50 Jaar geleden in Soest VAARDERHOOGT /EL Filopur waterfilter brengt drinkwater op smaak TAXI KLOMP 12984 Ouderkursus effektief omgaan met kinderen N 3?8 Amnesty langspeler verschenen $aitó Netoer Franc van Oort exposeert in Artishock Komende aktiviteiten van Amnesty International Gehannes... 185 725 I 185 niet iedereen kan kinderschoenen verkopen want het is een vak van passen en meten VAN KLOOSTER f3 DOE-HET-ZELVERS >ten anstraat gen TEL. Van Dorresteyn Bestuurswisseling Federatieve Raad 11 September 1931 September-programma wijkvereniging Overhees ADAMA VINDT DUSTERS TE OMSLACHTIG. (30 korting) voor De Rotstuin 12 13 Soester Courant van woensdag 9 september 1981 13 -10264 ptember Wat er in de afgelopen weken ook aan onvriendelijks over waterleiding bedrijven is geschreven, de verontreiniging van grond, rivier en drinkwater kan men deze instanties moeilijk aanwrijven. Dat neemt evenwel niet weg dat wij er ernstig rekening mee hebben te houden dat in de toekomst gezond, sma kelijk fris drinkwater van constante kwaliteit een zeldzaamheid zal worden. Een constatering die attente industriëlen aan het denken en aan het werk heeft gezet. Resultaat: een bezoek van de heer Evert Koning, directeur van Ekon Be nelux, aan onze redactie. In zijn bezit een Filopur-waterfilter, een Zwitserse uitvinding, die ten doel heeft de waterconsument, een betere kwaliteit water te leveren. Is hier sprake van een slimme zaken man die een gat in de markt ziet, of hebben wij te maken met een vondst die afdoende werkt? In de voorlich- tings-brochure over Filopur lezen wij Filopur houdt de volgende verontrei nigingen tegen: deeltjes en schilfers (bijvoorbeeld van roest) tot ver bene den 1/1000 mm. - het water wordt weer schoon en smakelijk - Filopur houdt kleuryervuiling tegen en maakt het water kristalhelder - de geur van het water wordt natuurlijk en goed - reuk en smaakdeeltjes zoals bijvoorbeeld chloor verdwijnen - Filopur zorgt er voor dat alle gezonde mineralen in het water bewaard blijven' In een tijd van kommer en kwel rond de kwaliteit en smaal van het drink water lijkt deze vinding het ei van Co- lumbus. De importeur verwijst voor wat de kwaliteit van Filopur betreft naar de resultaten van gehouden on derzoeken. Ze vonden volgens zijn zeg gen plaats in het centraal bureau voor voedingsonderzoek te Zeist, en het in stituut voor tropische geneeskunde Prins Leopold te Antwerpen. Tijdens deze onderzoeken werden proeven genomen met Filopur-filters, waardoor eerst slootwater werd ge filtreerd, daarna, water verontreinigd met micro-organismen en tenslotte ge woon leidingwater. Drie fasen dus. De conclusie was, dat het aanvankelijk zwaar besmette water nu van prima bacteriologische kwaliteit was, veilig en smakelijk. In de regio Eemland hebben drie za ken de alleen vertegenwoordiging voor de Filopur waterfilter gekregen. In Baarn de fa. L. Meijers, Laanstraat 34. In Soest drogisterij Kok, Smitsweg 2 en drogisterij At Breij, Koninginne- laan 6. Zonder in staat te zijn een oordeel te vellen over de kwaliteit van deze bij zondere noviteit is het gegeven belang rijk genoeg om onder de aandacht van belangstellenden te brengen. Ziekenfondsvervoer Rolstoelvervoer Groepsvervoer Trouwrijden Kinderschoenen is bij ons een verhaal apart. Dat moet ook wel want bij een mensje in de groei is het een eerste vereiste goe de schoenen te dragen. Daarom praten wij ook over passen en meten. Onze medewerk(st)ers heb ben een gedegen opleiding gehad zodat u altijd verze kerd bent van een vakkun dig en vertrouwd advies. Immers tussen maat 18 en 42 zit een wereld van ver schil. En dan praten we nog niet eens over de breedte- en de wijdtematen. U kunt kiezen uit een keur van merken zoals: o.a. Piedro en Renata. Merken die wij zelf gese- lekteerd hebben en waar wij volkomen achter staan. Om de juiste maat vast te