HET VLEESCENTRUM R Stalenhoef b.v Gehavend Soest mist finesse Eemland-schaatsers volop in training S.M.S. net te sterk voor de Eemvogels 6-4) Dam Vereniging Soest organiseert tournooi voor niet club-dammers Groothandel en Horeca service 684 Deelnemers aan Olympia's Paleis Soestdijk-wandeltocht Korfbalvereniging „De Eemvogels" organiseert ledenwerfaktie VVZ'49 wijst KVVA met 0-6 terug BRUIDSREPORTAGE FOTO HERMAN VAN DAM VVZ'49 bouwt verder aan verjongde selectie Soester taf eltenniskampioeri schappen geslaagd evenement Damesvoetbal: 19 Papilion uitgeschakeld voor de beker De kersverse basketbalvereniging I P °!LP,reSenïerde 2'Ch «'"dagavond onictee voor de eerste keer in spelzaal DeBont in een zeer traai tenue, aange- boden door de heer Wildeman, direk- teur van Poly Spectra BV in Soest. Het nieinve herenteam heett er duidelijk ptezier in, doch heeft dit zware week- einde, (twee bekerwedstrijden en een t0ernn°L?,etT,nnend mo«®" afslui ten. Begrijpelijk was dit wei, daar alle tegenstanders minstens drie klassen hoger speelden dan Papilion, dat ook nog met voldoende op elkaar inge- speeld was. De uitwedstrijd tegen LUSV zaterdag, middag m Leiden was in feite precies dezelfde als de thuiswedstrijd zondag avond in De Bunt. Papillon miste nog teveel precisie in de afwerking, terwiil dit onderdeel bij LUSV veel beter was verzorgd. Beide wedstrijden werden daarom ook met ongeveer twintig pun ten in het voordeel van LUSV beslist die hierdoor verder mogen bekeren. De wedstrijd in Leiden werd een 85-68 zege en de thuiswedstrijd in Soest werd door LUSV met 78-57 gewonnen. Papillon speelde zaterdagavond nog een zwaar toernooi in Leidschendam, alwaar een fraaie derde plaats werd behaald. Om half elf 's avonds werd een diner aangeboden en tevens weer afspraken gemaakt voor een ander toernooi, zodat het Soester Papillon stellig de komende maanden ook in toernooi vorm te zien zal zijn, en dan in een zeer fraai trainingspak met tassen, die het team binnenkort aangeboden krijgt door de heer Jansen, dïrekteur van Kastelein BV te Baarn. Aanstaande zaterdag staat de eerste kompetitiewedstrijd op het program ma. Dan gaat Papillon naar Zeist waar het zal uitkomen om kwart over vijf tegen Quidam. Soester Courant van woensdag 9 september 1981 19 SPORT Het is „Soest" niet gelukt om ook maar een punt te halen uit de eerste kom petitiewedstrijd, uit tegen ASV „Arse- nai". Deze door de KNVB vervroegd vastgestelde wedstrijd doorkruiste da nig de Soester plannen voor een opti male voorbereiding. Het geplande trai ningskamp in Duinrel bij Wassenaar moest vervallen en bovendien speelde men de afgelopen week zó veel oefen wedstrijden dat met blessures reke ning gehouden moest worden en dat is een harde waarheid geworden. „Coming man" Stan Uyland raakte: danig geblesseerd (Huub Koppel (aan gepakt in de wedstrijd tegen HMS) was niet van de partij en ook spielmacher Arjan Schipperen moest geblesseerd verstek laten gaan. Bovendien zat Martin Langbroek geblesseerd op de reservebank en was de opgestelde Robert Westbroek ook al niet fit. Ton Wolfsen had daags tevoren al gespeeld. Zodoende was het duidelijk dat Soest danig in de problemen zat. Dat was aanvankelijk ook te zien. Het toch vrij povere spel van de Amster dammers kon in het begin nog wel op gevangen worden. De beide backs Peter van de Berg en John Wester- Yvonne v.d. Lienden Corine v.d. Meijden Ron Ottenhof De leden van de schaatsvereniging Eemland zijn al volop in training voor het nieuwe seizoen. Zowel de recreatie- als de wedstrijdgroepen zijn voor „ijsgewenning" naar