Meer dan 70 kramen op de braderie Hartje-Zuid Een ferme harmonie van 60 muzikanten 'HARTJE-ZUID' mm Soester Courant van woensdag 9 september 1981 Afsluiting Soesterbergsestraat De Soesterbergsestraat wordt van 17.00 tot 22.00 uur door de politie voor alle verkeer geslo ten. Hartje Zuid is dan voor een avond het domein van de voet ganger. Vriendelijk verzoek van de orga nisatoren: Laat het, evenals dat in voorgaande jaren zo goed is gelukt, die avond ook fiets en bromfietsvrij blijven. Er zijn veel kinderen en oudere men sen op de been en die willen dat ook graag de hele avond blijven! 18.45 uur. Route P.V.O. Vertrek vanaf de Open Hof: Veenbes straat, Smits weg. Weegbree straat. Eigendomweg. Nieuwe- weg, Ossendamweg. Korte Ossendam, Hartje Zuid. Route Korps Vrijwillige Brand weer Bilthoven: Vertrek vanaf de Brandweerkazerne: Dalweg, Rubenslaan, Molenstraat, Mid delwijkstraat, Torenstraat, Kerkstraat, Soesterbergse straat, Hartje-Zuid. Demonstratie Latijns Amerikaans dansen door Danscentrum Slingerland Het nieuwe dansseizoen staat ook weer voor de deur. Slingerland Danscen trum is met een kraam op de bra derie aanwezig. Iedereen kan zich daar voor het nieuwe seizoen opgeven. Om alvast weer warm te lopen voor de dansvloer en voor Slingerland zut u kunnen genieten van een perfecte de monstratie Latijns Amerikaans dan sen. Een vorm van dansen die er naast het Ballroom dansen en de populaire Discodans, steeds meer in komt. Slingerland op zijn Latijns Ameri kaans vlak voor het podium. Het vier-man-en-één-dame-sterke orkest, dat op het podium voor een brok gezelligheid zal zorgen: „Second Life" uit Hilversum. De Oudheidkamer Ter gelegenheid van het eerste lustrum heeft het Bestuur van Hartje-Zuid iets willen organiseren dat wat geld dient op te brengen voor een goed doel. Traditie was het al dat bij de officiële opening, die dit keer door de Burge meester van Soest, de heer Mr. Paul Scholten zal worden verricht, een be drag aan een of ander goed doel ter beschikking werd gesteld. Dat be drag gaat deze keer naar het Kinder dagverblijf De Blauwe Vogel aan de Bosstraat. De heer Blitz zal de gift in ontvangst komen nemen. Het tweede goede doel is de pas ge stichte Oudheidskamer in de boerderij aan de Ferdinand Huycklaan 18. Een de telefoonnummer. Het lidmaatschap bedraagt aan contributie slechts 25,- per jaar. U ontvangt hetmagnifieke blad ,,Van Zoys tot Soest" dan regelmatig in uw bus, waarmee u verzekerd bent van re gelmatige, uitstekende informatie over de tijd van toen. Meer dan 70 kramen vol koopwaar en attrakties zullen a.s. vrijdag in de Soesterbergsestraat voor een gezellige drukte zorgen. Al bij de eerste keer dat de Winkeliersvereniging Hartje-Zuid haar braderie op touw zette, wisten de organisatoren de belangstelling te wekken van veel winkeliers, stichtingen en verenigingen, die met elkaar voor een dusdanige hoeveelheid attrakties wisten te zorgen, dat het publiek van 19.00 uur tot 21.30 uur, zonder zich ook maar een moment te hoeven ver velen, aan zijn trekken kwam. Dat zal deze keer zéker ook zo zijn. Hartje Zuid mag zich met zo'n overweldigende deelname uiterst gelukkig prijzen. Eigenlijk heeft dat Bestuur in Zuid maar één zorg: het weer. Maar ook dat was tot nu toe zeer mild gestemd. Er wordt wat afgeduimd bij het organisatie-comité! Over al het andere hoeven ze hoegenaamd niet in te zitten. Het bruist van aktiviteiten. Ie lustrum Tegenover ons zit de heer G. Mout, S MÊlÊÊÊÊ&ISËÊÊÊtKIÊËtëËÊto*^ in het dagelijks leven vriendelijk jjH verf- en behangadviseur bij Brands- ^gjjj Niet meer zó ver van zijn pensioen af. ^jjlik maar nog dusdanig aktief. dat hij met het grootste gemak het voorzitterschap van de Winkeliersvereniging in Zuid 'f op zich kan nemen. ,.Het is telkens (- - weer een feest om^te vergaderen. De geval is - wel eens voorkomt dat de - een wat meer hooi op zijn vork neemt dan de ander, maar ik gelooi niet dat ganisatorische chaos, een perfekt ge- |||pfjP^ la beuren uit de bus. Ik ben er dan ook van overtuigd dat het vrijdag wel weer goed zit. We hebben nog een druk weekje voor de boeg, want er is zoveel dat nog op het laatste moment moet. 