Dahlia-pracht op Flevohof CU Regionale Enquête Bedrijfsontwikkeling 10,11,12 evi IS septembev. SIERADEN ALS OCCASIONS Aaron Sassoon Open dag kunstskibaan Zoetelief te Soesterberg ffikcti/cccUieé- Auto Vanderm eer Amersfcirtp. Mtér dün /ÜOf^j 0alal>uryis Cursus Quilten" ofwel Lappendekens maken SOESTDIJK Otto Blom spreekt op Ewijckshoeve Slapeloos 12 en 13 september: Burgerlijke Stand Open avond Ewijckshoeve veevACHT jij eet* R.K.kerkdiensten Predikbeurten CAFÉ-RESTAURANT BRUILOFTEN PARTI4EN RECEPTIES STICHTING KURSUSCENTRUM ALLIANCE FRAN£AISE AMERSFOORT Medische Dienst Hondje weg Hondje terug 22 OOk dit jaar organiseert de Nederlandse Dahlia Vereniging weer een grootse Dahha show op Flevohof en wel van 10 t/m 13 september. Deze tentoonstel ling met vele kleurrijke arrangementen zal een dag langer te zien zijn dan L°°.T.ga^nde jarei?: 0I"dat de eerste dag van de show reeds donderdag zal zijn *Taf s van vrijdag. Behalve op deze tentoonstelling, waar de Dahlia's in grote verscheidenheid van kleur, vorm en grootte te zien zijn, kunnen bloem- ïiemebbers nog geruime tijd zeker 50 verschillende soorten Dahlia's bewonderen in de tuinen van Flevohof. Geen enkel bloemengewas kan op een dergelijke verscheidenheid bogen als het gewas Dahlia. Niemand kan zich toch een tuin of park in de nazomer en herfst voorstellen zonder deze prachti ge kleurige bloemen. Het winnen van .Nieuwigheden" is een gemakkelijk en tevens erg interessant werkje. Het is een werk van enkele minuten om twee rassen te kruisen door het stuifmeel van de ene op de (rijpe) stamper van Openbaar fractieberaad Progressief Soest in Soesterberg Het eerste openbaar fractieberaad na de grote vakantie van „Progressief Soest" wordt maandagavond 14 sep tember om 20.00 uur gehouden in Zaal A van het Dorpshuis te Soesterberg. Daar bespreekt de fractie (Jan Visser, Leidje Tomassen en Jan Nuijten) de raadsagenda van deze maand en kun nen vragen gesteld worden als „waar zijn de straatstenen van Ons Belang gebleven?" en „overlegt Soest nog wel eens met Soesterberg (SOMS)?". Over de eerste vraag zegt de fractie voorzitter van P.S.: „Pikken de Soes- terbergers dat nou allemaal zo maar?". Het belangrijkste punt van de raads agenda is deze maand: de verkoop van Boerenstreek, Wieksloot, Kortend en de Eng. de andere bloem over te brengen. Het zaad, dat hieruit voortkomt, kan het volgend voorjaar al worden uitgezaaid, wat datzelfde jaar al resulteert in prachtige planten met bloemen. Aller lei bloemen in grote verscheidenheid aan kleuren en vormen zijn jaarlijks het resultaat. Op dat moment is het zaak, om met een kritisch oog enkele van de beste plantensoorten daaruit te selekteren. De knollen hiervan wor den bewaard, zodat men via deze knollen en stekken op de z.g. „vegeta tieve" manier verder kan telen. Zowel professionele, als amateur kwekers zullen ook dit jaar weer hun beste resultaten inzenden. Van ver scheidene amateurs is er dan ook een assortiment Dahlia's, meest nieuwe rassen, dat men zelf heeft gewonnen en dat, via de normale handel, zijn weg in de Dahlia-wereld heeft gevonden. Alle bezoekers van Flevohof kunnen wederom deelnemen aan de Dahlia prijsvraag. Op een formulier kunnen zij aangeven, welke van de veelal nieuwe Dahlia-soorten in de tuinen van Flevohof, naar hun mening, de mooiste is. De Dahlia, die uiteindelijk van het publiek de meeste voorkeurstemmen