Ad Hooft de nieuwe schutterskoning Gildefeesten 1981 een geslaagde happening msssm Maak van uw mooiste foto uw grootste foto. ©/zón Gijs en Bep van Zijtveld ,,een paar apart" in de Paardenwereld - Waar was je nou? Uitslagen recreatie-loop Gildefeesten Met de minipostervan Presto Print. sa® RestoRint TALENPRAKTIKUM AMERSFOORT SPREEK- EN LUISTERVAARDIGHEID INTENSIEVE KURSUS: 20 WEKEN Diefstal uit auto's internationale meubelbeurs utrecht Ik was even in de lUnïSopp/jp Uitslagen paardesport- programma Gildefeesten 1981 «fel Vffï J WfË WÊKÊÊÊ W Soester Courant van woensdag 2 september 1981 Het is al zo dikwijls gezegd en geschreven; het geluk is nooit met de dommen. En over geluk heelt het bestuur van het Groot Gaesbeeker Gilde dit jaar niet te klagen gehad. Een zeer gevarieerd en aantrekkelijk programma stond er al borg voor dat Soest zich de afgelopen dagen zou laten zien. Uitsluitend de weer goden konden de pret en alle zorg die vooraf aan de samenstelling van het pro gramma was besteed nog bederven. Zover is het niet gekomen. Alle buiten- gebeurens speelden zich onder ideale weersomstandigheden af en dus zullen de Gildefeesten 1981 als een van de meest geslaagde de geschiedenis ingaan. Foto: Herman van Dam Foto: Herman van Dam «.vu -v Drukkerij Smit en de Soester Courant met paardekrachten in de lucht tijdens de Gilde-leesten Ceremonie Protocolair. Door over de vaandelvlag van het Gilde te lopen is zijn koningschap voor de regeerperiode 1981-1982 officieel een feit. Uitslagen schieten Gildefeesten Schutterskoning: Ad Hooft, 285 e schot Foto: Goos van der Wilt Ria Valk, tijdens de openingsavond goed vooreen daverend sukses. Schieten afd. A.; 1. W. v.d. Breemer 2. P. van Dijssel 3. W. Hofslot Schieten Afd. B.: 1. J. v. Steen 2. G. Pronk Het begon allemaal op donderdag 27 augustus. Grote drukte in de omgeving van de Varenstraat 312, waar in de avonduren het Koningspaar van jaargang 1980 officieel door het bestuur en Gildekorps werd afgehaald. Reis doel: feesttent De Blaak aan de Ferd. Huycklaan waar Harry en Joke v.d. Zouwen met honderden bezoekers ge noten van een feestelijke opening waaraan door Ria Valk en Nico Haak werd meegewerkt. Het voortreffelijke dansorkest Mustang zorgde voor de muzikale begeleiding op een wijze zoals wij dat van de Hilversummers gewend zijn. Vrijdag 28 augustus vormde de Oude Kerk te Soest het décor waarin het Koningspaar werd afgehaald. Bij Gil defeesten jaarlijks ook tijd en ruimte voor bezinning. Aan de Ferd. Huyck laan vond dezelfde avond een Eucha ristie-viering plaats, waarbij het Gilde nadrukkelijk betrokken was. Na een koffie-pauze aansluitend daarop een gezellige feestavond waarvoor Gilde- leden en donateurs waren uitgenodigd. Bierpompen, het dansorkest MUS TANG en een onvermoeibare disc- jockey zorgden voor een ouderwetse stemming. Zaterdag 29 augustus kende een over laden programma. De S.O. Soest, af- .deling recreatiesport, had voor het Gilde op voortreffelijke wijze een pres tatieloop over de afstanden 3000 en 6000 m. georganiseerd. Veel belangstelling voor dit vroege en sportieve trimge- beuren en niet zonder trots zag men ,,de geslaagden" hun vaantjes in ont vangst nemen. In