't Komt wel in orde", aldus Mout. Wij denken dat hij gelijk heeft. De taken binnen de Hartje-Zuid-mensen zijn prima verdeeld. Het Bestuur weet zich ook gesteund door een aantal Gerrit Mout, voorzitter van „Hart je-Zuid" niet-Bestuursleden, die deeltaken ver richten. Zo is daar de heer Brood, die niet alleen zorgt dat de kramen op tijd en op hun plaats komen, sa men met jongelui van de Wandelsport vereniging Olympia ruimt hij na af loop, met de winkeliers zelf, de boel op. U zult zaterdag niets meer van de rommel zien... Het is wel eens goed te weten wie daarvoor zorgen. Olympia houdt ook het verlichte Hartenbestand bij. Als u vrijdag over de Braderie loopt en alles brandt perfect, dan dankt u dat aan Brood en zijn mannen en vrouwen. Mout: ,,Ik begrijp eigenlijk niet dat het al weer vier jaar geleden is dat we ermee begonnen. Ik was toen nog geen voorzitter, dat was de heer Van Essen. Nooit heb ik gedacht dat zoiets, zonder er al teveel aan te veranderen, zo'n jaarlijks terugkerend succes zou zijn. We hebben toch wel meer dingen ge daan, die lang niet zo goed aansloe gen. Ik denk bijvoorbeeld terug aan het „oude kinderspelletjes-gebeu ren". waarbij Judith Bosch was uitge nodigd. Het regende pijpestelen en Judith ging. gehuld in een luchtig zo merjurkje, met ons ten onder. Er hoeft maar iets scheef te gaan en je kunt wel inpakken. Ik weet ook niet wat er zou gebeuren als het vrijdag giet van de regen. Wij durven daar gewoon niet aan te denken, weet u dat? Dat hangt als een soort schaduw boven ons enthou siasme". Het is werkelijk waar: Mout kijkt er bezorgd bij als hij het uitspreekt. En dat getuigt van een flink stuk verantwoordelijkheidsgevoel. Per slot zijn het de centjes van zijn me dewinkeliers en we kunnen niet be paald juichen over de economische situatie binnen het middenstandsge- beuren. „Juist daarom", zegt Mout, „móet het weer prima lukken, móet het gewoon droog zijn vrijdag, maar allez, we praten over wat anders. lle Burgemeester van Soest, de heer Mr. Paul Seholten zal op het podium bij Wijnands voor. de 5e Braderie in Hartje Zuid officieel openen. Muziek Een braderie zonder muzikale tam tam is niks natuurlijk. Hartje Zuid contracteerde P.V.O.. dat o.a. een tochtje zal maken door Soest. P.V.O. vertrekt al blazend en trommelend vanaf de Open Hof. Start 18.45 uur. Hetzelfde wordt gedaan door het Korps van de Vereniging der Vrijwillige Brandweerharmonie Bilthoven, van af de Brandweerkazerne. Vertrek eveneens 18.45 uur. Zij zullen zich ongetwijfeld het vuur uit de slof- fen lopen... Podium Gewoontegetrouw is er weer het po dium op „de kar van Kuyer". ver sierd door de firma Tolboom. Staat bij Wijnands voor en ook daarop zit een band. Het is dit jaar een vier-man-en- één-vrouw-sterke formatie, die onder de naam „Second Life" voor een fiks brok gezelligheid zal zorgen. U kunt gerust een dansje wagen en als u dat niet wilt dan kunt u luisteren naar de frêle zang van hun zangeres. Dat is overigens nieuw voor de Braderie. De foto elders op deze pagina zal u zeker doen besluiten een Kijkje bij haar te komen nemen. De toekomst We vragen Mout naar zijn gedachen over het toekomstige „Twee polen be stel":, „Daar wil ik niet teveel over zeggen, behalve dat ik hoop dat dat tweepolig winkelmodel er zal komen en dat het niet te lang zal worden uit gesteld. Het moet natuurlijk nog he lemaal groeien, maar er zijn door di verse groeperingen enige goede aan zetten gegeven. Wij zijn in Hartje-Zuid zeer positief en willen graag alles doen om mee te