Harderwijk geweest. Dat gebeurt nog een paar keer en op 26 september zijn dan ook de pupillen van de partij. De C/D-junioren wedstrijd- groep heeft onder leiding van Henk Onderdelinden gedurende de zomermaanden ook gefietst en aan de techniek gewerkt. De A/B-junioren en de senioren deden hetzelfde onder leiding van Dick Vervloet en zij bonden ook de rolschaatsen onder. Van deze groep zijn inmiddels de A-juniore Yvonne v.d. Lienden; de B-juniore Corine v.d. Meijden en de senior Ron Ottenhof in de selektie gekozen. En tenslotte zijn ook de juniorenrecreatiegroep onder leiding van Henk v.d. Heiden; de heren-veteranen onder leiding van Nico van Hornsveld en de dames- veteranen onder leiding van Gerrie v.d. Weerd al aktief met de schaatssport bezig. De Soester korfbalvereniging De Eem vogels moest afgelopen zaterdag in Utrecht aantreden tegen S.M.S. Het werd een spannende wedstrijd waarin S.M.S. de langere adem had en de beide punten in Utrecht wist te houden. Vooral in de eerste fase van de wed strijd was het een gelijkopgaande strijd waarin Marco Kuil de nog jonge invaller, de score opende met een mooi afstandsschot. Na deze treffer kwam het scoren voor rekening van S.M.S. dat een ruststand van 3-1 realiseerde. De rust werd gebruikt voor een aantal aanwijzingen van trainer/coach Jan de Haard en het resultaat bleef niet uit. Nadat eerst S.M.S. nog gescoord had, wisten De Eemvogels toch nog langszij te komen. Toen scoorde aanvoerster Marina van den Berg van afstand en halverwege de tweede helft was het Wim van Rheenen die middels twee doelpunten voor 4-4 zorgde. In de laatste fase van de tweede helft maakte S.M.S. nog twee doelpunten en behaalde zo de verdiende overwinning binnen. Voor komende zaterdag is het pro gramma: 12.30 uur Eemvogels Ml - Olympia Ml 14.00 uur Eemvogels 2 - K.V.O. 4 16.00 uur Eemvogels 1 Altius 3 Ruim honderd tafeltennissers uit Soest hebben afgelopen zaterdag in sporthal De Bunt de eerste Soester tafeltenniskampioenschappen tot een geslaagd evenement gemaakt. Dit toernooi werd door de Vereniging Shot georganiseerd als onder deel van de viering van het 30-jarig bestaan van deze vereniging. Hoewel dit toernooi als eenmalig eve nement bedoeld was vielen er zoveel positieve reacties te beluisteren, dat de Soester tafeltenniskampioen schappen in de toekomst waarschijn lijk een jaarlijks terugkerend evene ment gaan. Senioren Bij de senioren streden ruim 50 deel nemers om de titels in vijf verschil lende klassen. In de Senioren I klasse waren het twee spelers van Shot, die zich in de finale wisten te spelen, na in de poules duidelijk als sterkere naar voren te zijn gekomen. Dirk Schuiling wint na een zeer spannende finale, na met de cijfers 18-21, 21-18 en 21-19 de als eers te geplaatste Harry Maassen te ver slaan. De Senioren II klasse was de klasse met het grootste aantal deelnemers en de kleinste kraehtverschillen, zo dat deze klasse ook veruit het langst duurde. Barend van Lunteren, Harry Wouters en Jan Bessels wisten zich uiteindelijk in de finalepoule te spe len, waarin de sterk spelende Jan Bessels uiteindelijk eerste werd met Harry Wouters als goede tweede. De Senioren III klasse kende een ver rassende winnaar in Bert van Soest. In de finale bleek Bert van Soest dui delijk te sterk voor Willeke van Zoe- ren, die tweede werd. De titel in de Senioren Rekreanten I klasse ging op overtuigende wijze naar Ruud den Blanken, die alleen van de als 2e eindigende Jan Willem Legwaard enige concurrentie kreeg. In de Senioren-rekreanten II klasse was het Theo Daselaar, die