de ochtenduren veel gestoei met landbouwtractoren. Hilariteit rond het geklungel met deze ijzeren beesten, waardering voor knappe staaltjes stuurmanskunst. Kampioen Junioren tractorwedstrij den: 1. Hans Kok Kampioenschap senioren tractorwed strijden 1. G. van Logtenstein En terwijl elders schutters hun ge luk beproefden in het kampioenschie- ten - gelukschieten en prijsschieten was het Concours Hippique opnieuw de jaarlijkse grote trekpleister voor boeren, burgers en buitenlui. Schitterende shows wisselden elkaar in redelijk tempo af, terwijl spreek en stalmeester'van Poppelen als van ouds de prestaties van de combinaties van deskundig kommentaar voorzag. Nauwelijks waren dé prijzen uitge reikt, de luchtjes verdwenen en de rust teruggekeerd of men kon zich gaan op maken voor de viering van het Ko ningsbal. Opnieuw gaf het Konings paar tijdens dit bal van hun belang stelling blijk, waarmee de voorlaatste dag van hun regeerperiode tevens werd afgesloten. Op muziek van het dansorkest PANCAKE en de zwarte schijven van de disc-jockey werd het een grandioos feest. Zondag 30 augustus werd traditioneel begonnen met een plechtige en stijl volle Eucharistie-viering in de Petrus 3000 m. 1. P. v.d. Heiden (Amersfoort) 10.55 2. Bas van Os (Soest) 3. J. Spijker (Soest) 6000 m. 1. A. van Hofslot (Soest) 21.30 2. Ebo Ebbens (Soest) 3. W. v. 't Klooster (Soest) en Pauluskerk. Celebrant en predikant was daarbij pastoor J. C. Buisman, terwijl het parochiële zangkoor St. Ce- cilia aan tal van vocale bijdragen uit voering gaf. Na de kerkdienst op het kerkplein de jaarlijkse vendelgroet van het Gilde als eerbetoon aan het kerkelijk gezag. Een stukje folklore waarvoor veel belangstelling bestond. Na de koffie een gezellig zondag morgenconcert in de feesttent. De Eemlander Blaaskapel op z'n best. Te rug naar het feestterrein waar jong en oud ogen en oren tekort kwam. De jongste jeugd stortte zich met groot enthousiasme in tal van spelletjes, ouderen ..schutterden" in de onder delen kampioenschieten op de wip - schijfschieten en geluk schieten. Aan lawaai geen gebrek, ook al omdat het jaarlijks Rad van Avontuur weer op volle toeren draaide. Alles draaide die middag echter om het beslissende Koningsschot. Wie de deelnemers aan het werk zag ontkwam soms niet aan de indruk dat men het klamme zweet in de handen had. Eén schot zou tenslotte beslissen wie zich Schutterskoning 1981 mocht noemen. Het werd afgevuurd door Ad Hooft (43). in het dagelijks leven adm. me dewerker bij de Grondmij. in de Bilt. 3. K. Wantenaar Uitslag kampioenschap Gildeleden: 1. K. van Baars Uitslagen kampioenschap niet Gilde- leden 1. H. Gerth Algemeen dameskampioen: 1. mej. J. Brand RESTAURANT Van den Brink Soesterbergscstr. 