindering van de totale hoe veelheid ontgrondingen. Daarvoor is dit hergebruik in een te experimenteel stadium. Voor de toekomst kan deze ontwikkeling wel van belang worden. De overheid zou daarbij een belang rijke stimulerende rol moeten spelen. Tot 1 oktober ligt het Ontgrondingen- rapport ter inzage op de gemeentehui zen in de provincie Utrecht en in het gebouw van de provinciale griffie Kromme Nieuwe Gracht 49 (kamer P108) in Utrecht. Het rapport bestellen kan ook. Dat moet gebeuren bij de bibliotheek van de provincie. Achter Sint Pieter 20 in Utrecht. De prijs is 15,- per rapport exclusief de ver zendkosten. Man betaalt niet: auto in beslag genomen Tijdens een routinecontrole hield de politie de 40-jarige A. de J. uit Soest aan, die op de Beukenlaan in een per sonenauto reed. Deze bleek niet voor zien te zijn van een geldig deel 3 van het kentekenbewijs. De J. beweerde dat hij hiervoor een ontheffing had, maar volgens de politie wordt deze in geen enkel geval verleend. De bestuur der verklaarde bovendien dat hij geen verzekering en wegenbelasting be taalt. De politie nam de auto daarom in beslag en zal een nader onderzoek instellen naar de beweringen van De J. „Zwartvissers" in Soestduinen? Een werknemer van de fotografische industrie Chemco aan de De Beaufort- laan in Soestduinen heeft bij de politie aangifte gedaan van vernieling van een gedeelte van de afrastering rond het bedrijf. Onbekenden knipten er een gat in. Men vermoedt dat dit is gebeurd door enige enthousiaste „zwartvissers", die ge probeerd hebben een karper te ver schalken uit de vijver op het terrein van het bedrijf. In het weekend hield de politie tijdens een routinecontrole op de Noorderweg de 26-jarige automobilist A. A. B. uit Soest aan. Hij had gedronken en de blaasproeven wezen uit dat dit meer was dan dat hij zonder bezwaar aan het verkeer zou kunnen deelnemen. Hij moest de bloedproef toestaan, kreeg een rijverbod en een proces verbaal. Wij hebben clubs voor: beginners, gevorderden, ver-gevorderden, scholieren, jongeren, gehuwden (stellen), privé-clubs, wedstrijd-en formation-training, jazz-ballet, jazz-dans gymnastiek, freestyle discodansen. Speciale clubs voor: geh u wden-sen ioren (boven 40 jaar) le - 2e - 3e - 4e - jaars, Latin American voor gevorderden), jeugdclubs (7 tot 12 jaar), Freestyle disco-dansen. Onlangs opende K. Cakir aan de F.C. Kuyperstraat 3a in Soest het bijzonder gezellige koffie/theehuis Pamukkale. Het ge heel is uitgevoerd in Turkse stijl (zie foto) De heer Cakir is in Soest zeker geen onbekende, hij woont reeds 15 jaar in Soest en beheerde een groot pension aan de Burg. Grothestraat. Dat zijn keuze voor het koffie/theehuis een goede geweest is blijkt nu reeds dagelijks uit het grote aantal bezoekers. Men kan er o.a. diverse Turkse programma's en films zien (videobanden) terwijl men geniet van een drankje. De heer Cakir beklemtoonde nog dat natuurlijk ook niet-Turkse gasten van harte welkom zijn om na het doen van bood schappen even gezellig iets te drinken. Dat dit ook nu reeds gebeurt bewijst dat men de geboden gastvrijheid bijzonder waardeert. De openingstijden zijn dergelijks van 9.00 tot 24.00 uur. Uw kleurenfoto's binnen 2 dagen prachtig afgedrukt. Hebt u 'n kleurenfoto die een vergroting op poster formaat waard is? Lever dan van 17 augustus t/m 30 september 't negatief bij ons in. Voor slechts f 9,90 ontvangt u dan 'n prachtige miniposter. Op 't formaat 30x30cm of 30x40cm. Weerzo'n reuze-aan Presto Print 'n Presto Print Fotovakman,daar krijg je ook adviezen van. Birkstraat 2, Soest, tel. 12874.

Soester Courant | 1981 | | pagina 5