werken, aan alles wat in het belang is van het totale winkelgebeuren in onze Gemeente. Maar nogmaals, op dit moment lijkt het me van weinig belang er al te diep op in te gaan. Onze braderie bewijst in ieder geval dat we met een toekomstige winkelpool in Zuid vol doende mensen op de been kunnen brengen die er voor kunnen zorgen, dat het hier gezellig toe zal gaan. Ik denk dat u op niet al te lange termijn wel meer nieuws over de ontwikkeling van de plannen voor beide polen zult ho ren". De heer Mout zal best gelijk hebben. Zowel het Winkelcentrum aan de Van Weedestraat als het Winkelcentrum Hartje Zuid zullen zich in de toekomst best van hun taak als winkelpool we ten te kwijten. Enthousiastelingen ge noeg om er iets goeds van te maken. We wachten rustig af. Het Hartenjagen Al even traditioneel als de Braderie zelf is het Hartenjagen. Zowel op donderdag 10 als op vrijdag 11 september a.s. is het kopen in Soest- Zuid extra aantrekkelijk. Bij iedere bestede gulden krijgt u een zogenaamd Hartje met een nummer erop. Met al die bonnetjes gaat u oplettend bij het podium staan, waar Dick-N.C.R.V.- Passchier weer met verve aan het grote Rad van Avontuur zal draaien. Er zijn magnifieke prijzen te winnen. Op deze pagina ruimden wij een plaats je in voor het totale pakket. De num mers waarop prijzen vallen, worden ook in onze krant van volgende week gepubliceerd. Ook Dick Passchler is voor de vijfde keer van de partij. prachtig initiatief dat, bij zeer velen warme sympathie ontmoet. Maar ook hier: geldgebrek. Er zijn onlangs een aantal aktiviteiten in gang gezet, waaronder een fototentoonstelling over oude Boerderijen. Er was een folder verkrijgbaar waar in duidelijk uiteen werd gezet wat de Oudheidskamer beoogt en wie de men sen erachter zijn. Onderstaand een gedeelte uit die tekst: Stichting Oud Soest De Stichting Oud Soest heeft één heel duidelijke doelstelling: te proberen er voor te zorgen dat er een Oudheidska mer komt. Daartoe zijn in het recen te verleden heel wat pogingen in het werk gesteld en er werden ook, om de mensen alvast voor het idee te la ten warm lopen, een tweetal tentoon stellingen over Oud Soest door de Stichting op touw gezet. Een keer in „De Rank". Dat was in het kader van de Gildefeesten van het „Groot Gaes- beecker Gilde" en een keer in de oude R.K. Mavo, tijdens de viering van Soest 950 jaar. Die Stichting Oud Soest nu is er in geslaagd „beslag te leg gen" op de mooie oude boerderij, zo fraai gerestaureerd, aan de Ferdinand Huycklaan nr. 18. Daar gaat het ge beuren. Vanaf heden eigenlijk. De Historische Vereniging Soest De Historische Vereniging Soest geeft o.a. het blad „Van Zoys tot Soest" uit. Tussen Zoys en Soest is er inder daad veel gebeurd en de leden van de*e Vereniging onderzoeken dat, opgesplitst in een aantal werkgroepen. Eén van die werkgroepen zit veran kerd in de zojuist „behandelde" Stich ting. Wel, de Vereniging nu neemt deel aan de Oudheidskamer. Doet mee aan de inrichting, doet speur werk, zorgt voor informatie, kortom: de band is nauw. Hand in hand gaan Stichting en Vereniging hard aan de slag om Soest die Oudheidskamer te geven, waar het recht op heeft. Voor nu en voor later. Geld Onafwendbaar is ook hier het geld en het chronisch tekort eraan. Wij zeg gen dat onomwonden, want een ieder kan begrijpen, dat waar niets wordt geproduceerd ook niets verkocht en dus niets verdiend wordt. Het aantal leden (overigens ook kunt lid wor den) van de Vereniging beloopt nog net niet de 160 en ook dat zijn geen miljonairs die zomaar even schudden wat er geschud dient te worden. We bedelen dus gewoon. Bij de Gemeen te. Bij het Bedrijfsleven. Bij u, als particulier. Want huur is huur, water is water, gas is gas, electra is electra en dat moet allemaal steeds opnieuw worden betaald. Doe mee, schenk wat u te schenken hebt. Beloof