al zijn wedstrijden wist te winnen en daar mee de titel in de wacht sleepte. Jeugd Hier speelden ongeveer 50 deelnemers om het kampioenschap in drie ver schillende klassen. In de junioren/aspiranten klasse wis ten Berend Jonker, Eddy Gaytant en Arjan Schuiling zich in de finalepoule te spelen. Berend Jonker maakte zijn plaatsings cijfer waar, door de eerste plaats voor zich op te eisen, terwijl Eddy Gay tant beslag legde op de tweede plaats. In de pupillen/welpen klasse plaats ten Robert Smeeing, Hugo Blom en Remko Schimmel zich voor de finale poule. Na een spannende strijd werd Hugo Blom uiteindelijk eerste en be haalde Robert Smeeing de tweede De Jeugd Rekreanten klasse tenslot te gaf Mieke Baba als winnares te zien, met Mario Bloemerts op een keurige tweede plaats. Alcoholcontrole In de nacht van zaterdag op zondag werden in Soest 150 bestuurders van voertuigen gecontroleerd op alcoholge bruik. Slechts dertien keer moest er geblazen worden en naar aanleiding daarvan kreeg slechts één autobe stuurder, na het nemen van de bloed proef, een rijverbod. veld klaarden het nog wel. In het mid den stond de lang afwezige (Dienst) André van den Dijssel een goede partij te spelen. Maar op het middenveld met John Walrave en Robert Westbroek liep het niet soepel. De linies sloten niet en van plaatsen was weinig sprake. De Amsterdammers konden met snelle uitvallen een veldoverwicht opbouwen en veroverden het midden veld. Daarmee werd de aanval van Soest lamgelegd. Richard Visee en Gert Westerveld kregen geen ruimte. De Amsterdammers bezaten echter geen schutter van formaat en eerst na een half uur kreeg doelman Epi Kamp horst kans zijn kunnen te tonen toen hij een goed schot van Veerhuis stopte na een goede aanval. Twaalf minuten voor de rust kwam de genadeklap (na later zou blijken) voor „Soest". Johan Staal verkeek zich op de snelheid van de in het midden doorgebroken Hunssel en doelman Kamphorst was een geslagen man. Na de rust dacht iedereen dat Arsenal de voorsprong zou uitbouwen maar men had kennelijk zich verkeken op de Soest-ploeg. Bovendien kwamen de Soesters met een zeer belangrijke wij ziging in het veld, good-old" Anton Vugts had de plaats ingenomen van de licht geblesseerde Robert Westbroek, en dat scheelde een slok op in borrel. De achterhoede, met name Johan Staal ging veel rustiger spelen. Bovendien kreeg de aanval veel meer impulsen. Aanvankelijk wist Arsenal zich nog aan de greep van Soest te ontworste len maar verder dan een paar verre schoten kwamen de gasten niet. Na ruim een kwartier was Anton Vugts het dichtste bij een doelpunt toen hij uit een van de vele corners rakelings over kopte. Richard Visee lobde net over en de Soest-ploeg putte daaruit moed. De geblesseerde Martin Langbroek verving de minder ervaren Johnny Walrave en dat scheelde weer wat routine zodat ook Richard Visee steeds gevaarlijker werd. Een doelpunt hing in de lucht. Epi Kamphorst kreeg nauwelijks nog wat te doen. Z'n collega daarentegen, doel- man Zijde had alle geluk van de wereld nodig om z'n doel schoon te houden. Soest speelde in die laatste fase van de strijd. Arsenal volledig plat alleen een doelpunt bleef nog uit. Schoten van Visee en Langbroek waren allen een prooi van de zoals gezegd gelukkige doelman Zijde. Een fraaie kopbal van de deze middag goed, draaiende Wim Gouw dreigde in het Amsterdamse doel te verdwijnen doch een hoofd van een verdediger zat er tussen en weer werd het corner. Schoten en kopballen van Anton Vugts en Martin Langbroek gingen dezelfde kant op. Het bleef echter 1-0 