soest Ds. Rinzema - 25 jaar bij dezelfde „baas 1 ïbiNNENhuis vraagt uw aandacht: voor: 99 Sfeervol gordijn. Inspraak over vliegbasis en Militair oefenterrein GEMEENTE fl Bestemmingsplan „Soestdijk-Koninginnelaan' Verleende bouwvergunningen Openbare commissievergadering Hinderwet LANGE TRUIEN vrijetijdskleding Zonde van uw goud Aaron Sassoon 5 Soester Courant van woensdag 2 september 1981 5 De burgemeester maakt ter uitvoering van artikel 28 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening bekend, dat het bij raadsbesluit van 18 december 1980 vastgestelde bestemmingsplan „Soestdijk-Koninginnelaan", voor gronden gelegen in Soest ten noorden van de Koninginnelaan, ter hoogte van het perceel, plaatselijk bekend Koninginnelaan 44, is goedgekeurd door gedeputeerde staten van Utrecht bij hun besluit van 7 juli 1981, af deling RO, nummer 103 RO/1318. Aan twee voorschriften van dit plan is gedeeltelijk goedkeuring onthou den. Het besluit van gedeputeerde staten ligt met het bestemmingsplan met ingang van 4 september 1981 gedurende èén maand ter gemeentesecre tarie, afdeling algemene zaken en stadsontwikkeling (geopend iedere werkdag van 09.00 tot 12.00 uur), alsmede in de plaatselijke bibliotheken en het gemeentelijk INFOrmatiecentrum, Steenhoffstraat 9a (gedurende de gebruikelijke openingsuren) ter inzage. Gedurende deze termijn van één maand kan een ieder die bezwaren heeft tegen gedeeltelijke onthouding van goedkeuring aan twee voorschriften, beroep instellen. Tegen het bestemmingsplan zijn geen bezwaren ingediend bij de gemeen teraad, noch bij gedeputeerde staten, voornoemd. De beroepschriften dienen aan Hare Majesteit de Koningin te worden ge richt en kunnen worden ingediend bij de Raad van State, afdeling voor de geschillen van bestuur, Binnenhof 1 te 's-Gravenhage. (N iet-gebonden besluiten Verlening d.d. 25 augustus het oprichten van een gaaswand/erfafscheiding op een terrein gelegen aan de Kastanjelaan 7 (kadastraal bekend gemeente Soest, sectie D, nummer 3606). Ingevolge de Wet Administratieve Rechtspraak Overheids Beschikkin gen (Wet Arob) kan de natuurlijke of rechtspersoon, die door het besluit rechtstreeks in zijn belang is getroffen, binnen 30 dagen na dagtekening van de beschikking bij het college van b. en w. een gemotiveerd bezwaar- schz-ift indienen. Woensdag 2 september (hedenavond) - 19.30 uur - gebouw gemeente werken. Lange Brink weg: commissie ruimtelijke ordening De agenda vermeldt o.m. Ingekomen brief d.d. 26 juli 1981 van de heer J. Schiermeier, Beuken laan 86A te Soest betreffende de behandeling van zijn brieven over de aanvraag Hinderwetvergunning van de heer R. de Vries te Soest; Voorstel tot het beschikbaar stellen van leningen en bijdragen aan de Woningbouwvereniging Soest voor de bouw van 25 woningwet woningen in het plan Albert Cuyplaan; Voorstel inzake de bestemming van de agrarische gronden. Hierbij ware het rapport van de Werkgroep Soester Eng te betrekken. Voorstel tot het vaststellen van een besluit als bedoeld in artikel 21 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening voorbereidingsbesluit) Voorstel tot het verlenen van een ontheffing als bedoeld in artikel 1 van de Zóne-verordening Hinderwet ten behoeve van het uitbreiden van een inrichting voor de opslag en de verwerking van oude metalen op/in het perceel Nijverheidsweg 4 te Soest; Voorstel tot het verlenen van een ontheffing als bedoeld in artikel 1 van de Zone-verordening Hinderwet ten behoeve van het uitbreiden van een inrichting tot vervaardiging van infra-rood stralers en onderdelen voor verwarmingsinstallaties op/in het perceel Nijverheidsweg 10 te Soest Voorstel tot het verlenen van een ontheffing als bedoeld in