krijgt, wordt „Flevohofkoningin 1981". Onder degenen, die aan deze bloem hun voorkeur hebben gegeven, worden prijzen verloot waarvan de hoofd prijs is een jaar lang iedere week voor 10,- aan verse bloemen en planten, te leveren door een plaatselijke bloemist, Wii hebben schitterende gouden armbanden, chokers, han gers, ringen, horloges (met en zonder gouden band), munten e .d. voor 50 procent onder de normale prijs. Kijkt u daarom regelmatig in onze goud-etalage, bij occasions. diamantair - juwelier Laanstraat 18 Baarn - Rembrandtlaan 13 - Soest Op zaterdag 12 en zondag 13 september a.s. van 13-16 uur geven de bij de Fe deratie Skibaanorganisaties en Skiclubs (F.S.S.) aangesloten kunstskibanen iedereen de gelegenheid eens „op de lange (Alpine- of Langlauf-)latten" te staan. Alle informatie over het skiën op een kunstskibaan wordt die dagen ge geven en, voor wie wil, zijn er mogelijkheden om op deze dagen een proef les te nemen. Het skiën op kunstskibanen wordt steeds meer populair. Waren er 6 jaar geleden nog maar enkele banen in Nederland, nu zijn het er al 11. Bovendien liggen zij over het hele land verspreid, zodat iedereen nu de mogelijkheid om op kunst stof te skiën binnen bereik heeft. blijkt uit de lesgelden, die een stuk lager liggen dan in het buitenland. Een aantal skibanen geven naast Alpine skiën ook Langlauf kursussen. Deze tak van skiën wordt steeds be langrijker. In de laatste winters is wel gebleken, dat er bij sneeuwval in ons eigen land uitstekende Langlauf-moge- lijkheden zijn. Voor beide vormen van de ski-sport organiseren de meeste skibanen regel matig clubwedstrijden en/of andere evenementen, terwijl een gezellige bar altijd wel aanwezig is voor het „aprés Voor wedstrijdskiërs organiseert de F.S.S., in samenwerking met de diverse kunstskibanen, jaarlijks een kompetitie voor skiërs in verschillende categorieën, waaraan met ingang van het seizoen 1981/1982 ook Belgische skiërs deelnemen. Heeft u interesse in een proefles op de open dagen, neemt u dan telefonisch kontakt op rhët skischool Otto Zoetelief, Soesterberg, tel 03463-2674 of één van de F.S.S. kunstskibanen. Het is beslist nood zakelijk, dat u vantevoren reserveert voor één van beide dagen. U krijgt dan les tegen de geringe vergoeding van 5,- per 45 minuten, waarbij het gebruik van ski's en ski-schoenen inbe grepen is. Enkele tienduizenden mensen hebben lessen gevolgd op één van de skibanen. Voor beginnende skiërs biedt de kunst skibaan goede mogelijkheden, want na 10 lessen kan men zich al aardig „redden" en is het meestal mogelijk om bij aanvang van de eerste ski vakantie in de sneeuw de beginners- kursus over te slaan en direct volop te genieten van het echte skiën. Alle F.S.S. skibanen hebben voor het Alpine skiën een sleeplift, zodat men meteen leert hoe met zo'n lift omge gaan moet worden: het gevoel voor evenwicht wordt erdoor ontwikkeld. Een ander voordeel, dat vooral voor kinderen opgaat, is, dat men les krijgt van Nederlands sprekende gediplo meerde ski-lëraren en leraressen. Verder wordt op de kunstskibaan de conditie op peil gebracht en worden de spieren losgemaakt, hetgeen vervelen de spierpijn tijdens de vakantie kan voorkomen. Voor de meer ervaren skiër is er het voordeel dat de tech niek verbeterd kan worden. Ski's, schoenen en stokken zijn op alle banen voor slechts een gering be drag te huur en dure ski-kleding