122 Soest Tel. 021S5 12706 VERGADEREN? Geen parkeerproblemen, gemakkelijk bereikbaar, centraal en rustig gelegen. Raak. Ad Hooft, de nieuwe schutterskoning, weet 't zeker Foto: Herman van Dam Hebt u 'n kleurenfoto die een vergroting op poster formaat waard is? Lever dan van 17 augustus t/m 30 september 't negatief bij ons Voor slechts f 9,90 ontvangt u dan 'n prachtige miniposter. Op 't formaat 30 x 30 cm of 30 x 40cm Weer zo'n reuze-aan bieding van uw Presto Print fotovakman. Vi Presto Print Fbtovakman, daar krijg je ook adviezen van. Uw kleurenfoto's binnen 2 dagen prachtig afgedrukt. Stapt u eens vrijblijvend binnen bij uw Combifoto-vakman, voor foto, film of video Birkstraat 2, Soest. tel. 12874. v _JfotO-film-Uideor. HET INSTITUUT VOOR EFFEKTIEVE TALENSTUDIE Engel. Duit. Fran. Spaans Italiaan* Nederlands Kursussen speciaal gericht op goede Kursussen voor beginners, gevorderden, vèr-gevorderden. Naast algemene kursussen zijn er kursussen toegespitst op commercieel, economisch of technisch taalgebruik. De lestijden (overdag en/of 's avonds) en het aantal lessen per week zijn individueel in overleg met de docent vast te stellen. Het niveau waarop de kursist de kursus begint, wordt in de proefles bepaald. Altijd is er deskundige begeleiding door ervaren bevoegde docenten. Inlichtingen: 033729097 Door het forceren van een portier raampje van een bij restaurant Dart huizen geparkeerde personenauto, maakte een inbreker een cassettere corder, een handtas en een zonnebril buit. In de tas zaten ondermeer een rijbewijs, een donorkaart, een zend machtiging en een paspoort. De cas setterecorder heeft een waarde van 650 gulden. Zondagnacht is in de Soesterbergse wijk Apollo een V.W.-bus ontvreemd. Met de bus verdwenen ook een bun galowtent, een cassettespeler, een stereo-radio, een gaslamp en gaskook- plaat, het kentekenbewijs van de wagen en gereedschap ter waarde van tweehonderd gulden. Uit een aan de Varenstraat gepar keerde personenauto werd de radio met cassetterecorder gestolen als mede een fototoestel, een filmkamera, flitsen, een oplaadunit en enige voor- zetfilters. Grote vreugde bij de gelukkige schut ter en zijn charmante echtgenote Henny Hooft-Blom (44). Onmiddellijk na de juiste treffer vond een geïmpro viseerde huldiging plaats, waarna al les wat met het Gilde en de feesten te maken had zich in de avonduren presenteerde in de Weegbreestraat 45, paleis" van de nieuwe Koning, Ko ningin en hun twee kinderen. In een feestelijke optocht werd het Konings paar 1981 naar de feesttent gebracht voor de viering van het 2e Konings bal. Afscheid van Joke en Harry v.d. Zouwen, ze hadden het afgelopen Ko ningsjaar voor geen prijs willen mis sen. inhuldiging van hun opvolgers die in hun regeerperiode slechts tijd tekort zullen komen. Oud Koningen en oud koninginnen, de schutterskam- pioenen, en tal van andere prijswin naars werden voor hun prestaties ge huldigd, waarna, hoe kan het anders, de levende muziek en de platen zich rond en op de dansvloer lieten be- Jaarbeurs-Utrecht |Jza. 10-18 u. zo. 10-16 u. toegangsprijs: f6,50 p.p. luisteren. Geen bierpomp die ook maar een ogenblikje rust werd gegund. Maandag 31 augustus, finale van de Gildefeesten. Nieuw onderdeel bij de jaarlijkse viering: de feestmiddag voor bejaarden en lichamelijk gehandicap ten. Het is een voortreffelijk initiatief van het Groot Gaesbeker Gilde ge weest. Ondoenlijk tot uitdrukking te brengen hoe de mensen waarvoor de ze middag bestemd was zich geamu seerd hebben. Het was, zoals een van de deelnemers zich uitdrukte: „fan tastisch, om nooit te vergeten. Volgend jaar bij leven en welzijn zien ze mij