artikel 1 van de Zóne-verordening Hinderwet ten behoeve van het oprichten, in werking brengen en in werking houden van een inrichting voor anti- roestbehandeling van auto's annex autowasserette op/in het perceel Nijverheidsweg 11 te Soest; Voorstel tot het verlenen van een ontheffing als bedoeld in artikel 1 van de Zóne-verordening Hinderwet ten behoeve van een inrichting voor de fabricage van duplex kartonnages in/op het perceel Paral lelweg 15 te Soest; Voorstel tot het verlenen van een ontheffing als bedoeld in artikel 1 van de Zóne-verordening Hinderwet ten behoeve van een timmer werkplaats op/in het perceel Smitsweg 3 en 5 te Soest; Voorstel tot het verlenen van een ontheffing als bedoeld in artikel 1 van de Zóne-verordening Hinderwet ten behoeve van de opslag en de verkoop van vuurwerk op/in het perceel Soesterbergsestraat 30 te Soest; Voorstel tot het verlenen van ontheffing als bedoeld in artikel 1 van de Zóne-verordening Hinderwet ten behoeve van het oprichten, in wer king brengen en in werking houden van een revisiebedrijf van electro- motoren op/in het perceel Sterrenbergweg 50 te Soesterberg; Voorstel tot het geven van een opdracht aan AGV tot het verrichten van een studie over de hoofdwegenstructuur. (Dit agendapunt wordt gezamenlijk behandeld door de commissie ruimtelijke ordening en de commissie verkeer). Spreekrecht publiek 1. Vanaf één kwartier vóór en tot aanvang der commissievergadering kunnen sprekers uit het publiek zich bij de voorzitter der commissie opgeven voor het stellen van vragen of het geven van een toelichting bij een bepaald agendapunt. 2. Voor de behandeling van de agenda geeft de voorzitter de sprekers uit het publiek de gelegenheid hun opmerkingen kort en bondig aan de commissie kenbaar te maken. De spreekijd is beperkt tot 5 mi nuten per persoon en duurt in totaal niet langer dan 30 minuten. 3. De commissie kan de door de sprekers uit het publiek gemaakte op merkingen bij haar beschouwingen betrekken. 4. De voorzitter kan, indien daaraan bij de meerderheid van de commis sie behoefte blijkt te bestaan, de sprekers uit het publiek vragen hun opmerkingen bij de behandeling van het agendapunt te verduidelijken of aan te vullen. Op de gemeentesecretarie (afdeling I) en de bibliotheek aan de Albert Cuyplaan liggen ter inzage verzoeken van J. Akkerman, Steenhoffstraat 62 te Soest om een vergunning tot het uitbreiden van een inrichting voor de opslag van vuurwerk op het per ceel Steenhoffstraat 62 te Soest (kad. gemeente Soest, sectie K., nr. 2159) Machinefabriek J. Meerding B.V., Postweg 57 te Soesterberg om een vergunning tot het oprichten, in werking brengen en in werking hou den van een machinefabriek op het perceel Postweg 51 te Soesterberg (kad. gem. Soest, sectie E., nr. 2764) A. M. C. van Homoet, Soesterbergsestraat 6a te Soest om een vergun ning tot het oprichten, in werking brengen en in werking houden van een inrichting voor de reparatie van crossmotoren op het perceel Soesterbergsestraat 6a te Soest (kad. gem. Soest, sectie K., nr. 2473) Wasserij Hafkamp B.V., Beetzlaan 2 te Soest om een nieuwe, de ge hele inrichting omvattende vergunning voor wijziging van een wasse rij van textiele goederen op het perceel Beetzlaan 2 te Soest (kad. gem. Soest, sectie K., nr. 428). Men kan gemotiveerde bezwaren tegen het verlenen van de vergunning schriftelijk bij het college van burgemeester en wethouders inbrengen gedurende één maand na datum van terinzagelegging van het verzoek d.d. 2 september 1981. Gemotiveerde bezwaren kunnen mondeling in persoon of gemachtigde worden ingebracht op de hierna genoemde zitting, waar gelegenheid wordt gegeven tot een gedachtenwisseling over de vraag tussen college, de