Bont modeshow MINER verdient predicaat TRÉS CHIQUE i 50 Jaar geleden in Soest 2P VAARDERHOOGT I E wij ckshoe ve 30 augustus „Open Dag" BRUIDSREPORTAGE FOTO HERMAN VAN DAM DOE-HET-ZELVERS 28 Augustus 1931 brilmode BIRKSTRAAT 2 - SOEST - TEL. 12874 Zeister Postzegel- en Muntenbeurs REPARATIES voor Sierbestrating; (1) Dat er ook anno 1981 door een groot publiek nog altijd prijs wordt gesteld op nouveauté s uit de wereld van het bont bewees de overweldigende belang stelling voor de op donderdag j.1. door MINER bontmode te Amersfoort ge houden shows. Shows, zowel in de ochtend - middag als avond, waarin de nieuwe najaarscollectie in bont suèdelam - leder en alcantara voor dames en heren werden getoond. In de bijzonder sfeervolle zaak aan de Korte Berg straat was niets aan het toeval overgelaten. De werkelijk beeldschone collec tie werd geshowd door een aantal topmannequins en van even deskundig als charmant commentaar voorzien door de in Soest woonachtige Adrienne Maas. send knap qua compositie en kwali teit vele af kledende modellen, twee zijdig draagbaar. Terecht kreeg de nieuwe collectie alcantara bijzondere aandacht in deze shows. Een soort wondermateriaal. Het voelt aan als suède en heeft vele goede eigenschap pen. Het doet zeker niet in kwalita tief opzicht onder voor suède. Men kan het zelf wassen en zelfs de wasma chine weet er raad mee. Voornaams te kenmerk van alcantara: het is een bijzonder flatteuze kleding. Gezien de grote verscheidenheid die wij tijdens de shows te zien kregen is het duidelijk dat het dragen van bont nog steeds in is. Sinds enkele jaren heeft ook de bont mantel de invloed van de mode-eisen uit Parijs, Rome en andere mode centra ondergaan. De stijve, bijna an tieke bontmantels die uitsluitend aan hoogbejaarde oma's scheen toe te be horen is volledig verleden tijd. De laatste modelijnen in bont is ér wel degelijk een voor jong en oud. Slechts een opmerking: het zal bijzonder moei lijk zijn uw keuze te bepalen, en dat is dan weer terug te brengen tot het vernuft en de vakmanschap van ei genaar J. P. Blokdijk. Ruim 42 jaar in het vak, met zaken in Amersfoort en Apeldoorn. Op de Veluwe is het zijn zoon Renè die met zijn echtgenote Hetty in de voetsporen van zijn va der is getreden. Schrijven over een bontshow is tegelijkertijd er rekening mee houden dat het dragen van bont slechts is voorbehouden aan een pu bliek dat 't zich in financieel opzicht kan veroorloven. De heer J. P. Blok dijk is het met deze opvatting niet eens. „Bont", zegt hij, „is geen onbe taalbare zaak. Dat is een misvatting. Waar men bij het besteden van geld aan een bontmantel vooral aan moet denken is de zekerheid dat men een stuk koopt dat jaren mee moet kun nen. Wie daarop mikt zal oog moeten Een show en een presentatie die het predicaat TRÉS CHIQUE ruim schoots heeft verdiend. Die waarde ring kwam onder meer tot uitdrukking door de vele „open doekjes" die het enthousiaste publiek er regelmatig voor overhad. De mannequins Desiré, maten 38 en 40, Corrine. maten 40 en 42, Marina, ma ten 44 en 46 de toch wel bijzonder getalenteerde lady-speaker Adrienne Maas leverden tijdens de ruim een uur durende shows voortreffelijke presta ties. Van eigenaar J. P. Blokdijk een voor treffelijke keuze. Hij heeft zich bij zijn keuze vooral laten leiden door de ge dachte dat het aanwezige publiek zich in het genre van de presentatie zou moeten kunnen terugvinden. Het is een onbegonnen zaak een schil dering te geven van alle modellen die tijdens de shows werden getoond. Daarvoor was de variatie te groot. Toch zijn een aantal aspecten van de ze show de moeite waard er nader op in te gaan. Alle geshowde model len kunnen op eigen atelier in de di verse bontsoorten worden vervaar digd. Vermeldenswaardig is verder dat alle modellen zijn aangepast aan de laatste modelijnen. Opvallend tij dens deze show is de presentatie van korte bontjasjes die in combinatie met sportieve kleding voor een