Scno°'l Sh<>P Rondje Soest Indrukwekkend programma van de Volks Universiteit Die koop je&J Met I.V.N.-Eemland naar de Groote Peel en langs de Astense Aa Hoofddeksel Geen geziekt Logies met ontbijt Pond bruine bonen Late felicitatie -«nff Ik was even in de JUoSSetelle Soester Courant van woensdag 28 augustus 1981 3 iiC door Willem Wandelaar. yM J*1®' Jlet dimmen der jaren heeft Wil- ,.?ndelaar 2'Jn tennisracket thuis w ir K?rjeen veili& plaatsje gegeven, weiucnt dat straks zijn kleinkinderen K°?,-^ens aces mee zullen slaan, uekijken het maar. Willem slaat geen bal meer. Zijn besluit heelt overi gens tot gevolg gehad dat hij geen ten nisbal meer zou kunnen zien. Integen deel. Regelmatig wordt hij in de om- Keving van ,je schrikslaan gesigna leerd. Hij geniet er van de aanstormen de jeugd en heeft te doen met vete ranen die soms de indruk wekken met ballente spelen die van lood zijn voor- z,en-"°e dan ook, ieder zijn vrijheid en blijheid. Wat Willem in dit stukje Jvil 's de bij hem opgekomen gedachte zijn racket toch nog eens van zolder te halen. Hoe een mens zo kan veranderen vraagt u zich af. Om heel eerlijk te zijn, ik had het gevoel wat op mijn laatste tennisbenen te lopen. Met alle gevolgen natuurlijk. Je loopt nog net niet voor joker, maar wat scheelt het? Vandaar mijn inpak ken en wegwezen. Dat Willem er nu op terug dreigt te komen heeft te maken met het feit dat er in die oude vertrouwde omgeving van de Schriks laan een tennisbehuizing verrijst die op maat voor Willem lijkt gemaakt te zijn. Een overdekte tennishal. De ze maand kreeg de tennishal zijn hoofddeksel. Wanneer de Tilburgse bouwers een beetje aanpoten dan kan Willem er eind september op een van de vier banen terecht. Een beetje meer anoniem dan op een open tennisbaan weer een balletje slaan. Geen gedonder met regenwater, en ook op windkracht zeven heeft de over dekte hal een antwoord. Mocht dit stukje Willems leeftijd en lotgenoten aan het nadenken zetten, dan wil hij nog wel kwijt dat er in de tennishal ook een gezellige bar is ondergebracht. Voor tennissers die het niet kunnen laten. Mensen zoals u en ik. Om in tennistermen te blijven: het Amersfoortse doublé de gebroeders van Kampen is ook met meer dan een balletje opgooien bezig. De eerste ace hebben ze al binne. Ze zijn de eige naars van het Witte Huis, voormalig pension voor buitenlandse werkne mers. Na jarenlang gezeur en touw trekken zijn ze vorige week begonnen met een grondige verbouwing. Het WITTE HUIS aan de Birkstraat zal na zeer bekwaam sloop-, breek- en hak- werk als hotel de ingang van Soest gaan sieren. Voor een gemeente met zo'n slordige 40.000 inwoners is dat bepaald geen weelde. Voor logies met ontbijt moest de Soester die familie of kennissen op bezoek kreeg tenmins te zes kilometer rijden om onderdak te krijgen, de jeugdherberg natuurlijk even niet meegerekend. Maar dat is nu niet direct de plek waar Willem zijn schoonmoeder met aanhang na een feestje gezellig wil parkeren, In de toekomst lijkt het WITTE HUIS dus het aangewezen adres voor logies met ontbijt. Ze mik ken daar trouwens op meer. Er komt een café-restaurant en aangezien Soes- tenaren doorgaans heel wat af te ver gaderen hebben wordt ook wat ver gaderruimte betreft daarmee re kening gehouden. Willem weet niet hoe groot uw familie en kennissen kring is, maar aan 39 kamers kunnen de gebroeders van Kampen u in ie der geval direct helpen. Komt de loop naar het WITTE HUIS er een beetje