aan vrager en de overige aanwezigen. De openbare zittingen worden gehouden op donderdag 17 september om resp. 9.00, 9.30,10.00 en 10.30 uur in het gemeentehuis. N.B. Alleen zij die tijdig (schriftelijk of mondeling) bezwaren hebben ingebracht tegen de aangevraagde beschikking kunnen later beroep in stellen, tenzij wordt aangetoond dat men redelijkerwijs niet in staat is ge weest (tijdig) bezwaren in te brengen. Indien de indiener van schrifte lijke bezwaren daarom verzoekt, worden zijn persoonlijke gegevens niet bekendgemaakt. Dit verzoek moet schriftelijk, tegelijkertijd met het bezwaarschrift, bij het college van b. en w. worden ingediend. y f INFORMATIES: INFO-CENTRUM, STEENHOFFSTRAAT 9a, TELEFOON 02155-22555. OPEN MAANDAG t/m VRIJDAG VAN 10.00 -12.30 - 13.30 -17.00 UUR Voordat ds. Rinzema in 1973 naar de gereformeerde kerk van Soest kwam had hij al in Onderdendam (Gr.), Aalten en Leeuwarden gestaan. Op 12 september a.s. hoopt hij samen met allen die hem lief zijn te gedenken dat hij, zij het op verschillende plaatsen, al 25 jaar „bij dezelfde baas" in dienst is. L)e kerke- raad van Soest biedt hem op die dag een receptie aan en wij hadden een gesprek met hem over zijn werk. Wat doet een predikant eigenlijk de hele dag of liever wat doet ds. Rinzema? Als je mijn werkindeling bedoelt dan is dat 's morgens thuiswerk, administra tie, voorbereiding van projecten, voor studie voor preek en catechese en ook eigen studie, 's Middags bezoek ik ge meenteleden die dat gevraagd hebben, ouden van dagen en natuurlijk de zie ken. De avond is voor catechisaties, vergaderingen en gesprekken met mensen die overdag in het arbeidspro ces zitten. Je zou kunnen zeggen dat een predi kant vijf taken heeft: catechiseren, pastorale zorg, preken maken, organi seren en studeren. Die allemaal on eindig zijn. Het gevolg daarvan is dat ik heel lang met schuldgevoelens heb gelopen, omdat je denkt dat je te weinig doet. maar dat is gewoon inherent aan ons beroep. Later ben ik wel gaan tijdschrijven zoals dat heet, zodat ik nu zelf wat overzicht heb waaraan ik hoeveel tijd besteed. Elke avond noteer ik wat ik die dag gedaan heb. Wat ziet u als uw belangrijkste taak? De hoofdopgave is om te proberen de mensen te motiveren om een levende gemeente te zijn in deze tijd. Als dat proces goed verloopt en de kerk werf kracht krijgt beleef je daar ook je ple zier aan. Als je me vraagt wat ik het leukste vind, dan zou ik antwoorden dat dat steeds meer het persoonlijke contact met mensen is. Het ia fijn als je iemand op straat ontmoet die een tijd lang naar zijn eigen weg heeft lopen zoeken en als ik er aan mee heb mogen werken dat hij zelf weer een weggetje gevonden heeft. Als een mens zijn hulp zoekt bij een vertegen woordiger van de kerk in plaats van bij een maatschappelijk werker of bij wie dan ook, dan vindt hij dat zijn probleem iets met God te maken heeft en daar zij wij dan voor. Kunt u wat verschillen aangeven tus sen nu en 25 jaar geleden Daar vraag je me wat. Vroeger had je bijvoorbeeld gezag op grond van je positie als dominee en nu moet je je waar maken. In deze - overi gens heel gezonde - ontwikkeling inte resseert het de mensen niet wie wat zegt, maar wat hij zegt en of je er wat mee kunt. Ook in de kerk let men op het belang van wat er „geboden" wordt en dat is een hele uitdaging, terwijl trouw in de kerkgang vroeger een vanzelfsprekender rol speelde dan nu het geval ».s. Wat de catechisaties betreft herinner ik me een soort cri sissituatie. In 1968 vroeg ik aan een groep catechisanten wat het verschil was tussen rechtvaardigmaking en heiligmaking. Het antwoord was kort enn bondig: „Nee dat weten wij niet en het inte resseert ons ook geen