voor Arsenal en deze ploeg kan daar Vrouwe Fortuna echt wel dankbaar voor zijn. Zeker is dat de „z.g. reserves" van trainer Jan van Renswouw geen geluk hadden. Zeker is ook dat deze „nieuw komer" Arsenal nog meer moeilijkhe den zal krijgen en dat bij de return in Soest de punten zeker in Soest blijven. „Soest" hoeft zich niet te schamen over dit duel: met zo veel invallers voor de absolute basis-spelers had ze toch nog meer verdiend. Toch zou trainer van Renswouw z'n geblesseerde pupillen bij het aanstaan de zaterdag te spelen bekerduel tegen het Amersfoortse CJVV rust moeten gunnen. Z'n „reserves" moeten echter dit duel ook tot een goed einde weten te brengen. S.O.Soest - Jeugdvoetbal A-l niet interregionaal! Ondanks de zeer gedegen voorbe reiding is Soest A-l er niet in geslaagd komend seizoen wederom interregio naal te spelen. Na het 3-2 verlies tegen 't Gooi werd vorige week woensdag met 4-2 gewonnen van Lelystad. Vooral het derde doelpunt van T. Wolfsen was een beauty. Aangezien Quick (A) met 2-0 van Lelystad had gewonnen en met 4-2 van 't Gooi had verloren, moest de wed strijd Quick (A) - Soest, die afgelopen zaterdag werd gespeeld, de beslissing brengen. Soest startte met de beste papieren aangezien zij aan een gelijkspel genoeg zouden hebben. Tot de rust ging de strijd gelijk op en bleef de stand 0-0. Maar na rust kwam Quick opzetten en scoorde tweemaal, terwijl Soest niet tot scoren kon komen. Jammer voor trainer Brandes en zijn jongens, maar ook in de regionale competitie is nog genoeg strijd te leveren. Competitievoorbereiding Komende week worden er, naast de trainingen, weer diverse oefenwed strijden gespeeld. Ook de F-pupillen gaan - nu er weer een paar maal is getraind - eens proberen een wedstrijd je te spelen. Wie de F-jes eens aan het werk wil zien kan zaterdag om 12.00 uur op het Soestveld terecht. Niet alleen de spelers maar ook de leiders/vervoerders worden voorbe reid op het nieuwe seizoen. Op 8 sep tember was er een bespreking met de leiders/vervoerders van de D-, E- en F-pupillen en op 10 september met die van de A-, B- en C-junioren. Damesvoetval De dames hebben hun eerste oefen wedstrijd achter de rug. Van de meer geroutineerde dames van Bunnik werd met 7-0 verloren. Vooral het gebrek aan conditie kwam duidelijk aan het licht. Trainer Jos van Let gaat hier de komende weken extra aandacht aan besteden. Komende zondag wordt er weer geoe fend en wel tegen De Vesting uit Naarden. De competitiestart voor de dames is evenals voor alle andere jeugdploegen het weekend van 19/20 september. Op zondag 20 september spelen zij thuis tegen Soesterberg, aanvang 9.30 uur. Op maandagavond, 14 september en, indien het aantal deelnemers daartoe aanleiding geeft, op de maandagavond 21 september, organiseert D.V.S. een tournooi voor dames en heren „huis"- dammers. De wedstrijden zullen wor den gespeeld in het clubgebouw van de P.V. „de Zwaluw", het zgn. „Duiven- zaaltje" aan de Schrikslaan [tegen over de nieuwe tennishall De deelname is gratis. Voorwaarde is, dat men geen lid is of is geweest van een damvereniging. Iedereen, dus ook de niet-prijswinnaars, ontvangt een herinnering aan het tournooi. Aarzelt U, die thuis nog al eens een partij dam speelt, niet om op een gezellige manier eens zijdelings kennis te maken met het reilen en zeilen van een damclub. Op maandag 31 augustus vond de eerste ronde van de nieuwe onderlinge competitie bij D.V.S. plaats. Er is fel om de eerste punten gestreden. In de A-groep bereikte J. den Os met sterk positiespel vol dreigingen reeds in het