ten leien? Garage Berkhof start autowasserette groei en bloei 60 jaar Stoffenmode„Zeilmaker" Groei Bloei" met Plan ten verzamelen in Nepal" Het Amsterdams Montessori Lyceum op de heide in Soest en omgeving Ingezonden Soest voelt niets voor verzachting anti-speculatiebeding Cursus ,glas en lood' in Baarn 16 ADAMA ZIET Z N B.H.'s NIET MEER ZITTEN (2 halen, 1 betalen) r de vrouw. Onderwijsinstituut Hulscher in nieuwe behuizing Genjflik kurulu Soest 110.283 Bezoekers in Natuurbad Vredesweek '81 Vleesverkoop Onderlinge Ruilverkaveling goëdkoper Antwoord op een open brief Paard onder de trein ----- Soester Courant van woensdag 9 september 1981 17 Fotoi Herman van Dam ding bijzonder siek zijn of modern, of voordelig. kwaliteit. Altijd! viidlady beroemde el, Mondi, n, Jedezeten U er steeds de gen uit allerlei ntra. Kom zelf Met de winter voor de deur besloot de heer Berkhof, Honda- en Hyundai-dealer, aan de Laanstraat 82 binnen zijn garagebedrijf een plek te kreëren, waar men rustig en in eigen tempo zijn/haar auto kan wassen, (zie foto). Belangrijk voordeel voor de klant is o.a. dat er niet met talloze emmers water gesjouwd hoeft te worden. Het geheel moest voldoen aan drie belangrijke eisen: Er moeten geen ingewikkelde handelingen nodig zijn; het moet snel kunnen; men moet 's winters in een beschermde ruimte kunnen werken. Wel de wasserette voldoet ruimschoots aan genoemde eisen. Ingewikkelde handelingen zijn niet nodig, daar men met een simpel draaien van een ring zijn of haar keuze bepaald t.a.v. het gebruik van water of shampoo (in kombinatie met was). Het hogedrukapparaat werkt op guldens. Iemand die in een redelijk tempo werkt kan dan ook voor plm. 5 gulden snel en gemakkelijk de auto keurig gewassen hebben. In de goed afgeschermde ruimte kan een kind de „autowas" doen. De wasserette is geopend: maandag t/m vrijdag van 8.00-18.00 uur en zaterdag van 8.00-17.00 uur. AFDELING SOEST Koninklijke Maatschappij Tuinbouw en Plantkunde Op dinsdag 15 september opent „Groei en Bloei", afd. Soest het lezingen seizoen '81-'82 met een dia-lezing over „Planten verzamelen in Nepal" door de heer Harry van der Laar. De spreker is als consulent verbonden aan het Proefstation voor de Boomkweke rij in Boskoop en in vakkringen in binnen- en buitenland bekend. In 1973 nam hij deel aan een planten- speurtocht door het Koninkrijk Nepal dat grenst aan China, India en Sikkim. Nepal is slechts een klein land (885 x 160 km), maar botanisch bijzonder interessant door de buitengewoon rijke vegetatie. Tot 1949 is Nepal ongeveer 100 jaar volkomen ontoegankelijk ge weest voor Westerlingen. Zoeken naar planten was overal gemakkelijker ge worden door het gebruik van auto's en vliegtuigen maar Nepal zat ge woon dicht! Pas in het najaar van 1971 ging de Engelsman Roy Lancas ter, voor het eerst naar Nepal. Roy Lancaster is een specialist die zeer hoog aangeslagen wordt in de Engelse zustervereniging van onze K.M.T.P.: The Royal Horticultural Society. Na deze verkenningstocht werd hij in 1973 de leider van de expeditie waaraan ook onze spreker, Harry van der Laar, deelnam. Doel was het bezichtigen van de bloeiende Rhododendrons op hun natuurlijke standplaats in het Oosten van Nepal en voorts het verzamelen van plantenmateriaal. In de eerste plaats levende planten, maar ook her bariummateriaal en stuifmeel voor nader onderzoek en niet te vergeten zaden! Het bekijken van de natuurlijke standplaats van