bliksem". Vaststaande antwoorden voldoen niet meer, geven antwoord op vragen die de onze niet zijn en de vragen waar wij mee zitten komen niet aan bod, zo werd mij te verstaan gegeven. Het deed mijn hele werkmethode in elkaar storten. De tijd van de antwoordcul- tuur was voorbij. Die ervaring bete kende voor mij een kentering. U promoveerde 20 jaar geleden op het proefschrift Huwelijk en echtscheiding in Bijbel en moderne samenleving". Zou u het nu anders schrijven? De situatie is heel anders. Men stond toen vrij onverdraagzaam ten aanzien van echtgescheidenen. Ik heb gepro beerd om een meer menselijke om gang te bewerkstelligen met gehuwden die het niet konden maken. Het is eigenlijk een pleidooi om die dingen niet zozeer in wetten en geboden te benaderen, maar eerder in kwaliteit van relaties. Mogen mensen ook mis lukken? Met de grondstelling ben ik het nog steeds eens: hoe ga je met el kaar om en wat is daarvoor nodig? Ds, Rinzema in huiselijke sfeer LEERLINGEN VAN DE HUISHOUDSCHOOL UIT AALTEN WOONDEN DE PROMOTIEPLECHTIGHEID BIJ WAARBIJ DS. RINZEMA PROMOVEERDE TOT DOCTOR IN DE GODGE LEERDHEID, WAARNA ZIJ ER OP SCHOOL EEN OPSTEL OVER SCHREVEN. ENKELE CITATEN HEBBEN WIJ AANEENGERE GEN EN KWAMEN ZO TOT DE VOLGENDE IMPRESSIE. „Onderweg had ds. De Jong ons al 't één en ander verteld over een promotie zodat we er al iets van wisten. We mochten het proef schrift van ds. Rinzema bekijken. Ik vond het wel een prestatie. Als je zoiets kunt schrijven! Ik heb er trouwens niet veel van be grepen. Daartoe reiken mijn hersenen niet. De pedel liep steeds af en aan in de aula. Hij had letters op zijn toga, maar wat er op stond heb ik niet kunnen lezen". „In de aula van de Kamper Hogeschool, waar deze promotie plaats vond, had ds. Rinzema niet over gebrek aan belangstelling te kla gen. Veel mensen moesten met een staanplaats genoegen nemen". „We zaten achterin zodat we goed konden zien wie er allemaal binnenkwamen. De voornamere lui werden door de pedel binnengeleid". „Om klokslag halfdrie kwam de pedel binnen. Achter hem aan kwamen de professoren in hun lange gewaden" „Toen kwam ds. Rinzema met twee „knechtjes". „De eerste die iets vroeg was ds. Delleman. Ds. Rinzema was mid den in z'n betoog toen hem plotseling een ander in de rede viel en weer iets anders vroeg. Ondertussen kwamen haast alle Aaltenaren binnen. Die waren in Apeldoorn op de markt geweest. Dat was misschien belangrijker dan de promotie van de dominee" „Dat vragen stellen gebeurde zo ingewikkeld en uitgebreid dat je amper begreep waar het eigenlijk om ging. Ds. Rinzema be greep het waarschijnlijk wel, hij gaf hier tenminste uitgebreid antwoord op. De kunst is om te kletsen tot de volgende vragen steller begint". „Ds. Rinzema was midden in een zin toen de pedel met één of an dere staaf rammelde. Dit was het teken dat het was afgelopen, wat midden in een zin gebeurde". „De heren vertrokken allemaal om na een minuut of tien weer te rug te komen". „Prof. Brillenburg Wurth verrichtte de promotie. Hij meende dat ds. Rinzema het niet bij deze publicatie zal laten". „Op de receptie kwamen er zeer velen ds. Rinzema en zijn echt genote feliciteren. Zo draagt de Aaltense pastor ds. Rinzema de doctorshoed". „Het was wel leuk die promotie". klassiek: mollerusstraat 7 modern: laanstraat 22 3743 BG Baarn tel. 02154-12797 Zacht glooiende stoffen, fraai gedrapeerde motieven. Ze vormen het dekor van uw interieur, klassiek of modern. Ze brengen sfeer in uw huis. Kom eens kijken naar onze grote kollektie gordijnen en laat die stofjes eens door uw vingers glijden. k.deboer&zoonbv adviseurs voor interieur en binnenhuisarchitektuur svm Ds. Rinzema, zoals zijn gemeente-leden hem kennen. Maar natuurlijk