in te zitten dat zal een zelfde aantal kamers er nog eens worden aange bouwd. Dat laatste is voorlopig toe komstmuziek. Zeker is dat wij eind van dit jaar, begin '82 eindelijk weer een hotel in Soest rijker zijn. En nu maar hopen dat wij eens afstappen van de gedachte dat alles wat van buiten Soest komt beter is, anders zijn wij het gedurfde initiatief van de ge broeders van Kampen even snel kwijt als wij het straks rijk zijn. Soest schijnt bij de Nederlandse Spoor wegen de laatste jaren in een slecht blaadje te staan. Niet alleen hebben wij verkooppunten voor spoorkaartjes bij N.S. moeten inleveren, ook aan het uiterlijk van de vergane glorie wordt nauwelijks aandacht besteed. Welis waar wordt Soestduinen met een lik en een kwast een beetje gefatsoeneerd, maar een echte opknapbeurt voor de Soester stations zit er (voorlopig) niet in. Volgens de qideling voorlichting van N.S. bestaat daartoe ook geen en kele noodzaak. Willem Wandelaar is zo vrij daarover van mening te ver schillen. Wie de pech heeft zijn trein te missen wordt door N.S. in Soest en Soestduinen in een even sjofele als armoedige behuizing ontvangen. En dat in een tijd waarin de burgers van dit land er met nadruk op wordt ge wezen dat niets zo heilzaam reist als openbaar vervoer. Kan best iets inzitten, maar mijn moeder heeft mij altijd geleerd dat schoonheid begint bij de stoep van de deur. In Utrecht wordt daar wat de Soester-stations betreft kennelijk an ders over gedacht. Op de valreep moet Willem nog even een late felicitatie kwijt. Soest heeft een nationaal kampioene in haar mid den. Het is mevrouw Luten, lid van LTC Soest, die zondag 16 augustus j.1. op de Mets-banen in Scheveningen Nederlands kampioen werd bij de da mes veteranen. Niet te licht over den ken mensen, want er worden door de 50 ers tijdens zo'n toernooi rake klap pen uitgedeeld. De titel werd gehono reerd met een fraaie beker. In het dubbelspel deed de kampioene met me vrouw Groart nog een gooi naar een ander sukses. Die poging mislukte. De combinatie werd voortijdig uitgè- schakeld. Een mens kan ook niet alles hebben. Over kwijtraken gesproken. Ene heer Lebrechthausen, voorzitter van de organisatie Stichting Kampeerders Nederland, zegt u maar SKN, is in het officieel orgaan van zijn stichting heel wat gram en ergernis kwijtge raakt. Hij spuide zijn ongezouten kri tiek over de hoofden van het gemeen tebestuur in Soest. Een gemeentebestuur dat alles te ma ken heeft met de exploitatie van het kampeerterrein in Soestduinen. Nou weten Willem en u dat de relatie tussen de SKN en de gemeente Soest er niet bepaald een was van jongens wanneer gaan wij met elkaar weer eens een borreltje drinken. Hadden ze overigens beter kunnen doen. Dan was tenminste de kans van het binnenhouden van de vuile was groter geweest. Het SKN heeft, overi gens niet ten onrechte, de indruk dat de gemeente Soest van de campingbe woners af wil. Dat dateert niet van gisteren. Reeds in 1963 kregen de toenmalige kampeerders te ver staan dat het kampeerterrein in 1965 zou worden opgeheven. De soep werd evenwel niet zo heet gegeten als ze werd opgediend en dus werd de datum van sluiting verschoven - verschoven - verschoven. Alleen werden nog stand plaatsvergunningen afgegeven aan hen die onafgebroken vergunningen hadden gehad. Opengevallen plaatsen mochten sindsdien niet meer in ge bruik worden genomen. Een oude wijsheid heeft Willem geleerd dat waar afgaat en niet bijkomt op den