planten leert de ken ner (èn de amateur!) altijd veel over de eisen die de planten stellen. Zeker in een land als Nederland kun je bij de boomkwekerijgewassen nauwelijks meer natuurlijke standplaatsen aan wijzen. Gewassen die letterlijk „niet op hun plaats zijn" worden sneller aangetast door ziekten of, als het minder erg is „doen het niet goed". In Soest spreken we dan over „kwarren". Een reis naar een gebied met een omvangrijke natuurlijke planten groei kan veel informatie geven over de gemaakte fouten, maar ook worden onbekende planten aangetroffen die in aanmerking komen gekweekt te wor den onder vergelijkbare omstandighe den in de bewoonde wereld. Het verza melen van kruismeel is bedoeld om mee te gaan kruisen; zo kan men nieuwe variëteiten kweken. Bovendien brengt men op deze manier zo nu en dan weer eens vers bloed in het be staande sortiment en het kan zo ook gebeuren, dat variëteiten gewonnen worden, die ongevoelig zijn voor be paalde ziekten. Dat zo'n kweekproces vele jaren in beslag neemt ligt voor de hand. De heer van der Laar neemt prachtige dia's mee, niet alleen van de planten maar van de hele imponerende natuur en de cultuurmonumenten in dit exotische gedeelte van Azië. U bent welkom op dinsdag 15 septem ber om 20.00 uur precies in het Me disch Centrum, Nieuweweg 14 hoek Smitsweg. Toegang niet-leden 3,-. Foto: Herman van Dam J.l. zaterdag heeft onderwijsinstituut Hulscher min of meer officieel zijn nieuwe behuizing betrokken. Het is nu gehuisvest in de oude R.K. Mavoschool aan de Steenhoffstraat. Tien jaar geleden begon de heer Hulscher met zijn instituut in de Beatrixlaan. Een paar jaar later was de belangstelling zó groot, dat verhuisd werd naar het oude pand van het Wit-Gele Kruis aan de Molenstraat. En dankzij de niet af latende groei van dit onderwijs heeft men nu een échte school betrokken, die voor allen die haar van vroeger kennen, geweldig is opgeknapt. Het is er weer goed toeven en wat natuurlijk ook belangrijk is: de motivatie van de leerlingen zal wel hoger liggen. Die motivatie kwam eigenlijk afgelopen zaterdag al aan het licht toen heel wat Soesters de ingebruikneming kwamen meevieren en de school bezichtigen. Gemotiveerde bezoekers zogezegd. Op de foto de heer Hulscher met enkele belangstellenden in het nieuwe type-lokaal. Het Montessori Lyceum uit Amster dam organiseert ieder jaar voor haar 4 Havo-klassen een kennismakingsweek. Naast „met elkaar kennismaken" (de leerlingen komen n.1. van diverse MAVO- en IVO-scholen en ook uit de eigen onderbouw) houdt men zich in deze week ook bezig met vrijwilligers werk. In samenwerking met het Stichts landschapsbeheer worden terreinen uitgezocht die door vrijwilligers onder handen genomen moeten worden. Dit jaar werd Soest en omgeving eesn goed Foto: Herman van Dam aangepakt: een groep verwijderde de opslag van een heideterrein op de Leusderhei, een andere groep deed hetzelfde -op de Ewoudhoeve en een derde groep was aan het plaggen op de Wieksloot om ook daar de heide weer een kans te geven. Daarnaast zijn nog 2 groepen ondergebracht in Loenen (slootkanten van éen teveel aan bomen en struiken ontdoen) en in Kortenhoef (hooien op arm grasland). Leerlingen van 4/5 schreven het vol gende over deze week: „de kinderen van het heideplaggen deden dit onder leiding van „Chris de Bijenkoning". Zij kampeerden op het padvinderscen trum „de Paltz" en vertrokken om half tien. Zo heeft ook de Amsterdamse