Karakter Kamer van Koop handel sterk veranderd ütekoop je ba l r. SVIaak van uw mooiste foto uw grootste foto. •<3<m Drs. JC. van Ek bij afscheid: ®ansf!9etoer vraagt; uw aandacht; voor- „De Vrije Teugel' met vakantie-aktiviteiten Gemeenterekening en rekeningen bedrijven 1978 Openbare commissievergaderingen Bouwzaken Aflossing van de wacht Kamer 28 augustus 's middags gesloten vrijetijdskleding K/%" Yn Hinderwet 1 Met de minipostervan Presto Print. IVestofVint 7 (Openbare bekendmaking) Burgemeester en wethouders brengen ter openbare kennis dat de gemeen- terekening en de rekeningen van de gemeentebedrijven over het dienst jaar 1978 aan de gemeenteraad zijn aangeboden en vanaf heden ge durende 14 dagen ter secretarie der gemeente voor een ieder ter lezing gestelder8el6gd Gn tegen betaling der kosten algemeen verkrijgbaar zijn Brinkwe8 augustus - 16.00 uur - gebouw gemeentewerken, Lange commissie openbare werken De agenda vermeldt o.m. behandeling rapport „Het groen van Soest in cijfers en feiten voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet t.b.v. de uitbrei ding kleed/clubakkommodatie sportpark Bosstraat-Oost; voorstel tot het onttrekken aan het openbaar verkeer van een gedeelte van de Schooldwarsweg te Soesterberg; voorstel tot het onttrekken aan het openbaar verkeer van gedeelten van de Adriessestraat, de Dijkhuisstraat en het Sinnemaplein te Soester berg; mededelingen omtrent de aanleg van de persleiding voor afvalwater Soesterberg naar Soest. dinsdag 1 september -19.30 uur - gebouw gemeentewerken, Lange Brink- weg; commissie ruimtelijke ordening woensdag 2 september -16.30 uur - commissiekamer gemeentehuis: commissie algemene bestuurszaken Aan de orde komt o.m. voorstel tot vaststelling wijziging van de Verordening regelende het toekennen van een penning voor natuur, landschaps- en stedelijk schoon der gemeente Soest. woensdag 2 september -19.30 uur - gebouw gemeentewerken, Lange Brink- weg: commissie verkeer donderdag 3 september 19.30 uur - gebouw gemeentewerken, Lange Brinkweg: commissie financiën en grondbedrijf Op de agenda staat: Brief d.d. 15 juli 1981 van het Regionaal Sociaal Werkvoorzienings- schap Amersfoort en Omgeving inzake vaststellen begroting en le be grotingswijziging 1981 en brief voor kennisgeving aan te nemen. Financieel verslag 1980, begroting 1982, wijzigingen begrotingen 1981 en 1982 politieschool „De Boskamp" te Leusden. Brief van het I.A.M. d.d. 22 juni 1981 inzake jaarrekening 1980 met voor stel geen bezwaar te maken, dat instemming met de reservering niet betekent dat ook akkoord wordt gegaan met betaling van S.O.A.G.- schuld. Brief van het I.A.M. d.d. 22 juli 1981 inzake ontwerp-begroting 1982. Voorstel uitnemen van gronden uit grondbedrijf i.v.m. beëindiging exploitatie complex 32A „Overhees II-l". Voorstel inbreng van gronden bij het grondbedrijf. Voorstel beschikbaar stellen van een krediet t.b.v. uitbreiding kleed/ clubakkommodatie sportpark Bosstraat-Oost. Voorstel verlenen van een krediet voor aanleg van gasleidingen en C.A.I.-aansluitingen t.b.v. het woonwagencentrum aan de Koninginne- laan. Voorstel beschikbaar stellen van leningen en bijdragen aan de Woning bouwvereniging Soest voor bouw van 25 woningwetwoningen in plan Albert Cuyplaan. Voorstel vaststelling van een formulier aangiftebiljet „zuiverings rechten Soesterberg". Voorstel aankoop van een perceel grond, gelegen nabij de Dalweg te Soest van de heren P. J., F. A. en M. C. van de Breemer. Voorstel verkoop van gronden in bestemmingsplan Overhees H, le fase aan de Woningbouwvereniging Soest voor 53 woningwetwoningen. Voorstel verkoop van een perceel grond aan de Van Burenlaan