fraai geheel zorgde. Gevoel voor smaak kon men ook proeven uit de fraaie combinaties. De zuiver zijden shawls en de bijpas sende bontmutsen vormden in het ge heel een klasse apart. „Bijartikelen" die stuk voor stuk eveneens bij bont mode MINER verkrijgbaar zijn. Veel aandacht en vooral bewondering trok ken de luxe regenmantels. Regen mantels in diverse dessins, tegenge- voerd op zeer fraai bont. Uitritsbaar en met afknoopbare kragen. Verras- Nertz-mantel Azureine cross-nertz hebben voor kwaliteit en afwerking. Evenals een kwalitatief goede jas is ook een bontjas een investering voor jaren. Natuurlijk kan men goed koper terecht, maar dan spelen bij producten die afkomstig zijn uit Korea en Taiwan begrippen als topkwaliteit en gedegen ouderwetse afwerking geen enkele rol meer. Iets anders is dat de bontmantel van tegenwoordig anders wordt gebruikt dan er uitsluitend mee te flaneren. In de grote steden is dat misschien nog wel zo, in plaatsen als Amersfoort en Soest wil men in een lange of korte bontmantel er ook wel eens op uittrek ken om een heerlijke boswandeling te maken". In bont flaneren of er een boswande ling mee maken, u bepaalt het uiter aard zelf. Belangrijk is echter wel te weten dat MINER bontmode qua vak manschap een zaak van de ouderwet se stempel is. Men geeft u niet alleen adviezen bij de aankoop, ook de na zorg, de verzorging van uw bont, krijgt er grote aandacht. MINER bont mode maakt deel uit van de stichting Bontwaarborg. Een stichting die u een meer dan normale garantie biedt bij uw aankoop. Misschien dat daarom steeds meer mensen in Amersfoort en Soest bont dragen. Het feit dat ze MINER BONTMODE hebben ontdekt is daaraan niet vreemd. Suède-mantel met bont gevoerd EEN VERZOEK Wat was dat een aangenaam en veilig wandelpad, dat pad rechts van den straatweg der Nieuwe Steeg, met zijn drie bruggetjes en zijn vijf rustbanken, door de goede zorgen van ons gemeentebestuur daar ge plaatst. Wat een genot, daar rustig neer te zitten en het oog te laten gaan over het malsche groen van weide en boomen. Geen wonder, dat de moeders met haar groote en kleine kinderen in den kinderwa gen naar de Nieuwe Steeg gingen om daar eens zonder eenig gevaar voor ongelukken een poosje te verwijlen. Maar wat gebeurt er? Aan den laatsten boom van het wandelpad laat het Gemeentebestuur van Baarn een plankje hechten met het op schrift: „Rijwielpad" en sedert dien dag is het gedaan met de veilig heid; rijen fietsers maken gebruik van het pad, door het Gemeente bestuur van Soest uitsluitend voor wandelaars bestemd. Dat mag zoo niet blijven en dat behoeft ook niet. Als het gemeentebestuur van Baarn het bordje aan den eersten boom van den tegenovergestelden kant laat aanbrengen en aldus den vroegeren toestand herstelt, is alles ten goede geschikt. Mogen wij daarvoor een goed woordje doen bij de besturen der twee gemeenten? Van onzen hartelijken dank kunnen zij verzekerd zijn. Een Soestenaar. Schoorsteenbrand Zaterdagmiddag heeft een kleine schoorsteenbrand gewoed bij den heer G. aan den Gallenkamp Pelsweg. Zonder dat de sirene in werking behoefde te worden gesteld, kon de brandweer met een paar man schappen den brand blusschen. Eenig houtwerk, rond om de schoor steen, dat aan het branden was werd met behulp van een slang op de waterleiding gebluscht. Ontvreemd Zaterdagavond zijn eenige rijwielplaatsjes ontvreemd van rijwielen, die buiten stonden bij een café en een kapperszaak aan de Nieuw- straat. Speldjesdag Groene Kruis Soesterberg A.s. Maandag 31 Augustus zal te Soesterberg de verkoop plaats heb ben van de groene kruis-speldjes, waarvan de opbrengst ten goede komt aan de Wijkverpleging en het Groene Kruis. Naast het Oranjespeldje a.s. Maandag dus allèn het Groene Kruisje. Luxe Bakkerij „De Kolonie" De eigenaar van deze bakkerij heeft een goede keuze gedaan om zijn bekende sport-beschuit-fabriek over te brengen van den Kolonieweg 7 naar Soesterbergschestraat 41. Het