stellen moet de voet na tuurlijk gemeten worden. Aan alle kanten. En beide voeten. Wanneer de maten bekend zijn kontroleren wij samen of de uitgezochte schoenen perfekt passen. Na verloop van tijd mag u samen met uw zoon of dochter gerust nog even binnenwandelen om de voeten ên de schoenen nog eens te kontroleren. Gewoon een extra stukje service maar wij nemen er graag de tijd voor. Het gaat immers om opgroeiende kinderen. leder z'n vak zeggen we maar zo. Van Weedestraat 44 3761 CE Soest Tel. 02155-18109 Ter gelegenheid van het 20-jarig be staan van Amnesty International op 28 mei jongstleden werd in het Muziek centrum te Utrecht een herdenkings concert gehouden. Aan deze avond werkten een groot aan tal prominente nederlandse en buiten landse kunstenaars geheel belangeloos mede, namelijk het Utrechts Stedelijk Orkest onder leiding van haar dirigent Corneliu Dumbraveanu, nederlandse operasterren als de sopraan Marjon Lambriks, Hebe Dijkstra alt en Jan Derksen bariton, de violiste Emmy Verhey en de pianist Ronald Brauti- gam. Voorts speelde Paco Pena, de meester-gitarist, flamenco gitaar. De organisatie van deze avond was in handen van de KRO. Van dit, uit louter muzikale hoogtepun ten bestaande, concert is een LP opge nomen die op dit ogenblik in de platen- handel en bij de Amnesty-groepen ver krijgbaar is. De prijs van de plaat is 17.50. De op brengst ervan is bestemd voor het werk van Amnesty International. De plaat is verkrijgbaar in het Amnes ty Centrum, Bonifaciusstraat 24, ge opend dinsdagavond van 19.30 tot 21.00 uur en zaterdagsmorgens van 10.00 tot 12.00 uur. Telefonische bestelling is ook mogelijk bij het sekretariaat tel. 17001. De plaat wordt gratis thuisbezorgd. Bij de Stichting Federatieve Raad Welzijnswerk Ouderen Soest heeft een tussentijdse bestuurswisseling plaats gevonden. Voorzitter de heer F. Knaapen, penningmeester; de heer B. Meijer en tweede sekretaris mevrouw H. de Beer-Kerkhof hebben vanwege persoonlijke omstandigheden hun be stuurslidmaatschap beëindigd. De vacatures zijn inmiddels weer op gevuld: sekretaris mevrouw W. van Luijn is voorzitter geworden; het pen ningmeesterschap heeft de heer H. van Aalderen op zich genomen en de heer A. Driever is benoemd tot 2e sekretaris. Sekretaris is nu de heer P. de Bos. Na het statutair aftreden van de heer N. Breedeveld is mevrouw A. D. Slob- Van Gils (Soesterberg) tot het bestuur toegetreden. En tenslotte is het bestuur uitgebreid met de dames W. v.d. Schoot-Sijbolts (Braamhage) en J. E. A. Wilschut (ANBO) en de heren H. I. Jorna (Mariënburg) en C. Kooij (ANBO). Namens de Stichting Cen trum voor Maatschappelijke Dienst verlening trad mevrouw M. C. Gar- dien-Oudejans tot het bestuur toe. Op de jaarlijkse bijeenkomst van de Federatieve Raad, welke op dinsdag 22 september, aan vang 20.00 uur, In het dienstencentrum Honsbergen gehou den wordt, zal afscheid genomen wor den van de oud-bestuurders. "Kapsalon 'n goed verzorgd kapsel voor HAAR en voor HEM Steenhoffstraat 53 - Soest - 02155-21433 Voor de tweede maal gaat het Buro voor Toegepaste Omgangskunde van het CPS in Soest een ouderkursus starten rond het thema: „Effektief omgaan met kinderen". In het voorjaar werd met veel sukses de eerste ouderkursus gegeven. De veertien deelnemers - zowel ouderparen als alleenstaande ouders waren una niem van mening, dat ze er veel van hadden geleerd en dat de sfeer thuis en de omgang met de kinderen én met elkaar er aanmerkelijk door was verbeterd. Het opvoeden van kinderen wordt vaak beschouwd als iets wat ouders vanzelf kunnen, alsof het aangeboren zou zijn. Maar de éne keer gaat het je gemak kelijker af dan de andere keer. Ieder een heeft wel eens strubbelingen met de kinderen. Soms zou je de dingen wel eens anders willen aanpakken, maar je weet niet goed hóe Dc Amerikaanse psycholoog, dr. Tho mas Gordon, heeft