zou ik nu een heel ander boek schrijven want juist op het gebied van de echtscheiding is er de laatste 20 jaar enorm veel veranderd. Nu zou ik het accent willen leggen op het menselijk omgaan met elkaar in het huwelijk. Uit welke overwegingen bent u na de theologiestudie verder gegaan? Naast mijn op de praktijk gerichte in stelling heb ik ook een sterke theo retische belangstelling. Ik heb er veel behoefte aan om mijn werk uit de theorie te kunnen funderen. Ik houd niet zo van natte-vinger-werk en wil graag weten waarom je dingen doet en hoe je ze verantwoorden kunt. Bovendien was ik op 23-jarige leeftijd al klaar met mijn kandidaats en had dus het recht „de gemeente in te gaan". Dat vond ik veel te jong en dus deed ik eerst mijn doctoraal. Toen was ik 25 en jong zat om eerst ook nog te promoveren. Zijn er ook andere zaken die uw speciale belangstelling hebben? Mijn interesse is de koppeling van het evangelie aan de vragen van mensen. Het gevolg is dat je een beetje zig zag loopt: met m'n ene been in de mens wetenschappen (sociologie, sociale psychologie) en met m'n andere been in de theologische bezinning. Kern vraag bij een preek bijvoorbeeld is: wat stelt het eigenlijk voor? Het evan gelie wordt niet werkzaam in hoge ver heven woorden, maar in kleine dingen. In de manier waarop een conflict wordt bijgelegd, in de wijze waarop werkge vers en werknemers met elkaar om gaan of in de maatstaven die gelden voor ons politiek handelen. Aangezien je het totale terrein van de sociale ethiek natuurlijk niet helemaal kunt bespelen ben ik bij een onder deel blijven steken: de manier waarop mensen met elkaar omgaan. Later ben ik wat meer terecht gekomen in de communicatietheorie, anders ge zegd hoe vertaal ik mijn boodschap in dubbeltjes en kwartjes zodat de mensen er wat voor kunnen kopen. Ook dit terrein is zo breed dat ik het nu nog maar moeilijk kan afgrenzen. Zaterdagavond 12 september is er een feestavond ter gelegenheid van u w ambtsjubileum. Het zou wel eens kunnen gebeuren dat er naast lof uitingen ook kritische geluiden te horen zijn. U zou bijvoorbeeld op de ha k genomen kunnen worden met de u bekende ve. sprekingen zoals met Kerst toen u vertelde dat herders zulke eigenwijze beesten zijn dat er tijdens de Watersnood niet een gered is. Hoe komt dat? Ha. ha, ha! Nee, het is niet geprogrammeerd, hoor. Ik wil het niet, maar ik heb wel gemerkt dat het vaker gebeurt naar mate ik meer vermoeid ben. Een ver spreking als Wasdag voor het Gebit is meer een gevolg van het spelletje om letters om te draaien, wat je als kind deed. Overigens levensgevaarlijk want je komt in een soort systeem te recht waar je moeilijk meer uitkomt. Verder probeer ik zo veel mogelijk me zelf te blijven. Ook als de zaken uit de hand gelopen zijn moet je kunnen zeggen: sorry, maar we gaan gewoon verder. Je bent dan wel kwetsbaar geworden. Raakt een predikant nooit uitgepreekt? Ja, een mens leeft in golven. Als je op een piek zit weet je dat het dal volgt en dat kan heel beroerd zijn want je weet niet hoe ver dat dal zich uit strekt. Om dat te voorkomen heb ik twee gelijkwaardige voedingsbronnen: het contact met mensen en mijn stu die. Zonder één van beide zou ik nau welijks of niet meer kunnen preken. Je kunt dan natuurlijk nog wel een re feraat afsteken, maar het zou gaande weg steeds abstracter worden. Het waaromis waarschijnlijk de vraag die het meest gesteld wordt. Is die vraag naar het waarom niet erg frustrerend omdat je daar toch eigen lijk geen antwoord op kunt geven? Dat moet je niet eens proberen, zeg. De waarom-vraag is in principe niet te beantwoorden. Je werkt jezelf in de problemen zodra je daar zelfs maar naar streeft. Telkens wanneer wij de