dat u dat een paar jaar achter elkaar zult doen. Dan kunnen wij wat langer vooruit. Wees gul. Wees lief voor uw eigen Oudheidskamer. "Ferdinand Huycklaan nr. 18. Uniek! Inlichtingen: P. J. van de Breemer, secretaris. Vosseveldlaan 21 - Soest. Telefoon 02155-13910. Wilt u lid worden van de Historische Vereniging Soest? Zelfde adres, zelf- Schieten, gooien of klimmen voor één kwartje U treft tijdens de braderie een vier tal stands aan waar u óf kunt schieten, óf kunt gooien of mastklimmen! Er is een door het Groot Gaesbeker Gil de ingerichte schiettent, een door de Padvinders van de Hopman Masselman- groep opgerichte mast waarin u kunt klimmen om een prijsje te bemachti gen en er zijn een tentje waar u kunt ballen-gooien en een stand waar ring wegen op het programma staat. Voor één keer schieten, gooien of klimmen betaalt u een kwartje. Die kwartjes nu gaan naar de Oudheidskamer. Een paar van die simpele „heitjes" zullen u niet armer, maar de Oudheids kamer wel rijker maken. Luchtkussen en Minicars Er zijn nog twee attracties die niet voor niets zijn. Ze hebben niets te maken met een goed doel, maar zijn bijzonder leuk. Bij Hooijer en Bas v.d. Hoef voor kunt u of uw kinderen, dolle pret beleven op het spring-lucht- kussen of in een zoevende minicar. En als u daar toch in de buurt bent: Hooijer demonstreert een nieuw Hout- kloofbijl (splijtbijl) voor het open haard- hout. Gemakkelijk leren schroeven in draaien is een tweede stuntje van Hooijer. Andere attracties We schreven het vorige week al in onze krant. Behalve de speciale bijl en de schroevedraaier van Hooijer zijn er nog veel meer aantrekkelijke bezighe den in de Soesterbergsestraat. Er is van alles te doen in de stands van het Wereldnatuurfonds, de Welfare, het Rode Kruis, V.V.Z., de Damclub, de Eemvogels, P.V.O., S.O.S. en de Savornin Lohmanschool. De Blauwe Vogel heeft zelfs 5 kramen! Er zijn speciale aanbiedingen Hei en boomp jes o.a. bij de groenstand van De Bruin's Boomkwekerijen, u treft pof fertjeskramen, viskramen en kippekra- men aan. Bij de Rabobank gratis suikerspin nen!!! Bij Centra kunt u barbecuen en er is een kaas- en notenkraam. Vraag bij de Rabobank tussen twee suikerspinnen door even naar het pakket jeugdspaarvormen; dat zit werkelijk prima in elkaar. Evenals overigens de Caviabaan bij Blom. Hij organiseert Cavia-renwedstrijden, terwijl u bij iedere bestede twee gul den een kippe-ei gratis krijgt. Eventjes verderop bij Reehorst opnieuw een barbecue, maar hier wordt de hoofd schotel gevormd door het „Broodje Shoarma". Opletten: u eet uw vingers er zomaar bij op... Ook nog bij Ree horst: tompoucen en druiven, speciale prijs. Brandsma staat met voorzetramen en demonstreert met Alabastine. Van der Linden heeft een nieuw Deens drankje. Gratis proeven. De N.M.B. verkoopt munten en v.d. Ven heeft een verzameling goedkope boeken. Er is teveel om op te noemen. U ziet het allemaal vanzelf. Hartje Zuid pakt voor de vijfde keer uit. En daar moet u beslist bij zijn. De Blauwe Vogel De Blauwe Vogel, gelegen aan de Bos straat te Soest-Zuid is opgericht op 1-12-'75 en gaf toen als kinderdagver blijf, ruimte aan 21 kinderen. Op dat moment was er al een wachtlijst van 29 kinderen. In augustus '77 werd een bouwvergun ning aangevraagd voor een geheel nieuw dagverblijf, hetgeen werd ge realiseerd en werd opgeleverd in 1978. Het dagverblijf biedt aan 42 kinderen de noodzakelijke verzorging. Deze kinderen zijn allen meervoudig gehan dicapt. dus zowel geestelijk als li chamelijk (motorisch) gestoord. De kinderen worden 's morgens per taxi van huis gehaald en 's middags rond 15.30/16.00 uur weer thuisgebracht. Op het kinderdagverblijf worden the rapieën gegeven, zoals fysiotherapie, ergotherapie (leren spelen), logope die, terwij) een team van verzorgsters de begeleiding heeft over de kinderen. Een