hier ook over nage dacht en hij kwam tot het schrijven van het boek „Luisteren naar kinde ren". Dit boek gaat ervan uit, dat ouders wél altijd de schuld krijgen als de opvoeding niet naar wens ver loopt, maar dat vele ouders gewoon geen andere manier weten om het te doen. Op de eerste plaats vindt Dr. Gordon de ouders zélf belangrijk. Als je als ouder steeds allerlei irri taties te verwerken krijgt van je kin deren, heb je ook minder te bieden. Kinderen zijn ook belangrijk. Vele ou ders gebruiken óf macht om gedaan te krijgen wat zij willen van kinderen, óf geven toe aan de wensen van hun kinderen. In beide gevallen ontstaat een gevoel van wrok. Als er macht Artishock expositie Franc van Oort Steenhoffstraat 46 Soest De Groningse kunstschilder Franc van Oort (28) uit Kloosterburen exposeert van 12 t/m 25 september in de kleine expositie/theaterzaal van het Arti- shoekgebouw een aantal aquarellen en etsen. Dit zijn zeer realistische landschappen op een bijzondere manier geïnspireerd door de omgeving om hem heen. Deze tentoonstelling wordt zaterdag avond 12 september om 9.00 uur ge opend door de kunstcriticus dr. Fran- cis Fraenkel. Deze tekenleraar was op de Montessorischool in Zeist zijn sti mulator en „goeroe", die van Oort de juiste richting heeft gewezen en hem altijd heeft gevolgd. .Tegelijkertijd is deze maand in het Artishockgebouw een schitterende ten toonstelling te bewonderen van Harry van der Wee en Rien Goené in de grote expositiezaal. Beide exposities zijn da gelijks vrij toegankelijk van 14.00 tot 16.00 uur en tijdens de Kunstmarkt op 19 september de hele dag te bezichti gen. Bijenteelt Morgen, Zaterdagmiddag, wordt vanwege de afd. Soest van de Vereeniging tot bevordering van Bijenteelt een practische les gegeven door den Heer Veldkamp, bijenteelt leeraar te Amersfoort. De leden van deze afdeeling, alsmede allen, die belang stellen in het leven der bijen, worden verzocht tegen half drie des middags bij het station Soestduinen te zijn per fiets. Vandaar gaat de tocht naar Soesterberg naar de bijenstand van den heer Heitman. De Imkersdag Zaterdag maakten een 18-tal personen uit Soest met een 5-tal uit Amersfoort een mooie tocht naar Assen. Daar werd de imkersdag bezocht, waar een 900-tal bijenhouders bijeen waren. Om half zes des morgens reed men onder een gestadigen regen van hier. En het bleef nat tot men de Drentsche grens gepasseerd was; toen klaarde de lucht op en na een droeven morgen, brak een blijden dag aan. Ongeveer 10 uur was men aan Hotel „Bellevue", waar oude kennissen werden begroet. Na een korte vergadering stapten allen weer in de autobussen voor een route door Drenthe met als eindpunt Oosterhesselen, waar in café „Deen" de koffietafel gehouden werd. Hier begroette de burgemeester met een aardige speech de groote vergadering. Na een oponthoud van ruim een uur, werd de tocht voortgezet via Witte veen (het nieuwste Drentsche landbouwdorp, ontgonnen door middel van Haagsch straat- vuil), de V.A.M. de losplaats daarvan met tunnels bij Drijber naar Beilen, alwaar in Hotel Koopman de thee met Groninger koek wachtte, 't Was onderwijl half zeven geworden en hoewel velen nog weer terug keerden naar Assen, waar de vergadering officieel gesloten zou worden, vonden de leden van de afdeeling Amersfoort en Soest het beter de terugtocht vanuit Beilen te aanvaarden. Aanbesteding Vrijdagavond 4 Sept. om 7 uur, werd door den heer P. Beekman, architect, voor rekening van den heer H. van Kooy aan de Birktstraat aanbesteed het bouwen van een garage met bovenwoning. Inschrijvers de H. H.: Bruinsma 5445, Jorna 6127, Nijborg 6666, V. d. Broek 6705, Kareisen 6990, Van der Lugt 7365, Metz 7490, Hilhorst 7640. Bijenteelt De afd. Soest van de Vereniging tot bevordering van bijenteelt zal dezen winter een cursus geven in korfvlechten. Een 14-tal leden, voornamelijk