duur mindert. Zo ook in Soestduinen, met als gevolg dat er nu jaarlijks een exploitatie-tekort is van circa 5.000,-. Rekening gemeente Soest. Een tekort dat vrij eenvoudig kan worden wegge werkt wanneer de gemeente tot de datum van sluiting, zo die er komt, aspirant campinghouders in Soestdui nen meer speelruimte geeft. Van dit laatste is geen-sprake. Aanleiding voor de heer Lebrechthausen zijn kritiek te spuien en raadsleden en leden van de 2e Kamer voor het gebeuren in Soestduinen te interesseren. De SKN- voorzitter wordt bij het leveren van zijn kritiek niet gehinderd door enige tact. Desondanks heeft Willem Wan delaar evenmin een goed woord over voor de houding van de gemeente in deze nu al jaren spelende zaak. Vol wassenen en terzake kundige mensen moeten toch in staat worden geacht een waterdicht contract op te stellen waardoor het campinggegadigden voor Soestduinen mogelijk is daar te verblijven totdat al of niet definitief het doek valt. „Wil niet bestaat niet en kan niet ligt er naast" placht men vroeger in opperste wijsheid wel eens te zeggen. Maak dat de SKN en de gemeente Soest maar eens wijs. Het formele gedoe wint het van een jaarlijks tekort van 5.000,-. Alsof het om een pond bruine bonen gaat. Het actieve bestuur van de Volks Universiteit, afdelingen Soest en Soester- berg, heeft voor het kursusjaar '81 - '82 een uiterst gevarieerd programma sa mengesteld. Een programma dat is afgestemd op mensen die meer dan radio en teleVisie alleen in hun leven willen ontdekken. De stichting Volks Univer siteit stelt zich namelijk ten doel kursussen te organiseren waar een ieder, ongeacht zijn vooropleiding, zich verder kan ontwikkelen en ontplooien. Dat de kans op „verdrinken" uiterst gering is blijkt onder meer uit de bepaling dat het aantal deelnemers per kursus niet meer dan vijftien zal bedragen. Het is ondoenlijk het gehele scala aan lessen en kursussen op te sommen. Wie daar belangstelling voor heeft moet zeker niet verzuimen het nieuwe kursusboek- je aan te vragen. Het secretariaat van de stichting Volks Universiteit is geves tigd aan de Stadhouderslaan 30. Om u een voorproefje te geven van de mogelijkheden die u worden geboden volgt onderstaand een gedeeltelijk overzicht van het kursusprogramma. Algemene ontwikkeling Deze kursus is bedoeld als „snuffelkur- sus" voor mensen die het leren een beetje zijn verleerd. Velerlei onder werpen die belangstelling verdienen, kunnen worden aangeroerd. Voor een deel betekent dit, dat de kennismaking met bekende vakken zoals Nederlands, rekenen, geschiedenis en aardrijks kunde kan worden hernieuwd, terwijl nieuwe vakken als engels en maat schappijleer in alle gemoedelijkheid kunnen worden uitgeprobeerd. Burgerschapskunde Nederland is een demokraties land. Dit betekent, dat het Nederlandse volk mede verantwoordelijk is voor de wijze waarop het land wordt bestuurd. De meesten van ons merken dat al leen tijdens verkiezingen, als de poli tieke partijen proberen onze stem te winnen. Zo ontstaat het idee, dat besturen een zaak is van politici. Over de betrekkelijkheid daarvan en over de invloed van de burgers zelf, gaat deze kursus. Een korte verkenning van de bestuur lijke kaart van Nederland, een inde ling van de politieke partijen en een kennismaking met de praktijk van alledag vormen de basis van deze kur sus. Bewust lezen Kranten, tijdschriften, boeken, ze wor den voor iedereen geschreven. Waar om lezen zo weinig mensen ze? Voor