hier weer". Dat dit tot in détails ge regelde feestje cum laude slaagde was mede te danken aan de bezitters van auto's die voor gratis retourtjes ver voer zorgden. Na afloop werden de kermisattracties en andere spelletjes weer voor een jaar opgeborgen om ruimte te maken voor de finale, een finale waarin hoofdza kelijk de jeugd uit Soest en omgeving 't voor het zeggen had. De Veronica Drive-In-Show zorgde voor het daarbij gebruikelijke geluidsvolume. De Gilde-feesten 1981 zijn jammer ge noeg weer ten einde. Eén programma onderdeel is in dit vogelvluchtover zicht onvermeld gebleven. De belang stelling voor hetgeen zich binnen de muren van de Ferd. Huycklaan 18 af speelde. Vele Soestenaren namen er kennis van de fototentoonstelling „Boerderijen in Soest" De Oudheid kamer, geheel passend in de stijl en traditie van de Gildefeesten maakte er een meer dan beste beurt mee. En het Groot Gaesbeker Gilde? Daar moe ten wij zuinig op zijn, ook al omdat deze unieke organisatie er jaarlijks in slaagt Soesters, verenigingen, or ganisaties en instellingen voor vijf dagen tot een eenheid te smeden, en bovendien een stuk dorpsplezier van het beste soort brengt. Gijs van Zijtveld, paardeman in hart en nieren Foto: Herman van Dam Als het er om gaat de naam van Soest, de boerenstand en de liefde voor het paard uit te dragen dan staat het als een paal boven water dat Gijs en Bep van Zijtveld daar iets mee te maken hebben. Onlangs waren ze met hun kinderen, getooid in Soester klederdracht en met fraai versierde boerenwagen te zien in Hoogland. Een presentatie die veel waardering en applaus oogstte. Het afgelopen weekend natuurlijk present bij het paardegebeuren van het Soester Groot Gaesbeker Gilde. Voor Gijs en Bep een thuiswedstrijd. Natuurlijk vielen ze opnieuw in de grote- en kleine prijzen. Successen zijn natuurlijk de kroon op het werk van ieder rechtgeaard paardeliefhebber, en toch is het Gijs en Bep niet in de eerste plaats daarom begonnen. De liefde voor het paard, daar draait bij hun alles om. De baas zelf maakt lange werkdagen. Niet zelden is hij tot middernacht met zijn viervoeters in de weer. Van alles wordt er dan geprobeerd. Hengsten en merries, naasten voor elkaar in het span uitproberen. Deze maand gaat hij met drie tuig- paarden aan het werk. Op paarden raken mensen als Gijs van Zijtveld immers nooit uitgestudeerd. Echtgenote Bep is een charmante gastvrouwe voor de vele aanloop die op ongeregelde tijden bij haar op de koffie komen. Aanloop voor zo maar een praatje of de kunst afkijken. Hun kinderen. Ze hebben dezelfde ,tik" als hun ouders en zijn dus met dezelfde „bacil" besmet. Gestoken in de costuums die door moeder Bep worden vervaardigd zijn ze met de paarden van vader èen eenheid die bij iedereen en alles wat met paarden te maken heeft graag gezien is. Gijs, Bep en hun kinderen, het zijn gelukkige mensen. Paardenvolk van de beste soort. Hackney-club Midden Nederland Concours Eenspannen Hackney's kleine maat 1. Chiquewell Diamont Star, eigenaar/ rijder: W. van Groningen - Nieuw Vennep. 2. Brookfield Champion, eigenaar/rij der: Mevr. M. Goossens - Hoofddorp. 