uit Soest, enkele uit Amersfoort, zullen deze cursus meemaken. Men kan zich nog aanmelden bij den Secr. v.d. Vereeniging den heer Van Boven, Bosstraat 11. Brandstoffen Na gehouden inschrijving is de leverantie van brandstoffen ten behoeve van de gemeente opgedragen aan Joh. Tak alhier. Bijenteelt Elk wat wils, zoo denkt het bestuur van de Ver. tot bevordering van bijenteelt. Een cursus in korfvlechten zal worden gegeven deze winter. Voor hen, die liever zelf een bijenkast leeren timmeren, zal men ook trachten een cursus op te richten. Men kan zich nu reeds bij den Secr. den heer Van Boven, Bosstr. 11, aanmelden. Benoemd Door den kerkeraad der Ned. Herv. gemeente, is tot koster benoemd de heer D. van Hummel. UIT DE ADVERTENTIËN: HEER, 55 jaar, zoekt samenwoning met heer of dame óf 2 ongemeubi leerde kamers. Br. met omschrijving onder no. 285. TE KOOP: 5 Patrijs krielkipjes met haan en een zwarte oven. Sportweg 1, Soesterberg. TE KOOP: wegens te klein, prachtige blauw fluweelen mantel, maat 42, prijs 20,-, Kolonieweg 17. wordt gebruikt, dan is er altijd éen die wint en één die verliest. De ver liezers zitten met onbevredigde be hoeften. voelen zich teleurgesteld, gekleineerd, verslagen, onderschat. De mogelijkheden om je te handhaven zijn vechten, vluchten, je onderwer pen. Op de (vrij korte) duur raken ouders hun macht over kinderen volle dig kwijt. Gordon reikt een methode aan waarbij niemand hoeft te verlie zen en waar het punt „macht" niet eens een rol speelt! In Soest - en voor belangstellenden in de regio - bestaat nu een mogelijk heid voor ouders om een kursus te volgen in effektief omgaan met kin deren. De kursus duurt 10 keer drie uur. Dit lijkt lang en veel, maar is echt nodig om de diverse vaardigheden te oefenen en uit te proberen op me degroepsleden en ook thuis, in de échte opvoedingssituatie. De eerste bijeenkomst is een introduk- tie- en kennismakingsavond. De kursusleiding zal dan verder dui delijk maken wat de bedoeling van de kursus is en hoe het programma in elkaar zit. Ook zou het prettig zijn alvast van de deelnemers te kunnen horen, wat zij van zo'n kursus ver wachten. Wat vooral belangrijk is, dat óók de vaders meekomen! Deze avond is vastgesteld op dinsdag avond 22 september a.s. in Gebouw „De Rank", Soesterbergsestraat 18 te Soest. Inschrijfformulieren worden u op telefonische aanvraag toegezon den. Ook voor nadere informatie c.q. opgave voor deze kursus kunt u zich wenden tot het Buro CPS, van Goyen- laan 142 te Soest, telefoon: 02155- 21598 tijdens de kantooruren en 's a- vonds tussen 19.00-20.00 uur. ETEN APART GEZELLIG Geopend: 's maandags t/m zondags vanaf 17.00 uur. Dinsdags gesloten. SOESTERBERGSESTRAAT 107 SOEST - TEL. 02155-20202 Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen Na de zomervakantie start de Neder landse Bond van Plattelandsvrouwen het seizoen op 21 september a.s. in het Medisch Centrum, Nieuweweg 14, met een ledenvergadering. De heer O. P. Hofkes, apotheker uit Baarn gaat ver tellen over „Medicijnen". Aanvang 20.00 uur. Ieder is hartelijk welkom. Het evenementen-programma van de immer aktieve wijkvereniging Over hees ziet er voor de maand september als volgt uit: vrijdag 11 september 20.00 uur klaverjassen in de aula van de openbare school aan de Willaert- straat; woensdag 16 september om 14.00 uur in De Borg kinderbingo; dinsdag 22 september vanaf 19.30 uur ouder-bowling in De Borg; vrijdag 25 september vanaf 19.00 uur jeugdbow- ling in De Borgzaterdag 26 september om 20.30 uur bingo in De Borg en woensdag 30 september vanaf 20.00 uur minimarkt in De Borg. NIEUWBOUW VERBOUW VERNIEUWING OUDE BEDRADING SPARRENLAAN 65 BAARN TELEFOON 02154 -1 82 78 -1 70 62 Landelijk en P.U.E.M. erkend installateur Na de zomerperiode zal de Werk/Adoptie groep Soest en omstreken van Amnesty International de komende