een deel ligt dat aan de schrijvers. Hun soms ingewikkelde woordge bruik en een wat hoogdravende toon, schrikken de mogelijke lezers al gauw af. Toch kunnen ook die lezers zelf er veel aan doen om de weg voor zichzelf wat gemakkelijker te maken. Op eenvoudige en soms speelse wijze worden de kursisten wegwijs gemaakt in teksten die wij dagelijks tegenko men. Daarbij kiezen de kursisten zelf het materiaal waarnaar hun voorkeur uitgaat. Op grond hiervan wordt ge werkt aan het scheiden van hoofd- en bijzaken, het opsporen van sleutel woorden, het herkennen van feiten en meningen en dergelijke. Nederlands voor buitenlanders Deze kursus is bestemd voor in ons land wonende buitenlanders die het Nederlands redelijk beheersen. Behalve grammatica en spelling komt ook dé omgang "mét de taial aan bod; bijvoorbeeld via het gesprek een ver haal of in een discussie. Dit alles verloopt in een speelse vorm. Nederlands I (opfriskursus) Is dat wel goed Nederlands? Schrijf ik het zo wel zonder fouten? Wat is eigenlijk een meewerkend voorwerp? Velen die beginnen met een kursus in een vreemde taal hebben moeite met allerlei grammaticale begrippen. Deze kursus is gericht op hen, die de kennis van de Nederlandse taal willen ophalen en verbreden. De nadruk van deze „opfriskursus" ligt op het prak tisch omgaan met de taal. In elke les wordt geoefend in spreken, luiste ren, schrijven en lezen, steeds op een andere manier aan de orde gesteld. Nederlands II Een vervolgkursus op Nederlands I. Voor het inschrijven op deze kursus is het niet noodzakelijk dat de kursus Nederlands 1 is gevolgd. Kursus jeugdliteratuur Welk boek kies ik voor mijn kind als het jarig is, voor de mand van Sin terklaas, voor onder de kerstboom of zo maar eens als verrassing? Hoe kunnen we onze kinderen aanzet ten tot het lezen van een goed jeugd boek of samen met onze kleuter genie ten van een mooi prentenboek? Of met onze tiener praten over een jeugdboek dat we zelf ook gelezen heb ben. Onze docent stelt zich voor de avon den te laten bestaan uit het verstrek ken van informatie, maar ook uit het kennis nemen van en het bezig zijn met het boek zelf. Met betrekking tot de informatie zal gesproken worden over het begrip „wat is literatuur", jeugdliteratuur en wat is het belang van literatuur. Ook de nodige aandacht krijgt de fase van het kleuter- en kinderboek. Gespreks- en discussietechniek Hoe zeg ik wat ik denk? Hoe funk- tioneert een groep? Wat is de taak en de funktie van een gespreksleider? Hoe kunnen wij tot een goede uitwisseling van meningen en besluitvorming komen? De bovengenoemde vragen en problemen spelen vaak een belangrij ke rol in groepsgesprekken; het is daarom boeiend zowel in theorie als in praktijk meer inzicht daarin te krij gen. Wat mag, wat moet, iets over rechten en plichten in het leven van alle dag Hoe kom je aan goede rechtshulp? (al gemene inleiding). Als je huurder bent wat mag je van je verhuurder verwachten, watmoet jezelf doen? (huurrecht). Wat gebeurt er allemaal als jé gaat trouwen of gaat scheiden? (familie recht). Wanneer heb je nou recht op een uit kering, waar moet je naar toe? (so ciale verzekering). VAN WEEDESTRAAT 17 - SOEST TELEFOON 02155-13917 Je wordt op staande voet ontslagen of het bedrijf waar je werkt gaat fail liet, wat staat je te doen? (arbeids recht). Deze onderwerpen zullen zeker ter sprake komen, maar er is volop ruim te om het programma samen vast te stellen aan de hand van uw