3. Edyson, eigenaar/rijder: G. Haak - Haarlem. Hackney-club Vol Temperament Concours Eenspannen Hackney's kleine maat 1. Vrija's Emperor, eigenaar/rijder: J. de Wit - Made. 2. Echipse Maico, eigenaar/rijder: A. van Wanrooy - Tilburg. 3. Porsdon Senatro, eigenaar/rijder: W. Profitlich - Nieuwkuvk. Algemeen kampioen: Chiquewell Dia mont Star. Concours Eenspannen Tuigpaarden t/m 4 jaar Luxe aanspan 1. Tanja, eigenaar/H. Huygen. 2. Tenny, eigenaar: T. J. Westeneng. 3. Urion, eigenaar: H. Huygen. Concours Bestgaande Rijpaard 1. Bramble, rijdster: mej. J. van Dormolen. 2. Pastor, rijder: G. v. Duinkerken. 3. Napoleon, rijder: R. Kraay. Eenspannen tuigpaarden ouder dan 4 jaar 1. Odessa, eigenaar: G. C. Voorburg. 2. Mariska, eigenaar: G. C. Voorburg. 3. Sinatra, eigenaar: W. Rozendaal. Hackney-club Midden Nederland Eenspannen Hackney's kleine maat, open klasse. 1. Greenfield, eigenaar: J. Alberts - Haarlem. 2. Little Boy, eigenaar: P. C. van Nispen - Haarlem. 3. Francky Autocrat, G. v. Rouwendaal - Leusden. Demonstratie Springen 80 cm. met barrage 1. Peggy, rijder: H. Huygen. 2. Grey Artist, rijdster: mej. M. Mel- chers. 3. Silvia, rijdster: mej. H. van Reijn. Eenspannen Tuigpaarden, gereden door dames 1. Odessa, rijdster: Mevr. J. Voorburg. 2. Mariska, rijdster: Mevr. G. Midde laar. 3. Paya, rijdster: mej. W. van Dijk. Prijs schoonste geheel: Ronald - rijd ster mevr. Kraay. Eenspannen Hackney's kleine maat OJien klasse Hackney-club Vol Temperament 1. Burgo, eigenaar-rij der: J. Profit lich - Nieuwkuyk. 2. Vrija Beauty, eigenaar/rij der: P. de Wit - Made. Demonstratie Springen 1 meter met barrage 1. Grey Artist, rijdster: mej. J. Mel- chers. 2. Yet Star, rijder: K. Houtkamp. 3. RainierL., rijder: L. Laseur. Tweespannen tuigpaarden 1. Odessa-Mariska, eigenaar/rijder: G. C. Voorburg. 2. Jonelia-Silvia, eigenaar/rijder: H. v. Middelaar. 3. Radja W-Sinatra, eigenaar/rijder: G. van Zijtveld, W. Rozendaal. Algemeen kampioenschap Hackney's I. Little Boy, eigenaar/rij der: P. C. van Nispen - Haarlem. 2. Greenfield, eigenaar/rijder: J. Al berts - Haarlem. Harden Sunbeam, eigenaar/rijder: G. Voorneveld - Hilversum. Tandemrijden Tuigpaarden 1. Ullie W - Uron B, eigenaren: g. van Zijtveld en J. de Bruin. 2. Radja W - Sinatra, eigenaren: G. van Zijtveld en W. Rozendaal. 3. Paya - Soraya, eigenaar: B. van Dijk. Eenspannen Hackney's kleine maat gereden door dames Winnende dames: 1. Mevr. Goossen. 2. Mevr. van Beer. 3. Mej. Voorneveld. Schoonste geheel: de eenspan van A. Kruyer te Soest, rijdster: mevr. van Zijtveld. Eenspannen Shetlandpony's, gereden voor 2- of 4-wielig luxe rijtuig 1. Laiska van Lienden, eigenaar: J. T. Bos - Groenekan. 2. Boefje, eigenaar: R. P. J. Verhey- den - Utrecht. 3. Laila v.d. Stepper, eigenaar: A. Bur gers - Andelst. Eerste prijs voor de beste presentatie: mej. M. Klomp met Anoeska van Tien hoven. Tweespannen Tuigpaarden voor de boerenwagen 1. Paya - Soraya, rijder: B. van Dijk. Jonelia - Silvia, rijder: H. v. Midde laar. Odessa - Mariska, rijder: G. C. Voor burg. Prijs schoonste geheel: Radja W - Si natra, rijder, G. v. Zijtveld. ipl wr,~; 'P: MÉm - -1'- Het Concours Hippique, trekpleister van de Gilde-feesten Foto: Herman van Dam

Soester Courant | 1981 | | pagina 3