maanden weer een aantal aktiviteiten hervatten. Sinds kort is er sprake van de naam „werk/adoptiegroep" omdat een aantal leden van de werkgroep een russische gevangene heeft geadopteerd die om zijn geloof in een gevangenkamp is opgesloten. Iedere laatste donderdag van de maand, te beginnen op donderdag 24 september, is een ieder die wil komen schrijven voor gevangenen, weer wel kom om 13.30 uur in het Amnesty Centrum, Bonifaciusstraat 24. Verder zal de komende weken nieuw Amnesty-lesmateriaal, posters e.d. verspreid worden onder de scholen. Binnenkort zal ook de Amnesty- karavaan met geluidswagen door Soest en Soesterberg rijden om een ieder op te wekken lid of donateur te worden van de organisatie. In de kerken staan weer schrijfakties op stapel, alsmede een aktie voor christenen, die gevan gen zitten om hun geloof, in Taiwan. Op donderdag 5 november zal een Amnesty theatergroep optreden in de aula van het Griftlandkollege. Ook ver leent de Uruguayse (vluchteling) zan ger Numa Moraes zijn medewerking aan deze avond. Een en ander wordt georganiseerd in het kader van het 20-jarig bestaan van Amnesty Interna tional. Het ledental van de Nederlandse afde ling van Amnesty International groeit gestadig. Men is nu op weg naar 60.000 leden. Omstreeks hemelvaartsdag dit jaar, de stichtingsdag van Amnesty groeide het aantal aanhangers met 2000 per week De Soester Werk/Adoptiegroep wil ook de komende maanden de nadruk leg gen op de werving van donateurs en aktieve leden. De eerste gelegenheid hiertoe is de Kunstmarkt van Artishock op zaterdag 19 september aanstaande waar de groep graag nieuwe aanmeldingen van donateurs in ontvangst neemt en infor matie over Amnesty International ver strekt. Voorts zijn er een aantal aantrekkelij ke artikelen verkrijgbaar die ten bate van het Amnesty-werk verkocht wor den. Nadere informatie verstrekt het sekre tariaat van de werk/ad.groep: Draai lier 23, Soest, tel. 17001. Omdaa'Jc stukkies veur de Soesder schrieft, mojje niet goan denke daa'k niks aang- ders as die kraangt leest. Ak 's Maarreges uut me bed staapt griep ik eerst me daagblaad waant daat komp bie ming ok vaanzellufin de bus En as 't chloorwoater op stoat veur 't eerste baakkie thee, daan kiek ik effe waatter aalle- moal an de haangd is. Ziet ik me doar vaan de week daat Soest op de veurpoaginoa sting met ok aal un verhoal over ut Soesder woatergeet schaan- doal. 'k Hettur veurige week aal un gehannes mee vol ekrege, moar 't is nog niet uut. Ik schriefter nog un endje bie. Eerst zee ik daattut vule woa- ter an 't zwembaad lee, moar daa's nie woarl De kraangte hebbe ut noeng over veekoa lieje. Ik wis nie zo gauw waat of daat woare en ik doch daat tut iets met koeie of keuje te moake haad. Ben}k ok weer mis mee. t Eejne blaad hettut over kleine verontreiniginge en de aangde- re schrieft over gróte. Moar noeng hek ut deurZe bedoele licht kleine of gróte boód schaappe in 't woater en ajje d'r chloor bie giet, krieje un be tere smoak. Hek nooit ewete. De woater- febriek traakteert aal ze klaangte op un rondje vaan die kokteel en zo is noeng noord oost Soest an de beurt, laas ik. Ik aal op de fiets weze kieke en ruke, moar ik kon nief ving- de woar of daat stuk Soest legt. Is daat licht de kaant uut van Colenso of mojje an de Haart- maanloan zeuke? In aalle gevaal is 't toch moar un roare gaang vaan zoake, daajje daat aallenig in de kraangte ken leze. Moar ong- derhaand snaapt ter geejn mens nog moar un baarst vaan of daattut noeng aarg is of moar un storm in un glaas vuul woater. Bie ming thuus hek uut aalle kroane un plaakje naat epreufd, moar ut smoakt krek ut zéllufde of ik bove of bene- je an de taap goat en 't zietter gewoon uut as gewoon woa ter. Heul niet zwaart of bruun! Ajje 't ming vroagt daan mok zegge: Kaalm an; geejn poa- niek in huus. Voortemee un poar oandele Spoawoater of Norit anschaaf- fe. Licht hejje doar nog maaz- zei mee. HANNES VAN DE NENG. Bijeenkomst CDA-vrouwenberaad Het nog jonge CDA-vrouwenberaad Soest start het nieuwe seizoen op woensdag 16 september a.s. 