is beslist niet nodig. Een stevige oude broek, trui en hand schoenen (vooral deze laatste zijn erg belangrijk) zijn al genoeg. De men het Maatschappelijk werk Stichting Maatschappelijk Dienstver lening Soest. Burg. Grothestraat 51, Soest tel. 02155-19004. Spreekuur: Afdeling gezinsverzorging en bejaardenhulp In Soestiedere werkdag van 9.00 uur tot 10.00 uur, in „de Borg" gedurende de zomer maanden gesloten. Men kan terecht aan de Burg. Grothestraat 51. In Soesterberg: geref. Kerk, Gen. Winkelmanstraat 103, iedere donder dag van 14.00-15.00 uur, tel. 03463-2606. Afdeling maatschappelijk werk In Soest: iedere werkdag van 9.00 tot 10.00 uur, in „de Borg" iedere woens dag van 9.00 tot 10.00 uur. In Soesterberg: Geref. Kerk, Gen. Winkelmanstraat 103, iedere woensdag en vrijdag van 9.30-10.30 uur. tel. 03463-2606. ADRESSEN TE SOEST Gemeentelijke Sociale Dienst afdeling maatschappelijk werk: Kantoor: Lange Brinkweg 79, tel. 16744, toestel 322. Spreekuur maatschappelijk werken den, maandag t/m vrijdag 8.30 tot 10.00 uur. CPS-Centrum Psychosociale Hulpver lening Soest Levens- en gezinsvragen. Bur.v. Goyenlaan 142, tel. 02155-21598. Spreekuur iedere werkdag van 9.00- 10.00 uur en volgens afspraak. Tijdens weekend: Weekenddienst Maatschappelijke Hulpverl., tel. 19911. Prot. Sociaal Centrum Maatschappelijk werk, gezinsverzor ging en bejaardenhulp voor Amers foort en omgeving. Spreekuur dagelijks van 9.00-10.00 uur, Bergstraat 29 te Amersfoort. Telefoon 033-10441. N.C.V.B. afd. Soestdijk Donderdag 10 september 1981 komt mevrouw L. Nijland-Kerkhof, Drieber gen, spreken over het onderwerp „Vrouwen in de Islam, in de wereld van vandaag". Aanvang 20.00 uur. GEBOREN: Margarethe Jolande Corine, dochter van H. J. Jager en J. R. Zoer. - Jorien, dochter van R. Kok en M. I. van Dijk. - Tim, zoon van J. J. Adelaar en M. F. J. van Dorresteijn. ONDERTROUWD: Ernst Frederik Slingerland en Yvonne Astrid Molenaar. - Cornelis Bus en Jolanda van der Veer. - Gerrit Vosse- poel en Alice Gerarda van Dasselaar. - Eize Johannes Leertouwer en Wilhel- mina Hendrica Maria Kok. GEHUWD: Robert Hendrikus Roelof Trapp en Mieke Hoitingh. - Robertus van den Berg en Cornelia Pieternella Werner. - Ronald Anton Vugts en Geertruida Marijke Schimmel. - Paul Johannes Huisman en Antoinette Nancy Karwoc- zik. - Carel Christiaan Klop en Paula Claudia van 't Net. OVERLEDEN: Johanna Wilhelmina de Goeij, wed. van J. van der Vegt. - Hendrika Petronella Dijkman, echtgen. van T. van der Steen. - Gerritje Huibers, wed. van R. de Rooij. - Berendina Aleida Tijsen, wed. van J. G. Vermeulen. Woensdag 9 september van 19.30-22.00 uur is er voor hen die niet de .Open Dag" konden bezoeken, de gelegenheid om kennis te nemen van het kursussen- aanbod, de lesruimten en de docenten. Deelname mogelijkheid van de kursus sen zowel in de ochtend-, middag-, en avonduren. Het kursussenaanbod omvat de volgen de kursussen: tekenen- en schilderen, meubelstofferen, grimeren, zeefdruk ken, aquarel, patchwork, olieverven, binnenhuisarchitectuur en fotografie Hel landgoed Ewijckshoeve ligt aan de Soestdijkerweg nr. 12, naast Ernst Sil- lemhoeve en is telefonisch bereikbaar onder de nrs. 02156-294 en 497. fz\iH FIAKUNÖO'S) I IN (S-gANAP*.? s - canada, is veecTe koud vooft flamimoow FLAMIrtQO? GrKA-NADA NlgT'.dA-NADA BA-NAPA IS ben auto pAutd FLUORWEG 49-51 - AMERSFOORT - TEL.Ij33 5548 