middenspel beslissend voordeel tegen de toch altijd moeiiijk te overwinnen R. Damen. Na sterk tegenspel in de Poolse ope ning bereikte T. v.d. Meer een goede positie tegen W. Meijerink. In het eindspel miste hij helaas door een ernstige fout toch nog de remise. Het junior-lid M. v.d. Heiningen start te beloftevol. Met rustig en gedegen spel wist hij de geroutineerde IJ. Luttik de punten afhandig te maken. De jeugdige, naar de A-groep gepro moveerde T. Spilker kon het tegen clubkampioen H. Hulsman niet bolwer ken. De met slagzetten altijd gevaar lijke Hulsman kwam reeds in de Rap- haël-opening twee stukken voor. In de B-groep vallen de overwinningen van Mevrouw T. van Leeuwenkamp en van E. v. 't Klooster op. De volledige uitslagen waren: A-groep: H. Hulsman - T. Spilker 2-0 W. Meijerink - T. v.d. Meer 2-0 R. Damen - J. J. den Os 0-2 IJ. Luttik - M. v. Heiningen 0-2 B-groep: J. v. Dasselaar - Mevr. C. Vorderhake 2-0 J. Dassen - Mevr. T. v. Leeuwenkamp 0-2 J. Stins-Mej. T. v. Buuren 2-0 W. v.d. Mey - W. v. Egdom 2-0 E. v. 't klooster - J. v. Dasselaar 2-0 T. v. Dasselaar-E. v.d. Veer 0-2 Succes voor „Eldorado" op provinciaal niveau Tijdens de op 29 augustus j.1. te Doorn gehouden provinciale kampioens wedstrijden van de K.N.F. wist mej. Claudia de Borst, lid van de Landelijke Rij vereniging en Pony Club „Eldora do", een opmerkelijk succes te boeken. Uit een geselecteerde groep van 57 ruiters en amazones zag zij kans met haar paard Plato in de klasse M 1 dressuur de derde plaats te veroveren. Dit feit mag voor een zo jeugdige amazone een zeer opmerkelijke pres tatie genoemd worden en wij zijn ervan overtuigd, dat zij in de naaste toekomst nog veel van zich zal laten horen. HAMLAPPEN per kilo10.50 FRICANDEAU per kilo12.50 KIPPEPOOTJES per kilo6.00 GEHAKT (h.o.h.) per kilo6.50 TARTAAR per kilo11.00 RIBLAPPEN per kilo13.50 Voor uw huisdier: MAGER RUNDERHART per kilo 6.50 KOPVLEES per kilo4.50 Openingstijden: donderdag en vrijdag van 8.00 tot 17.00 uur.' BIRKSTRAAT 49 - SOEST IfilllS De zaterdag door de wandelsportver eniging Olympia, onder auspiciën van de Sticht Gooise Wandelsport Bond [SGWB], georganiseerde Paleis Soest- dijktocht is een groot sukses geworden. Deze 24e editie werd begunstigd door fraai wandelweer en trok een deel nemersaantal van precies 684. Starten kon men vanaf 's morgens tien uur waarvan zowel door individuelen als groepen gebruik werd gemaakt, waaronder twee groepen van de Kin- dernevendienst van de Oude Kerk uit Soest. Verder kwamen de deelnemers uit o.a. Abbekerk, Amsterdam, Gor- kun, Goude, Hoogeveen, Kerkenveld en Veenendaal. Zij kregen zeer fraaie en afwisselende straat/bosparkoersen van 5, 10, 15, 20 of 25 kilometer lengte voorgeschoteld door de Koninklijke Domeinen (Rooster- en Paardenbos) met de in volle bloei staande heide, door de Staatsbossen in Baarn (Groe- neveld) en uiteraard langs Paleis Soestdijk. De rustplaats welke bij het onlangs gerestaureerde kasteel Groeneveld door Olympia zelf was gecreëerd bete kende voor de wandelaars op de kort ste afstand tevens het einde van de wandeling. Vanaf deze plaats werden de lopers per touringcar terugge bracht naar het Verenigingsgebouw van de Emmakerk aan de Regentesse- laan. Olympia schoot met dit nieuwe systeem duidelijk in de roos, gezien de loftuitingen over het fraaie parkoers. De medische verzorging was wederom in handen van leden van het Neder landse Rode Kruis, afdeling Soest/ Soesterberg. Hulpverlening bleek ge lukkig nauwelijks nodig. 