eigen vra gen. Voordrachtskunst Nostalgie is in! Geheel nieuw is een voordrachtskur- sus, welke wordt gegeven door de Soester voordrachts kunstenares Ma ria Maatman-Kamphues. In een twaalftal lessen wil zij u de eerste beginselen bijbrengen van de voordrachtskunst; het brengen van een gedicht, het lezen van proza en dergelijke. Dit alles op een gezellige manier met o.a. eenvoudige spraakoe- feningen, simpele ademhalingsgym- nastiek, het corrigeren van de houding, de presentatie, tonatie enz. Een kursus voor diegenen die wel eens „iets" willen voordragen, maar het niet goed durven, een kursus ook met een knipoog naar „vroeger". Een robbertje bridge De laatste tijd is er een opleving te bespeuren om zelf weer iets te doen, samen met anderen. Spellen doen is weer in. Gezien het sukses van de bridgekur- sus in het afgelopen jaar, gaan wij er het komende kursusjaar mee door. Ditmaal voor beginners en gevorder den. Deelnemers aan deze kursus schrijven in als individu, niet als paar. De pa ren worden op de kursus in overleg met de deelnemers ingedeeld. Schaken 12 avonden, waarin u dit fascinerende spel kunt leren om er vervolgens ja renlang plezier aan te beleven. Aan de hand van veel praktische oefenin gen worden u de grondregels van opening middenspel en eindspel bij gebracht. Daarna zult u ook als clubschaker geen gek figuur meer slaan. Tevens zal u de gelegenheid worden geboden tenminste het KNSB Toren diploma te behalen. Muziek Als u naar muziek luistert bij de ra dio, t.v. of in de koncertzaal, denkt u dan ook: had ik maar wat meer kennis van de muziek, dan zou ik er meer van kunnen genieten? Dat zou kunnen. Toch is muziek niet iets waar je veel over moet denken of waar je iets mee moet doen. Hier geldt vaak: hoe meer je denkt, hoe minder je voelt. Veel wezenlijker is dus dat muziek u iets doet. Zoals uw keuze van een kledingstuk wordt bepaald door hoe het „oogt", zo laat muziek zich vooral genieten door hoe het klinkt. Zo beoogt ook deze kursus u, door het meewaarderen van de uitvoering, de instrumentatie, de vorm of de ge luidsweergave, de keuze van muziek iets gemakkelijker te maken. Brood bakken in Soest Meester bakker E. van Brummelen, eigenaar van de bekende bakkerij aan de Kerkstraat 13, is tot ons genoegen bereid gevonden deze kursus in zijn bakkerij voor ons te geven. Aan deze kursus kan iedereen mee doen, mannen en vrouwen, jonge ren en ouderen. De recepten worden door bakker van Brummelen gedikteerd terwijl het deeg rijst of het brood in de oven staat. Graag dus pen en papier mee nemen. Verder een schort en pannelappen. We gaan diverse soorten brood le ren bakken en o.a. een alternatief brood. Tijdens de les wordt u door de fam. van Brummelen verwend met een kop je koffie. Bakker van Brummelen zal proberen rekening te houden met de wensen van de kursisten ten aanzien van hetgeen er gebakken wordt. En aan het eind van elke les mag men het resultaat van die avond mee naar huis nemen. De laatste les zal bestaan uit een kof fiemaaltijd (met het zelf gebakken produkt uiteraard). Vegetarisch koken Iedere week worden een aantal vegeta rische gerechten klaargemaakt. Voor afgaand aan het koken worden de ge rechten en de bereiding daarvan, be sproken. Voorts zal aandacht besteed worden aan de achtergronden van het vegeta risme en de daarin bestaande stro mingen. Verzorging van huisdieren In deze kursus zullen aanschaf, ver zorging en verpleging van onze hond. kat, kip, konijn, cavia, duif, kanarie