waarom-vraag willen beantwoorden proberen we Gods advocaten te zijn. Het christelijk geloof geeft in feite ook geen antwoord op die vraag: leed en kwaad zijn per definitie onverklaar baar. Ik denk trouwens dat je er niets mee opschiet als ik het waarom zou weten. De blijde boodschap is echter dat God in alles bij ons wil zijn, dat Hij ons in de diepte op de handen draagt en ons tot een goed einde zal brengen. De zaak is niet hopeloos. We komen er doorheen. Als iemand vraagt waarom hém dat nou moest overko men zie ik dat veel meer als een ver tolking van gevoelens dan dat men er een concreet antwoord op verwacht of zelfs maar zou willen weten. Stel dat ik hem antwoord: Nou man, dat zal ik je eens precies vertellen, dat komt daar en daar van. Grote kans dat 'ie me de deur uit schopt. Er wordt veel gesprokenever leeg lopende kerken. Gelooft u dat er een tijd komt met werkloze predikanten? Dat is onvoorspelbaar. Je vraagt je inderdaad af hoe de kerk er over 20 jaar uitziet. Het gevaar is levensgroot dat de kerk antwoorden van gisteren geeft op vragen van morgen. Je kunt constate ren dat er bij veel jongeren een grote belangstelling is voor de religie, maar ook dat kerkelijke aktiviteiten niet altijd aansluiten bij de vraag. Ik denk dat de kerk door een diep dal zal moe ten en ik geloof dat wij daar als her boren uitkomen. Dat is vaker gebeurd in de geschiedenis. Ruim een eeuw geleden ging 95% van de bevolking naar de kerk. Langzamerhand blijft er een veel kleinere groep over die ech ter zeer gemotiveerd is. Wie nu als vrijwilliger een kerkelijk ambt aan vaardt, heeft daar zeer goed over na gedacht. Je ziet hetzelfde bij jongeren die, wanneer ze toetreden als lid, dat dan ook uit volle overtuiging doen. Als je vraagt of het nodig is dat de kerk blijft bestaan is er in de eerste plaats de Bijbelse belofte dat de kerk zal blijven. De andere kant is dat ik in de maatschappij enorm veel ellen de zie ontstaan door vereenzaming. Men heeft geen dak meer boven het hoofd. De mens heeft in zijn leven een paar dingen echt nodig. Hij moet weten waarvoor hij leeft. Vanwaar kom je en waar ga je heen zijn diep menselijke vragen. In de tweede plaats wil je een zaak waar voor je je kunt inzetten en tenslotte een gemeenschap waar je bij hoort. Het is van levensbelang te weten dat je er niet alleen voor staat, dat je elkaar op handen draagt. Het is de taak van de gemeente- en dus ook van mij - om daarmee bezig te zijn. Gerard Paul. in de nieuwe najaars kleuren Bij ons: v.WeedestraatTF tet.12424 Soest Soester Natuurbad sluit zondag a.s. Het Soester Natuurbad blijft tot en met zondag 6 september geopend voor de zwemlustigen. Wel zijn de openingstij den enigszins gewijzigd. Tot en met vrijdag 4 september kan men zwem men van 12.00 tot 20.00 uur en zaterdag en zondag 5 en 6 september van 10.00 tot 19.00 uur. Gemeentegids 1982 Op dit moment is door bureau voorlich ting weer een begin gemaakt met de redaktionele samenstelling van de ge meentegids voor 1982. Deze gids zal omstreeks februari volgend jaar huis- aan-huis in Soest en Soesterberg ver spreid worden. Ook nu weer vraagt bureau voorlichting de medewerking van verenigingen en instellingen om tot een alleszins verantwoorde uitgave te komen, waarin adressen en gege vens gebundeld zijn. Maar adressen veranderen en sommige gevens wor den door nieuwe feiten achterhaald. Het gemeentelijk bureau voorlichting vraagt dan ook vóór vrijdag 18 septem ber de juiste adressen van verenigin gen en instellingen door te krijgen. Om fouten te voorkomen wordt men ver zocht dit schriftelijk te doen. Zij die de laatste maanden wijzigingen hebben doorgegeven hoeven niet te reageren. De firma Holland Advertising uit Den