's Middags tussen half twee en twee uur gingen de groepen van start die voor jurybeoordeling in aanmerking wensten te komen. Op de 5 km. wandel den zeven groepen terwijl de 10 km. weer favoriet was met elf groepen. Voor de 15 km. hadden drie groepen zich laten inschrijven, op de 20 km. liep slechts een groep en op de 25 km. geen. Een jury bestaande uit de heren X. Rosenkrantz uit Hilversum, J. van Sandwijk uit Vianen en A. Boerdam uit Utrecht stond langs de route en beoor deelde de groepen op o.a. verkeersge drag, orde en netheid en de leiding en kwam tot de volgende punten- en prijzenverdeling: 5 km.: 1. Sportvogels, Zuilichem 606 punten, 2. Juliana, Utrecht 588 pnt. 10 km.1. WZDG, Zwijndrecht 599 pnt., 2. Sportvogels Zuilichem 598 pnt. 15 km.1. WZDG Zwijndrecht 605 pnt. 2. Prins Bernhard, Leerdam 599 pnt. 20 km.: l. Prins Bernhard, Leerdam 642 pnt. Voor de vier groepen gehandicapten waren twee bekers beschikbaar. Deze werden in de kategorie bijzondere groepen uitgereikt aan de wandelver eniging De Doortrappers St. Anna uit het Limburgse Heel. Zij kregen voor hun optreden op de vijf kilometer zeker niet onverdienstelijke punten- aantal van 613. De eerste prijs op de tien kilometer was volgens het jury rapport voor de groep St. Augustinus uit Gennep. Zij verzamelde 6U6 pun ten. Na afloop van de wandeling kreeg eenieder de speciaal ontworpen goud bronzen medaille met daarop twee wandelaars en aan de achterzijde het opschrift Paleis Soestdijkwandel- tocht, met rood-wit-blauw lint. De heer G. W. de Vroede, voorzitter van de SGWB, gaf tijdens de wandel tocht van zijn belangstelling blijk. Als voorzitter van de jury reikte de heer Rosenkrantz de prijzen uit en bedankte de leden van het Nederlandse Rode Kruis, zijn mede-jury leden en de organiserende wandelsportvereniging Olympia, met name de heer D. W. Brood die met een groot team van medewerkers wekenlang in touw is geweest om dit jaarlijkse gebeuren weer rond te Krijgen. Het werk is niet voor niets geweest gezien het deel nemersaantal van bijna 700 en hij riep de deelnemers op volgend jaar weer mee te doen aan de Paleis Soestdijk- tocht, welke dan een jubileumtocht is. IHa Auto-plaatwerk/Spuitbedrijf 1e Heeserlaantje 2 Soest Telefoon 02155-18600 In de maand september wil korfbalver eniging De Eemvogels zich beijveren om het ledenbestand te doen groeien. Een groei die ook dringend noodzake lijk is omdat er voor de nu spelende teams precies genoeg leden zijn. Op de jaarlijkse „Braderie Hartje- Zuid" zal de aktie van start gaan. Bij de stand kan iedereen nader kennis maken met De Eemvogels. Er zal een film vertoond worden van een aantal wedstrijden van deze Soester korf balvereniging en het schieten op de korf kan beoefend worden en is er informa tie van algemene aard. De daarop volgende week komt de vereniging in O verhees (op het veld aan de Koningsweg tegenover het dorpshuis De Borg). Er zal een jeugd wedstrijd verspeeld worden en is er weer de nodige informatie voorhanden. In deze week gaat ook de jeugdcom missie van De Eemvogels starten met een aktie bij verschillende scholen. Jongens en meisjes krijgen dan de ge legenheid om op woensdag 16 en 23 sep tember bij De Eemvogels te trainen op het eigen veld aan de Staringlaan en op 30 september zal er een tournooi ver speeld worden. Het winnende team mag daarna aantreden tegen het aspi rantenteam van De Eemvogels. Al met al aktiviteiten waarbij belang stellenden van harte worden uitge nodigd om kennis te maken met de Soester korfbalvereniging De Eemvo gels. Voor meer informatie kan er altijd gebeld worden naar Leendert van de Berg, tel. 033-620970. In de