schooljeugd bijgedragen tot het in standhouden van de Utrechtse heide". En: „Dinsdag begon de le werkdag. Het werk bestond uit het plaggen van een heideveld je. Hierdoor zullen er weer betere voedingsstoffen in de bodem zijn en groeit de heide beter. Het idee om dit werk door groepen scholieren te laten doen gaat uit van Chris Uiterwijk die ook erg bekend staat in Soestduinen als „de bijenkoning". Genflik kurulu Soest bütün genpler ifin organize ak§amlari tertipliyor. Bizlerin amaci yabanci ve Hollandali gënplere bir ak§am sunmak burada birbirlerini daha iyi taniyip konugup anlagmaktir. ve pegitli oyunlar düzen- lemek bilyart. kayit. oynamak. tele- vizyon bakmak pilak calmak hatta film oynatmak. Ilk aksam 16 eylül pargamba 20.00 ila 22- aras. her in ve in yagindan yüksek olan genpler kalpden davetlimizdir. Yer kruispunt Albert Cuyplaan 200. Tel. 21987. In totaal hebben dit zwemseizoen 110.285 bezoekers de weg naar het Soester Natuurbad gevonden. Aanzien lijk meer dan de laatste jaren het geval was. Vorig jaar 90.648; in 1979 slechts 85.912; in 1978 een relatief goed jaar met 122.251 en in 1977 zevenduizend minder dan dit jaar n.1. 103.986. Volgend jaar gaat het bad in ieder geval nog open, maar wat er daarna gebeurt in verband met de moeilijke financiële situatie van de gemeente Soest, ligt aan de wijsheid van de raadsleden. Het bestuur van de Stich ting Zwembaden Soest heeft gezegd met bezuinigingsvoorstellen te zullen komen. Daar is het wachten op. Bij de herdenking van twintig jaar Ber- lijnse muur zagen wij aan Westerse zij de een sobere herdenking van hen die vielen op de weg naar meer vrijheid terwijl aan de Oostelijke kant een mili taire parade met veel tam-tam werd gehouden. Niemand in ons goede vaderland pro testeerde tegen dit vertoon, terwijl men wel bezwaar heeft tegen een taptoe Breda. Men is dus selectief veront waardigd. Deze zelfde selectieve ver ontwaardiging zien wij bij de discussie over de bewapening en dan vooral bij de kernbewapening. Tijdens de „Vredesweek" zal het er weer heet toegaan. Dan zullen weer al le registers worden opengetrokken te gen de USA en haar president, de Navo en haar secretaris-generaal en de regering. Het zal gaan over de kruisraketten en de neutronen granaat, die men steeds maar bom blijft noemen. Dat het Warschaupact en Frankrijk deze granaat hebben zal men vergeten te zeggen. Ook zal men niet spreken over de doorlopende uitbreiding van de SS 20 en de SS 21 waarop het Westen momenteel geen antwoord heeft. „In de discussie zal het er heet toe gaan" schreef Miente Jan Faber de se cretaris van het IKV op 6 juni in Her vormd Nederland en hij vervolgde met: „Ondanks alles wat reeds gedaan en bereikt is, zal het allemaal nog veel harder moeten. Dit zijn weinig vredelievende woorden voor een vredesbeweging. Nu dekt, volgens velen, de naam IKV al lang niet meer de lading en zij wer den daarbij gesteund door de PPR- voorzitter Herman Verbeek in Her vormd Nederland van 27 juni die toen schreef: „De naam 'beraad' geeft eigenlijk al lang niet meer aan hoe het IKV werkt. De omlijning 'interkerke lijk' is in feite ook sterk verruimd. Het IKV is een vorm van oecumene die ver buiten de kerken treedt' Het IKV is hiermee gedegradeerd tot een eenzijdige politieke pressiegroep met radicale standpunten. Dit is de reden dat zeer velen de oog kleppen uit de IKV kraam niet meer wensen te ontvangen en vragen om een genuanceerder voorlichting. Om