groep van 6 kinderen heeft 2 leid sters. De blauwe vogel beschikt tevens over een overdekt zwembadje, waarvan de kinderen kunnen, genieten en dat ge bruikt wordt voor therapie. Het kinderdagverblijf wordt gesubsidi eerd. Alle overige extra's, zoals b.v. schoolreisje, boottochtje worden be kostigd door de oudercommissie en vereniging. Ter versterking van de kas worden regelmatig acties, rom melmarkten e.d. gehouden. Het gebied in Soest Zuid waar a«. vrijdag voor de vijfde keer de Hartje Zuid-braderie wordt geor ganiseerd. De prijzen bij het Hartenjagen Het is zeer de moeite waard om met uw verkregen genummerde Hartjes naar de ongetwijfeld weer rap praten de Dick Passchier op het podium bij Wijnands te gaan kijken en luisteren. Wie weet wint u één van de prijzen die we nu laten volgen Hoofdprijs: Naar keuze: een weekend voor twee personen, geheel verzorgd, naar óf Londen, óf Parijs. Ie prijs een dames- of herenrijwiel. De Vereniging der Vrijwillige Brandweerharmonie Bilthoven-Holland is het enige vrijwillige Brandweerkorps in Nederland. De Vereniging telt 100 leden, waarvan er 60 het korps bemannen. Zowel dames als heren roeren driftig de trom of blazen, of fluiten. De harmonie staat onder leiding van de heer A. M. Janssen, terwijl de drum band en het lyrakorps onder leiding staan van resp. de heer Van Luit en de heer Van der Kraats. Tamboer-maïtre, dat is de man die tijdens de mars het com mando heeft, is de heer C. Peters. Het Korps geniet nationale en internationale bekendheid. Het speelt met name regelmatig in Duitsland tijdens het Carnaval. Soest Zuid kan er vrijdagavond van genieten als het Korps, in samenwerking met P.V.O., enkele optredens zal verzorgen. 2e prijs een draagbare zwart-wit T.V. 3e prijs een fototoestel t.w.v. 250,- 4e prijs Waardebon, te besteden in Hartje Zuid, van 100,-. 5e en 6e prijs ƒ50,-. 4 prijzen van 25.- 10 prijzen van 15,- en vele, vele troostprijzen! Zorg dat u er ook bij bent. Wie weet zit u binnenkort in Londen of in Pa rijs, of op de fiets! Achter op de prentbriefkaart die de Vereniging ter beschikking stelde, staat in vier talen te lezen: „Vereniging der Vrijwïffige Brandweerharmonie Biltho ven-Holland, De enige vrijwillige brandweerharmonie in Nederland". Een internationaal getint stuk muziek dus vrijdagavond, als er tenminste niets in de fik vliegt in Bilthoven. want dan zal alles wel zeer spontaan inrukken. Bussen Centraal Nederland bij Jurriëns Centraal Nederland was direct bereid medewerking te verlenen toen het ver zoek werd gedaan, de bussen van het busstation voor één avond te laten stoppen bij Garagebedrijf Jurriëns. Dus: wie met de bus wil: u vindt Centraal Nederland bij de Ossendam- weg/Oude Utrechtseweg. Geluidswagen fin plaats van optocht vorig jaar al veel moeite om een optocht door Soest-Zuid te or ganiseren. De winkeliers hebben het overdag zo druk met de voorbereidin gen voor 's avonds, dat er bijna geen tijd meer overschiet om een goeie „optochtpraalwagen" klaar te maken. Daarom werd besloten de optocht dit keer achterwege te laten en gebruik te maken van een Geluidswagen. Die wagen, die, evenals de geluidsin stallatie in het winkelcentrum zelf, zal worden verzorgd door de firma Uyland, begint om vijf uur een tocht door de wijde omgeving. Er zal muziek worden gedraaid en Renée Adama, jawel een broer van de Mode-man in Zuid, zal op opgewekte toon proberen het publiek in hun huizen warm te maken voor het feest, dat om 19.00 uur begint. winkelcentrum een brok gezelligheid in Soest. De historische boerderij op de hoek van de Ferd. Huycklaan en de Olijke- weg, waarin de Soester Oudheidskamer is ondergebracht. Zo zal het vrijdag vroeg in de middag weer toegaanterwijl de winkelier bezig is zijn kraam in tc richten komt het eerste publick al nieuwsgierig dichterbij

Soester Courant | 1981 | | pagina 15