eerste oefenwedstrijd van dit seizoen, hebben de dames-elf van WZ'49 er geen twijfel over laten bestaan, met uiterst serieuze bedoe lingen aan de nieuwe competitie te willen beginnen. KVVA uit Amers foort heeft dit aan den lijve ondervon den. Opvallendste speler was Helen Maier. Zij nam alle doelpunten voor haar rekening. WZ begon in de sterkst mogelijke op stelling. Alleen Marja Brouwer ont brak vanwege een blessure. Vanaf het beginsignaal bleek de ploeg uit Soest de sterkere. KVVA, dat in juni nog makkelijk met 5-1 van hetzelfde WZ won, stond deze keer met de rug tegen de muur. Al na één minuut spelen, moest de Amersfoortse keepster een hard schot van Marloek Strietman tot corner ver werken. Vier minuten later was het wél raak, Helen Maier maakte zich los van haar direkte tegenstander en scoorde moeiteloos. Hierna waren het vooral Marleen van der Craats en Tilly Pie penbroek, die via de rechtervleugel voor gevaar zorgden. KWA kon met paniekvoetbal een grotere achterstand vóórkomen. Toén Marloek Strietman over links keer op keer op snelheid de Amersfoortse verdedigsters achter zich liet, was er geen houden meer aan. Helen Maier werd nu van 2 kanten op maat bediend en binnen 5 minuten werd de voorsprong vergroot tot 0-3. Na de hervatting probeerde KVVA wat terug te doen. Dit lukte slechts ten dele. De Soester verdedigingslinie be staande uit Fokken, Floor, Hilhorst en Meerding gaf weinig ruimte aan haar tegenstandsters. In de loop van de tweede helft was het opnieuw WZ, dat het initatief naar zich toe trok. Striet man en Piepenbroek moeten de KVVA verdediging wel tot wanhoop gebracht hebben, toen er nog meer snelheid in het spel kwam. Het resultaat was, dat Helen Maier te veel ruimte kreeg. Zij maakte, evenals voor de pauze, hier dankbaar gebruik van en vergrootte de voorsprong tot 0-5. De mooiste aanval bewaarde men tot het laatst. Marleen van der Craats zag kans om zich van 2 tegenstanders te ontdoen en wist met een lange trap Tilly Piepenbroek te bereiken. Zij gaf op haar beurt de bal voor op Helen Maier, die na de complete KVVA verdediging gepasseerd te hebben, uit een moeilijke hoek scoorde. Dit laatste doelpunt bracht zelfs de handen van een zeer tevreden* kijkende trainer Leo Brunt op elkaar. PRAAMGRACHT 5 - SOESTDIJK - TEL. 02155-17552 Na een paar succesvolle seizoenen is het de laatste jaren wat stil geworden rondom VVZ'49. Men gokte met het aanwezige spelersmateriaal op een behoorlijke middenmootpositie en daar slaagde de ploeg meestal wel in. Vorig jaar kwam er verandering in die situatie. Er kwam een nieuwe trainer en men voerde een vergaande verjon ging door. D.m.v. een zgn. drie-jaren plan hopen trainer en bestuur een rijpe ploeg op de been te brengen, die in het seizoen 82-83 een serieuze gooi naar het kampioenschap wil doen. WZ-voorzitter Henk Strietman is een nuchtere man. als hem naar zijn ver wachtingen voor het komende seizoen gevraagd wordt. „Wij beginnen deze competitie met de tweede helft van ons drie-jarenplan. Ik hoop natuurlijk, net als iedere voorzitter, dat het eerste elftal dit seizoen kampioen wordt. Als het eerste succesvol is, werkt dat door in alle regionen van een vereniging en succes betekent natuurlijk ook meer publiek. We hopen, dat de Soester voetballiefhebber eens een keer bij ons komt kijken. Daar werken we tenslotte voor. Een stuk passieve recreatie bren gen in onze gemeente". WZ-trainer Jan Veerman is ook. een man, die met twee benen op de grond staat. De Huizenaar heeft een prima verstandhouding met zijn spelers. Dit mag vooral blijken uit