te Soest aan Soester Woonbouw B.V., Voorstel verkoop om niet van een perceeltje grond, gelegen aan de Lange Brinkweg te Soest aan de heer A. Meidam te Soest. Voorstel verkoop van het perceel Wilhelminalaan 24 te Soest aan de heer A. F. IJsselstein te Soest. Voorstel tot het aangaan van een overeenkomst met de Staat der Ne derlanden, waarbij de gemeente aan de Staat der Nederlanden een za kelijk recht verleent voor het hebben en onderhouden van twee pers leidingen op de percelen kadastraal gemeente Soest, sectie E., num mers 2903, 3702, 3541 en sectie D nummers 3978 en 3979. Voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet voor aanschaf van buitenzonwering t.b.v. 5 lokalen van Weth. de Haanschool. Voorstel inzake jaarrekening 1980, het middellange termijnplan en de middellange termijnbegroting 1982-1987, alsmede rapport financiering Waterleidingbedrijf Midden-Nederland. Voorstel tot het garanderen van rente en aflossing van door de Stich ting Christelijk Bejaardencentrum Groot Engendaal te sluiten geld leningen t.b.v. de renovatie van het verzorgingstehuis aan de Dalweg. Voorstel voorlopige vaststelling van de gemeenterekening en be- drijfsrekeningen voor 1978, tot goedkeuring van de rekening van de Stichting voor Lichamelijke Opvoeding en Sport en tot vaststelling van de rekening van de Stichting Zwembaden. Voorstel garanderen van rente en aflossing van door derden te ver strekken geldleningen en het verstrekken van leningen van overheids wege voor de aanschaf, verbetering dan wel aanpassen van woon wagens op grond van de Beschikking geldelijke steun woonwagens. dinsdag 8 september - 19.30 uur - kantoor gas- en c.a.i.-bedrijf, Lange Brinkweg: commissie gas- en c.a.i.-bedrijf De agenda vermeldt o.m. Krediet voor aanleg gasleidingen en het maken van c.a.i.-aansluitingen t.b.v. het woonwagencentrum aan de Koninginnelaan. Jaarverslag 1980 Gasbedrijf Centraal Nederland. Begroting 1982 Gasbedrijf Centraal Nederland. Jaarstukken 1980 gas- en c.a.i.-bedrijf. De agenda's en stukken liggen vanaf heden ter inzage in het INFOrma- tiecentrum. Spreekrecht publiek 1. Vanaf één kwartier vóór en tot aanvang der commissievergadering kunnen sprekers uit het publiek zich bij de voorzitter der commissie opgeven voor het stellen van vragen of het geven van een toelichting bij een bepaald agendapunt. 2. Voor de behandeling van de agenda geeft de voorzitter de sprekers uit het publiek de gelegenheid hun opmerkingen kort en bondig aan de commissie kenbaar te maken. De spreektijd is beperkt tot 5 minuten per persoon en duurt in totaal niet langer dan 30 minuten. 3. De commissie kan de door de sprekers uit het publiek gemaakte op merkingen bij haar beschouwingen betrekken. 4 De voorzitter kan, indien daaraan bij de meerderheid van de com missie behoefte blijkt te bestaan, de sprekers uit het publiek vragen hun opmerkingen bij de behandeling van het agendapunt te verdui delijken of aan te vullen. Openbare bekendmaking) Toepassing artikel 19 Wet op de Ruimtelijke Ordening en artikel 50, lid 8 van de Woningwet. Bij het college is een aanvraag binnengekomen voor: het verbouwen en uitbreiden van de villa „Egghermonde" tot op leidingscentrum op het terrein Banningstraat 6 te Soesterberg (kadas traal bekend gemeente Soest, sectie E., nrs. 2483 ged. en 3878 ged. Genoemd bouwplan ligt vanaf vrijdag 28 augustus a.s. gedurende 14 dagen ter inzage op de gemeentesecretarie (afdeling I) op de werkdagen tussen 9 en 12 uur. Gedurende bovengenoemde termijn kunnen bij het college van b. en w. schriftelijke bezwaren worden ingediend tegen het bouwplan. „Als secretaris van een Kamer van Koophandel functioneer je