aan deze vraag te voldoen werkt de "Werkgroep ,,'t Sticht" van de OSL- Stichtingen mee aan de verspreiding van de krant „Shhlom '81" een uit gave van de Stichting Bijbel en Vredes vraagstukken. In dit op magazine for maat veertig pagina's tellende blad vindt men een uitgebreide schets van de ontwikkelingen in Oost en West op militair en strategisch terrein. Dat er sprake is van een genuanceerde benadering wordt bewezen door de medewerking van o.a.Mevr. Hannie van Leeuwen, Prof. J. Douma, drs Pieter van Kampen, drs A. Noorder- graaf, drs J. A. E. Vermaat en de heer drs H. C. Couprie. De krant wordt uitgegeven uit diepe bezorgdheid over de Bijbel- en mens beschouwing van het IKV. Zij zoekt echter haar kracht niet in het zich af zetten tegen wat anderen doen, maar in het geven van een eigen, positief en Bijbels antwoord op de vele vragen op het terrein van de bewapening en laat de conclusie open aan de lezer. Dat zeer velen dit andere geluid wep- sen, wordt bewezen door de vele nieuwe leden van onze Stichtingen en van het Interkerkelijk Comité Tweezijdige Ontwapening (ICTO). Ook wij hopen op het behoud van de vrede maar de herinnering aan een dictatuur met concentratiekampen weerhoudt ons van het meewerken aan een „Pax Russica" of een voorbereiden op een'Finlandisering'. Wij zijn verplicht dit standpunt in te nemen in de nagedachtenis aan hen die zich hebben ingezet voor een betere wereld een 'Vrije' wereld. Een wereld zonder een muur en met vrij verkeer tussen de volkeren. Een wereld met vrije meningsuiting, waarin het waard is te leven. SHALOM. De krant is te verkrijgen op het adres: Werkgroep 't Sticht, OSL-Stichtingen, p/a B. Vermeulen, Rumpler 2, 3769 JJ Soesterberg. De leden van de commissie algemene (Soester)bestuurszaken voelen niets voor de suggestie van Gedputeerde Staten van Utrecht het^nti-speculatie- beding (het doorverkoopbeding) te versoepelen en van tien naar twee jaar terug te brengen. De leden vin den dat er een werkzame ontheffings mogelijkheid bestaat in Soest en dat De in Baarn, Hilversumsestraatweg 16, woonachtige glazenierster Augusta Pfann start half september weer met cursussen brandschilderen op glas en diverse andere technieken. In de cursus „glas en lood" komen de volgende elementen aan de orde: het maken van een ontwerp; het snijden van glas; het scftlderen met de hier voor speciale verven, die in het glas gebrand worden en het zetten van lood- strippen. Inlichtingen worden graag telefonisch verstrekt onder nummer 02154-16776. woningbezitters die in de problemen komen daar maar gebruik van moe ten maken. In het kader van het werkgelegen heidsbeleid heeft het provinciaal be stuur in mei al besloten de WT-rege- ling (vestigingsbeperkingen voor wo ningzoekenden) te versoepelen. De WT-regeling blijft wel van kracht, maar de duur van het doorverkoop- beding wordt teruggebracht naar twee jaar. Die versoepeling zou dan moe ten gelden voor zowel lopende als nieuwe overeenkomsten. Het gaat om vrije-sectorwoningen, de premie koopwoningen en de woningen „in de beschutte sfeer"; voor Soest in con- creto voor de premiekoopwoningen in Overhees, in Egghermonde en in Steenberghe alsmede voor de vrije- sectorwoningen in Overhees, de La- zarusberg, het Slangenbosje en Egg hermonde. Zoals gezegd voelden de commissie leden er niets voor. Op twee jaar stellen vond men vrij onzinnig; dan kan het beter helemaal vervallen. De commissie redeneerde dat