INDUSTRIETERREIN „DE ISSELT" 'J\K llF/ELK MERK Het tegenwoordig zo populaire dekbed vindt zijn oorsprong in de doorgestikte deken van weleer, die destijds al was gebaseerd op het principe van drie isolerende lagen. Wordt heden ten dage de middelste laag gevormd door wol, dons of syntetisch materiaal, vroeger gebruikte men daarvoor stro, bladeren of veren, maar in beide gevallen wordt deze vulling op zijn plaats gehouden doordat alle drie de lagen tegelijk worden doorgestikt. In voorgaande eeuwen gebeurde dit uiteraard met de hand. De bezigheid heette in het Engels -to quilt- en de deken die op deze manier ontstond: een quilt. Quilts zijn van oudsher gewone ge bruiksvoorwerpen die door de Ameri kaanse kolonistenvrouwen werden ver vaardigd ter bescherming tegen de kou. Door armoe gedreven knipten zij hiervoor oude kledingstukken in kleine lapjes en naaiden die weer zorgvuldig aan elkaar in eenvoudige abstrakte patronen. Gaandeweg werden de patronen echter ingewikkelder van samenstelling en later, met het voortschrijden van de welvaart en door gebruik te maken van nieuwe materialen, werden deze lap pendekens steeds luxueuzer en kunst zinniger. Mevrouw Anneliese Pols (lerares tex tiele werkvormen) start eind septem ber weer met een nieuwe cursus quil ten. Tijdens 8 lessen van 2 uur worden de diverse quilttechnieken behandeld, die daarna naar eigen inzicht kunnen worden gebruikt bij het maken van Uw eigen quilt-wandkleed-kussen of kle dingstuk. Anneliese Pols was in de gelukkige omstandigheid om deze zomer weer enige weken in Amerika, het land van herkomst van het quilten, rond te kijken en heeft daar weer veel moois op het gebied van quilten gezien en veel nieuwe ideën opgedaan. Voor inlichtingen kunt U bellen: Anne liese Pols, Isaacstraat 15, tel. 02155- 16224.' Soest. De Kamer van Koophandel en Fa brieken voor Eemland start een dezer dagen weer met de jaarlijkse En quête Regionale Bedrijfsontwikkeling (ERBO). Hiertoe worden ruim 2.700 bedrijven in het district van de Kamer met een vragenformulier benaderd. Deze regionale conjunctuurpeiling maakt deel uit van een landelijk pro ject, waarin alle 35 Kamers van Koop handel in Nederland gelijktijdig en op uniforme wijze participeren. Hierdoor wordt het mogelijk de regio nale cijfers te vergelijken met de lan delijke uitkomsten. Gevraagd wordt o.a. naar de ontwik keling van een aantal economische grootheden als omzet, netto winst, in vesteringen en export. Daarnaast wordt de ondernemers gevraagd naar een aantal oorzaken van deze ontwik kelingen, alsmede naar hun verwach tingen voor 1982. Voor de Kamer zijn de op deze wijze te verkrijgen regionaal-economische gegevens onmisbaar bij het uitoefenen van haar taak de overheid namens en ten behoeve van het in de regio Eemland gevestigde bedrijfsleven te adviseren. Deze adviesfunctie heeft o.a. betrekking op de ruimtelijke or dening, economische zaken, detail handel en ambacht, verkeer en ver voer en milieu. Op al deze gebieden zijn de belangen van het regionale bedrijfsleven immers in het geding. De Kamer rekent daarom op de spon tane medewerking aan deze enquête van alle aangeschreven onderne mingen. I'rn n in fjineesler-k li rsus De Stichtse Culturele Raad organiseert dit najaar vier kursussen voor pen ningmeesters van verenigingen en stichtingen. Voor eenvoudige boekhoudingen (A) zijn er vier bijeenkomstenvoor boek