en alle andere dieren, die we zo al in en om ons huis houden, centraal staan. Aan eerste-hulp-verlening zal eveneens aandacht worden geschon ken. Vanzelfsprekend zal er gelegen heid tot vragenstellen zijn. Frankrijk zoals u het niet kent Wij zullen reizen en wandelen door twee landelijke provincies van Frank rijk met een historie van duizenden jaren: de Périgord en de Quercy. Landschap en geschiedenis zijn hier met elkaar verweven. Nergens in Europa zijn de getuigenis sen uit de steentijd zo talrijk. Steden, dorpen, kastelen, kloosters en grotten houden onze blik vast. Maar ook groe ne rivierdalen en dorre vlakten, de Causses. De dia's en de zorgvuldig gedocumen teerde bandteksten worden geïllu streerd door passende muziek. Deze kursus wil aansporen tot het be leven van natuur en cultuur van een streek waar velen vakantie houden en die toch zo rustig is gebleven. 3 lezingen met dia's op de maandag avond. Serie lezingen over natuurgeneeskunde In deze serie van 6 avonden zal een beeld worden geschetst van de wij ze waarop in de natuurgeneeskunde ziekteh worden beschouwd en behan deld, waarbij tevens enige specifieke therapieën accupunctuur, reflex- zönetherapie, kruidentherapie, homeo pathie, en bepaalde diagnostische me thoden zoals iris-diagnose, polsdiag nose nader worden belicht. Soesterbergsestraat 53 - tel. 02155-12419 Steenhoffstraat 13 - tel. 02155-10115 Voeding en voedingsmiddelen Deze kursus is bedoeld, om meer in zicht te krijgen in voeding en in de pro- dukten die ons daarvoor worden aan geboden. Ook de als „gezond" aangeprezen pro- dukten worden nader bekeken. In de „gezondheidskoorts" zoals wij die tegenwoordig kennen, worden vaak „alternatieve" systemen ingevoerd. Waarbij men zich kan afvragen of de ze „alternatieven" gezonder zijn dan de ons bekende voeding. In de meeste gevallen zijn ze wel duur der. Voor een gerichte keuze is de kennis van de voedingsleer onmisbaar. Fruit in uw tuin Deze kursus behandelt de problemen waar u mee te maken krijgt zodra u het plan heeft opgevat klein of groot fruit te gaan aanplanten Waar kan u wat kweken, hoeveel moet ik aanplanten, welke ras kies ik (zéér belangrijk en door particulieren bijna altijd tot hun eigen schade verwaar loosd), hoe bewerk ik de grond voor de aanplant, snoeien, oogsten, bewa ren. De kruidentuin De aanleg en het onderhoud van de kruidentuin worden behandeld, alsme de iets over het gebruik van de ver schillende kruiden in de keuken. Het kiezen van een gunstige plek in uw tuin, de voorbewerking van de grond, het beplantingsplan: welke vaste en één-jarige kruiden. RESTAURANT Van den Brink Soesterbergsestr. 122 Soest Tel. 02155-12706 HAAST? Vraag dan onze spijskaart aan, dan kunt U bestellen vanuit uw bureaustoel! De Groote Peel is een natuurgebied waarop men in Brabant erg zuinig is. In vele boeken werd erover verhaald en vooral „De Peelwerkers" geldt als de bekendste. Deze peelwerkers uit het verleden, leden geduchte armoede en sjouwden via vele ongebaande wegen en over knuppeldammetjes (aange legd, daar waar het te moerassig was) naar de plekken, waar (een beetje) geld te verdienen was... Thans echter is het één groot natuur reservaat geworden en kan het behou den blijven voor het nageslacht, zoals dat zo mooi wordt genoemd. Maar wij kunnen ons er „rijk" door voelen, dat het toch maar de reservaten zijn, waarin zo enorm veel te genieten valt voor de ware natuurliefhebber. Tal lozen, en niet alleen uit eigen land, trekken zuidwaarts om de schoonheid van dat gebied nader te onderzoeken en te genieten... Nimmer zullen zij worden teleurgesteld! Ook Noord-Brabant heeft zijn I.V.N.