het beding indertijd werd ingesteld om ongewens te speculatie met woningen te voorko men, en al is door het instorten van de woningmarkt daar nu nauwelijks kans op, men kan toch maar het we ten hoe snel de situatie weer veran deren kan. Mevrouw Van Gelder (PvdA) en de heren Van Logtenstein (CDA) en Visser (P.S.) wilden desnoods aan een termijn van vijf jaar denken, terwijl mevrouw Greefhorst (CDA) met de twee jaar akkoord wilde gaan, mits met de volgende eigenaar(en) de tien jaar alsnog volgemaakt zou wor den. In zijn antwoord zei burgemeester Scholten dat het college zijn standpunt nader zal bepalen. Hij wees overigens wel op het feit dat andere- en vooral omringende gemeenten het standpunt van G.S. wel over zouden kunnen nemen. Soest komt dan wat geïso leerd te staan. Daar had de CDA-er Van Logtenstein echter geen moeite mee: „Soest zal zelf wel bepalen wat goed voor Soest is", aldus Van Logtenstein. Morgen, donderdagmiddag om twee uur zal aan het slachthuis verkoop van vlees plaatshebben aan alle houders van kaarten. Het zou wel een wonder zijn, als de aanstaande Open Dag (12 september) van de Koninklijke Luchtmacht op de vliegbasis Soesterberg niet het scheef getrokken commentaar zou uitlokken als thans weer wordt gegeven door de heer Jan Visser (zie vorige Soester Courant). De heer Visser behoort kennelijk tot de leeftijdsgroep, die de periode 1938 - 1945 niet bewust heeft meegemaakt en, erger nog, niet heeft geleerd van de toch wel aanwezige geschiedschrij ving van dat verschrikkelijke tijdvak. Het is een geheel valse en onbruik bare tegenstelling: „God en het „mi litairisme". Welk geestelijk en wel denkend mens „dient" de oorlog? Maar wél zegt Johannes de Doper tot de soldaten die hem om raad kun- men vragen: „wees een goed mens, blijf een goed mens, als soldaat, en niet: „deserteer". Leest u dat maar na: Lucas 2:14. Wij dienen de machten niet, maar de „machten" dienen óns, ze zijn ons ten dienste. Ze zijn er onder meer en maar niet toevallig (Romeinen 13) om de vrije wereld te bewaren, als dat kan, voor de absolute knechting van de menselijke geest, waarop het communisme uit is. Ook Dorothee Sölle kan dat weten, alleen al uit het boek van Helmut Golwitzer: En brengen waar gij niet wilt, dat deze heeft geschreven vlak na zijn Russische krijgsgevangen schap. Wie dat boek leest, kijkt in de open kaken van de hel van de com munistische indoctrinatie in alle vormen. Het wordt tijd dat men eens ophoudt met het doordrammen-naar-één- kant tegen beter weten in. Niet als zou hier, in de Westelijke samenleving, alles koek en ei, en alles schuldloos zijn, maar voor de grote waarden van o.a. gewetens- en persvrijheid moeten wij wat over hebben. Dan is zo'n Open Dag van de Lucht macht (en van de Marine in Den Hel der) een doodgewoon stuk bewustwor ding en motivatie en heel geen ker mis en heel geen feest, maar een se rieuze zaak van belangstelling in on ze eigen verdediging en paraatheid. Vredesberaad, maak een slag om naar een eerlijker standpunt. Nu verraadt u onze vrijheid. J. K. Bal Handtekening aktie van eigenaren, grondbezitters in Eempolder en wat verder onder de Ruilverkaveling valt. Wij hebben in mei j.l. in diverse kranten onze bezwaren hieromtrent naar voren gebracht. Wij zijn te gen „die" Ruilverkaveling maar wel voor een Onderlinge Ruilverkaveling want dan hoeft degene die geen belang heeft niet mee te betalen voor zijn buurman. Daar komt het precies op