houdingen met salarisadministratie (B) zijn er vijf. De (wekelijkse) lessen beginnen op 24 en 29 september - 20.00 uur en 1 oktober - 14.00 uur voor de A-kur- sussen. De B-kursus begint op 29 oktober - 20.00 uur. Verdere informatie en opgaven bij de Stichtse Culturele Raad, Utrecht - tel.: 030-310307. Parochie Soest, Kerkplein, tel. 12688. Zaterdag 19.00 uur Zondag 8.00, 9.30 (hoogmis) en 11.30 uur In de week H. Missen te 8.30 en 19.30 uur Parochie Soestdijk, Burg. Grothestraat, telefoon 12775. Zaterdagavond 19.00 uur Zondag 9.00 en U.00 uur Dinsdag en donderdag 9.00 uur Maandag, woensdag en vrijdag 19.00 uur- Parochie Soest-Zuid, St. Willibrordusstraat, tel. 19943. Zaterdag 19.00 uur. Zondag 9.30 en u.00 uur. Woensdag 19.00 uur. Parochie Soesterveen Willaertstraat 51, tel. 16290-10522 Zaterdag 18.00 uur Zondag 10.30 uur St. Uaroluskcrk, Soesterberg, tel. «3463-1521 Zaterdag 19.00 uur Zondag 10.30 uur BART KOOY Vredehofstraat 6 Telefoon 12525 Voor uw In oud-hollandse stijl ingerichte zaal Orgelbespelingen Chr. Geref. Kerk Vrijdagavond 11 september zal de Hilversumse organist Henk van Zonne veld een orgelbespeling geven in de Chr. Geref. Kerk aan de Julianalaan nr. 90 („het kleine kerkje"). Het pro gramma voor dit kleine, maar fraaie orgel dat dateert van 1861, is met zorg samengesteld. Er worden werken ge speeld van Byrd, Burney, Fresco- baldi, Froberger en Bach. Van deze laatste componist o.m. enkele koraal voorspelen en de praeludium en fuga in c-moll. Ook de volgende week is er een orgelconcert door Bert Koelewijn, mu ziekleraar aan de muziekschool te Amersfoort. Aanvang 8.00 uur. De toegang is vrij. Portefeuille gestolen Een insluiper nam uit een bar aan de Eigendomweg een portefeuille weg. Daarin zaten het paspoort en wat per soonlijke eigendommen van de eige naar. De dader kon vrij makkelijk de bar binnen, want men had vergeten een openstaand raam te sluiten. HERVORMDE KERKEN Oude Kerk 10.00 uur ds. P. Kloek Emmakerk, Regentesselaan 10.00 uur ds. G. Alma, Epe; H.D. 19.00 uur ds. Jac. Smit „De Open Hof", Dalweg/Veenbesstraat 9.00 uur"ds. Jac. Smit; H.D. Ichtuskerk, Albert Cuyplaan 10.00 uur ds. P. van Harten, H.D. 17.00 uur ds. P. van Harten Zonnegloren Soesterbergsestraat 125 10.00 uur R.K. dienst In alle kerken kindercrèche tijdens de morgendienst, behalve in Zonnegloren, Jeugddienst 10.00 uur Da Costaschool, Prins Bern- hardlaan GEREFORMEERDE KERKEN Julianakerk, Julianalaan 19 9.30 uur ds. L. Krol 17.00 uur dr. J. Rinzema Wilhelminakerk, Soesterbergsestraat 18 9.30 uur dr. J. Rinzema 17.00 uur ds. W. de Vries, Amersfoort „De Open Hof", Dalweg/Veenbesstraat 10.30 en 17.00 uur ds. D. Land (zen- dingsdienst Chr. Gereformeerde Kerk, Julianalaan 90 9.30 en 17.00 uur ds. J. W. Schoonder- woerd. Gereformeerde Kerk, (Vrijgemaakt) Kerkgebouw N.P.B. 8.30 en 17.00 uur ds. P. Houtman Gereformeerde Gemeente Dalweg (hoek Beukenlaan) 9.30 uur Leesdienst 14.30 uur ds. J. van Haaren VERENIGING VAN VRIJZINNIG GODSDIENSTIGEN N.P.B. Rembrandtlaan 20 10.15 uur ds. W. Leerink EVANGELIE GEMEENTE „IN DE RUIMTE" 14.30 en 17.00 uur ds. H. ter Welle BAARN DOOPSGEZINDE GEMEENTE 10.30 uur ds. H. Valeton, Baarn GEREFORMEERDE KERK 10.30 en 17.00 uur kand. W. Smeuter, Apeldoorn EVANGELISCH LUTHERSE GEMEENTE Kapelstraat Baarn 10.30 uur ds. J. Smit-Duyzentkunst, Amsterdam; H.A. EVANGELISCHE KRING Eemnesserweg 63b, Baarn 19.00 uur