- afdelingen die, net als in onze omge ving, mensen rondleiden en wegwijs maken tijdens de maandelijkse natuur wandelingen. Ook zij weten, dat, mede daardoor velen worden wakkerge- schud en alert zullen zijn, als er weer eens „gerommeld" wordt in een of ander natuurgebied. Deze maandelijkse wandelingen gaan volgens gebaande paden. Moet ook wel, omdat anders teveel wordt platge lopen en heel veel zonder opzet wordt vernield. Omdat de werkgroep excursies van afd. Eemland goede contacten on derhoudt met zeer vele andere afde lingen in het land wordt op deze wijze de mogelijkheid geschapen tot weder zijdse kennismaking met eikaars na tuurgebieden. Gidsen staan altijd klaar voor ont vangst en het tonen van de mooiste plekjes. Heel veel medewerking wordt daarbij ondervonden van de beheer ders van de diverse terreinen, die toestemming tot betreding van zelfs „verboden" gebied verlenen. Zo is het zaterdag 5 september de afdeling Asten-Someren, welke met tien gidsen klaar staat voor ontvangst. Vijf gidsen zullen er zijn voor de rondleiding in de Groote Peel, en vijf om het beekdallandschap langs en rond de Astense Aa te laten zien. Beide wandelingen duren tweeën eenhalf uur en tussentijds zal een bezoek worden gebracht aan een mu seum, waar alles over de Peel-his- torie te vinden zal zijn. Flora en fauna zullen in beide gebieden weer anders zijn, zodat er voor de liefhebbers volop te genieten valt. De I.V.N.-Eemland excursie van zater dag 5 september o.l.v. Rita Kuiper geldt als een dagtocht, hetgeen zeggen wil, dat omstreeks half acht van het Stationsplein in Amersfoort wordt ver trokken en na diverse halteplaatsen in Soest, om acht uur op het Stationsplein te Baarn de laatste deelnemers worden opgepikt. Nog slechts enkele plaatsen wachten op invulling. Voor hen, die meewillen, luidt het opgave-adres: Joke Pidoux, Jacob Catslaan 15, te Soest (02155- 16487). Prijs: 27,50 voor leden en donateurs en 30,- voor hen, die dat niet zijn. Ook U bent, mits uit het goede hout gesneden (natuurliefhebber), van harte welkom. ALLES VOOR DEBADKAMER. LOODGETERS8EDRUF KOELEMAN BV Steenhoffstraat 55,3764 BJ Soest, Tel. 02155-11555. Heropening lunchroom De Kroon De in Soest-Zuid gevestigde lunchroom De Kroon heeft nieuwe eigenaren. Wim en Yvonne Maassen - Witteveen beginnen hun Horeca-avontuur op 2 september a.s. Op die dag een feeste lijke receptie tussen 17.00 en 21.00 uur. „Smitshof" houdt woensdag 9 sept. de winkel 's avonds open Aan de winkeliersvereniging „Smits hof" is vrijstelling verleend van het bepaalde in de Winkelsluitingswet om op woensdag 9 september van 09.00 tot 21.00 uur het tienjarig bestaan van de Smitshof te vieren. Baarmoederhalskanker onderzoek Vrouwen die geboren zijn in 1922,1925, 1928, 1931, 1934, 1937, 1940, 1943, 1946, 1949,1952 en 1955 zijn één dezer dagen uitgenodigd om deel te nemen aan het Baarmoederhalskankeronderzoek on der de vrouwelijke bevolking van 25 tot en met 59 jaar. Mochten er vrouwen zijn die in een van de genoemde geboortejaren zijn geboren en geen oproep hebben ontvangen, dan kunnen zij zich wenden tot de afdeling volks gezondheid van de gemeentesecreta rie, telefoon 16744, toestel 411. Zij krijgen dan alsnog een oproepings- kaart.

Soester Courant | 1981 | | pagina 3