neer. Wegen en afwateringen zijn in goede staat in deze gebieden, dat kan geen mens tegenspreken. Het gaat alleen om enkele te verplaatsen boerderijen in dat gebied. Daar moeten bezitters aan meebetalen, bezitters aan mee betalen. U heeft afgelopen week zeker wel op t.v. gezien en gehoord, dat daar een handvol mensen (en er zijn erbij die zelf geen grond bezitten) voorstander van zijn. Die zullen het voor de grond eigenaren wel even regelen, als ze de kans krijgen. De vorige verkaveling is net betaald. Daar hebben we 30 jaar over-gedaan. Toen was het echt nodig. Nu willen deze mensen, die zelf geen belang hebben, met wat huurders en een paar eigenaren, iedereen op hoge kosten jagen door de algemene ver kaveling. Dat moeten we voorkomen, daar is het de tijd niet voor. De overschotten zijn soms groot; de welvaart is aan het afgaan. Zo mag het wel gesteld wor den. En toch steeds weer dat gezeur door een handvol mensen, die zelf geen boer zijn en over iemand anders' beurs wil beschikken. Daar moeten we voor waken. Eigenaren, denk daar over na en laten we ons niet door de hoge kosten die uit de Ruilverkaveling zul len voortvloeien, (die worden nog steeds niet genoemd) in het moeras laten drijven. We hebben besloten, om alsnog de gelegenheid te geven om een handteke ning te plaatsen, tegen de Algemene Ruilverkaveling tot en met 30 septem ber 1981. Daarna wordt de lijst aangeboden aan de Minister van Landbouw en Visserij in Den Haag. H. J. Vriezen Tel. 02154-12597 Graag wil ik reageren op het ongeluk dat verleden week plaatsvond, waarbij een paard jammerlijk onder de trein kwam. Diezelfde middag, kort voordat dat gebeurde, liep ik in het bos om mijn ronde te doen. met m'n hond. In de verte zag ik een paard aankomen en waarachtig, ik dacht alléén. Ik deed m'n hond vlug aan de korte lijn, maar toen het dier dichterbij kwam, ont waarde ik op de rug van het paard een klein streepje en dat bleek een aller liefst klein meisje te zijn. Het geheel deed mij onzeker aan en om narig heid te voorkomen liep ik er voorzich tig met een boogje voorbij. Het ging goed, maar als ik vertel U, dat ik toen dacht: „Is dat nou wel verantwoord". Ik ben er ook nog bijna zeker van dat het hetzelfde duo was, wat kort daarop in moeilijkheden kwam, met het ramp zalige gevolg voor (gelukkig) alleen dan toch maar het paard. Ik weet heus wel, dat dergelijke onge lukken gebeuren kunnen, waarbij leef tijd heus niet altijd een rol behoeft te spelen. Begrijp me goed, ik gun ieder mensen kind en (met) dier z'n sport en vrij heid daarin, maar als je weet dat je bij de eerste uitstapjes die je samen met je paard onderneemt, wordt gecon fronteerd met een parallellopende spoorlijn en diverse onbewaakte over wegen, dan lijkt mij op z'n minst gezegd extra voorzichtigheid geboden. Dan is het misschien raadzamer het alléén uitgaan nog even uit te stellen d.m.v. in groepsverband te gaan en/of onder leiding, om zodoende werkelijk te kunnen genieten van de natuur in al z'n vormen. Een boswandelaarster (naaih afzender bekend) Deze week is een reuze succes gewor den - mede door het mooie weer! - en vond een prima afsluiting in een disco feest in Soest. Er is echter nog veel werk aan de winkel en - wie weet - komen we volgend jaar terug om daarmee verder te gaan. Ook de groep-Amersfoort heeft een verslag gemaakt. Amersfoort Ook in Amersfoort werd er gewerkt. Onder leiding van één medewerker van Stichts Landschapsbeheer