br. J. Faber, Nederhorst den Berg SOESTERBERG Hervormde kerk „De Hoeksteen" 10.00 uur ds. H. Denekamp; H.A. STERRENBERG 10.30 uur ds. H. Schouten GEREFORMEERDE KERK Gen. Winkelmanstraat 10.00 uur ds. Goumare, Amersfoort (jeugd zondag) 17.00 uur ds. Verschoor, Zeist In de serie „Eenzaam of samen al leen" geeft Otto Blom in het slotdeel op drie donderdagavonden in september a.s. wederom lezingen gevolgd door onderling overleg in het Int. Kunst- en Ontmoetings Centrum Ewijckshoeve. Uit de belangstelling welke is gebleken tijdens deze serie in het kader van „Ge sprekken tussen mensen" op Ewijcks hoeve in Lage Vuursche, kan worden afgeleid dat er bij zeer velen behoefte bestaat om zaken betreffende ons da gelijks leven en de instelling die daar bij nodig is, onderling bespreekbaar te maken op de wijze die hierbij wordt ge volgd. Hopelijk zal opnieuw de spontaniteit en de wil tot nader onderzoek leiden tot le ring en ontdekking tijdens het vriend schappelijk contact hetgeen eerder op dergelijke bijeenkomsten zo op vallend direct ontstond. De volgende onderwerpen zullen in september aan de orde komen: Donderdagavond 10 september: „het verdwaalde ego". Donderdagavond 17 september: „rela tie tussen mensen". Donderdagavond 24 september: „sa men alleen" (slot van deze serie). Aanvang: 20.15 uur precies - zaal open 19.45 uur. Plaats: Ewijckshoeve, Soestdijkerweg 12, Lage Vuursche. Bijdrage per lezing 3,50 per persoon. Gratis koffie of thee in de pauze. Tel.informatie: 02156-232 of 294 of 497. KURSUSSEN SPREEK- EN LUISTERVAARDIGHEID FRANS Beginners lagere school opleiding. Beginners met enige kennis van de Franse taal HAVO, 3 jaar, MAVO. Enigszins Gevorderden 3 jaar VWO. GevorderdenAtheneum, Gymnasium. Met Certificaat Bond van Nederlandse Volksuni versiteiten; Diplome de Langue van de Alliance Frangaise de Paris. Conversation Civilisation La France Actuelle. Vergevorderden. Commercieel Frans tenminste 4 jaar school Frans en redelijke kennis van grammatika. In samenwerking met de Kamer van Koophandel Eemland met Certificat Practique de Frangais Commercial et Economique van de Kamer van Koophandel Parijs. Kinderkursus vijfde en zesde klas lagere school. Avondkursussen op maandag, dinsdag en donderdag van 19.30 tot 21.30 uur. Dagkursussen op dinsdag- en donderdagmorgen voor beginners en enigszinsgevorderden. Duur van de kursussen oktober t/m half mei Lesduur 2 uur per week. Aantal lessen 28. Lesgeld ƒ215,- inclusief lidmaatschap Ver. AH. Frangaise. Met Carte Nationale o.a. gratis toegang tot lezin gen, chansons, film, toneelavonden, gebruik van eigen bibliotheek. Geef u op of kom langs voor inlichtingen op woensdag 23 sep tember a.s. in de I.V.O.-school, Vondellaan 28, Amersfoort van 19.30 tot 21.00 uur (aldaar niet telefonisch!) Het lesgeld dient bij de inschrijving te worden voldaan kontant of per bankbetaalcheque. Voor nadere inlichtingen: 033-31556. SOEST De artsendienst wordt in het weekend van zaterdag 8.00 uur tot zondagavond 24.00 uur waargenomen door: dokter P. Rupert, Foekenlaan 22, tel. 12395 en dokter J. Kuipers, Middelwijkstraat 34, tel. 12815. Het is aan te raden niet direct naar de dienstdoende arts te gaan. Eerst opbellen! WEEKEND-OPVANGDIENST Eerste Hulp bij dringende moeilijk heden. Vanaf vrijdagavond 19.00 uur tot maandagmorgen 7.00 uur, telefoon 19911. SOESTERBERG Tijdens het weekend heeft dienst: dokter