aanzicht lokt tot koopen, daar een keurige stofvrije vitrine in de knusse winkel is aangebracht, zoodat alles op zijn voordeeligst uit komt. De muren van den winkel zijn behangen met afwaschbaar te gelpapier met lichtbruine afzetting; de kleur der verf past zich hier bij aan. Alles is smaakvol geëtaleerd, zoodat reeds bij de opening veel klanten zich lieten bedienen. In de bakkerij is een degelijke Vulcaan- oven aangebracht van de nieuwste constructie voorzien, benevens een speciale sportbeschuit machine. Dat deze laatste geen overbodige luxe is, bewijst, dat per week 1500 rol van 16 stuks door vegetarisch Nederland worden opgepeuzeld. Alles bijeen een mooie aanwinst voor dit winkelcentrum. Noodlanding Het te Soesterberg opgestegen vliegtuig 596 moest wegens een motor defect een noodlanding maken op een weiland in den Buitenveldsche polder onder Amstelveen. De landing verliep vlot. Het vliegtuig werd niet beschadigd. De inzittende sergeant-vlieger, Van Zaanen en een waarnemer kwamen er zonder ongelukken af. Benoemd Onze vroegere plaatsgenoot, de heer Dr. A. Bloemen, ingenieur bij den Octrooiraad, is bij Koninklijk besluit benoemd tot plaatsvervangend lid van dien raad. UIT DE ADVERTENTIËN: ROOKT bij Lensen en U geniet. Van Weedestraat 36A. WIE VERHUIST U? Van Breukelen en Gorissen. Heuvelweg 16 - Middelwijkstraat 38. BIGGEN TE KOOP: Adres W. van Roomen, Gr. Melm 2, Soest. ORGEL- EN PIANOLES: Mej. E. Plomp, Torenstraat 9 - Soest. Bil lijke condities. FLORA THEATER BAARN: Geef mij maar de ouwe tijd! Hoe het in 1980 zal zijn. Hyper modern geluidsfilmwerk. Een harmonie van stijl, pasvorm, comfort en „perfecte afpassing". Alleenvertegenwoordiging voor Soest Gediplomeerd optometrist - Lid O V Zondag 30 augustus houdt de Ewijcks- hoeve haar „Open Dag", voor allen, die willen kennismaken met het schit terende landhuis en het kursussenaan- bod. Voor degenen, die zich op een bepaalde kunstzinnige, creatieve of ambachtelij ke manier willen bezighouden vormt de Ewijckshoeve een uitstekende gele genheid om kennis en kunde te verbre den en te verdiepen. 16 verschillende kursussen presente ren zich op deze Open Dag. Geïnteres seerden kunnen dan kennis maken met de docenten, de manier van werken, de leerprogramma's en genieten van het geëxposeerde werk van cursisten. De kursussen zullen half september van start gaan. Het lesprogramma is zodanig opgesteld, dat van elke kursus een deelnamemogelijkheid bestaat in zowel de ochtend-, middag- en avond uren. Het aanbod omvat de volgende kursus sen: modeltekenen, aquarel, oliever ven, portret, grimeren, binnenhuis architectuur, patchwork, meubelstof feren, zeefdrukken, haute couture, fol kloristisch schilderen, fotografie, klei- vormen, muziekappreciatie, kinder- kursussen en vrij tekenen. Een groep beeldende kunstenaars, af gestudeerd aan academie en ervaren lesgevers zullen zorgdragen voor de juiste begeleiding en lesprogramma's, aangepast aan het nivo van de cursist. Om de goede individuele begeleiding te waarborgen wordt er gewerkt in kur- susgroepen van maximaal 8 cursisten per groep. Lesgroepen worden samen gesteld voor echte beginners en gevor derden. Veel talent blijft verborgen door gemis aan technische oefening, advies en kennis van hulpmiddelen. Het landhuis Ewijckshoeve, op het landgoed Ewijckshoeve, biedt mede door haar sfeervolle ruimten, haar unieke ligging, rondom natuur en rust, een optimaal werkklimaat. Op deze Open Dag is er ook gelegen heid tot inschrijving voor de cursussen. Ewijckshoeve ligt aan de weg tussen Bilthoven en Paleis Soestdijk, de Soest- (üjkseweg nummer 12, naast Ernst Sillem Hoeve. Van 10.30 tot 17.00 uur zullen docenten en medewerkers geïnteresseerden gastvrij ontvangen en van de nodige in formatie voorzien. In de afgelopen jaren heeft de Zeister Postzegel- en Muntenbeurs haar be staansrecht overduidelijk bewezen. Reeds vele verzamelaars uit Zeist en verre omstreken wisten de weg naar Gebouw Calvijn te vinden; daarom is besloten dit evenement ook de komen de maanden weer regelmatig te laten plaatsvinden. De eerste beurs van dit seizoen zal worden gehouden op zaterdag 5 sep tember van 10.00-16.00 uur. PRAAMGRACHT 5 - SOESTDIJK - TEL. 02155-17552 alle merken 10.000 km beurten remrevisies kleine servicebeurten erkend BK LPG inbouwstation op alle reparaties Bovag garantie Shell z1 Quick Servicebedrijf U „SMITSWEG" n A. J.Zwiers Weegbreestr. 