als een spin in een web van vele relaties tussen overheid en bedrijfsleven. Als zodanig kun je belangrijk werk doen, zowel voor individuele ondernemingen als voor het regionale bedrijfsleven in totaliteit. Wel is het effect van je in spanningen vaak moeilijk te meten". Dit zegt drs. J. C. van Ek, die per 1 september zijn functie als secretaris van de Eemlandse K.v.K. neerlegt. „We hebben getracht de afgelopen jaren veel gewicht toe te kennen aan belangenbehartigende rol van de Kamer, alsmede aan de voorlichtende activiteiten. In het verleden werd de Kamer van Koophandel nog te veel gezien als een soort vergunningen winkel. Op zichzelf is dat ook te be grijpen. Immers, elke onderneming wordt bij de aanvang geconfronteerd met de registratieplicht en het even tueel moeten hebben van een ver gunning. Maar het moet niet blijven bij dat eerste contact. Daarom hebben we de afgelopen ja ren intensieve relaties onderhouden met de organisaties van het bedrijfs leven in de regio en in de verschil lende gemeenten. Op die manier ben je ook sneller geïnformeerd omtrent hetgeen binnen bepaalde branches speelt, zodat je op basis daarvan ook de belangen van het bedrijfsleven bij de overheid beter kunt behartigen. Die activiteiten zijn dan ook in omvang enorm toegenomen. Dat hangt natuur lijk ook samen met de toenemende invloed van de overheid op het •eco nomisch gebeuren, want de ontwik keling van bestemmingsplannen, het verkeersbeleid, de enorme hoeveelheid milieumaatregelen, de planning van winkels e.d. zijn zaken, die diep kun nen ingrijpen in de ontplooiingsmoge lijkheden van de ondernemingen. In het verleden werden bij de uitstippe- ling van dergelijke beleidsplannen de economische aspecten veelal onderbe licht. Door de inbreng van de Eemland se K.v.K. is wat dat betreft toch wel het een en ander veranderd", aldus Van Ek. Groeistad Als voorbeeld noemt hij het onlangs verschenen rapport Eemland, werk loos toezien?, dat door het Gewest, in nauwe samenwerking met de K.v.K. is opgesteld. Daarin wordt bij de ge meenten aangedrongen op vereenvou diging en soepele toepassing van al lerlei procedures. Ook is als resul taat daarvan in elke gemeente een bedrijfscontactfunctionaris aange wezen, Positief acht Van Ek ook het besluit van de gemeenteraad Van Amersfoort om de groeistadtaakstel ling te accepteren. „Wij hebben daar voor vanaf 1976 gepleit en nu is de kogel dan door de kerk. Ik ben blij, dat een grote meerderheid van de raad aan de groeistadplanning steun heeft gegeven". Ook het feit, dat in de verschillende gemeenten hard wordt gewerkt aan de oplossing van het tekort aan bedrijfs terrein, schrijft de aftredende K.v.K.- secretaris mede op het conto van de Kamer. „Wij hebben aan dat vraag stuk verschillende studies gewijd en op basis daarvan intensief overleg ge voerd met de gemeenten en het pro vinciaal bestuur. Op dit moment is er nog een beperkt aanbod van bedrijfsterrein, maar er zijn verschillen zijn verschillende plannen in ontwik keling". Hij noemt daarbij Soest, Leusden en Woudenberg, terwijl in Amersfoort de laatste hand wordt ge legd aan het zogenaamde „nood plan". Dit laatste plan betreft een intensiever gebruik van het huidige industrieterrein De Isselt om de pe riode tot 1985, wanneer het nieuwe be drijfsterrein De Hoef zal zijn gereali seerd, te overbruggen. Gezamenlijke aanpak Tal van andere voorbeelden van plan nen of projecten, die mede door Van Ek c.s. zijn geïnitieerd. Zaken als de bij het Arbeidsbureau ingevoerde Sollicitantenbank, een gemeentelijke urgentieregeling voor woningtoewij zing aan economisch gebondenen, de betrokkenheid van de Kamer bij het Drs. J. C. van Ek (35) is, als hij op 1 september zijn functie neer legt, bijna negen jaar in dienst bij de Eemlandse Kamer ge weest. Aanvankelijk als econo misch stafmedewerker, later als adjunct-secretaris en sedert 1 juni 1977 als secretaris. Als zodanig volgde hij mr. F. C. A. Eenhorst op. In die periode heeft hij diverse neven-activiteiten ter behartiging van de belangen van het bedrijfsleven, ontplooid. Zo was hij Kroonlid van de Regionale Raad voor de Ar beidsmarkt, bestuurslid van het ETI-Utrecht, voorzitter van de werkgroep Public Relations van de Vereniging van Kamers van Koophandel en Fabrieken in Ne derland, secretaris van de Stich ting Informatieblad Kamers van Koophandel en maakte hij deel uit van allerlei commissies en werkgroepen op lokaal en re gionaal niveau. Zijn vertrek bij de Kamer houdt verband met zijn benoeming tot directeur van de Amersfoortse Verzekeringen Beheer BV. Op 28 augustus wordt tijdens een re ceptie in hotel „Huize Den Treek", Trekerweg 23 te Leus den-Zuid van 16.00 tot 18.00 uur gelegenheid gegeven afscheid van de heer Van Ek te nemen. Tevens zal in dat kader drs. H. F. Witte worden geïntroduceerd als nieuwe secretaris. Ter ver sterking van het secretariaat van de Kamer is voorts drs. C. A. J. Floor op 1 juli in dienst getreden als economisch staf medewerker. Tezamen met drs. A. Boone, die reeds enige jaren als economisch stafmedewerker bij de Kamer in dienst is, en ge assisteerd door de andere (staf) medewerkers, zullen zij het nieuwe team vormen. winkeltoewijzingsbeleid in de ver schillende gemeenten, maar ook min der in het oog springende zaken als de bewegwijzering en de beveiliging van het Amersfoortse industrieterrein, schieten hem te binnen. Verder wijst hij op enkele nog lopen de initiatieven, zoals de opzet van een ambachtsverzamelgebouw in Amers foort en de vestiging van een depen dance van het Centrum voor Vakop leiding voor Volwassenen in Amers foort. Bij al deze zaken benadrukt Van Ek, dat het steeds gaat om een gezamen lijke aanpak. Met de overheid en vaak ook met de belanghebbende (branche) organisaties van het bedrijfsleven. „We leven meer dan ooit in een over- leg-economie. Vroeger kon je als K.v.K. veelal volstaan met het schrijven van een goed geargumenteerde brief of een gesprek met bijvoorbeeld de be trokken wethouder. Nu loopt de besluit vorming over veel meer schijven en daarop moet je als belangenbehar- tigend instituut instellen. Niet alleen moet je een initiatief goed met cijfer materiaal e.d. onderbouwen, je moet daarover ook met diverse instanties, zowel op bestuurlijk en ambachtelijk niveau, spreken. Eerst wanneer er voor een bepaald plan een brede steun is gevonden - waarbij ook de publici teit een belangrijke rol speelt - krijgt een ontwikkeld initiatief realisatiekan sen". Defensief Soms is het werk van de Kamer al leen maar defensief van aard. De'heer Van Ek noemt als voorbeeld het ont- werp-Toetsingskader Bedrijfsvesti ging, dat vorig jaar door de provincie werd gepresenteerd. „Wij hadden nog al moeite met dat plan, vooral omdat de ontplooiingsmogelijkheden van reeds gevestigde bedrijven in sommige gemeenten aan banden werden gelegd, zonder dat daartegenover een alterna tieve lokatie stond. Mede door onze kritiek en het overleg, dat met diver se andere instanties daaromtrent is ge voerd, hebben GS van Utrecht dit plan in overweging genomen. Naar onze op vatting moet een dergelijk toetsings kader veel meer een stimulerende aan pak behelsen. Ik hoop dat wanneer de gewijzigde plannen worden gepresen teerd, daarmee rekening wordt ge houden". Voorlichting Groot belang hecht Van Ek aan een goede voorlichting aan individuele on dernemingen. „De