L. Brandt, Dolderseweg 59, Den Dolder, tel. 030-7 SOEST Tandartsen Zaterdag en zondag, 13.00-13.30 uur: J. Eggink, Speenkruidstraat 41, tel. 13517. DIERENARTS Van vrijdag 23.00 uur tot zondag 24.00 uur. Grote huisdieren: L. Harms, Spaken burg, tel. 03499-2199. Kleine huisdieren: mevr. F. Gelder man, Bosstraat 15, tel. 12269. Weekend- en nachtdienst apotheken: Ingaande vrijdag 17.30 uur alsmede de gehele zaterdag en zondag tot de daar opvolgende vrijdag 17.30 uur: apotheek Soest, Kerkstraat 86, tel. 12497. Extra dienst op zaterdag van 8.30 tot 12.30 uur: apotheek Bierhaaider, Nieuwstraat 40, Baarn, tel. 02154-12137. Tel. nummer Ambulancevervoer: 033-12345 (voor Soest en Soesterberg), 14049 (alléén voor Soest). Kerkmuziek Domkerk te Utrecht Ook op zaterdag 12 september a.s. wordt er geconcerteerd in de Dom kerk. De Domcantorij o.l.v. Maarten Kooy brengt met medewerking van de Utrechtse organist Peter van Dijk een programma ten gehore onder het mot to „Bach en bewerkingen van Vivaldi en Corelli". Bij de uitvoering wordt gebruik gemaakt van klassiek instru mentarium. Het concert begint om 15.30 uur; de toegang is vrij. Aan de uitgang wordt gecollecteerd ten behoeve van de Kerk muziek Domkerk. Als witte pluisjes dwarrelen gedachten op de zwarte deken van de nacht. Zo stil, zo zacht! Als vacuum sluit het donker om je heen en heel alleen wacht je op het licht van de nieuwe dag. De nacht is lang, toont zijn gezag. Dan plotseling uit ochtendgloren wordt de nieuwe dag geboren. Stichting AMIVEDI Soest is te berei ken onder telefoonnummer (02155-)- 10667. Tevens is het raadzaam het Dieren tehuis, Klein Engendaalweg, telefoon nummer 13583, en de plaatselijke poli tie (Politie Soest, telefoon: 19444) op de hoogte te stellen van vermissing of vondst van een huisdier. VERMIST: 23-8. Teefje, bastaard herder, rood bruin, dikke donkere kraag, kortha- rig, lange behaarde staart, rechtop gaande oortjes, afgesleten tanden, 7 jr.; (zoekgeraakt in de Zuidelijke Fle- vopolder: „Hulkesteinsebos"Wes- terlaken, Den Blieklaan 37, 3706 AR, tel. 10889. 2-9. Kater, rood-cypers, 2 jr., gecas treerd; kater, grijs, witte vlekken; 1 jr., gecastreerd; Boersma, Turfstraat 51, 3743 BM Baarn. 31-8. Kater, grijs-cypers, gecastreerd, 2 jr., Tom; Van Scheppingen, a/b Eureka, Eemweg, 3741 LE Baarn, tel. 02154-11827. 31-8. Kater, rood-cypers, ongecas- treerd, 2jr., Micky; Van der Vuurst, Prof. Krabbelaan 1, 3741 EN Baarn, tel. 02154-14027. 29-8. Kater, blauwgrijs/wit, gecas treerd, 2 jr.Altena, Insingerstraat 74, 3766 MC Soest, tel. 14732. 29-8. Poes, wit met roodbruine en zwarte vlekken, „Peggy"; Huisman, Altalaan 8, 3743 CR Baarn, tel. 02154- 14394. 2-9. Geelkuifkakatoe; Van Wessel, Van Goyenlaan 88, 3764 XK Soest, tel. 20220 (overdag), 20653 ('s avonds). 1-9. Groene amazonepapegaai, blauwe vlek op kop, klein, mank pootje; Huis man, Haverweerd 104, 3762 BM Soest, tel. 17226. 30-8. Groene amazone papegaai; Fa- gel, Stadhouderslaan 1, 3761 EJ Soest, tel. 17136. GEVONDEN: 1-9. Hond, halflangh. zwart, w. bef en staart, m. gr.; inl. Amivedi, tel. 10667. 1-9. Kat, zwart/wit, (Van Hamel straat); 4-9. Kat, muisgrijs met witte vlekken; beide: Dierentehuis, tel. 13583. 4-9. Poes, lapjeskat, dood; (Lange Brinkweg 23). 24-8. Kat, zwart; Beukenlaan 2, 741 BP Baarn. 26-8. Konijn, wit-zwart; Nijhof, Beu kenlaan 4, 3741 Baarn.

Soester Courant | 1981 | | pagina 23