Helder zal de uitgave wederom verzor gen en zal ook de advertentie-acquisi tie voeren. Een medewerker van de firma zal de komende weken de Soes ter en Soesterbergse bedrijven en mid denstand benaderen- voor een adver tentie. Hij is voorzien van een door het college van burgemeester en wethou ders van Soest ondertekende brief. Fancy Fair N.P.B. Op zaterdag 5 september 1981 wordt in en rondom het Kerkgebouw van de Ned. Protestanten Bond, Rembrandt- laan 20 te Soest een grootse Fancy Fair gehouden. Er is verkoop van kleding, boeken, levensmiddelen, speelgoed etc. Er is tevens een rommelmarkt. Aanvang 10.00 uur. Er zijn diverse lekkernijen zoals poffertjes, saté, als mede een gelegenheid om koffie te drinken etc. Het rad van avontuur zal draaien, terwijl als speciale attractie bloemschikken zal worden gede monstreerd. Voorts zijn er nog diverse andere attracties o.a. een schiettent, 's Middags zal er vanaf 15.00 uur een bingo-middag worden gehouden. Die middag zal ook de trekking plaatsvin den van de grote loterij met als hoofd prijs een dames of herenrijwiel. Loten zijn nog verkrijgbaar. Komt allen za terdag naar de Rembrandtlaan. Oude sieraden liggen soms jaren in de la. Zonde van uw goud en van uw geld. Wij kopen dit graag van u. diamantair - juwelier Rembrandtlaan 13 - Soest liet op nummer 13!) Laanstraat 18 - Baarn Enige maanden geleden heeft de regering in het Structuurschema Militaire Terreinen haar plannen bekend gemaakt omtrent de toekomst van de militaire terreinen in Nederland. In de nota wordt weergegeven wat de krijgsmacht in de toekomst aan ruimte in ons land nodig heeft. Het structuurschema zegt ook welke beleidsvoornemens de regering heeft om aan de ruimtebehoefte van defensie te voldoen. Voor de provincie Utrecht en met name voor de gemeente Soest zijn uit de nota twee plannen het belangrijkst. Ten eerste zal de Leusderheide worden ingericht als een Compagnies Oefen Terrein met een grootte van 1090 ha., hetgeen een uitbreiding betekent met 125 ha. Ten tweede blijft de vliegbasis Soesterberg gehandhaafd op de be staande lokatie. Voordat een definitieve beslissing over deze plannen wordt genomen door de regering en de Tweede Kamer, volgt het Structuurschema de procedure van de Planologische Kern Beslissing. Dat betekent onder meer dat iedereen schriftelijk zijn mening over de plan nen kenbaar kan maken bij de rege ring. Vóór 31 december a.s. moet dit binnen zijn bij „Inspraak P.K.B. Struc tuurschema Militaire Terreinen", Postbus 97611, Den Haag. Ook kan men zich aanmelden bij het provinciaal steunpunt om deel te nemen aan een gespreksgroep die een aantal malen bijeenkomt om het structuurschema te bespreken en een inspraakreactie sa men te stellen. De Provinciale Stich ting voor Welzijnsbevordering, Lange Nieuwstraat 63, Utrecht (tel. 030- 318648) is het provinciale steunpunt in de provincie Utrecht. Voorlichtingsbijeenkomst Donderdag 10 september wordt in Amersfoort, in Kobus aan de Poort, Utrechtsestraat 49 om 20.00 uur een voorlichtingsbijeenkomst over de toe komst van de militaire terreinen in de provincie Utrecht gehouden. Op die avond zal het Ministerie van Defensie een toelichting geven, en zal de Sticht- se Milieufederatie haar visie geven. De P.U.S.W. zal zorgen voor informatie over de inspraakprocedure. Informatie In het gemeentelijk INFOrmatiecen trum, tegenover het gemeentehuis, ligt het Structuurschema Militaire Terrei nen voor iedereen ter inzage. Verder kunnen geïnteresseerden gratis meenemen de speciale inspraakkrant van de P.U.S.W. over het Structuur schema Militaire Terreinen. In deze krant zit een vragenformulier, waar mee men nog meer informatie kan aanvragen.

Soester Courant | 1981 | | pagina 5