laatste jaren is ook op dat terrein de behoefte enorm toe genomen. De overheid heef* tal van zo wel stimulerende als belemmerende maatregelen getroffen, met als gevolg dat de bedrijven vaak door de bomen het bos niet meer zien. De wegwijs- functie van de Kamer van Koophandel is daarom erg belangrijk. Niet alleen op het terrein van de economische wetgeving, maar ook waar het gaat over zaken als subsidieregelingen, aanvraag van bouwvergunningen en hinderwetzaken Steeds meer bedrijven doen een be roep op het bureau van de Kamer, waar in de loop van de tijd veel know how en documentatie op tal van eco nomische en juridische terreinen is opgebouwd. „Het informatieblad, waarvan Van Ek mede oprichter is en dat inmiddels door 22 KvK's met een oplage van ruim 350.000 exempla ren wordt uitgegeven, is daarbij een belangrijk communicatiemiddel", meent de scheidende secretaris. Uit een recentelijk afgesloten onder zoek blijkt, dat het informatieblad bij zonder wordt geapprecieerd. Spe ciaal g^ldt dat ook voor de,apart uit gegeven bijlagen, zoals dé wegwxjs- kranten. Daarnaast noemt Van Ek de diverse voorlichtingsbijeenkomsten en cursussen die door de Kamer wordt opgezet. Een belangrijk in voorberei ding zijnd project betreft de voorlich ting aan de „startende ondernemers". „Dat willen we meer stelselmatig gaan doen aan de hand van een in samen werking met andere instanties opge steld werkboek. Begin september zal daaromtrent meer bekend worden' Jammer vindt Van Ek het, dat hij het betrekken van het nieuwe pand aan het Stationsplein niet meer kan meema ken. „Juist in die nieuwe behuizing zal de KvK-nieuwe-stijl nog beter tot zijn recht kunnen komen, vooral voor wat de voorlichting betreft". Er zal op korte termijn een actuali sering plaatsvinden van het distribu tie-planologisch onderzoek (DPO) dat het Centraal Instituut voorliet Midden- en Kleinbedrijf (CIMK) in 1978 in Leusden heeft gehouden. Dat onder zoek vond plaats in het kader van de realisering van het hoofdwinkelcen trum „Hamershof" in Leusden, waar in onder meer een warenhuis van 3.000 m2 is gepland. De vestiging van een warenhuis van een dergelijke grootte wordt thans ech ter mede als gevolg van de economi sche recessie Problematisch geacht. In het kader van het ontwerp-struc- tuurplan Leusden is becijferd, dat de gemeente Leusden rond 1990 30.000 in woners zou dienen te tellen, wil er sprake zijn van een voldoende draag vlak voor de thans aanwezige en ge plande voorzieningen (warenhuis buurtsteunpunten. Anderzijds bestaat er bij de winkeliers in de „Hamers hof" behoefte aan een „trekker". De werkgroep Midden- en Kleinbedrijf van de gemeepte Leusden, waarin ook de Kamer participeert, heeft in haar vergadering van 9 juli dan ook beslo ten dat zo snel mogelijk aanvullend onderzoek moet worden ingesteld. Ook zal dat onderzoek dienen uit te wij zen of de geplande realisatie van buurtsteunpunten nog verantwoord is. Het kantoor van de Kamer van Koop handel zal in verband met het afscheid van drs. J. C. van Ek op 28 augustus in de middag gesloten zijn. 's Morgens kunt u op de normale ope ningsuren terecht (9-12 uur). Met de nieuwe grofgebreide truien loop je niet meer in de kou! Ze zijn er in room, bor deaux en blauw v.V\feedestraatTlc tel.12424 Soest w, spullen- 3©>5BA Soesterbergsestraat 53 - tel. 02155-12419 Steenhoffstraat 13 - tel. 02155-10115 Op kinderboerderij „De Vrije Teugel" zijn gedurende de hele maand augus tus vakantie-aktiviteiten georgani seerd. Ook in de laatste week van de ze maand is er nog van alles te doen voor kinderen van 4 t/m 12 jaar. In de week van 25 t/m 29 augustus kunnen de kinderen op het terrein zelf