de intentie, waarmee de selectie-groep traint, drie maal in de week en niet één speler, die verstek laat gaan. Iedereen bij WZ weet, dat er geen echte „uitschieters" tussen lopen, maar men is wel bereid keihard voor een goed resultaat te werken. Het is volgens de leiding van WZ ook hoog tijd, dat er eens wat aan het voetbalpeil in Soest gedaan wordt. Henk Strietman: „S.O.Soest heeft de eerste stap op de goede weg gezet. Ik weet zeker, dat die vereniging over ca paciteiten beschikt om naar de tweede klasse in het zondagmiddagvoetbal door te stoten. Als wij dan ons steentje bij kunnen dragen met een derde-klas- serschap op de zaterdagmiddag, dan zijn we in Soest op de goede weg". Jeugd Ook voor de jeugd staat de organisatie op een hoog plan. Jeugd voorzitter Ze venboom weet nog precies hoe het vroeger ging. „Je had een goedwillen de speler uit het zesde of zevende elftal, die met de jongens op de woens dagmiddag tegen een balletje trapte, maar op die manier werk je natuurlijk niet aan een voetballer. Wij zijn een jaar of vier geleden gestart met een jeugdplan, dat uitstekend functioneert en dat ook al zijn vruchten begint af te werpen". Het door de heer Zevenboom aange haalde jeugdplan omhelst het volgen de. „Vanaf de pupillen tot aan de junioren worden de voetballertjes be geleid, door gediplomeerde krachten, die niet alleen de lichamelijke, maar vooral de geestelijke begeleiding ver antwoord doen. We zijn bij WZ in de gelukkige omstandigheid te kunnen beschikken over een aantal mensen uil het onderwijs die leuk met de jongens omgaan, maar wat belangrijker is, pre cies weten wat er onder knapen in de leeftijd van 8 tot 16 jaar leeft. Vroeger had je een Al-junioren elftal, dal misschien leuk draaide, maar verder hing de rest van de junioren-elftallen er maar een beetje bij. Nu beschikken we over een Al-elftal, waar de club best wel een beetje trots op is en ik weet zeker, dat die ploeg het komende seizoen hoge ogen zal gaan gooien. Het contact met de hoofdtrainer van de selectie verloopt uitstekend. Hij wordl regelmatig op de hoogte gehouden van de resultaten en op het moment, dal één van de junioren-spelers, de stap naar de senioren gaat maken, gebeurl dat in een nauwe samenwerking". Op deze manier probeert WZ een speler van pupil tot seniorenspeler een goede begeleiding te geven. Nieuw dit seizoen is de damesafdeling. Onder leiding van de heer Brunt is een inmiddels tot 21 dames aangegroeide groep bezig met de voorbereidingen. Door deze grote groep heeft Brunl genoeg keus om een goed elftal op de been te brengen. Hij is dan ook opti mistisch in zijn verwachtingen: „Ei is de laatste tijd keihard gewerkt, kijk maar naar de resultaten. Als je in jun: met 5-1 op eigen terrein van KVVA verliest en met dezelfde groep 3 maan den later in Amersfoort met 6-0 wint. vind ik dat dat genoeg zegt". A.s. zaterdag krijgt WZ de gelegen' heid om één en ander met daden t< staven. Om 12.00 uur speelt het tweedï elftal thuis tegen Jonathan 2 voor d< beker. De dames volgen om half dri< met een oefenwedstrijd tegen Eemnes en het eerste elftal sluit de rij om kwari over vier met een bekerwedstrijd te gen zondag-derde klasser 't Gooi uii Hilversum. Klaverjassen bij WZ'49 Evenals voorgaande jaren, wordt ei dit seizoen bij WZ een klaverjascom petitie verspeeld. De eerste avond za: worden gehouden op maandag 13 sep tember. Het ligt in de bedoeling oir iedere tweede maandag van de maanc een klaverjasavond te organiseren Aanvang is 20.00 uur in de VVZ-kantim aan de Eemweg. 1

Soester Courant | 1981 | | pagina 19