's Mor gens om 10.00 uur worden de belang stellende CDA-dames verwacht in het Medisch Centrum aan de Nieuweweg. Daar zal onder leiding van mevrouw E. Verheyen-Loeff uit Zeist gepraat wor den over politieke zaken. Diezelfde dag is er 's avonds om acht uur ook nog een bijeenkomst ten huize van mè- brouw D. Wijmenga-Van Raay aan de Inspecteur Schreuderlaan 3. Ook daar wordt over politiek gepraat. De volgende bijeenkomst is ook al vastgelegd: 14 oktober weer om tien uur 's morgens in het Medisch Cen trum. Het is wel eens interessant om wat meer af te we ten van rotsplanten en hun eventuele toepassing in onze tuin. Voor veel mensen betekent het waar schijnlijk een geheel nieuwe kennismaking met tuin planten, die wellicht wel reeds eerder werden aan gekocht, maar nooit ideaal werden toegepast. Rotsplanten zijn namelijk het meest boeiend om mee bezig te zijn, als ze ook als zodanig worden gebruikt. Het maken van een rotstuin is in wezen vrij eenvou dig, maar bestaat niet enkel en alleen uit het be planten van een hoop keien. Uitgegaan moet wor den van niet al te slechte grond, maar we behoe ven er zeker geenhoge eisen aan te stellen. Belang rijk is natuurlijk dat we bij de aanleg uitgaan van redelijke hoogteverschillen die goed corres ponderen met de afmetingen van de tuin. In een grote tuin zullen te kleine glooiingen gezien worden als een molshoop of andersom. We beginnen dus na een eventuele bemesting van de grond (met compost of koemest) met het grond werk, waarbij we het gewenste model aanbrengen. In veel gevallen is het mogelijk de opgeworpen grond elders uit de tuin af te graven, waardoor het niet noodzakelijk is tuingrond te bestellen. Het aankleden van het nu ontstane berg- en dal effect met zwerfkeien is niet voor iedereen even eenvoudig. Doordat ieder een andere smaak heeft zullen 10 verschillende mensen ook allen een ver schillend resultaat hebben. Dit is natuurlijk geen probleem, maar het is mis schien toch raadzaam om wat tips te noemen. Laten we bedenken dat in de natuur nimmer zwerf keien mooi verdeeld over het landschap te vinden zijn. In een berglandschap vinden we grotere en kleinere groepen keien bijeen, die ook sterk varië rende onderlinge afstanden hebben. Die groepen keien bestaan vaak uit een of meer grote exem plaren die een stel kleinere het doorrollen hebben belemmerd. Als we dit nu maar in gedachte hou den moet het mogelijk zijn om een leuke onder grond te creëren waartegen het interessant plan ten is. Als dragers in de rotstuin, d.w.z. planten die voor een groot gedeelte het tuinaanzicht bepalen, ge bruiken we eigenlijk diverse soorten grillige coni feren, zoals plnus, abies en picea (ofwel den en spar) met hun karakteristieke groeiwijze en ver schillende soorten heesters, waarbij de dwerghees ters het meest geschikt zijn. Belangrijk is het om te letten op droogtegevoeligheid bij de planten, die bovenaan de glooiingen worden geplant. Bij het planten van de rotsplanten is het leuk om ze als het ware tussen de keien te drukken, waar door de gelijkenis met de vrije natuur het meest gaat spreken. Van belang is natuurlijk wel een juiste plantkeuze. Sedum soorten b.v. lenen zich uitermate goed voor het planten op extreme standplaatsen, doordat zij d.m.v. hun succulente blad vrij lange tijd kou en/ of droogte kunnen verdragen. Verder is er te genwoordig een overmatig assortiment alpine planten in de handel, die u op de goede tuincentra ruimschoots wordt aangeboden. Voor diegenen die wel wat zien in een rotstuin, maar niet zo goed durven is het aan te raden om eens wat te probe ren in een hoekje van de tuin.

Soester Courant | 1981 | | pagina 13