een dorp bouwen: huizen, winkels, stadhuis, wegen en noem maar op. Rond dat gebouw kunnen dan weer allerlei andere dingen gedaan worden. Wat komt er allemaal niet kijken in een dorp. Hoe het precies gaat wor den is nog een verrassing. Dat hangt vooral af van de ideeën die de kinde ren zelf hebben. In ieder geval bestaat de mogelijkheid dat de kinderen in de nacht van vrijdag op zaterdag in hun eigen dorp blijven slapen. De aktiviteiten van de kinderboerde rij vinden plaats op dinsdag-, donder dag- en zaterdagochtend van 10.30 - 13.00 uur en op dinsdag-, woensdag-, donderdag-, vrijdag- en zaterdagmid dag van 14.00-17.00 uur. Adres: Kinderboerderij „De Vrije Teu gel", Vedelaarpad 53, Soest. Tel. 02155- 18136. "Kapsalon 'n goed verzorgd kapsel voor HAAR en voor HEM Steenhoffstraat 53 - Soest - 02155-21433 Op de gemeentesecretarie (afdeling I) en de bibliotheek aan de Albert Cuyplaan liggen ter inzage verzoeken van: J. Teunissen, Weteringpad 1 te Soest om een nieuwe, de gehele inrich ting omvattende vergunning in verband met uitbreiding/wijziging van een bandzagenfabriek op het perceel Weteringpad 1 te Soest (kad. ge meente Soest, sectie G.nr. 5084 Beerepoot Produktie B.V., Dijkhuisstraat 23 te Soesterberg om een vergunning voor het oprichten, in werkinjpbrengen en in werking hou den van een fabriek van stalinrichtingen op het perceel Dijkhuis straat 23 te Soesterberg (kad. gemeente Soest, sectie E., nr. 3144). T. van Mil, Laanstraat 64 te Soest om een nieuwe, de gehele inrichting omvattende vergunning in verband met uitbreiding van een autoplaat werk- en spuitinrichting op het perceel Laanstraat 64 te Soest (kad. gemeente Soest, sectie G., nr. 5390). W. Berkhof, Laanstraat 82 te Soest om een vergunning tot het uitbrei den van een garage-werkplaats op het perceel Laanstraat 82 te Soest (kad. gem. Soest, sectie G., nr. 6403). Men kan gemotiveerde bezwaren tegen het verlenen van de vergunning schriftelijk bij het college van burgemeester en wethouders inbrengen gedurende één maand na datum van terinzagelegging van het verzoek d.d. 26 augustus 1981. Gemotiveerde bezwaren kunnen mondeling in persoon of gemachtigde wor den ingebracht op de hierna genoemde zitting, waar gelegenheid wordt gegeven tot een gedachtenwisseling over de vraag tussen college, de aan vrager en de overige aanwezigen. De openbare zittingen worden gehouden op donderdag 10 september om resp. 9 uur, 9.30 uur, 10 uur en 10.30 uur in het gemeentehuis. N.B. Alleen zij die tijdig (schriftelijk of mondeling) bezwaren hebben in gebracht tegen de aangevraagde beschikking kunnen later beroep instel len, tenzij wordt aangetoond dat men redelijkerwijs niet in staat is ge weest (tijdig) bezwaren in te brengen. Indien de indiener van schrif telijke bezwaren daarom verzoekt, worden zijn persoonlijke gegevens niet bekendgemaakt. Dit verzoek moet schriftelijk, tegelijkertijd met het bezwaarschrift, bij het college van b. en w. worden ingediend. INFORMATIES: INFO-CENTRUM, STEENHOFFSTRAAT 9a, TELEFOON 02155-22555. OPEN MAANDAG t/m VRIJDAG VAN 10.00 -12.30 - 13.30 - 17.00 UUR Hebt u 'n kleurenfoto die een vergroting op poster formaat waard is? Lever dan van 17 augustus t/m 30 september 't negatief bij ons in Voor slechts 9,90 ontvangt u dan 'n prachtige miniposter. Op 't formaat 30x 30 cm of 30 x 40cm Weerzo'n reuze-aan bieding van uw Presto Print fotovakman. 'n Presto Print Fotovakman, daar krijg je ook adviezen van. Uw kleurenfoto's binnen 2 dagen prachtig afgedrukt. Stapt u eens vrijblijvend binnen bij uw Combifoto-vakman, voor foto, film of video. Birkstraat 2, Soest. tel. 12874. VUfoto-film-uideocV

Soester Courant | 1981 | | pagina 7