54 - Soest - Tel. 17658 Sterke daling gasafgifte in juli De gasafgifte in de maand juli bedroeg 1.623.741 m3. Ten opzichte van 1980 was dat een daling van 22 procent. (466.625 m3). In juli 1979 was de gasafgifte 1.700.960 m3 en in juli 1980 2.090.366 m3. De gasaf gifte dit jaar tot en met juli bedroeg 40.152.541 m3, dat is een daling van 9 procent ten opzichte van dezelfde periode in 1980 toen de gasafgifte 44'046.784 m3 was. In 1979 was dat 51.010.525 m3. Het aantal verbruikers daalde, verge leken met de maand juni, van 13.777 naar 13.776. De verhuur van warm waterinstallaties daalde in dezelfde periode van 6.509 naar 6.504. Het aantal c.a.i.-aansluitingen bedroeg eind juni 9.830, terwijl dit aantal eind juli gestegen was naar 9.960. Als we gaan kijken wat eigenlijk allemaal onder sierbestrating verstaan kan worden, dan blijken de mogelijkheden hiervan haast eindeloos te zijn. Dit komt doordat het aantal verschillende mate rialen erg groot is er en met dezelfde materialen steeds weer anders gewerkt kan worden. Voordat het een en ander verteld wordt over de diverse mogelijkheden is het misschien verstandig eehst eens te kijken wat er moet gebeuren ter voorbe reiding op het straatwerk. Afhankelijk van de dikte van het bestratingsmateriaal en het toekomstige gebruik van het te bestraten gedeelte (oprijlaan, terras o.i.d.) graven we de aanwezige grond weg en voeren deze af. Vervolgens wordt er vulzand opgebracht in een laag van 10-15 cm. dikte. Hierna begint het eigenlijke straatwerk, waarbij altijd re kening gehouden moet worden met een juiste af voer van het regenwater. In de richting waarin het water moet weglopen geven we 1 cm. per meter lengte afschot. En dan komt de keuze van het materiaal. Dit is natuur lijk voor een groot gedeelte afhankelijk van het huis en de omgeving. Ook de persoonlijke smaak speelt hierbij een grote rol. Om te beginnen be staat er een erg groot assortiment uitgewassen grindtegels in allerlei tinten en verschillende ma ten. Als regel wordt er nog altijd de 40 x 60 tegels en de 50 x 50 tegels voor gebruikt, terwijl eigenlijk de veel lichtere 40 x 40 tegel voor de par ticulier veel makkelijker te verwerken is. In com binatie met nieuwe klinkers zijn er erg leuke ef fecten te bereiken. Meestal geldt bij het kopen van grindtegels dat „goedkoop, duurkoop" is. Veelal komt dit al bij het verwerken aan het licht, wan neer grote hoeveelheden tegels bij normaal leg gen breken. Ook vriest later met een strenge win ter vaak de grindlaag stuk. Naast de grindtegels hebben we natuurlijk ook nog de betontegels in grijs en heidekleur, die gecom bineerd met betonklinkers vaak veel meer gaan spreken. Zelfs een „saai" bestaand terras wordt veel vrolijker als er hier en daar wat tegels in ver vangen worden door klinkers van een contrasteren de kleur. Zo'n „renovatie" hoeft dan in feite niet eens veel te kosten. Er is met tegels natuurlijk nog veel meer mogelijk. Naast het horizontale werk kan het een erg leuk effect geven, als de tegels eens verticaal worden toegepast. Door de tegels halverwege in te graven, kunnen plantenbakken worden verkregen, waardoor de bakken als het ware in de bestrating kunnen overgaan. Verder mogen we als laatste de ronde tegel niet vergeten waarmee erg leuke dingen te maken zijn, vooral in combinatie met de rondo, een ronde klinker. Volgende week wordt er wat dieper op ingegaan op andere bestratingsmaterialen en hun verschil lende mogelijkheden.

Soester Courant | 1981 | | pagina 11