en een twee tal vrijwilligers zwoegden zo'n 25 jon gelui op de Leusderhei. Ook hier was het de bedoeling de vliegdennen en berken die teveel zon wegnamen te kappen en weg te slepen. Hoewel de arbeidsomstandigheden niet ideaal waren (het terrein lag tussen een snelweg en de schietbaan; Starfighters of Phantoms of hoe die dingen ook mogen heten vlogen onop houdelijk over), is er toch behoorlijk aangepakt. Aanvankelijke ongerustheid over het werken op defensieterrein ontaardde in boosheid en verontwaardiging, toen een actief buurtbewoner kwam ver tellen dat het bewerkte terrein be stemd zou zijn voor de aanleg van een oefenbaan voor de nieuwe Leopard- tanks. Geschokt door dit nieuws besloten de leerlingen en de begeleiders het werk neer te leggen. Plannen werden ge smeed voor bozen brieven aan de Heidemi j, het bestuur van Stich Landschapsbeheer, de Minister van Defensie... Gelukkig bleek het verhaal van de buurtbewoner niet volledig: de plan nen voor de tankbaan bestonden wel, maar inmiddels was het terrein in het bestemmingsplan aangewezen als na tuurgebied. De hei zou behouden blij ven, het werk was niet voor niets gedaan. Het blijft overigens de vraag of argeloze vrijwilligers ingezet moe ten worden op militaire terreinen. Werken voor Defensie, hoe indirect ook, zal bij velen op weerstand stuiten. Deze septembermaand wordt het voor het stoffenhuis van Zeilmaker (Laan straat 81 in Baarn) een heel belangrijke en omdat deze zaak niet ten onrechte „Centrum der Mode" genoemd wordt, merkt ook het publiek het nodige hiervan. Precies 60 jaar geleden begon de heer Postema op dit adres in een veel kleiner pand overigens een kleermakerij, ter wijl mevr. Postema de verkoop van four nituren en stoffen op zich nam. Ruim 21 jaar geleden nam het echtpaar Zeil maker deze zaak over. Het vertrouwen dat die zaak toen al genoot, werd steeds verder uitge bouwd. Dat succes manifesteerde zich ook in de omvang die de stoffenzaak kreeg. Precies 10 jaar geleden kwam de zaak in zijn huidige prachtige vorm tot stand en ook dit rechtvaardigt dat september een special feestmaand bij Zeilmaker zal worden. Traditioneel in voor- en najaar wordt een „open huis" gehouden, dit keer op 14"september a.s. (zie advertentie). Logisch dat deze ontvangst in het teken van dit 60-jarig jubileum komt te staan en een feeste lijk tintje krijgt. Dat een stoffenwinkel meer is dan een doe het zelf hobbyzaak voor dames bewees het echtpaar Zeilmaker door met behulp van het vertrouwde perso neel dag-in dag-uit vakkundige voor lichting te geven en te adviseren, omdat alle dames hun vak goed ver staan. Opvallend is ook hoe diverse koren door het echtpaar Zeilmaker aange kleed zijn en, terwijl er ook een hele showband „in het pak" gestoken werd. Een aparte maar zeer dankbare afde ling is het adviseren van toekomstige bruidjes. Achter de winkel wordt daar met behulp van een aparte voorraad bruidsstoffen veel werk van gemaakt. Vaak voor diverse bruidjes uit één gezin in de loop der jaren. Met veel enthousiasme wordt dit mode centrum ook na deze jubileumviering voortgezet en naar mevr. Zeilmaker, hoopt tot in lengte van jaren. De klantenkring is trouwens niet tot Baarn en Soest beperkt gebleven, want velen van buiten deze grenzen komen naar de Laanstraat om bij Zeilmaker de gewenste stof te vinden. Plus de goede service, die in deze gezellige zaak achter die verkoop wordt gesteld. 9

Soester Courant | 1981 | | pagina 17